progesteron- kiedy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-27, 19:48   #1
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295

progesteron- kiedy?


Hej dziewczyny! Mam do Was takie pytanie- może będziecie mogły mi pomóc. Przeszukałam to forum, ale nie znalazłam zadowalającej mnie odpowiedzi. Ale do rzeczy. Od pewnego czasu staramy sie z mężem o dzidziusia i podczas ostatniej wizyty lekarz zalecił mi zrobienie badań hormonalnych. No i w zasadzie wszystkie juz zrobiłam oprócz progesteronu. Lekarz polecił mi (tzn.tak mi się wydaje) zrobic to badanie w 21, 22 i 23 dniu cyklu. I tu moje pytanie, czy to możliwe, że należy je zrobić przez te 3 kolejne dni, czy coś żle zrozumiałam? Czy moze ma to być jedno badanie między 21 a 23 dniem cyklu? Wybaczcie jeżeli moje pytanie wyda Wam się głupie, ale naprawde się na tym nie znam. W sumie wiem, że moge zadzwonić do lekarza i zapytać, ale teraz weekend i święta więc nie chcę mu zawracać głowy, a chciałabym wiedzieć jak najszybciej. dziekuję.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:46   #2
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: progesteron- kiedy?

Hej,
nie jestem ekspertką, ale napiszę, co wiem.
Ja też staram się z TZ-em o dzidzię. To był (bo już się kończy) 4 cykl. Mam zrobione część badań, cyto itd. Biorę luteinkę (bo miałam dłuugie cykle). Właśnie wyjęłam notatki z zaleceniami mojej lekarki, gdyby do listopada nic nie zaskoczyło.
" W surowicy w 23-24 dniu (albo - albo)
- PRL na czczo,
- progesteron"
Coś czuję, że znów nic z tego (jutro pewnie @ mnie dopadnie, bo coś brzuch mnie pobolewa ). Kolejny cykl będzie z wiesiołkiem i bez luteiny (bo nie chcę, żeby mi sfałszowała wyniki badań, które mam zamiar zrobić).
Zyczę powodzenia
Pozdrawiam
A.
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 08:24   #3
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: progesteron- kiedy?

Ja progesteron robiłam w 21 dc, miałam zalecone między 20 a 22 dc
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 12:52   #4
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: progesteron- kiedy?

Dzięki dziwczyny. Chyba dla pewności jeszcze skontaktuje się z tym lekarzem, bo szkoda jakbym coś zrobiła nie tak. Byłam u tego lekarza razem z mężem i on twierdzi, że też zrozumiał, że te badania mam zrobić przez 3 kolejne dni. i stąd ta moja niepewność. a może któraś z Was spotkała sie z taką sytuacją, żeby progesteron badać przez 3 kolejne dni cyklu?
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.