Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 18:59   #1351
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Właśnie zapomnialam o jednej ważnej rzeczy... ze przy antybiotyku.należy brac też preparaty przeciwgrzybicze.. jutro muszę polecieć do apteki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 21:03   #1352
jeffrey
Raczkowanie
 
Avatar jeffrey
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 36
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Liść oliwki europejskiej jak najbardziej pomaga. Można tez zażywać olej czosnkowy, olej z dziekiego oregano, wyciąg z czarnego orzecha, citrosept.
Drożdże absolutnie odpadają, pod każdą postacią - przecież candida to inaczej drożdżaki Ale oczywiście róbta co chceta ))
Tutaj dużo fajnych informacji na ten temat:
http://www.janus.net.pl/grzybice%20candida.htm
Poszukajcie w googlach, są też inne ciekawe strony, gdzie jest mnóstwo informacji na ten temat.
Poczytajcie sobie, objawów może być tak dużo, że nie chce mi sie wypisywać
Ja podejrzewałam candidę u siebie, dlatego mocno się zorientowałam w temacie. Jednak candida u mnie nie wyszła.
Ja właśnie też podejrzewam u siebie candidę i chciałabym to jakoś sprawdzić... Czy mogłabyś napisać jakie badania robiłaś w tym kierunku? Byłabym bardzo wdzięczna
jeffrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 21:19   #1353
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Z tą candida to dajcie sobie spokój. Jak przeczytasz objawy jakiejś choroby to też ją zaczniesz podejrzewać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 08:42   #1354
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja nie mam zadnego problemu z tym filtrem vichy, i bede dozgonnie wdzieczna wizazowi ze go poznalam ten filtr to cudo, matuje, wygladza jak baza pod makijaz, łagodzi, bieli ale w sensie ukrywa zaczerwienienia, jest naj nauj naj! Nie tlusci, nie roluje sie, makijaz pieknie sie trzyma - mam podklad revlona i clinique. I jest super.

.
zgadzam się z tą opinią, używam mojego filtra z VICHY już prawie miesiąc i jest super, w ogóle się nie roluje i nie daje żadnych smug i wydaje mi się, że dobrze chroni przed promieniami UV. JEst bardzo fajny i w zasadzie nic ni emogę mu zarzucić.
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 08:55   #1355
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Czy żadna z dziewczyn, używających żelu ślimakowego nie zauważyła zapchania porów? Z tego co pamiętam, ma on w składzie silikony, a moja skóra z takimi się nieszczególnie lubi i niespecjalnie zależy mi na nowych zaskórnikach
Moja skóra uwielbia zapychać się Od tygodnia używam kremu ze ślimakiem ale jednocześnie stosuje maskę z czarną glinką(+peeling korundowy) i nie zauważyłam pogorszenia stanu (oprócz jakiegoś wysypu ale nie wiem co jest przyczyną), nawet poprawę zauważyłam, pory są bardziej oczyszczone i zwężone lekko.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 11:08   #1356
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Moja skóra uwielbia zapychać się Od tygodnia używam kremu ze ślimakiem ale jednocześnie stosuje maskę z czarną glinką(+peeling korundowy) i nie zauważyłam pogorszenia stanu (oprócz jakiegoś wysypu ale nie wiem co jest przyczyną), nawet poprawę zauważyłam, pory są bardziej oczyszczone i zwężone lekko.
A co to za czarna glinka? Pierwszy raz slysze o takiej...
Ja tez uzywam kremu ze slimakiem i uwazam, ze jest swietny. Pierwszy krem, ktory nawilza ale nie zapycha. Na co dzien uzywam emulsji ktora tez mnie nie zapycha. Slimaka stosuje co druga noc i tak wydaje mi sie, ze daje najlepsze rezultaty na mojej twarzy. Zamowilam tez slimakowy lotion i serum...ale szczerze mowiac nie wiem gdzie wcisnac te kosmetyki w moja pielegnacje
Wiecie co dziewczyny, do mojego toniku z soku aloesowevo dodalam pare kropli citroseptu. Jeszcze bardziej go lubie dziala jak serum z wot c. I jest duzo przyjemniejszy w obsludze i mniej wymagajacy niz kwas askorbinowy. Citrosept zawiera duzo wit c i dziala antybakteryjnie. Jest swietny. Musze go wyprobowac wewnetrznie.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 13:04   #1357
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
chętnie poczytam
do drożdży pewnie jednak wrócę. U mnie nastąpiła poprawa stanu cery, gdy je piłam przez ok. półtora miesiąca, w ogóle mimo iż była wtedy zima to nie chorowałam i ogólnie byłam w dobrym stanie. Więc chyba candidii nie powinnam się u siebie doszukiwać?
zwłaszcza patrząc na te objawy, wymienione w przytoczonym artykule:
-pleśniawki jamy ustnej,
-zakażenie układu moczowego,
-grzybicze zapalenie pochwy,
-nasilone objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS),
-wysypki skórne i trądzik,
-alergie: pokarmowe, na kurz, pleśnie i popularne środki chemiczne używane w gospodarstwie domowym oraz na substancje chemiczne zawarte w aerozolach, a także na zapach tanich perfum,
-skłonność do przeziębień, zapaleń gardła i angin,
-suchy kaszel,
-częste zapalenia oskrzeli,
-przewlekły nieżyt zatok obocznych nosa,
-zapalenia płuc na tle grzybiczym (najczęściej błędnie rozpoznawane jako bakteryjne, a zastosowane antybiotyki przeciwbakteryjne przyspieszają rozwój grzybicy ogólnoustrojowej).
PMS miewam upierdliwy, ale tym bym się nie przejmowała, zwłaszcza że jestem jeszcze w okresie dojrzewania (tak myślę). No i trądzik, którego przyczyn może być wiele. Poza tym nic, żadnych grzybic, przewlekłych katarów, kaszlów, zapalenia oskrzeli i takich tam...
No to faktycznie, nie doszukuj się u siebie candidy Widać jest jakaś inna przyczyna u Ciebie.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Właśnie zapomnialam o jednej ważnej rzeczy... ze przy antybiotyku.należy brac też preparaty przeciwgrzybicze.. jutro muszę polecieć do apteki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Najlepiej trilac lub acidofil, są najlepsze Przynajmniej tak mi mówiło już kilka farmaceutek.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez jeffrey Pokaż wiadomość
Ja właśnie też podejrzewam u siebie candidę i chciałabym to jakoś sprawdzić... Czy mogłabyś napisać jakie badania robiłaś w tym kierunku? Byłabym bardzo wdzięczna
Oczywiście, już Ci piszę
Robiłam badania kału w kierunku grzybów, wymazy z gardła (u laryngologa), posiew moczu w kierunku grzybów (skierowanie od urologa), wymazy z szyjki macicy (skierowanie od ginekologa, pobiera położna), panel wątrobowy pełny (skierowanie od gastrologa), IgA, IgG... Chyba tyle, nie pamietam, co jeszcze.
Dużo tego, ale candida ma to do siebie, że trudno ją wykryć. Mi pasowała większość objawów z candidy, ale okazało się, że jej nie mam

Powodzenia w szukaniu przyczyny

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Z tą candida to dajcie sobie spokój. Jak przeczytasz objawy jakiejś choroby to też ją zaczniesz podejrzewać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nigdy nie zaszkodzi sprawdzić
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 14:05   #1358
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Znalazłam informacje o przemywaniu twarzy wodą leczniczą, co o tym myślicie ? Chodzi m.in o wodę Jan
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:31   #1359
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Znalazłam informacje o przemywaniu twarzy wodą leczniczą, co o tym myślicie ? Chodzi m.in o wodę Jan
Nie mam zielonego pojęcia.
Dziewczyny którąś stosowała ekstrakt przeciwtrądzikowy z zsk? Zastanawiam się czy by go sobie czasem nie zamówić

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:36   #1360
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Zaczynam pić siemię Zalałam wrzątkiem, ale nie zrobił się glucik Czy można jeść takie siemię zaparzone bez glucika?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:38   #1361
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Zaczynam pić siemię Zalałam wrzątkiem, ale nie zrobił się glucik Czy można jeść takie siemię zaparzone bez glucika?
Można Pewnie po prostu dałaś za mało siemienia/za dużo wody i dlatego nie zrobił się glucik.
Nie wiem jakie masz siemię, ale zmielone można od razu zalać wodą w kubku, a w ziarnach trzeba pogotować kilkanaście minut
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 08:43   #1362
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Można Pewnie po prostu dałaś za mało siemienia/za dużo wody i dlatego nie zrobił się glucik.
Nie wiem jakie masz siemię, ale zmielone można od razu zalać wodą w kubku, a w ziarnach trzeba pogotować kilkanaście minut
No wlasnie jak gotowalam(ziarna) zrobil sie glucik, ale nie chce mi sie gotowac:P Ale chyba jednak będę musiała
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:54   #1363
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Zaczynam pić siemię Zalałam wrzątkiem, ale nie zrobił się glucik Czy można jeść takie siemię zaparzone bez glucika?
Można, ale nasz organizm i tak nie trawi tych ziaren - chyba ze będziesz każde ziarenko.dokładnie przegryzała a już nie pamiętam 1 łychę siemienia na szklankę wody chyba i gotowałam z 10 min, albo zostawić w lodówce na noc i rano pić glutka . Tylko pij dużo wody bo będziesz chodzic ze wzdetym brzuchem :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Można Pewnie po prostu dałaś za mało siemienia/za dużo wody i dlatego nie zrobił się glucik.
Nie wiem jakie masz siemię, ale zmielone można od razu zalać wodą w kubku, a w ziarnach trzeba pogotować kilkanaście minut
Kupnego zmielonego nie polecam bo jest odtluszczone, lepiej samemu zmielić. Sama zglupialam jak jest z tą cyjanogeneza i kupiłam olej lniany budwigowy..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 09:20   #1364
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Mnie ostatnio zaczęło trochę wysypywać i stwierdziłam ,że to prawdopodobnie ,,zasługa,, ślimaka
A miało być tak pięknie
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 09:38   #1365
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Znalazłam informacje o przemywaniu twarzy wodą leczniczą, co o tym myślicie ? Chodzi m.in o wodę Jan
Może to być całkiem fajny pomysł, bo skoro te wody działają dobrze od wewnątrz, to i z zewnątrz powinny W końcu są wysoce mineralne. Na pewno można spróbować - moim zdaniem
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 10:20   #1366
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Można, ale nasz organizm i tak nie trawi tych ziaren - chyba ze będziesz każde ziarenko.dokładnie przegryzała a już nie pamiętam 1 łychę siemienia na szklankę wody chyba i gotowałam z 10 min, albo zostawić w lodówce na noc i rano pić glutka . Tylko pij dużo wody bo będziesz chodzic ze wzdetym brzuchem :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------



Kupnego zmielonego nie polecam bo jest odtluszczone, lepiej samemu zmielić. Sama zglupialam jak jest z tą cyjanogeneza i kupiłam olej lniany budwigowy..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hm, ja piłam właśnie zmielone siemię i było OK Teraz kupiłam w ziarnach i nie chce mi się gotować, więc chyba rzeczywiście sobie zmielę sama
Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio zaczęło trochę wysypywać i stwierdziłam ,że to prawdopodobnie ,,zasługa,, ślimaka
A miało być tak pięknie
Jak długo go używasz?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 10:29   #1367
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Jak długo go używasz?
Nie cale 4tygodnie.Mam nadzieje że to chwilowe i nie potrzebnie panikuje.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 11:38   #1368
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Nie cale 4tygodnie.Mam nadzieje że to chwilowe i nie potrzebnie panikuje.
Na pewno
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 17:54   #1369
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Powiedzcie mi, czy to wyciskanie na prawdę jest takie złe? Niektóre paskudztwa (takie małe) jeśli tego nie zrobię będą siedzieć mi w skórze tydzień, mimo smarowania duaciem, skinorenem , nic to nie daje.a A jak go załatwię to już zaczyna się goić, zaraz zniknie ślad i jest spokój.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 18:03   #1370
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy to wyciskanie na prawdę jest takie złe? Niektóre paskudztwa (takie małe) jeśli tego nie zrobię będą siedzieć mi w skórze tydzień, mimo smarowania duaciem, skinorenem , nic to nie daje.a A jak go załatwię to już zaczyna się goić, zaraz zniknie ślad i jest spokój.
Niby tak, ale pani dermatolog mi to wytłumaczyła. Swego czasu też wyciskałam, przypaliłam i śladu nie ma. Ale chodzi o to - że wyciskając zwiększasz prawdopodobieństwo bliznowacenia, a bakterie z tej wydzieliny nie tylko wydostają się na zewnatrz ale tez i spowrotem wewnatrz. Jesli masz powazny trądzik to popadasz w błędne koło. Mi przy zoracu kilka ropnych samoistnie pęka i niestety ale ślad pozostaje - niewielki, ale pozostaje. Po zagojonym wyprysku nie ma ani śladu, tylko czerwony ślad, który i tak sam zniknie po 6 miesiącach albo po 2 miesiącach ciągłej wylinki.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 18:29   #1371
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Niby tak, ale pani dermatolog mi to wytłumaczyła. Swego czasu też wyciskałam, przypaliłam i śladu nie ma. Ale chodzi o to - że wyciskając zwiększasz prawdopodobieństwo bliznowacenia, a bakterie z tej wydzieliny nie tylko wydostają się na zewnatrz ale tez i spowrotem wewnatrz. Jesli masz powazny trądzik to popadasz w błędne koło. Mi przy zoracu kilka ropnych samoistnie pęka i niestety ale ślad pozostaje - niewielki, ale pozostaje. Po zagojonym wyprysku nie ma ani śladu, tylko czerwony ślad, który i tak sam zniknie po 6 miesiącach albo po 2 miesiącach ciągłej wylinki.
No wlasnie wiem, ze w teorii wyciskanie jest zle. Kurcze mi sporo zostało po tych guzowatych paskudach-niestety te blizny trzymaja sie bardzo dlugo, mimo,ze nie wyciskalam i tak spore blizny sa.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 19:44   #1372
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
No wlasnie wiem, ze w teorii wyciskanie jest zle. Kurcze mi sporo zostało po tych guzowatych paskudach-niestety te blizny trzymaja sie bardzo dlugo, mimo,ze nie wyciskalam i tak spore blizny sa.
Też mam, ale widzę, że ładnie schodzą przy łuszczeniu i nie są to głębokie dziurki (np. po ospie są głębokie). Każdy robi jak chce. Wierzę w moc retinoidów i może po 1-2 roku będę mieć gładziutką twarzyczkę Cierpliwości i trzymam kciuki, każdy ma chwile zwątpienia i czasem zaczyna wyciskać te prychole ale po chwili zastanowienia bardzo tego żałuje . Mi też zostały slady po wielkich gulach po acnedermie.. i co ? Przestałam na nie patrzeć bo upatrzyłam sobie brodę i po kilku miesiącach (chyba 4) nie ma śladu.

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-18 o 19:46
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 20:00   #1373
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też mam, ale widzę, że ładnie schodzą przy łuszczeniu i nie są to głębokie dziurki (np. po ospie są głębokie). Każdy robi jak chce. Wierzę w moc retinoidów i może po 1-2 roku będę mieć gładziutką twarzyczkę Cierpliwości i trzymam kciuki, każdy ma chwile zwątpienia i czasem zaczyna wyciskać te prychole ale po chwili zastanowienia bardzo tego żałuje . Mi też zostały slady po wielkich gulach po acnedermie.. i co ? Przestałam na nie patrzeć bo upatrzyłam sobie brodę i po kilku miesiącach (chyba 4) nie ma śladu.
Ja raczej staram się nie wyciskać, ale sa tacy przyjaciele co az sie prosza.Ja po acne dermie nie miala gul- nawet mowiac szczerze jak go uzywalam to nie robily sie az tak czesto
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 20:08   #1374
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja raczej staram się nie wyciskać, ale sa tacy przyjaciele co az sie prosza.Ja po acne dermie nie miala gul- nawet mowiac szczerze jak go uzywalam to nie robily sie az tak czesto

Skąd ja to znam.. Ale przestałam się tym przejmować - nie będę się kogoś słuchać kto ma jednego pryszcza na ruski rok i w dodatku wyciska go brudnymi łapami i przypala spirytusem salicylowym ! Tak więc głowa do góry, mi to przeszło - wierzę, że w ten sposób pozbędę się trwale tego paskudztwa ..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 21:09   #1375
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy to wyciskanie na prawdę jest takie złe? Niektóre paskudztwa (takie małe) jeśli tego nie zrobię będą siedzieć mi w skórze tydzień, mimo smarowania duaciem, skinorenem , nic to nie daje.a A jak go załatwię to już zaczyna się goić, zaraz zniknie ślad i jest spokój.
Ja często wyciskam I zauważyłam, że jeśli wycisnę pryszcza i nie pojawi się krew, to później ładnie się goi. Zawsze później smaruję benzacne i prawie się nie roznosi Ale jak duszę, męczę, dręczę, to później jest makabra Ale ogólnie był moment, gdzie nie wyciskałam prawie nic i twarz była ładniejsza, rzadziej się coś pojawiało...
No, ale teraz dzięki ślimaczkowi prawie nie mam czego wyciskać, jedynie zaskórniki zamknięte, a z nimi potrafię wytrzymać dość sporo. Jeśli już się powiększą, to wtedy mnie denerwują, ale tak to czekam aż znikną

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-05-18 o 21:10
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 21:52   #1376
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio zaczęło trochę wysypywać i stwierdziłam ,że to prawdopodobnie ,,zasługa,, ślimaka
A miało być tak pięknie
kurcze to niefajnie Jak jednej osobie zaszkodził to chyba podaruję sobie tę "przyjemność". Po dwóch dniach z filtrem Vichy przekonałam się, że naprawdę trzeba być ostrożnym, ten mnie ewidentnie zapchał, i to bardzo, za bardzo, żebym go miała znowu nałożyć na twarz Jak jakimś magicznym sposobem wynajdę kolejne kilkadziesiąt zł to wrócę pokornie do znienawidzonego wcześniej SVR Lysalpha, na razie będę męczyć L'oreala którego mam zapas
Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy to wyciskanie na prawdę jest takie złe? Niektóre paskudztwa (takie małe) jeśli tego nie zrobię będą siedzieć mi w skórze tydzień, mimo smarowania duaciem, skinorenem , nic to nie daje.a A jak go załatwię to już zaczyna się goić, zaraz zniknie ślad i jest spokój.
Ja czasem wyciskam. Zwłaszcza te białe czy żółte, co tkwią płytko pod naskórkiem, i nie ma stanu zapalnego - same schodzą takie w min. tydzień (o ile wcześniej nie pękną albo nie rozdrapię ich, nawet przez sen), po wyciśniętych nie ma śladu po dniu. Czasem też (w określonych przypadkach, bo na mojej twarzy miałam absolutnie wszystkie rodzaje zmian trądzikowych) widzę, że jak coś mi siedzi w skórze to jak się tego nie pozbędę, to mi się zrobi paskudny, ogromny stan zapalny - wtedy też wolę wycisnąć.
Oczywiście zawsze dezynfekuję.
Ale jak mówi Ewunia, wyciskanie wszystkiego co popadnie wprowadza w błędne koło, bo nie dość, że roznosimy bakterie, to jeszcze pobudzamy gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji łoju (zwłaszcza przy zaskórnikach).
Z bliznami to jest indywidualna sprawa, ja wycisnęłam sporo syfów na twarzy, a ślady mam pojedyncze, i to nie tam, gdzie miałam skupisko syfów (czoło) a w miejscu na policzku, w którym skóra tłusta graniczy z normalną (chyba ze 2 czy 3 dziurki, nawet nie bardzo duże) A sino-brązowe ślady po pryszczach, wyciśniętych czy nie, potrafią mi siedzieć na skórze po kilka miesięcy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 22:09   #1377
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kurcze to niefajnie Jak jednej osobie zaszkodził to chyba podaruję sobie tę "przyjemność". Po dwóch dniach z filtrem Vichy przekonałam się, że naprawdę trzeba być ostrożnym, ten mnie ewidentnie zapchał, i to bardzo, za bardzo, żebym go miała znowu nałożyć na twarz Jak jakimś magicznym sposobem wynajdę kolejne kilkadziesiąt zł to wrócę pokornie do znienawidzonego wcześniej SVR Lysalpha, na razie będę męczyć L'oreala którego mam zapas
ja też doszłam dziś do wniosku, że mój nowy krem na dzień, Lirene z filtrem 30, mnie zapycha. Skóra znacznie mi się pogorszyła, mam dużo grudek i pojawiły się 2 krosty ropne

i niestety chyba będę musiała go porzucić, szkoda kasy, na szczęscie nie był tak drogi jak ten Twój, Vichy.
Widać, że trudno znaleźć krem z filtrem, który by się nie świecił jak szalony i nie zapychał.. a skórę chętnie chciałabym chronić przed UVA i UVB, tylko właśnie, JAK.

A teraz jeszcze wspomnę o moim mydle siarkowa moc i efektach:
dekolt jest już ładny, nic nowego się nie pojawia
plecy ciut słabiej zareagowały, ale też widzę poprawę.
Ale problem jest nowy, skóra barrrdzo się wysuszyła, a boję się użyć jakiegokolwiek balsamu, skoro może ponownie się zapchać..

Znacie balsamy, które nie mają tendencji do zapychania i są lekkie, odpowiednie na lato/upały?
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 22:55   #1378
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja wyciskam, nie zauważyłam, żeby brak wyciskania coś polepszał - przeciwnie, niewyciskane goją się o wiele, wiele dłużej.
Oczywiście wyciskam tylko takie, które już "chcą" wyjść - nie ma co zmuszać. I w czystych warunkach (czysta twarz, łapy, przemycie czymś odkażającym). Ostatnio np. wyszła mi wielka gula na plecach, dawno takiej nie miałam. Na początku była za głęboko, żeby ją wyciskać, potem zrobił się czubek. Po wyciśnięciu elegancko się zagoiło, na drugi dzień żadnej opuchlizny, ból znikł w sumie prawie od razu... Właśnie w przypadku ropnych krostek to jest to wg mnie bardzo ważne - wyciśnięcie (oczywiście prawidłowe) usuwa ból, poza tym wg mnie to jednak trochę obrzydliwe zostawiać ropę w ciele, wrzody też się oczyszcza. Raczej pomaga się własnemu organizmowi usuwając ropę.

Drugi typ zmian, których nie wyobrażam sobie zostawiać to stwardniałe zaskórniki. Same nie wyjdą - jakby miały wyjść to by wyszły, problem z zaczopowanym porem polega na tym, że tłuszcz nie wychodzi. Trzeba mu pomóc, nie zawsze wyciskając, czasem peeling lub maseczka peel-off wystarczy, ale wg mnie najlepiej i do końca usuwa właśnie właściwe wyciśnięcie. Właściwe, czyli nic na siłę.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Niby tak, ale pani dermatolog mi to wytłumaczyła. Swego czasu też wyciskałam, przypaliłam i śladu nie ma. Ale chodzi o to - że wyciskając zwiększasz prawdopodobieństwo bliznowacenia, a bakterie z tej wydzieliny nie tylko wydostają się na zewnatrz ale tez i spowrotem wewnatrz. Jesli masz powazny trądzik to popadasz w błędne koło. Mi przy zoracu kilka ropnych samoistnie pęka i niestety ale ślad pozostaje - niewielki, ale pozostaje. Po zagojonym wyprysku nie ma ani śladu, tylko czerwony ślad, który i tak sam zniknie po 6 miesiącach albo po 2 miesiącach ciągłej wylinki.
No tak, ja nie mam takiego rodzaju trądziku, w sumie teraz mam taki trądzik "starczy" - głównie zaskórniki, malutkie płytkie krostki i okazjonalnie większe lub mniejsze gule. Ale nawet jak miałam mocniejszy to środki przeciwbakteryjne mi nie pomagały, za to zawsze miałam problemy z rogowaceniem skóry.

Dlatego od razu zastrzegam, że to co u mnie się sprawdza u innych może się nie sprawdzać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 23:17   #1379
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
ja też doszłam dziś do wniosku, że mój nowy krem na dzień, Lirene z filtrem 30, mnie zapycha. Skóra znacznie mi się pogorszyła, mam dużo grudek i pojawiły się 2 krosty ropne

i niestety chyba będę musiała go porzucić, szkoda kasy, na szczęscie nie był tak drogi jak ten Twój, Vichy.
Widać, że trudno znaleźć krem z filtrem, który by się nie świecił jak szalony i nie zapychał.. a skórę chętnie chciałabym chronić przed UVA i UVB, tylko właśnie, JAK.
jak jesteś zainteresowana faktorem SPF 30 to szczerze polecam Synchroline Aknicare Sun SPF 30 Kosztuje więcej niż Lirenka, wiadomo, ale jednak w twarz trzeba inwestować - a ten filtr jest tego warty Najlżejszy, najbardziej komfortowy z jakim miałam do czynienia. Elegancko się wchłania, nie zapycha Producent powinien wypuścić też SPF 50, naprawdę, to mógłby być Filtr Wszech Czasów
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 23:34   #1380
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja wyciskam, nie zauważyłam, żeby brak wyciskania coś polepszał - przeciwnie, niewyciskane goją się o wiele, wiele dłużej.
Oczywiście wyciskam tylko takie, które już "chcą" wyjść - nie ma co zmuszać. I w czystych warunkach (czysta twarz, łapy, przemycie czymś odkażającym). Ostatnio np. wyszła mi wielka gula na plecach, dawno takiej nie miałam. Na początku była za głęboko, żeby ją wyciskać, potem zrobił się czubek. Po wyciśnięciu elegancko się zagoiło, na drugi dzień żadnej opuchlizny, ból znikł w sumie prawie od razu... Właśnie w przypadku ropnych krostek to jest to wg mnie bardzo ważne - wyciśnięcie (oczywiście prawidłowe) usuwa ból, poza tym wg mnie to jednak trochę obrzydliwe zostawiać ropę w ciele, wrzody też się oczyszcza. Raczej pomaga się własnemu organizmowi usuwając ropę.

Drugi typ zmian, których nie wyobrażam sobie zostawiać to stwardniałe zaskórniki. Same nie wyjdą - jakby miały wyjść to by wyszły, problem z zaczopowanym porem polega na tym, że tłuszcz nie wychodzi. Trzeba mu pomóc, nie zawsze wyciskając, czasem peeling lub maseczka peel-off wystarczy, ale wg mnie najlepiej i do końca usuwa właśnie właściwe wyciśnięcie. Właściwe, czyli nic na siłę.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------


No tak, ja nie mam takiego rodzaju trądziku, w sumie teraz mam taki trądzik "starczy" - głównie zaskórniki, malutkie płytkie krostki i okazjonalnie większe lub mniejsze gule. Ale nawet jak miałam mocniejszy to środki przeciwbakteryjne mi nie pomagały, za to zawsze miałam problemy z rogowaceniem skóry.

Dlatego od razu zastrzegam, że to co u mnie się sprawdza u innych może się nie sprawdzać.
Dokladnie u mnie jesy tak samo. Najwiecej mam po prostu zwyklycch ciemnych zaskornikow lub bialych na policzkach, takich jakby zasuszonych. Gdybym je nie wyciskala po jakims czasie gdyby doszlo do dalszego rogowacenia zrobilby sie stan zapalny. A jesli wycisne to zwykle nic mi sie nie rozsiewa ale wlasnie musi to byc robione z glowa nie na sile. Najlepiej po goracym prysznicu kiedy miesnie twarzy sa rozluznione. Ale nikogo do tego nie namawiam.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.