Dziwna ta moja cera- czy odwodniona??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 13:43   #1
wiosna9
Raczkowanie
 
Avatar wiosna9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 425
Question

Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???


Mam taki problem, otóż moja cera jest dziwna. Raz wykazuje takie, a raz inne właściwosci, no bo np. po umyciu twarzy jest strasznie sucha i ciagne, łuszczy sie, a czasami jest strasznie tłusta.
Bo nałożeniu podkładu (lekkiego) najpierw jest ściągnieta, a po kilku godzinach tak sie błyszczy że co chwile muszę poprawiać makijaż.
Mam cerę mieszaną, przynajmniej tak mi sie wydaje, z rozszerzonymi porami.
Najdziwniejsze jest to że raz jest strasznie tłusta i swieci sie, a raz taka sucha, najgorzej jest w zimie, bo te objawy sie jeszcze nasilaja.
Uzywam benzacne aby pory były mniejsze i kremów nawilżających.
Może mam skórę odwodniona i potrzebna jej dawka odżywienia i nawilżenia? Sama juz nie wiem czego mam używać!!
__________________
W przeszłość przenoszą nas wspomnienia..w przyszłość marzenia...
wiosna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:36   #2
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Mam ten sam problem. Jakaś pani w aptece powiedziała mi że mam odwodnioną cere i poleciła jakiś kremik z Vichy i wysokie filtry. Niestety nie kupiłam tego kremu bo jak dla mnie to był za drogi i wogóle ta pani była wysłanniczka tejże firmy i jakoś jej nie do końca ufałam. Wiadomo, że każdy chwali swoje . W zime pomagał mi krem Lirene nawilżający z arniką i z czymś tam jeszcze za około 13 zloty. Nie pamiętem nazwy, Był w zielonym pudełeczku i świetnie nawilżał ale na ciepłe dni się nie nadaje bo skóra za bardzo sie błyszczy. Chyba, że na noc. Także teraz znowu mam ten problem raz sie błyszcze raz skóra mi się łuszczy i co tu zrobić?
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:39   #3
wiosna9
Raczkowanie
 
Avatar wiosna9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 425
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Nie znalazłam nic o odwodnionej skórze na forum. Może ktos nam udzieli kilka wskazówek jak ja pielegnować?
Z tego co wiem to jest duzo kosmetyków do takiej cery, ale czy spełniaja swoje zadanie??

Jeżeli ktos ma ten sam problem, to niech chociaż troszke napisze jak sobie radzić z taką cerą. Problem tez mam z suchą skórą ciała jeszcze w dodatku swędzi od tej suchości mam już jej dosyc, ciagle muszę się smarować jakimis balsamami.

Słyszałam o nowym capiwit jakiś hydra...(cos tam) chodzi mi o to ze niby to nawilża skórę od wewnatrz, może warto spróbować?
__________________
W przeszłość przenoszą nas wspomnienia..w przyszłość marzenia...
wiosna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:46   #4
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Mam taki sam problem jak Wasz i kosmetyczka powiedziała,że mam cere naczynkową, a skóra dlatego raz jest sucha a raz tłusta ponieważ równowaga w skórze zostaje zachwiana raz to jest uwarunkowane hormonalnie a raz z powodu źle dobranej pielęgnacji.
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 15:24   #5
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Myszka217 jak dbasz o swoją cerę? Co Ci kosmetyczka doradziła, jaki krem?
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 16:07   #6
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Kosmetyczka poleciła mi używać na lato kremów nawilżających a zimą półtłustych.Mam unikać opalania,sauny i używać dość wysokich filtrów.Odpadają też kremy z kwasami.Aktualnie używam kremu Flos-leku nawilżajcego do cery z problemami naczynkowymi chociaż one duże nie są, do mycia buzi wody przegotowanej,a makijaż zmywam chusteczkami "Dzidziusie"Ogólnie uważam,że im mniej tym lepiej.A ty czego używasz?Pozdrawiam
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 18:26   #7
wiosna9
Raczkowanie
 
Avatar wiosna9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 425
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

A jak wygląda wizualnie cera naczynkowa, czy ma widoczne naczynka, bo mi sie wydaje, ze tak. U mnie nic takiego nie ma, oprócz rozszerzinych porów, tradziku nie mam.
Może powinnam sie wybrać do kosmetyczki na analize cery i dobór odpowiednich kosmetyków pielegnacyjnych?
__________________
W przeszłość przenoszą nas wspomnienia..w przyszłość marzenia...
wiosna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 18:49   #8
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Ja mam rozszeżone naczynka tylko przy nosie ale nie sa bardzo widoczne i czerwona buźke jak wracam z zimna.Nigdy też bym nie powiedziała,że mam naczynkową cere.Niby przy cerze tłustej nie powinny się pojawiać naczynka tak mówią no ale jak kosmetyczka tak stwierdziła,ale to nie było badanie takie specjalistyczne od razu mówię i też myśle o takiej analizie.
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:47   #9
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

Też się podłączam do wątku. Po umyciu buzi wodą jest ona koszmarnie sciągnieta i bez kremu nie da rady. A w dzien swiece sie mimo wczesniejszego zmatowienia juz po kilku godzinach

Kiedyś miałam robiony taki mini-test w aptece takim przyrzadem (moze kojarzycie, wysla jakby elektro-impulsy) i okazalo sie, że mam cere bardziej suchą niz 70-letnia babcia przede mną

Na dodatek moja cera ma sklonnosci do zapychania sie, ale zwykłe kremy do cery suchej nie wystarczaja - musi byc to cos lekko tlustego... A to znowu moze zapychac - i tak w kolko
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:58   #10
wiosna9
Raczkowanie
 
Avatar wiosna9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 425
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

I co tu robic z taką cerą??
__________________
W przeszłość przenoszą nas wspomnienia..w przyszłość marzenia...
wiosna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 20:52   #11
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Dziwna ta moja cera- czy odwodniona???

ja ostatnio byłam u kosmetyczki i powiedział mi że mam strasznie odwodnioną cere .... wrażliwą,delikatną i odwodnioną pierwsze co powiedziała co mam robić to uzywać toniku (bo wczesniej nie uzywałam) i kremu nawilżającego. We wtorek idę znóf na kontrole i poda mi kosmetki których powinnam używać to podziele się z wami wiadomością
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.