Henna na odzywienie wlosow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 15:42   #1
Kaaska
Raczkowanie
 
Avatar Kaaska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65

Henna na odzywienie wlosow


Czesc dziewczyny

Od przeszlo roku jestem zaprawiona w bojach wlosomaniaczka, co znaczaco wplynelo na polepszenie stanu moich wlosow. Jednak z natury moje wlosy sa cienkie, chcialabym je jakos "pogrubic".
Moje wlosy nigdy nie byly farbowane, nie robilam trwalej, jedyne zabiegi u fryzjera w moim calym zyciu to podcinanie i pielegnacja Mam naturalne wlosy blond, kolor bardziej zloty, i ostatnio przeczytalam na blogu Anwen, ze henna moze poprawic gestosc wlosow, czy to prawda? Ja nigdy sie nie interesowalam tym tematem, bo jestem zadowolona z mojego koloru i nie interesowaly mnie zadne metody farbowania ich.
Po przeczytaniu kilku postow na blogach na temat bezbarwnej henny, mam pytanie do Was :
1) Oczywiscie bylaby to henna bezbarwna, ale czy mimo tego istnieje ryzyko przyciemnienia koloru?
2) Czy henna rzeczywiscie odzywia wlosy, czy wplynelaby jakos na ich kondycje, porost?
3) Czy henna pogrubia wlosy?
4) Czytalam tez o hennie do rozjasnienia wlosow, mimo, ze jak wspominalam, jestem zadowolona z mojego koloru, to zawsze podobaly mi sie jasniutkie blondy Czy henna moze tez rozjasniac wlosy? (oczywiscie taka do rozjasniania, nie ta bezbarwna). Czy taki zabieg niszczylby wlosy?

Mam wlosy wysokoporowate, ale dzieki "ortodoksyjnemu" wlosomaniactwu zmierzaja w strone sredniej porowatosci

Pozdrawiam
__________________
Pijaczka pokrzywy - wypite 7 kubków.
Dbam o włosy. Uczę się. Odchudzam się. Dbam o siebie.
Kaaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 11:05   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

1) Oczywiscie bylaby to henna bezbarwna, ale czy mimo tego istnieje ryzyko przyciemnienia koloru?

piszac henna bezbarwna rozumiem,ze masz na mysli cassie bo sama henna jest ruda ?
Cassia zasadniczo nie farbuje, aczkolwiek jak masz bardzo bardzo jasny blond/farbowane wlosy/dodasz cytryny to podobno moze nadac lekko zlotego odcienia

2) Czy henna rzeczywiscie odzywia wlosy, czy wplynelaby jakos na ich kondycje, porost?

tak henna odzywia,cassia tez, nie zniszcza Ci wlosow, na porost jakos bardzo nie wplyna bo nei robi sie ich jakos bardzo czesto, ale na pewno nie zaszkodza

3) Czy henna pogrubia wlosy?

henna lekko tak, jak cassia to ciezko powiedziec

4) Czytalam tez o hennie do rozjasnienia wlosow, mimo, ze jak wspominalam, jestem zadowolona z mojego koloru, to zawsze podobaly mi sie jasniutkie blondy Czy henna moze tez rozjasniac wlosy? (oczywiscie taka do rozjasniania, nie ta bezbarwna). Czy taki zabieg niszczylby wlosy?

Nie ma henny ktora rozjasnia wlosy-henna to natualny barwnik i wlosy przyciemnia , to o czym piszesz to po prostu jaas farba rozjasniajaca z (byc moze) dodatkiem jakis ekstraktow z cassi - ale naturalne ziolowe specyfiki nie rozjasniaja wlosow
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:54   #3
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

Co do rozjaśniania, czy nie chodzi Ci przypadkiem o wypiszczone jakiś czas temu na rynek blond "henny" od Khadi?

To ściema, są to zwykłe mieszanki ziół, bazujące na cassi. Odżywią, mogą (jak sama cassia) trochę ozłocić naturalny blond, ale go nie rozjaśnią. Zioła nie mają trwałych właściwosći rozjaśniających.

Co do pogrubienie, tutaj cassia może sie sprawdzić. Nie jest to jednak trwale pogrubienie. Sama używam henny i zawsze przez pierwsze 2 tygodnie po hennowaniu włosy sprawiają wrażenie grubszych.
__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2016-02-02 o 19:55
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 21:06   #4
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

a nie swędzi Was skóra głowy po hennie?
Ja ostatnio jak robiłam Khadi to pod koniec trzymania (po ok 1,5 h) zaczęła mnie masakryczne swędzieć skóra głowy. Po spłukaniu tak samo, dopiero po drugim myciu to ustąpiło.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 21:54   #5
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
a nie swędzi Was skóra głowy po hennie?
Ja ostatnio jak robiłam Khadi to pod koniec trzymania (po ok 1,5 h) zaczęła mnie masakryczne swędzieć skóra głowy. Po spłukaniu tak samo, dopiero po drugim myciu to ustąpiło.
Mnie się nigdy nic nie działo, ale ja mam pancerny skalp (nigdy żadnego uczulenia). Po prostu na hennę, tak samo jak na każdą inną substancję bez względu na jej pochodzenie naturalne lub syntetyczne - można mieć alergię. Możesz być takim przypadkiem.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 17:13   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

mnie tez nigdy po hennie nie swedzialo, w zasadzie to henna na dzialanie antygrzybiczne i korzystny wplyw na skore glowy, ale moze tak jak napisala Wolha wyzej jestes uczulona?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 12:55   #7
adziakf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Henna na odzywienie wlosow

Pierwszy raz słyszę o takim specyfiku
adziakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 16:38:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.