Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-24, 11:23   #3391
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej, witam wszystkie posiadaczki problemowej cery
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i widzę, że temat sporo czasu poświęca różnym serum. Też już przetestowałam ich trochę, głównie marek naturalnych, ale dopiero teraz natrafiłam na naprawdę fajne. Chimay myślę, że mogłoby być to serum dla Ciebie, bo pomimo że ma w składzie glicerynę, to nie jest ulepem; Korah też mogłabyś być zainteresowana bo jest to serum wodne (nawet ma konsystencję wody). Ja odkąd go używam, to wreszcie nie mam problemów ani ze ściągniętą, wysuszoną cerą, ani na odwrót nadmiernie przekarmioną dobrociami Fajnie matuje i jednocześnie nawilża, nawet jak nałożę na noc to rano mam ładną buźkę, a pory nie wyglądają jak kratery Serum o którym piszę jest firmy chorwackiej firmy Nikel, dokładnie serum minimalizujące pory (w załączniku podaję skład). A jeszcze widzę, że znacie i lubicie serum Bielendy z migdałem, maseczka z tej serii też świetna. Ja nie nakładam jej na całą noc, bo się lepi, tylko wieczorem tak na 2godz potem zmywam, a rano po moich zaskórnikach zamkniętych na żuchwie ani śladu

Edytowane przez 7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Czas edycji: 2015-10-24 o 11:24
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 12:42   #3392
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady :-( kupiłam żel micelarny z lirene (jakas nowość, farmaceutka polecala), używałam kilka dni. Dzisiaj zmywajac rano isotrexin miałam wrażenie,że twarz mi po prostu płonie :-( szczególnie w miejscach najbardziej "zaatakowanych" przez ŁZS :-( znacie może coś delikatnego do mycia twarzy?
Proszę podać skład produktu.

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;53218225]Hej, witam wszystkie posiadaczki problemowej cery
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i widzę, że temat sporo czasu poświęca różnym serum. Też już przetestowałam ich trochę, głównie marek naturalnych, ale dopiero teraz natrafiłam na naprawdę fajne. Chimay myślę, że mogłoby być to serum dla Ciebie, bo pomimo że ma w składzie glicerynę, to nie jest ulepem; Korah też mogłabyś być zainteresowana bo jest to serum wodne (nawet ma konsystencję wody). Ja odkąd go używam, to wreszcie nie mam problemów ani ze ściągniętą, wysuszoną cerą, ani na odwrót nadmiernie przekarmioną dobrociami Fajnie matuje i jednocześnie nawilża, nawet jak nałożę na noc to rano mam ładną buźkę, a pory nie wyglądają jak kratery Serum o którym piszę jest firmy chorwackiej firmy Nikel, dokładnie serum minimalizujące pory (w załączniku podaję skład). A jeszcze widzę, że znacie i lubicie serum Bielendy z migdałem, maseczka z tej serii też świetna. Ja nie nakładam jej na całą noc, bo się lepi, tylko wieczorem tak na 2godz potem zmywam, a rano po moich zaskórnikach zamkniętych na żuchwie ani śladu [/QUOTE]

Kojarzę markę Nikel, skład serum rzeczywiście odpowiedni A jakie jeszcze serumy znasz?
Na maseczkę chyba się skuszę
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 14:52   #3393
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kojarzę markę Nikel, skład serum rzeczywiście odpowiedni A jakie jeszcze serumy znasz?
Na maseczkę chyba się skuszę
Miałam Verimę aloesową fluid i serum. Serum mi tyłka nie urwało, trochę podrażniało, natomiast fluid był dość przyjemny, taki bardzo lekki kremik, fajnie nawilżał i nie zatykał skóry- używałam go w zimie i był w sam raz wtedy dla mojej cery
A jak już pytasz, to chciałam Cię ostrzec przed żelem wzmacniającym z AnneMarie Borlind- totalny masakrator cery, okropnie śmierdzi alkoholem i podrażnia- szczęście że miałam tylko tą mini buteleczkę 15ml...
Nawet w porządku sprawowało mi się też serum ochronne z Organix Cosmetics, też bardzo lekkie ale i nawilżające- niestety czasem lepiła mi się po nim skóra, więc póki co nie pokusiłam się ponownie. Jeszcze miałam kilka innych, ale że coś zwykle w nich mi nie pasowało to zużyłam i zapomniałam
Póki co moim ulubionym, bezkonkurencyjnym serum nawilżającym jest niebieska Bielenda, no i teraz Nikel zamiennie
Maseczkę z Bielendy polecam nie tylko zieloną z migdałem ale niebieską nawilżającą również
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:51   #3394
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chciałam polecić Wam na świeże przebarwienia pozapalne bisabolol, stosowałam skrupulatnie całe dwa miesiące by mieć jasne wgląd na to, jak zadziałał. Bardzo, naprawdę bardzo poprawił mi sie koloryt skory. Mimo ze nie mam problemów w postaci trądziku to moja skóra jest od zawsze 'napigmentowana', a teraz wyglada o wiele lepiej
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 16:54   #3395
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;53219698]Miałam Verimę aloesową fluid i serum. Serum mi tyłka nie urwało, trochę podrażniało, natomiast fluid był dość przyjemny, taki bardzo lekki kremik, fajnie nawilżał i nie zatykał skóry- używałam go w zimie i był w sam raz wtedy dla mojej cery
A jak już pytasz, to chciałam Cię ostrzec przed żelem wzmacniającym z AnneMarie Borlind- totalny masakrator cery, okropnie śmierdzi alkoholem i podrażnia- szczęście że miałam tylko tą mini buteleczkę 15ml...
Nawet w porządku sprawowało mi się też serum ochronne z Organix Cosmetics, też bardzo lekkie ale i nawilżające- niestety czasem lepiła mi się po nim skóra, więc póki co nie pokusiłam się ponownie. Jeszcze miałam kilka innych, ale że coś zwykle w nich mi nie pasowało to zużyłam i zapomniałam
Póki co moim ulubionym, bezkonkurencyjnym serum nawilżającym jest niebieska Bielenda, no i teraz Nikel zamiennie
Maseczkę z Bielendy polecam nie tylko zieloną z migdałem ale niebieską nawilżającą również [/QUOTE]

Z Verimy miałam mleczko nawilżające chyba różane, taki jakby lotion w buteleczce białej, szklanej z pompką, ale mnie uczuliło (krem do rąk migdałowy mają rewelacyjny, ideał na zimę, ale bardzo trudno dostępny).
Dzięki za ostrzeżenie, z AMB miałam toniki w żelu, jeden z serii LLRegeneration, drugi Rose dew. Fajne były, nawilżały, ale mają jak dla mnie za dużą pojemność, bo 150ml a konsystencja jak serum, po jakimś czasie skóra w ogóle przestała na nie reagować. Miałam też 2 koncentraty dwufazowe, pomarańczowy mnie bardzo uczulił, za to różany był świetny, ale one są olejowe, więc stosowałam tylko sporadycznie, np po kwasach.
Z organix miałam serum pod oczy. Dziwne takie, niby niezłe, ale też mi niczego nie urywało

Hihi, z tej Bielendy to coraz więcej jest do testowania Kusi też ta nowość żółte serum z wit. C.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 17:01   #3396
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z Verimy miałam mleczko nawilżające chyba różane, taki jakby lotion w buteleczce białej, szklanej z pompką, ale mnie uczuliło (krem do rąk migdałowy mają rewelacyjny, ideał na zimę, ale bardzo trudno dostępny).
Dzięki za ostrzeżenie, z AMB miałam toniki w żelu, jeden z serii LLRegeneration, drugi Rose dew. Fajne były, nawilżały, ale mają jak dla mnie za dużą pojemność, bo 150ml a konsystencja jak serum, po jakimś czasie skóra w ogóle przestała na nie reagować. Miałam też 2 koncentraty dwufazowe, pomarańczowy mnie bardzo uczulił, za to różany był świetny, ale one są olejowe, więc stosowałam tylko sporadycznie, np po kwasach.
Z organix miałam serum pod oczy. Dziwne takie, niby niezłe, ale też mi niczego nie urywało

Hihi, z tej Bielendy to coraz więcej jest do testowania Kusi też ta nowość żółte serum z wit. C.
Ja niestety przygodę od AMB rozpoczęłam bublem i tak się zraziłam, że już boję się czegoś z tej marki próbować Serum z wit. C też mnie kusi, niestety na razie nie będę miała dostępu do tej marki, bo jestem w Irlandii (muszę poszukać jakichś perełek kosmetycznych stacjonarnie ) lub rozważę iHerb
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 17:36   #3397
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Proszę mam nadzieję, że coś widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1445704554908.jpg (49,0 KB, 25 załadowań)
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 21:30   #3398
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie konieczność łączenia dwóch produktów z których jeden jest na dodatek sypki i brudzący, to już jest papranina
W glinkach nie lubię też tego, że potem trzeba pysk pryskać w trakcie trzymania tego, żeby nie zaschło. Jak po skończeniu tej białej Nacomi i zielonej Cattiera nie będę widziała specjalnej poprawy (oczywiście mowa tylko o efekcie krótkotrwałym), to dam sobie spokój z wszelkimi glinkami.
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Sam żel aloesowy to dla mnie zbyt mało, krem z Sylveco, lekki brzozowy jest okej, chyba jedyny, który nie rozpulchnia mi cery. A połączenia tych dwóch nie znałam, spróbuję



Nie pytałaś, więc Ci odpowiem
Do tej pory myłam buzię olejkami myjącymi, do tego żelem na koniec,
żeby było czyściutko. I twarz cały czas po takich zabiegach była totalnie przesuszona. Próbowałam wszystkiego, szlag mnie już trafiał, więc podeszłam do tematu z drugiej strony - od wody. Poszłam do znajomego profesora na uczelni i zapytałam o stan wody kranowej w mojej okolicy - jest fatalny. Woda jest szalenie twarda, do tego cały czas brzydko pachnie chemią. Połączyłam fakty ze sobą, między innymi okropnie suchą, łuszczącą się skórą na ciele i wydaje mi się, że problem jest w wodzie.
Kupiłam żel z Pharmaceris, fizjologiczny i łącznie z micelem od kilku dni oczyszczam twarz w ten sposób. Nastąpiła poprawa nawilżenia, brak zapchania. Zobaczę, jak z czasem będzie to wyglądać.



Ja zużyłam Skinoren - w sumie było tak, jakbym na skórę nic nie nakładała




Przyjrzę się wszystkiemu, co napisałaś

Jak to robisz? W sensie najpierw żel ? Bo u mnie jest tak, że muszę zmyć podkład itp płynem mic a potem myć twarz tym żelem Pharmaceris i czym go zmyć ?(na pewno były by pozpstałości po podkładzie więc pewnie cera by była mało oczyszczona)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 00:19   #3399
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Ten sposob nakładania pod filtr serum antyoksydacyjnego widuje glownie na polskich forach i blogach.Kazdy dermatolog ,ktorego o to pytałam,każdy amerykanski,ktorych opinie czytalam ,byl wrecz przeciwny tej metodzie,twierdząc,ze filtr aby działac,musi byc pierwszą warstwą nałożoną na skóre.Gdzie więc jest prawda?
Skąd wiadomo,ze podobnie jak z parsolem i makijazem,nie okaże sie,że to nie prawda,to znaczy,że produkty nakładane pod filtr wchodza w reakcje z nim,obniżając ochrone lub wchodząc w reakcje nie powodują jakichs innych problemów?

Nie namawiam nikogo do nie stosowania filtrów,nie namawiam do stosowania,po prostu prezentuję swoje przemyślenia ,spowodowane niejasnościami,które są wokół nich.
Nawet na forum LU,nie wiem,czy ktoś pamięta,był taki temat o przemysleniach po kilku latach biochemicznych doświadczeń.Lenna i kilka innych osób ,same przyznały,ze odchodzą od filtrów lub zmieniają je na takie o SPF15 najwyżej,ponieważ ich skóra przez używanie ich zrobiła sie dziwna,bez życia,wrażliwa na wszystko i wszystkie produkty,które jej serwowała
Tak na zdrowy rozum,wydaje mi się ze stosowanie całoroczne tak ciężkich,często napakowanych silikonami i innymi ciężkimi składnikami dla skóry ,nie może byc dla niej zdrowe.Tym gorzej jeśli stosujemy kwasy lub filtry i wszystko to ma ułatwiony dostęp do naszej skory,poprzez uszkodzoną jej barierę...
Ja sama stosuje kwasy i często sie nad tym zastanawiam.Chciałabym żeby to wszystko było bardziej klarowne i jasne,żeby było więcej jednoznacznych badań,ale nie mam co liczyć na to póki co.
Chciałam tylko przedstawić swoj punkt widzenia,zaniepokojona trendami na blogach i forach :"filtry,filtry i jeszcze raz filtry".
Nie wiem gdzie jest prawda. Spotkałam się tylko z tekstami o celowości umieszczania antyoksydantów w samych preparatach z filtrami i uzupełniającej się ochronie filtrów i antyoksydantów (tzn. kremów z filtrami i preparatów z antyoksydantami). Nie określano tam samego sposobu użycia tych środków, powoływano się tylko na badania, w których witamina C wykazywała właściwości fotoprotekcyjne, jeśli była zastosowana miejscowo przed wystawieniem na działanie promieniowania, bo w innym przypadku efektu takie nie ma.
Jeśli chodzi o warstwy na skórze, to przy tej "metodzie" wskazuje się, by odczekać ileś tam minut do wchłonięcia i wybierać preparaty, które nie zostawiają żadnej powłoczki. Czy to jest w sprzeczności z opiniami, o których piszesz?

O ile pamiętam, to tamte przemyślenia odnosiły się do całego sposobu pielęgnacji, nie tylko filtrów. Trudno to rozdzielić. Podobne efekty opisuje u siebie teraz chimay. U mnie aż tak źle nie było, bo z powodu uciążliwości, braku zadowalających efektów, wiary itd. poddałam się zanim doszło do ścieńczenia naskórka.

Nie wiem jakie są trendy na blogach. Do "filtromanii" podchodzę sceptycznie, bo chyba niewiele tych zdeklarowanych "maniaczek" używa filtrów w sposób właściwy (patrz: opisy w KWC chociażby) i z regularnością. Myślę, że sporo w tym autokreacji, ale tak to już jest wśród "świadomych konsumentek" z misją cioci dobrej rady i trendsetterki.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-10-25 o 10:07 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 07:38   #3400
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Proszę mam nadzieję, że coś widać
Nie powala, sztuczny bardzo, naszpikowany zbędnościami mogącymi drażnić, parfum, pegi, etc i zawiera ten cały hydroxyacetophenone, to jakaś nowa substancja (a takich trzeba się obawiać), która podobno wzmacnia działanie konserwantów i jest stabilizatorem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 10:54   #3401
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jak to robisz? W sensie najpierw żel ? Bo u mnie jest tak, że muszę zmyć podkład itp płynem mic a potem myć twarz tym żelem Pharmaceris i czym go zmyć ?(na pewno były by pozpstałości po podkładzie więc pewnie cera by była mało oczyszczona)
Robię tak, że najpierw trochę żelu na dłonie, masuję buzię, rozpuszczam wszystkie kosmetyki, które na niej są. Potem nalewam micela na wacik i tak zmywam, dopóki nie będzie czysty. U mnie żel daje radę, bo wróciłam do podkładu mineralnego i w zasadzie potem starczą tylko dwa waciki z micelem. Ale jak stosowałam podkłady płynne, to nawet i 5 wacików było mało
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 12:10   #3402
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Pewnie wiele osób to zdziwi, ale ja filtr plus kilka warstw pudru zmywałam micelem na 2 płatkach kosmetycznych i poprawiałam potem tonikiem. No ale to wszystko już po prysznicu, podczas którego część smalcu spływała z wodą.
Dla mnie idealnym serum pod filtr jest Charmine Rose z kwasem ferulowym, które jest tak lekkie, że nawet dla mnie jest samodzielnie zbyt lekkie. Szkoda tylko, że ma kiepską relację ceny do pojemności.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 12:14   #3403
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie powala, sztuczny bardzo, naszpikowany zbędnościami mogącymi drażnić, parfum, pegi, etc i zawiera ten cały hydroxyacetophenone, to jakaś nowa substancja (a takich trzeba się obawiać), która podobno wzmacnia działanie konserwantów i jest stabilizatorem.
Tak właśnie myślałam Możesz mi polecić coś delikatnego? Albo jakich składników się wystrzegać podczas wyboru?
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 13:02   #3404
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zawsze gdy wracam razem z siostra z imprezy i zmywamy obie makijaż, to mi wystarczy zwykle umycie twarzy żelem (+olej zmywajacy tusz) a ona chyba z 10 wacików na sam podkład zużywa :P porównanie podkładów annabelle/astor
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 18:06   #3405
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Polecacie coś do mycia twarzy do stosowania zamiennie z miodem? Miód stosowany stale jest dla mnie jednak zbyt odżywczy.
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:38   #3406
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Robię tak, że najpierw trochę żelu na dłonie, masuję buzię, rozpuszczam wszystkie kosmetyki, które na niej są. Potem nalewam micela na wacik i tak zmywam, dopóki nie będzie czysty. U mnie żel daje radę, bo wróciłam do podkładu mineralnego i w zasadzie potem starczą tylko dwa waciki z micelem. Ale jak stosowałam podkłady płynne, to nawet i 5 wacików było mało
Hm a potem już twarzy nie myjesz? U mnie raczej bez wody nie da rady bo mam ciężki podkład xd
Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Zawsze gdy wracam razem z siostra z imprezy i zmywamy obie makijaż, to mi wystarczy zwykle umycie twarzy żelem (+olej zmywajacy tusz) a ona chyba z 10 wacików na sam podkład zużywa :P porównanie podkładów annabelle/astor
Oj to prawda Astor PS trudno się zmywa coś o tym wiem ;P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:53   #3407
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam Możesz mi polecić coś delikatnego? Albo jakich składników się wystrzegać podczas wyboru?
Bioderma Sensibio, albo Alphanova bebe, ewentualnie Garnier różowy.
Co do składników, to niestety, wielu

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
Polecacie coś do mycia twarzy do stosowania zamiennie z miodem? Miód stosowany stale jest dla mnie jednak zbyt odżywczy.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-lavaerde.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...sing-milk.html
http://maurelii.pl/pl/p/ZEL-PEELINGU...warz-Cialo/178
Też jakieś mydełko możesz użyć raz na tydzień.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 20:04   #3408
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bioderma Sensibio, albo Alphanova bebe, ewentualnie Garnier różowy.
Co do składników, to niestety, wielu






Też jakieś mydełko możesz użyć raz na tydzień.
Dzięki, ostatnio przez te niskie temperatury moja skóra jest ciągle zaczerwieniona (zwłaszcza po myciu), więc szukam czegoś delikatnego. Rozejrzę się za tymi produktami w drogeriach
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 19:08   #3409
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bioderma , albo bebe, ewentualnie różowy.
Co do składników, to niestety, wielu
Dziękuję! Skoczę jutro po Biodermę, jeszcze nie miałam nic z tej firmy.
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 21:02   #3410
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja uzywam filtrów skrupulatnuie codziennie od kilki lat i nie uzyłam ich moze max 3 razy przez cały okres ich stosowania

I sama nie wiem bo sama w sobie skóra po zmyciu nie ma nic do zarzucenia, jednak po jakims czasie zaczyna sie ogromnie swiecic jak jestem wysmarowana filtrami.

Chociaz i bez filtrów moja cera strasznie sie swieci więc ciezko mi stwierdzic co tak na prawde jest przyczyną

Chociaz jak tak czytam co piszecie i że stosowanie filtrów nie będzie faktyczniemiało długofalowego działania antystarzeniowego, to zastanawiam sie czy poprostu nie odpuscic i nie przerzucic sie na Bb z filtrem, zawsze cos a ładniej lezą i nie wazą aż tak bardzo, mniej jest z nimi ochrony, chociaz i na lato ochrona mniejsza

I ja juz nie wiem co mam robic...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 22:45   #3411
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Alterra wypuściła jakieś nowości z kwasem salicylowym, na pewno tonik i krem/fluid. Na razie tylko w Niemczech.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 07:32   #3412
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Ja uzywam filtrów skrupulatnuie codziennie od kilki lat i nie uzyłam ich moze max 3 razy przez cały okres ich stosowania

I sama nie wiem bo sama w sobie skóra po zmyciu nie ma nic do zarzucenia, jednak po jakims czasie zaczyna sie ogromnie swiecic jak jestem wysmarowana filtrami.

Chociaz i bez filtrów moja cera strasznie sie swieci więc ciezko mi stwierdzic co tak na prawde jest przyczyną

Chociaz jak tak czytam co piszecie i że stosowanie filtrów nie będzie faktyczniemiało długofalowego działania antystarzeniowego, to zastanawiam sie czy poprostu nie odpuscic i nie przerzucic sie na Bb z filtrem, zawsze cos a ładniej lezą i nie wazą aż tak bardzo, mniej jest z nimi ochrony, chociaz i na lato ochrona mniejsza

I ja juz nie wiem co mam robic...
Akurat wczoraj strzeliłam fotę twarzy po 3 godzinach z filtrem. Świeciło słońce, więc musiałam go nałożyć, nie chcę ryzykować przy salicylu. Filtr był oczywiście przypudrowany przed wyjściem z domu.
U mnie wzmożone świecenie po filtrze to jest fakt, zresztą jak się skóra może nie świecić, jak się na nią nałoży ponad 1 ml tłustego mazidła?

Jedyny plus, że ostatnio znalazłam 2 róże, które nie ciemnieją na filtrze, Down Boy The Balm i Gentle Touch Zoeva.
Nie znalazłam za to pudru, bo ten Paese HD to jest dla mnie podkład a nie puder, trochę kryje i daje mi ten sam efekt widocznej, pudrowej, tłustej warstwy jaką dawały minerały.
Wszystko sypkie jest białe, wszystko niebiałe prasowane ma jakieś emolienty i jest przez to niematujące. Oglądałam sypkie Inglota, ponoć nie są na talku, ale są żółte i białe, a ja żółtych nie chcę.

Jeszcze co do ochrony przed starzeniem, to moim zdaniem nie ma co patrzeć na 30stki czy 40stki, bo w tym wieku, przy dobrym trybie życia/genach można wyglądać świetnie. Trzeba by patrzeć na kobiety po menopauzie, wtedy zaczyna się już dużo sypać i można ocenić, na ile filtry spełniają swoje zadanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Phamraceris balsam 3 h.jpg (263,8 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-10-27 o 07:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 15:14   #3413
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Akurat wczoraj strzeliłam fotę twarzy po 3 godzinach z filtrem. Świeciło słońce, więc musiałam go nałożyć, nie chcę ryzykować przy salicylu. Filtr był oczywiście przypudrowany przed wyjściem z domu.
U mnie wzmożone świecenie po filtrze to jest fakt, zresztą jak się skóra może nie świecić, jak się na nią nałoży ponad 1 ml tłustego mazidła?

Jedyny plus, że ostatnio znalazłam 2 róże, które nie ciemnieją na filtrze, Down Boy The Balm i Gentle Touch Zoeva.
Nie znalazłam za to pudru, bo ten Paese HD to jest dla mnie podkład a nie puder, trochę kryje i daje mi ten sam efekt widocznej, pudrowej, tłustej warstwy jaką dawały minerały.
Wszystko sypkie jest białe, wszystko niebiałe prasowane ma jakieś emolienty i jest przez to niematujące. Oglądałam sypkie Inglota, ponoć nie są na talku, ale są żółte i białe, a ja żółtych nie chcę.

Jeszcze co do ochrony przed starzeniem, to moim zdaniem nie ma co patrzeć na 30stki czy 40stki, bo w tym wieku, przy dobrym trybie życia/genach można wyglądać świetnie. Trzeba by patrzeć na kobiety po menopauzie, wtedy zaczyna się już dużo sypać i można ocenić, na ile filtry spełniają swoje zadanie.
Faktycznie sie swieci z moja jest tak samo chociaż czasem wytrzyma 6h czasem 3 zależy od dnia.

Hmm a z pudrami ciezko mi doradzic bo ja używam jeden z alverde podkład lub puder juz nie pamietam ale jest w kazdym razie sypki

I dlatego nie wiem co robić bo nie ma sie co mecztyc w sumie ze swieceniem teraz jak nie wiadomo czy bedziemy bezzmarszczkowe w przyszłości...

Boje sie tez tcyh wolnych rodników które podowuja filtry, czy te wolne rodniki az tak bardzo moge powodować szybsze starzenie się skóry?

I faktycznie masz racje nie raz 30 i 40 wyglądają świetnie a np w ogóle nie uzywaja filtrów więc strasznie cięzko to stwierdzic....


A jeszcze sie zastanawiam czy azjatyckie BB z filtrem nie zapchają przy codziennym stosowaniu?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2015-10-27 o 15:15
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 15:27   #3414
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

A jeszcze sie zastanawiam czy azjatyckie BB z filtrem nie zapchają przy codziennym stosowaniu?
Karmazynko, masz obsesję zapychania Masz jakąś swoją listę, co Cię potencjalnie zapycha?
Ja BB nie mogę używać, wizualnie dają ten sam efekt co filtry, przez obecność silikonów. Dla mnie oznaczenia typu "oil-free" na kosmetykach są bezwartościowe, bo one się tyczą właśnie głównie emolientów typu parafina i oleje, a silikonów już nie, a moja cera nie czuje różnicy między nimi.

Czy ktoś miał jakiś puder matujący z kaolinem? Wybaczcie, jeśli już kiedyś pytałam, ale mam tę glinkę Nacomi z kaolinem i pomyślałam, żeby ją domieszać do mojego kombinowanego pudru sypkiego, bo coś mi się kojarzy, że kaolin też bywa w pudrach, Everyday Minerals chyba takie coś kiedyś miało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 16:04   #3415
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie znalazłam za to pudru, bo ten Paese HD to jest dla mnie podkład a nie puder, trochę kryje i daje mi ten sam efekt widocznej, pudrowej, tłustej warstwy jaką dawały minerały.
Wszystko sypkie jest białe, wszystko niebiałe prasowane ma jakieś emolienty i jest przez to niematujące. Oglądałam sypkie Inglota, ponoć nie są na talku, ale są żółte i białe, a ja żółtych nie chcę.
Przeglądałam dzisiaj szafy w Rossmannie, żeby zorientować się czy będzie co kupić na słynnej 49% obniżce. Z pudrami sypkimi jak wiesz szału nie ma, może wezmę na próbę Wibo (przy ostatniej promocji wymiotło te pudry już w pierwszym dniu), albo Bell. Kończy mi się właśnie puder Inglota (Translucent Loose Powder), opisany jako transparentny choć wcale taki nie jest (mam numerek 210). Nie jest jakoś mocno matujący, nie wiem czy przypadłby ci do gustu, ja jednak wolę już ten słabszy mat i naturalny wygląd od efektów po transparentnym bambusie z BU. Jeszcze tak mi się przypomniało, że nie byłaś zadowolona z Ben Nye. Czy masz pewność, że ta odsypka była oryginalna? Niedawno na wizażowym Targowisku była afera z Ben Nye w roli głównej, okazało się, że odsypka z allegro była zupełnie innym produktem, wyszło to dopiero przy porównywaniu z oryginałem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 16:21   #3416
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przeglądałam dzisiaj szafy w Rossmannie, żeby zorientować się czy będzie co kupić na słynnej 49% obniżce. Z pudrami sypkimi jak wiesz szału nie ma, może wezmę na próbę Wibo (przy ostatniej promocji wymiotło te pudry już w pierwszym dniu), albo Bell. Kończy mi się właśnie puder Inglota (Translucent Loose Powder), opisany jako transparentny choć wcale taki nie jest (mam numerek 210). Nie jest jakoś mocno matujący, nie wiem czy przypadłby ci do gustu, ja jednak wolę już ten słabszy mat i naturalny wygląd od efektów po transparentnym bambusie z BU. Jeszcze tak mi się przypomniało, że nie byłaś zadowolona z Ben Nye. Czy masz pewność, że ta odsypka była oryginalna? Niedawno na wizażowym Targowisku była afera z Ben Nye w roli głównej, okazało się, że odsypka z allegro była zupełnie innym produktem, wyszło to dopiero przy porównywaniu z oryginałem
Ja kupiłam dziś puder sypki Celii, nie testowałam jeszcze, ale nie spodziewam się wiele, bo to w końcu puder na talku, a ten u mnie słabo matuje.
Nie mam oczywiście pewności co do oryginalności Ben Nye, dlatego nie jestem fanką zakupów na allegro. Bezzapachowy, sypki puder bardzo łatwo jest podrobić. Kupiłam go na allegro, bo w sklepie był tylko prawie kilogramowy słoik.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 19:20   #3417
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hm a potem już twarzy nie myjesz? U mnie raczej bez wody nie da rady bo mam ciężki podkład xd

Nie, już nie myję. Kiedyś dla mnie było to nie do pomyślenia, jednak buzia całkiem dobrze się po tym ma. I co najważniejsze - nie jest wysuszona!
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 19:28   #3418
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Będąc dzisiaj w aptece rzuciła mi się w oczy taka emulsja: Squamax. Ma 5% kwasu salicylowego i 20% mocznika. Ktoś miał, ew. chce rzucić okiem na skład?
Aqua, Urea, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Decyl Oleate, Salicylic Acid, Stearyl Alcohol, Ceteareth-25, Glycerin, Sodium PCA, Diglycerin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitol, Lysina, PCA, Allantoin, Lactic Acid, Ethylparaben, Magnesium Sulfate x 7 Hydrate.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 19:49   #3419
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Będąc dzisiaj w aptece rzuciła mi się w oczy taka emulsja: Squamax. Ma 5% kwasu salicylowego i 20% mocznika. Ktoś miał, ew. chce rzucić okiem na skład?
Aqua, Urea, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Decyl Oleate, Salicylic Acid, Stearyl Alcohol, Ceteareth-25, Glycerin, Sodium PCA, Diglycerin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitol, Lysina, PCA, Allantoin, Lactic Acid, Ethylparaben, Magnesium Sulfate x 7 Hydrate.
Śmieszne, że dziś o nią pytałam (z myślą o skórze głowy). Pani mi powiedziała, że Squmax to się przed 20 laty kupowało, więc pomyślałam, że to już produkt wycofany, ale popatrzyłam potem na DOZie, że ciągle dostępny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 21:44   #3420
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam oczywiście pewności co do oryginalności Ben Nye, dlatego nie jestem fanką zakupów na allegro. Bezzapachowy, sypki puder bardzo łatwo jest podrobić. Kupiłam go na allegro, bo w sklepie był tylko prawie kilogramowy słoik.
Ja wiem, że dzisiaj można podrobić wszystko, ale gdyby nie ta sytuacja na Targowisku to nie pomyślałabym o pudrach, na podziale których i bez tego dobrze się zarabia Nie do końca wiadomo czy podróbkę puściła wizażanka czy taką dostała z Allegro, ale myślę, że warto mieć na przyszłość świadomość, że z próbkami/odlewkami różnie może być.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.