Działanie aloesu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-06, 20:49   #61
malewara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 62
Dot.: Sok z aloesu

No z tym zamrożeniem to może być dobry pomysł Wyslalam tez maila do producenta, zobacze co odpowie Ale dziwi mnie to ze tylko miesiac. Zlalam sobie go do buteleczki po toniku a reszte bardzo bardzo mocno zakrecilam. Moze jak nie jest ciagle otwierane to bedzie ok, w koncu "nowe" powietrze tam nie wchodzi jak jest dobrze zakrecone. Jak wlewaja to do butelki to tez powietrze wlazi i trak zamykaja. Hmmm.... no sie zobaczy Dzieki za odpowiedz
malewara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 22:47   #62
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Sok z aloesu

Co do zamrażania, to byłabym sceptyczna. Sok może stracić/zmienić swoje właściwości. Jeśli koniecznie chcesz go stosować zewnętrznie przez dłuższy czas, to musiałabyś go czymś zakonserwować.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 07:12   #63
rybka26
BAN stały
 
Avatar rybka26
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 96
GG do rybka26
Dot.: aloes

Cytat:
Napisane przez Olka.g Pokaż wiadomość
W pełni się zgadzam się z Twoją wypowiedzią , przyznam szczerze, że czuję się zaatakowana jeśli miałaś taki zamiar to powiodło się.
Moje doświadczenia aloesowe opieram głównie na własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach oraz tym czego dowiedziałam się czytając liczne artykuły i książki na temat aloesu .Nie posiadam laboratorium analizy składów chemicznych, choc moja mama jest inż. chemikiem i czytamy składy zamieszczone na etykietach przez producentów. Drogą dedukcji doszłyśmy do tego co może byc powodem uczuleń jednak bez szczegółowej analizy mogłyśmy się mylic. Dziwne bowiem wydało nam się to ,iż kosmetyki z aloesem wspomnianych firm powodowały uczulenie u osób ,które używając później kosmetyków z dużo większą zawartością aloesu z FLP tego uczulenia nie miały...ale może były uczulone ne inne składniki...
Ponadto piszesz
Jeśli ktoś jest bardzo ortodoksyjny w stosowaniu środków naturalnych, to nie będzie zadowolony także z oferowanych soków pitnych a aloesu, często konserwowanych chemicznie...
Jeśli zaś chodzi o pitny aloes z FLP to z informacji udzielanej przez producenta jest on konserwowany bezoensanem sodu pozyskanym z jeżówki górskiej...czy to natura , czy chemia ...pozostawiam Twojej krytycznej opinii, poza tym certyfikaty, które posiada FLP na swoje produkty chyba o czymś świadczą...z tego co wiem warunki w , których z roślinki pozyskuje się stabilizowany miąższ aloesowy FLP są sterylne tak, że z dnia na dzień możnaby zmienic fabrykę FLP na fabrykę leków...a plantacje aloesowe FLP są w trzech miejscach na świecie Arizona w USA, w Meksyku i na Dominikanie podobno są to pustynie z dala od cywilizacji gdzie do poruszania się po nich używa się wózków elektrycznych, by nie zanieczyszczac środowiska...piszę podobno , bo nie byłam tam i nie widziałam tego na własne oczy...
Natomiast wiem jedno jeśli chodzi o aloes pitny to używałam różnych tzn. produkowanych przez różne firmy i wszystkie miały bardzo podobne a wręcz takie samo oddziaływanie na mnie i moją rodzinę czy przyjaciół i bardzo podobną cenę co aloes FLP natomiast kosmetyki FLP są o niebo lepsze od innych kosmetyków z aloesem , których używałam i nie zgadzam się z Twoją opinią o kosmetykach FLP , że to produkty adresowane do zupełnie innego kręgu odbiorców, mają inne właściwości i cenę. Uważam , że są adresowane do grona osób, które poprostu chcą używac DOBRYCH kosmetyków lub maja takie czy inne problemy z cerą ...w moim odczuciu, FLP to także fachowa porada konsultanta, którego zadaniem nie jest wciśnięcie komuś produktu a doradzenie bądź odradzenie używania jakiegoś konkretnego produktu ,moja dystrybutorka jako że jestem sceptykiem i niedowiarkiem udała się ze mną do MOJEJ kosmetyczki na konsultację w sprawie doboru kosmetyków dla mnie, opinia kosmetyczki pokryła się z wcześniejszymi propozycjami mojej konsultantki...nie wiem może to był przypadek, ale ja zaufałam i jestem bardzo zadowolona..dodam, że uczęszczam do dyplomowanej kosmetyczki jest mgr kosmetologii...
Natomiast jeśli chodzi o cenę, to owszem jako jednorazowy wydatek jest dla wielu osób wysoka jednak jeśli np. kremu do twarzy FLP używa się 4-6 miesięcy albo dłużej to chyba jest opłacalne innych kremów z drogeriii czy wspomnianych firm używałam znacznie krócej ...ale może to jakaś autosugestia.... dezodorant FLP mam od początku sierpnia 2005 roku i jeszcze końca nie widac..inne antyprespiranty mało, że były szkodliwe ze względu na zawartośc soli aluminium to kończyły się po około 2 max.3 miesiącach, kosztowały mnie około 8-12 złotych za sztukę , dezodorant FLP kosztuje dokładnie 33,10 zł , jak łatwo policzyc mam go od 8 m-cy i zostało jeszcze przynajmniej na 2 m-ce w tym czasie (8 m-cy) przy "dobrych wiatrach" zużyłabym około 2,5 opakowania antyprespirantu uśredniając po 10 zł każde czyli za 3 opakowania zapłaciłabym 30 zł....cena porównywalna albo niższa na korzyśc FLP (przypominam , że dezodorantu mam jeszcze przynajmniej na 2 m-ce, co oznacza,że na warunkach sklepowych musiałabym nabyc jeszcze jeden antyprespirant za około 10 zł...)...ale może się mylę
Pozdrawiam aloesowo ....



Też jestem dystybutorką już kilka lat.Firma FLP ma w produktach koncertrat i nie jest rozcieńczona np z wodą.Dezodorant to nie antyprespirant,tylko dezodorant który nie blokuje porów ,tak jak antyprespirant i starcza na półroku.ot po urzyciu tego produktu jest bezwonny.Ucz się dalej i czytaj uważnie informacje o naszych produktach.
rybka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 20:31   #64
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: Działanie Aloesu

Nie czytałem tego co napisaliście ) więc mogło być: Aloes działa gojąco na rany, oparzenia, itp. Aloes ma silne działanie przeczyszczające, nieznaczne właściwości bakteriobójcze. Ale podobno gałązki są trujące! Jest dobry na smarowanie twarzy w trakcie trądziku, ale nie tylko (działa oczyszczająco) Nacinamy dojrzały (nie moze byc mlody) liść WZDŁUŻ i łyżeczką albo innym narzędziem wydłubujemy żel. Tak aby została sama łupinka Tym żelem możemy smarować twarz, nakładać na rany i odparzenia, itp Pozdrawiam!
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:14   #65
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: aloes

Czy nikt się już nie wypowie??
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 21:32   #66
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Działanie Aloesu

Swego czasu mój tata przemroził aloes. Część liści była jeszcze żywa i zielona więc je odcięłam, umyłam i rozcięte na połówki wmasowywałam sobie w twarz chyba przez pół wieczoru. Na następny dzień skóra była ładniutka, no super! Pod silnym światłem z bliska szło zauważyć, że tez zabieg zupełnie zlikwidował mi lekko rozszerzone pory na czole. Nie były one jakoś bardzo nieprzyjemne i zwykle nie spędzają mi snu z powiek ale zupełna ich likwidacja wprawiła mnie w osłupienie... No i reszta skóry też wyglądała lepiej.
Gdybym dysponowała taka ilością aloesu jak wtedy... To byłoby super... ale to niestety naprawdę było bardzo dużo świeżych liści.
Kupny sok z aloesu nie zrobił nic. Kosmetyki z aloesem nie robią nic. Koncentrat żelu z mazideł nie wiem co robi bo w sumie go roztrwoniłam na maseczki i toniki i nie używałam solo jednak przypuszczam, że też nic by nie zrobił.
Mam wrażenie, że przez procesy technologiczne uzdatniające aloes do użytku w przemyśle kosmetycznym traci to co mi najbardziej pomaga :/

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-01-07 o 21:38
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:58   #67
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: Działanie Aloesu

Najlepszy żel jest prosto z gałązki Moim zdaniem oczywiście..
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 22:31   #68
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Działanie Aloesu

tak malo dziewczyn uzywa aloesu ?
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 10:27   #69
Lady021
Raczkowanie
 
Avatar Lady021
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 294
GG do Lady021
Dot.: Działanie Aloesu

Dzisja zakupiłam litrową butlę soku z aloesu ( niestety, nic mniejszego nie było...) i mam zamiar wypróbować to cudo na moją ostatnio problemową cerę, jako tonik.

Mam nadzieję, że pomoże
__________________
Jedno kliknięcie, a poprawia samopoczucie

"Wszystko się może zdażyć, gdy głowa pełna marzeń..."
...Nawet gdy wydają się one bardzo nierealne
Lady021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 20:39   #70
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Działanie Aloesu

Ja tez postanowilam przecierac twarz tonikiem aloesowym moze cos pomoze ale i tak musze sie wybrac do dermatologa
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 14:22   #71
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Sok z aloesu

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Co do zamrażania, to byłabym sceptyczna. Sok może stracić/zmienić swoje właściwości. Jeśli koniecznie chcesz go stosować zewnętrznie przez dłuższy czas, to musiałabyś go czymś zakonserwować.
Zgadzam się z Lorri. Poza tym pomysł z mocnym zamykaniem butelki może się nie sprawdzić, przecież już została otworzona i "powietrze się do niej dostało", jak to określiłaś. Uważaj, lepiej zastosować się do stosowania, jakie zaleca producent niż używać przeterminowanego kosmetyku, bo to z kolej może zaszkodzić Twojej cerze.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 11:21   #72
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Działanie Aloesu

a jak działa aloes na włosy?

Kupiłam sok z aloesu i mam zamiar dodawać do odżywek... Słyszałam że ma działanie nawilżającekla ski:, przeciwłupieżowe

Ktoś używał może??
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:57   #73
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Działanie Aloesu

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
a jak działa aloes na włosy?

Kupiłam sok z aloesu i mam zamiar dodawać do odżywek... Słyszałam że ma działanie nawilżającekla ski:, przeciwłupieżowe

Ktoś używał może??
też o tym słyszałam, nawet kupilam ostatnio szampon do włosów aloesowy ktory jest do włosów suchych i zniszczonych ale sama nie dodawałam do odżywek
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:59   #74
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Działanie Aloesu

Kupię na dniach Będę przemywać nim twarz i wcierać w skalp. Kiedyś wcierałam Palomę aloesową i wyrosło mi mnóstwo nowych włosków, mam nadzieję, że sok solo też tak zadziała. Na długość też będę stosować, bo aloes nawilża
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:47   #75
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Działanie Aloesu

to na porost włosów też działa...? no to hiit !
coś pokombinuję... myślałam żeby dodać do odżywek... ale też myślę nad płukanką ... sama nie wiem...

a może ktoś zna domowe maseczki z sokiem z aloesu...?
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:04   #76
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Działanie Aloesu

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Jest mnostwo kosmetykow z aloesem ale mi chodzi glownie o to, co mozna zrobic z nieprzetworzonym alosem, bo mam go w ogrodku? I oczywiscie na co on pomaga...jedyne co wiem z doswiadczenia i od babci, to to, ze aloes wlozony pod plaster, oczyscie srodek liscia zbawiennie dziala na rany, szybciej sie goja....ale co wiecej? Co z wlasciwosciami kosmetycznymi? Jak dziala na cere...czy mozna smarowac sie bezposrednio swiezym lisciem?
Dziekuje za odpowiedz [img]icons/icon7.gif[/img]
w ogrodku to masz najwyzej agawe a nie aloes
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:01   #77
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Działanie Aloesu

Witam. i ja dodam swoje doświadczenie z aloesem. Kupiłam na swoje dolegliwosci skórne/ sucha, łuszcząca się i wrazliwej skóry/ krem aloesowy z wit B12 -taki mocno różowy- mi nie pomógł zbytnio, ale córka na trądzik spróbowała i po pierwszej juz nocy była silna poprawa, po kilku smarowaniach ledwie slady widac. Jestem w szoku, ona też -- i nie wiem czy to aloes, czy witamina jest sprawczynią, czy tez wszystko zawarte w kremie razem ... W każdym bądż razie na pudełku nie pisze ze działa leczniczo na trądzik. A działa rewelacyjnie.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 18:10   #78
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Działanie Aloesu

Mogłabyś podać dokładną nazwę tego kremu?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:12   #79
megan_nne00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie Aloesu

hej, chętnie sprzedam szczepki aloesa za jedyne 6.99 zł, hodowany w odmu aloes naprawde daje swietne efekty, gdyż sok który z niego się wyciska jest naturalny i nieprzetworzony a roslina latwa w uprawie i starcza n adlugo, chetnych prosze o kontakt na adres megan_nne00@wp.pl. Pozdrawiam
megan_nne00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 18:10   #80
kitty_suzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 21
GG do kitty_suzi
Dot.: Działanie Aloesu

mam pytanie: dostałam od babci kilka 10-15cm "gałązek" aloesu, są one wyrwane i rano wsadziłam je do wody, teraz mama mówi żebym je wyjęła i chciałam posmarować nimi skórki paznokci i wypryski na twarzy. Słyszałam ze skórka zawiera aloinę czyli substancję która uczula. Więc jak mam wydobyć z rośliny to co najlepsze? z góry dzieki za pomoc

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

przeczytałam właśnie na http://www.biochemiaurody.com/slowni....hydrosol.html

"Aloina to składnik obecny pod skórką liścia aloesu, który nadaje mu gorzki smak i broni sam aloes przed zakażeniami. Aloina wykazuje silne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe, a także jest jednym ze związków fenolowych odpowiedzalnych za własności gojące i regenerujące aloesu. Jest to składnik kontrowersyjny, z powodu którego niesłusznie oskarża się wszystkie produkty na bazie aloesu o niekorzystne działanie. Aloina zastosowana w zbyt dużym stężeniu np. w skoncentrowanym ekstrakcie z całego liścia aloesu, może powodować uczulenie. Aloina zastosowana w odpowiednio niskim stężeniu, nie wykazuje niekorzystnych efektów, a wręcz przynosi dodatkowe korzyści, zwiększając zdolności gojące i uśmierzające aloesu oraz właściwości antyseptyczne."
kitty_suzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:05   #81
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: Działanie Aloesu

Hej ; )
Mam pytanie odnośnie stosowania aloesu na rany. Chodzi mi o małe ranki na nogach (po krostkach, wrastających włoskach). Tych małych ranek jest sporo, właściwie cała wewnętrzna i zewnętrzna strona łydki. Nie wiem jak go stosować, czy przeciąć liść i posmarować miąższem nogę, czy jakoś inaczej?
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:27   #82
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sok z aloesu

Ja uzywałam swieży aloes na twarz-przecierałam miąższem skórę. Skóra była rozjasniona, wygładzona,krostki wysuszone, czasem troszkę szczypało ale mi to nie przeszkadza, aloes był trochę lepki ale szybko się wchłąniał. Ogólnie ja polecam, ale każdy musi sprawdzić na sobie, co kilka dni przecieram buzię. Myślę ze nie nadaje się do wraśliwszej skóry niz mieszana, bo może spotęgować to szczypanie.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
Hej ; )
Mam pytanie odnośnie stosowania aloesu na rany. Chodzi mi o małe ranki na nogach (po krostkach, wrastających włoskach). Tych małych ranek jest sporo, właściwie cała wewnętrzna i zewnętrzna strona łydki. Nie wiem jak go stosować, czy przeciąć liść i posmarować miąższem nogę, czy jakoś inaczej?
Przeciąć i posmarować.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:34   #83
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: Sok z aloesu

A jakbym tak 'obrała' liść ze 'skóry' i rozgniotła cały środek i to nakładała na noc?
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:38   #84
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sok z aloesu

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
A jakbym tak 'obrała' liść ze 'skóry' i rozgniotła cały środek i to nakładała na noc?
Musisz spróbować. Ja przykładałam akurat sam miąższ na oparzenie owijałam bandażem- rano miąższ był suchy a oparzenie mniejsze
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:25   #85
lois lane 79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
Dot.: Działanie Aloesu

Ja kupuję żel i mgiełkę aloesową z Laboratorium Natury i z tego, co widziałam w aptece też mają aloes do picia. Polecam gorąco aloes, który jak najbardziej sprawdza przez cały rok. Wróciłam niedawno z wczasów znad morza i przypiekłam sobie skórę podczas opalania.Byłam pewna, że zejdzie mi skóra ale dzięki żelowi z aloesu nie zeszła i przestała mnie piec a następnie ładnie mi zbrązowiała.
lois lane 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:52   #86
SARRRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie Aloesu

Dziewczyny,stosowałam sok aloesowy z apteki i więcej tego nie zrobie... Nie widzialam zaskakujących efektów. Zagłębiłam sie w ten temat i juz wiem, ze po prostu używałam nie ten aloes co trzeba. Aloes w aptekach jest rozrabiany i nie jest w 100% oczyszczony ze skórki (a ona właśnie uczula). Teraz pije 2razy dziennie czysty miąższ aloesu, dodatkowo używam kosmetyków tej samej firmy do codziennej pielęgnacji i juz nie wyobrażam sobie życia bez tego! Ja czuje się super i moja buzia też!
SARRRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:17   #87
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Działanie aloesu

Witam,

Moja mama od wielu lat ,,uprawiala" w domym zaciszu aloes ale dopiero wczoraj pomyslalam sobie ze musze go wyprobowac na swojej twarzy. Wzielam kilka liści i wczoraj urządziłam sobie nawilżanko. Wycisnełam miąższ z liścia i zmieszałam go z kremem. Musze przyznac ze zadnego nawilzenia nie czułam. Skóra leciutko piekła a pozniej była lekko sciagnieta. Dziwne wrazenia, spodziewalam sie ze bedzie lepiej. Byc moze moja cera jest troche przesuszona po kilku uzyciach kwasu salicylowego i potrzebuje czasu by sie nawilżyc.... Sama nie wiem... czy ten aloes w ogole nawilza ...

Poza tym martwi mnie jeden fakt. Moi rodzice sporo palą, w domu rowniez. No i boje sie ze moj aloesik jest nasaczony dymem ... i ogolnie zawiast nawilzenia moge sie spodziewac naladowania swojej buźki tytoniem ..... Co o tym myslicie ? Aloes z pewnoscia jak kazda roślina absorbuje powietrze z otoczenia.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2011-11-07 o 10:18
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:17   #88
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Re: Basiu czy moglabys przyblizyc dzialanie Aloesu ?

Ja bym uważała na aloes- u mnie był przyczyną wyprysku kontaktowego, zrobiło mi się na twarzy wiele malutkich pęcherzyków wypełnionych płynem surowiczym.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 11:03   #89
GlaryBerry
Przyczajenie
 
Avatar GlaryBerry
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Re: Basiu czy moglabys przyblizyc dzialanie Aloesu ?

Aloes w kosmetykach jest godny polecenia, jednak jeśli macie wrażliwą skórę radze uwazać z bezpośrednim kontaktem soku z aloesu z cerą
GlaryBerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 20:47   #90
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Re: Basiu czy moglabys przyblizyc dzialanie Aloesu ?

Ja od kilku tygodni uzywam zelu od Aubrey Organic. tzn nie ma on postaci zylu bo pod wplywem powietrza zel robi sie plynny, wiec moj aloes jest plynny i ztakonserowany ekstrakten z grejfruta. Ja w domu dodalam do niego jeszcze panthenolu. Uzywam zamiast hydrolatu i jest ok. na wlosy sam to mi za malo, musze dolozyc jeszcze cos odzywczego.
Buteleczke kupilam odrazu ze spryskiwaczem zeby sie lepiej dozowalo. We wszystkich innych gotowych zelach, ktore byly jak zele, bylo pelno zageszczaczy zeby zel mial postac zelu, do tego nie zawsze ladny konserwanty, a ja chcialam sam aloes i najwyzej naturalny konserwant .
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-05 11:27:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.