jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 16:23   #1
nietakasama
Raczkowanie
 
Avatar nietakasama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 128

jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?


cześć mam fotelik coneco comet ten 9-36 kg synek waży już prawie 22 kg, i nie mieści się w tych pasach z fotelika, jak teraz powinnam go zapinać? Mało jeździmy ale czasem się zdarza i to męka spinać go tymi ciasnymi pasami. Wydaje mi się, że na tą podstawkę jest jeszcze "za młody" a ta II grupa, to jak wygląda? dziecko siada w foteliku i zapinam go normalnie pasami samochodowymi? fotelik i dziecko są zapięte wtedy tylko w ten pas z auta tak? jeśli wiecie to doradźcie coś, bo nie mogę nigdzie znaleźć jak to powinno wyglądać.pozdrawiam
nietakasama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:00   #2
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
cześć mam fotelik coneco comet ten 9-36 kg synek waży już prawie 22 kg, i nie mieści się w tych pasach z fotelika, jak teraz powinnam go zapinać? Mało jeździmy ale czasem się zdarza i to męka spinać go tymi ciasnymi pasami. Wydaje mi się, że na tą podstawkę jest jeszcze "za młody" a ta II grupa, to jak wygląda? dziecko siada w foteliku i zapinam go normalnie pasami samochodowymi? fotelik i dziecko są zapięte wtedy tylko w ten pas z auta tak? jeśli wiecie to doradźcie coś, bo nie mogę nigdzie znaleźć jak to powinno wyglądać.pozdrawiam
Nie napisałaś, w jakim wieku jest Twoje dziecko, a to też dość ważne. Dziecko jak najdłużej powinno być zapięte pasami fotelika, a nie pasami samochodowymi, które są dostosowane do osób dorosłych, czyli większych niż dzieci (to ma znaczenie w przypadku stłuczki czy wypadku). Przypuszczam, że pasów nie można bardziej poluzować? Może pora zmienić fotelik?
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:02   #3
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
cześć mam fotelik coneco comet ten 9-36 kg synek waży już prawie 22 kg, i nie mieści się w tych pasach z fotelika, jak teraz powinnam go zapinać? Mało jeździmy ale czasem się zdarza i to męka spinać go tymi ciasnymi pasami. Wydaje mi się, że na tą podstawkę jest jeszcze "za młody" a ta II grupa, to jak wygląda? dziecko siada w foteliku i zapinam go normalnie pasami samochodowymi? fotelik i dziecko są zapięte wtedy tylko w ten pas z auta tak? jeśli wiecie to doradźcie coś, bo nie mogę nigdzie znaleźć jak to powinno wyglądać.pozdrawiam
nie jestem jeszcze na etapie samych podstawek, wiec nie wiem, ale jesli chodzi o te wieksze foteliki to wlasnie zapina sie dziecko wraz z fotelikiem pasem samochodowym. na kazdym foteliku (podstawce pewnie tez) jest napisane od ilu kg sa, od jakiego wzrostu i orientacyjnie wieku. ja bym zmienila fotelik na ten przypinany pasem samochodowym
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 06:18   #4
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

właśnie słyszałam o tym, że te fotele 9-36 nie są jednak najlepszym rozwiązaniem
na początku dziecko w nich tonie, potem ma za mało miejsca(

dlatego kupiłam na razie 9-18

słuchaj, chyba nie unikniesz kupienia 15-36, tu masz testy:
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:1...aco/index.html
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 06:30   #5
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

jesli dziecko nie miesci sie w pasach to konieczny jest zakup wiekszego fotelika. ja polecam rozejrzec sie na allegro. ja osobiscie w tamtym roku zakupilam fotelik do 36 kg z wlasnymi 5cio punktowymi pasami a pozniej z mozliwoscia odpiecia gory i zrobienia samej podstawki. dla mnie to bylo wazne aby jednak fotelik mial wlasne pasy. wiec fotelik tak jak i ten ktory obecnie masz przypinam pasem samochodowym a potem dziecko juz pasami od fotelika. nie wiem czy mozna ale ja mam taki fotelik jak w linku ponizej tyle ze nie pamietam czy wlasnie od tego sprzedawcy.
http://allegro.pl/fotelik-samochodow...725343463.html
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 06:53   #6
nietakasama
Raczkowanie
 
Avatar nietakasama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 128
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

witam dziękuję za pomoc, ale przecież fotelik jest do 36 kg więc nie potrzebuję kupować nowego, tylko poprostu powyciągać z niego pasy i sadzać w nim dziecko przypinając je pasami samochodowymi, właśnie chodziło mi o to, żeby ktoś podpowiedział jak to wygląda. Foteliki są podobne, (te do tego z linka) teraz powyciągam pasy a jak synek przytyje to poprostu zostanie mu sama podstawka. Teraz ma 4,5 roku.
nietakasama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 14:04   #7
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

4,5 roku i 22 kg
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 14:19   #8
anka1900
Zakorzenienie
 
Avatar anka1900
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 618
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

pasy fotelika są do wagi 18 kg dziecka, jeśli dziecko waży wiecej to już tylko zapinanie pasami samochodowymi, więc demontujesz pasy fotelikowe
podstawka-podpupnik to bzdet bo nie chroni dziecka podczas wypadku
ku uświadomieniu polecam forum fotelikowe
http://forum.gazeta.pl/forum/f,97434...mochodowe.html
__________________
i
anka1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:10   #9
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Mój syn ma 6 lat waży 23 kg i zapinam go w foteliku z przedziału 0-18 bez problemu. Prawdopodobnie mógłby jeździć już na podkładce ale zakładam że w foteliku jest bezpieczniej. Dlatego dziwi mnie że Ty nie możesz zapiąć swojego na pewno nie da się poluzować pasów?????
Jeśli nie można zmieniłabym fotelik a nie szła na ustępstwa typu sam fotelik zapięty pasem samochodowym.
__________________
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:25   #10
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

górna część pasa musi przejść przez ten plastikowy zaczep czerwony przy zagłówku, a potem po skosie nad podłokietnikiem, lub jak w foteliku co ja używam pod łokietnikiem. Dziecko jest bezpieczne w takim foteliku zapinanym pasami samochodowymi. Ważne żeby jak najdłużej w tym foteliku w całości jeździło, ponieważ taki fotelik dobrze chroni główkę, a sam poddupek, wogle głowy nie chroni. Mój synek w wieku 5 lat ważył 30 kg a był szczuplutki tylko wysoki, więc dobrze rozumiem że w takim foteliku już się nie mieści. W foteliku zapinanym pasami samochodowymi jeździł od niecałego 4 roku życia
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:34   #11
anka1900
Zakorzenienie
 
Avatar anka1900
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 618
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

czytając takie bzdety można osiwieć
dzieci 6 letnie, ponad 20 kg przewożone w fotelikach do 18 kg ?
przecież pasy samochodowe już nie chronią takich cięzarowców, podczas wypadku mogą się urwać i dziecko frunie przez przednią szybę
poza tym, czy dziecku nie wystaje już głowa poza krawędź górną fotelika ? (koniecznie zmienia się fotelik jeśli górna krawędź fotelika sięga już do linii oczu)
obecnie nie kupuje się podpupników, tylko profesjonalne, testowane foteliki , dla następnej grupy wagowej
jeśli wozicie na popupnikach swoje pociechy, to współczuję braku wyobraźni wypadkowej
__________________
i
anka1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 07:49   #12
nietakasama
Raczkowanie
 
Avatar nietakasama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 128
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
górna część pasa musi przejść przez ten plastikowy zaczep czerwony przy zagłówku, a potem po skosie nad podłokietnikiem, lub jak w foteliku co ja używam pod łokietnikiem. Dziecko jest bezpieczne w takim foteliku zapinanym pasami samochodowymi. Ważne żeby jak najdłużej w tym foteliku w całości jeździło, ponieważ taki fotelik dobrze chroni główkę, a sam poddupek, wogle głowy nie chroni. Mój synek w wieku 5 lat ważył 30 kg a był szczuplutki tylko wysoki, więc dobrze rozumiem że w takim foteliku już się nie mieści. W foteliku zapinanym pasami samochodowymi jeździł od niecałego 4 roku życia
dokładnie tak go zapięłam usiadł w foteliku i zapięłam pasem samochodowym i było super
a ten fotelik ma przecież wysuwany zagłówek więc dziecku posłuży, i nie rozumiem uszczypliwości niektórych co do wieku i wagi dziecka.
Mój synek podobnie jest wysoki więc zupełnie nie widać po nim tych 22 kg, choć nie wydaje mi się, żeby to było dużo na dziecko.
pozdrawiam
nietakasama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:58   #13
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
Mój syn ma 6 lat waży 23 kg i zapinam go w foteliku z przedziału 0-18 bez problemu. Prawdopodobnie mógłby jeździć już na podkładce ale zakładam że w foteliku jest bezpieczniej. Dlatego dziwi mnie że Ty nie możesz zapiąć swojego na pewno nie da się poluzować pasów?????
Jeśli nie można zmieniłabym fotelik a nie szła na ustępstwa typu sam fotelik zapięty pasem samochodowym.
Nie jest to rozsądne posunięcie skoro synek ma 23 kg a jeździ w foteliku do 18 kg. Przecież on jest przystosowany do utrzymania takiej wagi w razie wypadku. To że mieści się w pasach to za mało, one mają za mało siły żeby go utrzymać.
Czas kupić fotelik dla cięższego chłopaka

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
cześć mam fotelik coneco comet ten 9-36 kg synek waży już prawie 22 kg, i nie mieści się w tych pasach z fotelika, jak teraz powinnam go zapinać? Mało jeździmy ale czasem się zdarza i to męka spinać go tymi ciasnymi pasami. Wydaje mi się, że na tą podstawkę jest jeszcze "za młody" a ta II grupa, to jak wygląda? dziecko siada w foteliku i zapinam go normalnie pasami samochodowymi? fotelik i dziecko są zapięte wtedy tylko w ten pas z auta tak? jeśli wiecie to doradźcie coś, bo nie mogę nigdzie znaleźć jak to powinno wyglądać.pozdrawiam
Nie wiem jaki to fotelik ale pewnie albo da się poluzować pasy (zajrzyj do instrukcji bo zwykle tego nie robimy) albo można jak pisałaś wymontować pasy z fotelika i zapinać pasami dla dorosłych tylko je odpowiednio ustawić z wysokością żeby nie "dusiły". To pewnie też jest opisane w instrukcji
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:55   #14
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

hej!
Jak ja kupowałam synowi fotelik-obecnie ma 3 lata i od pół roku jeździ w foteliku od 18 kilo(przypięty pasami samochodowymi) to od razu sprzedawca mi powiedział, że dziecko które waży ponad 18 kilo wypina się z pasów fotelikowych i przypina samochodowymi. Powód- pasy z fotelika przy wypadku nie utrzymają cięższego niż 18 kilo dziecka, puszczą.
pozdrawiam
Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 07:35   #15
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
dokładnie tak go zapięłam usiadł w foteliku i zapięłam pasem samochodowym i było super
a ten fotelik ma przecież wysuwany zagłówek więc dziecku posłuży, i nie rozumiem uszczypliwości niektórych co do wieku i wagi dziecka.
Mój synek podobnie jest wysoki więc zupełnie nie widać po nim tych 22 kg, choć nie wydaje mi się, żeby to było dużo na dziecko.
pozdrawiam
moja córka ma 3,5 roku i 20 kg i 110 cm wzrostu, jeździ jeszcze w coneco zenith 9-25kg, do którego wsiadła w wieku 9 m-cy, ważyła wtedy prawie 11 kg i miała 84 cm wzrostu (poprzedni fotelik mieliśmy 0-11kg)
Zaczyna być już coraz ciaśniej z pasami 5-punktowymi, jeszcze teraz latem ok ale w zimie jak dojdzie kurtka to chyba jej nie dopnę i potrzebny będzie fotelik 15-36kg
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:08   #16
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Nasz synek ma 2,5 roku, jest dużym facetem - ok. 100cm / 17 kg. Niedawno kupowaliśmy fotelik, wybór padł na Caretero Spider 9-36 kg. Wszystkie modele do 25kg w zasięgu naszych finansów były za niskie i małemu wystawała głowa. Tu i tak okazało się, że 5-punktowe pasy trzeba wymontować, bo nawet na najwyższym ustawieniu są na Norberta za nisko i jest mu ciasno. Jeździ więc zapięty pasami samochodowymi - normalnie przewlekamy przez reduktor pod zagłówkiem i wszystko gra.
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:25   #17
Dziobaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 736
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Dziwne rzeczy z tymi fotelikami, regulacja pasów jest przeciez i dalej sie nie mieści? 4,5 roku i 22 kilo? wow, wielkolud
My kupiliśmy taki:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1459155
Córa ma niecałe 3 latka i waży 14 kilo i bez problemu sie miesci i jak sprawdzałam pasy to luzu jeszcze hoho ze dwoje dzieci by zapiąć i na wysokości tez zapas jest
__________________
Dziobaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:25   #18
nietakasama
Raczkowanie
 
Avatar nietakasama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 128
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez Dziobaczka Pokaż wiadomość
Dziwne rzeczy z tymi fotelikami, regulacja pasów jest przeciez i dalej sie nie mieści? 4,5 roku i 22 kilo? wow, wielkolud
My kupiliśmy taki:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1459155
Córa ma niecałe 3 latka i waży 14 kilo i bez problemu sie miesci i jak sprawdzałam pasy to luzu jeszcze hoho ze dwoje dzieci by zapiąć i na wysokości tez zapas jest
wyobraź sobie, że nie wielkolud , i w życiu byś nie pomyslała że tyle waży gdybyś zobaczyła go, więc stwierdzenie wielkolud było nie na miejscu
nietakasama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:36   #19
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

dzieci różne są, mój mniejszy synek ma 16 miesięcy a waży 13,5 kg, tylko podobnie do brata jest wysoki, ale taki chudyAle jak porównuję do rówieśnikow to róznica max 5 cm.Dla niego mam fotelik taki do 25 kg, Bardzo wygodny do spania. Starszy ma 7 lat i fotelik Graco od 9-36 kg, i tez jak zaśnie to mu wygodnie, a jest przypinany pasami samochodowymi, waży już ta górną granicę, ale wzrot ma taki że się jeszcze nie nadaje do jazdy bez fotelika bo to 138cm, a bez fotelika 150cm, więc pewnie tą wagę przekroczy gdzies o 5-10 kg
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 11:50   #20
Dziobaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 736
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
wyobraź sobie, że nie wielkolud , i w życiu byś nie pomyslała że tyle waży gdybyś zobaczyła go, więc stwierdzenie wielkolud było nie na miejscu
To tylko przenośnia, nie chciałam Cie urazić a tym bardziej Twojego dzieciątka
__________________
Dziobaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.