probiotyk tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 12:55   #1
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104

probiotyk tabletki


Witam Was
9 miesięcy temu miałam grzybicę pochwy z antybiotykoaterapii, a także równocześnie przyjmowałam pigułki antykoncepcyjne. Wyleczyłam i od tamtej pory ciągle w głowie tą paskudną dolegliwość i ciągle się jej boję. Nadal przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. 3 dni temu zaczęłam odczuwać delikatny swąd, kupiłam maść clotrimazolum i delikatnie smaruję od 2 dni. Świąd jest bardzo malutki, najcześciej czuję drażniący swąd kiedy siedzę, aczkolwiek świąd nie występuje cały czas, tylko odzywa się czasem i jest delikatny. Mam pytanie, czy dalej smarować tą maścią? czy może robić się grzybica pochwy?
Chciałabym kupić jakieś probiotyki i bardzo prosiłabym o rady, które nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, które możecie polecić oraz które są lepsze doustne czy dopochwowe? Bardzo proszę o pomoc.
A i jeszcze ostatnie pytanie- jeśli smaruje kremem oraz kupiłabym probiotyk i swędzenie całkowicie ustanie czy muszę udać się do lekarza?


zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 13:54   #2
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: probiotyk tabletki

Świąd nie koniecznie może oznaczać grzybicę, może to jakieś uczulenie, ale skoro już raz miałaś tą infekcję to wszystko jest możliwe. Może lepiej umówić się do gina zanim całkiem się to rozwinie, a co ze śluzem czy jest prawidłowy? Teraz gdy masz objawy możesz dla pewności zrobić posiew pochwy z mykogramem, dzięki temu lekarz nie będzie cię leczył w ciemno. Probiotyki doustne zaczną działać po mniej więcej kilkunastu dniach, muszą przejść przez cały przewód pokarmowy, lepsze w tej sytuacji będą dopochwowe. W aptece możesz zapytać czy mają wpływ na tabletki anty. Poza tym gdy podejrzewasz infekcję nie powinno się współżyć w trakcie i kilka dni po.

A tak wogóle to z takimi pytaniami zapraszamy na wątek o grzybicy pochwy.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:01   #3
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: probiotyk tabletki

Tak, właśnie śluz jest normalny, nie ma żadnych grudek ani nie pachnie brzydko. Poczekam jeszcze do końca tygodnia, będe smarowała kremem, jeżeli się nasili udam się do lekarza bo i tak najszybciej mogę w przyszłym tygodniu.
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 23:21   #4
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: probiotyk tabletki

Probiotyki w tabletkach kolonizują układ pokarmowy i pochwę. Terapia trwa dlużej od dopochwowej, ale jej efekty utrzymują się dłużej.
Tylko probiotyki i krem klotrimazol nie wyleczą grzybicy. Mogą złagodzić objawy i infekcja za chwilę wróci.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 12:24   #5
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: probiotyk tabletki

Wiem o tym, ja tylko podejrzewałam grzybicę. Wiem z własnego doświadczenia, że swąd grzybiczy jest non stop, cały czas swędzi.. a ja teraz czegoś takiego nie mam. Po prostu w ciągu dnia pare razy mnie zaswędzi. Zwłaszcza jak podrapie to najbardziej wtedy. Więc do grzybicy mi to trochę nie pasuję. Śluz jest w porządku. Dlatego smaruję jeszcze kremem, jak nie przejdzie, pójdę w przyszłym tygodniu do gina.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

A tak wogóle to z takimi pytaniami zapraszamy na wątek o grzybicy pochwy.[/QUOTE]


Chciałam aby polecono mi używane przez dziewczyny probotyki przy antykoncepcji hormonalnej, dlatego umieściłam post tutaj
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 20:44   #6
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: probiotyk tabletki

Cytat:
Napisane przez zabka19 Pokaż wiadomość



Chciałam aby polecono mi używane przez dziewczyny probotyki przy antykoncepcji hormonalnej, dlatego umieściłam post tutaj
To nie ma za bardzo znaczenia. Każda kobieta stosuje takie probiotyki, jakie jej pasują. Pod względem ceny czy drogi podania. Probiotyki nie wpływają na działanie tabletek anty. Nie osłabiają, jeśli o to pytasz.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.