Depilator czy maszynka elektryczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-11, 17:27   #1
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Red face

Depilator czy maszynka elektryczna?


Przeczytałam kilka tematów odnośnie depilatorów i depilacji, jednak nadal mam sporo pytań i wątpliwości. Mam nadzieję, że za bardzo nikt się na mnie nie pogniewa za kolejny podobny wątek na forum

Mam 16 lat, a depiluję się od ok. 2 lat. Mam już dość jednorazowych maszynek. Owszem, są szybkie i wygodne w użyciu, ale praktycznie codziennie, czy co drugi dzień muszę się golić
Stosowałam też kremy i pianki, ale albo wychodziło to za drogo albo śmierdziało przeokropnie w całym domu. Pomyślałam więc o zakupie depilatora albo maszynki elektrycznej. Tylko... co to właściwie jest maszynka elektryczna Szczerze mówiąc, do tej pory sądziłam, że maszynka elektryczna i depilator, to jedno i to samo

Skóry nie mam chyba aż tak wrażliwej, na żadne kremy nie byłam uczulona, podrażnień żadnych po maszynkach także nie mam i nigdy nie miałam. Jaki depilator byłby odpowiedni?
Czy każdemu i zawsze wrastają włoski? I czy zawsze wygląda to tak paskudnie, że pojawiają się czerwone krostki?
Czy powikłania są częste, czy raczej sporadyczne i dotyczą jedynie skóry typowo wrażliwej?

Jak działa maszynka elektryczna? Też wyrywa włoski wraz z cebulkami i odrastają znacznie wolniej i znacznie rzadsze?

I oczywiście... Jaki depilator, tudzież maszynkę elektryczną byście polecali?
Tak w granicach powiedzmy 100-150zł

Czy depilatorem/maszynką elektryczną depilować można jedynie nogi?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i radę
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:12   #2
IIGGAA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 476
Post Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

INSANE JA CI POWIEM JAK JA ROBIĘ I TO MOŻE POMOŻE CI WYBRAĆ SKUTECZNĄ METODĘ. W TEJ CHWILI STOSUJĘ PLASTRY Z WOSKIEM NA ZIMNO KOSZTUJĄ OK 11ZŁ I STARCZAJĄ NA DEPILACJĘ DWA RAZY (ŁYDEK) EFEKT JEST TAKI ŻE NIE MAM PROBLEMU Z WŁOSAMI PRAWIE MIESIĄC(NA POCZATKU BOLI ALE ZA JEDNYM POCIĄGNIĘCIEM NIE MASZ JUŻ SPORO WŁOSÓW),A JAK JUŻ ODRASTAJĄ TO CIENKIE I TYLKO W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH (POTEM PLASTRY MASZ NA DŁUŻEJ BO MNIEJ ZUŻYWASZ).WCZEŚNIEJ STOSOWAŁAM MASZYNKĘ JEDNORAZOWĄ ALE TO JUŻ WIEMY ŻE ODPADA , POTEM MIAŁAM MASZYNKĘ ELEKTRYCZNĄ ALE PORAŻKA WŁOSY SĄ UCINANE JAK PRZY GOLENIU MASZYNKĄ Z OSTRZEM ALE JAKIŚ 1MM NAD SKÓRĄ WIĘC NOGI SĄ SZORSTKIE I NIEMIŁE W DOTYKU, A TEGO NIE CHCEMY . OCZYWIŚCIE UŻYWAŁAM TEŻ DEPILATORÓW MIAŁAM DWA JEDEN TO BYŁO Z JAKĄŚ NAKŁADKĄ GUMOWĄ KTÓRA MIAŁA MASOWAĆ SKÓRĘ I ZMNIEJSZAĆ BÓL CZEGO OCZYWIŚCIE NIE ROBIŁA I BOLAŁO JAK CHOL....A , A DRUGI TO TEŻ JAKAŚ NOWOŚĆ BYŁA Z NAKŁADKĄ KTÓRĄ SIĘ MROZIŁO W ZAMRAŻALCE I TEŻ PODOBNO DZIĘKI NIEJ MIALO NIE BOLEĆ ALE MNIE I TAK BOLAŁO, TAK WIĘC MOJE "NARZĘDZIA TORTUR" DAŁAM KOLEŻANKOM (BO CHCIAŁY),A JA WYPRÓBOWAŁAM PLASTRY Z WOSKIEM I PRZY NICH ZOSTAJĘ ACHA,JEŻELI WRASTAJĄ CI WŁOSKI TO RÓB SOBIE PEELING MIEJSC KTÓRE GOLISZ JA TAK ROBIĘ I NIE MAM Z TYM PROBLEMU. MAM NADZIEJĘ ŻE CHOĆ TROCHĘ CI POMOGŁAM W WYBORZE.POZDRAWIAM
IIGGAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:35   #3
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Z tego, co wiem, to problem wrastających włosków pojawia się dopiero przy stosowaniu wosku lub depilatora, więc czegoś takiego nie miałam
Zastanawia mnie jedynie, czy to za każdym razem tak paskudnie wygląda.

Nie jestem przekonana do wosku, niestety powyżej kolan coprawda włoski mam bardzo jasne, wręcz niewidoczne, ale jednak jak jest naprawdę gładziutko więc jakbym miała całe nogi golić za pomocą wosku, to chyba bym się wściekła...

Skoro maszynka elektryczna ucina tylko włoski, to ja podziękuję.
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:36   #4
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Z tego, co wiem, to problem wrastających włosków pojawia się dopiero przy stosowaniu wosku lub depilatora, więc czegoś takiego nie miałam
Zastanawia mnie jedynie, czy to za każdym razem tak paskudnie wygląda.

Nie jestem przekonana do wosku, niestety powyżej kolan coprawda włoski mam bardzo jasne, wręcz niewidoczne, ale jednak jak jest naprawdę gładziutko więc jakbym miała całe nogi golić za pomocą wosku, to chyba bym się wściekła...

Skoro maszynka elektryczna ucina tylko włoski, to ja podziękuję.
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:17   #5
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Używam normalnie depilatora - jeszcze klasyka, choć zbieram na laserowy, ale maszynki elektrycznej absolutnie - to się nie opłaca, to już lepiej jednorazówkę skoro i to i to ucina włoski a czas odrastania jest taki sam.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 14:27   #6
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma rzeczami to jednak postawiłabym na depilator moim zdaniem lepsze efekty. Ale też nie musisz się ograniczać do tych dwóch sposobów, plastry z woskiem, czy na przykład depilacja pastą cukrową też są dobrymi sposobami na pozbycie się niechcianych włosów. Chociaż muszę przyznać, że najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych włosów to depilacja laserowa. Najlepsze efekty
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 10:15   #7
Pleur
Przyczajenie
 
Avatar Pleur
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 24
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Jest taki preparat Folisan firmy Depileve, nigdy go jeszcze nie stosowałam. Mam zaufanie do tej firmy, ponieważ stosuje z Depileve inne kosmetyki związane z depilacją i jeszcze się nie zawiodłam .W aptekach również można dostać inne preparaty.
__________________
Inter arma silent Musae
Pleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 10:21   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Cytat:
Napisane przez IIGGAA Pokaż wiadomość
INSANE JA CI POWIEM JAK JA ROBIĘ I TO MOŻE POMOŻE CI WYBRAĆ SKUTECZNĄ METODĘ. W TEJ CHWILI STOSUJĘ PLASTRY Z WOSKIEM NA ZIMNO KOSZTUJĄ OK 11ZŁ I STARCZAJĄ NA DEPILACJĘ DWA RAZY (ŁYDEK) EFEKT JEST TAKI ŻE NIE MAM PROBLEMU Z WŁOSAMI PRAWIE MIESIĄC(NA POCZATKU BOLI ALE ZA JEDNYM POCIĄGNIĘCIEM NIE MASZ JUŻ SPORO WŁOSÓW),A JAK JUŻ ODRASTAJĄ TO CIENKIE I TYLKO W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH (POTEM PLASTRY MASZ NA DŁUŻEJ BO MNIEJ ZUŻYWASZ).WCZEŚNIEJ STOSOWAŁAM MASZYNKĘ JEDNORAZOWĄ ALE TO JUŻ WIEMY ŻE ODPADA , POTEM MIAŁAM MASZYNKĘ ELEKTRYCZNĄ ALE PORAŻKA WŁOSY SĄ UCINANE JAK PRZY GOLENIU MASZYNKĄ Z OSTRZEM ALE JAKIŚ 1MM NAD SKÓRĄ WIĘC NOGI SĄ SZORSTKIE I NIEMIŁE W DOTYKU, A TEGO NIE CHCEMY . OCZYWIŚCIE UŻYWAŁAM TEŻ DEPILATORÓW MIAŁAM DWA JEDEN TO BYŁO Z JAKĄŚ NAKŁADKĄ GUMOWĄ KTÓRA MIAŁA MASOWAĆ SKÓRĘ I ZMNIEJSZAĆ BÓL CZEGO OCZYWIŚCIE NIE ROBIŁA I BOLAŁO JAK CHOL....A , A DRUGI TO TEŻ JAKAŚ NOWOŚĆ BYŁA Z NAKŁADKĄ KTÓRĄ SIĘ MROZIŁO W ZAMRAŻALCE I TEŻ PODOBNO DZIĘKI NIEJ MIALO NIE BOLEĆ ALE MNIE I TAK BOLAŁO, TAK WIĘC MOJE "NARZĘDZIA TORTUR" DAŁAM KOLEŻANKOM (BO CHCIAŁY),A JA WYPRÓBOWAŁAM PLASTRY Z WOSKIEM I PRZY NICH ZOSTAJĘ ACHA,JEŻELI WRASTAJĄ CI WŁOSKI TO RÓB SOBIE PEELING MIEJSC KTÓRE GOLISZ JA TAK ROBIĘ I NIE MAM Z TYM PROBLEMU. MAM NADZIEJĘ ŻE CHOĆ TROCHĘ CI POMOGŁAM W WYBORZE.POZDRAWIAM
rada pomocna ale ten kolor i wielkość czcionki utrudniły mi przeczytanie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 12:24   #9
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Cytat:
Napisane przez IIGGAA Pokaż wiadomość
[B]) EFEKT JEST TAKI ŻE NIE MAM PROBLEMU Z WŁOSAMI PRAWIE MIESIĄC[/U]
miesiac? zazdroszcze, mi po plastrach wyrastają już po 2 tyg, szkoda, że na głowie tak szybko mi nie rosną
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 09:46   #10
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Depilator czy maszynka elektryczna?

Bo po plastrach włoski faktycznie odrastaja o wiele szybciej....
W kolejności tempa odrastania włosków: jednorazówka, wosk, plastry, maszynka elektryczna i dopiero na koniec depilator laserowy - tu efekt utrzymuje się najdłużej
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 10:46:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.