Niełatwa transformacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 21:03   #1
panna kinia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 655
Arrow

Niełatwa transformacja


Witam
W związku z odwołanym ślubem oraz weselem kuzynki w rodzinie powrócił temat z odnowieniem (konkretnie z zakupem nowych mebli) mojego pokoju. Może przedstawie bliżej sytuacje. W tym mieszkaniu razem z rodzicami żyjemy sobie od "nowości" bloku czyli już jakieś 15-16 lat. Lokum znajduje się na najwyższym, czwartym piętrze, a moje tzw. cztery ściany umieszczone są od strony zachodu. Wiadomo z czasem pokój zmieniał swój wygląd, ale od jakiś siedmiu lat jest non stop tak samo. Nic do siebie nie pasuje, a komoda oraz witryna są jeszcze pamiątką z pannieńskiego stanu mojej matki. Jednym zdaniem patrz i nie dotykaj. Już od dłuższego czasu rodzice chcieli mi pozamieniać te meble, ale jakoś zawsze brakowało a to czasu, siły czy funduszy. Jednak teraz już jest postanowiane, że w najbliższym czasie mój pokój przechodzi metamorfoze.
Przeglądałam w internecie przeróżne systemy, modele itd. Jak coś już mi się spodobało to, albo nijak zmieściło by się do pokoju, albo nie spodobało się rodzicom. Ostatnio zwróciłam uwagę na następujące systemy: z BRW: Syriusz, Indiana(w tym wypadku nie mogę zdecydować się na kolor) oraz z BOG FRAN Idol. Sama nie wiem na co się zdecydować. Syriusz są ładnymi meblemi. Poza tym łatwo do nich cokolwiek dopasować lub z czasem dokupić. Jednak z drugiej strony wydają mi się takie pospolite, oklepane i jakby hmm .. biurowe. W dodatku te plastikowe uchwyty! Pozostałe dwa systemy nie da się ukryć, że są orginalne, ale trudne do współpracy. Ciężko w przyszłości by coś do nich dokupić czy zmienić charakter pomieszczenia. Ponad to boję się, że takie meble obciążą, przytłoczą mi pokój, gdyż sprawiają wrażenie takich masywnych, męskich. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Chciałabym uzyskać taki przytulny, ciepły i bardziej dorosły nastrój. Dlatego mam dylemat ze wszystkim. Jak i co do siebie podobierać. Potrzebne mi jest: biurko, szafa, komoda (na której będzie stał telewizor), może jakaś wirtyna na parę książek, stolik (lub ława) aby w końcu móc jak należy przyjmować gości. W planach także jest zmiana łożka (powinna to być rokładana sofa) oraz kolor ścian,a także zakup rolet. Myślałam nad neutralnymi kolorami. Czyli brąz(krótsze ściany) i beż(dłuższe ściany). Jednak nie wiem jak do tego dobrać całość czyli: meble, sofe, jakieś elemanety dekoracyjne. Może któraś z Was ma jakiś pomysł na przytulny pokoik w bloku?
Za wszelkie pomysły oraz porady z góry serdecznie dziękuję
P.S. załączam wymiary pokoju. Wybaczcie, ale artystką i matemtyczką nigdy nie będę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif pokoj.gif (3,4 KB, 48 załadowań)
panna kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 06:12   #2
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: Niełatwa transformacja

Zdecydowanie wybrała bym indianę z BRW. Meble fajne i oryginalne mają swój potencjał i styl można z nich za pomocą dodatków wykombinować coś fajnego.
Dużo fajnych zestawien z dodatkami do tych mebli jest na stronie BRW i w ich katalogu. Mnie strasznie podobają się te meble w zestawienu z "marynarskimi" dodatkami. Ehhh pkój trudny do ustawienia mebli - wiem to bo mam podobny u siebie. I moim zdaniem przy tych meblach trzeba postawić na jasne stonowane i niekrzykliwe barwy.
qberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:25   #3
panna kinia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 655
Dot.: Niełatwa transformacja

Cytat:
Napisane przez qberka Pokaż wiadomość
Dużo fajnych zestawien z dodatkami do tych mebli jest na stronie BRW i w ich katalogu. Mnie strasznie podobają się te meble w zestawienu z "marynarskimi" dodatkami. Ehhh pkój trudny do ustawienia mebli - wiem to bo mam podobny u siebie. I moim zdaniem przy tych meblach trzeba postawić na jasne stonowane i niekrzykliwe barwy.
Również myślałam o takim morskim stylu, ale ostatecznie zreztgnowałam. Takie marynarskie aranżacje dobrze wyglądają w katalogach, a nie w pokoju gdzie się chce stworzyć przytulny nastrój. Wiadomo, że biel, szary czy odcienie niebieskiego do ciepłych kolorów nie należą, dlatego szukam innej inspiracji.
Generalnie najwięcej myśle o systemie Indiana w dodatku o tych meblach w najaśniejszym odcieniu. Tylko co i jak dobrać do nich? Kolor ścian, sofe, rolety, elementy dekoracyjne. Zależy mi na przytulnym i ciepłym efekcie.

qberka dziękuję za odpowiedź
panna kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:22   #4
panna kinia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 655
Dot.: Niełatwa transformacja

Witam ponownie!
Ostatecznie ze względu na wymiary zdecydowałam się na meble z firmy Bog Fran system Idol. Zamierzam zakupić komodę, szafę trzydzwiową, biurko, ławę. Zastanawiam się także nad zakupem jakieś dodatkowej witryny, gdzie głównie mieściłyby się książki. Właściwie to już jutro jadę, aby nowe meble zamówić. Pozostaje sprawa łóżka(rozkładanej sofy) oraz kolorystyki (rolety oraz ściany) no i tutaj pojawia się problem, ponieważ ciągle nie wiem jakie kolory by pasowały do ciepłego, przytulnego i dorosłego pomieszczenia. Przypominam, że wykorzytsałabym dwa kolory. Jeden na krótsze, drugi na dłuższe ściany. Pytanie tylko jakie? Zaznaczam, że kolor mebli jest jaśniejszy niż na zdjęciach. Pomocy!

Zdj. 1 tak planuję rozmieścić meble
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif pokoj.gif (8,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa.jpg (14,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komoda.jpg (7,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lawa.jpg (8,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biurko.jpg (8,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg witryna.jpg (7,9 KB, 6 załadowań)
__________________
LUDZKA SIŁA
WYRASTA ZE SŁABOŚCI
panna kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:48   #5
panna kinia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 655
Dot.: Niełatwa transformacja

Zrezygnowałam ze zmiany koloru ścian w momencie kiedy większość mebli została złożona, bowiem stwerdziłam, że nie jest tak tragicznie. W tamtym tygodniu została przywieziona także kanapa, a więc pozostaje mi tylko (albo aż udekorowanie) pokoju. Zastanawiam się nad pojedyńczym karniszem w kolorze złota z listkiem, a do tego jakoś zawieszonej firance. Tylko wydaje mi się, że nie za bardzo będzie to pasowało do rolety. Poza tym jestem na etapie kupowania świeczek, stawiam na kolory tj. beż, zielony, brązowy. W planach mam także zakup jakiś dwóch zwykłych krzeseł do stolika oraz krzesła (zastanawiałam się nad klęcznikiem) do komoutera.
Dodatkowo chciałabym kupić jakiś ciekawy, nie za duży zegar na ścianę, który chrakterem by pasował do wnętrza.
Jednak najważniejsze czego szukam to jakieś ciekawe zdjęcie lub plakat przedstawiające włoski krajobraz. Takie urocze włoskie miasteczko, kwiaty, kamieniczki itd generalnie Toskania pełną parą Problem polega tylko na tym, że nie wiem gdzie taki plakt/zdjęcie/obraz, ktory bym następnie oprawiła w antyramę znaleść? Może Empik?

Jeśli to komuś pomoże mogę z czasem dołączyć zdjęcia mojego nowego pokoju.
__________________
LUDZKA SIŁA
WYRASTA ZE SŁABOŚCI
panna kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:52   #6
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Niełatwa transformacja

plakaty w Empiku znajdziesz , ale również możesz poszperac w jakichś hipermarketach - ostatnio widziałam coś w Leclercu ...
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 18:22   #7
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Niełatwa transformacja

Bardzo duży wybór plakatów, można zamówić też ramy: http://www.vide.pl/
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.