Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-01, 17:29   #211
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor, czytam twoje wypowiedzi i stwierdzam że jesteś dość obeznana babka wiec prosilabym cie o rade a upierdliwa jestem wiec zastanow sie czy chcesz mi pomóc

mam b. sucha skóre, policzki sa skrajnie suche, mam suche placki ktorych nie potafie odpowiednio nawilzyc, robiac peeling za 5 min znow je mam, a do tego podrazniona skore, do mycia twarzy używam AA Help- krem-żel, do nawilżania AA bezzapachowy z ziołami( do tej pory był dobry - teraz nawet on mnie piecze )czasami nawilzam sie też ziaja calcma HLC tym biolipidowym, jeżeli wiesz jak mi pomóc albo wieszco robie źle to prosze doradz:plis: moze mam brac jakies tabletki? moze jakieś filtry? przepraszam za offtopic ale nie cchiam zakladac nowego wątku z dedykacja do Ciebie
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 19:46   #212
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Czytałam jeszcze i linomagu i nie wiem czy mam dolozyc czy to moze wymieniac sobie z biogalem.
No, ja tam bym brała zamiennie (np. 6 miesiecy jedno, a potem tyle samo drugie i patrzyła, co mi lepiej wpływa na cerę).

Cytat:
Napisane przez Ash
To byłoby fajnie Jest tansze
Raczej droższe: ok. 15 zł kosztuje 60 tabletek po 100 mg - dawkowanie dziennie 400-500 mg (4-5 tabletek) czyli dwumiesięczna kuracja MSM, to ok. 25 zł, a Methiovitem ok. 45 zł.
No i czy skuteczniejsze trzeba przekonać się na sobie. Przeciwwskazaniem do stosowania metioniny są schorzenia watroby i nerek.

Cytat:
Napisane przez Ash
Troche mam watpliwosaci co do Fat Burner Plus, bo to przeciez jest na tluszczyk, a te rozne tabletki "na odchudzanie" potrafia czasem wiecej szkody narobic.
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, bo nie brałam, ale podkreślam, że metionina jest również "fat-burnerem" (to lipotrof), są nimi też biotyna, witamina B6 i cholina, więc w Olimpie metionina jest jak najbardziej na miejscu.

Cytat:
Napisane przez Ash
Biotyna jest dostepna chyba tylko za granica i poprawia skore tylko wtedy kiedy sie ja bierze, po zaprzestaniu problemy natychmiast wracaja :/
W Polsce też, ale po horrendalnej cenie (powyżej 100 zł). Czy wracają nie wiem, bo ja biorę ciągle z przepisu lekarza na łojotokowe zapalenie skóry i nie zamierzam na razie przestawać . Natomiast przypuszczam, że - nazwijmy to -problemy z cerą moga w ogóle mieć skłonność do nawrotów i nie być nigdy w 100% wyleczalne, niestety.

Cytat:
Napisane przez Ash
A B6? Tak normalnie mozna poprosić w aptrece B6 czy moze w sprzedazy jest dostepna pod inna nazwa?
Jest dostępna pod nazwą Vitaminum B6:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Vitaminum_B6.jpg (37,9 KB, 8 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-06-02 o 18:54
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 20:21   #213
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek
Noor, czytam twoje wypowiedzi i stwierdzam że jesteś dość obeznana babka wiec prosilabym cie o rade a upierdliwa jestem wiec zastanow sie czy chcesz mi pomóc

mam b. sucha skóre, policzki sa skrajnie suche, mam suche placki ktorych nie potafie odpowiednio nawilzyc, robiac peeling za 5 min znow je mam, a do tego podrazniona skore, do mycia twarzy używam AA Help- krem-żel, do nawilżania AA bezzapachowy z ziołami( do tej pory był dobry - teraz nawet on mnie piecze )czasami nawilzam sie też ziaja calcma HLC tym biolipidowym, jeżeli wiesz jak mi pomóc albo wieszco robie źle to prosze doradz:plis: moze mam brac jakies tabletki? moze jakieś filtry? przepraszam za offtopic ale nie cchiam zakladac nowego wątku z dedykacja do Ciebie
Szszszsz...kurcze napisałam taki piękny post i Wizaż się wywalił

To teraz w skrócie:
Kotku, nie jestem przekonana, czy będę potrafiła Ci pomóc - to co tu piszę, to wynik moich własnych doświadczeń, zebranych informacji i działań mojej dermatolożki (ze specjalizacją z kosmetologii - czy jak tam się to nazywa - a nie tylko wenerologa, jak większość dermatologów w "zwykłych" przychodniach), a niestety doświadczeń z suchą cerą nie mam żadnych. Twoje problemy (duża skłonność do podrażnień i sucha, łuszcząca się skóra) nadaja się dla dermatologa właśnie.

Ja mogę tylko napisać jeśli chodzi o medykamenty, że na te problemy, polecane są oleje rybie w dawce 2 g dziennie ("Omega-3 Forte" Hasco-Leku) i witamina E w dawce 200 jm.
Kosmetyków, które wymieniasz nie znam.

Filtry na dzień, jak najbardziej. Za najłagodniejsze i najbardziej nawilżające uchodzą filtry w kremie Avene.
Poza tym: pilingi tylko enzymatyczne, łagodne żele do mycia (jakie, nie mam pojecia, bo sama nigdy nie myje twarzy wodą tylko płynem micelarnym i może warto byłoby sie na niego przenieść w Twoim przypadku - Sensibio H2O rulez).

Obawiam się, że na większość Twoich pytań po prostu nie umiem odpowiedzieć
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 20:26   #214
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Erato
Noor, mogę zadać niedyskretne pytanie? Skąd Ty TO WSZYSTKO wiesz? Popraw mnie, jeśli się mylę, ale gdzieś czytałam Twój post, w którym napisalaś, że nie jesteś chemikiem ani farmaceutą. A każdy Twój post to konkretna wiedza. No po prostu chapeau bas
Oj, Erato, chciałabym żeby tak było. Konkretną wiedzę, to ma nasza Justy. A ja tylko zbieram "do kupy" fragmenty układanki, rozrzucone po różnych dostępnych mi źródłach (łącznie z męczeniem znajomych lekarzy i farmaceutów, kiedy się akurat nawiną).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 20:49   #215
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
Oj, Erato, chciałabym żeby tak było. Konkretną wiedzę, to ma nasza Justy. A ja tylko zbieram "do kupy" fragmenty układanki, rozrzucone po różnych dostępnych mi źródłach (łącznie z męczeniem znajomych lekarzy i farmaceutów, kiedy się akurat nawiną).
Heh, skromnisia Jakby tak wszyscy "tylko zbierali fragmenty", to byśmy tu doktoraty pisały Tak czy inaczej, dużo korzystam z Twoich "układanek", i za to
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 00:04   #216
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
dokupiła sobie jeszcze do niego jakiś cynk w dawce 15-25 mg
Moja mama kupuje Zincas. Moze byc?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 03:45   #217
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Zaczelam brac Salfazin 2 razy dziennie 1 tableteke do tego Koenzym Q i Biogal.Co do tego dodac wit B3 i B5 ??Czy nie za malo biore tego Salfazinu ,gdzies tu czytalam zeby brac przez te 3 miesiace 3 /4 tabletki.Mam cere problemowa ,sklonna do przetluszczania.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-03, 13:37   #218
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
Oprócz tego polecam Biogal (to kapsułki z olejem z ogórecznika, 60 kaps./9 zł), też przynajmniej ze 4 kaps. dziennie, po jakichś 2 miesiącach można zmniejszyć do 3 kaps./dz. To bezpieczny preparat.
Na opakowaniu jest napisane, zeby brac dziennie 6-9. Ty piszesz o czterech. Z czego wynika ta rozbieżność?

I jeszcze pytanie: Czy taki ten zestaw, biogal i te inne, mozna brac caly czas, czy tylk 3-4 miesiace i przerwac na jakis czas?

Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 17:24   #219
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Moja mama kupuje Zincas. Moze byc?
Może
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 00:17   #220
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
Może
3 razy dziennie?
a co z tym biogalem i z dlugoscia czasu brania tych wszystkich specyfików?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 10:32   #221
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez podziomka
Zaczelam brac Salfazin 2 razy dziennie 1 tableteke do tego Koenzym Q i Biogal.Co do tego dodac wit B3 i B5 ??Czy nie za malo biore tego Salfazinu ,gdzies tu czytalam zeby brac przez te 3 miesiace 3 /4 tabletki.Mam cere problemowa ,sklonna do przetluszczania.
Tyle podaje swoim pacjentom Różański. Moim zdaniem taka dawka cynku (100 mg), to tylko pod kontrolą lekarza (chociaż ja brałam przez pare miesięcy 3 tabletki Salfazinu, bo takie było podane dawkowanie na starym opakowaniu, jeszcze tym sprzed marchewek), potem zmniejszyłam do 2 ze skąpstwa.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 10:39   #222
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
3 razy dziennie?
Jeśli zwykły (0,03 g), to trzy, jeśli Zincas Forte - jedną. To spora dawka, długo nie można takiej ciągnąć bez kontroli lekarza.

Cytat:
Napisane przez Ash
a co z tym biogalem i z dlugoscia czasu brania tych wszystkich specyfików?
Myślę, że przynajmniej przez trzy-cztery miesiące, potem można zmniejszyć dawkę.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 11:03   #223
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor


Myślę, że przynajmniej przez trzy-cztery miesiące, potem można zmniejszyć dawkę.
Tylko, że na biogalu jest napisane 6-9, a ja biore 4, to chyba bez sensu zmniejszac? Capivit 1 dziennie, humavit 12. Tak zalecaja na opakowaniu i nie pisza, ze po jakims czasie trzeba zmniejszyc, wiec moze to jest normalna dawka na stale
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 13:22   #224
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Tylko, że na biogalu jest napisane 6-9, a ja biore 4, to chyba bez sensu zmniejszac?
Pisałam o cynku (3 miesiące, potem zmniejszyć).
Nie wiem, czy jest sens zmniejszać Biogal. Ja nie uprawiam samowolki i biorę go wg wskazań mojej dermatolożki - przez 2 miesiące brałam 3, teraz juz na stałe 2 kaps.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 01:00   #225
nettka
Przyczajenie
 
Avatar nettka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Jesli chodzi o doprowadzenie do jako takiego stanu urzywalności skóry na buźce (i nie tylko) to polecam mydło siarkowe Cena ok 3 zl a mydełko po prostu dobrze wysusza te potwory ( skóre niestety tez ale + dobry kremik nawilzający) i pokazać sie mozna ludziom na oczy Dłuzsze stosowanie nie usuwa tych okropnych @ ale skutecznie poprawia ogólny wyglad i samopoczucie.
Pozdrawiam i bacznie obserwuje poczynania na forum
__________________
W oczekiwaniu na kolejny event... [ Creamfields_1 lipca 2006_Wrocław]
nettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 06:41   #226
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

To i ja się podepnę pod fachową wiedzę Noor, jeśli tylko Noor pozwolisz

Takie oto coś widziałam w aptece za 3,50pln i zastanawiam się, czy może dać dobry efekt, jeśli chodzi o działanie antytrądzikowe - któraś witamina B działa protrądzikowo i stąd sama już nie wiem).

Vitaminum B compositum - 30 tabletek, brać po 3 dziennie, skład 1 tabletki to:
B1 (azotan tiaminy) 3mg
B2 (ryboflawina) 5mg
B6 (pirydoksyny chlorowodorek) 5mg
PP (nikotynamid) 40mg
wapnia pantotenian 5mg.

No i nie wiem jescze, co z ta witaminą PP, bo znowu coś mi się o uszy obija, że ona niewskazana dla cer naczynkowych...? Czy taka dawka dziennie może zaszkodzić na naczynka?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 12:46   #227
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Takie oto coś widziałam w aptece za 3,50pln i zastanawiam się, czy może dać dobry efekt, jeśli chodzi o działanie antytrądzikowe - któraś witamina B działa protrądzikowo i stąd sama już nie wiem).
B12.

Cytat:
Napisane przez joasiak1
No i nie wiem jescze, co z ta witaminą PP, bo znowu coś mi się o uszy obija, że ona niewskazana dla cer naczynkowych...? Czy taka dawka dziennie może zaszkodzić na naczynka?
Mnie 400 mg dziennie wit. PP nie zaszkodziło, ale mogę być wyjątkiem.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:14   #228
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dopiero dzis przeczytalam caly wątek. Chce kupic sobie B3 i B5 Zeby poozbyc sie czasem wykakujących krostek na twarzy. Od roku codziennie biore cynk w dawce tylko 10mg. Musze przyznac ze odkad go biore to jest o wiele lepiej z moja cera i wlosami. Wlosy sa wreszcie błyszczące. Od marca biore Silice, Capivit A+E.

A B12 tez dziala przeciwtrądzikowo? Bo wczesniej raczej kazdy pisal ze B3 i B5 tylko.Jestem ciekawa bo tez bym sobie dokupila do tego mojego zestawu.

Jem tez czaem tłuszcz omega-3 znajduje sie on w preparacie Galomega
(100tabl.-ok.9zl.). Ale na moja tłusta cere nie moge ich za czesto jesc


Pisalyscie ze na forum 30+ jest wielki watek o suplementach wplywajacych na cere? Czy to ten: "CUDOWNE TABLETKI NA ZMARSZCZKI" ???
Bo tylko taki znalazlam. Jak macie jakies inne to prosze o wklejenie linków Pozdrawiam.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:46   #229
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Judytka2
A B12 tez dziala przeciwtrądzikowo? Bo wczesniej raczej kazdy pisal ze B3 i B5 tylko.Jestem ciekawa bo tez bym sobie dokupila do tego mojego zestawu.
A w którym miejscu jest tak napisane?
Cytat:
Napisane przez Judytka2
Pisalyscie ze na forum 30+ jest wielki watek o suplementach wplywajacych na cere? Czy to ten: "CUDOWNE TABLETKI NA ZMARSZCZKI" ???
To ten
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 13:05   #230
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
A w którym miejscu jest tak napisane?

To ten
Jest napisane jeden post wyżej. Napisane przez ciebie ze witamina B12 jest antytrądzkowa
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:06   #231
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor to jak to z ta witamina B12 bo ja juz nie wiem
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:20   #232
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Jest napisane jeden post wyżej. Napisane przez ciebie ze witamina B12 jest antytrądzkowa
Nie. Tam jest napisane, że witamina B12 może działać protradzikowo:

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Takie oto coś widziałam w aptece za 3,50pln i zastanawiam się, czy może dać dobry efekt, jeśli chodzi o działanie antytrądzikowe - któraś witamina B działa protrądzikowo i stąd sama już nie wiem).

Napisane przez Noor
B12.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 17:59   #233
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Sorki Noor ale mając 20 lat nadal nie umiem chyba czytać Ale gafa. Sorki. Wybacz

Kupilam dzis witamine PP. Najpierw zapytalam czy jest witamina B3 w tabletkach. Pan w aptece na to ze nie ma takiej. I zapytalam sie czy jest w takim razie PP moze bo to samo. A on mi na to ze to nie jest na pewno to samo.I w dodatku rzucil mi opakowaniem i nawet nie podziekował
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:27   #234
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Bo wczesniej raczej kazdy pisal ze B3 i B5 tylko.Jestem ciekawa bo tez bym sobie dokupila do tego mojego zestawu.
No wlasnie... wczesniej byla mowa o B3 i B5, a mnie Noor podpowiadasz B6.
Juz sie motam co jest do czego i co lepiej uzywac

Noor, rozwiej proszę wątpliwosci
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 20:59   #235
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Kupilam dzis witamine PP. Najpierw zapytalam czy jest witamina B3 w tabletkach. Pan w aptece na to ze nie ma takiej. I zapytalam sie czy jest w takim razie PP moze bo to samo. A on mi na to ze to nie jest na pewno to samo.I w dodatku rzucil mi opakowaniem i nawet nie podziekował
W zasadzie już w którymś z wcześniejszych postów ustaliłyśmy, że najlepiej posługiwać się ogólnie przyjętą nomenklaturą i prosić w aptece o witaminę PP i calcium panthotenicum (a nie B3 i B5 - użyłam tych nazw, żebu było wiadomo, że to też są witaminy z grupy B), wtedy nie bedzie wątpliwości i życie stanie się łatwiejsze
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 21:00   #236
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
No wlasnie... wczesniej byla mowa o B3 i B5, a mnie Noor podpowiadasz B6.
Juz sie motam co jest do czego i co lepiej uzywac

Noor, rozwiej proszę wątpliwosci
Używaj, tych które chcesz - one wszystkie poprawiają stan cery trądzikowej. Chociaż np. Różański w niektórych swoich artykułach kwestionuje w ogóle jakiekolwiek ich działanie w tym kierunku (zwlaszcza pastwi się nad B1, B2 i B6 właśnie), czym zresztą zaprzecza sam sobie, bo w innych chwali PP i Cal. Panth., a one też są witaminami z grupy B (B3 i B5). Zaznacza też, że:
Należy jednak pamiętać, że podawanie jednych tylko witamin w sporych dawkach wzmaga niedobór innych, bowiem następuje stymulacja określonych szlaków metabolicznych, które przecież są powiązane z innymi (...) Dlatego jeśli już zadecyduje się o podawaniu sporych dawek jednej czy dwóch witamin należy równocześnie podawać preparat mineralno-witaminowy (proponuję Vitaral), który zawiera maksymalnie bogaty zestaw związków witaminowych i soli biopierwiastków. Oczywiście należy wtedy wziąć poprawkę na dawkę kluczowych witamin w terapii, bo przecież preparat złożony również je zawiera, choć najczęściej w ilościach niskich i tym samym bezpiecznych.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-06-08 o 13:11
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 21:19   #237
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

I wszystkie działają równie skutecznie? Czy jedna lepiej, druga gorzej? A jesli to samo, to które najtaniej wychodzą? No i ile tabletek trzeba brac dziennie?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 21:57   #238
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
I wszystkie działają równie skutecznie? Czy jedna lepiej, druga gorzej? A jesli to samo, to które najtaniej wychodzą? No i ile tabletek trzeba brac dziennie?
Ash, odpowiedzi na wszystkie te pytania już są w tym wątku. Wiem, że jest długi, ale warto go przeczytać.

Witaminie B6, czyli pirydoksynie, przypisuje się działanie przeciwłojotokowe, skutkiem jej niedoboru mogą być wykwity trądzikowe i stany zapalne skóry niepodatne na leczenie witaminą PP. Przeciętne dzienne zapotrzebowanie, to 2-3 mg, ale czynniki takie jak stres, miesiączka, ciąża, niewydolność serca, podeszły wiek, zbyt niski poziom cukru we krwi, zażywanie pigułek antykoncepcyjnych znacznie zwiększają zapotrzebowanie na pirydoksynę.
Jednak zbyt duża ilość może byc toksyczna - przedawkowanie powoduje niekorzystne objawy w układzie nerwowym, a więc brak koordynacji mięśni, zwyrodnienia tkanki nerwowej, słabość mięśni, niepewny chód, uczucie mrowienia. Nadmiar tej witaminy ma także niekorzystny wpływ na obecność aminokwasów we krwi. Dlatego też witaminę B6 w zasadzie powinno się stosować pod kontrolą lekarza, tym bardziej że niektóre z tych zmian są nieodwracalne. Przez dość krótki czas (do 20 dni) można podawać nawet do 1 g witaminy B6, więc dawka w Salfazinie (10 mg) nie jest przesadnie wysoka i mieści się w granicach dawki zapobiegawczej, którą można przyjmować przez dłuzszy czas. Trzeba pamiętać, że przeciwtrądzikowe dawki są większe niż "przeciętne zapotrzebowanie", a Różański pewnie by zalecił ze 150 mg/dziennie jednak takie dawki, to juz lepiej pod kontrolą lekarza w siebie wpychać.

Ale to nie są cukierki, dlatego właśnie uważam, że nie powinnaś łykać wszystkiego razem, tylko dlatego, że była o tym wzmianka w tym wątku, a wybrac sobie np. 3 preparaty i sprawdzić, czy ich działanie bedzie skuteczne w Twoim przypadku. Jeśli po 4 miesiącach nie będzie efektów, wtedy ewentualnie spróbować nastepne preparaty.

Pirydoksyna wykazuje synergizm z witaminą C: zbyt mała ilość witaminy B6 wywołuje niższy poziom witaminy C we krwi, a niedobór witaminy C wzmaga wydalanie B6.
Opakowanie 50 tabl. kosztuje ok. 4 zł, więc tyle samo ile 1 opakowanie wit. PP i CP, ale o ile pamietam jest w 1 tabletce jest duża dawka, bo aż 50 mg.

Dawki, działanie i cena wit. PP (600 mg, czyli 3 tabl. dziennie, tylko na receptę) i Calcium Panthotenicum (300 mg - też 3 tabl.) zostały już tu wcześniej opisane. Nie potrafię powiedzieć, która z nich będzie najskuteczniejsza w Twoim przypadku, możliwe jest nawet, że żadna.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-06-06 o 22:37
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:53   #239
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Ja znowu dziewczynki o MSM. Skończyłam właśnie po 2 miesiącach pierwsze opakowanie tej siary i nic A chodziło mi głównie o efekt wzmocnienia włosów i pazurów. Zresztą innych też nie zauważyłam Wy też tak miałyście? Teraz przerzucam się na biotynę i krzem
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:55   #240
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez moniga
Ja znowu dziewczynki o MSM. Skończyłam właśnie po 2 miesiącach pierwsze opakowanie tej siary i nic A chodziło mi głównie o efekt wzmocnienia włosów i pazurów. Zresztą innych też nie zauważyłam Wy też tak miałyście? Teraz przerzucam się na biotynę i krzem
Ja biorę dopiero miesiąc, więc nie wiem, czy zmiany, które zaobserwowałam należy przypisać MSM, czy to coś innego przypadkowo zadziałało. A te zmiany wcale mi się nie podobają:-(
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.