gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 14:05   #1
Moni1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 35
GG do Moni1986
Question

gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??


Około 2 tygodnie temu odkryłam ze mam guzka pobiegłam zrobic usg i wyszło, ze to gruczolakowłokniak ma13,7/7 mam przyjsc za 3 miesiace na kontrole jak bedzie rosl to do usuniecia. Problem w tym, ze stosuje tabletki antykoncepcyjne pytajac lekarza czy to przez nie mam tego guzka powiedzial, ze nie mowi zei o tym oficjalnie ale powoduja takie zmiany w piersiach, potem pytajac czy powinnam odstawic tabletki stwierdzil, ze nie ma potrzeby. Dla mnie te odpowiedzi sie wykluczaja. Mam dylemat koncze wlasnie opakowanie i nie wiem czy zaczynac nastepne, moja pani ginekolog nie bedzie przyjmowac przez miesiac a wiem ze ona powiedzialaby mi prawde, a ten lekarz od usg zamacił mi tylko w glowie, wiem ze na forum byly odpowiedzi ze raczej powinno sie odstawic, ale znalazłam tez odpowiedzi, ze nie trzeba i co robic??W koncu zdrowie przede wszystkim, ale zal by mi było rezygnowac z tabletek
Moni1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 17:35   #2
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Gruczolaki powstają szczególnie u młodych kobiet z powodu nadmiernego rozwoju tkanki gruczołowej i włóknistej w piersi - lekarz powinien zalecić biopsję zwłaszcza, że u ciebie jest dużych rozmiarów. Myślę również że powinnaś odstawić tabletki bo to one mogły się przyczynić jego powstania bo niestety ryzyko zażywania tabletek jest zawsze i bywają różne powikłania. Ja na twoim miejscu poszłabym do ginekologa-onkologa chociaż u młodych osób bardzo rzadko dochodzi do powstania raka ale lepiej dmuchać na zimne.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 18:55   #3
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Mi pani ginekolog powiedziała, że do czasu, jak nie zrobię USG nie mam brać tabletek, z tego względu, że lepiej dmuchać na zimne, a nie wiadomo jaki charakter maja moje zmiany. Ja bym sie na Twoim miejscu na razie wstrzymała z tabletkami.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:41   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

ja bym nie odstawiała leków bez konsultacji z lekarzem
miesiąc to nie jest tak długo dla wzrostu gruczolakowłókniaka, ale jak się niepokoisz i nie wytrzymasz tyle, to możesz iść do innego lekarza i się poradzić (np. onkolog, ginekolog - endokrynolog)
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:35   #5
Moni1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 35
GG do Moni1986
Arrow Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Mi lekarz, ktory robił usg powiedzial, ze jest pewien ze to nic groznego, ale jesli mu nie ufam moge zrobic biopsje, jak zapytalam co mi radzi, to powiedzial, ze to moj wybór, stwierdził tylko ze moge miec kolejnego gruczolakowłokniaka za jakis czas bo to taki rodzaj zmiany. Postanowilam ze pojde zrobic kolejne usg w sierpniu i wtedy biopsja, narazie staram sie nie myslec o tym bo sesja i kolejny powod do stresu mi nie jest potrzebny. Narazie sprobuje sie dostac do innego ginkologa i zobacze co mi doradzi, boje sie ze wlasnie hormony moga spowodowac ze bede miec drugiego guzka, albo ze sie powiekszy.Za duzo czytam o tym na internecie i juz mam schizy i nie wiem bo z tego co juz czytalam to jedni lekarze mowia ze mozna brac inni, ze nie wiec zdania sa podzielone hm Jak tylko ja sie czegos konkretnego dowiem to napisze tu na forum bo moze sie to komus przyda
Moni1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:49   #6
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

ja mam doświadczenie z gruczolakowłókniakami niestety, a nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych

jak pierwszy raz je odkryłam lekarze mówili, że to z powodu zbyt wysokiego poziomu prolaktyny, biorę leki i PRL mam w normie a włókniaki znowu się pojawiają i na ostatnim usg lekarz powiedział mi, że teraz się już nie łączy PRL z włókniakami

lekarz do którego chodzę w sprawie tej prolaktyny mówi, że leki antykoncepcyjne wpływają na poziom prolaktyny, a tym samym mogą mieć wpływ na piersi i tak koło się zamyka

generalnie konkluzja jest taka obu lekarzy (bo obaj ze sobą współpracują), że niektórzy mają skłonność do tworzenia się włókniaków i tyle - trzeba kontrolować

teraz staramy się z mężem o dzidzię i mam nadzieję, ze po ciąży wszystko się unormuje
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:50   #7
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Najlepsza będzie chyba szybka konsultacja z ginekologiem. To powinno Cię uspokoić, no i dowiesz się, co z tabletkami zrobić
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 20:57   #8
Moni1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 35
GG do Moni1986
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

A czy mógłby w tej sprawie sie wypowiedziec pan DOKTOR chyba rozwiałoby to wiele wątpliwosci. Jeste umowiona naprzyszly tydzien do gina i teraz tylko czekam na ten dzien, pozdrawiam
Moni1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 18:48   #9
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Doktora na tym forum nie ma już niestety od dawna.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 11:30   #10
Moni1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 35
GG do Moni1986
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

No więc wrociłam od ginekologa i moje przypuszczenia sie sprawdzily, musze odstawic tabletki, lekaraka dala mi do zrozumienia ze to przez hormony i nie moge brac dlaej bo mam juz 2go guzka Po sesji wizyta u onkologa i zobacze co dalej. Jedno jest pewne musze odstawic tabletki, szkoda mi strasznie nigdy niczego innego nie uzywalam i boje sie jak to teraz bedzie z gumkami, pozdrawiam
Moni1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 14:13   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

mialam podobnego wlokniaka w piersi ,lekarz zmienil mi pigulki z cilestu na minulet.
wlokniak zniknął sam i nie powrocil .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 04:56   #12
czarnulaldz89
Przyczajenie
 
Avatar czarnulaldz89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź/UK
Wiadomości: 2
Dot.: gruczolakowłokniak a tabletki anty? odstawic czy nie??

Witam, przeczytalam wasze posty i postanowilam sie podzielic z wami moim przezyciem. Dwa lata temu ktoregos dnia pod czas kompieli wyczulam mala kuleczke w prawej piersie w okolicy pachy, nie wiedzialam co to jest wiec spytalam mame czy nie wie co to moze byc( mama jest pielegniarka), powiedziala mi ze to moze powiekszone gruczoly przed okresem( bylam tydzien przed), po okresie faktycznie ta kuleczka byla ale mniejsza. Miesiac po tej sytuacj przyszla do szkoly na zajecia pani onkolog ktora uswiadamiala dziewczyny jak wykonac poprawie samobadanie piersi. Gdy wyciagnela sztuczna piers z gruczolkami aby kazda z nas mogla sprawdzic jak to sie robi, poczulam dokladnie to samo co w mojej piersi od raz to zglosilam i pani doktor zabrala mnie do gabinetu pielegniarki i zbadala moja piers. Po zbadaniu wyslala mnie do onkologa, na wizyte czekalam ponad 5 miesiecy. Pod czas wizyty lekarz spytal sie mnie czy biore jakiekolwiek tabletki hormonalne, oczywiscie w tym czasie nie bralam zadnych tabletek i skierowal mnie na biopsje. Wyniki biopsji potwierdzily ze to jest gruczolakowłókniak. Po trzech miesiacach od badania poszlam na kolejna wizyte, tym razem gruczolakowłókniak byl juz wiekszy, lekarz skierowal mnie na operacje usuniecia tego guzka. Podczas operacji okazalo sie iz mam jeszcze dwa inne guzy w tej samej piersi, co jest oznaka takiej "urody" moich piersi jak twierdzi doktor. Po operacji poszlam do ginekologa na konsultacje i przepisal mi po wczesniejszej konsultacji z moim onkologiem tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Jestem zadowolona z tych tabletek bo juz nie mam bolesnych i dlugich miesiaczek a piersi mnie juz wcale nie bola. Niestety jedynym minusem tego wszystkiego jest to ze strasznie mi zmalaly piersi i ta piers po operacji "chora" jest znacznie mniejsza od tej drugiej ale coz z tego najwazniejsze ze nie ma narazie zadnych komplikacji
czarnulaldz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.