Elektryzowanie się włosów i nie tylko:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 13:24   #1
emilka788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5

Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(


Cześć dziewczyny! opowiem troche o moich wlosach, a pozniej dokladnie o 'problemie'. Mam włosy długie, baardzo ciemne, proste i cienkie, nigdy w życiu nie farbowałam Nie wiem kiedy, ale coś sie z nimi stałozawszee miałąm piękne lśniące, puszyste, nie elektryzujące się włosy, wszyscy się zachwycali Ale w tym roku już takie nie są, wręcz przeciwnie - elektryzują się tak okropnie że w szkole na przerwie musze łazić do łazienki i 'przylizywać' je wodą i uwaaaga, non stop czesać, bo tworzą się takie strąki i wygląda to po prostu nieestetycznie Włosy myje przeróżnymi szamponami, zazwyczaj staram sie takimi 'lekkimi', ale zdarzą się też z silikonami.. nie zawsze używam odżywek, jak wpadnie mi jakas w oko. kiedys uzywalam jedwabiu, ale teraz nie. Czasem robie sobie maskę - jajko, olej kokosowy i cytryna i po tym 'zabiegu' wlosy są calkiem calkiem.. Błagam, doradźcie jakie szampony używać i co robić żeby nie elektryzowały się tak okropnie!!! i żeby nie tworzyły się te strąki.. uwielbiam dbać o wlosy, ale teraz nie wiem co poradzić, ratujcie dziewczyny, po wakacjach ide do nowej szkoły i chce wygladać okej :-( Przez wakacje mam czas wiec moge eksperymentować i popróbować czegoś! za wszystkie porady seeeeerdecznie dziękuję
__________________
Z M I A N Y
emilka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:13   #2
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Po pierwsze zrezygnuj z wody, bo wtedy jeszcze bardziej się elektryzują. Po drugie z cytryny, bo ona wysusza. Po każdym myciu stosuj odzywkę, to pomaga bo obciąża włosy. Najlepsze będą bez spłukiwania, albo takie w sprayu. Może pomoże coś spray dyscyplinujący, ja mam z Tiomotei, ale wyraźnej różnicy nie widzę ale mi włosy się nie elektryzują. Może olejki też coś dadzą.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:43   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

właśnie. Twoja pielęgnacja jest mocno niekompletna- a gdzie odżywki, maski, może jakieś olejki?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 07:13   #4
SilverAguti
Zakorzenienie
 
Avatar SilverAguti
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pudło z koralikami
Wiadomości: 5 980
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

też mam ten problem, zwłaszcza zimą, gdy temperatura spada poniżej -5 (chyba mam jakiś termometr we włosach ). w moim przypadku wspaniale pomogła wygładzająca maska z ziai, nakładana na umyte włosy, bez spłukiwania. oczywiście musi to być rozsądna ilość, by nie zrobić sobie przetłuszczu i przyklapu wypróbowałam w ten sposób kilka masek, ale tylko ta dała zadowalający efekt
SilverAguti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 08:16   #5
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Mgiełki gliss kur mają w składzie dużo substancji przeciw elektryzowaniu się włosów. Olejowanie tez bardzo pomaga
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 10:55   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Więc tak:

czesanie czesto samo w sobie elektryzuje wlosy-zwlaszcza jesli czeszesz jakas plastkiowa szczotką- powinnas sobie kupic jakis drewniany grzebien albo szczotke z wlosia dzika - jak jeszcze nalozysz kropelke odzywki na taka szczotke to nic sie nie beda elektryzowaly.

No i piszesz,ze nie zawsze uzywasz odzywek a odzywki to podstawa-jesli masz cienkie wlosy to kup sobie jakas lekka, bez olei i silikonow,zeby Ci nie przetluszczala- polecaabym tutaj biala isane z rossmana-jest tania, nawilza i ma duzo antystatykow-wlosy po niej sie nie elektryzuja ale tez nie obciaza.

Olejowanie tez jest dobre ale trzeba troche czasu na to posiwecic i uwazac ,zeby nie przesadzic - wg mnie w Twoim przypadku regularne uzywanie dozywek pomoze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 12:48   #7
emilka788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
właśnie. Twoja pielęgnacja jest mocno niekompletna- a gdzie odżywki, maski, może jakieś olejki?
To wszystko zależy - jak jest jakaś odzywka użyję, olejek też, ale to zależy.. tymbardziej, że teraz mam remont łazienki no i ciężko, ale powoli powoli wracam do lepszej pielęgnacji

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Więc tak:

czesanie czesto samo w sobie elektryzuje wlosy-zwlaszcza jesli czeszesz jakas plastkiowa szczotką- powinnas sobie kupic jakis drewniany grzebien albo szczotke z wlosia dzika - jak jeszcze nalozysz kropelke odzywki na taka szczotke to nic sie nie beda elektryzowaly.

No i piszesz,ze nie zawsze uzywasz odzywek a odzywki to podstawa-jesli masz cienkie wlosy to kup sobie jakas lekka, bez olei i silikonow,zeby Ci nie przetluszczala- polecaabym tutaj biala isane z rossmana-jest tania, nawilza i ma duzo antystatykow-wlosy po niej sie nie elektryzuja ale tez nie obciaza.

Olejowanie tez jest dobre ale trzeba troche czasu na to posiwecic i uwazac ,zeby nie przesadzic - wg mnie w Twoim przypadku regularne uzywanie dozywek pomoze
Zakupiłam szczotke z takiego wlosia, nie odczuwam zmian Wszystko ok, ale jak mam nie czesać skoro to wygląda strasznie, jakbym nie myła włosów, a myje codziennie.. a no i dzieki za polecenie tej odzywki bo jest naprawdę ok i jest coraz coraz lepiej!

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Mgiełki gliss kur mają w składzie dużo substancji przeciw elektryzowaniu się włosów. Olejowanie tez bardzo pomaga
Właśnie od jutra zaczynam olejować, dzięki
__________________
Z M I A N Y
emilka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 12:52   #8
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

a próbowałaś oleju jako odżywki b/ s? mi to baaardzo pomaga
http://www.blondhaircare.com/2013/05...nia-wosow.html
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:26   #9
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Osatnio fryzjerka zróciła mi uwagę, żebym regularnie stosowała odżywkę do włosów, ona zapobiega właśnie elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Polecam jakąs z olejkiem arganowym, z tych w sprayu dobre są Gliss Kur
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:37   #10
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Cytat:
Napisane przez emilka788 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! opowiem troche o moich wlosach, a pozniej dokladnie o 'problemie'. Mam włosy długie, baardzo ciemne, proste i cienkie, nigdy w życiu nie farbowałam Nie wiem kiedy, ale coś sie z nimi stałozawszee miałąm piękne lśniące, puszyste, nie elektryzujące się włosy, wszyscy się zachwycali Ale w tym roku już takie nie są, wręcz przeciwnie - elektryzują się tak okropnie że w szkole na przerwie musze łazić do łazienki i 'przylizywać' je wodą i uwaaaga, non stop czesać, bo tworzą się takie strąki i wygląda to po prostu nieestetycznie Włosy myje przeróżnymi szamponami, zazwyczaj staram sie takimi 'lekkimi', ale zdarzą się też z silikonami.. nie zawsze używam odżywek, jak wpadnie mi jakas w oko. kiedys uzywalam jedwabiu, ale teraz nie. Czasem robie sobie maskę - jajko, olej kokosowy i cytryna i po tym 'zabiegu' wlosy są calkiem calkiem.. Błagam, doradźcie jakie szampony używać i co robić żeby nie elektryzowały się tak okropnie!!! i żeby nie tworzyły się te strąki.. uwielbiam dbać o wlosy, ale teraz nie wiem co poradzić, ratujcie dziewczyny, po wakacjach ide do nowej szkoły i chce wygladać okej :-( Przez wakacje mam czas wiec moge eksperymentować i popróbować czegoś! za wszystkie porady seeeeerdecznie dziękuję
Miałam podobnie - włosy niefarbowane, nieprostowane, a elektryzowały się jak smok. Wykopałam gdzieś w domu szczotkę z dzika, odstawiłam suszarkę do włosów, zaczęłam olejować i używać codziennie odżywki i 2-3 razy na tydzień maski. Problem zniknął Kup na początek jakąś fajną odżywkę i olej do włosów, poszukaj promocji w drogeriach, można coś fajnego tanio kupić - np. spraye Glisskur chodziły niedawno po 10,99 zł, fajna odżywka Timotei z olejkami za ok. 5 zł, w Kauflandzie są z kolei tanie odżywki Natury.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 14:33   #11
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

przepraszam, że tak się podepnę, ale macie jakieś porady żeby się włosy nie puszyły jak jest wilgoć? bo to jest moja największa zmora
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 14:38   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Cytat:
Napisane przez togetherforever Pokaż wiadomość
przepraszam, że tak się podepnę, ale macie jakieś porady żeby się włosy nie puszyły jak jest wilgoć? bo to jest moja największa zmora

Wszystkie sensowne rady zebrane są w wątku, w którym już byłaś:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=759709

Jeśli nie pomagają Ci oleje ani silikony to tak jak tam pisałyśmy - tylko stylizacja.

Elektryzowanie to jest zupełnie inna bajka niż puszenie od wilgoci. Na to pierwsze zadziała np jonizacja, a na to drugie ani trochę - to jest zupełnie inny mechanizm.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:48   #13
wietrzykowa
Przyczajenie
 
Avatar wietrzykowa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rabka
Wiadomości: 21
Dot.: Elektryzowanie się włosów i nie tylko:(

Skoro myjesz zawsze lekkim szamponem i używasz silikonów to może czas oczyścić włosy czymś mocniejszym. Może pomoże na strąkowanie, włosy mogą być po prostu oblepione
wietrzykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 13:48:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.