DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 05:45   #3991
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część III wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie pytałam czy Delia to rozjaśniacz bo chciałam tego uniknąć. Szkoda, w takim razie jadę jutro do drugiego miasta po Chantal. W moim w sobotę nieczynne i nawet nie wiem czy go mają. Na Rene szkoda mi kasy skoro za pierwszym razem się nie popisał, to kto wie co za drugim.
Czy można trzymać następnym razem go dłużej niż przewiduje ulotka? Może te marne 20 min to za mało? Ja i tak pewnie z 5 minut przeciągnęłam.
Można ale wydaje mi się że dłuższe trzymanie nic nie da.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:15   #3992
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Strasznie się cieszę, że znalazłam ten wątek przeczytałam niemal cały i muszę przyznać, że naprawdę jest tu ogrom wiedzy. Myślałam, że dla moich 3-kolorowych włosów nie ma już ratunku, ale po lekturze postanowiłam się za nie zabrać.

Miałam włosy w 3 kolorach: u góry kilka cm szarych odrostów (ciemny blond, poziom 7), dalej rudawo-brązowe i reszta ciemny brąz (zdjęcia 1 i 2). Chciałam całość wyrównać do ciemnego blondu. Nałożyłam rozjaśniacz z dodatkiem odżywki omijając odrosty, a potem na całość farbę color mask swarzkopf numer 700+800. Po niecałych 2 tygodniach kolor prezentuje się jak na zdjęciu 3 i4.

I tu pojawia sie moje pytanie. Nie wiem co dalej... Włosy mają nierównomierny kolor - końce, są trochę ciemniejsze od góry ( nie jest to bardzo duża różnica, ale ja widze :P ), kolor to taki ciemny blond złotawy lub lekko rudawy w zależności od światła. Chciałabym wyrównać górę z dołem i rozjaśnić do poziomu 8.

Czy w związku z tym jeszcze raz nałożyć rozjaśniacz a potem farba czy zaczekać aż pojawią się odrosty i dalej farbować już tylko samą farbą poziomu 8 a włosy z czasem sie zrównają?

Wiem, że zdjęcia troche kiepskie, ale wybrałam takie które według mnie najlepiej oddają kolor włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (19,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (11,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (21,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (22,2 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-03-20 o 09:16
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:04   #3993
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

nakładając 8 na obecny kolor z pewnością blondu poziomu 8 nie uzyskasz . myślę, iż powinnaś zrobić jeszcze jedną kąpiel rozjaśniającą a później odpowiednio dobrać farbę, w zależności poświaty/jej braku jaką chcesz uzyskać.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:26   #3994
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Kobitki proszę o radę. Obecnie mam rude włosy (taka jasna marchewka) Moim docelowym kolorem jest chłodny jasny blond. Dodam, że z natury mam ciemny blond na poziomie 8. Kupiłam rozjaśniacz Alfaparf i farbę tej samej marki numer 10. Nie chcę ryzykować (zielone włosy) stąd na razie ta 10. Następnym razem wybiorę coś z popielem. Ale nie o tym chciałam pisać. Mam pytanie natury technicznej. Już nie raz rozjaśniałam włosy, wiem co i jak ale chciałabym po tym zafarbować włosy farbą (tego samego dnia) i tu nie wiem co robić. O jakim stężeniu wybrać utleniacz do rozjaśniania, a jaki później do farby? W praktyce wiem, że najlepiej po rozjaśnieniu umyć włosy i nałożyć maskę ale w tym przypadku to nie będzie możliwe. Czyli mam tylko zmyć rozjaśniacz, wysuszyć włosy i od razu nałożyć farbę?

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2014-03-21 o 16:28
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:37   #3995
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kobitki proszę o radę. Obecnie mam rude włosy (taka jasna marchewka) Moim docelowym kolorem jest chłodny jasny blond. Dodam, że z natury mam ciemny blond na poziomie 8. Kupiłam rozjaśniacz Alfaparf i farbę tej samej marki numer 10. Nie chcę ryzykować (zielone włosy) stąd na razie ta 10. Następnym razem wybiorę coś z popielem. Ale nie o tym chciałam pisać. Mam pytanie natury technicznej. Już nie raz rozjaśniałam włosy, wiem co i jak ale chciałabym po tym zafarbować włosy farbą (tego samego dnia) i tu nie wiem co robić. O jakim stężeniu wybrać utleniacz do rozjaśniania, a jaki później do farby? W praktyce wiem, że najlepiej po rozjaśnieniu umyć włosy i nałożyć maskę ale w tym przypadku to nie będzie możliwe. Czyli mam tylko zmyć rozjaśniacz, wysuszyć włosy i od razu nałożyć farbę?
A nie myślałaś żeby zrobić samą farbą ? np. Alfaparf 11.0 to jest farba rozjaśniająca, daje radę nawet z farbowanymi włosami. na 9%.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:45   #3996
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A nie myślałaś żeby zrobić samą farbą ? np. Alfaparf 11.0 to jest farba rozjaśniająca, daje radę nawet z farbowanymi włosami. na 9%.

Nie przyszło mi to do głowy. Ale to chyba nie byłby dobry pomysł bo bo mój kolor nie jest jednolity. Końce są minimalnie ciemniejsze. Jeszcze dwa miesiące temu miałam hennę na włosach. Rozjaśniłam je na jasną marchewkę. Od tamtego czasu raz zafarbowałam włosy Artego 9.44. Nie czuję się dobrze stąd ta chęć powrotu do blondu. A może wystarczy sama kąpiel rozjaśniająca i na to farba?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:48   #3997
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ja bym spróbowała kąpielą rozjaśniającą i później farbą właśnie. oczywiście, kąpiel zaczęłabym od tych ciemniejszych miejsc i tam nawet potrzymałabym dłużej.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 16:58   #3998
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
ja bym spróbowała kąpielą rozjaśniającą i później farbą właśnie. oczywiście, kąpiel zaczęłabym od tych ciemniejszych miejsc i tam nawet potrzymałabym dłużej.
A jaki utleniacz dać do kąpieli, a jaki do farby? Ja mam bardzo krótkie włosy, chodzę często do fryzjera także tymi końcami się aż tak bardzo nie martwię bo wiem, że za góra trzy miesiąca ich już nie będzie.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 05:36   #3999
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

zalezy czy masz wlosy podatne na rozjasnianie czy nie,ja proponowalabym 9% do kapieli a do farby tez 9 %.chyba ze masz slabe wlosy,zniszczone to kapiel na 6.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 12:57   #4000
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
zalezy czy masz wlosy podatne na rozjasnianie czy nie,ja proponowalabym 9% do kapieli a do farby tez 9 %.chyba ze masz slabe wlosy,zniszczone to kapiel na 6.
W takim razie kąpiel zrobię na 9% i zobaczę jak się rozjaśniło. Jeżeli będzie jasno to wtedy położę farbę na 6% by niepotrzebnie nie niszczyć włosów.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 14:59   #4001
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

czekam na efekty
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 16:23   #4002
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dopiero dziś znalazłam czas na drugą dekoloryzację. Tym razem sięgnęłam o ColorPeel od Chantal. Kurcze, bardzo niewydajne te wszystkie produkty. Całość ledwo starczyła na moje włosy.
W każdym razie siedzę sobie tak teraz z tą mazią na głowie i modlę się by lepiej ruszyło niż za pierwszym razem a zarazem by nie było jakiejś tragedii.
Na farbowanie po deko czekają też 2 farby Joanny: 240 słodkie cappucino i 211 złoty piasek. Ogółem co sądzicie o takich odcieniach nałożonych po dekoloryzacji?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Eh, efekty:
Na długości prawie nie ruszyło. Jest jaśniej bo nie ma już czerni ale to wciąż bardzo ciemny brąz. Za to na odrostach z jasnej marchewki zrobiło się słoneczne żółtko. Głupio to wygląda. Długi ciemny kikut i ze 20 cm słomkowych odrostów. Trafi mnie zaraz. Nie wiem co robić. Pewnie w poniedziałek nie pójdę na uczelnię ale za to nic nie zwolni mnie z pracy.
Nakładać farbę czy lecieć po kolejną porcję deko w poniedziałek do hurtowni?

PS
Chciałam jeszcze dodać, że wbrew pozorom to na długość głownie nałożyłam dekoloryzator.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-03-22 o 16:24
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 16:42   #4003
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

spróbuj ostatniego podejścia z deko tylko na ciemną część. jeśli dalej nie ruszy- zrobiłabym kąpiel rozjaśniającą i potem farbę.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 17:08   #4004
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

SceneQueene,
Chyba tak zrobię. A mogłabym jeszcze poprosić w totalnej pigułce info o kąpieli rozjaśniającej? Co kupić, gdzie by najtaniej i dorwać bez problemu i co dalej by nie zniszczyć włosów?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 17:58   #4005
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
czekam na efekty

Będę farbować dopiero w następnym tygodniu bo czekam na paczkę z zakupionym szamponem i maską zakwaszającą. Oczywiście zdam relację co i jak.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:01   #4006
klarusia1991
Przyczajenie
 
Avatar klarusia1991
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Klarusia, taki blond jak na ostatnim zdjęciu zdecydowanie by Ci pasował, widzę Cię też w miodowym 8.3
Dziękuję bardzo za odpowiedź
chcę zakupić wszystkie potrzebne rzeczy do uzyskania blondu o jakim marzę od lat
Przesylam Wam zdjęcie z wczoraj. Widać na nim dokładnie jakie mam teraz włosy, niestety jak widac polowe dlugosci wlosow mam ciemniejsza od gory.
Obrałam jakiś tam plan po przeczytaniu tego wątku:
Na poczatek dekoloryzacja rennee (mocne wyplukanie) i od razu nalozenie najjasniejszej farby blond aby kolor nie sciemnial
Będę pewnie miala "rudy", po około 3 tyg pewnie będzie potrzeba farba rozjasniajaca kaleston 12 na 9%
I dopiero jakis fajny blond?

Tylko teraz moje pytanie brzmi czy jest sens robic dekoloryzację, jesli moim naturalnym kolorem wlosow jest braz? czytalam,ze deko sciaga tylko farbe do naturalnego koloru, wiec w moim przypadku cokolwiek zadziala?

http://voila.pl/index.php?f=1789518.jpg
klarusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:52   #4007
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny przeszukałam wątek ale nie znalazłam konkretnego przepisu jak i czym zrobić tę kąpiel i gdzie to wszystko bez problemu kupić? Wszyscy niemal już pisali jakby nieraz ją robili więc bez szczegółów, co mi niewiele pomogło. Chciałabym jak najmniej zniszczyć włosy.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:57   #4008
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
SceneQueene,
Chyba tak zrobię. A mogłabym jeszcze poprosić w totalnej pigułce info o kąpieli rozjaśniającej? Co kupić, gdzie by najtaniej i dorwać bez problemu i co dalej by nie zniszczyć włosów?
co dalej? tylko odpowiednio po zabiegach dobrana farba i porządna, nawilżająca pielęgnacja.
jeśli masz możliwość zamówienia z Internetu profesjonalnego rozjaśniacza+ utleniacza- tym lepiej.
musisz przygotować mieszankę objętościowo taką, ile zawsze zużywasz farby- np. jeśli 100g, użyłabym 45g rozjaśniacza, 45g oxydantu, 10g lekkiego szamponu.
oxydant- 6% jeśli chcesz lekkiego efektu, 9%, jeśli potrzebujesz pojaśnić ciut bardziej.
rozjaśniacz- z profesjonalnych Vincent Ledier lub Elgon, z drogeryjnych korzystam zazwyczaj z Palette me1 lub Garniera.
lekki szampon- coś typu rumiankowa Barwa lub inny szampon o prostym składzie.
mieszankę trzymasz na włosach 30-50 minut, kontrolując stan podczas zabiegu. zaczynasz od ciemniejszych partii, jeśli włosy są nierówne- jeśli odrost nie wymaga rozjaśniania to go pomijasz, lub dajesz na końcowe 5-10 minut.
potem zmywasz.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez klarusia1991 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
chcę zakupić wszystkie potrzebne rzeczy do uzyskania blondu o jakim marzę od lat
Przesylam Wam zdjęcie z wczoraj. Widać na nim dokładnie jakie mam teraz włosy, niestety jak widac polowe dlugosci wlosow mam ciemniejsza od gory.
Obrałam jakiś tam plan po przeczytaniu tego wątku:
Na poczatek dekoloryzacja rennee (mocne wyplukanie) i od razu nalozenie najjasniejszej farby blond aby kolor nie sciemnial
Będę pewnie miala "rudy", po około 3 tyg pewnie będzie potrzeba farba rozjasniajaca kaleston 12 na 9%
I dopiero jakis fajny blond?

Tylko teraz moje pytanie brzmi czy jest sens robic dekoloryzację, jesli moim naturalnym kolorem wlosow jest braz? czytalam,ze deko sciaga tylko farbe do naturalnego koloru, wiec w moim przypadku cokolwiek zadziala?

http://voila.pl/index.php?f=1789518.jpg
deko wypłucze Ci z włosów tylko nienaturalny pigment.
oscylowałabym raczej ku kąpieli rozjaśniającej lub dwóm lżejszym i potem nałożeniu odpowiedniej farby. prawdopodobnie włosy wyjdą Ci rudawe, toteż po kąpielach jakaś farba rozjaśniająca (Koleston to świetny pomysł) i później farba wyjściowa. jednak jeśli użyjesz Kolestonu z popielem (1 po kropce) nie możesz potem nałożyć farby miodowej, o jakiej myślałaś, ponieważ wyjdzie Ci zieleń (lub możliwe że wyjdzie). oscylowałabym raczej pomiędzy naturalnym kolestonem (12.0) lub kolestonem z perłą (2 po kropce). potem będziesz mogła spokojnie złoto (3) nałożyć.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:58   #4009
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

O, dziękuję Oxydant to dobrze rozumiem, że chodzi o wodę utlenioną? Wolałabym by wszystko znalazło się w drogerii lub aptece. Chcę jak najszybciej wyglądać jak człowiek więc nie czekać na przesyłkę. I tak już porażka bo jutro idę na rano do pracy z takimi żółtymi odrostami

Internety jeszcze podpowiedziały mi taki sposób: http://www.trikimoniki.pl/2013/09/ja...zczac-ich.html Warty uwagi?

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-03-23 o 13:05
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 14:31   #4010
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

dobry.najlepiej kupic profesjonalny rozjasniacz np vincent ledier sa naprawde fajne,nie masz w miescie hurtowni fryzjerskiej?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:23   #4011
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Na jakie włosy robić kąpiel? Chodzi mi o to czy przygotować je tak jak do farbowania. Umyć porządnie szamponem z sls bez nakładania już odżywki kilka dni wcześniej czy to nie ma tak naprawdę znaczenia? Bo na dniach chciałabym zabrać się do farbowania i nie wiem co robić.

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2014-03-24 o 17:25
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:09   #4012
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Powiem Ci, że sama się nad tym zastanawiam. N W linku, który wkleiłam, blogerka swoją kąpiel robiła na mokrych włosach, natomiast na rozjaśniaczu jets jasno napisane, że włosy mają być suche. Ja chyba zrobię jak ulotka nakazuje.
W każdym razie jestem zaopatrzona w zapas rozjaśniacza i dziś za jakąś godzinę startuję z tym wszystkim.
Z wielkim trudem wyszłam dzisiaj do pracy z tym żółtkiem. Ludzie się patrzyli na mnie jak na debila. Na szczęście w pracy widziała mnie tylko moja zmienniczka. Ale jutro przez biuro na mojej zmianie przeleci mnóstwo osób i muszę wyglądać chociaż trochę jak człowiek
Trzymajcie kciuki.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:22   #4013
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że sama się nad tym zastanawiam. N W linku, który wkleiłam, blogerka swoją kąpiel robiła na mokrych włosach, natomiast na rozjaśniaczu jets jasno napisane, że włosy mają być suche. Ja chyba zrobię jak ulotka nakazuje.
W każdym razie jestem zaopatrzona w zapas rozjaśniacza i dziś za jakąś godzinę startuję z tym wszystkim.
Z wielkim trudem wyszłam dzisiaj do pracy z tym żółtkiem. Ludzie się patrzyli na mnie jak na debila. Na szczęście w pracy widziała mnie tylko moja zmienniczka. Ale jutro przez biuro na mojej zmianie przeleci mnóstwo osób i muszę wyglądać chociaż trochę jak człowiek
Trzymajcie kciuki.
Kąpiel rozjaśniającą zawsze robi się na wilgotne włosy z tego względu, że jest tu szampon. Całość się masuje ma włosach i musi się pienić. To tak jakbyś nałożyła szampon na suche włosy, myła bez użycia wody. Ja się raczej zastanawiam czy można kąpiel robić na włosy na których była wcześniej odżywka czy trzeba je przygotować tak jak do farbowania.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:30   #4014
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

na razie z tego co widze nic mi nie chwyta ten rozjasniacz.
wiec szykuje sie jutro powtorka.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

cos mnie trafi. siedze juz ze 40 min z ta papka i nic nie rusza. moze cos minimalnie bedzie jasniej ale tylko miejscami. damn...

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Zmyłam. Dziadostwo nic nie ruszyło. Kasiora coraz bardziej w błoto.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:36   #4015
konstancja01
Raczkowanie
 
Avatar konstancja01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 189
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
na razie z tego co widze nic mi nie chwyta ten rozjasniacz.
wiec szykuje sie jutro powtorka.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

cos mnie trafi. siedze juz ze 40 min z ta papka i nic nie rusza. moze cos minimalnie bedzie jasniej ale tylko miejscami. damn...

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Zmyłam. Dziadostwo nic nie ruszyło. Kasiora coraz bardziej w błoto.

poczytaj sobie o zmywaczu do włosów UBER, ja jestem mega zadowolona
__________________
jestem księżniczką...
tylko oczy podkrążone
i zgubiłam gdzieś koronę...
KOCHAM <3
zapuszczam włoski

konstancja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:44   #4016
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Proszę Cię, średnio widzi mi się wydawanie nań 60 zł nie mając pewności czy i on jak reszta nie okaże się do d.

Zrobiłam drugą serię rozjaśniania. Trochę zmieniłam proporcje i nieco ruszyło. Nadal jest to spora różnica z żółtymi odrostami ale powoli zamiast bardzo ciemnego brązu robi mi się rudawy bardzo ciemny blond może jeszcze ze 2 sesje w tygodniu i będę mogła nałożyć farbę i wyjść do ludzi bez wstydu.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:08   #4017
klarusia1991
Przyczajenie
 
Avatar klarusia1991
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
co dalej? tylko odpowiednio po zabiegach dobrana farba i porządna, nawilżająca pielęgnacja.
jeśli masz możliwość zamówienia z Internetu profesjonalnego rozjaśniacza+ utleniacza- tym lepiej.
musisz przygotować mieszankę objętościowo taką, ile zawsze zużywasz farby- np. jeśli 100g, użyłabym 45g rozjaśniacza, 45g oxydantu, 10g lekkiego szamponu.
oxydant- 6% jeśli chcesz lekkiego efektu, 9%, jeśli potrzebujesz pojaśnić ciut bardziej.
rozjaśniacz- z profesjonalnych Vincent Ledier lub Elgon, z drogeryjnych korzystam zazwyczaj z Palette me1 lub Garniera.
lekki szampon- coś typu rumiankowa Barwa lub inny szampon o prostym składzie.
mieszankę trzymasz na włosach 30-50 minut, kontrolując stan podczas zabiegu. zaczynasz od ciemniejszych partii, jeśli włosy są nierówne- jeśli odrost nie wymaga rozjaśniania to go pomijasz, lub dajesz na końcowe 5-10 minut.
potem zmywasz.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------



deko wypłucze Ci z włosów tylko nienaturalny pigment.
oscylowałabym raczej ku kąpieli rozjaśniającej lub dwóm lżejszym i potem nałożeniu odpowiedniej farby. prawdopodobnie włosy wyjdą Ci rudawe, toteż po kąpielach jakaś farba rozjaśniająca (Koleston to świetny pomysł) i później farba wyjściowa. jednak jeśli użyjesz Kolestonu z popielem (1 po kropce) nie możesz potem nałożyć farby miodowej, o jakiej myślałaś, ponieważ wyjdzie Ci zieleń (lub możliwe że wyjdzie). oscylowałabym raczej pomiędzy naturalnym kolestonem (12.0) lub kolestonem z perłą (2 po kropce). potem będziesz mogła spokojnie złoto (3) nałożyć.
Ok. To zabieram się do zamawiania produktów i na dniach zrobię kąpiel rozjaśniającą. Powiedź mi proszę co dokladnie do tego potrzebujemy.
1. Oxydant - zrobię na 9% (obojetnie jakiej kupię firmy bedzie dobry?)
2. Vincent Ledier - tylko teraz jaki rodzaj najlepszy: silver , no yellow, intensive czy flash? Saszetka wystarczy czy muszę kupić cały 500g?
3. lekki szampon
Lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane i uniknąc ryzyka wylysienia najmniejszym kosztem stąd moje dociekliwe pytania
klarusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:15   #4018
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klarusia1991 Pokaż wiadomość
Ok. To zabieram się do zamawiania produktów i na dniach zrobię kąpiel rozjaśniającą. Powiedź mi proszę co dokladnie do tego potrzebujemy.
1. Oxydant - zrobię na 9% (obojetnie jakiej kupię firmy bedzie dobry?)
2. Vincent Ledier - tylko teraz jaki rodzaj najlepszy: silver , no yellow, intensive czy flash? Saszetka wystarczy czy muszę kupić cały 500g?
3. lekki szampon
Lubię mieć wszystko dokładnie zaplanowane i uniknąc ryzyka wylysienia najmniejszym kosztem stąd moje dociekliwe pytania
Dokładnie tak .
Oxydant obojętnie jakiej marki, co do Vincenta- najlepszy jest zielony moim zdaniem, ale poczytaj o nich- każdy rozjaśnia o inną liczbę tonów. Saszetka starcza na półdługie włosy. Jesli masz dłuższe- lub się obawiasz- weź dwie. 500g to stanowczo za dużo (jakieś 8-10 kąpieli).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:32   #4019
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Wczoraj robiłam III kąpiel rozjaśniającą. Znowu odrobinę ruszyło i skończyłam z ciemnym, złocistym blondem na długości. Coś pięknego. Szkoda, że nie miałam tak na całości bo zostawiłabym.
Dzisiaj siedzę z farbą. Może już się wszystko wyrówna na tyle by wyjść jutro bez wstydu do ludzi. W pracy już się trochę ze mną (na szczęście ze mną a nie ze mnie) śmieją z moich zmagań i nazywają kurczaczkiem. Dobrze, że mam sympatyczną ekipę w biurze. Gorzej z uczelnią, tam jest pełno chamstwa i bez obgadywania się nie obejdzie. Dlatego tak mi zależy na jak najszybszym poprawieniu koloru włosów.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Efekt inny niż oczekiwałam nakładając słodkie cappuccino (240) od Joanny na tak jasne pasma ale wyszło ładnie. Co prawda kolor nierówny ale wygląda to prawie jak balejaż. Mam na głowie złociste średnie blondy z pasmami złotego średniego brązu.
W końcu wyglądam jak człowiek.
Może za miesiąc pokuszę się o jaśniejsze pasma by rozświetlić całość. Szkoda, że nie mam dobrego aparatu by pokazać efekty mojej mordęgi. Wszystko sprzeciwiało się przeciwko mnie. Nawet zimnej wody dziś nie było więc byłam zmuszona płukać włosy w bardzo gorącej wodzie. Cudem wciąż są lśniące i się kręcą jak zawsze.
Chciałam też podziękować za rady
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:50   #4020
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Wczoraj rozjaśniałam włosy. Dobrze, że nie zrobiłam kąpieli rozjaśniającej bo to by nic nie dało. Rozjaśniłam Alfaparf na wodzie 9%. Trzymałam na włosach jakieś 35 minut. Końce na której była jeszcze henna wyszły bardzo jaśniutkie pomarańczowe a reszta jasna żółta. Na to położyłam Alfaparf 10 na wodzie 9% na 30 minut i końce mam w kolorze takiego słonecznego blondu link blondu a reszta jest bardzo jasna, miejscami nawet coś takiego link Jutro nałożę maskę Stapiz do włosów blond, siwych by trochę zniwelować te ciepłe miejsca. Mam nadzieję, że to coś da. Na szczęście moje włosy nadają się już do podcięcia więc pewnie też całość będzie inaczej wyglądać.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.