Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 10:33   #3301
agam1977
Raczkowanie
 
Avatar agam1977
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez vivaxyz Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyneczki. Ja również dołączam się do tych pytań.
U mnie juz drugi tydzień mazania się cosm. teraz stosuję 2x dziennie, kolejny tydz. 1x , a co dalej ? nie wiem jak mam pózniej stosować, proszę doradzcie coś. Teraz się łuszczę, i skóra na bokach policzków jest bardzo gruba, jakaś taka łuskowata, na czole prawie wogóle nie ma łuszczenia,ale plamy w końcu sie trochę rozjaśniły.
Witaj Viva, nie wiem jak intensywne masz plamy, ja miałam straszne (zdjęcia str 51) dlatego po pierwszej masce przedłuzyłam smarowanie cos2 3*dzien i 2*dzien (prawie po 2 tyg każde - szczegóły w moich postach) obecnie jestem po 2 masce i teraz smaruje pierwszy tydz3*dzien, drugi tydz2*dzien i dalej juz raz dziennie na noc. To że nie jestem juz taka czerwona jak po pierwszej masce to efekt nie przerywania smarowania cos2 pomiedzy maskami.
Gruba łuskowata i świecąca skóra może być efektem pocierania przy myciu jak zmywasz np wacikiem i mydłem, lub samym wacikiem, myjąc tylko wodą i ręką nie podrażnisz tak skóry. Wiem co pisze bo też tak miałam. Dla zwiększenia efektu łuszczenia daj raz grubszą warstwe cos2 na plamy. Avene cicalfate lub bepanthen czy alantan na silne podrażnienia. Kąciki oczów i przy skrzydełkach nosa nawilzaj, może byc wazelina lub krem. Powodzenia.

[QUOTE=LAPIEL]agam takim systemem jak Ty - dokladnie tak jak piszesz ....takie dostalam konkretne wytyczne od lekarki i stosowalam sie do nich za pierwszym i drugim razem , nie wyobrazam sobie wydac tyle kasy na zabieg a potem robic cos nie tak ...po to sie czlowiek tak meczy z tym zabiegiem zeby efekt byl i by go utrzymac ....jak juz cos robie to porzadnie sie przykladam bo to i kosztuje i boli i czasu wymaga zanim sie geba wygoi ....siedzialam w domu przez pierwszy dobry tydzien po zabiegu bo sie wyjsc nie dalo , potem tez tylko na chwilke jak juz musialam i nie w godzinach pelnego slonca ...zreszta ja slonca wciaz unikam w godz 11-17 ...
przez pierwszy dobry miesiac po cos1 nie uzywalam zadnego podkladu , pudru , zdanej kolorownki ! nawet gdybym chciala to moja twarz byla tak koszmarnie czerwona i luszczaca ,ze nawet nie probowalam , zaczelam sie malowac jako tako dopiero po jakis 6 - 7 tyg po zabiegu ....wczesniej tylko filtr 50+ Roc lub Iwostin ....i potem zamiast podkladu uzywalam kolorowej Biodermy50+ najszesciej ...slonca unikalam i unikam , takze ja nie mam sobie nic a nic do zarzucenia ,ze cokolwiek zle robilam czy robie ....dosmarowuje w ciagu dnia i tak dalej ., wszystkiego przestrzegam solennie ...
podkladow uzywam tylko w pochmurne dni na Roc-a 50+:
(Givenchy Photoperfection spf20, Dior diorskin i Lancome Teint renergie lift spf20 - te trzy na zmiane ostanimi czasy uzywalam )...
pudrow sypkich nie uzywam wcale
nie wiem co jeszcze zrobic mozna bylo ....
poki co nie widze wiekszego sensu robienia cosmelanu po raz trzeci , chyba nie watro mi sie tak meczyc zeby miec ladna buzke przez 2 lub gora 4 miesiace ...
doprowadzenie jej do stanu normalnosci po zabiegu zajmuje mi 2 mies , potem kolejne 2 spokoj i radocha a potym czasie jazda od poczatku bo plamy zaczynaja sie pokazywac znow ....
mysle ,ze plamiska wracaja bo stosuje pigulki antykoncepcyjne

Lapiel, moze to ta kolorowa bioderma 50+ jakaś niestabilna, bo rozumiem ze smarowałaś tylko nią i już nic na to, a jeśli roca lub iwostin to pod Givenchy lub Diora, bo faktycznie nie widze przyczyny. Jeśli chodzi o tabsy to mnie plamy zaczęły wyłazic już w trakcie ich brania (a brałam kilka lat), po odstawieniu, jeszcze bardziej obecnie nie biore już jakieś 2,5 roku.

Edytowane przez agam1977
Czas edycji: 2009-07-09 o 18:31 Powód: dopisanie, błęd.
agam1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 12:51   #3302
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Hej agam obejrzałam Twoje fotki i możemy sobie ręce podać, czoło miałam identyczne, tylko na policzkach moje plamiska były bardziej z boku, intensywność koloru taka sama, koszmar. Wiesz co? ja faktycznie zmywam twarz wacikiem więc masz rację, skórę pewnie podrazniłam własnie takim traktowaniem, jest dosłownie tak jak napisałaś. Skóre mam nadal bardzo czerwoną, na policzkach i powiekach zeszło praktycznie wszystko, przynajmniej tak to teraz wygląd gdy skóra jest czerwona, na czole też bardzo się rozjaśniło,ale na więcej chyba nie mogę liczyć. Twarz wciąz nawilżam,ale Iwostinem na zmianę z Hydra K. Tak szczerze mówiąc to po hydra k moja skóra jest bardzo klejąca i wogóle taka nieprzyjemna, dla mnie zdecydowanie lepiej działa Iwostin. Od jutra miałam cosm2 stosować tylko na noc,ale chyba jeszcze z tydzień pomęcze się 2x dziennie.
Jak ja tych plam nienawidzę, czy one nie mogą wyjść np. na d....e jeśli już wogóle muszą.
vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 13:21   #3303
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Agam ile czasu minęło od Twojej pierwszej maski?

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Laseczki polecacie jakis brązer na lato? Ja juz nie moge patrzec na te plamiska
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:14   #3304
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

[QUOTE=ulalala;13054274]Hej dziewczynki. Lato pelna geba, slonce swieci, twarz sie smieje i przy okazji ciemnieje...hahaha.
Poddaje sie , cala jesien walczylam z moimi plamiskami zeby teraz wrocily... i sie powiekszaja, jedna jest tak blisko oka ze boje sie czym kolwiek smarowac zeby mi sie do oka nie dostalo... uzywalam juz:
kwas glikolowy u kosmetyczki - tragedia powstaly nowe plamy
kwas migdalowy sama w domu - luszczy sie skorka i rozjasnia z czasem,

Kochana Ulalala , a gdzie nabywasz kwas migdałowy, rzuc linka, please
w jaki sposób go smarujesz, po jakim czasie zmywasz buźke, jak często nim smarujesz, itp....dasz info?????
Plamki, wróciłam z krótkiego urlopu, ale "na szczęście" nie byłam nad morzem (w zeszłym roku plamy mi tam pociemniały), obecnie, korzystam z kapieli słonecznych wieczorem, wchodze do wody z grubą warstwą 50+ ...myk...myk....popływam szybko i myk...do samochodu...ludzie wkoło - leżący beztrosko na słońcu baaaardzo dziwnie sie na mnie wtedy patrzą...a ja po prostu tylko nie chcę mieć wiekszych plam...
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:53   #3305
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

[QUOTE=Lekko plamiasta;13172802]
Cytat:
Napisane przez ulalala Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Lato pelna geba, slonce swieci, twarz sie smieje i przy okazji ciemnieje...hahaha.
Poddaje sie , cala jesien walczylam z moimi plamiskami zeby teraz wrocily... i sie powiekszaja, jedna jest tak blisko oka ze boje sie czym kolwiek smarowac zeby mi sie do oka nie dostalo... uzywalam juz:
kwas glikolowy u kosmetyczki - tragedia powstaly nowe plamy
kwas migdalowy sama w domu - luszczy sie skorka i rozjasnia z czasem,

Kochana Ulalala , a gdzie nabywasz kwas migdałowy, rzuc linka, please
w jaki sposób go smarujesz, po jakim czasie zmywasz buźke, jak często nim smarujesz, itp....dasz info?????
Plamki, wróciłam z krótkiego urlopu, ale "na szczęście" nie byłam nad morzem (w zeszłym roku plamy mi tam pociemniały), obecnie, korzystam z kapieli słonecznych wieczorem, wchodze do wody z grubą warstwą 50+ ...myk...myk....popływam szybko i myk...do samochodu...ludzie wkoło - leżący beztrosko na słońcu baaaardzo dziwnie sie na mnie wtedy patrzą...a ja po prostu tylko nie chcę mieć wiekszych plam...
Lekuś:c mok:hi hi fajnie to musi wyglądać..Byłam 2 razy na solariumz warstwa podwojną roca,folia i na to koszulka..bozesz o mało sie nie udusiłam dobrze ze to tylko 5 min hi hi..

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Agam uzywasz kolorów 20..bledziochy..zakrywaja plamy no..cieniejak ten lancome lift..zadowolona jestes z niego??? moim faworytem przez dlugie lata byl teint idole ultra ale duzo ciemniejszy dzis mam na papie wlasnie chanela mat lumiere w kolorze 20..i taka sie sobie jakas blada wydawałam ze musialam dorzucic kropelke lancomakto testuje covermarka z krakowa???służe pomoca bo mam pare kolorkow jakby co..Face Magicpuder sypki do matowienia lica z tej firmy polecam..rewelacja
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:39   #3306
agam1977
Raczkowanie
 
Avatar agam1977
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

[QUOTE=Catherine1980;13170 014]Agam ile czasu minęło od Twojej pierwszej maski?

Pierwszą maske robiłam 16 lutego, czyli 4,5 miesiaca minęło od pierwszej i robię teraz drugą. Tak jak za pierwszym razem trzymałam 9 godzin. Nie robiłam przerwy w smarowaniu pomiędzy maskami. Cos 2 smarowałam codziennie na noc. Przez ten czas plamy nie pogorszyły się. Efekt jaki osiągnęlam po miesiącu kuracji pozostał bez zmian do chwili powt. maski. Teraz licze że zejdą całkiem albo nie wiem co z nimi zrobie.

agam1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 19:23   #3307
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

tinerfenia
Lapi, jakim pudrem matowisz twarz po nasmarowaniu tą emulsją SHISEIDO 50+, czy może nakładasz na to jakis podkład jeszcze ?
......................

hej , niczym nie matowie , nie ma takiej potrzeby , z reszta ja nie uzywam pudrow matujacych i w ogole sypkich nie bo zwyczajnie nie lubie ...mam sucha cere , wiec sam podklad kilka godz wytrzymuje ....ta emulscja nie jest tlusta - cudo
....................

agam , przeciez sama Bioderma nakladana nie powinna sie destabilizowac prawda ??? po to kolorowa kupilam zeby podkladu nie uzywac.... zadnych pudrow na nia , nic....
eeee i sama widzisz...plamy sie pokazaly ale why nie wiada....

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2009-07-09 o 19:26
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 21:28   #3308
ulalala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 37
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Do Lekko plamiastej ) Ja swoj kwas kupilam na allegro ale juz nie ma takiego samego bo sprawdzalam...wsumie bylo to prawie rok temu. Wczesniej kupowalam te 5ml gowienka i starczalo mi na 2 aplikacje. Ten ma 50ml i uzywam go bez konca...az sie pewnie przeterminuje a nawet polowy nie zuzylam. W instrukcji 'obslugi' napisane jest stosowac raz na 2 tygodnie ale ja nakladam ponownie jak tylko przejdzie mi luszczenie. Smaruje cala twarz omijajac okolice oczu i ust, oraz tam gdzie mam p0opekane naczynka. Zmywam po ok 15 minutach. Nie ma rumienia(przynajmniej u mnie) skora zaczyna sie luszczyc po 2 dniach, ale jak na noc posmaruje sie Sudocremem to nie jest tak zle. Ogolnie polecam nawet w celu oczyszczenia cery.
PS Teraz zakupilam neostrate...szczerze mowiac pokladam w niej duze nadzieje... Pozdrawiam wszystkie biedrony
__________________
Sola ratio perfecta beatum facit.
ulalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 08:19   #3309
patika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Lapi napisz proszę czy na to shiseido mozna stosowac pudry? czy ta emulsja ma parsol?jutro wybieram sie po nia.
patika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:32   #3310
tinerfenia
Raczkowanie
 
Avatar tinerfenia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 176
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Hej Lasencje,

Mam pytanie, czy któras zna moze jakis skuteczny krem na naczynka na nogach ? co by to przynajmniej troszkę je wchłaniał ? jesli tak to dajcie znac !
tinerfenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:33   #3311
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

patika
Lapi napisz proszę czy na to shiseido mozna stosowac pudry? czy ta emulsja ma parsol?jutro wybieram sie po nia.
......................... ......................... .....................

pati , w skladzie nie widze parsolu ...takze jak uwazasz ....ja podkladu na nia uzywam , mam juz dosc zastanawiania sie na co sie malowac mozna a na co nie ...plamy i tak mi sie pokazuja a uzywalam glownie Roc-a , troche Iwostin na poczatku zaraz po masce i Bioderme z kolorem ale bez zadnych podkladow czy pudrow na nia ....dluzej z mazidlami tlustymi sie meczyc nie mam zamiaru i juz bo to w moim przypadku bezcelowe okazalo sie ....

zauwazylam ,ze kilka min potrzeba zeby sie ta ilosc emulsji wchlonela , zwlaszcza ta biel ,ja nakladam kilka razy po trochu , zajmuje mi to jakies 15 min , potem maluje siem

pozdrawiam
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 16:39   #3312
ulalala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 37
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez tinerfenia Pokaż wiadomość
Hej Lasencje,

Mam pytanie, czy któras zna moze jakis skuteczny krem na naczynka na nogach ? co by to przynajmniej troszkę je wchłaniał ? jesli tak to dajcie znac !
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze naczynek na nogach nie da sie usunac zadnym kremem, albo jeszcze takiego nie wymyslili moj sposob to smarowanie nog samoopalaczem, wtedy staja sie mniej widoczne... Ale dolaczam sie do Twojego pytania, chetnie wyprobuje cos nowego, polecanego przez kolezanki
__________________
Sola ratio perfecta beatum facit.
ulalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 12:42   #3313
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

A może na te naczynka tez masc arnikowa cos zdziała?

Laseczki ponawiam pytanko uzywacie jakiegos dobrego bronzera do paszczy?
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 13:48   #3314
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez tinerfenia Pokaż wiadomość
Hej Lasencje,

Mam pytanie, czy któras zna moze jakis skuteczny krem na naczynka na nogach ? co by to przynajmniej troszkę je wchłaniał ? jesli tak to dajcie znac !
Pelethrokrem 2 %-na naczynka
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 16:04   #3315
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Catherine1980


Laseczki ponawiam pytanko uzywacie jakiegos dobrego bronzera do paszczy?
......................

ja mam mleczko brazujace Eisenberg , do twarzy i ciala - kupilam w Sephorze w promocji ostatnio ...fajne , delikatnie brazuje zarowno twarz i cialo , nie ma tego charakterystycznego paskudnego zapachu , ktory na ogol towarzyszy brazerom, do tego jest bardzo zadkie zatem wydajne ....polecam

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2009-07-11 o 16:09
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 09:18   #3316
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Dziewczyny, pomocy Smaruje cos 2 moje plamki już 10 dzień. Nie wiem czy są czy ich już nie ma bo skóra jest bardzo czerwona. Powiedzcie mi, czy to normalne, że jak zmywam ten cos, to zostaje po nim taki żółtawy kolor na twarzy? I że oprócz "nowej " skóry mam placki ze skóry "starej" takie pomarszczone i żółtawe-i nie chcą się zlikwidować, a trzeć bardzo się boję.... I w dwóch miejscach mam mikroskopijne ranki, takie jakby od ukłucia igłą...to normalne???
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 10:57   #3317
agam1977
Raczkowanie
 
Avatar agam1977
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy Smaruje cos 2 moje plamki już 10 dzień. Nie wiem czy są czy ich już nie ma bo skóra jest bardzo czerwona. Powiedzcie mi, czy to normalne, że jak zmywam ten cos, to zostaje po nim taki żółtawy kolor na twarzy? I że oprócz "nowej " skóry mam placki ze skóry "starej" takie pomarszczone i żółtawe-i nie chcą się zlikwidować, a trzeć bardzo się boję.... I w dwóch miejscach mam mikroskopijne ranki, takie jakby od ukłucia igłą...to normalne???
Normalne, wszystko wróci do normy. Zażółcenie skóry miejscami jest od cosmelanu, który mocniej barwi martwe komórki, dlatego trudniej go zmyć ze skóry łuszczącej się i podrażnionej. A masz podrażnioną skóre skoro jest czerwona i pomarszczona. O ile tak bardzo Cie nie szczypie to smaruj cos2 omijając najbardziej podrażnione miejsca, jeśli widzisz ze szczypie i robia się ranki omiń jedno smarowanie niech skóra odpocznie i nawilż kremem bepanthen albo wazeliną.
Na początku od cosmelanu mogą pojawić sie wągry - tylko nie wyciskaj, bo zedrzesz naskórek a one same zejdą.

Ja wczoraj byłam na imieninach tylko z cienką warstwą cos2 na twarzy i nawilżeniem pod oczami bo bylo nawet przyzwoicie. Zasłoniłam troche twarz włosami, spuściłam grzywke. Dzisiaj mam natomiast tak podraznioną skóre ze pominełam poranne smarowanie i pomazałam tylko twarz kremem i wazeliną miejscami. Widze takie miejsami zażółcone wałeczki i płatki skóry. Strasznie szczypie mnie powieka. Przez to zaognienie plamy sa bardziej widoczne zwłaszcza ta na czole. Juz wczoraj skóra była dość przesuszona, jak się uśmiechnęłam to pod oczami robiły mi się takie kreseczki jak u pszczółki Maji.
agam1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 11:14   #3318
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez agam1977 Pokaż wiadomość
Normalne, wszystko wróci do normy. Zażółcenie skóry miejscami jest od cosmelanu, który mocniej barwi martwe komórki, dlatego trudniej go zmyć ze skóry łuszczącej się i podrażnionej. A masz podrażnioną skóre skoro jest czerwona i pomarszczona. O ile tak bardzo Cie nie szczypie to smaruj cos2 omijając najbardziej podrażnione miejsca, jeśli widzisz ze szczypie i robia się ranki omiń jedno smarowanie niech skóra odpocznie i nawilż kremem bepanthen albo wazeliną.
Na początku od cosmelanu mogą pojawić sie wągry - tylko nie wyciskaj, bo zedrzesz naskórek a one same zejdą.

Ja wczoraj byłam na imieninach tylko z cienką warstwą cos2 na twarzy i nawilżeniem pod oczami bo bylo nawet przyzwoicie. Zasłoniłam troche twarz włosami, spuściłam grzywke. Dzisiaj mam natomiast tak podraznioną skóre ze pominełam poranne smarowanie i pomazałam tylko twarz kremem i wazeliną miejscami. Widze takie miejsami zażółcone wałeczki i płatki skóry. Strasznie szczypie mnie powieka. Przez to zaognienie plamy sa bardziej widoczne zwłaszcza ta na czole. Juz wczoraj skóra była dość przesuszona, jak się uśmiechnęłam to pod oczami robiły mi się takie kreseczki jak u pszczółki Maji.
dzięki uspokoiłaś mnie troszkę. Po tym jak się maznę cos 2 piecze mnie kilka sekund dosłownie, potem się wszystko uspokaja-swędzi tylko strasznie miejscami, i tyle-nie mam potrzeby smarowania czymkolwiek jak na razie. Tylko wygladam paskudnie...a za tydzień mam wesele. I planuje bachnąć sobie na plamy korektor i puder, żeby wyglądać jak człowiek...nie zaszkodzi chyba, co?
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 12:53   #3319
Anetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Drogie "Cosmelanki", mam pytanko, jestem półtora miesiaca po zabiegu cosmelanu, obecnie stosuje krem co drugi dzień na noc i tak jeszcze przez dwa tygodnie, potem mam wizyte u lekarza, ale nie dpoytałam go i nie wiem czy musze nadal stosować krem hydra-vital factor k, bo on mi sie właśnie kończy i nie wiem, czy mam go dokupić, czy moze isnieje jakis inny, TAŃSZY zamiennik. co polecacie? Na dzień stosuje krem Bioderma 50+, czy on wystarczy, czy też lepiej dokupić jeszcze coś?
Anetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 13:45   #3320
agam1977
Raczkowanie
 
Avatar agam1977
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
dzięki uspokoiłaś mnie troszkę. Po tym jak się maznę cos 2 piecze mnie kilka sekund dosłownie, potem się wszystko uspokaja-swędzi tylko strasznie miejscami, i tyle-nie mam potrzeby smarowania czymkolwiek jak na razie. Tylko wygladam paskudnie...a za tydzień mam wesele. I planuje bachnąć sobie na plamy korektor i puder, żeby wyglądać jak człowiek...nie zaszkodzi chyba, co?
Nie powinnaś używać kolorówki do min m-ca po masce. Jeśli już to dopiero wtedy jak zaczniesz smarować cos2 tylko na noc. Wtedy w ciągu dnia filtr 50+ (ROC, Iwostin lub Klorane nie pamiętam czy jeszcze jakiś - te są stabilne i z kolorowymi kosmetykami nie zniwelują tarczy ochronnej przed UV) na to jeżeli jest taka potrzeba jakiś fluid czy sypki puder.

Cytat:
Napisane przez Anetkaa Pokaż wiadomość
Drogie "Cosmelanki", mam pytanko, jestem półtora miesiaca po zabiegu cosmelanu, obecnie stosuje krem co drugi dzień na noc i tak jeszcze przez dwa tygodnie, potem mam wizyte u lekarza, ale nie dpoytałam go i nie wiem czy musze nadal stosować krem hydra-vital factor k, bo on mi sie właśnie kończy i nie wiem, czy mam go dokupić, czy moze isnieje jakis inny, TAŃSZY zamiennik. co polecacie? Na dzień stosuje krem Bioderma 50+, czy on wystarczy, czy też lepiej dokupić jeszcze coś?
Hydro k można zamienić na jakikolwiek inny krem nawilżajacy czy łagodzący, o w miare prostym składzie, najlepiej bezzapachowy, bez konserwantów żeby jak najmniej podrażniał skóre. A jeżeli nie masz aż tak suchej skóry żeby stosować nawilżacz i filtr wystarczy sam krem z filtrem 50+. Biodermy raczej nie łącz z kolorówką.
agam1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 14:50   #3321
Anetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Dziękuję za odpowiedź, jeszcze mam jedną wątpliwość, otóż po nałożeniu kremu Bioderma +50 krem tonujacy świeci mi się cera, czy mozna to jakoś zneutralizować? Aha, dodam tak na marginesie, ze po półtora miesiecznej kuracji cosmelanem w życiu nie miałam tak pieknej cery, jakis mocnych przebarwień nie miałam nigdy, jednak lekarz polecił mi ten zabieg jako kuracje odmładzajacą i teraz mąż nie moze się na mnie napatrzeć hehhe, a mi wzrosła samoocena Zamiast 34 lat dają mi 30 to chyba niezle!

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Aha i ten krem tonujacy to mi zalecił lekarz, wiec nie bardzo go zmienie, tyle, ze nie wiem, czy mogę np stosowac na to puder sypki, czy to mija się z celem kuracji? Aha i jeszcze jedno pytanko, bo nie wiem czemu, ale na brodzie robia mi się wypryski, moze nie jakies fatalne, ale nawet jedna krosta nie za dobrze wyglada, czy np jakiś inny zabieg np jak dermabrazja wchodzi w gre po cosmelanie? czy juz pytać sie o to lekarza?
Anetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 15:24   #3322
patika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

dzięki Lapi . Napisz jeszcze prosze ile nakładasz tej emulsji. ja jutro jade do sephory, wczoraj byłam ale nie mieli. Moze uda sie próbke dostać. Boje sie troche tej beli o której piszesz. Avene mnie bilei bardzo tak samo roc. kłade długośc palca taką solidną. używam a to kompaktu zeby jakos wygladać. na urlop chciałabym miec cos lżejszego i nie spedzać tyle czasu w łazience przed wyjsciem.
Lapi przypomniało mi sie jeszcze ze jak zadzownisz do tego salonu skad wysyłają te pudry o których pisałam to za 10 zl wysyłają też próbki.
Michell możesz napisać czemu przestałać stosować chanell? czemu to g... sie okazało? za ta cene to cudo być powinno
patika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 09:57   #3323
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

patika
dzięki Lapi . Napisz jeszcze prosze ile nakładasz tej emulsji. ja jutro jade do sephory, wczoraj byłam ale nie mieli. Moze uda sie próbke dostać. Boje sie troche tej beli o której piszesz. Avene mnie bilei bardzo tak samo roc. kłade długośc palca taką solidną. używam a to kompaktu zeby jakos wygladać. na urlop chciałabym miec cos lżejszego i nie spedzać tyle czasu w łazience przed wyjsciem.
Lapi przypomniało mi sie jeszcze ze jak zadzownisz do tego salonu skad wysyłają te pudry o których pisałam to za 10 zl wysyłają też próbki.
......................

pati naprawde w porownaniu do tych "tlusciochow" aptecznych ta biel shiseido to zupelnie inna bajka ...i dzieki za namiar
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:40   #3324
agam1977
Raczkowanie
 
Avatar agam1977
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

O rety, ale tu pusto, gdzie są wszyscy?
Dziewczyny, wklejam moje zdjęcie z soboty, robione na dworze (żeby dobrze było wszystko widać, bez przekłamań), jestem tu posmarowana jedynie cienką warstwą cos2. To oczywiście nie koniec kuracji bo właśnie zaczynam smarować 2 razy dziennie, podrażnienie mi zeszło, tak że w tej chwili wyglądam mniej wiecej jak na zdjęciu. ta cienka warstwa cosmelanu sprawia że to co zostało jeszcze z moich plam jest mniej widoczne. Dla porównania stan sprzed obu masek na str 51.
Szkoda że nikt inny nie chce dodać zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cosm 6dni poIImasce (5).jpg (30,4 KB, 105 załadowań)
agam1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:15   #3325
patika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Lapi ale czy ona na pewno chroni?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

na wizażu nie znalazłam żadnych opini

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

agam ja widze ZERO plam
patika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:44   #3326
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

patika
Lapi ale czy ona na pewno chroni?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

na wizażu nie znalazłam żadnych opini
........................

pati ,mam nadzieje , ufam tej firmie i jak narazie sie nie zawiodlam ....wiem ,ze nie ma opinii , sama szukalam ...
czlowiek kupuje krem z filtrem 50+ i jeszcze sie musi zastanawiac czy chroni - to chore ....przeciez to powinno byc oczywiste ....

ja Ci powiem ,ze nie wierze w ta super ochrone Roc-a lub Iwostinu bo gdyby rzeczywiscie sie nie destabilizowaly i takie extra ochronne byly, mnie by plamy sie nie pokazly a do tej pory tylko tych dwoch pod podklad uzywalam ....nie wiem co Ty o swojej Avene sadzisz bo jej nie uzywalam nigdy ???

a co do ilosci nakladanej - ja tak 3x wklepuje ile sie da na cala twarz ...nie licze tego na dlugosci palca czy lyzeczki bo tez uwazam ,ze to przesada ...staram sie nie dac zwariowac

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2009-07-13 o 13:27
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 15:10   #3327
ulalala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 37
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez agam1977 Pokaż wiadomość
O rety, ale tu pusto, gdzie są wszyscy?
Dziewczyny, wklejam moje zdjęcie z soboty, robione na dworze (żeby dobrze było wszystko widać, bez przekłamań), jestem tu posmarowana jedynie cienką warstwą cos2. To oczywiście nie koniec kuracji bo właśnie zaczynam smarować 2 razy dziennie, podrażnienie mi zeszło, tak że w tej chwili wyglądam mniej wiecej jak na zdjęciu. ta cienka warstwa cosmelanu sprawia że to co zostało jeszcze z moich plam jest mniej widoczne. Dla porównania stan sprzed obu masek na str 51.
Szkoda że nikt inny nie chce dodać zdjęć
WOW!!!!! Twoja buzka wyglada rewelacyjnie... Ja tez chce (( Jak tylko wyprobuje neostrate, cosmelan jest nastepny w kolejce...szczerze mowiac troche sie go boje, nie wiem jakie moze miec skutki uboczne jesli jakies wogole ma Czy moglabys w skrocie napisac jak wygladal Twoj rytuau cosmelanowy??? Dzieki
__________________
Sola ratio perfecta beatum facit.
ulalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 19:51   #3328
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

Cytat:
Napisane przez patika Pokaż wiadomość
dzięki Lapi . Napisz jeszcze prosze ile nakładasz tej emulsji. ja jutro jade do sephory, wczoraj byłam ale nie mieli. Moze uda sie próbke dostać. Boje sie troche tej beli o której piszesz. Avene mnie bilei bardzo tak samo roc. kłade długośc palca taką solidną. używam a to kompaktu zeby jakos wygladać. na urlop chciałabym miec cos lżejszego i nie spedzać tyle czasu w łazience przed wyjsciem.
Lapi przypomniało mi sie jeszcze ze jak zadzownisz do tego salonu skad wysyłają te pudry o których pisałam to za 10 zl wysyłają też próbki.
Michell możesz napisać czemu przestałać stosować chanell? czemu to g... sie okazało? za ta cene to cudo być powinno
Pati chanel jest cudowny..kocham jego kremy,podklady..itp..filt r rewelacja..wchlanianie..n ic nie tlusci,nic nie bieli..Wiesz była surowa w wiedzy na temat plam..ochrony..zalogowała m sie tu na forum i Buczka pamietam..pierwsze co kazała mi zmienic na porzadny filtr..bo on całym meritum naszym jednak..w walce z przebarwieniami..dowiedzi alam sie wtedy ktory polecaja ,ktore maja sprawdzone i zaraz zakupilam roca..tak sie go trzymam do dzis..I w porownaniu z latami gdzie niczego nie uzywalam..totalna roznice widze..nie mam juz takich cieni latem..piegi nie wyskakuja ..uwazam ze filtr jednak tak czy siak to trafiony produkt..nawet jesli nie ma sie przebarwien to jednak uva paskudne przyczyna starzenia skory jest,wiec zabezpieczajac sie bedziemy wiecznie mlode..Covermark a wysyłaja bez problemu..ja mialam odcienie nr 5 i 6..Molly chyba 7 albo 8..buziaki dziewuszki
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 21:27   #3329
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

agami wyglądasz pieknie, mi tezplamy prawie juz poschodziły.Dzis zobaczyli mnie rodzice po 3 tygoniowej nieobecności i mój tata stwierdził, że mam skórę jak niemowlak, nawet nie będę opisywac co to dla mnie znaczy tym bardziej ,że jestem baaaardzi grubo po 30 tce. Fakt,że buziak nadal mam różowiutki jak prosiątko,ale plam jeszcze nie widać, mam nadzieję,że nie pokażą się gdy skóra będzie juz jasna.
vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 08:55   #3330
patika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VI

dzieki dziewczyny. ja wczoraj wzielam probke z sephory dzis sprobuje, pani dala mi jeszcze lancastera. Oby to było to bo avene na lato to istna meka. maska sie robi na buzi a jak goraco to spływa. smaruje sie bo nie mam alternatywy, żaden filtr do tej pory mi nie podpasował. Lapi a doczytałas sie może jakie ta emulsja ma filtry?
patika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.