Zmieniam sie - wspomozecie radami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-02, 14:25   #1
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476

Zmieniam sie - wspomozecie radami?


Witajcie dziewczyny, podjelam twarda decyzje, biore sie za siebie, pod wzgledem fizycznym i psychicznym. Mysle ze wiosna do dobry czas... Prosze was o rady dotyczace ubierania sie. Mam chyba problemy z obiektywnym spojrzeniem na siebie, ostatnio dala mi do myslenia moja wspollokatorka, ktora bez skrepowania smiga w krotkich spodnicach, wyglada swietnie. Waze dokladnie dziesiec kilo mniej i sama sobie wydaje sie w spodnicach niezgrabna, za duza..

moze zaczne od krotkiego opisu siebie, 168cm, 53kg, moim atutem na pewno jest sylwetka, zblizona do klepsydry, z wcieciem z talii, dluga szyja (zeby sie o tym przekonac musialam zalozyc kolniez ortopedyczny ;-), ladne ramiona. Z wad to na pewno masywne lydki (36cm obwodu), ale juz w kostach szczuple, rozmiar buta 39 i maly biust.
potrzebuje waszej rady w kwestii
- spodnicy - jaki kroj bedzie dla mnie najlepszy? wiem tylko ze odpada dlugosc do polowy lydki. A czy pasowalby mi tulipanek?
- spodni - przez polaczenie duzych stop plus masywnych lydek nie pokusilam sie o spodnie rurki, bo jestem przekonana ze wygladaloby to po prostu brzydko, na razie nosze lekko rozszerzane u dolu dzinsy
- butow na wiosne - mam problem z butami, gdy wypatrze jakies na wystawie, podobaja mi sie, poprosze o swoj numer - czar pryska. Jaki fason butow optycznie je skraca? szukam butow na wiosne, ktore pasowaly by do spodnicy.

z gory dzieki za wszystkie rady, pozdrawiam
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 15:11   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Hym.. przy Twoim wzorscie i proporcjach to masz raczej łydki w porządku sądząc po wymiarach.. co najwyżej możesz miec chude kostki i to sprawia wrazenie masywnych lydek
Ja bym poprobowala z rurkami bo sadze z tych wymiarow ze jednak ladnie bys wygladala.
Szczypla jestes wiec tulipanek spokojnie mozesz przymiezyc, sprawdzic jak lezy i jak sie czujesz.
Spodnie jak wyzej proste nogawki albo rurki skoro szersze jak wnioskuje cie nie interesuja.
Rozbawilas mnie tym niby duzym rozmiarem buta ;P Ja mam tyle wzrostu co ty i tez sam rozmiar i uwazam ze jest zupelnie w porzadku, mniejszy by wygladal przy tym 168 komicznie. I co Ty mowisz ze nie mozesz butow w tym rozmiarze kupic !! Przeciez to chyba najpopularniejszy rozmiar w sklepach a ty mowisz ze nie ma ??

A co do biustu to tylko nie mow ze jakas miseczka C ;P bo padne...
Ale jezeli nie jest wielki to proponuje bluzeczki lekko marszczone na biuscie, optycznie go powieksza do tego dobrze dobrane staniki ktore go ladnie wymodeluja i juz bedzie w porzadku

Tak ogolnie to albo wklej zdjecie albo nabierz troche dystansu do siebie bo wg. wymiarow wszystko z toba ok
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 15:59   #3
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

Tak ogolnie to albo wklej zdjecie albo nabierz troche dystansu do siebie bo wg. wymiarow wszystko z toba ok
chyba to drugie, brak mi dystansu, wogole moje poczucie wlasnej wartosci leglo w gruzach, Kamil w liscie kontaktow mojego faceta okazal sie Kingą... ale to juz temat nie na ten watek. Dzieki za odpowiedzi co do ubran, czasem warto posluchac kogos kto ten dystans ma.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 17:53   #4
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Ach...te nicki....:/

Co do rurek to nie musisz z nich rezygnować, jeśli masz dużą stopę to chodź w butach na obcasie - twoja stopa wyda sie wizualnie krótsza a i ty zyskasz kilka centymetrów...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 18:23   #5
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Pokaz zdjecie to wkleje konkretne propozycje ubran Opis jest za ogolny - np. jakie masz biodra, ramiona, jaka cere, wlosy, oczy, ksztalt twarzy...
Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 18:29   #6
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Przesadzasz - 39 to normalna stopa. Ja mam 40 i nie widze zeby byla za duza. Jesli to dla Ciebie taki problem to postaw na zaokragolny nosek, najlepiej na obcasie, wtedy stopy optycznie sie skroca, a unikaj szpicow. Poza tym z tego co opisujesz ma ladna figure, wiec jesli chcesz nosic rurki to mozesz spokojnie je kupic, lydki tu akurat nie maja wiele do gadania. Ze spodnic to przy masywnych lydkach (o ile naprawde takie sa ) to ja bym bardziej widziala rozkloszowana spodnice do kolan, olowkowa tylko podkresli lydki. Ciezko cos doradzic po opisie...
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 19:24   #7
buttreflyyyy
Zadomowienie
 
Avatar buttreflyyyy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 125
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Z tym rozmiarem to mnie rozwaliłaś, ja nosze taki sam mam 170cmi wcale nie uważam że mam dużą stopę-co więcej przy takim wzroście z mniejszą czułabym się dziwacznie bo to rozmiar akurat, zresztą mam koleżanki 160cm wzrostu z takim samym rozmiarem i one też nie mają kompleksów z tego powodu. A rozmiary 38 i 39 są najpopularniejsze i najwięcej ich w sklepach.

Na początek polecam ci kupić:

- szare i czarne rajstopy-40 lub 60den(zawsze się przydadzą i są modne)
- dżinsy rurki lub zupełnie proste-nie z rozszerzaną nogawką-ciemny kolor,bez żadnych kolorowych nitek, naszywek przy kieszeniach itp-lub zupełnie proste.
- proste bluzeczki/mogą być przedłużane ala tuniki w kolorach:biały,czarny,gra nat,musztarda, fiolet,habrowy
- proste baleriny czarne, na płaskiej podeszwie bez żadnych dodatków typu kamienie itp.
- jakieś obcasy, może peep toe czerwone-zawsze się przydadzą, na różne okazje
- sweterek rozpinany na guziczki w dowolnym kolorze z gamy takiej jak bluzeczki-żeby wszystko do siebie pasowało
- torba, najlepiej duża,prosta może być ala worek
- jakaś spódniczka, ja osobiście odradzam mini, może coś do kolan w kształcie A
- sukieneczki proste ale np. w róznych kolorach na szelkach przed kolanko, takie ala tuniki, możesz do nich nosić zarówno baleriny jak równiez botki i kozaczki

Ogólnie polecam ci zacząć od prostoty a experymentowac z kolorami i fakturą
buttreflyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 11:46   #8
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

Cytat:
Napisane przez buttreflyyyy Pokaż wiadomość

Na początek polecam ci kupić:

- szare i czarne rajstopy-40 lub 60den(zawsze się przydadzą i są modne)
- dżinsy rurki lub zupełnie proste-nie z rozszerzaną nogawką-ciemny kolor,bez żadnych kolorowych nitek, naszywek przy kieszeniach itp-lub zupełnie proste.
- proste bluzeczki/mogą być przedłużane ala tuniki w kolorach:biały,czarny,gra nat,musztarda, fiolet,habrowy
- proste baleriny czarne, na płaskiej podeszwie bez żadnych dodatków typu kamienie itp.
- jakieś obcasy, może peep toe czerwone-zawsze się przydadzą, na różne okazje
- sweterek rozpinany na guziczki w dowolnym kolorze z gamy takiej jak bluzeczki-żeby wszystko do siebie pasowało
- torba, najlepiej duża,prosta może być ala worek
- jakaś spódniczka, ja osobiście odradzam mini, może coś do kolan w kształcie A
- sukieneczki proste ale np. w róznych kolorach na szelkach przed kolanko, takie ala tuniki, możesz do nich nosić zarówno baleriny jak równiez botki i kozaczki
a później się dziwicie, że każda śmiga w tym samym

biala17a ---> Eksperymentuj dziewczyno. Z kolorami, materiałami, odnajdz własny styl, inspiruj się nie tylko z aktualną modą.
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:14   #9
buttreflyyyy
Zadomowienie
 
Avatar buttreflyyyy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 125
Dot.: Zmieniam sie - wspomozecie radami?

podałam baze, czyli to w kazdej szafie powinno być, takie rzucanie się na głęgoką wodę i experymentowanie kiedy jeszcze nie wie co jej się podoba moze miec różne skutki, ja polecam zaczac od bazy i na poczatku experymentowac z dodatkami, bizuterią i inspirować się-kolorami, modą,architekturą,dizajne m-wszystko może przynieść nowe inspiracje a powoli odnajdziesz swój styl.
buttreflyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.