Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 16:27   #1891
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Hmm opis był chłodne lato do zdjęcia ktore wstawiłam... I kolory tez raczej letnie, nie wiem co sie wyświetla... Oczy mam zdecydowanie takie:
Soft summer i cool summer to dwa różne typy



Nie kieruj się kolorem oczu.. wydaje mi się, że w każdym typie mogą wystąpić różne kolory oczu.
Cool summer jest "chłodniejsza", soft summer delikatniejsza i cieplejsza.

Zdjęcie oczu jakie wstawiłaś - czy chodzi Ci o kolor czy chodzi Ci o "czystość"?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-03 o 16:30
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 16:43   #1892
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Soft summer i cool summer to dwa różne typy



Nie kieruj się kolorem oczu.. wydaje mi się, że w każdym typie mogą wystąpić różne kolory oczu.
Cool summer jest "chłodniejsza", soft summer delikatniejsza i cieplejsza.

Zdjęcie oczu jakie wstawiłaś - czy chodzi Ci o kolor czy chodzi Ci o "czystość"?
O to i o to, moje oczy są identyczne jak te na zdjęciu


Teraz to juz całkiem zgłupiałam :p bardziej do mnie przemawia jednak cieplejsza letnia wersja, jeśli chodzi o kolory, ale z urody bardziej ta zimna. Nie mam wcale tak dużego kontrastu włosy-skóra. Myśle ze moj obecny kolor wlosow duzo utrudnia bo mam je o wiele za ciemne. Mogę sie jednak mylić. Moze po prostu dam jakies inne zdjecie. O, moze te, zdjecie sprzed kilku lat, inny kolor wlosow, co prawda jaśniejszy, ale przynajmniej w miarę czyste zdjecie i wyraźne, cera wcale nie wyglada na taka jasną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (76,0 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2015-01-03 o 16:54
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 19:40   #1893
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Oj, nieeee, nie kieruj sie opisem, laska, poczytaj ten watek,walkujemy to bez przerwy.
Jesli pasuja ci kolory Lagodnego Lata, mimo ze wygladasz "bardziej jak Chlodne", jestes Lagodnym.
Masz piekny kolor oczu, nie stereotypowo letni wlasnie, i to jest piekne, bo kazdy typ moze miec kazdy kolor (np, wiekszosc Jasnych Wiosen kolo 30tki to szatynki, bo w doroslym zyciu blond raczej nie wystepuje)
Paleta Lagodnego Lata jest zgaszona, przytlumiona, ma wiele szarosci, jest neutralna, wiec pasuja zarowno chlodne, jak i cieple kolory.
Btw ja jesten Czysta Wiosna, a naturalny kolor wlosow mam jak Jenniffer Aniston (ten farbowany piaskowo-popielaty), oczy chlodne jak Zima, cera blada z rudymi piegami jak stereotypowa Jesien.
Pozyczylam na sylwestra palto od siostry (tak, jej tez ten kolor nie pasuje, bo jest Jasna Wiosna), zgaszony granat, wygladalam w nim gorzej niz w czerni. Lato nie powinno.
Za to ladnie mi w czystej czerwieni.
Zdjecia oczywiscie przeklamuja kolory, ale ty wygladasz na typ cieply. Na zdjeciu nawet cieplejszy ode mnie.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-01-03 o 19:42
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 19:53   #1894
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oj, nieeee, nie kieruj sie opisem, laska, poczytaj ten watek,walkujemy to bez przerwy.
Jesli pasuja ci kolory Lagodnego Lata, mimo ze wygladasz "bardziej jak Chlodne", jestes Lagodnym.
Masz piekny kolor oczu, nie stereotypowo letni wlasnie, i to jest piekne, bo kazdy typ moze miec kazdy kolor (np, wiekszosc Jasnych Wiosen kolo 30tki to szatynki, bo w doroslym zyciu blond raczej nie wystepuje)
Paleta Lagodnego Lata jest zgaszona, przytlumiona, ma wiele szarosci, jest neutralna, wiec pasuja zarowno chlodne, jak i cieple kolory.
Btw ja jesten Czysta Wiosna, a naturalny kolor wlosow mam jak Jenniffer Aniston (ten farbowany piaskowo-popielaty), oczy chlodne jak Zima, cera blada z rudymi piegami jak stereotypowa Jesien.
Pozyczylam na sylwestra palto od siostry (tak, jej tez ten kolor nie pasuje, bo jest Jasna Wiosna), zgaszony granat, wygladalam w nim gorzej niz w czerni. Lato nie powinno.
Za to ladnie mi w czystej czerwieni.
Zdjecia oczywiscie przeklamuja kolory, ale ty wygladasz na typ cieply. Na zdjeciu nawet cieplejszy ode mnie.
Czyli stanęło na Soft Summer? Dobrze rozumiem? w sumie to fajnie się czegoś nowego o sobie dowiedzieć. Choc ogólnie człowiek sie zmienia, np. Mnie sie wydaje ze jak byłam młodsza miałam bardziej żółta skore i skośne oczy, jako dziecko będąc w podstawówce wczesnej koleżanki pytały czy nie jestem Chinka :P a teraz jakby "zbledłam". No i o każdej porze roku ta skóra inaczej wyglada. Jednak na co dzien sie sobie zbyt duzo nie przyglądam, a zdjęcia w zależności w jakim świetle robione róznie wychodzą i czasem dają fałszywy obraz samych siebie...

Hehe moze to głupie ale wrzucę fotkę jak wyglądałam w wieku ok. 6 lat. Taki mały Chińczyk :p ale przynajmniej mi sie przypomniał moj naturalny kolor wlosow :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (99,4 KB, 19 załadowań)
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 20:08   #1895
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Typ sie ksztaltuje ok. 20 roku zycia
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 09:43   #1896
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiadomość została pominięta, więc wklejam ją jeszcze raz.

Też się skuszę na waszą analizę Sama nie wiem jakim typem jestem.

1. Jak się opalasz - Jestem klasycznym przykładem raka Ognista czerwień -> schodzenie skóry -> blada skóra) Strasznie ciężko się opalam.

2. Kolor oczu - intensywny zielony odcień, coś jak szmaragd ze złotymi plamkami. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę.

3. Piegi - piegów nie mam, ale za to pełno pieprzyków (w większości drobne) usianych po całym ciele. Są w kolorze jasno brązowym.

4. Cera - ma ciepły odcień, ale jest bardzo jasna (podkłady koloru ivory) . Mam problem z paroma pajączkami oraz rumieńcami pojawiającymi się nap. z powodu zawstydzenia, w stresie

5. Naturalny kolor włosów - typowy mysi blond. Kiedyś pojawiały się czerwone refleksy, które zostały zmienione na złote za sprawą Timotei z rumiankiem

6. Kolor ust - są lekko różowe, nawet maltretowane przez moje zęby tylko trochę ciemnieją

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię beże, brązy jasne odcienie szarego, odcienie przygaszonej czerwieni, w różach wyglądam jak świnka z różowymi policzkami

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń jeszcze może być, ale jeśli chodzi o biały to tylko wtedy gdy jest przełamany innym kolorem

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jedyny jaskrawy kolor, który mogę mień na sobie to pomarańczowy ewentualnie seledynowy.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? bardzo jasne odcienie szarości, popiele całkowicie odpadają. Lubię się w zgaszonych odcieniach czerwieni, zieleni, a nawet brązu

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe. Kolor moich oczu i cery, a nawet włosów jest ciepły, więc kieruję się tymi wyznacznikami.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Nie lubię kontrastów. Jedynym wyjątkiem jest czarny-biały
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 13:42   #1897
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiem, że się powtarzam, ALE przejrzyj palety napisz więcej o odcieniach, kolorach, a nie" nie lubię/lubię.
Będę męczyć i dręczyć, ale dziewczyny: obejrzyjcie paletki, porównajcie, napiszcie, co i jak, wtedy pogadamy o typowaniu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 15:42   #1898
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sleedziczek, widzisz na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej zdjęcia nic nie mówią.. Najlepiej widzisz to sama na żywo w dobrym świetle

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez biala_czekoladka Pokaż wiadomość
Wiadomość została pominięta, więc wklejam ją jeszcze raz.

Też się skuszę na waszą analizę Sama nie wiem jakim typem jestem.

1. Jak się opalasz - Jestem klasycznym przykładem raka Ognista czerwień -> schodzenie skóry -> blada skóra) Strasznie ciężko się opalam.

2. Kolor oczu - intensywny zielony odcień, coś jak szmaragd ze złotymi plamkami. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę.

3. Piegi - piegów nie mam, ale za to pełno pieprzyków (w większości drobne) usianych po całym ciele. Są w kolorze jasno brązowym.

4. Cera - ma ciepły odcień, ale jest bardzo jasna (podkłady koloru ivory) . Mam problem z paroma pajączkami oraz rumieńcami pojawiającymi się nap. z powodu zawstydzenia, w stresie

5. Naturalny kolor włosów - typowy mysi blond. Kiedyś pojawiały się czerwone refleksy, które zostały zmienione na złote za sprawą Timotei z rumiankiem

6. Kolor ust - są lekko różowe, nawet maltretowane przez moje zęby tylko trochę ciemnieją

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię beże, brązy jasne odcienie szarego, odcienie przygaszonej czerwieni, w różach wyglądam jak świnka z różowymi policzkami

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń jeszcze może być, ale jeśli chodzi o biały to tylko wtedy gdy jest przełamany innym kolorem

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jedyny jaskrawy kolor, który mogę mień na sobie to pomarańczowy ewentualnie seledynowy.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? bardzo jasne odcienie szarości, popiele całkowicie odpadają. Lubię się w zgaszonych odcieniach czerwieni, zieleni, a nawet brązu

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe. Kolor moich oczu i cery, a nawet włosów jest ciepły, więc kieruję się tymi wyznacznikami.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Nie lubię kontrastów. Jedynym wyjątkiem jest czarny-biały
Z opisu musisz mieć ciekawą kolorystykę ale lubię/nie lubię dany kolor jest mało miarodajne warto przejrzeć palety np. przede wszystkim jesienne..

Masę linków do ciekawych stron wkleja się tutaj notorycznie o ile czytałaś inne posty w temacie..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 19:10   #1899
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki, przejrzę palety jesieni
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 23:37   #1900
bezkresynieba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej kobietki
Mam problem z określeniem swojej urody, może mogłybyście mi pomóc?

1. Jak się opalasz - opalam się raczej dość szybko, raczej na różowo. Odcień opalenizny jest raczej złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu
- oczy są koloru niebiesko-szarego. Tęczówki mają zdecydowanie ciemniejszą obwódkę, kolor jest niejednolity, taki pasiasty. Oprawa oczu raczej jaśniejsza, coś w kolorze jasnego brązu.

3. Piegi - występują i wpadają bardziej w kolor złotawy.

4. Cera - chyba odcień chłodny wpadający w róż. Jeśli się rumienie to na czerwono :|

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond. Przebłyski złotawo-brązowe.

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W sumie jeśli chodzi o kolory to we wszystkich czuję się dobrze, z tym, że nie przepadam za szarościami i brązem. Z tego co zauważyłam to najlepiej wyglądam w żółtym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Według mnie czerń i biel nie pasują mi. Lepiej wyglądam w beżu i granacie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Co do kolorów intensywnych to pasją mi kolory intensywne, co do jaskrawych jestem sceptyczna.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Wydaje mi się, że pasują mi kolory trochę przygaszone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Jeśli chodzi o kolory to zdecydowanie ciepłe. Co do srebra i złota, nie umiem określić, nigdy nie miałam niczego w tych odcieniach.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-
Czuję się lepiej w mniejszych wzorach i kolorach monochromatycznych, nie kontrastujących mocno ze sobą.

Wrzucam dodatkowo zdjęcie w naturalnym kolorze włosów. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii, bo jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o te sprawy.

10699128_835285379849741_47414233_n.jpg

Edytowane przez bezkresynieba
Czas edycji: 2015-01-04 o 23:42
bezkresynieba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:15   #1901
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak z jasnymi kolorami? Pasują?
Czy lepiej ciemne?
Na pewno lepiej ci w czystych, intensywnych kolorach, czy zgaszonych, z dodatkiem szarości?
Czy może kolor musi być czysty, ale lekko rozjaśniony, a nie zszarzały? Czy pasują wszystkie?
Czy pasują ci jakiekolwiek kolory chłodnawe? (nie chłodne)
A kolory, złamane brązem? (w sumie piszesz, ze brązy nie pasują: Wiosnom trudno dobrać brąz)
w jakich szarościach wyglądasz źle? Czystym szarym czy kolorach tylko z dodatkiem szarego? Ten szary ciemny czy jasny?
Żółty, który ci pasuje, jaki ma odcień? Ciemny, jasny, ciepły, zimny, czysty, zgaszony?

Proszę, czytajcie pierwszego posta i oglądajcie paletki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 11:29   #1902
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, czy to mozliwe, zebym byla zgaszonym latem, jesli potrafie zniesc cieple kolory, nawet blisko twarzy? Ostatnio rozjasnialam wlosy, troche "zrudzialam" mimo nalozenia chlodnej farby, i o dziwo, wygladam lepiej niz w ciemnym brazie.
Czasami wydaje mi sie, ze zaden typ do mnie nie pasuje, bo jestem neutralna Wygladam dobrze i w zlotej, i srebrnej bizuterii, w cieplych i w zimnych kolorach. Zle mi tylko w ciemnych.
Najbardziej lubie blekitny, rozowy, bezowy - taki piaskowy, w makijazu dobrze mi w cieplych brazach, opalizujacych rozach - ogolnie jasne, blyszczace kolory. Czern nosze, ale z jasnymi dodatkami, uwielbiam tez czarne kreski na powiece i wydaje mi sie () ze mi pasuja. Wydaje mi sie, ze nie umiem udzwignac kontrastow - lubie swetry w paski, ale w czarno-bialych paskach wygladam okropnie, lepiej mi w granatowo-bialych.

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-05 o 11:35
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 12:27   #1903
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy to mozliwe, zebym byla zgaszonym latem, jesli potrafie zniesc cieple kolory, nawet blisko twarzy? Ostatnio rozjasnialam wlosy, troche "zrudzialam" mimo nalozenia chlodnej farby, i o dziwo, wygladam lepiej niz w ciemnym brazie.
Czasami wydaje mi sie, ze zaden typ do mnie nie pasuje, bo jestem neutralna Wygladam dobrze i w zlotej, i srebrnej bizuterii, w cieplych i w zimnych kolorach. Zle mi tylko w ciemnych.
Najbardziej lubie blekitny, rozowy, bezowy - taki piaskowy, w makijazu dobrze mi w cieplych brazach, opalizujacych rozach - ogolnie jasne, blyszczace kolory. Czern nosze, ale z jasnymi dodatkami, uwielbiam tez czarne kreski na powiece i wydaje mi sie () ze mi pasuja. Wydaje mi sie, ze nie umiem udzwignac kontrastow - lubie swetry w paski, ale w czarno-bialych paskach wygladam okropnie, lepiej mi w granatowo-bialych.
Hmm.. patrzę na paletę tego typu i to wydaje się być logiczne
"Zgaszone (łagodne) lato to podtyp lata graniczący z jesienią, jego typem siostrzanym jest zgaszona (łagodna) jesień. "
Jesień jest ciepła.
W zasadzie chyba oprócz chłodnego lata i chłodnej zimy, ciepłej wiosny, wszystkie typy są typami mieszanymi np. deep winter (ciemna zima) jest typem zimy z domieszką jesieni tzn. jest to typ przeważnie chłodny, ale ma pierwiastki (więcej lub mniej, to już kwestia indywidualna) zgaszonej, ciepłej jesieni. Gdyby te ciepłe tony przeważały, osoba to byłaby ciemną jesienią czyli typem ciepłym z domieszką zimowych pigmentów.
Podobnie jest w Twoim typie - jestem latem, typem przeważnie chłodnym, ale graniczy on z jesienią zatem masz jakieś domieszki ciepła. Możesz być cieplejsza niż inne zgaszone lata wtedy pasują Ci np. cieplejsze barwy z danej palety i możesz sięgać po kolory zgaszonej jesieni, nie ma w tym sprzeczności Wydaje mi się, że w obrębie każdego podtypu występują jakieś znaczące różnice, które z kolei róznicują palety czyli jest to tak naprawdę bardzo indywidualna kwestia.

Według mnie świetnym podsumowaniem są te posty Wampierz. Kiedy jest się już na 99% zidentyfikowanym wystarczy przeczytać:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...odne-lato.html
czy się zgadza? Ja już widzę spore rozbieżności (w makijażu!) w tym co piszesz a w tym co się przypisuje zgaszonemu latu, więc wg mnie może faktycznie nie zidentyfikowałaś się prawidłowo.
A co w takim razie z typem siostrzanym? http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-jesien.html ale tu z kolei piszą o ciepłym eyelinerze
Myśle, że akurat decydujące jest czy naprawdę pasują Ci wyłącznie zgaszone kolory, bo one akurat występują w obu analizowanych podtypach
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 13:09   #1904
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zgadzam się z każdym słowem no i Zgaszona Jesień chyba lepiej wygląda w ciepławym makijażu, a Lato w chłodnawym.
Wiecie, co wam powiem? Widziałam jakiś czas temu w autobusie piękną dziewczynę, z wyglądu bardzo chłodny typ, stawiam na Lato, BO prześlicznie wyglądała w brudnym, chłodnym różu. Sam kolor jest dla mnie mega brzydki, taki bez wyrazu, ale na niej wyglądał prześlicznie! Tak samo jak ona w tym kolorze. Po prostu... cudo. To jeszcze raz potwierdza, że nie ma brzydkich kolorów, są po prostu te niepasujące.
Amen.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:29   #1905
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi
No to teraz nie wiem czym jestem, zawsze myslalam ze jestem latem i takie nosilam kolory. Wydaje mi sie ze w chlodnych tez wygladam ok Jako dziecko czulam sie troche jak szara myszka, naturalnie mam ciemne blond wlosy i karnacje w kolorze oliwkowym, troche zlocisty bez, kosc sloniowa.

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-05 o 15:31
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:44   #1906
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi
No to teraz nie wiem czym jestem, zawsze myslalam ze jestem latem i takie nosilam kolory. Wydaje mi sie ze w chlodnych tez wygladam ok Jako dziecko czulam sie troche jak szara myszka, naturalnie mam ciemne blond wlosy i karnacje w kolorze oliwkowym, troche zlocisty bez, kosc sloniowa.
Zacznij zatem od początku
Zestawiaj różne kolory przed lustrem.. ciepłe kontra zimne (trzeba pamiętać, że mogą być ciepłe granaty i zimne maliny/fuksje więc nie brać tego tak 0-1 typu czerwony = ciepły, niebieski = zimny)
śnieżna biel kontra kremowa
czarny kontra sprany czarny, szarawy
grafitowy kontra jasny szary
zgaszone kontra intensywne, nasycone

Musisz zobaczyć różnice na swojej twarzy aby wiedzieć czego szukać.. Dobry kolor to ten kiedy znikają cienie, przebarwienia, niedoskonałości, oczy się bardziej błyszczą.. zły: skóra nabiera niezdrowej bladości, różowości albo staje się zbyt żółta! albo kolor Cię "przesłania" twarz jest niewyraźna a kolor widać na 1 planie

I spisz swoje obserwacje
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 18:10   #1907
bezkresynieba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jasne w sumie pasują, chociaż czasem jak nałożę jakąś beżową bluzkę to wygląda tak średnio, bo teraz mam jasny kolor włosów.
Ogólnie wolę ciemniejsze ubrania.
Lepiej mi w czystych intensywnych kolorach.
Wydaje mi się, że może być lekko rozjaśniony.
Kolory chłodnawe pasują.
Kolory złamane brązem mogą być.
Czysty jasny szary, w nim wyglądam źle. Kolory z dodatkiem szarego mogą być, chociaż zbytnio nie wybieram takich.
Żółty jasny, ciepły i czysty.

Dziękuję za odpowiedź. I przepraszam za tak mało wyczerpujące informacje.
bezkresynieba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 22:09   #1908
kathleen86
Przyczajenie
 
Avatar kathleen86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 25
Jaki typ kolorystyczny

Proszę o analizę kolorystyczną. Więcej zdjęć w profilu. Nie chcą mi się tu wkleić :-(
__________________


Edytowane przez kathleen86
Czas edycji: 2016-07-09 o 16:26
kathleen86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 09:39   #1909
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zacznij zatem od początku
Zestawiaj różne kolory przed lustrem.. ciepłe kontra zimne (trzeba pamiętać, że mogą być ciepłe granaty i zimne maliny/fuksje więc nie brać tego tak 0-1 typu czerwony = ciepły, niebieski = zimny)
śnieżna biel kontra kremowa
czarny kontra sprany czarny, szarawy
grafitowy kontra jasny szary
zgaszone kontra intensywne, nasycone

Musisz zobaczyć różnice na swojej twarzy aby wiedzieć czego szukać.. Dobry kolor to ten kiedy znikają cienie, przebarwienia, niedoskonałości, oczy się bardziej błyszczą.. zły: skóra nabiera niezdrowej bladości, różowości albo staje się zbyt żółta! albo kolor Cię "przesłania" twarz jest niewyraźna a kolor widać na 1 planie

I spisz swoje obserwacje
Robilam dzis przymiarke i wychodza mi cieple kolory. Juz kiedys myslalam ze jestem wiosna wiec chyba krece sie w kolko Chyba najblizej mi jednak neutralnosci, bo okropnie wygladam w bialym, o wiele lepiej w kosci sloniowej. Roznice miedzy typowo chlodnymi a typowo cieplymi kolorami sa niewielkie - w cieplych mam mniejsze since pod oczami i twarz staje sie wyrazniejsza, a zwlaszcza moje brwi i rzesy
W bizuterii wole zlota, srebrna jakby odcina sie od skory, nie wiem jak to nazwac Ale dobrze mi tez w niektorych chlodnych kolorach, np szarym, granacie. Tak jak pisalam, cale zycie myslalam, ze bylam latem, dlatego instynktownie do tego lata zmierzam, kupuje takie ubrania, i wydaje mi sie, ze dobrze wygladam.
Wiem tez na pewno ze jestem jasnym typem, nie lubiacym kontrastow - w mocnej rozowej szmince wygladam koszmarnie. O dziwo w szmince Bourjois Personne ne rouge wygladam super, zwlaszcza jak naloze ja palcem i jest jakby poltransparentna

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-06 o 09:42
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 10:50   #1910
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z opisu musisz mieć ciekawą kolorystykę ale lubię/nie lubię dany kolor jest mało miarodajne warto przejrzeć palety np. przede wszystkim jesienne..
Za twoją radą przejrzałam podtypy jesienne i jestem na 90% łagodną jesienią
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 11:14   #1911
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki typ kolorystyczny

Cytat:
Napisane przez kathleen86 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę kolorystyczną. Więcej zdjęć w profilu. Nie chcą mi się tu wkleić :-(
Przesuwam Twój wątek we właściwe miejsce.
Dla uzyskania podpowiedzi powinnaś odpowiedzieć na zawartą tu listę pytań.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 12:46   #1912
kathleen86
Przyczajenie
 
Avatar kathleen86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A
__________________


Edytowane przez kathleen86
Czas edycji: 2016-07-09 o 16:32
kathleen86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 13:04   #1913
LunaFayette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Smile Zielony odcień skóry :) Jaki typ kolorystyczny?

Wiem, że takich wątków jest mnóstwo, ale pomimo czytania wielu artykułów nadal nie potrafię ocenić swojego typu kolorystycznego. A próbowałam. Wiele razy…
Proszę więc Was o pomoc, mając nadzieję, że nie zjecie mnie żywcem za dublowanie tematów.

Jak wyglądam?
Oczy: jasny, czysty odcień zieleni, w środku nieco żółte, oddzielone od białka ciemniejszą obwódką
Włosy: popielaty odcień brązu, zero złotych tonów
Skóra: zielony (!!) odcień skóry, powiedziałabym, że taka wyblakła, jasna oliwka; w miarę łatwo się opalam, brak piegów, nie opalam się na czerwono, tylko na całkiem niezły brąz

Myślałam zawsze, że jestem typem ,zimy’ i kupowałam podkłady o różowym podtonie. Wyglądały w miarę nieźle. Na pewno nie mogę kupować wszelkich złotych odcieni, bo widać u mnie śliczną pomarańczę :/ Kupiłam ostatnio podkłady annabelle minerals w gamie beige (bo mają ponoć różowy odcień, seria golden ma złoty). Ale podkład odcina mi się od twarzy, jest bardziej żółty niż moja zielonkawa szyja. Co robić? Jak żyć? :P
Jaki odcień podkładu jest dla mnie? Czy mogę jakoś naprawić kupiony podkład z AM, dosypując do niego jakieś pigmenty?
Z góry dziękuję za pomoc.

Zapomniałam dodać - używam podkładu Buff z Revlon Color Stay, wyglądał w miarę ok. Najlepiej wyglądam w intensywnych kolorach (czysta biel, czerń i moja ukochana czerwień <3).

Edytowane przez LunaFayette
Czas edycji: 2015-01-06 o 13:09
LunaFayette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 15:31   #1914
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Zielony odcień skóry :) Jaki typ kolorystyczny?

Cytat:
Napisane przez LunaFayette Pokaż wiadomość
Wiem, że takich wątków jest mnóstwo, ale pomimo czytania wielu artykułów nadal nie potrafię ocenić swojego typu kolorystycznego. A próbowałam. Wiele razy…
Proszę więc Was o pomoc, mając nadzieję, że nie zjecie mnie żywcem za dublowanie tematów.

Jak wyglądam?
Oczy: jasny, czysty odcień zieleni, w środku nieco żółte, oddzielone od białka ciemniejszą obwódką
Włosy: popielaty odcień brązu, zero złotych tonów
Skóra: zielony (!!) odcień skóry, powiedziałabym, że taka wyblakła, jasna oliwka; w miarę łatwo się opalam, brak piegów, nie opalam się na czerwono, tylko na całkiem niezły brąz

Myślałam zawsze, że jestem typem ,zimy’ i kupowałam podkłady o różowym podtonie. Wyglądały w miarę nieźle. Na pewno nie mogę kupować wszelkich złotych odcieni, bo widać u mnie śliczną pomarańczę :/ Kupiłam ostatnio podkłady annabelle minerals w gamie beige (bo mają ponoć różowy odcień, seria golden ma złoty). Ale podkład odcina mi się od twarzy, jest bardziej żółty niż moja zielonkawa szyja. Co robić? Jak żyć? :P
Jaki odcień podkładu jest dla mnie? Czy mogę jakoś naprawić kupiony podkład z AM, dosypując do niego jakieś pigmenty?
Z góry dziękuję za pomoc.

Zapomniałam dodać - używam podkładu Buff z Revlon Color Stay, wyglądał w miarę ok. Najlepiej wyglądam w intensywnych kolorach (czysta biel, czerń i moja ukochana czerwień <3).
Tu jest właściwy wątek
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 22:53   #1915
edytach1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Zielony odcień skóry :) Jaki typ kolorystyczny?

1. ☠Jak się opalasz -Opalam się raczej ciężko, a jeśli zdarzy mi się długo siedzieć na słońcu( bardzo długo) to od razu się spalam na czerwono :/ Później mam brązową skórę.
2. Kolor oczu- Posiadam raczej ciemne oczy, chociaż jest to właściwie mieszanina różnych odcieni niebieskiego Rzęsy mam jasne (to moja zmora, nie dość, że krótkie to jeszcze jasne :/ )
3. Piegi-☠ Nie zauważyłam nigdy u siebie piegów.
4. Cera- Mam jasną cerę, często mi mówią, że jestem blada. A jeśli chodzi o rumienie się to robi się ze mnie burak.
5. Naturalny kolor włosów- Zależy od pory roku. Na lato bardzo mi jaśnieją (jestem blondynką). Raczej mam mysie włosy.
6. Kolor ust-jasny
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Bardzo lubię jasne kolory, zarówno pastele jak i bardzo nasycone. Jednak rzadne "brudne" kolory jak np. zgniła zieleń.
8. Czysta biel i czerń.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i instensywne, czyste?- Nie nosiłam nigdy jaskrawych kolorów, wydaje mi się, że mam do tego zbyt delikatną urodę. Intensywne zwykłe kolory sa okej.
10. Czy pasuję ci raczej kolory szarawe, zgaszone?- Mam nadzieję, że to nie jest aż tak ważne, bo mam bardzo mało takich rzeczy i nie wiem.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne? -Myślę, że chłodne kolory o wiele bardziej mi pasują.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?- Raczej mniej drastycznie, bez wariacji.

Mam nadzieję, że na podstawie tego określicie mój typ, bo ja na prawdę nie mam pojęcia
edytach1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 10:39   #1916
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Zielony odcień skóry :) Jaki typ kolorystyczny?

Nie wiem jak używać palet, tym bardziej że tylko dwie się wyświetlają:

Trochę o mnie:
1. Jak się opalasz - ciężko, najpierw na czerwono. Później skóra brązowieje i na długi czas mam złocistą opaleniznę (jeśli "filtrowałam się", jeśli nie, to najczęściej skóra zejdzie od poparzenia)

2. Kolor oczu - niebieski, ale nie przejrzysty, z odcieniami żółci? kilka ciemnych kropek i ciemny pierścień wokoło, taki brudny niebieski
Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) nie jest zdecydowanie ciemna, ale nie jest to blond, brwi potraktowane brązową kredką są ciemniejsze niż bez kredki

3. Piegi Teraz jest ich coraz mniej w związku z pozbywaniem sie zmian po trądziku, w dzieciństwie całe mnóstwo złoto-pomarańczowych piegusków na całych polikach i nosie, teraz trzeba się dobrze przyjrzeć żeby je zobaczyć

4. Cera odcień złotawy, cera naczynkowa więc rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów Ciemny blond, w dzieciństwie jasny blond, latem pojawiają się jaśniejsze przebłyski, wpadające nawet w rudy.

6. Kolor ust róż, ale nie tak całkiem blady, nie jest to jednak intensywny kolor

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerń(żałoba, aczkolwiek czarna bielizna jest jak najbardziej ok), biel(jestem zbyt blada), czerwień (chyba kompleks cery naczynkowej) - na nie
Tak: brązy, szarości, intensywne fiolety, róże, delikatny błękit, pastelowy róż, żółty

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Do białego jestem zbyt blada, albo cera naczynkowa powoduje u mnie kompleks,
czarny, czuje się jak w żałobie ale jak muszę to założę, wolę rozświetlić jakimś kolorem
Kremowy jest mdły a brązy są super!

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Pasują, świetnie wyglądam we fiolecie, trochę ciemniejszym niż motyw wizaz. Jaskrawe są świetne, dobrze się w nich czuję (ekstremalnie jaskrawe (o ile zapudruje twarz i naczynka mi nie dokuczają))

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Lubię chodzić na szaro jak mam gorszy dzień, nie lubię się wyróżniać, gdy mam jakieś kompleksy w związku z cerą. Bardzo łagodne i szarawe.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Zimne jeśli chodzi o odcienie czerwieni, inne barwy zarówno ciepłe jak i zimne.

Co ze złotem i srebrem?
Dużo lepiej czuję się w srebrnej biżuterii.
Złota biżuteria mnie przytłacza.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Lubię łączyć kolory z czernią, staram się nie mieszać inaczej, ale z żółtej sukience do pudrowo różowego kardiganu też wyglądam dobrze

Pomożecie?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 19:57   #1917
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Skomplikowane srebrna biżuteria sugeruje chłodny typ. Do tego intensywne fioletu i jaskrawe kolory mogą sugerować zimę. Ale zimę można wykluczyć jeśli prawdziwa jest informacja o tym że biel (zakładam śnieżna biel) ci nie pasuje. zostaje zatem lato zwłaszcza że dobrze się czujesz w szarości (zakładam dosyć jasnej) np. Chłodne lato bo ono ma w palecie intensywne kolory ale powtarzasz ze dobrze ci w ciepłych kolorach, że brązy są super a chłodne lato to zdecydowanie chłodny typ. Zatem jakąś opcją mogą być inne podtypy lata, ale na podstawie udzielonych informacji nie można wykluczyć też wiosny i jesieni. Jeśli intensywne kolory są ok możesz wykluczyć raczej zgaszone podtypy jesieni lata bo tam kolory są bardziej stlumione. Wniosek ten co zawsze trzeba przeglądać palety i mierzyć

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Dodam że odcień piegow, włosów z kolei sugeruje ciepło zatem wraca pytanie czy złoto zdecydowanie nie? Może jesteś jakimś latem np jasnym http://barwyurody.blogspot.com/2012/...-lato.html?m=1 Ale wg mnie musisz poczytać o wszystkich typach a nie sugerować się moim postem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 00:29   #1918
Another_Cupcake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czytam i czytam już prawie tydzień się z tym zmagam, ale nadal nie do końca wiem jaki mam typ urody więc mam nadzieję, że wy mi pomożecie.

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko i to zawsze na brąz bez fazy czerwonej. Chociaż potrafię leżeć na słońcu na prawdę długo nie pamiętam kiedy ostatnio się spiekłam.


2. Kolor oczu - ciemny brąz, lekko szarawy na obwodzie.


3. Piegi - nigdy nie miałam i raczej mieć nie będę.


4. Cera - naturalnie dość jasna /podkłady w kolorach beżu bardzo mi pasują/ lekko pomarańczowa, latem wiadomo ciemniejsza ze względu na punkt 1. Jeśli chodzi o rumieńce to zdecydowanie czerwone.


5. Naturalny kolor włosów - naturalnie moje włosy są w kolorze ciemnego brązu, zero przebić jaśniejszych odcieni, nawet latem nie jaśnieją, natomiast często farbuję na bordowo lub czarno, co też mi pasuje. Po kilkumiesięcznych testach wiem, że rudy nie jest moim kolorem, jaśniejsze tym bardziej.


6. Kolor ust - usta mam różowawe, naturalnie ciemniejsze niż większość polek.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam wszelkie odcienie pastelowe, fiolety, błękity, zielenie, róże. W mojej garderobie pojawia się też sporo rzeczy szarych i beżowo-brązowych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czysta biel zdecydowanie nie. Wyglądam w niej strasznie nienaturalnie. Natomiast czerń wręcz przeciwnie, bardzo mi pasuje.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - jaskrawe kolory zdecydowanie nie są dla mnie. Świecę się w nich jak choinka. W połączeniu z szarością /np. szara spódniczka i jaskrawa bluzka/ jeszcze jakoś to wygląda. Jedynym wyjątkiem w kolorach jaskrawych jest błękit.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - przybrudzony róż pasuje mi chyba najlepiej z tego typu szarawych kolorów. Reszta średnio. Połączenie szarości z innymi kolorami pastelowymi też się u mnie sprawdza.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - zdecydowanie bardziej kolory zimne, wszystkie odcienie. Z kolorów ciepłych pastelowe róże i zielenie. Za to zupełnie nie pasują mi żółcie i jego odcienie typu musztardowy. Złoto jest dla mnie zdecydowanie na przegranej pozycji w każdej dziedzinie. Srebro w ubiorze owszem, ale biżuteria bardziej odpowiada mi perłowa, kremowa lub czarna.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - lubię zabawę kolorów i jak się okazuje pasuje mi to. Pasy wszelkiego rodzaju, wzory itp. są zupełnie w porządku.

Niestety nie mam żadnego obecnego zdjęcia w naturalnym kolorze włosów więc nie jestem w stanie wspomóc się graficznie.

Po przejrzeniu paletek milion razy zastanawiam się pomiędzy Soft Autumn i Soft Summer, chociaż nadal nie jestem pewna.
Another_Cupcake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 09:19   #1919
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja tak z ciekawości zapytam: Myślicie ze kolorystyka sie zmienia? Oglądam swoje zdjęcia jak bylam dzieciakiem, kiedy jeszcze ubierala mnie mama w przeróżne kolory jakich dzis bym nie ubrała, kiedy nie nosilam makijażu, i naprawde wiele rzeczy na temat swojej kolorystyki można się dowiedziec
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 09:27   #1920
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Another_Cupcake Pokaż wiadomość
Czytam i czytam już prawie tydzień się z tym zmagam, ale nadal nie do końca wiem jaki mam typ urody więc mam nadzieję, że wy mi pomożecie.

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko i to zawsze na brąz bez fazy czerwonej. Chociaż potrafię leżeć na słońcu na prawdę długo nie pamiętam kiedy ostatnio się spiekłam.


2. Kolor oczu - ciemny brąz, lekko szarawy na obwodzie.


3. Piegi - nigdy nie miałam i raczej mieć nie będę.


4. Cera - naturalnie dość jasna /podkłady w kolorach beżu bardzo mi pasują/ lekko pomarańczowa, latem wiadomo ciemniejsza ze względu na punkt 1. Jeśli chodzi o rumieńce to zdecydowanie czerwone.


5. Naturalny kolor włosów - naturalnie moje włosy są w kolorze ciemnego brązu, zero przebić jaśniejszych odcieni, nawet latem nie jaśnieją, natomiast często farbuję na bordowo lub czarno, co też mi pasuje. Po kilkumiesięcznych testach wiem, że rudy nie jest moim kolorem, jaśniejsze tym bardziej.


6. Kolor ust - usta mam różowawe, naturalnie ciemniejsze niż większość polek.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam wszelkie odcienie pastelowe, fiolety, błękity, zielenie, róże. W mojej garderobie pojawia się też sporo rzeczy szarych i beżowo-brązowych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czysta biel zdecydowanie nie. Wyglądam w niej strasznie nienaturalnie. Natomiast czerń wręcz przeciwnie, bardzo mi pasuje.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - jaskrawe kolory zdecydowanie nie są dla mnie. Świecę się w nich jak choinka. W połączeniu z szarością /np. szara spódniczka i jaskrawa bluzka/ jeszcze jakoś to wygląda. Jedynym wyjątkiem w kolorach jaskrawych jest błękit.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - przybrudzony róż pasuje mi chyba najlepiej z tego typu szarawych kolorów. Reszta średnio. Połączenie szarości z innymi kolorami pastelowymi też się u mnie sprawdza.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - zdecydowanie bardziej kolory zimne, wszystkie odcienie. Z kolorów ciepłych pastelowe róże i zielenie. Za to zupełnie nie pasują mi żółcie i jego odcienie typu musztardowy. Złoto jest dla mnie zdecydowanie na przegranej pozycji w każdej dziedzinie. Srebro w ubiorze owszem, ale biżuteria bardziej odpowiada mi perłowa, kremowa lub czarna.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - lubię zabawę kolorów i jak się okazuje pasuje mi to. Pasy wszelkiego rodzaju, wzory itp. są zupełnie w porządku.

Niestety nie mam żadnego obecnego zdjęcia w naturalnym kolorze włosów więc nie jestem w stanie wspomóc się graficznie.

Po przejrzeniu paletek milion razy zastanawiam się pomiędzy Soft Autumn i Soft Summer, chociaż nadal nie jestem pewna.
Brzmisz dosyć kontrastowo, dlaczego w bieli nienaturalnie? Wklej jakieś przykłady kolorów ("zielenie, fiolety") jakie masz na myśli
Może to Ci pomoże:
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...-niebieskiego/
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...ien-zielonego/
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...omaranczowego/
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...en-czerwonego/

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A ja tak z ciekawości zapytam: Myślicie ze kolorystyka sie zmienia? Oglądam swoje zdjęcia jak bylam dzieciakiem, kiedy jeszcze ubierala mnie mama w przeróżne kolory jakich dzis bym nie ubrała, kiedy nie nosilam makijażu, i naprawde wiele rzeczy na temat swojej kolorystyki można się dowiedziec
W czasie dorastania tak, ale w dorosłym życiu nie sądze
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.