Trudna cera nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-28, 18:42   #1
zuzanna006
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna006
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 7
Smile

Trudna cera nastolatki


Hey .
Od pewnego czasu zauważyłam, że stan mojej cery strasznie się pogorszył. Na mojej twarzy można znaleźć wszystko; pryszcze, rozszerzone pory, przebarwienia po pryszczach, wągry, małe białe kuleczki (nie da się wycisnąć, ani nic z tym zrobić, nie boli ani nic...)..
Po prostu jakaś masakra . Najbardziej martwią mnie przebarwienia, ponieważ nawet jak nie wyciskam pryszczy to one i tak się pojawiają (przebarwienia). Jestem raczej mało obeznana, dlatego też zwracam się do was o pomoc . Może doradziłybyście jak i czym mam pielęgnować cerę i czego nie polecacie jeść, co sprawia te wszystkie niedoskonałości? Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc .

Jak pielęgnuję moją cerę:
2 razy dziennie (rano i wieczorem) myję twarz żelem oczyszczającym
2 razy dziennie (rano i wieczorem) przemywam tonikiem i czasami po wyciśnięciu jakiegoś pryszcza
3 razy w tygodniu robię peeling
Raz w tygodniu nakładam maseczkę na twarz (staram się robić to w miarę systematycznie choć nie zawsze wychodzi)
Jak dotąd nie znalazłam żadnego odpowiedniego kremu na wypryski, ani takiego żeby używać na co dzień.. Po prostu nigdy nie umiem się za to zabrać .

Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną . W okolicach nosa i brody bardziej tłustą, na policzkach bardziej suchą.. W sumie nwm od czego to zależy. A właśnie.. U mnie wągry znajdują się tylko na nosie i czasami ( co nie często się zdarza) przy wardze. A wszelakie wypryski pojawiają się ZAWSZE na brodzie, okolice ust oraz na czole przy włosach .. Nigdy nie miałam pryszczy na policzkach .
zuzanna006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 19:32   #2
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Trudna cera nastolatki

żele lubią wysuszać, przynajmniej u mnie wcale się nie sprawdzały. Łagodne mydła typu np: aleppo, maska z zielonej glinki, szarej glinki z ziaji ( do kupienia w rossmannie). Maść cynkowa na wypryski i wągry, peelingi, nie piszesz nic o cerze naczynkowej więc mechaniczne nie zrobią ci jakiejś dużej szkody, taki drobny peeling możesz zrobić sama, namydlić twarz i delikatnie masować odrobiną sody oczyszczonej. Kremy antybakteryjny z ziaji na tłuste partie, na suche policzki ja używam hypoalergicznego kremu z flosleku. Wydaje mi się, że brak nawilżenia powoduje u ciebie taki właśnie wysyp wszystkiego. Masz cerę trochę zaniedbaną więc zawsze możesz iść po prostu do dermatologa i ci powie co i jak
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 19:40   #3
zuzanna006
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna006
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 7
Dot.: Trudna cera nastolatki

Naczynka mnie nie dotyczą Nie mam z nimi żadnego problemu . Zaniedbana z niewiedzy. Mieszkam we wsi a najbliższy dermatolog trochę za daleko .Ogólnie to dzięki . Aby nawilżyć cerę wystarczą te kremy/środki które wypisałaś czy będzie bardziej potrzebna pomoc od wewnątrz?

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Maść cynkową znajdę w rossmannie czy aptece?
zuzanna006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 19:49   #4
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Trudna cera nastolatki

maść cynkowa w aptece możesz pić herbatę z bratka, pokrzywy, skrzypu albo drożdże też będzie dobrze kremów nawilżających jest mnóstwo w zasadzie, każdy krem ma za zadanie nawilżać poszukaj na wizażu w opiniach soraya matująco- nawilżająco też jest w porządku podałam takie bo sama ich używałam ale nie zaszkodzi spróbować czegoś innego, każda skóra jest inna zwracaj uwagę, żeby pisało do jakiej cery są przeznaczone i czy mają tendencję do zapychania wszystko na wizażu na pewno znajdziesz
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 19:51   #5
zuzanna006
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna006
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 7
Dot.: Trudna cera nastolatki

Dzięku wielkie 😁 Przynajmniej wiem już czego szukać drożdże pije, bo dobrze wpływają na kondycje włosów
zuzanna006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 20:00   #6
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Trudna cera nastolatki

to część drogi masz za sobą też piję bardziej pod włosy niż na cerę
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 20:03   #7
zuzanna006
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna006
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 7
Dot.: Trudna cera nastolatki

Hehehe 😁 Szczerze to nawet nie wiedziałam że drożdże sprzyjają cerze
zuzanna006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 13:05   #8
zuzanna006
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna006
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 7
Dot.: Trudna cera nastolatki

Oo Jak miło że wymieniłaś tyle kremów Nie słyszałam jeszcze nic o tej pielęgnacji z Biodermy Zaraz zabieram się za czytanie
zuzanna006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 13:05:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.