Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 21:45   #1
Baudolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 370
Post

Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?


Witam. Poczytałam wątki o ubezpieczeniu turystycznym, proszę nie odsyłać mnie do wyszukiwarki Nie znalazłam jednak odpowiedzi na moje pytanie i nie mogę go także znaleźć na stronach ubezpieczeniowych. Otóż wybieram się w te wakacje na kilka dni za granicę i w związku z tym chce się ubezpieczyć, ale też nie chce wydać na to nie wiadomo jakich sum. Jako, że jestem studentką moją pierwszą myślą było Euro26 - zobaczyłam cenę - Euro26 WORLD kosztuje 73zł - według mnie dość sporo (z uczelni na cały rok od NNW płacę 30zł) a że nie interesują mnie zniżki (w tym kraju gdzie jadę ich nie ma) i mają dość słabe ubezpieczenie w kraju (np. nie płacą nic od skręcenia co mi się dość często zdarza) dlatego myślę nad zwykłym ubezpieczeniem typu PZU czy Warta. Na stronach firm nie mogę znaleźć KONKRETNEJ info o tym ile miej więcej kosztowałoby mnie wykupienie ubezpieczenia za zaledwie parę dni zagranicą. Czy w ogóle tak można czy trzeba na cały rok? Bo piszą o "składkach"w liczbie mnogiej tak jakby to były ciągłe płatności. Wiem, że cena ubezpieczenia pewnie zależy od kilku rzeczy no ale tak miej więcej Jako że nie mam możliwości teraz przejść się po biurach i odbywać te rozmowy może Wizażanki mi podpowiedzą z własnych doświadczeń czy za takie ubezpieczenie płaci się raczej sporo i lepiej kupić EURO26 czy to może być stawka typu 20 zł - bo jestem zielona. Czy składać odrazu on-line o kartę Euro26. Z góry dzięki, ulitujcie się nad przykutą do łóżka
__________________

"An eye for an eye only ends up making the whole world blind"
Mahatma Gandhi
Baudolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:15   #2
camellia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli chodzi o Euro26 to z tego co pamiętam jak jeszcze studiowałam to cenowo i warunkowo wychodziło to rozsądnie (z tego co pamiętam ubezpieczycielem jest signal iduna, ale nie pamiętam jakie tam są sumy ubezpieczenia). Najlepiej by było gdybys wybrala się do jakiejś agencji, takiej która sprzedaje ubezpieczenia kilku firm. Tam na miejscu mogą policzyć Ci skladki w kilku firmach, w necie tego raczej nie znajdziesz. Takie ubezpieczenie turystyczne składa się z kilku rzeczy: nnw (czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków: najczęściej za % uszczerbku na zdrowiu dostajesz % z sumy ubezpieczenia; zgadza się często za skrecenie nogi czy inne "drobne" urazy ubezpieczyciele niestety nie placą), KL (czyli pokrycie kosztów leczenia), OC (czyli odpowiedzialność cywilna za szkody jakie możemy komuś wyrządzić). poza tym możemy dokupić np. ubezpieczenie bagażu. W wariantach podstawowych najczęściej jest właśnie NNW + KL + OC i wykupuje się to dokładnie na okres wyjazdu (płacimy za każdy dzień ochronhy), tak więc możliwe są ubezpieczenia krótkoterminowe (na tym głównie polegają ubezpieczenia podróży).
Jeżeli chodzi o to co zwykle kosztuje najwięcej to np. wszelkiego typu rozszerzenia - ubezpieczenie następstw chorób przwlekłych (zwykle jest nawet 300% zwyżki ceny) czy ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów niebezpiecznych. Poza tym bardzo dużo płacą osoby po 65 r.z.
Może trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, ze pomogłam. Jak coś to pytaj. Najlepiej by było jakbyś poszła do jakiejś agencji - niech ci na miejscu policzą ile to kosztuje (bo to zależy od długości wyjazdu, kraju, celu wyjazdu itd.), wtedy zobaczysz czy bardziej opłaca się kupić polisę na wyjazd czy kartę Euro. Tylko najlepiej ubezpieczenie wykupić u tych największych ubezpieczycieli typu PZU, Warta, Generali. Nie bawiłabym się w jakieś HDI, Compensy itp
camellia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:34   #3
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Nie wiem, czy z Euro26 masz mozliwosc wziecia ubezpieczenia na kilka dni.
Ja od juz 5 lat mam euro26, z ktorego korzystam wszedzie, w Polsce, za granica.
Mam student world, a dzisiaj moj maz rowniez przedluzyl sobie ubezpieczenie, bo wyjezdzamy do pracy. Z uczelnii w ogole nie wykupuje ubezpieczenia, bo cenowo maja podobnie nizeli euro26.

Ale skoro chcesz na kilka dni, to radzilabym jakies turystyczne, bo jak pisalam nie wiem, czy z euro26 mozna krocej nizeli na rok czasu. Zanim nie mialam euro26 mialam ubezpieczenie na czas nauki z Allianzu (szkola nie ubezpieczala wtedy, kazxdy w indywialnym zakresie musial sie ubezpieczyc).
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 23:36   #4
Baudolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 370
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez camellia10 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o Euro26 to z tego co pamiętam jak jeszcze studiowałam to cenowo i warunkowo wychodziło to rozsądnie (z tego co pamiętam ubezpieczycielem jest signal iduna, ale nie pamiętam jakie tam są sumy ubezpieczenia). Najlepiej by było gdybys wybrala się do jakiejś agencji, takiej która sprzedaje ubezpieczenia kilku firm. Tam na miejscu mogą policzyć Ci skladki w kilku firmach, w necie tego raczej nie znajdziesz. Takie ubezpieczenie turystyczne składa się z kilku rzeczy: nnw (czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków: najczęściej za % uszczerbku na zdrowiu dostajesz % z sumy ubezpieczenia; zgadza się często za skrecenie nogi czy inne "drobne" urazy ubezpieczyciele niestety nie placą), KL (czyli pokrycie kosztów leczenia), OC (czyli odpowiedzialność cywilna za szkody jakie możemy komuś wyrządzić). poza tym możemy dokupić np. ubezpieczenie bagażu. W wariantach podstawowych najczęściej jest właśnie NNW + KL + OC i wykupuje się to dokładnie na okres wyjazdu (płacimy za każdy dzień ochronhy), tak więc możliwe są ubezpieczenia krótkoterminowe (na tym głównie polegają ubezpieczenia podróży).
Jeżeli chodzi o to co zwykle kosztuje najwięcej to np. wszelkiego typu rozszerzenia - ubezpieczenie następstw chorób przwlekłych (zwykle jest nawet 300% zwyżki ceny) czy ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów niebezpiecznych. Poza tym bardzo dużo płacą osoby po 65 r.z.
Może trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, ze pomogłam. Jak coś to pytaj. Najlepiej by było jakbyś poszła do jakiejś agencji - niech ci na miejscu policzą ile to kosztuje (bo to zależy od długości wyjazdu, kraju, celu wyjazdu itd.), wtedy zobaczysz czy bardziej opłaca się kupić polisę na wyjazd czy kartę Euro. Tylko najlepiej ubezpieczenie wykupić u tych największych ubezpieczycieli typu PZU, Warta, Generali. Nie bawiłabym się w jakieś HDI, Compensy itp
Dziękuje serdecznie za wyczerpujące informacje i rady Właśnie o to mi chodziło czy można ubezpieczyć się na wybrane dni. Z tymi składkami to tak jak myślałam trzeba się niestety przejść:/

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy z Euro26 masz mozliwosc wziecia ubezpieczenia na kilka dni.
Ja od juz 5 lat mam euro26, z ktorego korzystam wszedzie, w Polsce, za granica.
Mam student world, a dzisiaj moj maz rowniez przedluzyl sobie ubezpieczenie, bo wyjezdzamy do pracy. Z uczelnii w ogole nie wykupuje ubezpieczenia, bo cenowo maja podobnie nizeli euro26.

Ale skoro chcesz na kilka dni, to radzilabym jakies turystyczne, bo jak pisalam nie wiem, czy z euro26 mozna krocej nizeli na rok czasu. Zanim nie mialam euro26 mialam ubezpieczenie na czas nauki z Allianzu (szkola nie ubezpieczala wtedy, kazxdy w indywialnym zakresie musial sie ubezpieczyc).
Ja wiem i jestem pewna że Euro26 wykupuje się na rok Chodzi mi tylko o to czy skoro potrzebuje go w sumie na kilka dni (tzn może akurat w ciągu roku uzbiera się więcej ale patrząc na te wakacje to niestety tylko kilka dni) to czy nie opłaci mi się bardziej ubezpieczenie turystyczne skoro karta to aż 73zł.

W sumie z Euro26 mniej zachodu - idę, wyrabiam, ważna cały rok (może na następne wakacje się przyda lub małe wypady w trakcie roku), nie ubezpieczam się już na uczelni, mam zniżki typu 5% w Empiku o których nigdy nie będę pamiętać;P

Dzięki za rady, jakby ktoś potrafił powiedział ile wyniosła go składka za parę dni wyjazdu zagranicznego w PZU czy Warcie czy gdzieś indziej to miałabym porównanie
__________________

"An eye for an eye only ends up making the whole world blind"
Mahatma Gandhi
Baudolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 23:59   #5
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Ja wiem i jestem pewna że Euro26 wykupuje się na rok Chodzi mi tylko o to czy skoro potrzebuje go w sumie na kilka dni (tzn może akurat w ciągu roku uzbiera się więcej ale patrząc na te wakacje to niestety tylko kilka dni) to czy nie opłaci mi się bardziej ubezpieczenie turystyczne skoro karta to aż 73zł.

W sumie z Euro26 mniej zachodu - idę, wyrabiam, ważna cały rok (może na następne wakacje się przyda lub małe wypady w trakcie roku), nie ubezpieczam się już na uczelni, mam zniżki typu 5% w Empiku o których nigdy nie będę pamiętać;P
To faktycznie, jak pisałam, na kilka dni, to nie ma sensu jej wyrabiac, chyba, ze Ci sie przyda na pozniej, na wakacje. Mnie w euro26 podoba sie to, ze mozna i przez neta zamowic, za kontynuacja daja znizki. Do tego znizki nawet do 40% w Polsce, jak i za granica.

Zerknij tutaj:
http://www.ubezpieczeniaturystyczne....ubezpieczenie/
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:10   #6
Baudolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 370
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
To faktycznie, jak pisałam, na kilka dni, to nie ma sensu jej wyrabiac, chyba, ze Ci sie przyda na pozniej, na wakacje. Mnie w euro26 podoba sie to, ze mozna i przez neta zamowic, za kontynuacja daja znizki. Do tego znizki nawet do 40% w Polsce, jak i za granica.

Zerknij tutaj:
http://www.ubezpieczeniaturystyczne....ubezpieczenie/

ooo dzięki za tą stronkę. O to mi chodziło. Skoro za 7dni zapłacę też koło 70zł to bardziej opłaca się mi wyrobić kartę ważną rok która a nuż mi się przyda w roku szkolnym czy za rok w wakacje. Dzięki wielkie
__________________

"An eye for an eye only ends up making the whole world blind"
Mahatma Gandhi
Baudolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:47   #7
camellia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez Baudolina Pokaż wiadomość
ooo dzięki za tą stronkę. O to mi chodziło. Skoro za 7dni zapłacę też koło 70zł to bardziej opłaca się mi wyrobić kartę ważną rok która a nuż mi się przyda w roku szkolnym czy za rok w wakacje. Dzięki wielkie
Właśnie miałam napisać tam wcześniej, że składka za sensowne ubezpieczenie turystyczne na kilka dni to jakieś 70-100 zł, więc bardziej opłaca się Euro26 chyba, że jedziesz naprawdę na krótko. Z ciekawości weszłam na stronę karty, żeby zobaczyć warunki. I tu małe zaskoczenie - ubezpieczycielem jest teraz nie signal Iduna jak pisałam wcześniej, ale Axa. Sumy są sensowne, ale w każdego odszkodowania Ubezpieczyciel potrąca aż 40€ - dużo.
camellia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 18:06   #8
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
ooo dzięki za tą stronkę. O to mi chodziło. Skoro za 7dni zapłacę też koło 70zł to bardziej opłaca się mi wyrobić kartę ważną rok która a nuż mi się przyda w roku szkolnym czy za rok w wakacje. Dzięki wielkie
Nie ma za co
Wlasnie tego sie obawialam, ze cena za tai krotki okres czasu bedzie podobna do euro26. Bo jak 3 lata temu moj mąż wykupywal ubezpieczenie na niecale 2miesiace, to placil kolo 200zl..
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 20:48   #9
camellia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
Wlasnie tego sie obawialam, ze cena za tai krotki okres czasu bedzie podobna do euro26. Bo jak 3 lata temu moj mąż wykupywal ubezpieczenie na niecale 2miesiace, to placil kolo 200zl..
Tak właśnie jest. Ubezpieczenie na 4-6 miesięcy dla jednej osoby kosztuje ok 500-600 zł. I jest to cena bez rozszerzeń o jakieś tam sporty czy zawał serca.
camellia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:08   #10
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

polecam jednak Euro26 albo Planetę Młodych. Za cenę ubezpieczenia turystycznego na miesiąc masz ubezpieczenie na cały rok+znizki (głównie w Polsce), więc odpada Ci ubezpieczenie 30zł na uczelni
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 17:47   #11
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli jedziesz na 2-3 dni za granicę raz w roku to wystarczy ubezpieczyć się np. w PZU, jak wyjeżdżasz często albo na długo to lepiej wziąść polisę EURO26 - wygodniej i może wyjść taniej. I pamiętaj w Europie o EKUZ!
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 19:47   #12
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Jeżeli jedziesz na 2-3 dni za granicę raz w roku to wystarczy ubezpieczyć się np. w PZU, jak wyjeżdżasz często albo na długo to lepiej wziąść polisę EURO26 - wygodniej i może wyjść taniej. I pamiętaj w Europie o EKUZ!
EKUZ troszkę przereklamowany jest. http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,...klamowana.html
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 10:58   #13
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Z tego co wiem, to w Polsce są z nią największe problemy, ze względu na brak danych o pacjencie. To prawda, że nie gwarantuje darmowego leczenia. Wraz z kartą powinnaś otrzymać listę usług jakie lekarz może Ci wyświadczyć w danym kraju w ramach tej karty oraz spis placówek gdzie usługa może być wykonana za darmo. Dlatego warto zawsze ubezpieczyć się dodatkowo. Warto jednak się po nią zgłosić, gdyż wypełnienie formularza zajmuje 5 minut a odbiór dodatkowe 5-10 minut (kartę drukują na bieżąco ). Mieszkam w dużym mieście i nigdy nie zdarzyło się bym stała po kartę w kolejce. Zawsze załatwiam ją w okresie wakacyjnym, na parę dni przed wyjazdem - na zasadzie lepiej mieć niż nie mieć - uratowała mnie w Polsce, kiedy byłam na wyjeździe w obcej miejscowości i nie miałam ze sobą legitymacji ubezpieczeniowej a karta była ciągle aktualna. Mogłam więc poświadczyć lekarzowi, że mówię prawdę i jestem ubezpieczona (nie chciał mnie przyjąć z anginą!)!
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:40   #14
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to w Polsce są z nią największe problemy, ze względu na brak danych o pacjencie. To prawda, że nie gwarantuje darmowego leczenia. Wraz z kartą powinnaś otrzymać listę usług jakie lekarz może Ci wyświadczyć w danym kraju w ramach tej karty oraz spis placówek gdzie usługa może być wykonana za darmo. Dlatego warto zawsze ubezpieczyć się dodatkowo. Warto jednak się po nią zgłosić, gdyż wypełnienie formularza zajmuje 5 minut a odbiór dodatkowe 5-10 minut (kartę drukują na bieżąco ). Mieszkam w dużym mieście i nigdy nie zdarzyło się bym stała po kartę w kolejce. Zawsze załatwiam ją w okresie wakacyjnym, na parę dni przed wyjazdem - na zasadzie lepiej mieć niż nie mieć - uratowała mnie w Polsce, kiedy byłam na wyjeździe w obcej miejscowości i nie miałam ze sobą legitymacji ubezpieczeniowej a karta była ciągle aktualna. Mogłam więc poświadczyć lekarzowi, że mówię prawdę i jestem ubezpieczona (nie chciał mnie przyjąć z anginą!)!
to zazdroszczę z tym krótkim oczekiwaniem bo ja wyrabiałam 2 razy i za każdym razem spędzałam na tym przynajmniej 3 godziny. oczywiście w okresie wakacyjnym.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 23:02   #15
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Hej dziewczyny, mam takie pytanie(jeśli było już to przepraszam, ale potrzebuję pilnie odpowiedzi, a nigdzie nie mogę tego znaleźć), odnośnie karty Euro26 bo jak się okazało leczyć się na niej w PL nie można. KL nie obowiązuje. W związku z tym mam pytanie czy jeśli bym chciała iść do jakiegoś lekarza, typu ginekolog, rodzinny itp ale prywatny to czy za usługi prywatne są zwracane koszty, czy tylko u lekarzy takich co mają podpisane (UK- GP).. jak to jest z tym? Bo nie rozumiem tego...
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 09:51   #16
Helenka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Ja przed wyjazdem kupiłem ubezpieczenie za granicą w generali direct, chyba jedna z najlepszych opcji dostępnych teraz na rynku. O plusach tego ubezpieczenia poczytaj na stronce
Helenka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:28   #17
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Moim zdaniem dobrze jest zebrać kilka ofert ubezpieczycieli i zdecydować się na tą naprawdę dobrą i w danym momencie również korzystną. Często ubezpieczenie z biura podróży może okazać się nie do końca skuteczne.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 23:19   #18
Motylek_vip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Pamiętajmy, że EURO26 jest tylko dla studentów.. Posiada również bardzo ograniczony zakres.. Warto zapoznać się z innymi ofertami, często tańszym od EURO26 i bogatszymi..
Obecnie biorę udział w projekcie edukacyjnym na temat ubezpieczeń organizowany prze ERV i trnd.pl - warto poczytac blogi na ten temat.
Motylek_vip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:59   #19
euro26pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez Motylek_vip Pokaż wiadomość
Pamiętajmy, że EURO26 jest tylko dla studentów.. Posiada również bardzo ograniczony zakres.. Warto zapoznać się z innymi ofertami, często tańszym od EURO26 i bogatszymi..
Obecnie biorę udział w projekcie edukacyjnym na temat ubezpieczeń organizowany prze ERV i trnd.pl - warto poczytac blogi na ten temat.
Nie zgadzamy się z Tobą, EURO26 nie jest tylko dla studentów, jest dla każdej osoby, niezależnie od tego, czy się uczy, czy nie, w wieku od 5 do 30 roku życia. Co rozumiesz poprzez bardzo ograniczony zakres?
euro26pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 10:49   #20
Motylek_vip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Chodzi mi o kwoty ubezpieczenia oraz to, że nie zawiera wielu opcji jak np. ubezpieczenie bagażu, od rezygnacji, assistance samochodu. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.
Wybaczą Państwo, nie wiedziałam, że Euro26 można posiadać do 30 roku życia. Chociaż moim zdaniem też jest to duże ograniczenie, ponieważ nie obejmiemy nią całej rodziny.
Motylek_vip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 15:56   #21
mongolekkkk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

kiedyś byłam ubezpieczona w Euro26. na szczescie nie musialam weryfikować polisy, ale ta kwota to też było ok 100 zł tyle że na cały rok. Zobacz może co dokładnie obejmuje moze warto skorzystac jesli wiesz ze bedziesz jezdzić jeszcze w tym roku.

Kwestie leczenia za granica rozwiazuje EKUZ, który wyrabia się w oddziale NFZ.

Pozdrawiam
mongolekkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 16:52   #22
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

A czy ktoś tutaj miał taką może sytuację, nieszczęście, wypadek podczas którego musieliście korzystać z takiego ubezpieczenia? Rzeczywiście wszystko pokrywają czy może trzeba coś dopłacać na miejscu?
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 10:29   #23
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Karta euro 26 daje Ci jakieś ubezpieczenie,warto jest ją mieć bo masz tam wiele zniżek ale polecałabym raczej kupic sobie to ubezpieczenie turystyczne z uwagi na to,że koszta leczenia za granicą jak coś Ci się stanie są bardzo wysokie. Może się okazać,że nie pokryje tego karta. Zerknij sobie na artykuł tutaj:
http://direct.money.pl/artykuly/ubez...0,1840309.html - masz tam mniej więcej opisane co mozesz zyskać wykupując sobie takie ubezpieczenie na czas podrózy Jest to raptem kilkadziesiąt złotych tak więc jestem zdania,że jeśli stać Cie na wycieczke zagraniczną to na ubezpieczenie równiez powinno Cie stać.
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 09:12   #24
euro26pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez tamrysi Pokaż wiadomość
Karta euro 26 daje Ci jakieś ubezpieczenie,warto jest ją mieć bo masz tam wiele zniżek ale polecałabym raczej kupic sobie to ubezpieczenie turystyczne z uwagi na to,że koszta leczenia za granicą jak coś Ci się stanie są bardzo wysokie. Może się okazać,że nie pokryje tego karta. Zerknij sobie na artykuł tutaj:
http://direct.money.pl/artykuly/ubez...0,1840309.html - masz tam mniej więcej opisane co mozesz zyskać wykupując sobie takie ubezpieczenie na czas podrózy Jest to raptem kilkadziesiąt złotych tak więc jestem zdania,że jeśli stać Cie na wycieczke zagraniczną to na ubezpieczenie równiez powinno Cie stać.
Łączna SUMA kosztów leczenia z ubezpieczeniem EURO26 wynosi 60 000 EURO, składka w wysokości 74 PLN/rok.
euro26pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 23:40   #25
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Plus "tradycyjnego" ubezp. turystycznego jest taki, że jak jedziesz na wakacje autem to masz też w pakiecie assistance i to jest naprawdę duża zaleta, bo samo zdrowotne nie załatwia wszystkiego w razie czego.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-29 23:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.