Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 19:29   #2521
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
czy ktos wie po jakim czasie od zakonczenia 1wszej mozna zrobic 2ga kuracje?
Olkie, tylko nie mów, że masz nawrót Wstawiałaś tutaj zdjęcia i doskonale pamiętam Twoją piękną buzię ja jestem biore od 5,5 miesiaca i róznica jest(dla mnie, ktos kto nie ma problemów z cera, powiedzialby ze tragedia;/), ale wciaz cos wyłazi, paskudzi sie ostatnio tez miałam mnostwo stresów, wiec mam nadzieje, ze to od tego
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 20:47   #2522
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie wiem nie mam juz ulotki pytam bo stan mojej cery troche sie pogorszyl. powyskakiwaly mi zaskorniaki ;/ kilka na brodzie i policzkach + czolo z ktorym poradzilam sobie triacnealem.i tak zastanawiam sie czy nie zrobic sobie krotkiej kuracji 10 mg dziennie przez 3-4 miesace by je usunac. tradzik jako taki nie wrocil. tylko czasem cos mi wyskoczy zazwyczaj to zaogni sie jakis zaskorniak. przetluszczanie twarzy prawie calkiem zniknelo pomyslec ze nie moglam sobie z tym poradzic.

narazie rozwazam taka lekka kuracje ( ponoc w stanach retinoidy sa glownie przepisywane na zmarszczki:P) jesli punktowe dokladne nanoszenie kwasu salicylowego z alkoholem na zaskorniki nie pomoze( kiedys tak pozbylam sie kilku co pojawily sie po odstawieniu) to chyba powroce do krotkiej kuracji oczyszczajacej. niestety kremow nie jestem w stanie systematycznie stosowac bo moja cera strasznie reaguje i nie mam sily jej meczyc noc w noc ;/ a z tego co pamietam retinoidy wewnetrznie dosc szybko, skutecznie, a przy tym w miare delikatnie na mnie podzialaly . nie mialam wysypow tylko poijedyncze jednodniowe lub dwudniowe pryszczyki , cera sie luszczyla ale dalo sie nad tym zapanowac dosc latwo ( dzis juz mam praktyke:P)a po 2 miesiacach cera nie do poznania. baaaa juz po 2 tyg bylo fantastycznie ktos stosowal taka lekka krotka kuracje na polepszenie cery a nie leczenie tradziku?


aaaaa i chcialam powiedziec ze zawsze mialam problem z tradzikiem na plecach i dekoldzie. obecnie zero porblemow. czasem jakas mala potowka i tyle

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Olkie, tylko nie mów, że masz nawrót Wstawiałaś tutaj zdjęcia i doskonale pamiętam Twoją piękną buzię ja jestem biore od 5,5 miesiaca i róznica jest(dla mnie, ktos kto nie ma problemów z cera, powiedzialby ze tragedia;/), ale wciaz cos wyłazi, paskudzi sie ostatnio tez miałam mnostwo stresów, wiec mam nadzieje, ze to od tego
nawrot ....hmmmm...hyba nie ale przyznaje ze w ostatnim miesiacu pojawilu mi sie az 3 powazne pryszcze w tym 1 to potworna podskorna gula. dzis nie ma po niejj sladu za to mam 1 syfek na czole. z zaognionego wlasnie zaskornika;/ broda tez pokryla sie nierownosciami i jest kilka zaskornikow. napewno nie jest to nawrot. nie mam problemow z przetluszczaniem buzi i nie mam problemow z plecami i dekoldem a zawsze mialam armagedon . moze poprostu odstawienie anty dopiero teraz dalo znac o sobiemam PCO po odstawieniu anty mozliwe ze costam zaczelo sie tworzyc w skorze ale bylo na tyle gleboko ze sie nie pokazalo od razu tylko dopiero teraz gdy pozlazil wierzchni naskorek znow biore leki na obnizenie hormonow moze sie ureguluje. jan narazie szykuje sie na 2ga krotka i niepelna kuracje tylko by wygladzic cere. mam nadzieje ze nie bede musiala znow badan robic wszytkich bo pol roku temu badalam sie po odstawieniu i podczas brania problemow nie mialam. a 10 mg to mala dawka;D i z hajsem u mnie krucho i znow przypiekam najwieksze zaskorniaki kwasem salicylowym. licze ze je wypali i odpadna

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

aaa i zauwazylam ( czemu wczesniej o tym nie wiedzialam??) ze tribiotic swietnie radzi sobie z zaognionymi pryszczami gule szybko wygoil a meczylam sie z nia dlugo, dzis po pol h "splaszczyl" mi spuchnietego syfka fajna rzecz na duze niespodzianki
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 09:19   #2523
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo stresogenne studia i przy kazdej sesji i w okresie ją poprzedzającym mam zwiększenie ilosci zmian na twarzy.
Mam dokładnie to samo. Aktualnie po sesji, gdzie bardzo mało spałem, jadłem śmieciowe jedzenie, a do tego dużo stresu było mam okropna cerę. Dochodzi do tego jeszcze sprawa, że mam okropny nawyk 'duszenia' syfków, także no...
Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia powinno być już dobrze Jakieś rady co robić aby to wszystko się szybciej goiło, co robić żeby nie kusiło się w ogóle dotykać po twarzy?
Cytat:
aaa i zauwazylam ( czemu wczesniej o tym nie wiedzialam??) ze tribiotic swietnie radzi sobie z zaognionymi pryszczami gule szybko wygoil a meczylam sie z nia dlugo, dzis po pol h "splaszczyl" mi spuchnietego syfka fajna rzecz na duze niespodzianki
Tribiotic na pryszcze? ciekawa sprawa. A tylko na 'gule' czy na takie małe białe, siedzące głęboko, że jak by się wycisnęło, to odrazu by się czerwona plama na kilka dni zrobiła wokół tego miejsca, strupek itp.? ; ) Mozna łączyćtribiotyc z Aknenorminem? Nie będzie to miało żadnych skutków ubocznych?

Tak swoją drogą, czy Wy też chudniecie po Akne, czy to jest spowodowane przez mój tryb życia?
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 10:58   #2524
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie wiem jak sie ma to do retinoidow. trobiotic bakterie ma unicestwiac i jam mi sie cos zaogni to nim smaruje. przy retinoidach krostki robia sie z innego powodu niz bakterie wiec nie wiem czy jest sens stosowac lepiej cos gojacego chyba
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 13:02   #2525
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Olkie, no to całe szczęscie, myslalam, ze znow Cie dopadło. Trzymam kciuki, zeby tak juz zostalo ja tez mam problemy z hormonami i strasznie sie boje, ze ta cala kuracja to pojdzie do diabla, ze bedzie jeszcze gorzej i w ogole Niedlugo minie pol roku, kuracje powinnam konczyc, a tu ciagle cos Czesc takich podskornych w ogole nie drgnela, jest szansa ze te paskudy jeszcze wyjda?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 16:17   #2526
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gorzej nie bedzie napewno. u mnie moja skora kaprysi. ale w nastepnym tyg zaczne lekka kuracje przez kilka miesiecy 10 mg/dzien by doprowadzic sie do porzadku.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 17:16   #2527
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Znacie jakieś przypadki, w internecie znalazłyscie czy coś, że kobiety zaszły w ciąże podczas brania retinoidów i urodziły zdrowe dziecko?
Albo że zaszły w ciąze i dziecko było z wadami takimi jak w ulotce?

Jeszcze chciałabym się zapytać co o papierosach sądzicie? strasznie na buźkę negatywnie działają?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 02:02   #2528
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo stresogenne studia i przy kazdej sesji i w okresie ją poprzedzającym mam zwiększenie ilosci zmian na twarzy.
Ja też tak mam, na pewno stres ma na to wpływ, ale większy- tak jak zauważył zimna_herbata- studenckie życie w czasie sesji czyli słodycze "na poprawę nastroju", mało snu i uboga dieta, nerwowe rozdrapywanie tego co jest na twarzy czy wszelkie wspomagacze typu red bull... Ja podczas sesji wtydziłam się z domu wyjść :/

Cytat:
Napisane przez zimna_herbata Pokaż wiadomość
Jakieś rady co robić aby to wszystko się szybciej goiło, co robić żeby nie kusiło się w ogóle dotykać po twarzy?
(...)
Tak swoją drogą, czy Wy też chudniecie po Akne, czy to jest spowodowane przez mój tryb życia?
Mnie nie kusi kiedy mam makijaż ale to pewnie nie rada dla Ciebie Może jak jesteś w domu to smaruj je czymś- na mnie to działa skutecznie, im bardziej obślizgła, oleista albo lepiąca jest maść.
A chudnięcie, hmm ciekawe... Fajnie by było
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 09:26   #2529
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
Znacie jakieś przypadki, w internecie znalazłyscie czy coś, że kobiety zaszły w ciąże podczas brania retinoidów i urodziły zdrowe dziecko?
Albo że zaszły w ciąze i dziecko było z wadami takimi jak w ulotce?

Jeszcze chciałabym się zapytać co o papierosach sądzicie? strasznie na buźkę negatywnie działają?
co do papierosow to tak;D pamietam jak wygladala cera znajomej przed i w trakcie nalogu nie musialo minac nawet pol roku a widac roznice. do tego jak ma sie wybrac podtruwanie fajkami a retinoidami lepiej wybrac to 2gie nie warto obciazac toksynami watroby podwojnie
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 11:07   #2530
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jednak mam zamiar powtórzyć kurację. Aktualnie mam 3 syfy w tym jedną bolącą gulę już od paru dni i nic jej nie rusza. Nie wiem tylko czy teraz...wiosna już tak blisko. Jestem wściekła, bo było dobrze:-(

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-02-13 o 11:09
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:23   #2531
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Słuchajcie mam taki dylemat. Byłam dzisiaj na pogotowiu u lekarza ze spuchniętą i bolącą stopą (to nie jest uraz mechaniczny) samo mi się tak zrobiło. No i dostałam leki Apo-Napro i Cyclo3forte jako tabletki do łykania...i zapomniałam się spytać o to czy można przyjmować te leki z Aknenorminem (skleroza nie boli) no a od jutra mam zacząć łykać. I nie wiem czy teraz poczekać aż mi ta noga wydobrzeje czy zacząć od jutra kuracje. Kurcze to są chyba jakieś znaki żebym nie brała leku. Wcześniej nie dostałam Akne od razu po podobno musiałam łykać tabletki anty więc dostałam receptę na za miesiąc, powinnam brać od 9 lutego ale miałam grypę i mama doradziła mi żebym wyzdrowiała i dopiero zaczęła no i chciałam zacząć od pn to z tą stopą coś wyszło;/ ehh.
Co byście zrobiły/li na moim miejscu? Dodam, że w ulotkach nie ma nic że jakoś mogą źle oddziaływać na siebie te leki. No ale sama już nie wiem.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 21:07   #2532
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

najlepiej odwiedz lekarza rodzinnego, nie mam pojecia na co te leki wiec nie pomoge
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 23:24   #2533
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Co do tej sesji to niestety prawda, eh, eh...

A jeżeli by się ktoś zastanawiał czy alkohol szkodzi podczas kuracji, to mogę go zapewnić, że - tak! Szkodzi i to bardzo! To co ja mam teraz na twarzy to jest poprostu masakra. : (
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 09:36   #2534
Neon_Evangelion
Raczkowanie
 
Avatar Neon_Evangelion
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A powiedźcie mi, dziewczyny, jak pielęgnujecie twarz podczas kuracji Acnenorminem?
Ja używam pseudo peelingu Loreala, żelu do mycia twarzy Nivea, a do tego nawilżam twarz kremem i miejscowo maść z wit. A (bo z tego, co zrozumiałam, to nie mogę tylko wit. A przyjmować doustnie).
Twarz wygląda już przyzwoicie, ale moim największym problemem są czerwone plamy na twarzy będące pozostałościami po wcześniejszym maltretowaniu jej
Jak się umaluje, to to mało widać, ale skóra w tych miejscach ewidentnie jest podrażniona/uszkodzona, a tabletki wysuszające twarz na pewno nie pomagają w zagojeniu się plam.
Macie jakieś rady?
Neon_Evangelion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 12:30   #2535
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

byłam ostatnio na kontroli z wynikami - okazało się, że są bardzo dobre, wszystko oprócz cholesterolu w normie
cholesterol lekko przekroczony, ale jakieś proporcje są dobre więc to nie przeszkadza w dalszym leczeniu
na buzi od czasu do czasu coś wyskoczy ale bez tragedii
boję się tego, że w tym roku znowu w kwietniu zacznie się masakra na buzi - tak było rok temu - zaczęło się od jednej podskórnej guli na żuchwie a później gdzieś do października chodziłam w takim stanie, że ciężko było na to patrzeć
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 15:18   #2536
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Neon_Evangelion Pokaż wiadomość
A powiedźcie mi, dziewczyny, jak pielęgnujecie twarz podczas kuracji Acnenorminem?
Ja używam pseudo peelingu Loreala, żelu do mycia twarzy Nivea, a do tego nawilżam twarz kremem i miejscowo maść z wit. A (bo z tego, co zrozumiałam, to nie mogę tylko wit. A przyjmować doustnie).
Twarz wygląda już przyzwoicie, ale moim największym problemem są czerwone plamy na twarzy będące pozostałościami po wcześniejszym maltretowaniu jej
Jak się umaluje, to to mało widać, ale skóra w tych miejscach ewidentnie jest podrażniona/uszkodzona, a tabletki wysuszające twarz na pewno nie pomagają w zagojeniu się plam.
Macie jakieś rady?

Ja chyba odradzałabym tę maść z wit. A. Może doprowadzić do nasilenia skutków ubocznych (tj. suchośc skóry, pieczenie itd). Lepiej coś delikatnego, nawilżającego. Oczywiście chyba wszystko z umiarem i w rozsądnych ilościach nam nie zaszkodzi i nie ma co przesadzać, więc jeśli to nie przeszkadza albo niczego nie pogarsza to nie ma co dramatyzować Może dopytaj lekarza co na te plamy?
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 19:38   #2537
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Słuchajcie mam taki dylemat. Byłam dzisiaj na pogotowiu u lekarza ze spuchniętą i bolącą stopą (to nie jest uraz mechaniczny) samo mi się tak zrobiło. No i dostałam leki Apo-Napro i Cyclo3forte jako tabletki do łykania...i zapomniałam się spytać o to czy można przyjmować te leki z Aknenorminem (skleroza nie boli) no a od jutra mam zacząć łykać. I nie wiem czy teraz poczekać aż mi ta noga wydobrzeje czy zacząć od jutra kuracje. Kurcze to są chyba jakieś znaki żebym nie brała leku. Wcześniej nie dostałam Akne od razu po podobno musiałam łykać tabletki anty więc dostałam receptę na za miesiąc, powinnam brać od 9 lutego ale miałam grypę i mama doradziła mi żebym wyzdrowiała i dopiero zaczęła no i chciałam zacząć od pn to z tą stopą coś wyszło;/ ehh.
Co byście zrobiły/li na moim miejscu? Dodam, że w ulotkach nie ma nic że jakoś mogą źle oddziaływać na siebie te leki. No ale sama już nie wiem.
Zadzwoń do swojej dermatolog. Podasz jej skład przez telefon, ona powinna wiedzieć czy możesz przyjąć te leki. A jeżeli nie to mimo wszystko wybrałabym się jeszcze raz do lekarza, dla upewnienia.

Cytat:
Napisane przez Neon_Evangelion Pokaż wiadomość
A powiedźcie mi, dziewczyny, jak pielęgnujecie twarz podczas kuracji Acnenorminem?
Ja używam pseudo peelingu Loreala, żelu do mycia twarzy Nivea, a do tego nawilżam twarz kremem i miejscowo maść z wit. A (bo z tego, co zrozumiałam, to nie mogę tylko wit. A przyjmować doustnie).
Twarz wygląda już przyzwoicie, ale moim największym problemem są czerwone plamy na twarzy będące pozostałościami po wcześniejszym maltretowaniu jej
Jak się umaluje, to to mało widać, ale skóra w tych miejscach ewidentnie jest podrażniona/uszkodzona, a tabletki wysuszające twarz na pewno nie pomagają w zagojeniu się plam.
Macie jakieś rady?
Po pierwsze: nie maltretuj zmian!
A jeżeli już na prawdę nie potrafisz się powstrzymać to po tym "zabiegu" odkaź to patyczkiem nasączonym spirytusem salicylowym, następnie możesz użyć plasterek aloesu, najlepiej świeży [miąższ] i tak to pozostawić np. na całą noc; albo użyć maści tribiotic. Innego wyjścia nie widzę.
a co do pielęgnacji, ja myję nawilżającym żelem lirene + czasami nawilżam cethapilem, to tyle.
i z maści z wit. A bym zrezygnowała.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.


Edytowane przez effciaa16
Czas edycji: 2011-02-14 o 19:40
effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 20:21   #2538
Neon_Evangelion
Raczkowanie
 
Avatar Neon_Evangelion
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No tak, ale to są stare plamy po prawie dwóch miesiącach, a nie nowe
Teraz przy Acnenorminie na razie nic większego już mi nie wyskakuje.
Dlatego pytałam o sposób na te ślady.
Neon_Evangelion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 10:17   #2539
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czyli przebarwienia tak?
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 10:17   #2540
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No to mogę napisać że oficjalnie dołączam do Was dzisiaj łyknęłam pierwszą tabletkę :P Przeczekałam z tą stopą, zeszła opuchlizna już jest ok więc zaczęłam od dzisiaj.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 10:26   #2541
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzis znow do was dolacze wieczorem lykne 20 mg i tak bedzie co 2 dni
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 11:18   #2542
Neon_Evangelion
Raczkowanie
 
Avatar Neon_Evangelion
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
czyli przebarwienia tak?
Tak. Tylko że to nie jest po prostu przebarwienie.
W niektórych miejscach widać, że skóra jest jakby jeszcze podrażniona.
Dziwne one są, bo przez dłuższy czas nie było tych przebarwień widać, po czym, nie wiadomo od czego, stały się bardziej widoczne.
Neon_Evangelion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:33   #2543
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja jeszcze muszę czekac... Gin dał mi skierowanie na badania krwi, za dwa tygodnie dopiero da mi tabletki, potem przez miesiąc będe musiała anty łukac i dopiero wtedy zacząc izo..

Czemut ak jest, ze najpierw przez miesięcy muszę brać anty? Żeby całkowicie wykluczyć ciążę? I czy nic mi się nie stanie, jeśli kuracja akurat wypadnie mi od kwietnia do października (czyli akurat całe lato ech ech..)?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 15:59   #2544
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aaaa wlasnie!! ktos wie jak reaguja retinoidy doustne z przyjmowanym cynkiem???? mozna bran np cynk z rana a na noc retinoid?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:44   #2545
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
aaaa wlasnie!! ktos wie jak reaguja retinoidy doustne z przyjmowanym cynkiem???? mozna bran np cynk z rana a na noc retinoid?
myślę, że jakoś specjalnie przyjmowanie cynku nie ma wpływu na retinoidy nie jest to jakiś mega inwazyjny lek
dla pewności możesz poszukać w necie coś na ten temat
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:49   #2546
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
A ja jeszcze muszę czekac... Gin dał mi skierowanie na badania krwi, za dwa tygodnie dopiero da mi tabletki, potem przez miesiąc będe musiała anty łukac i dopiero wtedy zacząc izo..

Czemut ak jest, ze najpierw przez miesięcy muszę brać anty? Żeby całkowicie wykluczyć ciążę? I czy nic mi się nie stanie, jeśli kuracja akurat wypadnie mi od kwietnia do października (czyli akurat całe lato ech ech..)?
a nie możesz już teraz zacząć łykać anty?? zawsze to będzie o dwa tygodnie szybciej. Chyba że to skierowanie na badania hormonalne...

ja np wogóle nie biore tabletek anty, nie mam takiej potrzeby, bo w ciąży na bank nie jestem i nie jestem w związku więc poprostu nie potrzebuje, rozmawiałam o tym z moim dermatologiem i stwierdził, że w takim wypadku nie co dodatkowo obciążać wątroby i że nawet jak poznam kogoś w trakcie brania izo to poprostu wtedy zaczne brać tabletki anty, więc nie wiem o co chodzi z tym miesiąc wcześniej, bo przecież tabletki anty działają od pierwszego dnia (jeśli zaczyna się brać od początku cyklu)

ja jak licze (o ile dermatolog znów nie zmieni decyzji co do wielkości dawek) to też mi wyjdzie jakoś do października więc z plażowania nici
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:23   #2547
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanaaaaa87 Pokaż wiadomość
ja jak licze (o ile dermatolog znów nie zmieni decyzji co do wielkości dawek) to też mi wyjdzie jakoś do października więc z plażowania nici
Ja zacząłem brać na początku i z obliczeń też mio wynika, że pełna kuracja dopiero pod koniec sierpnia mi się skończy : (
Mam nadzieję, że uda mi się wcześniej skończyć. A co będziemy robić w lecie? Dużo filtrów UV i jazda? ; )

Btw. a jak sobie radzicie z tymi czerownymi przebarwieniami po dawnych zmianach, co robicie aby znikały?
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:51   #2548
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez zimna_herbata Pokaż wiadomość
Ja zacząłem brać na początku i z obliczeń też mio wynika, że pełna kuracja dopiero pod koniec sierpnia mi się skończy : (
Mam nadzieję, że uda mi się wcześniej skończyć. A co będziemy robić w lecie? Dużo filtrów UV i jazda? ; )

Btw. a jak sobie radzicie z tymi czerownymi przebarwieniami po dawnych zmianach, co robicie aby znikały?

no ja właśnie z tego powodu mam zamiar przekonać mojego dermatologa żeby nie zmniejszał mi dawki i zostawił te 40 mg/doba , bo w sumie nie mam żadnych uciążliwych objawów ubocznych oprócz suchych ust i pękających kącików ust i czuje się dobrze.

i chciałabym skończyć jak najszybciej, bo ciężko będzie w lecie, wiadomo dużo filtrów to podstawa, ale chyba niestety trzeba będzie też się chować przed słońcem co w pełni lata nie będzie łatwe...


a jeśli chodzi o przebarwienia- blizny potrądzikowe to czytałam w tym wątku, że niektórzy stosują maści na blizny np no-scar czy cepan. Bo tak poza tym to w czasie kuracji chyba nie za dużo można zrobić- pół roku po zakończeniu izo można zacząć działać z jakimiś zabiegami na blizny i przebarwienia- kwasy, mikrodermabrazje czy laser.

Edytowane przez nanaaaaa87
Czas edycji: 2011-02-15 o 20:54
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:41   #2549
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanaaaaa87 Pokaż wiadomość
a nie możesz już teraz zacząć łykać anty?? zawsze to będzie o dwa tygodnie szybciej. Chyba że to skierowanie na badania hormonalne...

ja np wogóle nie biore tabletek anty, nie mam takiej potrzeby, bo w ciąży na bank nie jestem i nie jestem w związku więc poprostu nie potrzebuje, rozmawiałam o tym z moim dermatologiem i stwierdził, że w takim wypadku nie co dodatkowo obciążać wątroby i że nawet jak poznam kogoś w trakcie brania izo to poprostu wtedy zaczne brać tabletki anty, więc nie wiem o co chodzi z tym miesiąc wcześniej, bo przecież tabletki anty działają od pierwszego dnia (jeśli zaczyna się brać od początku cyklu)

ja jak licze (o ile dermatolog znów nie zmieni decyzji co do wielkości dawek) to też mi wyjdzie jakoś do października więc z plażowania nici
Dostałam skierowanie na badania krwi... Z jednej strony dobrze bo poprzednia gin przepisała mi ot, tak, na ładne oczy :/ A przeciez przy słabej krzepliwosci krwi od takich tabletek można życie stracić (znam taki przypadek, moja znajoma się o smierc otarła własnie w te sposób), ale z drugiej strony badan hormonalnych mi nie przepisała.. Wiec nie wiem na jakiej podstawie ona mi powie KTÓRE tabletki mam brać...

A moja derm wymaga tabletek nawet, jeśli ktoś nie jest w związku. Na wypadek gdyby (odpukać) ktoś mi dosypał coś np. na imprezie i np. dowiedziałabym się wtedy, kiedy już na tabletkę "po" byłoby za późno...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:58   #2550
creates
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 141
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam Was...od jakis 2 tyg biore aknenormin, lekarka uprzedzila mnie ze w tym czasie mzoe anstapic pogorszenie i tak sie stalo.

zaczelo mi teraz wszytsko wychodzic, to chyba najgorsze zefektow ubocznych tego leku....ile u was to trwalo? czy cos z tym robiliscie? bo to wyglada tak paskudnie,ze mam ochoty az wszytsko powyciiskac!

pomozcie...
__________________
64...63...62..61...60...59. ..58
czas zaczac...





Szafa <3 KOZUSZEK.TUNIKI.PLASZCZYK ATMO. SPODNIE ZE STANEM.TORBA PUMA - wymiana


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=473910&page=2
creates jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.