Olejek rycynowy do włosów - część II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 20:07   #1021
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez magdemizz Pokaż wiadomość
Heej, ja mam takie pytanie. Może dość glupie. Nie farbowałam nigdy włosów. Czy olejek "robi " odrosty? tzn. ze jak przestanę go uzywać to będę miała odrost? Z góry dziękuje
nic takiego się nie stanie
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:23   #1022
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez ejda91 Pokaż wiadomość
Hej Chciałabym się z wami podzielić moim doświadczeniem na temat olejku rycynowego .
Miałam strasznie zniszczone włosy przez ponad 3 lata dzień w dzień używałam prostownicy, kłaczki to była jakaś masakra do tego farbowanie, rozjaśnianie z czarnego do rudej marchewki bla..blaa..bla..
Do tego ciąża.. Przez całe 9 msc prostowałam włosy.. maleństwo zabrało mi wszystkie witaminy w dodatku ta prostownica ;-/ Po porodzie wzięłam się ostro za renegenerację włosków .
Używam do tego :
Olejku rycynowego + 2 żółtka + olej kokosowy + miód + oliwa z oliwek+ nafta kosmetyczna+ połow soku z cytryny raz nakładam na mokre raz na suche, zależy jak mi się chce folia bądź czepek ,ręcznik i heja potrafię nawet spać z tym cudem , ale w nocy wstaję i myję głowę bo nie mogę się wyspać

włosy po miesiacu regularnego stosowania normalnie "przyszły do siebie"
są miękkie, nie puszą się , ładnie się układają , zero rozdwojonych końcówek , odnoszę wrażenie jakby było ich więcej bomba a najlepsze, żeee.. widać mały meszek na skroni czyli wyrastają nowe włoski jupppii
dodam jeszcze , że odstawiłam prostownice , suszarke używam bardzo rzadko, i łykam bellise i tabletki z biovaxu i calcium <te tabletki ale nie pamiętam dalszej nazwy )
przymierzałam sie do picia drożdży ale odpadłam po dniowej wizycie w toalecie

Z szczerym sercem mogę powiedzieć, że ta maseczka z olejku działa jak narazie cuda
Ja po miesiącu również widziałam u siebie mnóstwo malutkich włosków tzw. baby hair
A gdy czesałam włosy dłonią to czułam przy skórze takie malutkie grube kujące włoski
Życzę powodzenia a drożdże sama piłam ,tyle że mi zawsze smakowały i nawet gdy byłam mała a mama piekła ciasto to podskubywałam drożdże



Cytat:
Napisane przez magdemizz Pokaż wiadomość
Heej, ja mam takie pytanie. Może dość glupie. Nie farbowałam nigdy włosów. Czy olejek "robi " odrosty? tzn. ze jak przestanę go uzywać to będę miała odrost? Z góry dziękuje
Pewnie znalazłaś infromację , że przyciemnia włosy . Fakt - zamyka łuski i można odnieść takie wrażenie ale na pewno nie będziesz miała odrostów gdy już przestaniesz go używać

Moniczka_90 zerknęłam przed chwilą na swoje recenzje na KWC , klikam z ciekawości na lorysa czosnkowego a tu Ty
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie

Edytowane przez HairMania
Czas edycji: 2012-08-16 o 20:26
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:16   #1023
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Moniczka_90 zerknęłam przed chwilą na swoje recenzje na KWC , klikam z ciekawości na lorysa czosnkowego a tu Ty
a widzisz a tak z ciekawości zapytam, podpasowały Ci Lorysy ?
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:25   #1024
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
a widzisz a tak z ciekawości zapytam, podpasowały Ci Lorysy ?
Próbowałam tego jednego , fajny był ale taki od mycia do mycia Za taką cenę warto było go spróbować , ale teraz raczej szukam takich odżywek/masek które zrobią na mojej głowie coś więcej niż 'efekt tymczasowy' Choć w sumie nie był zły , bo nie zawierał silikonów a włoski po nim były jak po odżywce z silikonami a Ty ? miałaś jeszcze jakieś ?
*z tego co pamiętam moja siostra miała czekoladowego z silikonami i jeszcze jakieś 2 , pasowały jej ale ona ma bezproblemowe włosy ..
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:25   #1025
natalek_90
Raczkowanie
 
Avatar natalek_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 36
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Właśnie też tak pomyślałam , ja oleje trzymam minimum 2-3 godziny i zawsze jestem zadowolona z efektu A może po prostu te połączenie Ci nie służy , próbowałaś już olej rycynowy z kokosem to teraz może spróbuj oleju rycynowego z oliwą może akurat znajdziesz winowajcę tego puchu
dziewczyny myśle ze znalazłam winowajce- to oliwa z oliwek. własnie wyschły mi włoski po rycynie z kokosem i sa takie mięciutkie i nie napuszone. dziekuje za wszystkie odpowiedzi. jesteście wielkie
__________________
zapuszczam włoski
cel I -35cm
cel II -50 cm
cel III- 70cm
natalek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:31   #1026
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez natalek_90 Pokaż wiadomość
dziewczyny myśle ze znalazłam winowajce- to oliwa z oliwek. własnie wyschły mi włoski po rycynie z kokosem i sa takie mięciutkie i nie napuszone. dziekuje za wszystkie odpowiedzi. jesteście wielkie
to super
Metodą prób i błędów zawsze znajduje się dobre rozwiązanie dla włosów
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:27   #1027
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Próbowałam tego jednego , fajny był ale taki od mycia do mycia Za taką cenę warto było go spróbować , ale teraz raczej szukam takich odżywek/masek które zrobią na mojej głowie coś więcej niż 'efekt tymczasowy' Choć w sumie nie był zły , bo nie zawierał silikonów a włoski po nim były jak po odżywce z silikonami a Ty ? miałaś jeszcze jakieś ?
*z tego co pamiętam moja siostra miała czekoladowego z silikonami i jeszcze jakieś 2 , pasowały jej ale ona ma bezproblemowe włosy ..
tzn. ja "maski" z takim składem jaki ma Lorys albo Mila czy Kallos to od razu wkładam w kategorię "od mycia do mycia" bo wiadomo, ze one raczej szału na dłużej na głowie nie zrobią i powiem tak: Lorys ten czosnkowy moze być, ten drugi który miałam czyli Freez coś tam (on był do loków, dziewczyny z kręciołkami tam recenzowały i im pasował a mnie juz nie) już gorzej a teraz niedawno kupiłam Mile Miracle Kompres, nawet dzisiaj ją oceniałam na KWC i jako jedyna oceniłam ją źle ale no nie podpasowała mi zupełnie chyba jednak w kategorii "od mycia do mycia" wygrywa zdecydowanie mleczny Kallos i nie ma już co kombinowac

P.S. mix olejków już mam na głowie w tym oczywiście rycynowy
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 12:33   #1028
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość

P.S. mix olejków już mam na głowie w tym oczywiście rycynowy

Akurat też w tym czasie nakładałam
Przed chwilą zmyłam i niech schną sobie czy też tak masz , że po olejku dłużej schną ? bo ja właśnie zauważyłam taką tendencję , jak nałożę olejek schną 1-1,5 h ,a gdy nie nakładałam to 40min.-1h.
Eh niech schną szybciej już chcę widzieć efekt olejowania choć zwykle na mokrych też widzę - są mega błyszczące , jak lusterko
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 20:18   #1029
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Akurat też w tym czasie nakładałam
Przed chwilą zmyłam i niech schną sobie czy też tak masz , że po olejku dłużej schną ? bo ja właśnie zauważyłam taką tendencję , jak nałożę olejek schną 1-1,5 h ,a gdy nie nakładałam to 40min.-1h.
Eh niech schną szybciej już chcę widzieć efekt olejowania choć zwykle na mokrych też widzę - są mega błyszczące , jak lusterko
w końcu oleje zatrzymują wode we włosach więc to prawidłowa reakcja którą chyba każda z nas powinna zauważać niemniej dalej jestem trochę załamana bo teraz włosy schną mi ok. godziny a zanim poszłam do pracy i miałam tak bardzo zdrowe włosy to na całkowite ich wyschnięcie czekałam ok. 4 godzin więc jak widać różnica ogromna i po tym widze jakie mam włosy beznadziejne
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:44   #1030
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
w końcu oleje zatrzymują wode we włosach więc to prawidłowa reakcja którą chyba każda z nas powinna zauważać niemniej dalej jestem trochę załamana bo teraz włosy schną mi ok. godziny a zanim poszłam do pracy i miałam tak bardzo zdrowe włosy to na całkowite ich wyschnięcie czekałam ok. 4 godzin więc jak widać różnica ogromna i po tym widze jakie mam włosy beznadziejne
będzie lepiej , to tylko kwestia czasu i chęci
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:50   #1031
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
będzie lepiej , to tylko kwestia czasu i chęci
dzieki za pocieszenie
widzę, ze jestes poczatkująca blogerką
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 22:00   #1032
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
dzieki za pocieszenie
widzę, ze jestes poczatkująca blogerką
dokładnie znajomi już mieli dość moich opowieści o kosmetykach i wszelakich nowościach dotyczących włosów więc postanowiłam się trochę wyżyć pisząc bloga
Pocieszę Cię , że ja od kilku lat nie farbuję włosów a i tak pozostawiają wiele do życzenia są takie suche rzadkie i cienkie .. dobrze jednak że istnieją olejki mam nadzieję , że za miesiąc zmienimy zdanie o swoich włosach
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 22:42   #1033
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
dokładnie znajomi już mieli dość moich opowieści o kosmetykach i wszelakich nowościach dotyczących włosów więc postanowiłam się trochę wyżyć pisząc bloga
Pocieszę Cię , że ja od kilku lat nie farbuję włosów a i tak pozostawiają wiele do życzenia są takie suche rzadkie i cienkie .. dobrze jednak że istnieją olejki mam nadzieję , że za miesiąc zmienimy zdanie o swoich włosach
też mam taką nadzieję ja już 2 mycie olejuję i dzisiaj robiłam "eksperyment: który polegał na tym czy zdąrze umyć włosy przed pracą no i zdąrzyłam ze wszystkim więc teraz muszę być już tylko systematyczna a przede wszytskim to musimy byc baaaardzo cierpliwe
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:07   #1034
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ostatnie dwa olejowania robiłam bez oleju rycynowego, bo zapominałam go kupić i muszę przyznać, że nie chcę już on nim zapominać Efekt z nim jest dużo lepszy.

Oczywiście zakupiłam już nową buteleczkę, ale stwierdziłam że lepiej dużą, bo znów mi za chwilę zabraknie Olej jest innej firmy, i tak za 100g zapłaciłam 6zł Mam tylko nadzieję, że za niższą ceną nie idzie gorsza jakość.
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:13   #1035
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o pozytywnym efekcie stosowania rycyny na ŁZS głowy?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:52   #1036
magdemizz
Przyczajenie
 
Avatar magdemizz
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 4
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

dzięki, dzięki za odpowiedz. użyłam pare dni temu olejek i dzis znowu zrobie. po umyciu i wysuszeniu wlosy były "nie moje". moje włosy są grube i geste i szorstkie dosc i niestety przetłuszczające(trudny wiek -,-), a przez olejek mi oklapły ale były taaaaakie miłe no i dwa dni po umyciu wieczorem były juz troszkę przetłuszczone, a zwykle trzymają 2,5 dnia.
magdemizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:06   #1037
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Używam sporo oleju rycynowego ostatnio, prawie do każdej maski/olejowania przed myciem i dużo poprawa włosowa jest Co prawda dorzuciłam też inne rzeczy - garnier AiK, olej lniany, więc nie wiem czy to zasługa tylko rycyny, ale najważniejszy efekt
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:30   #1038
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

mnie dzisiaj czeka kolejna noc z olejkiem
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 23:54   #1039
eewelinaa92
Zakorzenienie
 
Avatar eewelinaa92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 281
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Skończył się...skończył się olejek
__________________
Ogarnij dupę, zaciśnij pięści i daj radę. Nie ważne, że nie ma dla kogo, ważne, żeby opadły im kopary

-30kg

eewelinaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 07:09   #1040
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez eewelinaa92 Pokaż wiadomość
Skończył się...skończył się olejek
to biegem do apteki !
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 15:42   #1041
Ewelin4
Przyczajenie
 
Avatar Ewelin4
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 26
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Hej, czytam sobie ten wątek i nurtuje mnie kilka rzeczy.
Kilka z was napisało, że jak pomieszałyście olejek z szamponem to przetłuściły wam się włosy, a jeśli moje włosy są mega suche(nie wiem czemu) to czy tez się przetluszczą?
Czytałam też o mieszaniu olejku z naftą?
Gdzie mogę ją dostać ?
__________________
Aknenormin od 23 lipca 2012r.
Aparat ortodontyczny - 18.04.2012
Zapuszczam włosy od 21.06.2012
Ewelin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:29   #1042
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
Hej, czytam sobie ten wątek i nurtuje mnie kilka rzeczy.
Kilka z was napisało, że jak pomieszałyście olejek z szamponem to przetłuściły wam się włosy, a jeśli moje włosy są mega suche(nie wiem czemu) to czy tez się przetluszczą?
Czytałam też o mieszaniu olejku z naftą?
Gdzie mogę ją dostać ?
Sam olej nie nawilży Ci włosów, potrzebujesz też czegoś odżywiającego w maskach, odżywkach itp. Olej, bo zależy jaki, może też zostawić tłustą warstwę na skalpie i jeśli cały czas będziesz go tam trzymać i nie oczyszczać (do czego służy szampon) to skóra nie będzie oddychać. Możesz dodawać olej do masek lub czasem olejować na noc. Naftę kosmetyczną dostaniesz w aptekach, czasem w niektórych sklepach zielarskich.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:39   #1043
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Masz bardzo ładne włosy Jakie inne oleje jeszcze ci służą? Korci mnie oliwa z oliwek, ale nie wiem jakie jest jej działanie na włosy.
Dzięki Ale jeszcze im dużo brakuje. Choć właśnie obcięłam 3 cm... i wyglądają od razu lepiej.
Co do innych olejków to polecam Alterry Migdał i Papaja, mieszałam też olej z pestek winogron z rycynowym i fajnie się sprawdzał, nałożony sam nie dał takiego efektu. Mam też olej monoi - pięknie pachnie, ale rewelacji na głowie nie robi.
Z tańszych sprawdzonych olejków to fajny jest też Babydream Fur Mama, tylko dla mnie ciut za rzadki i zapach lekko duszący. Sądzę, że mógłby się sprawdzić do mieszania z rycyną
A do twarzy używam olejku z pestek malin zmieszanego z żelem hialuronowym. Próbowałam sam olejek wcierać też w końcówki włosów, ale zawsze dałam za dużo i wyglądały na tłuste
Zawsze można myć wieczorem, ja tak robię zawsze, kiedy mam zajęcia czy jakieś praktyki itp. i jest ok Chociaż ja mam w przeciwieństwie do wielu osób tak, że wolę swoje włosy po nocy niż tu po myciu, bo nie są tak napuszone.
A co do wyglądu i ilości moich włosów to ja się w ogóle nie będę wypowiadać
Wieczorem nie dam rady myć, bo oleje nakładam na noc Ale nadal udaje mi się nie używać suszarki
Dzisiaj pierwszy raz zmywałam olej szamponem dla dzieci Babydream, bo chcę się przestawić na szampony bez SLS. Pięknie zmył olej za pierwszym razem! Ale coś mnie później głowa swędziała...co prawda dziwnie w jednym miejscu, no ale... Mam nadzieję, że to nie od szamponu...
BD ponoć ma niezbyt dobre PH - była wzmianka na wątku peilęgnacji włosów. Mi nic złego się nie działo, ale ciut rozjaśnił mi włosy, więc teraz wypróbowuję Hippa. Póki co stwierdzam, że wolałam BD...
Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
Hej, czytam sobie ten wątek i nurtuje mnie kilka rzeczy.
Kilka z was napisało, że jak pomieszałyście olejek z szamponem to przetłuściły wam się włosy, a jeśli moje włosy są mega suche(nie wiem czemu) to czy tez się przetluszczą?
Czytałam też o mieszaniu olejku z naftą?
Gdzie mogę ją dostać ?
Jeśli dodasz tylko trochę do szamponu, to nic się nie powinno stać. Ja dodawałam kroplę do odżywki i nie zauważyłam jakiegoś specjalnego przetłuszczenia.
Pamiętaj, że nafty nie można trzymać długo - z tego co pamiętam tylko około 0,5h, zmieszaną z olejem maksymalnie do 1h, choć sama bym chyba nie ryzykowała.
Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Sam olej nie nawilży Ci włosów, potrzebujesz też czegoś odżywiającego w maskach, odżywkach itp. Olej, bo zależy jaki, może też zostawić tłustą warstwę na skalpie i jeśli cały czas będziesz go tam trzymać i nie oczyszczać (do czego służy szampon) to skóra nie będzie oddychać. Możesz dodawać olej do masek lub czasem olejować na noc. Naftę kosmetyczną dostaniesz w aptekach, czasem w niektórych sklepach zielarskich.
Właśnie Olej nie nawilży tylko pomoże zatrzymać wodę A co do tłustej warstwy warto od czasu do czasu włosy potraktować prostym szamponem z SLS i wszystko ładnie doczyścić.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:55   #1044
Ewelin4
Przyczajenie
 
Avatar Ewelin4
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 26
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Właśnie Olej nie nawilży tylko pomoże zatrzymać wodę A co do tłustej warstwy warto od czasu do czasu włosy potraktować prostym szamponem z SLS i wszystko ładnie doczyścić.
No tak tylko ta substancja SLS podobno jest rakotwórcza. Żeby moje włosy się przetluscily potrzeba cudu (biorę retinoidy doustnie i trochę przez nie wydaje mi się, że są przesuszone, ale takie same miałam przed kuracją, więc nie wiem)
Skusiłam się na olejek rycynowy, bo podczytałam, że wspomaga porost włosów i nawilża włosy, a oto mi przede wszystkim chodzi.
Dzisiaj umyłam włosy tak jak poleciłyście szampon+olejek rycynowy. Mam gładkie włosy, ale nie wiem czy to czasem nie sukces przeróżnych serów jakie stosuje.
Czytałam też o "eliksirze" z oleju rycynowego, oliwy z oliwek, cytryny i właśnie tej nafty kosmetycznej. Chociaż w moim przypadku to cytryna odpada (ciemne włosy).
Myślicie, że eliksiry z oleju rycynowego pomogą czy mam szukać gdzie indziej?
__________________
Aknenormin od 23 lipca 2012r.
Aparat ortodontyczny - 18.04.2012
Zapuszczam włosy od 21.06.2012

Edytowane przez Ewelin4
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:56
Ewelin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 00:08   #1045
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
No tak tylko ta substancja SLS podobno jest rakotwórcza. Żeby moje włosy się przetluscily potrzeba cudu
Oczyszcza się włosy nie tylko ze względu na skalp i sebum, do tego wystarcza szampon o łagodnym składzie, ale przede wszystkim włosy z nadmiaru substancji nawilżających, oblepiających jak oleje o dużych cząsteczkach, proteiny, silikony itp. bo inaczej się nadbudowują na włosach. Co jakiś czas takie porządne oczyszczanie SLSami jest konieczne, ale jak zrobisz to raz na miesiąc, dwa to nic Ci nie będzie.

Samym myciem nie nawilżysz włosów, niezależnie od tego, czego dolejesz do szamponu, jest on zbyt krótko na włosach, żeby substancje zaczęły działać. Mycie służy... myciu i tylko myciu. Do odżywienia i nawilżenia włosów są odżywki i maski. Po każdym myciu powinnaś chociaż na chwilę nałożyć odżywkę do spłukiwania dobraną do włosów. Jeśli chcesz dodatkowo robić maski domowej roboty to polecam dodawać też miód, jest silnym nawilżaczem.

Edytowane przez MesaVerde
Czas edycji: 2012-08-23 o 00:11
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:46   #1046
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

a taki miód trzeba potem zmyć szamponem?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:56   #1047
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
a taki miód trzeba potem zmyć szamponem?
To zależy. Po pierwsze od tego, czy będziesz go z czymś mieszać, jeśli będziesz stosować go w masce z czymś innym, np. olejami, rycynowym, żółtkiem, drożdżami, naftą to trzymasz taką maskę ok. 20-30 min. i zmywasz szamponem. Po drugie od tego, jak zadziała na Twoje włosy, mnie np. miód obciąża. Ale dziewczyny piszą, że czasem dodają nieco miodu do odżywki i tylko spłukują i mają po tym miękkie i puszyste włosy. Musisz sama posprawdzać, czego potrzebują Twoje. Jeśli będziesz chciała dodawać do odżywki to polecam jakieś emolientowe tj. tworzące ochronną powłokę na włosach, olejowe itp. (miód wiąże wodę wewnątrz włosa, więc jeszcze trzeba nie pozwolić jej stamtąd uciec ). Z popularniejszych są to chociażby Isana z olejkiem z babassu lub Garnier Awokado&Karite.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:45   #1048
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ostatnie 4 dni przeżywałam horror włosowy. Jak pisałam wcześniej kupiłam inny olej rycynowy niż dotychczas. Niestety skończyło się to źle

Użyłam go 2 razy, tak jak zawsze w połączeniu z oliwą z oliwek, na całą noc i później te same kosmetyki co zawsze. Włosy miałam tak suche, że płakać mi się chciało. Po pierwszym użyciu (również na skórę głowy i włosy u nasady) myślałam, że może to zły dzień dla moich włosów, ale drugiego dnia było jeszcze gorzej, susza. A jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żebym miała włosy suche u nasady. Przed kolejnym myciem nałożyłam ten sam olej, ale ponieważ trochę się już bałam, to tylko na długość. Efekt? Susza taka, że szok Dwukrotnie psikałam mgiełką z aloesem, nakładałam też dwukrotnie jedwab, żeby chociaż jakoś wyglądały, dopiero trzecia aplikacja aloesu dała jako taki efekt, tzn zrobiły się włosy bardziej miękkie, ale szopa pozostała. Tylko co z tego, jak za 5h już było kolejne olejowanie

Oczywiście kupiłam olej, który używałam wcześniej. Dziś, po tylko jednym olejowaniu nim, włosy są odratowane, niestety jeszcze nie są w takim stanie jak były przed tym nieszczęsnym olejem, ale jest dużo lepiej

Było to niemiłe doświadczenie, na sobie samej odczułam jak duża może być różnica miedzy olejem a olejem. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie już stała reakcja moich włosów na olej rycynowy, chociaż po wczorajszym olejowaniu wydaje mi się, że była to wina tego konkretnego oleju.

Edytowane przez WomanInWhite
Czas edycji: 2012-08-23 o 14:53
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:54   #1049
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
a taki miód trzeba potem zmyć szamponem?
Jeśli miód dodasz do odżywki i potem to spłuczesz nie musisz już używać szamponu. Mi akurat taka pielęgnacja służy
Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
To zależy. Po pierwsze od tego, czy będziesz go z czymś mieszać, jeśli będziesz stosować go w masce z czymś innym, np. olejami, rycynowym, żółtkiem, drożdżami, naftą to trzymasz taką maskę ok. 20-30 min. i zmywasz szamponem. Po drugie od tego, jak zadziała na Twoje włosy, mnie np. miód obciąża. Ale dziewczyny piszą, że czasem dodają nieco miodu do odżywki i tylko spłukują i mają po tym miękkie i puszyste włosy. Musisz sama posprawdzać, czego potrzebują Twoje. Jeśli będziesz chciała dodawać do odżywki to polecam jakieś emolientowe tj. tworzące ochronną powłokę na włosach, olejowe itp. (miód wiąże wodę wewnątrz włosa, więc jeszcze trzeba nie pozwolić jej stamtąd uciec ). Z popularniejszych są to chociażby Isana z olejkiem z babassu lub Garnier Awokado&Karite.
Można też dodać olej rycynowy do odżywki ds (kroplę), potrzymać i spłukać. Potwierdzam też, że olej nałożony NA odżywkę i np zostawiony na noc bardzo fajnie działa.
Zgadzam się, że dodawanie tylko do szamponu to za mało.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:05   #1050
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Jeśli miód dodasz do odżywki i potem to spłuczesz nie musisz już używać szamponu. Mi akurat taka pielęgnacja służy
Zgadzam się z Melmanią. U mnie miód dodany do odżywki też super działa i wystarczy spłukać wodą. Nawilża, ale np. w przypadku moich włosów sprawia, że są bardzo lekkie i mnie to trochę denerwuje, bo same z siebie się puszą i nie potrzebują takiej lekkości

Cytat:
Można też dodać olej rycynowy do odżywki ds (kroplę), potrzymać i spłukać. Potwierdzam też, że olej nałożony NA odżywkę i np zostawiony na noc bardzo fajnie działa.
Zgadzam się, że dodawanie tylko do szamponu to za mało.
Tu też się muszę zgodzić Jeżeli chodzi o dodawanie oleju tylko do szamponu, tak samo myślę będzie w przypadku dodawania do odżywki tylko na chwilkę. Olej potrzebuje trochę czasu żeby wniknąć do włosa i wydaje mi się też, że dużo tu będzie zależało od samych włosów. Ja sama nakładam na całą noc, więc widzę jak się wchłania zazwyczaj rano, ale jak mnie czasem pęcherz w nocy pogoni do łazienki, to widzę że jest różnica w tym jak się olej wchłonął. Dlatego też zostawiam na całą noc, a nie kilka godzin, bo, przynajmniej u mnie, olej zostawiony na 4h dawał mniej zadowalające efekty
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.