Portale rekrutacyjne (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 11:41   #1
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Question

Portale rekrutacyjne (?)


Czy wysyłając aplikacje przez portale typu pracuj.pl, praca.pl, gazteapraca.pl, dostajecie jakąkolwiek informację zwrotną?
Od dłuższego czasu poszukuję pracy za pośrednictwem tego typu serwisów rekrutacyjnych, ale odzew jest zerowy, nie licząc automatycznych odpowiedzi typu, że "dziękują za udział w rekrutacji"... Aplikuje na stanowiska asystenckie (5 letnie doświadczenie) i do działów HR (tu wysyłam nawet na bezpłatne praktyki). Wiem, że pewnie na takie ogłoszenia jest najwięcej zgłoszeń + obecna sytuacja na rynku, ale zastanawia mnie ta cisza i brak zaproszeń na rozmowy...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...

Edytowane przez anetka_m
Czas edycji: 2013-04-05 o 11:43
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 12:12   #2
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 644
Dot.: Portale rekrutacyjne (?)

ja pracy mniej lub bardziej systematycznie szukam ok.9 miesięcy na portalach o których pisałaś, miałam ostatnio 1 rozmowę o pracę...więc jest dziwnie
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:55   #3
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Portale rekrutacyjne (?)

Korzystam z tych portali , ale efekt w postaci zaproszeń na rozmowy mizerny
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:43   #4
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: Portale rekrutacyjne (?)

Składałam aplikację przez około pół roku, co drugi dzień, w efekcie przeszłam 3! rozmowy kwalifikacyjne (z czego żadna nie zakończyła się sukcesem). Nie mam wieści czy te portale to jakaś podpucha, tylko po to żeby aktywować subskrypcje, ale może coś w tym być w sumie.
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:47   #5
magnolia3107
Raczkowanie
 
Avatar magnolia3107
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 70
Dot.: Portale rekrutacyjne (?)

My publikujemy ogłoszenia na pracuj.pl i wszystkie podania spływają na naszego maila. Mówiąc inaczej, aplikowanie przez pracuj.pl daje taki sam rezultat jak wysyłanie cv bezpośrednio na nasz adres mailowy.
__________________
Pierwsza zasada życia: nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.
magnolia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:34   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Portale rekrutacyjne (?)

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Czy wysyłając aplikacje przez portale typu pracuj.pl, praca.pl, gazteapraca.pl, dostajecie jakąkolwiek informację zwrotną?
Od dłuższego czasu poszukuję pracy za pośrednictwem tego typu serwisów rekrutacyjnych, ale odzew jest zerowy, nie licząc automatycznych odpowiedzi typu, że "dziękują za udział w rekrutacji"... Aplikuje na stanowiska asystenckie (5 letnie doświadczenie) i do działów HR (tu wysyłam nawet na bezpłatne praktyki). Wiem, że pewnie na takie ogłoszenia jest najwięcej zgłoszeń + obecna sytuacja na rynku, ale zastanawia mnie ta cisza i brak zaproszeń na rozmowy...
Ja, gdy szukałam pracy, to tam samo wysyłałam oferty poprzez m.in pracuj.pl czy inne tego typu podobne, ale jak u Ciebie- odzew zerowy, mimo iż spełniałam wszystkie wymagania.

Szybciej znalazłam pracę przez ogłoszenie na portalu internetowym z mojego regionu, niżeli przez te wielkie portale rekrutacyjne.



Cytat:
Napisane przez magnolia3107 Pokaż wiadomość
My publikujemy ogłoszenia na pracuj.pl i wszystkie podania spływają na naszego maila. Mówiąc inaczej, aplikowanie przez pracuj.pl daje taki sam rezultat jak wysyłanie cv bezpośrednio na nasz adres mailowy.
U mnie w pracy (branża HR) zainteresowanych po kliknięciu w 'aplikuj"przekierowuje do formularza rejestracyjnego firmy, do tzw. bazy klientów.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.