Brak przerwy-cilest - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 09:56   #1
sunshine_92
Raczkowanie
 
Avatar sunshine_92
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267

Brak przerwy-cilest


Hej, z gory przepraszam jesli juz byl taki watek,ale za niedlugo wyjezdzam na wakacje i nie mam czasu szukac czy takowy byl,bo musze sie jeszcze spakowac itp itp.

Moj problem polega na tym,że wyjeżdżam na wakacje. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę (cilest) od dzisiaj zaczynam tygodniowa przerwe. Około czwartku wystąpi u mnie krwawienie,co jest mi strasznie nie na rękę . Chciałabym więc zacząc od dzis nastepny listek. Byłam rano u ginekologa i powiedział ,że decyzja należy do mnie, ponieważ może to nic nie dac i krwawienie wystąpi, albo nie wystąpi ale np będą jakieś powikłania jak np podczas skończenia listka wystąpi krwawienie tak mocne, albo trwające tydzień,dwa...

Moje pytanie do Was, czy ktoś już stosował ten sposób żeby przesunąc krwawienie? I jeśli tak,to czy skutkowało i czy były jakieś komplikacje.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
-Skalpel- 5
-Killer- 2
-8 min abs- 5
-8 min buns- 7
-10 min z Mel B ramiona- 5



67-66-65-64->50

zakochana

sunshine_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 10:06   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak przerwy-cilest

Ale nikt Ci tego nie powie. Każdy organizm reaguje INACZEJ. Mogą wystąpić skutki uboczne, mogą nie wystąpić. To Twoja decyzja i lekarz miał rację. Trzeba się liczyć, że chcąc uniknąć teraz krwawienia może się i tak pojawić w postaci plamienia, albo przy kolejnym będzie intensywniejsze i dłuższe.

Są tu na Wizażu kobiety, które wielokrotnie przesuwały sobie tak krwawienie - bez skutków ubocznych - a przy 5 przesunięciu już miały plamienia. Nie ma reguły.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 10:10   #3
sunshine_92
Raczkowanie
 
Avatar sunshine_92
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: Brak przerwy-cilest

Właśnie wiem, u jednego będzie tak, u drugiego tak a u mnie może byc zupełnie inaczej. Chciałam właśnie się rozeznac czy w większości przypadków to zadziałało. Planuję zrobic to tylko jednorazowo, właśnie przez wyjazd. Potem chcę w ogóle zmienic tabletki, z Cilestu na Yasmin.
__________________
-Skalpel- 5
-Killer- 2
-8 min abs- 5
-8 min buns- 7
-10 min z Mel B ramiona- 5



67-66-65-64->50

zakochana

sunshine_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 10:25   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak przerwy-cilest

Ale tu niestety nie ma reguły, że większość nie miało skutków i Ty też się znajdziesz w tym gronie. Wóz albo przewóz.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:04   #5
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Brak przerwy-cilest

Cóż, mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że wielokrotnie w ten sposób przesuwałam sobie okres, ale wydaje mi się, że poza tym, że od organizmu, zależy to też od tabletek. Przy Yasminelle nie miałam nigdy żadnych problemów, natomiast przy innych (Kontracept, Artizia) zawsze po takim przesunięciu zdarzało mi się nadprogramowe krwawienie podczas brania drugiego blistra. Niezbyt fajnie... O Cileście nie mogę się wypowiedzieć, chociaż biorę go obecnie, ale nie przesuwałam przy nim okresu.

Ale jeśli chodzi o samo przesunięcie, to zawsze daje radę, przynajmniej u mnie. Zastanawiam się, co gin miał na myśli, że może się przesunąć albo nie... Wydaje mi się to jakimś absurdem.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:16   #6
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: Brak przerwy-cilest

Stosowałam Cilest i wielekokrotnie przesuwałam okres. Nie zauważyłam jakichkolwiek komplikacji ;-) Kiedyś lekarz powiedział mi, że można raz przesunąć miesiączkę tzn. wziąć dwa opakowania pod rząd, ale ile w tym prawdy? Kwestia indywidualna.
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:50   #7
sunshine_92
Raczkowanie
 
Avatar sunshine_92
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: Brak przerwy-cilest

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Cóż, mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że wielokrotnie w ten sposób przesuwałam sobie okres, ale wydaje mi się, że poza tym, że od organizmu, zależy to też od tabletek. Przy Yasminelle nie miałam nigdy żadnych problemów, natomiast przy innych (Kontracept, Artizia) zawsze po takim przesunięciu zdarzało mi się nadprogramowe krwawienie podczas brania drugiego blistra. Niezbyt fajnie... O Cileście nie mogę się wypowiedzieć, chociaż biorę go obecnie, ale nie przesuwałam przy nim okresu.

Ale jeśli chodzi o samo przesunięcie, to zawsze daje radę, przynajmniej u mnie. Zastanawiam się, co gin miał na myśli, że może się przesunąć albo nie... Wydaje mi się to jakimś absurdem.

Chodziło mu o to,że na jedną kobietę to zadziała a na drugą nie i krwawienie wystąpi mimo brania drugiego listka z rzędu.
__________________
-Skalpel- 5
-Killer- 2
-8 min abs- 5
-8 min buns- 7
-10 min z Mel B ramiona- 5



67-66-65-64->50

zakochana

sunshine_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 18:00   #8
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: Brak przerwy-cilest

Jeśli chodzi o mnie to zawsze kiedy nie robiłam przerwy i rozpoczynałam kolejne opakowanie,to nie miałam krwawienia, ani żadnych skutków ubocznych. W moim przypadku taka metoda skutkowała zawsze, ale tak jak wszyscy piszą każdy reaguje inaczej.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 20:25   #9
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Brak przerwy-cilest

sunshine, ja robię inny myk Po prostu nie biorę całej paczki. nieważne czy to cilest czy coś innego. akurat ten sposób, by ci się sprawdził. Okres skończył by ci się akurat przed wyjazdem. A te 4-5 pigułek byś miała gdybyś potrzebowała przesunąć miesiączkę kilka dni do przodu.
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 20:38   #10
sunshine_92
Raczkowanie
 
Avatar sunshine_92
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: Brak przerwy-cilest

Cytat:
Napisane przez dispater Pokaż wiadomość
sunshine, ja robię inny myk Po prostu nie biorę całej paczki. nieważne czy to cilest czy coś innego. akurat ten sposób, by ci się sprawdził. Okres skończył by ci się akurat przed wyjazdem. A te 4-5 pigułek byś miała gdybyś potrzebowała przesunąć miesiączkę kilka dni do przodu.

Sposób wydaję się całkiem sympatyczny,ale nie traci przez to na jakości? tzn, czy tabsy działają jak powinny?
__________________
-Skalpel- 5
-Killer- 2
-8 min abs- 5
-8 min buns- 7
-10 min z Mel B ramiona- 5



67-66-65-64->50

zakochana

sunshine_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 21:30   #11
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Brak przerwy-cilest

Cytat:
Napisane przez sunshine_92 Pokaż wiadomość
Sposób wydaję się całkiem sympatyczny,ale nie traci przez to na jakości? tzn, czy tabsy działają jak powinny?
No gdzie na jakości? Przeczytaj ulotkę z tabletek Kiedy zapomnisz tabletki z trzecim tygodniu brania to, albo bierze się jak najszybciej się da, albo olewa resztę i spokojnie czeka na krwawienie. Jak mnie nic się dziwnego nie dzieje przy pcos (zespół policystycznych jajników) to tobie osobie zdrowej tym bardziej.

Z resztą bez sensu jest brać dwa opakowania pod rząd i narażać się na większy ból brzucha przy przesuniętej miesiączce z powodu większego endometrium.

Edytowane przez dispater
Czas edycji: 2011-09-12 o 21:31
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 07:59   #12
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak przerwy-cilest

Okej, ale ja czytałam, że ochrona jest zachowana jeśli - zdaniem lekarzy - weźmie się minimum 18 tabletek. Ulotka owszem mówi co innego, ale nie mówi wszystkiego, np. o obniżonym działaniu tabletek przy piciu regularnie soków z cytrusów. Ja bym nie ryzykowała na wcześniejszej tabletce.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 10:57   #13
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Brak przerwy-cilest

Cytat:
Napisane przez sunshine_92 Pokaż wiadomość
Moje pytanie do Was, czy ktoś już stosował ten sposób żeby przesunąc krwawienie? I jeśli tak,to czy skutkowało i czy były jakieś komplikacje.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Cóż, nie jestem z tego do końca dumna, ale zdarzyło mi się dwa razy przesunąć krwawienie biorąc cilest. Za pierwszym razem krwawienie pojawiło się dosłownie na godzinę, za drugim był spokój. Potem niestety miałam poważny problem, bo krwawienie się nie pojawiało w wyznaczonym terminie... Ostatniego dnia 7dniowej przerwy coś tam skapnęło. Gin. radził i tak łyknąć nowy listek. Miałam sporą nerwówę i to chyba był główny minus. Nie miałam żadnych problemów zdrowotnych (przynajmniej czułam się normalnie).
Jak chcesz- ryzykuj.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:21   #14
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Brak przerwy-cilest

Sorry, ale Cilest jest dość silną antykoncepcją, a wy tutaj piszecie jakby dziewczyna kochała się codziennie po 5 razy. Hmm... 18 -ście tabletek. Wystarczy do przesunięcia moim sposobem.

Edytowane przez dispater
Czas edycji: 2011-09-13 o 14:22
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:12   #15
mitutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Brak przerwy-cilest

Ja również biorę cilest,Kilkakrotnie musiałam przesuwać okres.(mąż pracuje za granicą,przyjeżdża na 1 tydzień w miesiącu i wiadomo o co chodzi),z mojego doświadczenia wiem że brać dwóch listków bez przerwy nie ma sensu,bo trafiają się plamienia,nic przyjemnego zwłaszcza gdy się niczego nie spodziewamy.ale przedłużając o kilka tabletek z następnego blistra,nie miałam już takiego problemu.decyzja należy do ciebie.ja tylko mówię jak jest ze mną.pozdrowionka
mitutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.