Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-03, 11:40   #3121
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Nie mam skóry naczynkowej. Owszem na nogach są pajączki ale twarz ich nie miała. Od miesiąca stosuje retin a - przeciwzmarszczkowo. Moja skóra znosi to bardzo dobrze, nie mam podrażnien przesuszenia itp. Stosuje 2 razy w tygodniu. Ale dzisiaj zauwazyłam na nosie, policzku oraz pod okiem zyłki. Czy to oznacza koniec kuracji retinem. Czy to tylko efekt przejściowy?
Może przestaw się na Diroseal. Jest dla naczyńkowców.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:26   #3122
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

okeeej, dziękuję ślicznie za odpowiedź !
idę kupić i zabieram się za dalsze czytanie.
pozdrowienia

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

a mam jeszcze pytanko: zamiast Diacnelau może być Diroseal?
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 14:56   #3123
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hm wolałabym przy retinoidach pozostać. Zastanawia mnie tylko to czy przy ich stosowaniu mogą pojawic się naczynka. Skórę pod oczami mam cienką, widoczne są sińce. Ale nigdy nie podejrzewałabym ze mam cerę naczynkowa. Czy osob które stosowały retinoidy zauwazyly takie objawy?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:06   #3124
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam takie pytanko. Stosuję differin [od dermatologa] i czy mogę dołączyć do tego krem diroseal? Np. w jedną noc diff, w drugą diroseal, a w 3cią krem nawilżający? Czy lepiej może w jedną noc diff, w drugą krem i w trzecią diroseal i tak na zmiane?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 14:16   #3125
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

obiecałam realcje z kuracji retin a więc słowa dotrzymuję. A więc po 1,5 miesiącu stosoania wczoraj zauważyłam, że:
- pory zmniejszona choc są nadal
-zmarchy pod oczami płycisienkie, prawie ich nie widac !!!!! Zaznaczaam,że niedawno zauważyłam swoje pierwsze zmarchy, a wię nie były one za bardzo głebokie i widoczne. Ale teraz prawie ich nie ma.
- skóra z przesuszonej po retin a wróciła do normy
- zaskorniki po wysypie jakby mniej widoczne
- skóra delikatnie rozjaśniona, ale nadal widoczne przebarwienia
- blizna jak była tak jest, moze troche bledsza
- naczynko które sie pojawiło jest


A więc super
-
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:36   #3126
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam.
Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do naczynek, troche wyprysków.
I wymyśliłam sobie taką pielęgnację na początek:
- olejek myjący do twarzy wersja bezzapachowa (z BU)
- maseczka aspirynowa raz na jakiś czas
- tonik z PHA (BU)
- filtr Avene
- krem humentan albo cerelan
Co myślicie? Czy mogę stosować maseczkę aspirynową co pare dni i łączyć ją z tonikiem PHA (w sensie, że używać tego samego dnia. Najpierw maseczke potem tonik)

I jeszcze jedno o co chodzi z tym konserwantem (tonik PHA z BU), bo trochę zamotany ten opis. Ja zrozumiałam to tak, że ten konserwant starcza na kilka toników czyli, że szybciej skończy się tonik niż konserwant. Czy może chodzi tu o to, że ten konserwant starcza na kilka "użyć" toniku?
Logika podpowiadałaby pierwszą opcje...
http://www.biochemiaurody.com/vademe...ik%20PHA6.html <- o to chodzi.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 15:28   #3127
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
(...)
Logika podpowiadałaby pierwszą opcje...
http://www.biochemiaurody.com/vademe...ik%20PHA6.html <- o to chodzi.
no oczywiscie, ze chodzi o to pierwsze jak jeszcze zadnego z tych konserwantow nie masz, to sobie kup przy zakupie tonika. a przy zakupie nastepnych porcji tonika mozesz wykorzystac jeszcze ten konserwant, ktory kupisz za pierwszym razem. albo wykonac tonik bez konserwantu, jesli np. twoja cera takowe zle znosi. ale wtedy tonik trzeba szybko zuzyc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 19:35   #3128
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no oczywiscie, ze chodzi o to pierwsze jak jeszcze zadnego z tych konserwantow nie masz, to sobie kup przy zakupie tonika. a przy zakupie nastepnych porcji tonika mozesz wykorzystac jeszcze ten konserwant, ktory kupisz za pierwszym razem. albo wykonac tonik bez konserwantu, jesli np. twoja cera takowe zle znosi. ale wtedy tonik trzeba szybko zuzyc
dzieki za odpowiedź
A który konserwant lepszy? Bo tam podane są dwa, a ja się na tym kompletnie nie znam
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 12:06   #3129
charliee
Rozeznanie
 
Avatar charliee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A mi retinoidy w ogóle nie służą, po ponad rocznym stosowaniu odstawiłam je jakoś niecały miesiąc temu i na razie jestem zrozpaczona, bo dopiero teraz widzę, że nabawiłam się niezłych zmarszczek przez te leki.
Szczególnie pod oczami, na czole, przy nosie... Mimo ciągłego nawilżania i stosowania filtrów.

Kwasy służą mi lepiej, ale na zanieczyszczone pory, bo czy to jakoś wygładza moje zmarszczki po retinoidach to nie powiem.

A najlepsze jest to, że zanim zaczęłam używać Zoracu to nie miałam prawie w ogóle zmarch, a teraz? Miesiąc przerwy od retinoidów a zmarszczki nie chcą zniknąć. Poddaję się, z wielkim żalem, ale muszę to zrobić, bo strach pomyśleć co będzie jeśli nie przestanę się samrować.
charliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 20:14   #3130
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedź
A który konserwant lepszy? Bo tam podane są dwa, a ja się na tym kompletnie nie znam
oj akurat tych dwoch konserwantow nie znam jakos specjalnie... i ktory lepszy to tez zalezy od skory... moze gdzies na watku biochemicznym dziewczyny podpowiedza?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 17:28   #3131
Renatax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 48
Retinoidy-Blizny

Cześć mam 15 lat nigdy nie miałem trądziku i od bardzo długiego czasu mam blizny na policzkach jak po ukuciu igłą chce sie tego pozbyć proszę o mądrą odpowiedź, używam Atrederm od 3 tyg. bez żadnych rezultatów łuszczenie zaczerwienienie jest lecz dziurki się nie zmniejszają kolagen się dostanie do bardzo płyciutkich dziureczek ? bo raczej łuszczenie za dużo nie da.A wiem że atrederm pobudza kolagen.Chce się tego pozbyć Atrederm da rade ?@@-)

Zdjęcie:



Bardzo mi zależy na postach wszystkich ludziach którzy pozbyli się podobnych blizenek.Dziękuje pozdrawiam.
Renatax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 01:06   #3132
JoannaOne EuUsCom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 35
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam

Edytowane przez JoannaOne EuUsCom
Czas edycji: 2019-05-27 o 19:33
JoannaOne EuUsCom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 08:00   #3133
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Retinoidy-Blizny

Cytat:
Napisane przez Renatax Pokaż wiadomość
Cześć mam 15 lat nigdy nie miałem trądziku i od bardzo długiego czasu mam blizny na policzkach jak po ukuciu igłą chce sie tego pozbyć proszę o mądrą odpowiedź, używam Atrederm od 3 tyg. bez żadnych rezultatów łuszczenie zaczerwienienie jest lecz dziurki się nie zmniejszają kolagen się dostanie do bardzo płyciutkich dziureczek ? bo raczej łuszczenie za dużo nie da.A wiem że atrederm pobudza kolagen.Chce się tego pozbyć Atrederm da rade ?@@-)

Zdjęcie:



Bardzo mi zależy na postach wszystkich ludziach którzy pozbyli się podobnych blizenek.Dziękuje pozdrawiam.

Jest bardzo dużo wątków na temat Atredermu i innych retinów.Musisz poszukać i poświęcić dość dużo czasu na czytanie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:34   #3134
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam.
Czy mógłby mi ktoś podać przepis na serum z witaminą c? Tylko nie to z kropli takich jak Juvit.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:32   #3135
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Witam.
Czy mógłby mi ktoś podać przepis na serum z witaminą c? Tylko nie to z kropli takich jak Juvit.
Kup gotowca na www.biochemiaurody.com lub sprawdz tu, na samym dole
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Osobiście wolę sera z ascorbic acid a nie z TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU. Jakoś silnie działają i widać efekt.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:43   #3136
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Kup gotowca na www.biochemiaurody.com lub sprawdz tu, na samym dole
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Osobiście wolę sera z ascorbic acid a nie z TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU. Jakoś silnie działają i widać efekt.
Dziękuję
Tylko Mazidłowe mają 15% witaminy C. Wydaje mi się, że to troche za dużo dla mnie wolałabym 10%. Tak, na samym początku chciałam z biochemii, bo jestem "początkująca i trochę się boje na razie eksperymentować. Później jednak pomyślałam, że taniej wyjdzie jak sobie zrobie sama, ale jak dokładniej to podliczyłam wyszło mniej więcej tak samo.
Więc kupię na Biochemii, bo i tak będę zamawiać (pierwszy raz). Trochę nie wiem jak to będzie się przestawić na "naturę", ale myślę, że moja skóra mi za to podziękuje mam nadzeje.

Aha a jak tam z zamówieniem na biochemi? Jesteście zazwyczaj zadowolone (opakowania, jakość)? To moje pierwsze zamówienie i wybrałam akurat biochemie. Mam nadzieje, że to dobry wybór...
Co nie znczy, że nie wybróbuje innych sklepów

Edit: Aha i który z Biochemicznych polecacie, bo przeczytałam o wszystkich serach z wit. C, ale na koniec się zamotałam i pomieszało mi sie wszytsko.
Jestem nastolatką, cera wrażliwa, coś pod oczami pojawiają się jakieś worki i są troche sine (dlatego spróbuje właśnie wit. c). Nie potrzebuje jeszcze jakiejś intensywnej ochrony prze wolnymi rodnikami, ale profilaktcznie
Aha i mam taką jakby cienką (tzn. mam na myśli to, że sie jest to gruba tłusta skóra), troche przesuszoną kwasami twarz i troche dziwne uczulenie na twarzy (prawdopodobnie od chemii w drogeryjnych kosmetykach). Ogólnie u mnie sprawdza się zasada im mniej tym lepiej.
Sory, że taki długi opis, ale mam fioła na punkcie cery

Pomyślałam, że może najepszy dla mnie na początek byłoby serum-olejek, ale chcę poznać też waszą opinie.

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2010-03-03 o 18:50
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 14:53   #3137
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chcialabym sobie zrobic serie peelingow kwasem migdalowym z Clereny, tylko słyszalam ze nie mozna po stosowaniu retinoidow... Czy dotyczy to tych doustnych czy tez w masciach, bo stosuje wlasnie Locacid-krem z retinoidami. Orientujecie sie moze czy musze go jakos odsatwic przed peelingiem, np tydzien przed? i po jakims czasie moge do niego wrocic. Bede wdzieczna za odpowiedz
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 20:03   #3138
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Dziękuję
Tylko Mazidłowe mają 15% witaminy C. Wydaje mi się, że to troche za dużo dla mnie wolałabym 10%. Tak, na samym początku chciałam z biochemii, bo jestem "początkująca i trochę się boje na razie eksperymentować. Później jednak pomyślałam, że taniej wyjdzie jak sobie zrobie sama, ale jak dokładniej to podliczyłam wyszło mniej więcej tak samo.
Więc kupię na Biochemii, bo i tak będę zamawiać (pierwszy raz). Trochę nie wiem jak to będzie się przestawić na "naturę", ale myślę, że moja skóra mi za to podziękuje mam nadzeje.

Aha a jak tam z zamówieniem na biochemi? Jesteście zazwyczaj zadowolone (opakowania, jakość)? To moje pierwsze zamówienie i wybrałam akurat biochemie. Mam nadzieje, że to dobry wybór...
Co nie znczy, że nie wybróbuje innych sklepów

Edit: Aha i który z Biochemicznych polecacie, bo przeczytałam o wszystkich serach z wit. C, ale na koniec się zamotałam i pomieszało mi sie wszytsko.
Jestem nastolatką, cera wrażliwa, coś pod oczami pojawiają się jakieś worki i są troche sine (dlatego spróbuje właśnie wit. c). Nie potrzebuje jeszcze jakiejś intensywnej ochrony prze wolnymi rodnikami, ale profilaktcznie
Aha i mam taką jakby cienką (tzn. mam na myśli to, że sie jest to gruba tłusta skóra), troche przesuszoną kwasami twarz i troche dziwne uczulenie na twarzy (prawdopodobnie od chemii w drogeryjnych kosmetykach). Ogólnie u mnie sprawdza się zasada im mniej tym lepiej.
Sory, że taki długi opis, ale mam fioła na punkcie cery

Pomyślałam, że może najepszy dla mnie na początek byłoby serum-olejek, ale chcę poznać też waszą opinie.

Ja bym polecała flavo C z Biochemii. Jeśli chcesz mniejsze stężenie dodaj mniej witaminki i wyjdzie słabsze. Jeśli Cię nie podrażni to dodasz sobie więcej. Mnie czasami podrażnia jak skóra jest wydelikatniona retinoidami lub kwasami, ale generalnie jest ok. Polecam flavo bo ma tę starszą postac wit.C, która działa w sposób bardziej widoczny. Jeśli chodzi o sam sklep to nigdy nie miałam żadnych problemów z wysyłką ani z towarem. Spokojnie możesz zamawiać.
Wydaje mi się,że zanim zaczniesz stosować to serum musisz podleczyć uczulenie. Może być od kwasów, zwłaszcza glikolowego, jeśli stosujesz.
Lepiej doprowadzić buźkę do ładu, bo serum jest dosć silne samo w sobie i tez moze coś nabroić.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:58   #3139
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja bym polecała flavo C z Biochemii. Jeśli chcesz mniejsze stężenie dodaj mniej witaminki i wyjdzie słabsze. Jeśli Cię nie podrażni to dodasz sobie więcej. Mnie czasami podrażnia jak skóra jest wydelikatniona retinoidami lub kwasami, ale generalnie jest ok. Polecam flavo bo ma tę starszą postac wit.C, która działa w sposób bardziej widoczny. Jeśli chodzi o sam sklep to nigdy nie miałam żadnych problemów z wysyłką ani z towarem. Spokojnie możesz zamawiać.
Wydaje mi się,że zanim zaczniesz stosować to serum musisz podleczyć uczulenie. Może być od kwasów, zwłaszcza glikolowego, jeśli stosujesz.
Lepiej doprowadzić buźkę do ładu, bo serum jest dosć silne samo w sobie i tez moze coś nabroić.
Dzięki majreg
To tak nie do końca "uczulenie" (a jeszcze lepeij "niezidentyfikowane coś") mam od dziecka. I właśnie wit. C może mi się przydać przy jego zwalczeniu. Kwas glikolowy???? NIGDY! Moja skóra by tego chyba nie przeżyła
Dzięki chyba wezme flavo C Po za tym ma prawie 2x wiekszą objętość

Jeśli będzie Ci się chciało to zajrzyj na wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=392967
Tak mi się przypomniało...
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 23:23   #3140
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czy wit. C jest korzystna dla naczynkowców czy wręcz przeciwnie, bo gdzieś przeczytałam że może jeszcze pogarszać sprawę
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 10:09   #3141
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Czy wit. C jest korzystna dla naczynkowców czy wręcz przeciwnie, bo gdzieś przeczytałam że może jeszcze pogarszać sprawę
jest gdzies watek dla naczynkowcow, proponuje tam sie wczytac. ale z tego co pamietam, to witamina c wzmacnia naczynka, czyli jest jak najbardziej wskazana dla ciebie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:28   #3142
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez charliee Pokaż wiadomość
A mi retinoidy w ogóle nie służą, po ponad rocznym stosowaniu odstawiłam je jakoś niecały miesiąc temu i na razie jestem zrozpaczona, bo dopiero teraz widzę, że nabawiłam się niezłych zmarszczek przez te leki.
Szczególnie pod oczami, na czole, przy nosie... Mimo ciągłego nawilżania i stosowania filtrów.

Kwasy służą mi lepiej, ale na zanieczyszczone pory, bo czy to jakoś wygładza moje zmarszczki po retinoidach to nie powiem.

A najlepsze jest to, że zanim zaczęłam używać Zoracu to nie miałam prawie w ogóle zmarch, a teraz? Miesiąc przerwy od retinoidów a zmarszczki nie chcą zniknąć. Poddaję się, z wielkim żalem, ale muszę to zrobić, bo strach pomyśleć co będzie jeśli nie przestanę się samrować.

Napisz coś więcej proszę. Ile masz lat, jak często stosowałaś Zorac w jakim stężeniu i jakie kremy oraz filtry.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 22:31   #3143
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na You Tube są relacje osób stosujących retonoidy:

http://www.youtube.com/watch?v=R0jSN...eature=related
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:58   #3144
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hello

Ja chciałam zasięgnąć waszej porady, gdyż już kilka miesięcy studiuję i czytam i czytam i czytam.... etc. odnośnie retinoidów i mam straszny mętlik w głowie... a mianowicie co forum to co innego polecają, inne opinie, inne wychwalane produkty... i bądź tu człowieku mądry ....

Mam 27 lat, cerę cienką, naczynkową (pod okiem i wokól skrzydełek nosa popękane naczynka), z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust, posiadam także skłonności do "zapychania". Mam rozszerzone pory na nosie, w jego okolicach i czole. Czasem pojawiają mi się takie dziwne gule, które są wypełnione wodą i ciężko się ich pozbyć, tzn. kilka dni się "ślimaczą" zanim zaschną i odejdą w zapomnienie

W przeszłości używałam już diroseal'u, Ystheal'u, Brevoxyl'u, na które moja cera specjalnie nie reagowała...

Chciałabym pogrubić moją skórę i zacząć przeciwdziałać zmarszczkom jednocześnie pielęgnując naczynka...

Posiadam następujące preparaty, których zamierzam używać:
- krem do cery naczynkowej auriderm xo Gel codziennie rano na zmianę z Rilastil Intensive
- na to filtr Avene spf 50
- na noc, codziennie Ultra Smoothing Lotion AHA 10% Neostraty... (nie mogę używać BHA, gdyż jestem uczulona na salicylany)

chciałabym włączyć do tego jakiś retinol, który stosowałabym naprzemiennie nocą z neostratą, tylko że kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać i tu prosiłabym was o pomoc ... mam kilka opcji, a mianowicie:
- Zorac, najniższe stężenie
- Retin a, najniższe stężenie
- Avene, Diacneal
- Neostrata, Renewal
- BU Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%


A może znacie jeszcze jakiś inny retin. który byłby bardziej odpowiedni dla mnie? lub powinnam jeszcze coś włączyć do pielęgnacji?

Ja już się pogubiłam... i nie jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na mój sposób pielęgnacji dlatego bardzo proszę o poradę

Z góry dziękuję i życzę wam kobitki WSZYSTKIEGO NAJ! z okazji naszego święta
munks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:51   #3145
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam pytanie natury technicznej i bardzo proszę o pomoc.

Czy konserwant optiphen plus do mazidlowego toniku 10% l-mlekowego (http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2 )mozna zastapic innym np. FEOG z ZSK ( http://www.zrobsobiekrem.pl/?290,feog ). Jezeli tak, to rozumiem, ze zastosowany do toniku kwas hialuronowy z data waznosci do konca marca 2010, bedzie wazny ok 3mies. czyl;i tak jak w zwyklym toniku z konserwantem?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:53   #3146
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Retinoid + AHA, ktory najlepszy?

Hello

Ja chciałam zasięgnąć waszej porady, gdyż już kilka miesięcy studiuję i czytam i czytam i czytam.... etc. odnośnie retinoidów i mam straszny mętlik w głowie... a mianowicie co forum to co innego polecają, inne opinie, inne wychwalane produkty... i bądź tu człowieku mądry ....

Mam 27 lat, cerę cienką, naczynkową (pod okiem i wokól skrzydełek nosa popękane naczynka), z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust, posiadam także skłonności do "zapychania". Mam rozszerzone pory na nosie, w jego okolicach i czole. Czasem pojawiają mi się takie dziwne gule, które są wypełnione wodą i ciężko się ich pozbyć, tzn. kilka dni się "ślimaczą" zanim zaschną i odejdą w zapomnienie

W przeszłości używałam już diroseal'u, Ystheal'u, Brevoxyl'u, na które moja cera specjalnie nie reagowała...

Chciałabym pogrubić moją skórę i zacząć przeciwdziałać zmarszczkom jednocześnie pielęgnując naczynka...

Posiadam następujące preparaty, których używam:
- krem do cery naczynkowej auriderm xo Gel codziennie rano na zmianę z Rilastil Intensive
- na to filtr Avene spf 50
- na noc, codziennie Ultra Smoothing Lotion AHA 10% Neostraty... (nie mogę używać BHA, gdyż jestem uczulona na salicylany)

chciałabym włączyć do tego jakiś retinol, który stosowałabym naprzemiennie nocą z neostratą, tylko że kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać i tu prosiłabym was o pomoc ... mam kilka opcji, a mianowicie:
- Zorac, najniższe stężenie
- Retin a, najniższe stężenie
- Avene, Diacneal
- Neostrata, Renewal
- BU Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%


A może znacie jeszcze jakiś inny retin. który byłby bardziej odpowiedni dla mnie? lub powinnam jeszcze coś włączyć do pielęgnacji?

Ja już się pogubiłam... i nie jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na mój sposób pielęgnacji dlatego bardzo proszę o poradę
munks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 10:52   #3147
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam
Dorzucę swoje doswiaczenia.
Od ok 2 miesiecy używam retin-ox na noc, na poczatku co 2 dzien teraz jeden, dwa razy w tygodniu.
Niestety nie widze efektow a najgorsze jest to ze mnie zapycha
( chyba gliceryna lub silikony sa na poczatku składu, co uważacie za bardziej prawdopodobne? Nie chce sprawdzac tego metodą prób i błędów gdyż moja cera i tak ma dosc, poza tym mam wrażenie juz od kilkunastu miesiecy ze każdy krem nawilzajacy mnie zapycha, )
, na pewno on bo praktycznie nie używam innych srodkow( tylko krem schellera ale nie co dzien tylko sporadycznie).

Jestem zła, bo nie wiem juz co stosowac, moim problemem jest nierowny koloryt cery, jakies dziwne przebarwienia na brodzie( nie tyle przebarwienia co inny kolor od reszty cery, moze wynikajace z faktu, iz brode mam przetłuszczająca sie).Generlanie wygladam niezdrowo plus to zapychanie

Dziewczyny poradźcie, odstawić ten retin i dac sobie z nim spokoj czy tez stosować mimo wszystko, czy on,pomimo zapychania , nadal działa?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2010-03-27 o 10:49
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 10:19   #3148
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No i się załamałam...od września leciał Locacid na noc ( co trzeci dzień w końcu), na dzień -avene(50-ka) i jakieś tam puderki, w ramach gojenia -cicaplast ; zmywanie odbywało się dziecinnymi żelami i tonikiem AA do atopowej... i .Nie ma zmian, odnośnie przebarwień, zmarch , zaskórników i wychodzących cudów -buzia może tylko bardziej czerwona niż była.
Jestem załamana....
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:49   #3149
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
No i się załamałam...od września leciał Locacid na noc ( co trzeci dzień w końcu), na dzień -avene(50-ka) i jakieś tam puderki, w ramach gojenia -cicaplast ; zmywanie odbywało się dziecinnymi żelami i tonikiem AA do atopowej... i .Nie ma zmian, odnośnie przebarwień, zmarch , zaskórników i wychodzących cudów -buzia może tylko bardziej czerwona niż była.
Jestem załamana....
Jejku. Nie wiem co Ci poradzić. Ile masz lat i gdzie są te zmarchy największe? Ja mam 38 i jakoś do tej pory nie jest najgorzej. Może spróbuj pobrać trochę kwasów omega. Nawilżają od wewnątrz. Czy po odstawieniu locacidu też nie widzisz poprawy? Czy stosujesz na dzień mocny makijaż i zmywasz go kiedy tylko możesz? Spróbuj ograniczyć chemię w kosmetykach np. oleje mineralne w kremach (mi bardzo pogarszają stan skóry), pudry, fluidy. Jakieś antyoksydanty zwiększ. Może to pomoze? A w jakim sensie masz czerwone policzki.Naczyńka czy podraznienia jakieś?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 08:31   #3150
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No, 42 mam- genetycznie mam dobrze, bo nikt u mnie nie wygląda w babskiej części rodziny na tyle ile ma.Ale oczy, lwia i poprzeczne na czole już się zaznaczyły - przebarwienia też są i zaskórniki.Locacid świeżo odstawiony.Makijażu nie stosuję w przesadnych ilościach- generalnie najwyżej krem koloryzujący, a teraz to filtry i mineralne make up zamiast.Ale naprawdę, oczekiwałam oczyszczenia i poprawy napięcia, wygładzenia i zmniejszenia porów-nie wspominając o ich oczyszczeniu
a wyglądam tylko na opuchniętą, podrażnioną , z kobylastymi bliznami po cudach, które mi wywaliły w tzw. międzyczasie i itp
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.