Kosmetyki naturalne - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 15:43   #2311
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
nie chłodzi ale fajnie pachnie miętą dobrze oczyszcza, buzia po niej czuje się tak świeżo. Bardzo delikatna
http://www.kosmetyki-natury.eu/Piank...00_ml-889.html
Mam maseczkę z bio mięta i oczarem i nie jestem zadowolona.Mi w ogóle logona coś nie podeszła-miałam jeszcze 2 kremy i też ich nie lubię.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
No i taka mała dygresja: gdyby któraś tęskniła np. za podkładem Clinique Stay True Makeup, to uprzejmie donoszę, że tenże podkład wygrał właśnie w "rankingu" podkład zawierający najwięcej metali ciężkich (skład INCI tego nie powie niestety, potrzebne są badania, które właśnie przeprowadzono w Kanadzie). Clinique zawiera m.in. arsen, kadm, nikiem, ołów, selen
Akurat tego nie miałam,ale przed nawróceniem się wielbiłam clinique
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 15:52   #2312
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Natomiast jesli chodzi o tusze do rzęs to najwięcej metali ciężkich ma L'oreal i Avon. Najmniej Maybelline Collossal. Raport z tych badań dostępny jest tu: http://environmentaldefence.ca/sites...rd%20FINAL.pdf
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:31   #2313
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
No i taka mała dygresja: gdyby któraś tęskniła np. za podkładem Clinique Stay True Makeup, to uprzejmie donoszę, że tenże podkład wygrał właśnie w "rankingu" podkład zawierający najwięcej metali ciężkich (skład INCI tego nie powie niestety, potrzebne są badania, które właśnie przeprowadzono w Kanadzie). Clinique zawiera m.in. arsen, kadm, nikiel, ołów, selen
Kazdy produkt zawierający składniki mineralne pochodzenia naturalnego zawiera śladowe ilości metali cieżkich i in. - przy wartoscich rzedu ppm-ów te różnice wynikają zapewne z ilości uzytego pigmetnu mineralanego czy ogólnie składników mineralnych. Ważną sprawą jest czy taki metal ciezki ma jakakolwiek szanse na interakcji z organizmem ludzkim - raczej wątpie, skoro składniki mineralne są używane raczej do odtruwania, ze względu na swoje zdolności do adsorpcji. A absorpcja to akurat najmniej stabilny sposób występowania metali w minerałach
Widze, że nie zrobili analiz prawdziwej mineralnej kolorówki ani glinek - wyniki byłby ciekawe
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-26 o 16:32
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:41   #2314
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mam maseczkę z bio mięta i oczarem i nie jestem zadowolona.Mi w ogóle logona coś nie podeszła-miałam jeszcze 2 kremy i też ich nie lubię.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------


Akurat tego nie miałam,ale przed nawróceniem się wielbiłam clinique

ja z kremów logony miałam tylko tonujący i był ok. więcej nie znam ale preparaty do demakijażu, żele itp są świetne. Zadowolona jestem również z żeli pod prysznic. A i jeszcze miałam oliwkę do dla dzieci do ciała z Logony zapach zniewalający

Edytowane przez francuzzka
Czas edycji: 2011-05-26 o 16:42
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 18:51   #2315
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny ja wczoraj na udzie zobaczyłam naczynko i nie wiem skąd się wzięło,bo to pierwsze jakie mam.Nie jestem systematyczna w nawilżaniu ciała(machnę od czasu do czasu)i czy to może być od wysuszenia?

I jeszcze mam pytanie:macie coś sprawdzonego na przebarwienia hormonalne?mi zostały po ciąży 2 i wytępić niczym nie mogę;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 19:03   #2316
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny! Zamawiacie na DOZie? Obeszłam tysiąc kosmetycznych i nie znalazłam wiarygodnych dobrych kremów z filtrami na buzię, a wiadomo, apteczne zazwyczaj mają te stabilne filtry.

Do ciała wzięłam Bielendę 20 SPF i wystarczy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 19:14   #2317
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wczoraj otworzyłam lavere nagietkowa(cera mieszana)użyłam 2 razy i dzisiaj się obudziłam z dwoma pryszczami(gdzie ja normalnie ich nie mam)i teraz na składowym przez przypadek przeczytałam,że Korah napisała,że ten krem jest ciężki i bardziej się nadaje do suchejjestem wściekła,bo po kij oni tak mieszają

Korah możesz coś polecić do cery mieszanej?myślę o olejku hauschki,ale to znowu nie krem...
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 20:31   #2318
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah nie mam wrażliwej cery, po prostu jestem miłośniczką bladości i dążę do tego różnymi peelingami itd. Rozumiem, że nie chciałaś mnie wprowadzić w błąd. Używam teraz filtru 50+babydream, a w wakacje podczas pracy w Niemczech zamierzam zaopatrzyć się w filtr Alverde. Mój problemik rozwiązany.

Mydła z Lawendowej Farmy przyszły Mama jest bardzo zadowolona i cieszy się na nagietkową kąpiel.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-05-26 o 20:35
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 21:17   #2319
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja wczoraj na udzie zobaczyłam naczynko i nie wiem skąd się wzięło,bo to pierwsze jakie mam.Nie jestem systematyczna w nawilżaniu ciała(machnę od czasu do czasu)i czy to może być od wysuszenia?
I jeszcze mam pytanie:macie coś sprawdzonego na przebarwienia hormonalne?mi zostały po ciąży 2 i wytępić niczym nie mogę;/
Naczyńko raczej nie pojawilo się od braku nawilżenia, chyba, że skrajnie wysuszylaś na wiór i podraznilaś czymś skórę. Przyczyną mogl być jakiś uraz, uderzenie w nogę albo np ostry peeling czy gąbka. Radzilabym także zmierzyć ciśnienie, czy cierpisz może na ciężkość nóg, zimne stopy, opuchlizny? To może być znak niedokrwienia żylnego, zastoju limfy, a co za tym idzie pierwszy objaw żylaków. Nie chce Cię straszyć, ale nie leczone zaburzenia krążenia prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli masz takie objawy, to trzeba do lekarza i jest wiele kremów i maści bez recepty, które pomagają, takze naturalnych, zwlaszcza gdy problem dopiero się zaczyna Przepraszam, może na wyrost za dużo powiedzialam, ale tylko przestrzegam.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wczoraj otworzyłam lavere nagietkowa(cera mieszana)użyłam 2 razy i dzisiaj się obudziłam z dwoma pryszczami(gdzie ja normalnie ich nie mam)i teraz na składowym przez przypadek przeczytałam,że Korah napisała,że ten krem jest ciężki i bardziej się nadaje do suchejjestem wściekła,bo po kij oni tak mieszają

Korah możesz coś polecić do cery mieszanej?myślę o olejku hauschki,ale to znowu nie krem...
Z Hauschki wiem że mają godny uwagi krem taki o dużej pojemności, chyba 100-150 ml, a moze to jest lotion, albo emulsja, nie pamiętam dokladnie, ale znajdziesz na pewno na stronach i w KWC. Ma fajny sklad.

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Korah nie mam wrażliwej cery, po prostu jestem miłośniczką bladości i dążę do tego różnymi peelingami itd. Rozumiem, że nie chciałaś mnie wprowadzić w błąd. Używam teraz filtru 50+babydream, a w wakacje podczas pracy w Niemczech zamierzam zaopatrzyć się w filtr Alverde. Mój problemik rozwiązany.

Mydła z Lawendowej Farmy przyszły Mama jest bardzo zadowolona i cieszy się na nagietkową kąpiel.

No, Alverde sama bym chciala


Dziewczyny, przepraszam, że ja dzisiaj nie w formie do pogawędek, taka zblazowana i marudna jestem. Dzień matki mnie wykończyl Chociaż synek mi zrobil milą niespodziankę, ale nie wiem co się ze mna dzieje, oslabiona jakaś jestem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-26 o 21:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 05:17   #2320
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a skad macie probeczki Pai?
Ja : http://natural4you.pl/manufacturer.p...facturer=2&p=2
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 06:15   #2321
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Łuhu, znowu długo mnie nie było.
Dziewczyny, czytałam o tym, co pisałyście o wodzie i zarazkach. Ostatnio (przypadkiem) czytałam, że człowiek wręcz powinien tylko pewne miejsca myć żelem czy mydłem, a resztę samą wodą. Napisałam, bo tak mi się przypomniało.

A moja twarz ma pełno ran (które zrobiły się po tych pryszczach, o których ostatnio pisałam). Na szczęście już się goją.

Tak w ogóle zauważyłam, że olejek herbaciany spłycił mi blizny.

Anakazar, bo ostatnio nie odpowiedziałam. Nie chodziło mi o to, że mnie wysypało, bo nie użyłam żelu. Chodziło mi o to, że użyłam toniku mamy, samo zło i gdzieś moja cera tak zareagowała. To musiało być po tym toniku, bo wszystko inne używam już dłuższy czas i cera była okay.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-27 o 06:17
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 07:25   #2322
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle zauważyłam, że olejek herbaciany spłycił mi blizny.

Ha! Czyli nie wydawalo mi się. Mam to samo odczucie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 07:59   #2323
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ha! Czyli nie wydawalo mi się. Mam to samo odczucie
Ja na początku myślałam, że sobie wmawiam, ale nie, faktycznie spłycił.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 08:06   #2324
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Masz na myśli Pai Skincare? Ja zamówiłam próbki bezpośrednio z ich strony UK. Przyszły w pięknym lnianym woreczku
Ja też czasami mam uczulenie na dekolcie, które z czasem znika. Zdiagnozowałam się, że to muszą być perfumy, które czasem psikam na ciało zamiast tylko na ubranie (jak się zapomnę), bo kosmetyki już wymeliminowałam szkodliwe całkowicie. Ewentualnie to może być reakcja alergiczna na jakieś jedzenie, np. pestycydy w jabłkach, truskawkach, itp.
Ciesze się, że płyn LN Ci nie zaszkodził

No i taka mała dygresja: gdyby któraś tęskniła np. za podkładem Clinique Stay True Makeup, to uprzejmie donoszę, że tenże podkład wygrał właśnie w "rankingu" podkład zawierający najwięcej metali ciężkich (skład INCI tego nie powie niestety, potrzebne są badania, które właśnie przeprowadzono w Kanadzie). Clinique zawiera m.in. arsen, kadm, nikiel, ołów, selen
uczulenie nie znika - mysle ze to perfumy wlasnie , musze potraktowac to czyms mocniejszym.
a jak sie sprawuje te kosmetyki Pai?ja szukam jakiegos kremu nawilzajacego, kusi mnie ten olej z nasion malin o ktorym tu dziewczyny pisza, ale te kosmetyki tez chetnie bym wyprobowala
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 09:31   #2325
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja na początku myślałam, że sobie wmawiam, ale nie, faktycznie spłycił.

a jaki olejek uzywasz?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:23   #2326
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
ja od kilku dni używam olejku z nasion truskawek (razem z żelem hialurynowym), nic nie zapycha, a skóra jest taaaaka mięciutka nie spodziewałam się, ze tak szybko się będzie wchłaniać, zero błysku

o raj a co to za olejek? jakiej firmy?? brzmi cudnie
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:43   #2327
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27133145]Piankę miętową? Powiedz coś więcej na jej temat. Chłodzi twarz w ten specyficzny "miętowy" sposób?[/QUOTE]
Jeśli zależy Ci na chłodzeniu właśnie takim miętowym to polecam żel do mycia twarzy do cery tłustej z Aubrey Organics, ten:
http://www.aubreyorganics.com.pl/sro...8-ml-p985.html
Ma mentol i kamforę, fajnie myje, bez SLSów, nie ściąga i mam wrażenie, że zmniesza zaskórniki. Ale może to moje pobożne życzenia
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:48   #2328
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jeśli zależy Ci na chłodzeniu właśnie takim miętowym to polecam żel do mycia twarzy do cery tłustej z Aubrey Organics, ten:
http://www.aubreyorganics.com.pl/sro...8-ml-p985.html
Ma mentol i kamforę, fajnie myje, bez SLSów, nie ściąga i mam wrażenie, że zmniesza zaskórniki. Ale może to moje pobożne życzenia
Właśnie będę testować zestaw podróżny do cery tłustej. Dzisiaj umyłam twarz właśnie tym żelem i efekt chłodzenia jest, że ho ho. Jeśli ktoś lubi to będzie idealny
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 11:17   #2329
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27133145]Piankę miętową? Powiedz coś więcej na jej temat. Chłodzi twarz w ten specyficzny "miętowy" sposób?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Właśnie będę testować zestaw podróżny do cery tłustej. Dzisiaj umyłam twarz właśnie tym żelem i efekt chłodzenia jest, że ho ho. Jeśli ktoś lubi to będzie idealny
nieźle mrozi nie? Na lato fajnie
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 11:21   #2330
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ha! Czyli nie wydawalo mi się. Mam to samo odczucie
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja na początku myślałam, że sobie wmawiam, ale nie, faktycznie spłycił.

Jasny gwint, to ja szukam olejku h. na moje czoło, na niewielkie zmiany po krostkach rozdrapywanych

A czy orientujecie się co to trzeba zrobić, by łaskawie do DOZu mi wzięli próbki kremów z filtrem, jakichkolwiek, dobrych kremów? Pytałam w kilku aptekach - możliwości takiej NIE MA :|
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 11:37   #2331
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Naczyńko raczej nie pojawilo się od braku nawilżenia, chyba, że skrajnie wysuszylaś na wiór i podraznilaś czymś skórę. Przyczyną mogl być jakiś uraz, uderzenie w nogę albo np ostry peeling czy gąbka. Radzilabym także zmierzyć ciśnienie, czy cierpisz może na ciężkość nóg, zimne stopy, opuchlizny? To może być znak niedokrwienia żylnego, zastoju limfy, a co za tym idzie pierwszy objaw żylaków. Nie chce Cię straszyć, ale nie leczone zaburzenia krążenia prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli masz takie objawy, to trzeba do lekarza i jest wiele kremów i maści bez recepty, które pomagają, takze naturalnych, zwlaszcza gdy problem dopiero się zaczyna Przepraszam, może na wyrost za dużo powiedzialam, ale tylko przestrzegam.



Z Hauschki wiem że mają godny uwagi krem taki o dużej pojemności, chyba 100-150 ml, a moze to jest lotion, albo emulsja, nie pamiętam dokladnie, ale znajdziesz na pewno na stronach i w KWC. Ma fajny sklad.




.
Ciśnienie nawet w ciąży miałam przepisowe-z tym nie mam problemów.Z ww mam tylko wiecznie zimne stopy.
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz.


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle zauważyłam, że olejek herbaciany spłycił mi blizny.

Anakazar, bo ostatnio nie odpowiedziałam. Nie chodziło mi o to, że mnie wysypało, bo nie użyłam żelu. Chodziło mi o to, że użyłam toniku mamy, samo zło i gdzieś moja cera tak zareagowała. To musiało być po tym toniku, bo wszystko inne używam już dłuższy czas i cera była okay.
A tak właśnie zrozumiałam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:18   #2332
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a jaki olejek uzywasz?
Z drzewa herbacianego.
W ogóle za wiele się po tym olejku nie spodziewałam, bo początki byłe trudne. Nic z moją cerą nie robił, ale w końcu cera się poddała i zaczął działać. Aczkolwiek z pryszczami nadal radzi sobie (u mnie) przeciętnie.

Korah i jak się u ciebie sprawdził ten żel z Babydream w różowej butelce, tzn. olejek o ile się nie mylę?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-27 o 13:21
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:36   #2333
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z drzewa herbacianego.
W ogóle za wiele się po tym olejku nie spodziewałam, bo początki byłe trudne. Nic z moją cerą nie robił, ale w końcu cera się poddała i zaczął działać. Aczkolwiek z pryszczami nadal radzi sobie (u mnie) przeciętnie.

Korah i jak się u ciebie sprawdził ten żel z Babydream w różowej butelce, tzn. olejek o ile się nie mylę?

Sekretny, to nie żel, to plyn do kąpieli. Raz umylam nim synka pod prysznicem i niestety, skarżyl się, że go szczypie. Więc odpuścilam tego typu eksperymenty i używamy tylko wlewając do wody w wannie. I tu spisuje sie wspaniale, natluszcza skórę, zmiękcza wodę, kąpiel ma przyjemny różany, ale bardzo delikatny zapach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:45   #2334
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sekretny, to nie żel, to plyn do kąpieli. Raz umylam nim synka pod prysznicem i niestety, skarżyl się, że go szczypie. Więc odpuścilam tego typu eksperymenty i używamy tylko wlewając do wody w wannie. I tu spisuje sie wspaniale, natluszcza skórę, zmiękcza wodę, kąpiel ma przyjemny różany, ale bardzo delikatny zapach.

A co takiego może mieć w składzie, że skóra twojego synka tka zareagowała?
I jeszcze byłabym wdzięczna jakbyś rzuciła okiem na ten skład. Czy ten skład to zło, ujdzie czy coś ładnego?
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Soidum Chloride, Tetrasodium Etidronate, Limonene, Linalool, CI 45100,CI 74160,CI 77891.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:57   #2335
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A co takiego może mieć w składzie, że skóra twojego synka tka zareagowała?
I jeszcze byłabym wdzięczna jakbyś rzuciła okiem na ten skład. Czy ten skład to zło, ujdzie czy coś ładnego?
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Soidum Chloride, Tetrasodium Etidronate, Limonene, Linalool, CI 45100,CI 74160,CI 77891.

Nie mam pojęcia, czy któryś ze skladników jest powodem takiej reakcji, moze to też być wina braku stabilizatora Ph. Plyny do kapieli jednak nie zawsze nadają się do bezpośredniego stosowania na skórę. Mogą mieć za duże stężenie pewnych substancji, może ten ethylhexyl stearate, a może wlaśnie brak odpowiedniego Ph. Jedyne co bylo dobre, to to natluszczenie i przemila pianka, ale nie będę przecież dziecka katować, skoro go szczypie.

A ten sklad mi wygląda na mydelko, podobny do Rossmannowskich, nie jest do końca naturalne, zawiera edte, na to jeszcze można przymknąć oko, ale jest też parfum, pewnie sztuczny. Poza tym sklad naturalny i lagodny, bez zarzutu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 14:29   #2336
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, czy któryś ze skladników jest powodem takiej reakcji, moze to też być wina braku stabilizatora Ph. Plyny do kapieli jednak nie zawsze nadają się do bezpośredniego stosowania na skórę. Mogą mieć za duże stężenie pewnych substancji, może ten ethylhexyl stearate, a może wlaśnie brak odpowiedniego Ph. Jedyne co bylo dobre, to to natluszczenie i przemila pianka, ale nie będę przecież dziecka katować, skoro go szczypie.

A ten sklad mi wygląda na mydelko, podobny do Rossmannowskich, nie jest do końca naturalne, zawiera edte, na to jeszcze można przymknąć oko, ale jest też parfum, pewnie sztuczny. Poza tym sklad naturalny i lagodny, bez zarzutu.
Bo ja właśnie chciałam wypróbować i chyba mimo wszystko się skuszę.

A to mydełko masz racje z Rossmanna jest i byłam ciekawa jak skład, ale chyba jednak na lawendową farmę się skuszę i z niej coś zamówię.

Dzisiaj dostałam 'pensję' i to nie jest dobry pomysł, oj nie jest.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 14:50   #2337
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
o raj a co to za olejek? jakiej firmy?? brzmi cudnie
Naturalis
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:06   #2338
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dzisiaj dostałam 'pensję' i to nie jest dobry pomysł, oj nie jest.


A czy widzialaś promocję na aubreyorganics.com.pl?:lo ve:
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:29   #2339
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czy widzialaś promocję na aubreyorganics.com.pl?:lo ve:
Mów mi więcej kusicielko.
Nie widziałam. A czemu jest wyprzedaż?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-27 o 18:31
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:56   #2340
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jeśli zależy Ci na chłodzeniu właśnie takim miętowym to polecam żel do mycia twarzy do cery tłustej z Aubrey Organics, ten:
http://www.aubreyorganics.com.pl/sro...8-ml-p985.html
Ma mentol i kamforę, fajnie myje, bez SLSów, nie ściąga i mam wrażenie, że zmniesza zaskórniki. Ale może to moje pobożne życzenia

No właśnie za bardzo mi nie zależy. Lubię miętowy zapach, ale drażni mnie to uczucie zimna. W ogóle jestem teraz strasznie wychłodzona, u nas cały czas zima, 6-10 stopni, chyba w niedzielę wybiorę się na solarium, żeby trochę się wygrzać, zanim "depresji" dostanę.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.