Ćwiczę, a nie chudnę!!! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-07, 22:51   #1
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Unhappy

Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(


Bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam już tracić motywację... Od prawie 3 miesięcy chodzę 3-4 razy w tyg na siłownię lub na fitness i nie ubyło mi ani cm w obwodzie ani z ud ani z bioder itd Zacznę od tego, ze mam 165cm wzrostu, ważę 60kg (mój cel to jakieś 55kg, ale nie tyle interesuje mnie spadek wagi co utrata cm (szczególnie biodra (mam 96cm), uda (mam 57cm)i łydki (mam37 cm), talia (72cm)

Jeśli już trenuje to bardzo intensywnie , a nie na odwal, zawsze wychodzę cała mokra z zajęć... jeśli wybiorę siłkę to mój trening wygląda tak:
1) rozgrzewka 15min (najczęściej orbitrek lub bieżnia i szybki marsz pod kątem 15 stopni)
2) ćwiczenia siłowe (brzuch, nogi, ręce, plecy) wszystko po 3 serie po 20 powtórzeń na takim obciążeniu żebym dała radę , ale żebym nie przesadziła (stopniowo go zwiększam)
3) trening kardio (minimalnie 30 minut) najczęściej marszobieg ewentualnie rower (mały opór , a bardzo szybko pedałuję)
4) na koniec Stretching 10-15 min

tak mi zalecił trener na siłowni

Natomiast fitness to zawsze chodzę na 2h pod rząd czyli np tbc i abt itp

Nie jestem na żadnej diecie, ani głodówce. Jem 4 mniejsze i zdrowsze posiłki dziennie (chleb 2 kromki dziennie max i to razowy pełnoziarnisty, nie pijam słodkich napojów ani soków (wody piję 1-2 l dziennie), ograniczyłam ziemniaki, makaron, jem dużo kasz, ryż (raczej te pełnoziarniste), lubię zupy, płatki owsiane i pełnoziarniste fitness, nie jem słodkich jogurtów tylko te naturalne lub kefiry i to jeszcze odtłuszczone, mało smażę, jem dużo warzyw i owoców, ostatni posiłek o 19, przerwa między posiłkami to 3-4h, lubię jedzenie z green way'a, lubię ryby, twaróg, jem dużo surówek, nie piję kawy , z herbat to tylko zieloną i czerwoną itp itd

Oczywiście zdarzają mi się też "grzeszki" w postaci słodyczy (ale raczej rzadko i jak już to w małych ilościach, ale jem też normalne polskie obiady tyle , ze w mniejszych porcjach)

Tak wiec tak wygląda moja "dieta"

W sumie to jem normalnie tylko wybieram mniej kaloryczne, zawierające dużo błonnika produkty, ale przy tak intensywnych treningach nic kompletnie mi nie spadło w obwodach (i to jak ju napisałam po prawie 3 miesiącach!!!)

Aha i nigdy nie ćwiczę na czczo i zawsze w ciągu godziny po treningu jem (tyle , że po prostu normalny posiłek, nie skupiam się na to czy to białko czy węglowodany... )

Nie liczę kalorii, bo nie mam no to ani czasu ani chęci

Hm biorę tabletki antykoncepcyjne, ale już długo także nie sądzę żeby to była ich wina...

Proszę mi aby nie doradzać głodówki, bo nie mam zamiaru się wyniszczać, przemianę materii mam raczej niezłą (załatwiam się 1-2 razy dziennie zawsze!)

Aha dodam jeszcze, że to nie jest tak , ze ja zupełnie nie widzę efektów , bo ciało jest bardziej jędrne, zbite, zarysowane, cellulit już prawie niewidoczny itp tylko te cm nie ubywają....
__________________
05.06.2010

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 08:10
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:12   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

1.wklej przykładowy swój jadłopis bo na podstawie czego nie jesz jest ciezko okreslic czy dobrze komponujesz oraz czy masz odpowiednia ilosc
2.wklej rowniez swoj trening bo okreslenie cos na nogi , brzuch to nic nam nie mówi. oraz napisz jak te wszystkie ćwiczenia rozkładaja sie na przestrzeni całego tygodnia czyli co ćwiczysz w poniedziałek, wtorek itd
3. ilosc wizyt w toalecie nie określa "stopnia" przemiany materii
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:23   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Sylwuska, ważne jest jeszcze to, z jakiego poziomu, że tak powiem, startujesz. Jeśli wcześniej popełniałaś wiele grzechów żywieniowych, to być może masz spowolniony metabolizm i doprowadzenie go do stadium prawidłowego funkcjonowania może zająć trochę czasu.

Druga sprawa: jednak orientacyjnie powinnaś policzyć, ile kcal spalasz dziennie. Nie da się inaczej określić, czy jesz za dużo, za mało, czy w sam raz. Z opisu Twoje odżywianie nie wygląda bardzo źle, ale brakuje szczegółów - nie wiadomo, czy jesz mało, czy tylko Ci się tak wydaje, a może jesz o wiele za mało? Opisany trening wydaje się dość intensywny, czyli pochłania dużo energii.
Na marginesie, jedzenie z "Green Way" na redukcji bym sobie darowała: ogromna ilość węglowodanów polanych gęstymi sosami

Jeśli ustawisz prawidłowo odżywianie, to i efekty będą (zakładam, że jesteś zdrowa i nie masz żadnych problemów hormonalnych albo innych). Postaw na prawidłowe komponowanie posiłków, dużą ilość białka w dziennym jadłospisie, obowiązkowo NNKT i dużo warzyw.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:34   #4
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Zacznę od treningu... chodzę do Gymnasiona...

No więc na pewno nie jest tak , ze np zawsze w pon jestem na siłowni i koniec kropka to wszystko zależy od dnia, godziny i chęci. Zdecydowanie bardziej wolę zajęcia fitness niż siłownię, ale najczęściej jest tak , że 2 razy w tyg jestem na fitnessie a 2 na siłce... przykładowo zeszły tydzień:

Poniedziałek
ABT (brzuch, uda, pośladki) + TBC (ćwiczenia wzmacniające całe ciało) (czasami jeszcze idę po tym na PILATES)

Środa
siłownia (i trening tak jak powyżej) a Jeśli chodzi dokładnie o ćwiczenia siłowe to ćwiczę: NOGI, PUPA - przywodziciele, odwodziciele, dwugłowy, czworogłowy, i taki w pozycji kolankowo-łokciowej z wypadami nogi do tyłu (nie wiem dokładnie jak się nazywa:P); BRZUCH (prosty brzucha i skośne) , PLECY (to takie ćwiczenie, ze się leży pod skosem na przyrządzie i tułów do dołu i w górę), RĘCE, KLATKA ( biceps , triceps, takie , ze siedzę oparta i podnoszę w górę obciążenie na klatkę oraz takie , ze siedzę prosto i ściągam do siebie obciążenie za głowę)

Wszystko po 3 serie i 20 powtórzeń (ale nie macham na odwal tylko ćwiczę:P)

Piątek
Płaski brzuch + BS (rzeźbienie ciała) (+ jesli czas pozwoli to 1 h Stretchingu)

Niedziela
Siłwonia (tak jak powyżej)

Zajęcia fitness wyglądają tak , że najpierw zawsze jest rozgrzewka w formie układów (na stepie lub na podłodze jakies 20-30 min a potem ćwiczenia w zależności od rodzaju zajęć i stretching 5 min)

Powtarzam nigdy nie ćwiczę na czczo (zawsze jakies 1,5 h po posiłku) i zawsze w ciągu 1h po posiłku jem

Zawsze myślałam, że jeśli człowiek jadł cały czas tak samo i nie tył znaczy , ż ebyło ok natmoast jesli doda się do tego inteywne ćwiczenia to przecież spalam kalorie, wydatek jest mniejszy to czemu nic nie spadło?

Później napisze przykładowy plan dnia jesli chodzi o jedzenie
__________________
05.06.2010

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 08:36
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 09:48   #5
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

wiesz moim zdaniem problem nie tkwi w ćwiczeniach ... skoro jadłaś kiedyś nie zdrowo to przydało by się oczyszczenie organizmu on zawsze potem lepiej funkcjonuje.. przyjrzyj się też w łazience czy to co robisz wygląda normalnie .. ..i myślę że dieta będzie nie za dobra skoro nie możesz schudnąć

żeby ci pomóc polecam :
http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog...roducts_id/371 oczyszczanie ( jest tez wersja 30 tabl )
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327064 therm line forte zawsze jakiś spalacz by się przydał skoro normalnie masz problem schudnąć

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-06-08 o 09:49
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:58   #6
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

nigdy tego nie stosowałam... kiedyś czytałam ale o Therm Line II tyle , że skończyło się na czytaniu, bo nie ćwiczyłam wtedy tak często, ale pomyślę może rzeczywiście potrzebny mi jakaś spalacz no i te oczyszczanie...

Natomiast jeśli mam być szczera jak patrzę w lustro to widzę zgrabną dziewczynę, ciało zbite, jędrne, mięśnie na brzuchu zarysowane tyle , że mogłabym mieć mniej cm w obwodach i trochę kg mniej mam figurę klepsydry (biust mnie ratuje 96cm = 75D) talia 72cm i biodra 97cm . Mam też niestety tendencję do tycia (szczególnie od pasa w dół), uda i łydki to dla mnie koszmar od kiedy zwykle dziewczyna zaczyna na to zwracać uwagę...
__________________
05.06.2010

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 12:00
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 12:45   #7
evaah1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 215
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
nigdy tego nie stosowałam... kiedyś czytałam ale o Therm Line II tyle , że skończyło się na czytaniu, bo nie ćwiczyłam wtedy tak często, ale pomyślę może rzeczywiście potrzebny mi jakaś spalacz no i te oczyszczanie...

Natomiast jeśli mam być szczera jak patrzę w lustro to widzę zgrabną dziewczynę, ciało zbite, jędrne, mięśnie na brzuchu zarysowane tyle , że mogłabym mieć mniej cm w obwodach i trochę kg mniej mam figurę klepsydry (biust mnie ratuje 96cm = 75D) talia 72cm i biodra 97cm . Mam też niestety tendencję do tycia (szczególnie od pasa w dół), uda i łydki to dla mnie koszmar od kiedy zwykle dziewczyna zaczyna na to zwracać uwagę...
czesc
mam podobnie od trzech miesiecy odżywiam sie zupełnie tak jak Ty i rowniez sporo cwicze, biegam itp, moja waga drgnela o 0,5kg, a cm nie ubylo nigdze. z tym ze ja w przeciwienstwie do Ciebie mam warstewke tluszczu na brzuchu i biodrach, a Ty masz miesnie!
ja wierze ze tluszczyk predzej czy pozniej spale, bo naprawde lubie sie ruszac, ale Ty jestes umiesniona a im wiecej cwiczysz tym bardziej rozijaja sie miesnie. spalic mozna tkanke tluszczowa, a mnie sie zdaje ze Ty jej za duzo nie masz zreszta podalas wymiary i uwazam ze jestes "wymiarowa"i napewno swietnie wygladasz!
__________________
evaah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 12:51   #8
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

żadna z Was nie podala przykladowego jadlospisu, w ktorym bledy moga byc przyczyna niechudniecia.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 13:39   #9
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez evaah1 Pokaż wiadomość
czesc
mam podobnie od trzech miesiecy odżywiam sie zupełnie tak jak Ty i rowniez sporo cwicze, biegam itp, moja waga drgnela o 0,5kg, a cm nie ubylo nigdze. z tym ze ja w przeciwienstwie do Ciebie mam warstewke tluszczu na brzuchu i biodrach, a Ty masz miesnie!
ja wierze ze tluszczyk predzej czy pozniej spale, bo naprawde lubie sie ruszac, ale Ty jestes umiesniona a im wiecej cwiczysz tym bardziej rozijaja sie miesnie. spalic mozna tkanke tluszczowa, a mnie sie zdaje ze Ty jej za duzo nie masz zreszta podalas wymiary i uwazam ze jestes "wymiarowa"i napewno swietnie wygladasz!
Tłuszczyk też mam i to wcale nie tak mało, ale dzisiaj jak będę wracała z siłowni to wstąpię to Nature House, bo widziałam , że robią bezpłatny pomiar tkanki tłuszczowej to Wam napiszę No i figurę mam niezłą, ale kupić spodnie, rybaczki to dla mnie koszmar, czuję się jak kloc wtedy Poza tym mam problem z dopięciem rzeczy sprzed roku...

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
żadna z Was nie podala przykladowego jadlospisu, w ktorym bledy moga byc przyczyna niechudniecia.
Już piszę

Poniedziałek

Śniadanie:
2 kromki Pumpernikla z margaryną (cienko!) + serek topiony light + na to ogórek szklarniowy w plasterkach + kakao

II Śniadanie:
płatki owsiane z mlekiem 2% + banan

Obiad: = posiłek po treningowy
3/4 fileta z dorsza - smażony (używam bardzo mało oleju do smażenia) + surówka z rzepy(ok 15dag) + pół grejfruta

Kolacja (max 19.00):
Jajecznica z 2 jaj z cebulą i odrobiną kiełbasy + pół pomidora + 2 chlebki VASA + czerwona herbata

WTOREK
Śniadanie:
2 parówki drobiowe + 2 kromki chleba razowego pełnoziarnistego + pół pomidora + pokrojony szczypiorek + ketchup + herbata zielona

Lunch:
Zupa z soczewicy + kawałek świeżego ananasa (kilka kęsów)

Obiad:
grubszy Naleśnik ( z mąki pełnoziarnistej, olej minimalnie) ze szpinakiem polany jogurtem naturalnym 0% tłuszczu zrobionym z ząbkiem czosnku + czerwona herbata

Kolacja:
bułka żytnia z twarogiem chudym (wyrobionym z pokrojonym ogórkiem szklarniowym, rzodkiewka i szczypiorkiem) + herbata zielona

ŚRODA
śniadanie:
płatki Nestle Fitness z mlekiem 2% + pomarańcz

II śniadanie:
Mleko Acidofilne 400g (naturalne) + bułka grahamka

Obiad = posiłek po treningowy:
gulasz meksykański z kasza gryczaną ( z Green Waya na bazie soji, czerwonej fasolki, kukurydzy itp)

Kolacja:
puszka tuńczyka w sosie własnym + 2 kromki chleba razowego pełnoziarnistego + czerwona herbata

Czwartek:
Śniadanie:
Serek wiejski Light + 2 kromki Vasa + banan

Lunch:
zupa pomidorowa z makaronem

Obiad:
gołąbek (mały)+ trochę ziemniaków + surówka z pora + zielona herbata

Kolacja:
bułka żytnia z masłem (cienko!) + szybka z indyka + liść kapusty z pekinki + pokrojony w plastry pomidor + 2 rzodkiewki

PIĄTEK
Śniadanie:
2 jajka na twardo z małą ilością majonezu (płaska łyżka) + 2 kromki chleba ryżowego + sałatka (pomidor z ogórkiem z jogurtem naturalnym )%) + herbata zielona

II śniadanie
Płatki Nestle Fitness z mlekiem 2% + grejfrut

Obiad = posiłek po treningu:
barszcz ukraiński + ok 20 dag ( porcja z green way'a bez surówek) zapiekanki makaronowej ( na bazie brokuł, kalafiora, kukurydzy, marchewki gotowanej z sosem beszamelowym z zapiekane serem

Kolacja:
15-20 dag makreli wędzonej + 2 kromki chleba razowego z soją z margaryną (cieniutko!) + herbata czerwona

Myślę, ze 5 dni starczy. Jadłospis idealnie odzwierciedlony, bo sobie zapisuje co jem z tym , że nie liczę kalorii
__________________
05.06.2010

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 13:40
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 14:39   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Jadłospis kiepski: mało posiłków, bardzo mało białka, całkiem brak zdrowych tłuszczów, bardzo dużo węglowodanów. Nie dziwię się, że trudno przy takim schudnąć
Spróbuj zwiększyć ilość białka, wywalić trochę produktów mlecznych, dodać NNKT do każdego posiłku. Warto zmieścić jeszcze jeden posiłek co najmniej, tak, żeby przerwy między poszczególnymi posiłkami nie były dłuższe niż 3-3,5 godziny. Serki topione, jedzenie z Green Wayów, płatki Nestle, zapiekanki z serem i beszamelem itd. - wszystko do wyrzucenia.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:03   #11
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Jadłospis kiepski: mało posiłków, bardzo mało białka, całkiem brak zdrowych tłuszczów, bardzo dużo węglowodanów. Nie dziwię się, że trudno przy takim schudnąć
Spróbuj zwiększyć ilość białka, wywalić trochę produktów mlecznych, dodać NNKT do każdego posiłku. Warto zmieścić jeszcze jeden posiłek co najmniej, tak, żeby przerwy między poszczególnymi posiłkami nie były dłuższe niż 3-3,5 godziny. Serki topione, jedzenie z Green Wayów, płatki Nestle, zapiekanki z serem i beszamelem itd. - wszystko do wyrzucenia.
Tylko dziwne, bo tak samo jadłam kiedy nie ćwiczyłam i jakoś nie tyłam, waga utrzymywała się, ewentualne wahania + - 1kg.... a jak już intensywnie ćwiczę 4 x w tyg to czemu nadal ona nie spada? Ja tego nie kumam Na pewno ze specjalnie ułożoną dietą, byłoby znacznie lepiej, ale przecież ja wcześniej bez ćwiczeń przy takiej dietce nie tyłam

Odrzucić dużo węglowodanów, produkty mleczne... to ja już nie wiem co mam jeść nie chcę się katować jakimiś niesmacznymi produktami i potrawami... a ryby to są niezdrowe tłuszcze??? Pierwsze słyszę...

Green Way'a mogę zdecydowanie ograniczyć, ale pewnie całkowicie z niego nie zrezygnuję, bo za bardzo go lubię czuję tam , że jem zdrowo mimo , ze to przewaga węglowodanów to samo płatki Nestle (jem tylko te fitness)

A swoją drogą dietetycy zawsze trąbią, że powinno się jeść najwięcej węglowodanów w ciągu dnia, potem białko i na koniec tłuszcze :P

4 posiłki to dla mnie w sam raz i przerwy między nimi mam 3-4 h jakbym jadła więcej posiłków to bym się przejadała
__________________
05.06.2010

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-12 o 10:03
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 15:14   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

wejdz sobie na podforum dietetyka i tam w podwieszonych watkach znajdziesz wiele cennych informacji na temat odzywiania

wiesz jest sporo róznica pomiedzy utrzymaniem a odchudzeniem i czasem pomimo wysiłku waga/cm stoja w miejscu
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:20   #13
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

ok, ale rozumiem , ze tak jak ćwiczę jest ok i mam tak ćwiczyć nadal?
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:22   #14
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Tylko dziwne, bo tak samo jadłam kiedy nie ćwiczyłam i jakoś nie tyłam, waga utrzymywała się, ewentualne wahania + - 1kg.... a jak już intensywnie ćwiczę 4 x w tyg to czemu nadal ona nie spada? Ja tego nie kumam Na pewno ze specjalnie ułożoną dietą, byłoby znacznie lepiej, ale przecież ja wcześniej bez ćwiczeń przy takiej dietce nie tyłam

Odrzucić dużo węglowodanów, produkty mleczne... to ja już nie wiem co mam jeść nie chcę się katować jakimiś niesmacznymi produktami i potrawami... a ryby to są niezdrowe tłuszcze??? Pierwsze słyszę...

Green Way'a mogę ograniczyć, ale całkowicie z niego nie zrezygnuję, bo za bardzo go lubię czuję tam , że jem zdrowo mimo , ze to przewaga węglowodanów to samo płatki Nestle (jem tylko te fitness)

A swoją drogą dietetycy zawsze trąbią, że powinno się jeść najwięcej węglowodanów w ciągu dnia, potem białko i na koniec tłuszcze :P

4 posiłki to dla mnie w sam raz i przerwy między nimi mam 3-4 h jakbym jadła więcej posiłków to bym się przejadała
no ok, ale sama nazwa nnkt świadczy, że nienasycone kwasy tłuszczowe są w diecie NIEZBĘDNE. Tak, ryby naleza do nnkt.

co do fitnessow (platkow) one są fitness tylko z nazwy, w rzeczywistosci to sam cukier. Najlepsze są płatki owsiane;>

weglowodany powinno sie jesc w posilkach okolotreningowych, a w dni bez treningow glownie rano + obiad, potem na podwieczorek najlepiej bialko + nnkt, na kolacje bialko + warzywa.

zreszta, zapraszam na podforum dietetyka, tam dowiesz się więcej Jestes zywym dowodem na to, ze nawet najlepiej ulozony trening bez RACJONALNEJ diety nie przyniesie efektow.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:29   #15
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

wejdz tutaj : http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i zobacz które cwiczenia wykonujesz - bedzie łatwiej okreslic
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:25   #16
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Tylko dziwne, bo tak samo jadłam kiedy nie ćwiczyłam i jakoś nie tyłam, waga utrzymywała się, ewentualne wahania + - 1kg.... a jak już intensywnie ćwiczę 4 x w tyg to czemu nadal ona nie spada? Ja tego nie kumam Na pewno ze specjalnie ułożoną dietą, byłoby znacznie lepiej, ale przecież ja wcześniej bez ćwiczeń przy takiej dietce nie tyłam

Odrzucić dużo węglowodanów, produkty mleczne... to ja już nie wiem co mam jeść nie chcę się katować jakimiś niesmacznymi produktami i potrawami... a ryby to są niezdrowe tłuszcze??? Pierwsze słyszę...

Green Way'a mogę ograniczyć, ale całkowicie z niego nie zrezygnuję, bo za bardzo go lubię czuję tam , że jem zdrowo mimo , ze to przewaga węglowodanów to samo płatki Nestle (jem tylko te fitness)

A swoją drogą dietetycy zawsze trąbią, że powinno się jeść najwięcej węglowodanów w ciągu dnia, potem białko i na koniec tłuszcze :P

4 posiłki to dla mnie w sam raz i przerwy między nimi mam 3-4 h jakbym jadła więcej posiłków to bym się przejadała

wiesz a ja kocham czekoladę ... ile jej nie jadłam kiedyś to nie tyłam .. ale schudnąć mogłam tylko po wyeliminowaniu niezdrowego jedzenia ... słuchaj lepiej co ci dziewczyny radzą .. zdrowe posiłku również są bardzo smaczne wiec nie rozumiem ... trzeba choć trochę poczytać i ugotować coś zdrowego .. co do płatek to już jakaś dziewczyna ci odpowiedziała jakie one fitness .. spójrz na tabelkę na opakowaniu a zobaczysz co jesz

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-06-08 o 22:27
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 23:02   #17
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
wiesz a ja kocham czekoladę ... ile jej nie jadłam kiedyś to nie tyłam .. ale schudnąć mogłam tylko po wyeliminowaniu niezdrowego jedzenia ... słuchaj lepiej co ci dziewczyny radzą .. zdrowe posiłku również są bardzo smaczne wiec nie rozumiem ... trzeba choć trochę poczytać i ugotować coś zdrowego .. co do płatek to już jakaś dziewczyna ci odpowiedziała jakie one fitness .. spójrz na tabelkę na opakowaniu a zobaczysz co jesz
Nie uważam żeby jedzenie w green way'u było niezdrowe.... po prostu jest bogate w węglowodany... i nie można porównać tego obiadu do czekolady (bo chociażby tam są cukry złożone a tu proste)
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:00   #18
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Sylwuska, wybacz, ale dziewczyny doradzają Ci, a znają się na tym, co widać na pierwszy rzut oka - pokazują, gdzie są błędy w Twoim jadłospisie, a Ty wciąż swoje, apiać od nowa.

Płatki Fitness - dobry chwyt marketingowy, jak produkty light. Zero tłuszczu, 100% cukru. Czyli w końcowej rozgrywce tłuszcz.

I "podziwiam", jak wytrzymałaś te 3 miesiące z takim jadłospisem, na dodatek ćwicząc. Leżąc na kanapie, z tym jadłospisem, umarłabym z wyczerpania i głodu.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 10:01   #19
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Ja nie olałam tego co mi dziewczyny napisały po prostu to mój wewnętrzny bulwers i to nie tak , ze nic z tych rad nie zastosuję Płatki Fitness na redukcji mogę wyeliminować i zastąpić je w pełni owsianką, bo też ją bardzo lubię. Ja po prostu napisałam , ze nie uważam , ze jedzenie z green waya jest niezdrowe, a to nie jest równoznaczne z tym , że póki co nie wyrzucę z mojego jadłospisu albo chociaż ograniczę do minimum, a to jest różnica

Poza tym zaczęłam już dość dogłębnie przeszukiwać Forum Dietetyka i brać wiele rad do serca Na pewno dołożę więcej białka (no i kolacja obowiązkowo białkowa) i te NNKT, prześledziłam Wasze gotowe jadłospisy na redukcję i muszę przyznać , ze nie są złe aczkolwiek dla mnie za monotonne i moja "dieta" wydaje mi sie znacznie smaczniejsza)) no ale coś za coś Jednak nie będę szła dokładnie ich tropem, bo w moim przypadku jest to po prostu niemożliwe Ja gotuję w domu takż enie powiem narzeczonemu: dzisiaj jemy orzechy i migdały;D" Myslę jeszcze nad tym spalaczem Therm Line Forte, o którym pisała tu wyżej jedna z wizażanek, no ale chyba najpierw skupię się na modyfikacji jadłospisu No i jeszcze muszę sprawdzić ilość mojej tkanki tłuszczowej

A co do ilosci posiłków, to dla mnie jest to w sam raz Jakbym jad la więcej to bym się przejadała Każdy organizm jest inny, zwróć też uwagę , ze jedni wstają o 6 a drudzy o 10 także dla jednego ta 10 to czas na I śniadanie, a druga osoba jest juz po II śniadaniu oczywiscie jak wstaję bardzo wczesnie i kłąde się późno to jem 5 posiłków, ale najczęsciej 4 co też nie oznacza, ze nie zacznę wciskac tego 5 w postaci właśnie lekkiego podwieczorka
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 15:22   #20
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Problem może tkwić w złym treningu-przy zbyt intensywnym treningu spalamy mięśnie a nie tłuszcz (zmierz sobie tętno w czasie wysiłku i zobacz o ile różni się od spoczynkowego).
warto skonsultować twój plan treningowy z innym trenerem pod kątem dopasowania go do twojego tętna.
Inna sprawa to nawyki żywieniowe-te też warto odrobinę zmienić.
I pamiętaj,że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz więc waga po ćwiczeniach nie musi maleć.Ważne by kształtować mięśnie i by zmniejszała się procentowa ilość tłuszczu w organizmie (to warto sprawdzać, niektóre wagi to mierzą).Może warto kupić sobie wagę z pomiarem tłuszczu? Pamiętaj,że u kobiety nie powinien on spaść poniżej 5%-10% masy całkowitej ciała bo kończy się to zaburzeniami hormonalnymi , m.in. zatrzymaniem miesiączkowania-dlatego polecam regularnie uprawiany sport a nie drastyczne diety.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:51   #21
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

mozesz mi wytłumaczyc jak mozna dojsc takim treningiem i taka diete do 10% tłuszczu w organizmie u kobiety troche nie trafna jak dla mnie rada.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:24   #22
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Można -intensywny trening plus brak białka/tłuszczy w diecie.
Niedawny eksperyment koleżanki-dieta kopenhaska, 14 dni i właśnie taki poziom tłuszczu w organizmie (wyjściowy nie był zbyt wysoki ale raczej przeciętny).Skończyło się poważnym leczeniem u ginekologa i oczywiście zanikiem okresu.
To nie rada tylko ostrzeżenie na wypadek polityki rabunkowej wobec własnego ciała-czy to w formie diet czy zbyt intensywnych ćwiczeń połączonych z niedostarczaniem organizmowi niezbędnej ilości kalorii (proporcjonalnej do intensywności wysiłku i ilości spalonych podczas ćwiczeń kalorii).Trzeba być tego świadomym bo mechanizm odczuwania głodu po pewnej ilości czasu na głodzie po prostu się wyłącza.Dlatego do jedzenia, szczególnie podczas odchudzania trzeba podchodzić świadomie i racjonalnie.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:35   #23
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Dlatego do jedzenia, szczególnie podczas odchudzania trzeba podchodzić świadomie i racjonalnie.
Może przylepimy to jako motto?

[przepraszam za off-topic, ale nie mogłam się powstrzymać]
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 18:18   #24
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

All poziom był mierzony przez wage czy poprzez mierzenie grubości fałdu skórnego ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 21:02   #25
ZonaKontrastu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
GG do ZonaKontrastu
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

a ja w związku z tematem :
radzę BARDZO orgraniczyć ilość soli, bo to ona zatrzymuje wodę worganiźmie.
Jedz pomidory, ogórki bez soli i.. w ogóle nic co słone.
ZonaKontrastu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 00:27   #26
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

moim zdaniem jesz zbyt tuczace potrawy, np ten golabek..
za duzo soli!

tez mam z tym problem, wiem ze trudno sie opanowac.
motywacja jest to jak mnie ktos nazwie gruba. wiec popros aby i Tobie ktos tak powiedzial.

moze taka masz przemiane materii-troche wolna, a moze to od lekow antykoncepcyjnych? naprawde nie wiem
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 22:22   #27
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Ja po prostu napisałam , ze nie uważam , ze jedzenie z green waya jest niezdrowe, a to nie jest równoznaczne z tym , że póki co nie wyrzucę z mojego jadłospisu albo chociaż ograniczę do minimum, a to jest różnica
Gwoli ścisłości, ja nie twierdzę, że jedzenie z Green Waya jest niezdrowe. Ja tylko uważam, że nie nadaje się dla osoby, która chce schudnąć, no i nie jest specjalnie wartościowe. Już choćby przez sam fakt, że porcje są o wiele za duże dla przeciętnego człowieka, który oprócz tego posiłku w GW je jeszcze 4-5 innych w ciągu dnia.

To nie jest tak, że jak zjesz raz w miesiącu w GW, raz kawałek czekolady, a kiedyś jeszcze płatki Nestle czy ser topiony, to nie schudniesz. Ale jeśli nagromadzisz takich dań dużo w tygodniu, to wyjdzie na to, że zamiast jeść zdrowo i prawidłowo, ciągle masz "odstępstwa" od prawidłowej diety.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 23:04   #28
justys181990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

ja mam podobna figure do Ciebie tzn waze wiecej-63 kg ale mam 1,69cm i podobne wymiary, tylko w biuscie mniej, tez mam problem ze zgubieniem wagi, mam bardzo dobrą przemiane materii-3-4razy w kibelku codziennie, zaczelam od niedawna pic zielona i czerwona herbatkę zaczełam tez chodzic na fitness i troche ograniczylam jedzenie a przytyłam 1.5 kg, tez nie wiem co robic ale mam nadzieje ze w koncu beda jakies efekty, teraz ogranicze slodycze do zera choc do dla mnie bedzie trudne bo uwielbiam je, i z tego co wiem trzeba przed i po treningu jesc potrawy z bialkiem bo inaczej spalamy miesnie a nie tluszcz no i ograniczyc cukry i tluszcz do minimum. z tego co obliczylam powinnam jesc 1000kcal dziennie zeby schudnac.. trzymam za nas kciuki buzka
justys181990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.