Ubezpieczenie- Współwłaściciel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 17:45   #1
Pimpolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 284
GG do Pimpolinka

Ubezpieczenie- Współwłaściciel


Hej
Dziewczyny mam taki problem.. Chcę ubezpieczyć samochód i jestem w tej najgorszej grupie wiekowej >25 roku życia i ubezpieczenie wyliczają mi kosmiczne... dlatego postanowiłam wziąść współwłaściciela tylko niestety nie mam nikogo z rodziny kogo moglabym wziąść i teraz pytanie... jeżeli byłaby to obca osoba to płacę jakiś podatek? Jak to wogóle wygląda?
__________________
Mam na imię Magda



09.07.2009
Pimpolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 09:20   #2
gaud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 16
Dot.: Ubezpieczenie- Współwłaściciel

Może trochę za późno piszę, ale obecnie chyba nie opłaca się być nawet współwłaścicielem, bo mimo ze 2gi wlasciciel ma znizki to i tak dowalaja zwyzki ze placi sie 2 razy wiecej niz tylko osoba ze znizkami. Ja tez tak na poczatku chcialam, tata ze znizkami wlasciciel ja współwłasciciel zeby mi znizki lecialy i jak mi w ubezpieczalni policzyli to polecialam do komunikacji i zrezygnowalam z współwłascicielstwa.
WYSTARCZY NAPISAC OSWIADCZENIE ZE PRZEKAZUJE SIE SWOJA CZESC AUTA DRUGIEJ OSOBIE NR DOWODOW DANE O AUCIE ITP.
Nie dajcie sie nabrac jak wam powiedza w ubezpieczalni ze jak juz sie jest wpisanym jako współwłasciciel to juz nic sie nie da zrobic bo to sciema!!!

Co do obcego współwłaściciela to nie wiem jak z podatkami itp
gaud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:11   #3
FARISIEJ
Przyczajenie
 
Avatar FARISIEJ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Sosnowiec/Kielce/Gdańsk
Wiadomości: 15
GG do FARISIEJ
Dot.: Ubezpieczenie- Współwłaściciel

Ja mogę Ci napisać, że mam zarejestrowany jeden samochód VW passata kombi na siebie (miałam w momencie rejestracji 24lata) i tatę (jako współwłaściciela) - który ma 60% zniżek - za OC NW i assistance zapłaciliśmy ok 550zł fakt doliczyli mi 10% za to, że nie miałam skończonych 28lat. 3tygodnie temu rejestrowałam kolejne auto audi a4 na siebie i mojego narzeczonego nie mamy ślubu więc jest on praktycznie obcą osobą w dodatku ma meldunek w innym województwie. Ja jako główny właściciel on współ i za ubezpieczenie audiczki w HDI zapłaciliśmy 1150zł razem z moimi zniżkami bo on nie miał żadnych. Gdyby miał jakieś zniżki to by oczywiście uznali. A teraz jeśli chcesz żeby zniżki przeszły na Ciebie np z Twojego taty to musisz mieć razem z nim ubezpieczone auto przez 6 lat i po tych 6 latach znizki przechodzą również na Ciebie Liczą 10% zniżek za każdy rok ubezpieczenia. Ale przechodzenie zniżek z osób postronnych nie jest możliwe tak mi to tłumaczyli w agencji. pozdrawiam serdecznie
FARISIEJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.