dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 12:07   #1
madzienka92
Raczkowanie
 
Avatar madzienka92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 52
Question

dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?


Hej dziewczyny w związku, że jest tu dużo doświadczonych kobietek, myślę że mi pomożecie
Otóż chcę zmienić kolor włosów.
-od zawsze farbowałam na ciemny brąz (zał. 1)
-teraz chcę swój naturalny (zal.2)

Naczytałam się o dekoloryzatorach, rozjaśniaczach, ale nie wiem czy to mi da oczekiwany efekt.?

Potrzebuję Waszej pomocy!
P.S - nie śmiejcie się z mojej miny w załączniku 2 , to było za czasów dzieciństwa : P
__________________
Bo sztuką jest znaleźć powód do uśmiechu

Edytowane przez madzienka92
Czas edycji: 2012-04-11 o 11:47
madzienka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:34   #2
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

jest już wątek o dekoloryzacji https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311500
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:50   #3
yveeette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Witaj

Moim zdaniem lepiej Ci w jaśniejszych odcieniach, ciemne kolory dodają lat i wyostrzają rysy twarzy.

A jaśniejsze dodałyby Ci blasku, masz subtelne rysy twarzy i szkoda się postarzać mając tak śliczną buzię.

Nie radziłabym przeprowadzać tego zabiegu samodzielnie w domu, trudno samej nałożyć produkt na tyle szybko, by włosy rozjaśniały się jednocześnie, a jeszcze trudniej ocenić i kontrolować stopień rozjaśniania i stan włosów posługując się lusterkami.

Obecnie na rynku są profesjonalne produkty, które "zdejmują" tylko ten sztuczny kolor farbowany, nie naruszając naturalnych pigmentów, w efekcie otrzymujemy swój prawie naturalny kolor włosów. Można go odświeżyć koloryzacją semipermanetną (półtrwałą - na zasadzie szamponów koloryzujących).

Drugi sposób to znana powszechnie dekoloryzacja, czyli nałożenie na włosy preparatu rozjaśniającego. Ja osobiście nie pozwoliłabym żadnemu fryzjerowi nałożyć sobie tego na wszystkie włosy jednocześnie (tym bardziej długie) jak farbę, można robić to w bezpieczniejszy sposób z lepszym efektem.

Są również tzw. kąpiele rozjaśniające, zachowując odpowiednią proporcję mieszanki składającą się kilku produktów nakładamy na włosy i po uzyskaniu efektu spłukujemy.

Jednak wymienione wyżej sposoby to wg mnie zadanie dla dobrego fryzjera.
yveeette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:20   #4
devil inside
Raczkowanie
 
Avatar devil inside
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 88
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Szaleństwo? Ja zszedłem z czarnych do blondu ;|
__________________
Chociaż wy nie mylcie mnie z kobietą...



devil inside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:46   #5
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Cytat:
Napisane przez yveeette Pokaż wiadomość



Drugi sposób to znana powszechnie dekoloryzacja, czyli nałożenie na włosy preparatu rozjaśniającego. Ja osobiście nie pozwoliłabym żadnemu fryzjerowi nałożyć sobie tego na wszystkie włosy jednocześnie (tym bardziej długie) jak farbę, można robić to w bezpieczniejszy sposób z lepszym efektem.
Jak jeszcze raz zobaczę na forum takie bzdury, to jadę kupić trochę Uranu i rozwalę to wszystko w pył! Dekoloryzatory to nie rozjaśniacze! Nauczcie się je rozróżniać.

"Obecnie na rynku są profesjonalne produkty, które "zdejmują" tylko ten sztuczny kolor farbowany, nie naruszając naturalnych pigmentów, w efekcie otrzymujemy swój prawie naturalny kolor włosów. Można go odświeżyć koloryzacją semipermanetną (półtrwałą - na zasadzie szamponów koloryzujących)." <-------- TO jest dekoloryzator i można się w to pobawić w domu, jest kilka wątków na wizażu o tym, spróbuj trochę tam poczytać, bo na pewno nie dowiesz się takich durnot jak tutaj
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 14:54   #6
madzienka92
Raczkowanie
 
Avatar madzienka92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 52
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Cytat:
Napisane przez yveeette Pokaż wiadomość
Witaj

Moim zdaniem lepiej Ci w jaśniejszych odcieniach, ciemne kolory dodają lat i wyostrzają rysy twarzy.

A jaśniejsze dodałyby Ci blasku, masz subtelne rysy twarzy i szkoda się postarzać mając tak śliczną buzię.

Nie radziłabym przeprowadzać tego zabiegu samodzielnie w domu, trudno samej nałożyć produkt na tyle szybko, by włosy rozjaśniały się jednocześnie, a jeszcze trudniej ocenić i kontrolować stopień rozjaśniania i stan włosów posługując się lusterkami.

Obecnie na rynku są profesjonalne produkty, które "zdejmują" tylko ten sztuczny kolor farbowany, nie naruszając naturalnych pigmentów, w efekcie otrzymujemy swój prawie naturalny kolor włosów. Można go odświeżyć koloryzacją semipermanetną (półtrwałą - na zasadzie szamponów koloryzujących).

Drugi sposób to znana powszechnie dekoloryzacja, czyli nałożenie na włosy preparatu rozjaśniającego. Ja osobiście nie pozwoliłabym żadnemu fryzjerowi nałożyć sobie tego na wszystkie włosy jednocześnie (tym bardziej długie) jak farbę, można robić to w bezpieczniejszy sposób z lepszym efektem.

Są również tzw. kąpiele rozjaśniające, zachowując odpowiednią proporcję mieszanki składającą się kilku produktów nakładamy na włosy i po uzyskaniu efektu spłukujemy.

Jednak wymienione wyżej sposoby to wg mnie zadanie dla dobrego fryzjera.
Dziękuję Ci za rady, mam jednak kilka pytań.
Słyszałam że dekoloryzacja to właśnie zdjęcie tego koloru do moich naturalnych, robiła bym to przy pomocy mamy więc trochę lżej .
Zastanawiam się jednak czy przy dekoloryzacji nie będzie prześwitów, przebarwień na włosach ??

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez devil inside Pokaż wiadomość
Szaleństwo? Ja zszedłem z czarnych do blondu ;|
Na prawdę ??
A mogłabyś opisać jak Ci się to udało ? Korzystałaś z rozjaśniaczy czy wybrałaś inną metodę ?

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Klocylda Pokaż wiadomość
Jak jeszcze raz zobaczę na forum takie bzdury, to jadę kupić trochę Uranu i rozwalę to wszystko w pył! Dekoloryzatory to nie rozjaśniacze! Nauczcie się je rozróżniać.

"Obecnie na rynku są profesjonalne produkty, które "zdejmują" tylko ten sztuczny kolor farbowany, nie naruszając naturalnych pigmentów, w efekcie otrzymujemy swój prawie naturalny kolor włosów. Można go odświeżyć koloryzacją semipermanetną (półtrwałą - na zasadzie szamponów koloryzujących)." <-------- TO jest dekoloryzator i można się w to pobawić w domu, jest kilka wątków na wizażu o tym, spróbuj trochę tam poczytać, bo na pewno nie dowiesz się takich durnot jak tutaj
Klocylda zastanawiam się tylko czy to aby tak nie zniszczy moich włosów jak zwykły rozjaśniacz ;>> ?
Co o tym myślisz ??
__________________
Bo sztuką jest znaleźć powód do uśmiechu
madzienka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 16:45   #7
devil inside
Raczkowanie
 
Avatar devil inside
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 88
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Cytat:
Napisane przez madzienka92 Pokaż wiadomość
Na prawdę ??
A mogłabyś opisać jak Ci się to udało ? Korzystałaś z rozjaśniaczy czy wybrałaś inną metodę ?
Jestem MĘŻCZYZNĄ.

Normalnie. Trzy rozjaśniania, a potem blond farba.
Po pierwszym rozjaśnianiu wyszedł mega rudy kolor, nawet mi się podobał, ale długo w nim nie wytrzymałem. Po tygodniu znowu rozjaśnianie... dwa razy pod rząd. Najpierw na długości tam gdzie były najciemniejsze, a później na całą głowę. Efekt oczywiście kurczak, więc przez kolejny tydzień tonowałem je fioletowym szamponem. Sporo się wypłukało. I potem blond farba.

Gdybyś chciała przejrzeć moje zdjęcia jak mniej więcej wyglądały efekty tego, to są u mnie w galerii, ale tylko dla przyjaciół.

Zajrzyj na wątek o dekoloryzacji, tam FRYZ najlepiej ci doradzi jak masz działać
__________________
Chociaż wy nie mylcie mnie z kobietą...




Edytowane przez devil inside
Czas edycji: 2012-04-02 o 16:47
devil inside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 17:30   #8
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Cytat:
Napisane przez madzienka92 Pokaż wiadomość


Klocylda zastanawiam się tylko czy to aby tak nie zniszczy moich włosów jak zwykły rozjaśniacz ;>> ?
Co o tym myślisz ??
Na pewno nie, rozjaśniacz to samo zło dla włosów. Wiem z doświadczenia, że dekoloryzator jest o wiele łagodniejszy. I łatwiej go kontrolować na włosach. Ja sobie sama ściągałam kolor dwukrotnie i jest to naprawdę łatwe. Tylko nie przestrasz się koloru jaki Ci wyjdzie, bo i tak musisz zaraz nałożyć na to farbę Nawet jak kolor się nie zdekoloryzuje równomiernie to farba to mniej więcej wyrówna.
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:29   #9
madzienka92
Raczkowanie
 
Avatar madzienka92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 52
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Klocylda a poleciła byś jakiś w miarę dobry dekoloryzator, przede wszystkim czy można go dostać w zwykłej drogerii czy też zamawiać przez internet ??
__________________
Bo sztuką jest znaleźć powód do uśmiechu
madzienka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:36   #10
madzienka92
Raczkowanie
 
Avatar madzienka92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 52
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

A i mam jeszcze jedno pytanko, jeśli po dekoloryzacji chciałabym uzyskać efekt jak w załączniku to jakiej farby musiałabym użyć ?

Pewnie dwóch, bo tam widzę lekkie pasemka.

Podoba mi się taki kolor i nikt nie potrafi mi doradzić jak powinam to zrobić i jakiej farby użyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 074bcc5e0017c0e44d35e5bb.jpg (34,9 KB, 35 załadowań)
__________________
Bo sztuką jest znaleźć powód do uśmiechu
madzienka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:25   #11
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Ja robiłam elgonem i byłam zadowolona, z tego co widziałam renee blanche też ma dobre opinie. Nie kupisz niestety w drogerii, trzeba zamawiać ze strony producenta albo na allegro. Chociaż możesz też spróbować w hurtowniach fryzjerskich, jeśli znasz jakieś w swoim mieście. Ogólnie radzę poczytać trochę więcej na specjalnych wątkach o dekoloryzacji, tam się dowiesz co robić, jak, czego unikać i jakiej farby później użyć.
Co do koloru, to niestety nie pomogę, bo się na tym kompletnie nie znam
Ale o to pewnie też możesz zapytać na wątkach o dekol. a jak nie to na tym:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235043&page=72
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 09:31   #12
madzienka92
Raczkowanie
 
Avatar madzienka92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 52
Dot.: dekoloryzacja ( z czerni na brąz ) - czy to nie oby szaleństwo ?

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi Jeśli ktoś chce jeszcze coś dodać od siebie chętnie wysłucham !! ))

Dziękuję jeszcze raz!
__________________
Bo sztuką jest znaleźć powód do uśmiechu
madzienka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.