Szafa od podstaw - MUST HAVE, help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-26, 10:44   #1
Koktajl_Malinowy
Przyczajenie
 
Avatar Koktajl_Malinowy
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 24

Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!


Wydaje mi się, że nie ma jeszcze takiego wątku albowiem:
Jakie rzeczy (ubrania, buty, dodatki) są kompletnie niezbędne w szafie, żeby nie mając zbyt wiele ubrań, przyodziać się ciekawie i z klasą

Planuję zrobić w szafie totalną rewolucję, wyrzucić ubrania sprzed X lat (są i okazy sprzed lat 8!) i zastąpić je uniwersalnymi elementami garderoby. Wg was jakie to są? Chodzi o to, żeby nie wydawać tysięcy na ciuchy stworzyć sobie fajną bazę w szafie
Koktajl_Malinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 10:57   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Cytat:
Napisane przez Koktajl_Malinowy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma jeszcze takiego wątku albowiem:
Jakie rzeczy (ubrania, buty, dodatki) są kompletnie niezbędne w szafie, żeby nie mając zbyt wiele ubrań, przyodziać się ciekawie i z klasą

Planuję zrobić w szafie totalną rewolucję, wyrzucić ubrania sprzed X lat (są i okazy sprzed lat 8!) i zastąpić je uniwersalnymi elementami garderoby. Wg was jakie to są? Chodzi o to, żeby nie wydawać tysięcy na ciuchy stworzyć sobie fajną bazę w szafie
To zależy jaki prowadzisz tryb życia, bo moim zdaniem nie ma szafy uniwersalnej. Zależy, czy się uczysz, czy studiujesz, czy pracujesz w sklepie, w biurze, fizycznie, czy zajmujesz się dziećmi, biegasz, wychodzisz na spacer z psem, czy często masz okazje typu wesele/komunia/chrzciny czy wcale. Itd.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 10:59   #3
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Hej
takie tematy często pojawiają się na blogach modowych. Wg mnie takie elementy bazowe to: czarna spódnica np ołówkowa, beżowy trencz, biała koszula, biały tshirt, kardigan np granatowy, czarna skórzana kurtka, dobrze skrojone dzinsy plus dodatki pasujące do urody i okazji.

Edytowane przez mlenka_85
Czas edycji: 2015-05-26 o 11:00
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:04   #4
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Cytat:
Napisane przez Koktajl_Malinowy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma jeszcze takiego wątku albowiem:
Jakie rzeczy (ubrania, buty, dodatki) są kompletnie niezbędne w szafie, żeby nie mając zbyt wiele ubrań, przyodziać się ciekawie i z klasą

Planuję zrobić w szafie totalną rewolucję, wyrzucić ubrania sprzed X lat (są i okazy sprzed lat 8!) i zastąpić je uniwersalnymi elementami garderoby. Wg was jakie to są? Chodzi o to, żeby nie wydawać tysięcy na ciuchy stworzyć sobie fajną bazę w szafie
spodnie: rurki- jeansy (jasne, ciemne, bez otarć, mogą być i boyfriendy jeśli pasują do twojej figury), spodnie woskowane czarne (uniwersalne, pasują do wieelu rzeczy) na lato koniecznie szorty jeansowe, basicowe koszulki jako baza do wielu stylizacji (szczególnie w odcieniach neutralnych: szary, biel, beż, czerń), klasyczna czarna marynarka... to jest moja podstawa podstawy, ciężko tak konkretniej powiedzieć nie znając Twojego stylu
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:18   #5
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Hej, założycielko wątku, nie tędy droga😳😳😳
W mojej szafie są rzeczy nowe, kilku, kilkunastoletnie a nawet cudowna prawie pięćdziesięcioletnia spódnica po mojej mamie.
Baza jest ważna, ale indywidualna, nie istnieje uniwersalna, zależy od urody/sylwetki/stylu życia/zawodu i wielu innych. Niedawno rozmawiałam na temat bazy ciuchowej z 6-cioma koleżankami, z których każda ma inny styl i różne figury oraz zawody. W naszych wszystkich szafach powtarzały się tylko 2 ubrania: wąskie dżinsy i czarny top (nie licząc bielizny i ubrań sportowych). Każda z nich ubrana jest świetnie, tylko dwie mają naprawdę pokaźne garderoby.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:24   #6
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;51533249]To zależy jaki prowadzisz tryb życia, bo moim zdaniem nie ma szafy uniwersalnej. Zależy, czy się uczysz, czy studiujesz, czy pracujesz w sklepie, w biurze, fizycznie, czy zajmujesz się dziećmi, biegasz, wychodzisz na spacer z psem, czy często masz okazje typu wesele/komunia/chrzciny czy wcale. Itd.[/QUOTE]
zgadzam sie

napisz coś wiecej o sobie, trybie życia
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 09:32   #7
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

moim zdaniem :
-czarna sukienka
-sukienka w Twoim ulubionym kolorze
- czarn, beżowa marynarka
-biała, kremowa koszula
- topy w jasnych kolorach
- spodnie eleganckie
- spodnie proste, jeansowe
- t-shirty w stonowanych kolorach
- czarna kurtka / płaszcz
To są moim zdaniem na tyle praktyczne ciuchy, że możesz je założyć praktycznie do wszystkiego i jest to BAZA. Mi właśnie takich ubrań brakuje w szafie, kupuje prawie same jaskrawe, z frędzlami, nadrukami, a jak wiadomo takie ciężko dopasować ze smakiem do reszty garderoby...
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 14:13   #8
Koktajl_Malinowy
Przyczajenie
 
Avatar Koktajl_Malinowy
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 24
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Kurcze, wiecie o co mi chodzi? O to, że ja tak jak @HairMania mam w szafie wieele takich jaskrawych, specyficznych że tak powiem ubrań. Takich, które założyć mogę tylko w danych zestawieniach. Nie mogę miksować, bo np dana bluzka dobrze wyglada tylko do danych spodni i butów. A chciałabym jakieś bazowe rzeczy, coś, co mogłabym miksować.

Teraz wywaliłam dużo rzeczy z szafy i kupiłam już np. biały t shirt, któego nie miałam i dobrze dobrane jeansy, bo zawsze miałam jakieś albo za duże albo za ciasne. No i szukam inspiracji co dalej. Oczywiście nie liczę, że podacie mi wzoru jak mam sie ubierać. Tylko chciałam pare skladowych , żebym ten wzór mogła stworzyć sama A tak ogólnie to studiuje zaocznie i pracuje w ciagu tygodnia, wiec zycie mam dosc intensywne
Koktajl_Malinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:02   #9
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Ja polecam zapoznać się z tzw. capsule wardrobe. Zazwyczaj są to 33 (lub więcej albo mniej) elementy garderoby, które można ze sobą dowolnie łączyć. Zazwyczaj ubrania te mają wystarczyć na jeden sezon i w trakcie nie możesz nic dokupić. Oczywiście bluzkę, którą nosiłaś np. jesienią możesz też uwzględnić w swojej wiosennej garderobie. Wszystko zależy od ciebie. Na tumblr czy innych tego typu stronach można znaleźć już skompletowane garderoby.
Sama mam zamiar wprowadzić capsule wardrobe w swoje życie tej jesieni. Już teraz myślę nad ciuchami, które wtedy będę nosić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_ndftiyBM7S1ry5naio1_1280.jpg (54,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_navp5iXWpk1ry5naio1_1280.jpg (244,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_nqtdgieUUN1tuehg6o1_400.jpg (22,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_nqtdgieUUN1tuehg6o3_400.jpg (24,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: png tumblr_n4plan5POY1s9wsd2o1_500.png (231,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_nj7mx0kf3Y1u3tu49o1_1280.jpg (120,5 KB, 25 załadowań)
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:15   #10
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Szafa od podstaw - MUST HAVE, help!

Skoro masz już w szafie mnóstwo kolorów to teraz uzupełnij ją o ubrania w neutralnych barwach. Na pewno przyda Ci się:
Na razie tyle, to i tak spore zakupy
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 23:15:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.