Anglia - jaki bank wybrać? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-06, 21:23   #91
ewelina_sarenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

no i udalo mi sie zmienic konto na darmowe - listownie tak sie ciesze! buzka!
ewelina_sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 00:05   #92
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Dziewczyny jak to jest z tym potwierdzeniem adresu przy zakładaniu konta? Ze strony Lloydsa wynika, że "w większości przypadków wystarczy dowód tożsamości, np. paszport" ale "w niektórych przypadkach dwa", np. potwierdzenie aresu Potrzebuję założyć konto zanim zacznę pracę czyli list od pracodawcy nie wchodzi w grę. List od agencji też nie bo w żadnej nie byłam zarejestrowana a już nie będę się rejestrować bo pracę znalazłam. Konto w tym banku ma moja siostra, z którą mieszkam pod jednym adresem i ona miała list od pracodawcy... Jak któraś wie coś na ten temat to proszę o pomoc
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 01:21   #93
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Kiedy zakladalam swoje pierwsze konto w banku Halifax mialam ze soba paszport i list referencyjny ze swojej firmy jako potwierdzenie adresu - zakladalam konto na poczatku 2001 wiec nie wiem czy takie listy sa nadal akceptowane. Do pozniejszych kont jako potwierdzenie adresu uzywalam wyciagow z konta w Halifax.

Halifax bardzo mi pasuje - konto jest darmowe i pomimo ze maja swoje problemy najbardziej mi ten bank przypadl go gustu jesli chodzi o uslugi i Customer Service. Mialam wczesniej konta w Barclays, Lloyds, Nationwide a maz w NatWest - pozamykalismy je wszystkie i zostalismy tylko w Halifax.
Na poczatku mialam zwykle konto, bez debetu z karta Visa Electron, pozniej zrobilam upgrade to Current Account z debetem, karta Visa i dostalam automatycznie ich karte kredytowa, z dosc duzym limitem, ktory mi bardzo pasuje. Podoba mi sie ze co 6 miesiecy prowadzenie konta jest sprawdzane i jezeli odpowiada im jak sie je prowadzi debet i limit na karcie kredytowej wzrastaja.
Duzo rachunkow i platnosci robie przez internet i ich strona bankowa rowniez mi bardzo odpowiada - jest prosta w obsludze i ma duzo opcji.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 02:04   #94
kar0luch
Raczkowanie
 
Avatar kar0luch
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stumilowy las
Wiadomości: 106
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez miu miu Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tym potwierdzeniem adresu przy zakładaniu konta? Ze strony Lloydsa wynika, że "w większości przypadków wystarczy dowód tożsamości, np. paszport" ale "w niektórych przypadkach dwa", np. potwierdzenie aresu Potrzebuję założyć konto zanim zacznę pracę czyli list od pracodawcy nie wchodzi w grę. List od agencji też nie bo w żadnej nie byłam zarejestrowana a już nie będę się rejestrować bo pracę znalazłam. Konto w tym banku ma moja siostra, z którą mieszkam pod jednym adresem i ona miała list od pracodawcy... Jak któraś wie coś na ten temat to proszę o pomoc
Witam
Mam konto w Lloydsie i przy zakładaniu wystarczył tylko dowód a konto założono mi w pół godzinki - podczas przerwy na lunch weszłam normalnie z ulicy bo sądziłam że potrzebuje sie umówić na spotkanie a tutaj bezproblemowo miła pani od razu wzięła mnie do pokoiku i wytłumaczyła wszystko i po pół godzinie miałam już konto o żadne potwierdzenie adresu nawet nie pytała, jedyne co to poproszą o adres do korespondencji bo dużo listów Lloyds śle i z tego co wiem w większości banków potrzeba potwierdzenia adresu a czasem nawet dwóch dowodów tożsamości także pod tym względem polecam bardzo Lloydsa jeśli coś to zawsze można iść sie po prostu spytać w banku Pozdrawiam i życze powodzenia
__________________
'A tak by się chciało. Choć przez chwilę, przez jakiś czas. W Tobie po samą szyję. Po kostki...' ajj : ** :

'Całuj się we mnie'

.zakochana, szczęśliwie
kar0luch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:19   #95
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

dziewczyny, chcialam sie Was zapytac o karty kredytowe. Nie robilam jeszcze zadnych badan rynku pod tym kontem, pytam sie najpierw Was, bowiem zaproponowano mi w LLoydsie karte z limitem 3,500 000 poundsow i oprocentowaniem 15,9% w skali rocznej. Nie wiem czy to duzo czy nie i czy warto otwreac takie konto w LLoydsie. Na razie mma tam tylkokonto debetowe.
Ktorakolwiek z Was ją ma moze?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 18:30   #96
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja też mam konto w Lloydsie, ale na kartę się nie zdecydowałam. co do oprocentowania to bardzo dużo, bo jeśli chozi np. o pożyczki to ok. 7%. Karta kredytowa jest bardzo dobra jeśli ktos potrafi opanować chęc posiadania czegoś. Różni się od kredytu tylko tym, ze nie trezba wypełniac żadnych papierków, kupujesz, płacisz, apotem latami spłacasz, takie jest moje zdanie. owszem czasem sie przydaje, nieplanowany wydadek, ale to chyba jedyny plus. dobrze się zastanów czy Ci jest potrzebna. łatwo wydać tylko potem trzeba spłacać. I to bardzo długo.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 18:38   #97
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja też mam konto w Lloydsie, ale na kartę się nie zdecydowałam. co do oprocentowania to bardzo dużo, bo jeśli chozi np. o pożyczki to ok. 7%. Karta kredytowa jest bardzo dobra jeśli ktos potrafi opanować chęc posiadania czegoś. Różni się od kredytu tylko tym, ze nie trezba wypełniac żadnych papierków, kupujesz, płacisz, apotem latami spłacasz, takie jest moje zdanie. owszem czasem sie przydaje, nieplanowany wydadek, ale to chyba jedyny plus. dobrze się zastanów czy Ci jest potrzebna. łatwo wydać tylko potem trzeba spłacać. I to bardzo długo.
co masz na mysli ze bardzo dlugo? to nie wyglada tak, ze zalozmy w styczniu kupie cos za np 200 funtow po czym w lutym te 200 funtow oddam?(wtedy tez niby nie ma byc oprocentowania)

edit:
zerknelam tutaj http://www.moneysupermarket.com/card...ards+compare&x i wiekszosc kart ma mniej wiecej takie oprocentowanie...

Nie wiem tylko co oznaczaja 0% Balance Transfer and Purchase Cards
czyli, ze za inne bede musiala placic za kazda transakcje? (a jaki to jest balance transfer: z konta na konto?)
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 19:00   #98
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Jeśli się nie mylę to masz jakiś okres na spłacenie bez oprocentowania, chyba przez rok, tzn, że jeżeli coś kupisz ,masz miesiąc na spłacenie, i tak przez rok. Nie wiem jak to jest z przelewami, co do tego długie splacania, chodziło mi o dużo wyższe kwoty, przy kwocie ok 2000 funtów minimlna spłata to ok 45, takze trochę to zajmie zanim sie to splaci. ale przy takich nagłych wypadkach, 200 funtow na 2 tyg bez oprocentowania to nie jest złe. zawsze można miec kartę na wszelki wypadek. nie odradzam, mówię tylko, ze z karta łatwiej się zdecydować na niepotrzebne zakupy. Dlatego ja nie mam
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:45   #99
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

podnosze bo niedlugo musze sie zdecydowac na jakis bank i potrzebuje Waszych opinii
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:50   #100
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

polecam lloyds, najprosciej tam chyba otworzyc konto. mialam juz konto w dwoch innych i z kazdym byly problemy
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:47   #101
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Tez myslalam o lloydsie, wlasnie ze wzledu na latwosc zalozenia konta. Nie potrzebuje zadnych bajerow, zwykle konto darmowe (byle z karta, ktora mozna placic).
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 00:04   #102
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Tez myslalam o lloydsie, wlasnie ze wzledu na latwosc zalozenia konta. Nie potrzebuje zadnych bajerow, zwykle konto darmowe (byle z karta, ktora mozna placic).
Ja mam konto właśnie w Lloyds TSB,potrzebeją tam tylko jeden dowód tożsamości a np;w Barcleysie dwa.Jestem z konta zadowolona,moge placić kartą w sklepie,mam nawet konto internetowe i moge sprawdzać stan konta,przesyłać pieniądze itp
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 09:20   #103
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja tez polecam Lloyds, co prawda musialam miec dowod tozsamosci i miejce zamieszkania, ale otworzyli mi konto debetowe + dwie karty kredytowe bez problemu. I od tej pory nie mialam zadnego problemu z nimi. Natomiost HSBC nie polecam. Mialam bardzo zle doswiadczenie. Zgubili moj list z home office( ktory byl dowoodem na miejsce zamieszkania), zoreintowali sie po roku, kiedy ten sam dokumeny juz sie nie liczyl bo byl za 'stary' i wysylami mi listy z grozbami, ze mi zamkna konto w trybie natychmiastowym itd, az sie poplakam, ale tz poszedl tam i zrobil taka afere . ze az mi sie smiac potem chcialo Ale Lloyds polecam jak najbardziej
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 11:27   #104
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Ja mam konto właśnie w Lloyds TSB,potrzebeją tam tylko jeden dowód tożsamości a np;w Barcleysie dwa.Jestem z konta zadowolona,moge placić kartą w sklepie,mam nawet konto internetowe i moge sprawdzać stan konta,przesyłać pieniądze itp
Brzmi zachecajaco, chyba sie zdecyduje na Lloydsa.
A jesli chodzi o HSBC to mialam tam konto jakies dwa lata temu. Samo zakladanie konta trwalo kilka miesiecy, bo ciagle dostawalam jakies pisma, ze czegos im brakuje (np. listu od pracodawcy, ktory na 100% im dostarczylam). Dlatego jakos tak zrazilam sie. Ale to pewnie zalezy od konkretnego oddzialu. W jednym pojdzie sprawnie i szybko, w innym nie.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"

Edytowane przez anka!
Czas edycji: 2008-11-18 o 11:30
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 18:45   #105
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

bardzo czesto zalezy od widzimisie pracownika banku. w lloydsie otwieralam konto 5 min, w HSBC prawie 2 tyg, a to kod pocztowy nie taki,a to na rachunku bylo napisane pani a ja nie jestem mezatka, pare dni pozniej inna dziewczyna i nic jej nie przeszkadzalo
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 19:48   #106
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Zalozylam wreszcie konto, najzwyklejsze, bez oplat i innych bajerow. Trwalo to okolo 10 minut.Czekam teraz na karte. Potwierdzam, ze wymagaja tylko jednego dowodu tozsamosci.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 17:54   #107
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Dziewczyny, trochę spanikowałam. Jakiś czas temu byłam przez chwilę w UK, miałam konto w HSBC. Do dziś go nie zamknęłam
Konto było podstawowe, bez żadnych bajerów ale nie mam pewności czy było bezpłatne. Dzis mnie olśniło, ze mogą mi grozić odsetki i inne nieprzyjemności.
Jak najszybciej załatwić sprawę? Jak najłatwiej zamknąć konto?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 18:49   #108
palermo82
Raczkowanie
 
Avatar palermo82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 252
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja mam konto w Lloyds TSB i nie mialam wiekszych problemow z jego zalozeniem zaraz po przyjezdzie. Posiadam tylko ID i to tez nie byl problem, a jako potwierdzenie adresu, ktore jest tutaj konieczne do zalatwienia czegokolwiek, przedstawialam moje payslipy. Poza tym nie ma wiekszego problemu
Ostrzegam tylko, ze w tym banku jezeli nie powiesz na wstepie ze chcesz bezplatne konto, to przemila pani zalozy "silver account" za ktorego prowadzenie placilam 7,99 Ł :-/, takie konto ma wiele korzysci, m.in. ubezpieczenia itd, jednak w moim przypadku malo przydatne. Ale nawet z przejsciem na darmowe konto nie bylo problemow
palermo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:02   #109
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez palermo82 Pokaż wiadomość
Ja mam konto w Lloyds TSB i nie mialam wiekszych problemow z jego zalozeniem zaraz po przyjezdzie. Posiadam tylko ID i to tez nie byl problem, a jako potwierdzenie adresu, ktore jest tutaj konieczne do zalatwienia czegokolwiek, przedstawialam moje payslipy. Poza tym nie ma wiekszego problemu
Ostrzegam tylko, ze w tym banku jezeli nie powiesz na wstepie ze chcesz bezplatne konto, to przemila pani zalozy "silver account" za ktorego prowadzenie placilam 7,99 Ł :-/, takie konto ma wiele korzysci, m.in. ubezpieczenia itd, jednak w moim przypadku malo przydatne. Ale nawet z przejsciem na darmowe konto nie bylo problemow
Nie strasz mnie nawet
Coś mi sie kojarzy, ze z mojego konta za jego prowadzenie nic nie ubywał, albo bardzo niewiele...
Gdyby ktoś coś wiedział w mojej sprawie (post powyżej) będę wdzięczna....
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 18:25   #110
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Hej, ja mam zieloną karte w loyds'ie (bezpłatne prowadzenie konta), ale mam takie pytanie: czy któraś próbowała wypłacać (zwłaszcza z loydsa) pieniądze w bankomacie w Polsce np. w euronecie? Chodzi o to, że byłam w wakacje w Anglii, wszystko co było przelałam oprócz kilkunastu funtów, z których częściowo poszła prowizja. Wiem, że w sumie niewiele, ale zawsze lepiej wypłacić niż jakby miały przepaść...
Gdyby któraś coś wiedziała na temat takiego wypłacania (jaka prowizja itp), byłabym bardzo wdzięczna
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 21:12   #111
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ja wyplacalam,placilam 1 funta za transakcje ale uwazaj zeby nie wybrac ponizej 0 bo nabija ci odsetki!
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 07:03   #112
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

dzięki za odpowiedź Ale ja chyba nie moge mieć debetu... bo moja koleżanka (mieszkająca tam) bardzo chciała mieć, a nie mogła, bo nie miała stałej pracy itp...
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 16:47   #113
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ale powiedzmy masz 17.70 na koncie, wybierzez 17 a bank skasuje 1 funta za transakcje i juz masz -0.20pensow, a za kazdy dzien jest powiedzmy 5 funtow kary
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:47   #114
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

aż Tyle? Będę uważać
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2011-11-03 o 17:48
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.