Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 12:07   #1591
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Hej , dziewczyny, nie ma co sie denerwować .nie każda osoba, która czyta forum od razu wyłapuje informacje po przeczytaniu. A wybór pędzli ważna rzecz, same wiecie czym sa dobre narzędzia do pracy i jako pasja-hobby
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:08   #1592
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Mam komplet Lancrone 18 szt. Mam je już 1.5 roku (prezent gwiazdkowy od ukochanego Nie, nie, nie myślcie, że sam wybrał - dostał kilka linków i zdecydował które ). Ogólnie rzecz ujmując są dobre, ale od dobrych kilku mcy strasznie mi się sypie pędzel do pudru Za każdym razem muszę zbierać z twarzy włoski
Poza tym tak naprawdę używam może połowy (w porywach do 2/3), a reszta jest dla mnie totalnie bezużyteczna. Przymierzam się do powiększenia kolekcji pędzli, a dopiero niedawno wpadłam na pomysł poszukania wątków o pędzlach na wizażu Brakuje mi kilku rodzajów pędzli, np. kulki, do rozcierania i chyba ten do pudru muszę wymienić, bo szlag mnie już trafia z tymi kłaczkami na twarzy . Albo nie umiem odpowiednio wykorzystać tych co mam Zapewne dokupię Inglota, a to na inny wątek. A najlepiej to bym kupiła zestaw, tylko żeby miał wszystkie potrzebne mi pędzle. Bo z tego co widzę to zestawy Lancrone teraz wyglądają zupełnie inaczej niż ten co mam. Tzn. mają więcej 'fajnych' pędzelków. Tylko po co mi 2 zestawy??.. Ale to 'tylko' kilkadziesiąt zł
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:32   #1593
paryżanka29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Ja mam zestaw Lancrone juz 2 lata i bardzo go sobie chwale wlosie mieciutkie delikatne, poprostu super, kosztował troche ponad 200,00 ale naprawde warto było kupić,
paryżanka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:01   #1594
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Ja mam zestaw Mery Macom. Polecam, pędzelki są bardzo fajne, do cieni z sobola są bardzo aksamitne i raczej dobrze trzymają produkt, włosie nie wypada, nie odkształca się po myciu, nie odstaje, nie puszy się. Jedynie najmniejszy pędzelek jest za twardy. Pędzelek do eyelinera jest za gruby jak dla mnie i go nie lubię. Do twarzy z wiewiórki są puszyste i miękkie, również się nie odkształcają, ale niestety troszkę drapią, nie jakoś bardzo, tak troszkę. Najgorszy jest ten mały skośny, on drapie dość mocno, ale po 2 myciach trochę zmiękł. Grzebyczek to rzęs jest beznadziejny, złamała mi się polowa ząbków, tak jakby tusz do rzęs je rozpuścił ;O Spiralki nie używałam. Dużego wachlarza jeszcze nie myłam, nie używam go i boję się umyć bo ktoś pisał, że mu się włosy pokręciły, ale jutro będę myła wszystkie i jego może też, to napisze co się stało... Mam jeszcze kabuki, lubię go, jest bardzo miękki i puszysty, ale też troszeczkę drapie. Nie będę porównywała ich z markowymi pędzlami, bo nie ma czego porównywać, to w końcu pędzle, które wychodzą groszowo za sztukę więc nie oczekujmy, że będziemy mieć jakość sephory za grosze Uważam jednak, że jak za tą cenę są świetne, nie wiem jak wypadają z innymi allegrowymi, ale z Rendez-vous, które kosztowały mnie 22zł do pudru i 18 do różu-Mery Macom wygrywają. Rendez-vous bardziej drapią.
EDIT: Z dużym wachlarzem nic się nie stało, ale mały wachlarz, który też myłam po raz pierwszy bo praktycznie go nie używam, cały się napuszył, włosie się pofalowało- MASAKRA ! Nałożyłam na niego odżywkę wygładzającą i wyprostowałam prostownicą, ale nadal jest dość napuszony. Szkoda..

Edytowane przez Ansheen
Czas edycji: 2010-07-22 o 22:47
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:36   #1595
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez paryżanka29 Pokaż wiadomość
Ja mam zestaw Lancrone juz 2 lata i bardzo go sobie chwale wlosie mieciutkie delikatne, poprostu super, kosztował troche ponad 200,00 ale naprawde warto było kupić,
Też zakupiałam pędzle z tej firmy i jestem z nicha bardzo zadowolona i wcale nie były takie strasznie zdrogie.
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 10:46   #1596
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Pomoc w pedzlach :)

Hej,

Czy jakaś dobra wizażowa duszyczka opisałaby mi dokładnie te pędzle??

http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=124

Edytowane przez juhu84
Czas edycji: 2010-07-30 o 11:02
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:17   #1597
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

Od lewej: do pudru, do różu, do pomadki, do eyelinera, do rozcieraniia cienia, do nakładania cienia.
Chyba że chodzi o inny opis
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 11:20   #1598
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

Bardzo dziękuje
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 17:54   #1599
marta19877
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

A ja mam pytanie a propo pędzli dostępnych na allegro takich jak Mario Luigi lub Mery-macom?? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?? Czy warto je kupić?Mogłaby mi któraś z Was coś na ten temat powiedzieć??
marta19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 18:54   #1600
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

Cytat:
Napisane przez marta19877 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie a propo pędzli dostępnych na allegro takich jak Mario Luigi lub Mery-macom?? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?? Czy warto je kupić?Mogłaby mi któraś z Was coś na ten temat powiedzieć??
Ostatnich kilka stron jest o tych pędzlach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155194
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 19:08   #1601
marta19877
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

dziękuję bardzo! szukałam ale widać niezbyt dokładnie ;/
marta19877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 21:47   #1602
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Pomoc w pedzlach :)

4 posty nad Tobą napisałam ich recenzję...
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:37   #1603
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Ja mam pędzle Lancrone
http://allegro.pl/item1155237036_pro...wiewiorka.html
i używam ich już od ok 3 miesięcy . Jestem zadowolona , nie wyłażą z nich włoski, są miękkie i przyjemne . Choć przyznam ,ze tak naprawdę z tych 18 szt bazuję tylko na 5-6 pędzlach a reszta tylko i wyłącznie okazyjnie
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:27   #1604
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Dziewczyny chcę sobie kupić jakieś pędzelki do malowania się na codzień. Nie potrzeba mi jakiegoś super ekstra zestawu, byleby było kilka tych pędzelków znalazłam na allegro takie pędzle, możecie doradzić które będą lepsze? kompletnie się na tym nie znam

http://allegro.pl/item1171294039_ag9..._16_sztuk.html

http://allegro.pl/item1135141511_pro...t_brazowe.html

i tu pytanie sprzedawca z tego 2 linka ma jeszcze takie pędzle:
http://allegro.pl/item1162388323_pro..._importer.html
czym one się różnią od tych z 2 linka? włosie jest niby takie samo, a jednak cena niższa
saandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 17:49   #1605
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez saandy Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę sobie kupić jakieś pędzelki do malowania się na codzień. Nie potrzeba mi jakiegoś super ekstra zestawu, byleby było kilka tych pędzelków znalazłam na allegro takie pędzle, możecie doradzić które będą lepsze? kompletnie się na tym nie znam

http://allegro.pl/item1171294039_ag9..._16_sztuk.html

http://allegro.pl/item1135141511_pro...t_brazowe.html

i tu pytanie sprzedawca z tego 2 linka ma jeszcze takie pędzle:
http://allegro.pl/item1162388323_pro..._importer.html
czym one się różnią od tych z 2 linka? włosie jest niby takie samo, a jednak cena niższa
Różnią się opakowaniem - jedno ma czarne na zatrzask, a drugie brązowe na troczki.
"na oko" ten pierwszy zestaw jest najlepszej jakości, ale z tego co widać na zdjęciach - duże pędzle mogą drapać
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:04   #1606
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

cholera dziewczyny...skąd Wy to wzystko wiecie??????? ta kczytam i czytam i nie mogęwyjść z podziwu...nie jestem jakimś laikiem jeżeli chodzi o kosmetyki i makijaż (choć raczej raczkuje niż jestem profesjonalistką) ale im bardziej się zagłębiam w wizaż tym bardziej dochodze do wniosku że tak naprawdę niewiele wiem
Kocham ten portal i gratuluję Wam obeznania z tematem

po wnikliwym przeczytaniu lwiej cześci wątku stwierdzam, że całkowicie zgłupiałam i już sama nie wiem jakie pędzle wybrać i z jakiej firmy
w tej chwili używam jedynie kilku niezbędnych-do pudru, różu, okrągły do cieni i płaski do cieni chciałabym zaopatrzeć się wkońcu w coś porządnego, ale teraz to już sama nie wiem....
ale dobrze że jesteście prześpię się z tematem, poszperam na allegro, porównam i może Wy mi coś jeszcze podpowiecie?
a czy w ogóle korzystacie ze wszsytkich tych pędzli? bo 15-18szt. to strasznie duzo!

nie krzyczcie ze młotek ze mnie

tak przeglądam allegro i sie zastanwiam nie tylko nad tym jakie jakościowo wybrać, ale też ilościowo. Czy Wy korzystacie ze wszystkich? jakos sobie nie wyobrazam ze bede korzystac z 18 pedzelkow dlatego zastanwialam sie nad zestawem 7-9szt. ale z drugiej strony jak kupowa to raz a porzadnie

narazie znalazlam:

7szt. mery macom
http://allegro.pl/item1173797396_mer...szt_amber.html

18szt. lancrone- polecane przez niektóre z Was
http://allegro.pl/item1168548447_pro..._promocja.html

24szt. (właściwie dlatego ze sa czerwone)
http://allegro.pl/item1167320402_zes...24szt_z_2.html

poradźcie bo czuje sie skołowana:/
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.

Edytowane przez gg22
Czas edycji: 2010-08-03 o 20:56
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 21:05   #1607
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez gg22 Pokaż wiadomość
a czy w ogóle korzystacie ze wszsytkich tych pędzli? bo 15-18szt. to strasznie duzo!

nie krzyczcie ze młotek ze mnie
Ja korzystam w praktyce do codziennego makijażu z 7 pędzli, bez których nie umiem już żyć. Jak wykonuję makijaż wyjściowy, to do tego zestawu podstawowego ze 4-7 pędzli dokładam. Zależy też, czy korzystasz z tradycyjnych podkładów czy mineralnych.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy potrzebuję/chcę/mam czas prać codziennie pędzle? Jak tak, to wystarczy ci zestaw 7-10 pędzli w prywatnej kolekcji do codziennego makijażu.
Jak nie masz czasu prać często pędzli, a chcesz mieć codziennie czyste, chociażby do makijażu oka/ust, to warto mieć większy zestaw pędzli, aby korzystać zamiennie z tych czystych, wtedy przyda się 18 i więcej.

Zaletą w kupowaniu zestawu jest stosunek ceny do ilości i oczywiście etui. Ja (nie wiem jak inne Wizażanki) nigdy w żadnym zestawie nie kocham wszystkich pędzli jednakowo, zawsze jakieś idą w kąt, a w ich miejsce ląduje coś, co darzę większą sympatią.
Mam nadzieję, że pomogłam
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:20   #1608
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 219
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez gg22 Pokaż wiadomość
Czy Wy korzystacie ze wszystkich?
Ja ci odpowiem z punktu widzenia laika Mam zestaw pędzli Lancrone, 18 szt. I tak naprawdę regularnie używam... 5 Rzadziej kolejnych 2, a jeszcze rzadziej kolejnych 2. Reszty używam bardzo sporadycznie albo wcale.
Fakt faktem, że mój zestaw to taki nie bardzo sensownie zaopatrzony w to co potrzebne, bo np. nie ma kulki, nie ma skośnego. Ale on był kupowany 2 lata temu, to były/są moje pierwsze pędzle, wiec wtedy nie wiedziałam czego będę potrzebowała.
Teraz postanowiłam poszerzyć mój zestawik o to czego mi brakuje. Ale będę kupowała pojedyncze pędzle - żadnych zestawów! Wybór padł na Maestro. W innym wątku napisałam o tym więcej i żeby nie dublować podam link do tej wypowiedzi: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post21135426

Polecałabym ci przeanalizować i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujesz i kupić pojedyncze pędzelki - zestawu na pewno nie będziesz używała całego. A po co wydawać pieniążki na coś, co będzie leżało?
8fc2159fdb2bd9c27a8dfb949d06bd6ad91c9c61_60de4905781b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:07   #1609
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Dzięki Dziewczyny

tak sobie myślę i właściwie to potrzebuję pędzli do:
- pudru sypkiego,
- podkładu (o ile naucze się nim nakładać- teraz rozsmarowuję palcami lub gabeczką)
- różu- mniejszy od tego do pudru i ścięty (?)
- do cieni-tak ze 2-3 szt. chciałabym i taki do nakładania i taki cieńszy do bardziej szczegółowych prac- to chyba kulka (?) i cieńszy też zaokrąglony (?)
- do brwi- płaski ścięty(?)- choć nie wiem czy napewno go będe używać bo mam raczej ciemne i gęste brwi, ale może
- eyeliner- ten koniecznie!
i chyba z takich niezbędnych to właściwie tyle, bo do ust za bardzo nie potrzebuje bo preferuje błyszczyki.

pytajniki postawiłam z prośbą o potwierdzenie lub korektę

chyba jednak lepiej kupić więcej, najwyższj te niepotrzebne oddam siostrze

a jak myjecie pędzle? słyszałam już o płynach, mysle, szamponach itd. ja myje (choc przyznam szczerze ze niezbyt czesto) w szamponie beabydream/zwykłym szamponie do włosów/płynie micelarnym i wypłukuję ciepłą wodą, a potem zostawiam je "na leżąco" do wyschnięcia choć słyszałam że powinny być "główką" do dołu ale nie opatentowałam sposobu na zniekształcenia.

a co myslicie o jakości tych

http://allegro.pl/item1167320402_zes...24sz t_z_2.html

??
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.

Edytowane przez gg22
Czas edycji: 2010-08-04 o 14:12
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 18:50   #1610
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez gg22 Pokaż wiadomość
chyba jednak lepiej kupić więcej, najwyższj te niepotrzebne oddam siostrze
Wydaje mi się, że jednak lepiej kupić sobie pojedyncze pędzelki z myślą o wieloletniej posłudze, albo zainwestować w naprawdę dobry zestaw pędzli, żeby tych, co się nie sprawdzają/są źle wykonane nie wyrzucać.

Moje doświadczenie z pędzlami z Allegro rozpoczęłam od zestawu Lancrone, do którego dałaś linka w poprzednim poście - 5 pędzli na dzień dobry wywaliłam(!), bo nikomu nawet nie dałabym w trosce o ich oczy. Później był zestaw Mery Macom - Amber, który również cię ciekawił. Dobre pędzelki do oczu (są tylko 2) i skośny do brwi; do eyelinera trochę rozcapierzony (nie używam, bo strasznie grube krechy robi), ale do pudru/różu jest bardzo złej jakości, więc i tak musiałabyś dokupić inne.

Polecam kompletować pędzle pojedynczo z: Kozłowskiego, Maestro (świetne opinie na youtube!), Douglasa (Barbara Hofmann), ewentualnie Sephora i Inglot.
Do podkładu polecam zamiast tradycyjnego pędzla - Duo Fibre (np. Inglota), albo Flat Top (Pixie, Hakuro czy inne).

Cytat:
Napisane przez gg22 Pokaż wiadomość
a jak myjecie pędzle? słyszałam już o płynach, mysle, szamponach itd. ja myje (choc przyznam szczerze ze niezbyt czesto) w szamponie beabydream/zwykłym szamponie do włosów/płynie micelarnym i wypłukuję ciepłą wodą, a potem zostawiam je "na leżąco" do wyschnięcia choć słyszałam że powinny być "główką" do dołu ale nie opatentowałam sposobu na zniekształcenia.
Ja myję w Babydream, raz w miesiącu nakładam na chwilę odżywkę do spłukiwania. Suszę na ręczniku papierowym na płasko, położone na lekko pochyłej powierzchni i rzeczywiście widzę ile wody tak w skuwce siedziało (albo pigmentu nie wypłukanego).

Cytat:
Napisane przez gg22 Pokaż wiadomość
Wyglądają na tej samej jakości co Lancrone - szczególnie pędzelki do oczu. Nie wierzyłabym w świetną jakość tych pędzli skoro 24 szt. kosztują 80zł, a i tak nie ma tam kulki i takiego "fluffy" do rozcierania.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:11   #1611
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

kawa dziękuję

chciałabym jednak kupić jakiś zestaw oczywiście ze względu na kasę, bo co innego? gdybym kompletowała pojedyńcze pędzle to niestety wyjdzie pewnie z 200zł, a niestety tyle przeznaczyc na nie nie moge.
Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak szukać zestawów.
W sumie też sama nie wiem które i z jakiego włosia by mi najbardziej odpowiadała, nie mam w tym praktycznie żadnego doświadczenia dlatego na 1szy raz też nie chcę inwestować w pędzle z wysokiej półki, wydawać niewiadomo ile kasy jak może się okazać że któryś jest mi zbędny...
wiem, że jakość idzie w parze z ceną, ale niestety trzeba też mierzyć siły na zamiary

i wciąż mam dylemat skoro napisałaś że jakoś pędzli z Lancrone i Mery-Macom pozostawia wiele do zyczenia....

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

jeszcze wam pozrzędzę

szukam i szukam i zastanawiam się i doszłam do wniosku że rzeczywiście spróbuje sobie skompletować te pędzle. wybór padł na pędzle maestro-dziękuję tylko jak już zaczęłam je przeglądać to dostałam oczopląsu i sama nie wiem które wybrać jeżeli chodzi o średnice itd. dlatego zwracam się do was z prośba o podpowiedź
wybrałam ze strony http://www.maestrobrush.pl/:

do cieni:
1. 320 R6- średnica 7mm, dł.8 mm
2. 360 R10- śr.10,5mm, dł.12,5
czy może lepiej 480 R10- śr. 5,7mm, dł. 20mm
3. 420 R8- śr.5,4mm, dł.8mm
4. 940 R10- taka zwykła gabeczka

do kresek:
780- prosty
790- łamany
w obu są takie same wymiary
R0-śr. 1mm, dł. 7mm
R1-śr. 1,4mm, dl.8mm
R2- śr.1,7mm, dł.9mm

wiem że to wszsytko zależy od przyzwyczajeń, wygody itd. no ale jak się nie ma w tym doświadczneia to i się nie ma pojęcia

do pudru, rózu i podkładu narazie nie będę kupowac bo mam, ale ewentualnie myślę o:
130- ścięty na prosto- czy on się nadaje do płynnego podkładu?
110- do pudru sypkiego
ale tych rozmiarów tez nie ogarniam
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:51   #1612
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

gg22 na youtube masz świetne opinie pędzli Maestro: tu i tu. Dziewczyny pokazują konkretne pędzle i podają numery i wielkości - może to ci pomoże w wyborze (ale rym ;P)

Znalazłam u Wizażystów jakiś fajny nowy zestaw 7 pędzli z Duofibre na czele za 30zł: o ten. Nie wiem jak z jego jakością, ale wygląda ciekawie. Szczególnie podoba mi się w nim właśnie duofibre i syntetyczne - skośny i płaski do eyelinera, tak nietypowo, bo bez tego cieniutkiego do kresek (z którego i tak nie korzystam). Jak ktoś kupi, to proszę się wypowiedzieć Ja mam na niego chrapkę, ale jak jeszcze jeden zestaw pędzli kupię, to mnie z domu TŻ wyrzuci...

O pędzlach Mery macom do oczu mam dobre zdanie, ale w tym małym zestawie pędzel do różu jest mega tragiczny :/ I też mocno przejechałam się na kabuki tej firmy...

A Maestro na Allegro sprzedaje jedna panna i pisze w swojej aukcji, że można u niej skompletować sobie zestaw samemu i taniej jest u niej o 20% Jest jakaś oszczędność.

Edytowane przez kawa.
Czas edycji: 2010-08-06 o 11:53
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:39   #1613
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

kawa jesteś nieoceniona dziękuję
popatrze na youtubie, a poza tym napisałam jeszcze do maestro czy jest możliwość zakupu u nich na miejscu i pomacania pędzelków no i można a w najbliższym czasie wybieram się do Lublina to skorzystam z okazji aż jestem zdziwniona że siedzibe mają akurat w Lbn...
a możesz podesłać link do aukcji tej panny o której piszesz?

no i ten zestaw co pokazałaś wydaje się fajny tylko zamiast pędzelka do ust wolałabym ten cieniutki do eyelinera,bo usta to maluje tylko błyszczykami.
a który Wam bardziej pasuje do kresek? te krótkie ściete czy te cieniutkie? bo mnie się na oko wydaje ze chyba łatwiej jest zrobić ładną kreskę tym cienkim
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 13:01   #1614
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Mogę dodać, że tych cieniutkich do eyelinera Maestro nie produkuje już w rozmiarze 0. Ale 1 też jest malutki
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:01   #1615
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Aukcja pędzli Maestro -> tutaj.
W opisie aukcji znajduje się taki tekst: "Istnieje możliwość kompletowania zestawu samemu, a także zakupu pojedyńczych pędzli 20% taniej niż na stronie producenta". Chyba skorzystam

gg22 zależy jaki efekt chcesz uzyskać, bo jak chodzi o mini cieniuśką linię, to taki pędzelek tradycyjny będzie najlepszy. Ja używam syntetycznych ściętych albo prostych, bo muszę linię eyelinerem robić między rzęsami - standardowo rysowana nad rzęsami wygląda u mnie jakbym ja zrobiła pół centymetra nad okiem, bo mam bardzo jasna nasadę rzęs.
Z Maestro wypatrzyłam sobie: 660 r4 skośny do eyelinera, 180 r 20 do pudru, 120 r22 do różu, 150 r22 do modelowania oraz 320 i 360 różne rozmiary. Polecam 480 r12 do rozcierania
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 18:49   #1616
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Też się czaję na Maestro, ale ostatnio ciągle milion wydatków, teraz szykuję się do robienia garderoby i nie wiem kiedy w końcu znajdę trochę funduszy na pędzelki, niektóre kosmetyki też mi się już kończą, a wszystko takie drogie, ah.. Mój zestaw Mery Macom bardzo lubię, ale jednak przestaje mi wystarczać, a Maestro ma takie dobre opinie i ceny też ciekawe.

A co do eyelinera to ja wole ścięte, jakoś wygodniej mi się robi, kreski są prostsze, jakoś łatwiej malować bardzo blisko linii rzęs i mały skośny potrafi zrobić naprawdę cienką kreskę.

Edytowane przez Ansheen
Czas edycji: 2010-08-06 o 18:52
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:02   #1617
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Kurczę podczytuje tak jak piszecie i chyba jeszcze się szkusze na pare sztuk pędzli z maestro. Narazie mam te z Lancrone i nie narzekam, ale co pędzli nigdy za wiele
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 19:01   #1618
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Powtórzę się i wkleję cytat z mojego posta w innym temacie (notabene zatytuowanego "Pędzle", po co dwa wątki, skoro może być jeden...? Ale nie mnie o tym decydować .
Wróćmy do tematu:

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Witajcie!
Chcę się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem, być może to tylko moje przewidzenia, ale...
Furorę na forum robią pędzle Hakuro, a furorę na Youtube robią pędzle Sigmy. Jako że kurs dolara spada, a ja dysponuję pewnym środkiem na PayPalu pomyślałam - a, zobaczę
Tylko... Ja to chyba gdzieś widziałam!
Proszę, porównajcie:
- do podkładu: Hakuro i Sigma
- kabuki Hakuro i widoczny na zdjęciu Sigmy.

Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:25   #1619
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Mam Hakuro i mam Sigmę. No cóż... jeżeli chodzi o kabuki - wlosie hakuro niemiłosiernie farbuje na czarno, włosie sigmy nie. Włosie hakuro czasem wypada mi z podstawki, włosie sigmy nigdy - mam porównywać dalej??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 07:50   #1620
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro)

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Mam Hakuro i mam Sigmę. No cóż... jeżeli chodzi o kabuki - wlosie hakuro niemiłosiernie farbuje na czarno, włosie sigmy nie. Włosie hakuro czasem wypada mi z podstawki, włosie sigmy nigdy - mam porównywać dalej??
Już dostałam odpowiedź w tym innym wątku, że to taki sam kształt, ale jakość już nie ta A szkoda
Choć przy spadającym $ nie wiem, czy sobie nie kupię czegoś ładnego z logiem Sigmy
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 13:41:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.