Odchudzanie na zawołanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 21:16   #1
kaskapodole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2

Odchudzanie na zawołanie


Cześć dziewczynki Jeśli któraś z was stosowała diętę " odchudzanie na zawołanie " to napiszcie coś proszę.
kaskapodole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 08:30   #2
nettuss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

a co to za dieta?
możesz ją jakoś przybliżyć?
__________________
nie lubię was.
nettuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 12:18   #3
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=331993

__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:12   #4
yowia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Question Odchudzanie na zawołanie

Na pewno nie jedna z was juz coś na temat tej diety wie, ja odkryłam ją dopiero niedawno. To co wypisuje autorka na stronie wydaje się być nieźle przesadzone ale jednoczesnie zachęcające do wypróbowania Na poczatku niepewnie, teraz chyba bardziej z ciekawości zdecydowałam sie zdobyc ta diete(pewnymi sposoami poniewaz oczywiscie powinnismy ją kupic;p ale nie spieszyło mi się wydac 40zl w koncu internet ma mi do czegoś służyc
Dla tych którzy nie bardzo wiedza o co chodzi i co to jest musze powiedziec ze po przeczytaniu dieta wydaje się być sensowna ( tu głównie chodzi o rozkład odpowiednich grup posiłków(białka oraz węglowodany), coż dawno nie byłam na jakiejs scisłej diecie ( tu mozna jesc 4 posiłki do syta bez liczenia kcal itp poniewaz wazne jest to z JAKICH GRUP jemy produkty) a wiec postanowiłam spróbować i tej i mam pytanie do osób które stosowały tą dietę (o ile są takie), jakie są ich wrażenia no i oczywiście czy jest w ogole warta zachodu? A dla osób które nie wiedzą coż to takiego: http://www.odchudzanienazawolani e.pl/?utm_source=dio&utm_mediu m=web&utm_campaign=review i czekam na wasze zdanie na ten temat Pozdrawiam.
yowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:24   #5
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

mój wujek schudł 6 kg w 9 dni. to taki przykład. na sobie jeszcze nie próbowałam, ale może się skuszę. ;-)

Edytowane przez rob4cz3q
Czas edycji: 2009-07-16 o 14:32
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:05   #6
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez rob4cz3q Pokaż wiadomość
mój wujek schudł 6 kg w 9 dni. to taki przykład. na sobie jeszcze nie próbowałam, ale może się skuszę. ;-)
6 kg w 9 dni? ojj, może zachęcające, ale chyba bym tak nie chciała... Wydaje mi się, że poleciała mu głownie woda z organizmu, ja bym wolała rozłożyć te 6kg na 2 miesiące. To moje zdanie
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 12:26   #7
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Ja tez uwazam ze jest to sensowna dieta, nie 'wymecza' organizmu i dostarcza wiele niezbednych skladnikow odzywczych. ja jestem trzeci dzien na wersji turbo. Jest tu duzo produktow nabialowych oraz warzyw. Idea tej diety to 6 posilkow dziennie, ktore pozwalaja na utrzymywanie glukozy we krwi na w miare stalym poziomie. Dodatkowo poniewaz dieta ta wyklucz chleb i inne produkty na bazie maki, tluszcz spalany jest szybciej.

Goraco polecam ta diete wszystkim ktorzy chca pozbyc sie zbednych kilogramow w relatywnie krotkim czasie

Yowia, czy mozesz mi przeslac na maila podstawowa wersje tej diety. Niestety nie udalo mi sie jej zdobyc. Bardzo bylabym wdzieczna. monana27@interia.pl Dziekuje
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 19:02   #8
anytsuj 888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 31
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Dołączam się do prośby „monana27” i proszę Cie „yowia” czy byś mogła mi przesłać na maila tą dietę .. bo jak „monana27” nie udało mi się jej nigdzie zdobyć ... i z góry dziękuję !
abc-1-2-3@o2.pl
anytsuj 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:55   #9
wisienka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 33
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Ja rowniez przylaczam sie do prosby dziewczyn i jesli jest taka mozliwosc to rowniez prosze o przeslanie tej diety na maila. Oto on: zuzucha88@o2.pl
wisienka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 06:22   #10
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Smile Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Dziewczyny, sprubojcie sciagnac te dietki tutaj:


odchudzanie na zawolanie.pdf

dieta turbo ws.pdf


Jesli sie nie da to odwiedzcie stronke:

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/chce-schu dnac/2866-odchudzanie-na-zawolanie-pomocy-96.html


Pozrawiam i zycze sukcesow
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 08:20   #11
yowia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

...mam nadzieje juz zdobyłyście diete
rzeczywiscie 6 w 9dni to duzo, mysle ze tez to tylko woda albo po prostu wujek wczoesniej objadal sie starsznie a teraz sie ograniczyl... wtedy poczatkowo na diecie traci sie wiecej...
yowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 09:17   #12
ewans2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez yowia Pokaż wiadomość
Na pewno nie jedna z was juz coś na temat tej diety wie, ja odkryłam ją dopiero niedawno. To co wypisuje autorka na stronie wydaje się być nieźle przesadzone ale jednoczesnie zachęcające do wypróbowania Na poczatku niepewnie, teraz chyba bardziej z ciekawości zdecydowałam sie zdobyc ta diete(pewnymi sposoami poniewaz oczywiscie powinnismy ją kupic;p ale nie spieszyło mi się wydac 40zl w koncu internet ma mi do czegoś służyc
Dla tych którzy nie bardzo wiedza o co chodzi i co to jest musze powiedziec ze po przeczytaniu dieta wydaje się być sensowna ( tu głównie chodzi o rozkład odpowiednich grup posiłków(białka oraz węglowodany), coż dawno nie byłam na jakiejs scisłej diecie ( tu mozna jesc 4 posiłki do syta bez liczenia kcal itp poniewaz wazne jest to z JAKICH GRUP jemy produkty) a wiec postanowiłam spróbować i tej i mam pytanie do osób które stosowały tą dietę (o ile są takie), jakie są ich wrażenia no i oczywiście czy jest w ogole warta zachodu? A dla osób które nie wiedzą coż to takiego: http://www.odchudzanienazawolani e.pl/?utm_source=dio&utm_mediu m=web&utm_campaign=review i czekam na wasze zdanie na ten temat Pozdrawiam.
witaj yowia
stosowałam tą diete turbo vin jem 6 posiłków dziennie moja waga wyjściowa była 94.5kg obecnie mam 89 przez pierwsze 10 dni schudłam 5 kg dziś jestem 2 raz na diecie drugi dzień mam zamiar schudnąć do 75kg jest mi bardzo ciężko schudnąć ponieważ przez 2 lata brałam sterydy i nazbierało mi się 20kg więcej .można powiedzić że 0.5kg dziennie się gubi jak dlmnie to super

Edytowane przez ewans2
Czas edycji: 2009-07-22 o 21:35
ewans2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:00   #13
yowia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez ewans2 Pokaż wiadomość
witaj yowia
stosowałam tą diete turbo vin jem 6 posiłków dziennie moja waga wyjściowa była 94.5kg obecnie mam 89 przez pierwsze 10 dni schudłam 5 kg dziś jestem 2 raz na diecie drugi dzień mam zamiar schudnąć do 75kg jest mi bardzo ciężko schudnąć ponieważ przez 2 lata brałam sterydy i nazbierało mi się 20kg więcej .można powiedzić że 0.5kg dziennie się gubi jak dlmnie to super
5kg w 10dni? to bardzo duzo... nie wiem czy nie bałabym sie efektu jojo.
ja narazie jestem na podstawowej diecie a pozniej chyba zdecyduje się na turbo lub juz south beach bo kolezanki z forum mnie namawiaja na nia...
No ale gratuluje tak swietnyc efektow. oby tylko waga sie utrzymala
yowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:02   #14
karolinna93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

yowia mam wielką prośbę, czy mogłabyś mi przesłać tą dietę na poczte. ? z góry dzia .;*
karolinna93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 08:04   #15
yowia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez karolinna93 Pokaż wiadomość
yowia mam wielką prośbę, czy mogłabyś mi przesłać tą dietę na poczte. ? z góry dzia .;*
w poscie 7 sa 2 pliki do pobrania i 1 strona wiec mozesz stamtad wziasc a jak sprawia Ci to trudnosc, daj maila
yowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 08:38   #16
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

A ja nie wiem co bym zrobiła, zwiększyła ruch, ograniczyła kalorie, wszystko co możliwe to i tak nie schudnę. Ani grama.

Dodam, że nie mam żadnych problemów. Wszystkie badania są ok.
Czy to może być spowodowane tym, że rozwaliłąm sobie metabolizm i go niedawno naprawiałam... ?? To już staje się męczące.
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 09:44   #17
yowia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez Larissis Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co bym zrobiła, zwiększyła ruch, ograniczyła kalorie, wszystko co możliwe to i tak nie schudnę. Ani grama.

Dodam, że nie mam żadnych problemów. Wszystkie badania są ok.
Czy to może być spowodowane tym, że rozwaliłąm sobie metabolizm i go niedawno naprawiałam... ?? To już staje się męczące.
w odchudzaniu metabolizm najwazniejszy, wiec jesli cos z nim bylo nie tak to moze byc tez tego powod. wiesz na wszystkich dieta/ ruch dzialaja inaczej, inni schudna po cwuczeniach, inny przytyja... trzeba dobrze poznac siebie.
ja bym mimo wszystko radzila zostac przy cwiczeniach, ja od kilku miesiecy chodze a aerobik, i chociaz waga tak bardzo sie nie rusza to jednak cialo wyglada lepiej, wiec nawet dla tego warto cwiczyc.
w koncu 'ruch to zdrowie'
yowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 13:49   #18
pauolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Hej!mam do was wielką prośbę czy ktoś mógłby mi przesłać mi ODCHUDZANIE NA ZAWOŁANIE BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA Z GÓRY DZIĘKUJE
pauolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:07   #19
anetadd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 19
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Jak dla mnie super ta dietka. Nie trzeba było wkładać większego wysiłku żeby schudnąć. No i efekt jest szybko widoczny co dodatkowo zachęca i motywuje. A jak tam u was dziewczyny?
__________________
Cellulit Cud Super Cytrus
Dużo opisów diet i recenzji -> Jak Szybko Schudnąć
anetadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 19:34   #20
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Ja stosowałam ją ostatnio i schudłam 1 kg, jak dla mnie super, bo nie chce efektu jojo, a mam coraz mniej do zrzucenia więc leci wolniej.
Dzisiaj zaczęłam ją ponownie (mówię oczywiście o wersji podstawowej)
i jestem zadowolona
Pojem sobie, nie chodzę głodna, nie rozpycham żołądka...jak dla mnie dieta super
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:40   #21
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Odchudzanie na zawołanie

http://www.odchudzanienazawolanie.pl..._campaign=jsch

Ktoś tego próbował? Zastanawiam sie czy nie zaryzykować kupna dostępu do tej "rewelacji" ale za bardzo w bajki nie wierzę, co myślicie?
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:56   #22
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Ja mysle, a nawet jestem pewna, ze istnieje kilka tematow o tej samej tematyce, w tym jeden na tej samej stronie ;p

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=331993
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351080
Ja nie potrafie zaufac zadnej konkretnej diecie, po tym jak rok temu po kilku miesiacach katorgi zrzucilam 15 kg, a 3 miesiace pozniej wazylam juz prawie 20 wiecej.. Dlatego stawiam raczej na zmiane nawykow i ruch Jesli jednak ktos jest bardziej odwazny to polecam,ludzie zrzucili dobre pare kilogramow
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 21:37   #23
krycha78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Na każdego działa co innego i nie ma diety cud dla wszystkich
Dla mnie akurat ta dieta to rewelka
__________________
Odchudzanie Na Zawołanie - Schudłam 8kg z tą dietą
Dieta Odchudzająca - dużo opisów diet
Cellulit Cud

krycha78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:59   #24
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cześć, jestem na wersji turbo drugi dzień, ale nie czuję się dobrze. W tej diecie je się dużo warzyw i owoców, do czego ostatnio nie byłam przyzwyczajona. Efekt: wielki wzdęty brzuch i kłopoty z "toaletą" , co normalnie nigdy mi się nie zdarza. To podobno normalny objaw, gdy nagle zaczyna się jeść sporo błonnika, po prostu organizm się przestawia, ale jest to irytujące. Bo wyobraźcie sobie- człowiek jest na diecie, odmawia sobie różnych fajnych rzeczy, które normalnie by jadł, a tu zamiast czuć się lżej, czuje się jak wielki ciężki balon. Na razie się nie zrażam, ale jak te objawy się utrzymają, to przerwę tę dietę uznając, że nie jest dla mojego typu metabolizmu. I ostatecznie uwierzę w teorię doktora Wolcotta, twórcy diety metabolicznej, że nie ma diety uniwersalnej, każdemu służy inny rodzaj pożywienia i w innych ilościach, a sukces polega na tym, aby ustalić swoją własną "mieszankę paliwową". Jak mówią Anglicy:"One man's meat is another man's poison"....
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:08   #25
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez lacrima Pokaż wiadomość
Cześć, jestem na wersji turbo drugi dzień, ale nie czuję się dobrze. W tej diecie je się dużo warzyw i owoców, do czego ostatnio nie byłam przyzwyczajona. Efekt: wielki wzdęty brzuch i kłopoty z "toaletą" , co normalnie nigdy mi się nie zdarza. To podobno normalny objaw, gdy nagle zaczyna się jeść sporo błonnika, po prostu organizm się przestawia, ale jest to irytujące. Bo wyobraźcie sobie- człowiek jest na diecie, odmawia sobie różnych fajnych rzeczy, które normalnie by jadł, a tu zamiast czuć się lżej, czuje się jak wielki ciężki balon. Na razie się nie zrażam, ale jak te objawy się utrzymają, to przerwę tę dietę uznając, że nie jest dla mojego typu metabolizmu. I ostatecznie uwierzę w teorię doktora Wolcotta, twórcy diety metabolicznej, że nie ma diety uniwersalnej, każdemu służy inny rodzaj pożywienia i w innych ilościach, a sukces polega na tym, aby ustalić swoją własną "mieszankę paliwową". Jak mówią Anglicy:"One man's meat is another man's poison"....
A pijasz dużo wody minralnej? Bo ja jak nie piłam to byłam dosyć wzdęta
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:26   #26
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

A pewnie że pijam. I sikam 20 razy dziennie...
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 23:19   #27
emi1983
BAN stały
 
Avatar emi1983
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 134
GG do emi1983
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

a można jakieś jogurty jeść? nie widzę ich nigdzie..
emi1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 10:34   #28
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Cytat:
Napisane przez lacrima Pokaż wiadomość
A pewnie że pijam. I sikam 20 razy dziennie...
Mam to samo

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez emi1983 Pokaż wiadomość
a można jakieś jogurty jeść? nie widzę ich nigdzie..
Ja jem tylko jogurt naturalny, niby nie pisze no ale to nabiał
W sumie to używam go tylko do sałatek bo wolę to niż majonez
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 23:32   #29
skinga16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

hej
Mam do was bardzo wielka prośbę.. czy któraś z was mogla by mi wyslac ta diete na maila??? byłabym bardzo wdzieczna.. prosze.. :P to moja poczta skinga16@o2.pl
skinga16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:54   #30
raginka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie na zawołanie

Witam,
jeśli ktoś jeszcze śledzi ten temat to proszę też o dietkę na adres ewajelinska@wp.pl
Z góry dziękuje i pozdrawiam
raginka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.