Allegro - niedostarczona przesyłka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 19:14   #1
klaudynka678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 75

Allegro - niedostarczona przesyłka


Witam Ostatnio sprzedawałam na allegro ubrania. Jedna z pań kupiła dwie pary spodni, utargowała ze mną cenę do 69zł włącznie z przesyłką (nie sprecyzowała jej) więc wysłałam listem ekonomicznym.
W piątek 22 wysłałam je i te spodnie nie dotarły do niej. Co mam zrobić w tej sytuacji? Minęły 4dni robocze ona żąda już zwrotu pieniędzy i pisze że jeśli nie dojdą do jutra to powiadomi o tym allegro i odpowiednie służby.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddać pieniądze czy czekać? Jeśli je oddam to zostanę zarówno bez pieniędzy jak i spodni.
Pozdrawiam.
klaudynka678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:38   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Cytat:
Napisane przez klaudynka678 Pokaż wiadomość
Witam Ostatnio sprzedawałam na allegro ubrania. Jedna z pań kupiła dwie pary spodni, utargowała ze mną cenę do 69zł włącznie z przesyłką (nie sprecyzowała jej) więc wysłałam listem ekonomicznym.
W piątek 22 wysłałam je i te spodnie nie dotarły do niej. Co mam zrobić w tej sytuacji? Minęły 4dni robocze ona żąda już zwrotu pieniędzy i pisze że jeśli nie dojdą do jutra to powiadomi o tym allegro i odpowiednie służby.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddać pieniądze czy czekać? Jeśli je oddam to zostanę zarówno bez pieniędzy jak i spodni.
Pozdrawiam.
jak nie masz potwierdzenia to nic nie zrobisz-oddaj pieniadze.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 23:19   #3
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

NIC nie oddawaj narazie ! Poczta Polska ma 14 dni roboczych na dostarczenie przesyłki. Dopiero po tym czasie moze ządac od Ciebie zwrotu pieniedzy, pod warunkiem, ze nie wyslalas tego listepm poleconym. Jesli nie wypełniłas druczka- sama bedziesz je musiala oddac. Gdyby druczek był 15 dnia roboczego mogłabys złozyc reklamacje na poczcie, oni by oddali pieniadze (max bodajze 100 zł). Nie masz wrazenia ze kobieta dostala przesylke i chce Cie wykorzystac ?

Odpisz jej, ze MUSI poczekac 14 dni (bez soboty i nd) , po tym czasie dopiero bedziesz mogla jej oddac.

P.S Ale glupote zrobiłas... Nie wiesz, ze sa ludzie nieucziciwi? Wiesz, ze mogla ja dostac i zobaczyla w skrzynce koperte, pomyslala, "aha, wyslala zwyklym listem, nie poleconym, nie dosc ze mam spodnie to odzyskam pieniadze" . Ludzie sa okropni, a uczciwych jest malenko. Imega dla mnie dziwne jest, ze juz po 4 dniach sie domaga .
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun

Edytowane przez kycia1
Czas edycji: 2010-10-28 o 23:25
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 23:23   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Cytat:
Napisane przez klaudynka678 Pokaż wiadomość
Witam Ostatnio sprzedawałam na allegro ubrania. Jedna z pań kupiła dwie pary spodni, utargowała ze mną cenę do 69zł włącznie z przesyłką (nie sprecyzowała jej) więc wysłałam listem ekonomicznym.
W piątek 22 wysłałam je i te spodnie nie dotarły do niej. Co mam zrobić w tej sytuacji? Minęły 4dni robocze ona żąda już zwrotu pieniędzy i pisze że jeśli nie dojdą do jutra to powiadomi o tym allegro i odpowiednie służby.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddać pieniądze czy czekać? Jeśli je oddam to zostanę zarówno bez pieniędzy jak i spodni.
Pozdrawiam.
bez przesady, list może iść nawet kilkanaście dni

jeśli był to list polecony i masz potwierdzenie nadania, daj jej nr i niech sprawdzi na poczcie
jeśli przesyłka się nie odnajdzie, po 14 dniach roboczych składasz reklamację i czekasz na jej rozpatrzenie, róznie, ja raz czekałam 2 miesiące
max odszkodowanie za list polecony - 120 zł plus zwrot kosztów przesyłki

jeśli wysłałaś zwykłym listem i nie masz pokwitowania - nie udowodnisz, ze przesyłka do niej dotarła czy zaginęła i ja bym w tej sytuacji jednak rozważyła zwrot pieniędzy, ale po jakiś 2 tyg oczekiwania, bo być może przesyłkę otrzyma

pozdr.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:04   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

zapewne otrzyma/lub już otrzymała...ale czy się przyzna?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:16   #6
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Ja z Twojej wypowiedzi niestety zrozumiałam, że wysłałaś zwykłym listem, a jeśli tak było i nie masz potwierdzenia wysyłki to będziesz musiała zwrócić pieniądze. Sama kiedyś zrobiłam podobną głupotę. Wysłałam oryginalne perfumy zwykłym listem. Oczywiście ponoć (może i naprawdę) nigdy nie dotarły do kupującego więc zwróciłam należność i nauczyłam się na swoim błędzie

Aktualnie sama kupowałam na All, dwa tygodnie czekałam, zapłaciłam pieniądze.
Po tych dwóch tygodniach sprzedająca oddała mi kasę, choć twierdziła, że ona reklamację może zrobić jeszcze za kolejny tydzień (ponieważ ponoć nie spieszyła się z wysyłką przedmiotu do mnie), jednak nigdy nie przedstawiła mi dowodu nadania
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:34   #7
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Zdecydowanie poczekaj jeszcze. Bywało, że otrzymywałam listy nawet po 2 tygodniach od ich nadania. Jeśli klientka chce złożyyć jakąś skargę to niech zgłasza. Nikt jej pozytywnie nie rozpatrzy, bo jak dziewczyny napisały-poczta ma jeszcze czas na dostarczenie tego listu. Idź na pocztę i sama zapytaj jak wyglądają terminy dostarczenia przesyłek, to będziesz spokojniejsza. Dopiero po upłynięciu tego czasu gdy paczka nie dojdzie będziesz zmuszona zwrócić pieniądze. Nie martw się na zapas i wyciągnij wnioski na przyszłosc. Pozdrawiam.

Poza tym klientka tak czy inaczej nie jest uczciwa. Gdyby była, to nie robiłaby problemu z niczego.

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-10-29 o 08:36
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 14:58   #8
klaudynka678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 75
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Po tej sytuacji już więcej nie popełnię tego błędu i nie będę wysyłała zwykłym listem. Bardzo możliwe, że chce mnie oszukać i wyłudzić pieniądze.
klaudynka678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:53   #9
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

takie rzeczy to tylko poleconym i z potwierdzeniem odbioru! wtedy szuakmy jej po numerz na naklejce R. maksymalna cena do 2 kg to ok 10 zł (maks 11 - priorytet). Nie wiem jak duży był list (bo jakjest z tych większych i cięższych to listonosz od razu wsadzi awizo do skrzynki do odbioru na urzędzie (taka jest prawda że jak ma duży rejon i klika/ kilknaście takich po 2 kg to nie zawsze będzie targał). Poczekaj 14 dni roboczych (chociaż tak dla pewnosci), teraz nie ma aż takiego ruchu, list powinien już być. Po czterech dniach to ona może mieć awizo w skrzynce tak jak pisałam wyżej o listonoszach.

Może faktycznie baba chce Cię oszukać żebyś jej kasę zwróciła, bo tego co piszesz to by tak było.

p.s jak jakie pytanie macie co do poczty to pisać (odpowiem na każde)
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 17:10   #10
klaudynka678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 75
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Jednak wszystko dobrze się się skończyło. Okazało się, że awizo leżało od 3 dni w skrzynce.
klaudynka678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 20:36   #11
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Niech to jednak będzie dla Ciebie przestrogą. To tak jak z biletem autobusowym - lepiej zapłacić te 2 złote więcej i mieć pewność, że wszystko będzie dobrze niż potem dużo tej kasy stracić w razie wypadku . Niestety taką mamy pocztę a nie inną, że zwyczajnie to możemy sobie pocztówki wysyłać, ale wszystko co jest bardziej wartościowe kwalifikuje się do poleconego, bo nigdy z nimi nic nie wiadomo. No, nie wspominają już o chytrusach, którzy na czymś takim żerują .
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 14:22   #12
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Allegro - niedostarczona przesyłka

Poczta poczta a ludzie ludźmi, nie zawsze są uczciwi.
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.