Wybiera się ktoś na AGH - Kraków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 13:09   #1
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48

Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?


Moje pytanie wyżej? Może znajdę tu pokrewne dusze ;D
Ja na górnictwo i geologia póki co, nie wiem który wydział.
Rekrutacja 2009/2010 nie działa?
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:38   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Co znaczy, że nie działa? Sprawdziłaś harmonogram rekrutacji?

Ja idę, ale na uzupełniające magisterskie - jako eksperyment systemu bolońskiego. Bardzo nieudany eksperyment.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:52   #3
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

ja już kończę pierwszy roczek na AGH ( o ile sesja pójdzie pomyślnie ).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:53   #4
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Tak, sprawdziłam. Ogólnie strona rekrutacyjna nie działa, ma ruszyć od 22 czerwca, podobno nie tylko mi nie działa... Miejmy nadzieje, ze sie cos zmieni. Boje sie troche, nie wiem gdzie trzeba sie logowac, czy cos...

WhiteCherry Jaki kierunek?
Ciezko jest?
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:56   #5
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Tak, sprawdziłam. Ogólnie strona rekrutacyjna nie działa, ma ruszyć od 22 czerwca, podobno nie tylko mi nie działa... Miejmy nadzieje, ze sie cos zmieni. Boje sie troche, nie wiem gdzie trzeba sie logowac, czy cos...

WhiteCherry Jaki kierunek?
Ciezko jest?
inżynieria środowiska.
w sumie idąc tutaj bałam się matmy (jestem po klasie humanistycznej), ale nie jest źle
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:58   #6
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Tak, sprawdziłam. Ogólnie strona rekrutacyjna nie działa, ma ruszyć od 22 czerwca, podobno nie tylko mi nie działa... Miejmy nadzieje, ze sie cos zmieni. Boje sie troche, nie wiem gdzie trzeba sie logowac, czy cos...

WhiteCherry Jaki kierunek?
Ciezko jest?
Pewnie, jak wszędzie, trzeba się zarejestrować, żeby w ogóle móc się rekrutować. Ale 22 czerwca jest za tydzień, a jeśli nie tylko Tobie nie działa, to po co robić panikę?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:06   #7
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Ja dokładnie tak samo - boję się matmy i fizyki, też jestem po fakultecie humanistycznym, wybranie go było moją najgorszą decyzją w życiu chyba ;D Ale co tam, nie da się tego zmienić. Z matmy i fizy jakoś szczególnie mi nie szło - miałam takie baby, które nie potrafiły nic wytłumaczyć :/ Na koniec liceum mialam 3 z tych przedmiotów. Mieszkasz w akademiku?

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Pewnie, jak wszędzie, trzeba się zarejestrować, żeby w ogóle móc się rekrutować. Ale 22 czerwca jest za tydzień, a jeśli nie tylko Tobie nie działa, to po co robić panikę?
Masz racje Chciałam się tylko upewnić.
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 14:16   #8
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

też miałam z matmy 3
a co zdawałaś na maturze ?
nie, nie mieszkam w akademiku. Jestem z Krakowa
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:23   #9
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Na maturze geo rozszerzona bede miala kolo 60% Jak dla mnie była troche trudna.
I angielski rozszerzony około 70%, polski podst. ok. 80% i porażkowa historia :P Na szczęście na dodatkowym i nie wiem, czy zdana, bo nawet nie sprawdzałam klucza
Ja się zastanawiam czy warto iść na akademik, bo ilekroć jestem u koleżanki w olimpie, to tam non stop imprezy... A ja taka mało zabawowa jestem i lubię się wyspać :P Wiec wiesz.
A Ty co zdawałas na maturze?
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:38   #10
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Na maturze geo rozszerzona bede miala kolo 60% Jak dla mnie była troche trudna.
I angielski rozszerzony około 70%, polski podst. ok. 80% i porażkowa historia :P Na szczęście na dodatkowym i nie wiem, czy zdana, bo nawet nie sprawdzałam klucza
Ja się zastanawiam czy warto iść na akademik, bo ilekroć jestem u koleżanki w olimpie, to tam non stop imprezy... A ja taka mało zabawowa jestem i lubię się wyspać :P Wiec wiesz.
A Ty co zdawałas na maturze?
zdawałam geo rozsz. miałam 65% i angielski podstawowy, 80%.
nie wiem jakie są progi punktowe na górnictwo i geologię, ale mam koleżankę na tym kierunku i szczególnie z maturą nie zaszalała. Masz szansę
w sumie najtrudniej będzie się utrzymać, dużo osób z mojej grupy zrezygnowało, bo sobie nie radzili lub nie chciało im się uczyć po prostu. Inni wzięli warunki z matmy (płacisz, jesteś na kolejnym semestrze, ale i tak musisz zdać to, z czego wzięłaś warunek, tylko w późniejszym terminie).
to może lepiej poszukać mieszkania?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:52   #11
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Dam rade! Jak sie teraz troche napracuje, to pozniej bede szefem mafii A tak serio, to faktycznie chyba musze sie rozgladnac za mieszkaniem, bo czas leci, a slyszalam, ze w sierpniu, wrzesniu juz sa kosmiczne ceny za mieszkania...
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 15:53   #12
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
w sumie idąc tutaj bałam się matmy (jestem po klasie humanistycznej), ale nie jest źle
O ludziska, to tylko nie ja wybieram się na uczelnie techniczną z humana. Jak dobrze. I jak widać można przeżyć.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:12   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

jestem na wydziale GGiOŚ więc jakoś daję radę jeśli chodzi o matmę, zdaję sobie sprawę, że przykładowo na wydziale elektroniki/elektrotechniki wyleciałabym pewnie po pierwszym kolokwium zresztą tam idą zwykle ludzie z maturą rozszerzoną z matmy zdaną na minimum 85%.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:24   #14
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

też w tym roku skończę pierwszy rok na AGH
jestem na Geodezji i Kartografii

nie panikujcie z tą rekrutacją, jak ma działać skoro zaczyna się 22 czerwca
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:31   #15
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Dam rade! Jak sie teraz troche napracuje, to pozniej bede szefem mafii A tak serio, to faktycznie chyba musze sie rozgladnac za mieszkaniem, bo czas leci, a slyszalam, ze w sierpniu, wrzesniu juz sa kosmiczne ceny za mieszkania...
gorsze od znalezienia mieszkania w rozsądnej cenie jest znalezienie go w ogóle . dzwonisz do kilkuset osób i wszystkie albo już nieaktualne, albo nie dla studentów, albo wynajmowane przez kogoś innego w trakcie rozmowy z właścicielem. wszystkie opcje przeżyłam, rachunek za telefon na kilka stron dostałam a mieszkanie i tak godzinę przed odjazdem pociągu do domu znalazłam, gdy już się zastanawiałam, który to most za dom wybrać. niezapomniane przeżycia i ślady po odciskach na stopach do końca życia

no ale ja jestem szczególnie wybitnym przypadkiem pod względem szczęścia w życiu. a właściwie to jego braku
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:11   #16
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Masakra z tymi mieszkaniami. A i jeszcze szczęście, żeby znaleźć akurat blisko uczelni. Bo o ile się orientuję na AGH przerwy miedzy zajeciami trwaja po 2 godziny, tak ciekawie nie jest.
A tak nawiasem, to myslalam, ze moze zloze podanie do akademika, ale z tego co wiem, na wydzial, ktory chce isc przysluguje legendarny OLIMP, ktory jest troche w ciezkim stanie slyszalam. Ale faktycznie lepsza to perspektywa, niz tektura pod mostem kosciuszki ;P

HulaGirl na Twoim kierunku jest bardzo ciezko, nie? przynajmniej tak slyszalam z zewnątrz

Ja mam w sumie do wyboru Górnictwo i Geologię na 3 wydziałach:
Górnictwa i Geoinżynierii
Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Wiertnictwa, Nafty i Gazu
I nie wiem na co sie zdecydowac? Praca cały czas w kopalni tak szczerze srednio mi odpowiada, bo nie jestem jakims kretem :P W kazdym razie zastanawiam sie nad tym odkrywkowym na WNiG. Tyle ze przeraza mnie ten OLIMP :/
Zobaczymy jeszcze.

WhiteCherry, w jakim zawodzie mozesz pracowac po Twoim kierunku?
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 18:19   #17
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Masakra z tymi mieszkaniami. A i jeszcze szczęście, żeby znaleźć akurat blisko uczelni. Bo o ile się orientuję na AGH przerwy miedzy zajeciami trwaja po 2 godziny, tak ciekawie nie jest.
A tak nawiasem, to myslalam, ze moze zloze podanie do akademika, ale z tego co wiem, na wydzial, ktory chce isc przysluguje legendarny OLIMP, ktory jest troche w ciezkim stanie slyszalam. Ale faktycznie lepsza to perspektywa, niz tektura pod mostem kosciuszki ;P

HulaGirl na Twoim kierunku jest bardzo ciezko, nie? przynajmniej tak slyszalam z zewnątrz

Ja mam w sumie do wyboru Górnictwo i Geologię na 3 wydziałach:
Górnictwa i Geoinżynierii
Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Wiertnictwa, Nafty i Gazu
I nie wiem na co sie zdecydowac? Praca cały czas w kopalni tak szczerze srednio mi odpowiada, bo nie jestem jakims kretem :P W kazdym razie zastanawiam sie nad tym odkrywkowym na WNiG. Tyle ze przeraza mnie ten OLIMP :/
Zobaczymy jeszcze.

WhiteCherry, w jakim zawodzie mozesz pracowac po Twoim kierunku?
ja najdłuższą przerwę pomiędzy zajęciami miałam 5 godzinną ...
poza tym Olimp chyba mają remontować ...
'podobno' praca po AGH zawsze się znajdzie zresztą mnie najbardziej interesował sam tytuł inżyniera.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:07   #18
pomarancza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
też w tym roku skończę pierwszy rok na AGH
jestem na Geodezji i Kartografii

nie panikujcie z tą rekrutacją, jak ma działać skoro zaczyna się 22 czerwca
a tak z ciekawości zapytam jako tegoroczna maturzystka, ile procent trzeba miec z matury by sie dostac na geodezje?? tak orientacyjnie.. mniej więcej. byłabym wdzięczna za odpowiedz
pomarancza90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:13   #19
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

WhiteCherry mam pytanie do ciebie Włąśnie wybierałam się na AGH na Inżynierię Środowiska I właśnie zatsanwiam się. Czym tak pobieżnie różni się IŻ na różnych wydziałach Na którym jest według ciebie najtrudniej? jaką specjalizację wybierasz? No i czy myślisz że jeśli nie jestem najlepszym ścisłowcem (choć nie też jakaś strasznie tępa tylko nigdy się do tych przedmiotów nie przykładałam bo maiałam nieciekawych nauczycieli :/ ) to dam sobie radę na tym kierunku? Przepraszam że tyle pytań ale mam mętlik w głowie a nie znam nikogo kto by tam studiował
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."


Edytowane przez watashi
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:14
watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 19:22   #20
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Generalnie jest tak, że duże progi punktowe są na infromatyce, elektrotechnice, geodezji, teraz jeszcze doszły wysokie progi na akustyce. Na resztę kierunków jest się łatwo dostać ( progi 400-600 pnkt). Na geodezję w tamtym roku był próg 823 pnkt


A co do imprez na akademikach... w każdym akademiku jest tak samo, zależy jaki Ci się trafi skład ;-) Jeżeli jest czas to są imprezy, jeśli trzeba sie pouczyć to się człowiek uczy i tyle ;-)

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:25
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:26   #21
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Progi punktowe z tamtego roku są tutaj:
http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=6189
Na niektorych kierunkach sa dziwnie smieszne, no ale inna sprawa, ze polowa ludzi wyalatuje juz po 1 semestrze...

Tak wiec na geodezje bylo 828 pkt. czyli jesli masz np. 70% z glownego, rozsz i 70% z jezyka rozsz to daje Ci to wynik 710 pkt. Wiec to za malo. Idziemy dalej...
Masz 79% i 79%(bo na ponad 80 juz inny przelicznik :P)
Wynik w pkt to 863. Czyli już się załapiesz
Mam nadzieje, ze sie nie pomylilam, liczylam na szybko.
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:27   #22
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez watashi Pokaż wiadomość
WhiteCherry mam pytanie do ciebie Włąśnie wybierałam się na AGH na Inżynierię Środowiska I właśnie zatsanwiam się. Czym tak pobieżnie różni się IŻ na różnych wydziałach Na którym jest według ciebie najtrudniej? jaką specjalizację wybierasz? No i czy myślisz że jeśli nie jestem najlepszym ścisłowcem (choć nie też jakaś strasznie tępa tylko nigdy się do tych przedmiotów nie przykładałam bo maiałam nieciekawych nauczycieli :/ ) to dam sobie radę na tym kierunku? Przepraszam że tyle pytań ale mam mętlik w głowie a nie znam nikogo kto by tam studiował
ciężko mi powiedzieć, bo nie mam porównania z innymi wydziałami
http://www.wggios.agh.edu.pl/files/d..._08z_1r_IS.pdf -> tu masz na przykład wykaz zajęć, jakie obowiązują w semestrze zimowym na pierwszym roku ;>
i tak jak mówiłam - ja jestem po klasie humanistycznej ...

a specjalizację wybiera się dopiero na 3 roku i kto wie, czy dotrwam ... ;P
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:33
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:31   #23
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

no wiedziałam że się pomyliłam, 828 było;-) Ja miałam 85% rozsz z geografii i 72% rozsz z angielskiego, miałam chyba 891 pnkt cos koło tego ;-)


Trzeba dodać że z roku na rok geodezja robi się jednym z popularniejszych kierunków i progi będą rosnąć :/

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:35
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:44   #24
Falanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

No to fakt, a firm geodezyjnych coraz wiecej...
Falanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:49   #25
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

To fakt, liczba firm rośnie jak po deszczu, ale wolą zatrudniać doświadczonych pracowników więc rośnie też liczba bezrobotnych swieżo upieczonych geodetów :/

Ale kierunek fajny, fajnych wykładowców mamy --- > http://sendables.jibjab.com/view/5BVyYNLc3iaBOMAZ

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:50
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:01   #26
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ciężko mi powiedzieć, bo nie mam porównania z innymi wydziałami
http://www.wggios.agh.edu.pl/files/d..._08z_1r_IS.pdf -> tu masz na przykład wykaz zajęć, jakie obowiązują w semestrze zimowym na pierwszym roku ;>
i tak jak mówiłam - ja jestem po klasie humanistycznej ...
Oj wiesz nawet w klasach humanistycznych zdarzają sięukryci geniusze matematyczni A ogólnie ciężko jest? To prawda ze trzeba poświęcić bardzo dużo wolnego czasu na naukę?
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 21:32   #27
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez watashi Pokaż wiadomość
Oj wiesz nawet w klasach humanistycznych zdarzają sięukryci geniusze matematyczni A ogólnie ciężko jest? To prawda ze trzeba poświęcić bardzo dużo wolnego czasu na naukę?
szczerze? AGH należy do najbardziej imprezowej uczelni ...
oczywiście, wiadomo że nie można zupełnie olewać nauki, ale też nie wygląda to raczej tak, że dzień w dzień przez cały semestr siedzi się w książkach. Przynajmniej ja tak nie robię jedynie przed sesją jest 'gorący' okres i stres, że nie zdążę z wszystkim. Ale na szczęście są poprawki

mój kolega studiuje na elektrotechnice czyli jednym z kierunków, na które najtrudniej się dostać i najtrudniej utrzymać. Z matmy rozszerzonej miał ponad 90% ale nie było chyba imprezy, którą by opuścił ...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 13:19   #28
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez Falanga Pokaż wiadomość
Masakra z tymi mieszkaniami. A i jeszcze szczęście, żeby znaleźć akurat blisko uczelni. Bo o ile się orientuję na AGH przerwy miedzy zajeciami trwaja po 2 godziny, tak ciekawie nie jest.
A tak nawiasem, to myslalam, ze moze zloze podanie do akademika, ale z tego co wiem, na wydzial, ktory chce isc przysluguje legendarny OLIMP, ktory jest troche w ciezkim stanie slyszalam. Ale faktycznie lepsza to perspektywa, niz tektura pod mostem kosciuszki ;P

HulaGirl na Twoim kierunku jest bardzo ciezko, nie? przynajmniej tak slyszalam z zewnątrz

Ja mam w sumie do wyboru Górnictwo i Geologię na 3 wydziałach:
Górnictwa i Geoinżynierii
Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Wiertnictwa, Nafty i Gazu
I nie wiem na co sie zdecydowac? Praca cały czas w kopalni tak szczerze srednio mi odpowiada, bo nie jestem jakims kretem :P W kazdym razie zastanawiam sie nad tym odkrywkowym na WNiG. Tyle ze przeraza mnie ten OLIMP :/
Zobaczymy jeszcze.

WhiteCherry, w jakim zawodzie mozesz pracowac po Twoim kierunku?
też studiuję na AGH bardzo polecam tą uczelnię jestem mega z niej zadowolona jak i z kierunku. jeśli chodzi o przerwy między zajęciami to najkrótszą przerwę miałam 1 godz, a najdłuższą 6 godz w poprzednim semestrze miałam dużo 2-3godzinnych przerw, ale generalnie wydaje mi się, że mało jest zajęć, czasami się zdarza, że na większość wykładów nie trzeba chodzić;D przykładowo w poprzednim semestrze co drugi tydzień miałam 3dni wolnego a w pozostałych 2 dniach po 1-2 zajęciach generalnie warto mieszkać blisko uczelni, bo można się wrócić do domu podczas tej 2-3godzinnej przerwy a jeśli chodzi o sesje to jest mało egzaminów, jest możliwość bycia nawet zwolnionym z niektórych egzaminów za dobre wyniki i np. już 2 razy, między innymi teraz skończyłam sesję przed rozpoczęciem sesji na uczelni bo wielu wykładowców idzie na rękę i robią zerówki przed sesją

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
szczerze? AGH należy do najbardziej imprezowej uczelni ...
oj zgadzam się nie ma lepszych Juwenalii jak na miasteczku AGH z resztą na miasteczku to impreza trwa cały rok akademicki ja lubię chodzić na grille na miasteczko a poza tym to jak już jest cieplej na polu (hehe chciaż czasami w zimie też się grillowalo na miasteczku) to od południa są pozajmowane ławki albo po prostu leży się na trawce i pije piwko
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 14:11   #29
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mój kolega studiuje na elektrotechnice czyli jednym z kierunków, na które najtrudniej się dostać i najtrudniej utrzymać. Z matmy rozszerzonej miał ponad 90% ale nie było chyba imprezy, którą by opuścił ...
Kurczę, a ja właśnie na elektrotechnikę się wybieram. No oczywiście matmę zdawałam rozszerzoną, ale jak pisałam już wcześniej byłam na humanie. Zdaję sobię sprawę, że jest ciężko i że będę musiała włożyć w to wiele pracy, ale..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 14:13   #30
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Wybiera się ktoś na AGH - Kraków?

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Kurczę, a ja właśnie na elektrotechnikę się wybieram. No oczywiście matmę zdawałam rozszerzoną, ale jak pisałam już wcześniej byłam na humanie. Zdaję sobię sprawę, że jest ciężko i że będę musiała włożyć w to wiele pracy, ale..
na elektrotechnikę nie jest trudno się dostać, rok temu trzeba było mieć 500pkt
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.