au-pair i baby sitter w anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-28, 11:54   #1
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva

au-pair i baby sitter w anglii


zastanawiam sie nad opiekunka do dziecka i myslalam nad sciagnieciem jakies au-pair. ale nie wiem jakie warunki zaoferowac, zeby to bylo atrakcyjne dla takiej osoby. czy sa tu jakies au-pair, ktore chcialyby sie podzielic swoimi doswiadczeniami? jak to wyglada, czy dostajecie jakies kieszonkowe, jakie, czy jestercie zadowolone?
a moze ktoras z was robi baby-sitting w Londynie? jakie sa stawki?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 13:44   #2
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

nikt nic nie wie? zadna z wizazanek w tym sie nie obraca?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 09:33   #3
srokina
Przyczajenie
 
Avatar srokina
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Sama sie tez zastanawiam nad au-pair. Z tego co wiem to opiekunki sprowadzane z Polski bez dobrej znajomosci jezyka dostaja od 60L tygodniowo , ale maja zagwarantowane mieszkanie i pelne wyzywienie. Weekendy sa wolne, placi sie za nie extra tak jak i za wieczory.
Cena zalezy takze od ilosci dzieciakow.
srokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 10:09   #4
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Przejrzyj oferty na www.gumtree.com tam są oferty pracy, głównie Londyn. Zobaczysz jakie mniej więcej stawiają wymagania i jakie są Twoje obowiązki
Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo często wymagany jest certfikat ukończenia kurs pierwszej pomocy (koszt około 100 zł, organizuje Polski Czerwony Krzyż). Czasem dobrze widziane jest też prawo jazdy.

Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 11:00   #5
srokina
Przyczajenie
 
Avatar srokina
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Przejrzyj oferty na www.gumtree.com tam są oferty pracy, głównie Londyn. Zobaczysz jakie mniej więcej stawiają wymagania i jakie są Twoje obowiązki
Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo często wymagany jest certfikat ukończenia kurs pierwszej pomocy (koszt około 100 zł, organizuje Polski Czerwony Krzyż). Czasem dobrze widziane jest też prawo jazdy.

Pozdrawiam
Witaj, chyba troszke zle zrozumialas, tutaj szukamy opiekunki, a nie chcemy pracowac jako au-pair. Jesli Ty starasz sie o taka prace to certyfikat kursu pierwszej pomocy, oraz zaswiadczenie o niekaralnosci ulatwi Ci znalezienie sie w rejestrze opiekunek.Osoby zatrudniajace takie osoby moga uzyskac dofinansowanie do 70% kosztu zatrudnienia, co automatycznie podniesie twoje zarobki.
pozdrawiam
srokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 12:07   #6
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Polecam stronę http://www.greataupair.com/

Wszelkie informacje zarówno dla rodzin poszukujących jak i samych aupair.
Masa ofert, z których można się zorientować jakie warunki są zwykle oferowane.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 13:16   #7
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Cytat:
Napisane przez srokina Pokaż wiadomość
Witaj, chyba troszke zle zrozumialas, tutaj szukamy opiekunki, a nie chcemy pracowac jako au-pair. Jesli Ty starasz sie o taka prace to certyfikat kursu pierwszej pomocy, oraz zaswiadczenie o niekaralnosci ulatwi Ci znalezienie sie w rejestrze opiekunek.Osoby zatrudniajace takie osoby moga uzyskac dofinansowanie do 70% kosztu zatrudnienia, co automatycznie podniesie twoje zarobki.
pozdrawiam
Fakt, wyraziłam się troszkę niejasno, dwustronność sytuacji - tak jak Myszi podałam stronę, z której miałam nadzieję, że dowiesz się, jakie warunku stawiane są au pair (przykładowo)
Ja sama na razie nie staram się o pracę w charakterze opiekunki do dziecka, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości, dlatego wyeminiłam najczęściej spotykane przeze mnie wymagania. Nie mniej jednak dziękuję za rady
Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-05, 13:38   #8
kamilkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 336
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Witajcie ja wlasnie poszukuje pracy jako opiekunka,jestem w klasie maturalnej i na pocztku lipca chce wyjechac i wlasnie zaczynam poszukiwana rodziny ktora mi zaufa i powierzy pod opieke swoje dzieciaczki... jestem zainteresowana wyjazdem na dluzej min.rok jezyka nie znam na tyle dobrze wiec dobrze by bylo pojechac do Polskiej rodziny a przebywajac tam napewno mozna sie douczyc jezyka angielskiego. Jesli ktoras z Was ma jakies informacje jak moge znales prace to prosze o odpowiedzpozdrawiam serdecznie
kamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 15:16   #9
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Dziekuje dziewczyny Link byl dobry - dal mi orientacje, ale stwierdzilam ze Polki sa upss troche drogie Niektore ogloszenia byly nawet ze do 500 USD tygodniowo kieszonkowego..... Nie wiem wydaje mi sie to duzo, tym bardziej ze ja tak naprawde potrzebuje opiekunki na 3 dni w tygodniu. Przynajmniej na razie. Wiec chyba zrezygnuje z pomyslu z au-pair. Ale ciagle jestem w rozterce

Srokina - zainteresowalas mnie tym 70% dofinansowania, wiesz moze gdzie moge znalesc dokladne info? I w ogole gdzie dokladnie w Londynie pomieszkujesz? I jak duze masz dziecko?

Kamilkaa - zobacz na linka ktorego podaly dziewczyny, mozesz tam szukac rodzin.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:08   #10
kamilkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 336
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Ejva -- przejrze ogłoszenia ale najlepiej jechac do kogoś poleconego jest pewniejsze ehh bede szukala ... najbardziej mnie interesuje polska rodzina nie wiesz/wiecie gdzie moge jeszcze takich poszukac? PS. śliczna dzidzia
kamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:12   #11
srokina
Przyczajenie
 
Avatar srokina
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny Link byl dobry - dal mi orientacje, ale stwierdzilam ze Polki sa upss troche drogie Niektore ogloszenia byly nawet ze do 500 USD tygodniowo kieszonkowego..... Nie wiem wydaje mi sie to duzo, tym bardziej ze ja tak naprawde potrzebuje opiekunki na 3 dni w tygodniu. Przynajmniej na razie. Wiec chyba zrezygnuje z pomyslu z au-pair. Ale ciagle jestem w rozterce

Srokina - zainteresowalas mnie tym 70% dofinansowania, wiesz moze gdzie moge znalesc dokladne info? I w ogole gdzie dokladnie w Londynie pomieszkujesz? I jak duze masz dziecko?

Kamilkaa - zobacz na linka ktorego podaly dziewczyny, mozesz tam szukac rodzin.
witaj, dofinansowanie moga dostac rodzice otrzymujacy Working Tax Credit,ale pod warunkiem ze niania figuruje w spisie rejestrowanych nian. Taki spis znajdziesz w biurze lokalnych wladz Local Authorities, w wydziale Children Information Service.
Mieszkam na Crouch End, a moje malenstwo ma 10 m-cy.
Pozdrawiam
srokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-15, 16:17   #12
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

Sprawdzilam na streetmap i Crouch End - to niestety drugi koniec Londynu Bo mieszkam na poludniu (kingston) a moja mala ma 2,5 miesiaca
Jak ida poszukiwania niani Srokino?
Ja mam na razie dwie kolezanki na oku, ktore chcialabym sie spytac czy by nie chcialy zajac sie 3 dni w tyg. dzieckiem. Ale czy sie zgodza to inna historia.

Kamilko - troche szkoda ze dopiero w lipcu jestes dostepna. Niestety nikogo wiecej nie znam kto by szukal au-pair. Nawet nie-Polakow.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:52   #13
kamilkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 336
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

jest jeszcze duzo czasu moze kogos znajde bo poprostu musze wyjechac a wydaje ze znalezieniem normalnej pracy bedzie problem a tym bardziej bez znajomosci;/
kamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 20:49   #14
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

byłam w zeszłym roku w Anglii jako au-pair, dokładniej w Bedford jakies 100km na północny-wschod od Londynu;
płacono mi tygodniowo 70Ł, jednak uważam, że byłam trochę wykorzystywana, bo często musiałam pracowac cały dzien od godziny 8 rano do 18, a czasem nawet do 20...przy czym płacono mi za mniejszą ilość godzin...
rodzina poza pracą była bardzo fajna, facet ogolnie byl zawsze fajny i pomocny, kobieta jednak miala zly charakter i traktowala mnie jak służącą i sprzątaczke
jednak zdecydowanie nie zaluje mojego wyjazdu, w tym roku znowu planuję wyjechac (tylko na wakacje, bo w ciagu roku się uczę), tym razem do Francji...język angielski znam w miarę dobrze, francuski w stopniu conajmniej komunikatywnym, jest to z pewnoscią pomocne przy szukaniu pracy jako au-pair...
główne wymagania jakie stawia sie au-pairkom to: posiadanie paszportu, dowodu osobistego, czasami wizy, jezyk znany w stopniu komunikatywnym, bardzo często wymagane jest prawo jazdy, mile widziane ubezpieczenie zdrowotne (załatwia się jeszcze w Polsce kartę z NFZu, dzieki ktorej koszt leczenia za granicą jest nam zwracany);
sama chętnie podpowiem jakie wymagania mają dziewczyny ubiegające się o taką pracę, a raczej zdradzę, co mi bardzo nie pasowało w mojej pracy
jeżeli macie jakies pytania, to służę pomocą
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 19:14   #15
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

no tak... ja jestem opiekunką w londynie (blisko kingston )
opiekuję sie dziewczynką już ponad rok (od jej urodzenia). Dostaję 70Ł tygodniowo. do moich obowiazków należy przede wszystkim ogólna opieka nad dzieckiem, pranie i prasowanie ubranek, sprzątanie pokoiku. ale tez wstaje do Niej w nocy i praktycznie siedze z małą 24 godziny na dobe. za to w niedziele zawsze gdziesz jedziemy (chyba ze pogoda na to nie pozwoli), zabrali mnie ze sobą na wakacje do grecji - gdzie takze sie zajmowałam dzieckiem. od czasu do czasu mam wolne jak sie o to upomne, ale to dlatego, że mi sie nudzi kiedy mam dzien wolnego wiec rzadko sie zdarza...

a tak wogóle to moja siostra chcialaby zostac opiekunką, byla juz w anglii au-pair przez jakies 3 miesiace, zajmowala sie 8 miesięcznym chłopcem i 4 letnią dziewczynką...
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 14:25   #16
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: au-pair i baby sitter w anglii

dziekuje za wszystkie odpowiedzi i info. Znalazlam w koncu nianie. bedzie dochodzic na trzy dni w tygodniu od 8 do 19 i kosztowac mnie to bedzie 500 za miesiac. Nie wiem czy to drogo czy tanio, na wiecej nie mozemy sobie pozwolic a mnie juz troche czas naglil bo musze szefowi dac odp. kiedy wracam do pracy.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.