Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-25, 11:14   #1321
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie dotyczące toników z kwasami. Na Mazidłach napisane jest, że warto używać kremów z działaniem aktywnym po użyciu toników, przykładem są kremy z retinoidami. Używam dość często krem z nadtlenkiem benzoilu. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań używania nadtlenku na skórę pokrytą tonikiem. Aktualnie używam tonik 10% mlekowo-migdałowy. Czekam na odp i pozdrawiam.
Raczej nie http://www.biochemiaurody.fora.pl/pr...zoilu,328.html

A jaka jest formula na taki tonik? Moze by sie dla mnie nadala
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:45   #1322
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Może spowodować łuszczenie i podrażnienie. Pierwsze byłoby dla mnie nawet pożądane, ale podrażnienia mi nie służą. Będę używał zamiennie, jeden wieczór tonik, następny nadtlenek.
Już Ci podaje przepis. Po jednym użyciu zauważyłem poprawę, gdyż przez ostatnie dwa dni pogorszył mi się stan skóry, w dość znaczącym stopniu.
Tonik migdałowo-mlekowy

woda destylowana 70% -> 21,00 g -> 21,00 ml
kwas migdałowy 5% -> 1,50g -> 1,88 ml
kwas mlekowy 5% -> 1,50 g -> 1,25 ml
kwas hialuronowy 20% -> 6,00 g -> 5,45 ml

Jako, że wychodzi 30 ml, to warto dodać z 6 kropel konserwantu chyba, że uda Ci się zużyć go w ciągu dwóch tygodniu, bo prawdopodobnie po takim czasie nie będzie zdatny do użytku. Ph tak jak w innych tonikach z kwasami, najlepiej pomiędzy 3-4,5.
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 21:41   #1323
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
Może spowodować łuszczenie i podrażnienie. Pierwsze byłoby dla mnie nawet pożądane, ale podrażnienia mi nie służą. Będę używał zamiennie, jeden wieczór tonik, następny nadtlenek.
Już Ci podaje przepis. Po jednym użyciu zauważyłem poprawę, gdyż przez ostatnie dwa dni pogorszył mi się stan skóry, w dość znaczącym stopniu.
Tonik migdałowo-mlekowy

woda destylowana 70% -> 21,00 g -> 21,00 ml
kwas migdałowy 5% -> 1,50g -> 1,88 ml
kwas mlekowy 5% -> 1,50 g -> 1,25 ml
kwas hialuronowy 20% -> 6,00 g -> 5,45 ml

Jako, że wychodzi 30 ml, to warto dodać z 6 kropel konserwantu chyba, że uda Ci się zużyć go w ciągu dwóch tygodniu, bo prawdopodobnie po takim czasie nie będzie zdatny do użytku. Ph tak jak w innych tonikach z kwasami, najlepiej pomiędzy 3-4,5.
Dziekuje.fajna formula

Nakladaj krem z nadtlenkiem moze punktowo,wiesz,ze on ma wade bo przyspiesza starzenie sie skory :/
Wejdz sobie na acne.org moze tam znajdziesz jakies tzw.dobre rady
Pozdrawiam
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:38   #1324
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Z linku, który mi wysłałaś wynika, że podczas kuracji nadtlenkiem benzoilu warto używać sera antyoksydacyjne, a takowe używam. Ja mam taki zaszczyt posiadać trądzik na całej twarzy, wraz z szyją, co zmusza mnie do używania na całej twarzy. Gdy dłuższy czas nie używam, niestety powstają mi stany zapalne, głównie w postaci dużych czerwonych krost i cyst. Nadtlenek dobrze sobie z nimi radzi i co ważne w miarę zapobiega powstanie nich. Niestety mam problemy z przebarwieniami, które zostają mi na długie miesiące, dlatego szukam coś, co będzie zapobiegać powstawaniu krost, usuwać je w miarę potrzeby oraz inny produkt likwidujący plamy.
Znam tą stronę, ale nie wiele wątków na niej czytałem, pewnie dlatego, że głównie po angielsku, przez co trudniej wszystko zrozumieć, choć z angielskiego zły nie jestem. Pozdrawiam
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 08:41   #1325
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
Z linku, który mi wysłałaś wynika, że podczas kuracji nadtlenkiem benzoilu warto używać sera antyoksydacyjne, a takowe używam. Ja mam taki zaszczyt posiadać trądzik na całej twarzy, wraz z szyją, co zmusza mnie do używania na całej twarzy. Gdy dłuższy czas nie używam, niestety powstają mi stany zapalne, głównie w postaci dużych czerwonych krost i cyst. Nadtlenek dobrze sobie z nimi radzi i co ważne w miarę zapobiega powstanie nich. Niestety mam problemy z przebarwieniami, które zostają mi na długie miesiące, dlatego szukam coś, co będzie zapobiegać powstawaniu krost, usuwać je w miarę potrzeby oraz inny produkt likwidujący plamy.
Znam tą stronę, ale nie wiele wątków na niej czytałem, pewnie dlatego, że głównie po angielsku, przez co trudniej wszystko zrozumieć, choć z angielskiego zły nie jestem. Pozdrawiam
Przykro mi
Ja mam tylko z prawej strony na zuchwie. Kiedys mialam tam masakre cysta na cyscie,ktore pozniej zamienialy sie w ropne bolace krosty.
I w moim przypadku to dziwne Bo jak pol roku tego nie ruszalam to to tak sobie bylo,zylo I roslo,a pozniej zaczelam to wyciskac I na to klasc olejek z drzewka herbacianego. Naprawde mialam gdzies ze bede miala blizny aby ten syf ze mnie wyszedl Bo zaczynalam miec depresje.
Potem trafilam na takie serum http://www.gardenofwisdom.com/catalo...19/9236861.htm I to mi pomoglo.
Juz myslalam,ze mam tradzik z glowy,a ostatnio znow mi gula wyskoczyla I trzy jakies nie wiem kaszaki czy co jej kumple
Ostatnio juz z wscielkosci nacisnelam ja I troche wyszlo,ale czuje,ze bestia jeszcze siedzi. Na serio jak sie wkurze to ja wytne Bo wole miec chlasta niz ja. Poki co pokwasze sie jeszcze przez 2mce I nie Wiem moze sobie tez ten nadtlenek zafunduje.
za Twoja walke
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-11-26 o 08:42
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:59   #1326
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czy jest możliwe i czy ma sens zrobienie sobie peelingu kwasem askorbinowym?
__________________


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-27 o 22:27 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 22:48   #1327
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe i czy ma sens zrobienie sobie peelingu kwasem askorbinowym?
Kwasem askorbinowym można zrobić łagodny peeling. Podobno dobrze sprawdza się przy cerach wrażliwych i ciemnej karnacji (mniej ryzykowny niż peelingi AHA). Regularnie wykonywany ma pomóc uzyskać równomierny koloryt skóry. Przykład: http://www.clearskincare.com.au/stoc...-serum-at-home (nieźle sobie cenią te 15 gram proszku i 50 ml wody ).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 06:30   #1328
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe i czy ma sens zrobienie sobie peelingu kwasem askorbinowym?
na wiosnę miałam robiony peeling u dermatologa - oczywiście nie wiem, co tam w nim było dokładnie, ale z nazwy to był peeling : retinol + vit. C i on był najsilniejszy w całym moim długim i niespokojnym życiu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 06:39   #1329
tinekk
Zadomowienie
 
Avatar tinekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 932
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Peeling który dał najlepsze rezultaty mojej cerze, to zdecydowanie peeling azjatycki. Miałam już przeróżne peelingi najmocniejszymi kwasami jak i łagodniejsze.

Natomiast żeby zlikwidować dziurki i plamy, musiałam przejść 2 peelingi azjatyckie w odstępie ok. pół roku.

W grudniu idę na kolejny, po to by maksymalnie odświeżyć buzie i resztę mizernych plamek wykończyć
__________________

Ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę
Dbam o włoski
Dążę do idealnej cery

tinekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:01   #1330
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Przykro mi
Ja mam tylko z prawej strony na zuchwie. Kiedys mialam tam masakre cysta na cyscie,ktore pozniej zamienialy sie w ropne bolace krosty.
I w moim przypadku to dziwne Bo jak pol roku tego nie ruszalam to to tak sobie bylo,zylo I roslo,a pozniej zaczelam to wyciskac I na to klasc olejek z drzewka herbacianego. Naprawde mialam gdzies ze bede miala blizny aby ten syf ze mnie wyszedl Bo zaczynalam miec depresje.
Potem trafilam na takie serum http://www.gardenofwisdom.com/catalo...19/9236861.htm I to mi pomoglo.
Juz myslalam,ze mam tradzik z glowy,a ostatnio znow mi gula wyskoczyla I trzy jakies nie wiem kaszaki czy co jej kumple
Ostatnio juz z wscielkosci nacisnelam ja I troche wyszlo,ale czuje,ze bestia jeszcze siedzi. Na serio jak sie wkurze to ja wytne Bo wole miec chlasta niz ja. Poki co pokwasze sie jeszcze przez 2mce I nie Wiem moze sobie tez ten nadtlenek zafunduje.
za Twoja walke
Dzięki za wsparcie. Ostatnio właśnie przeglądałem portal acne.org i muszę powiedzieć, że tam ludzie niektórzy mają niesamowicie wielki trądzik, cała twarz pełna cyst i plam. Sądziłem, że u mnie jest źle, ale ludzie mają gorzej. Ja już po 4 dniach używania nadtlenku i toniku mlekowo-migdałowego widzę dobre efekty. Dziś po nocy żadnego ropnego pryszcza, co jest wielkim sukcesem, bo od dawna tego nie doznałem. Skóra jest fajnie rozjaśniona, gładka, wygładzona i nie mam już takich guli jak kilka dni temu, jedynie na szyi odczuwam kilka mniejszych. Wydaje mi się, że na takie gule właśnie nadtlenek będzie dobry. Minusem jest, że kiepsko sobie radzi z przebarwieniami, dlatego używam kwasów. Trzymam kciuki za Ciebie ;]
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:05   #1331
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kwasem askorbinowym można zrobić łagodny peeling. Podobno dobrze sprawdza się przy cerach wrażliwych i ciemnej karnacji (mniej ryzykowny niż peelingi AHA). Regularnie wykonywany ma pomóc uzyskać równomierny koloryt skóry. Przykład: http://www.clearskincare.com.au/stoc...-serum-at-home (nieźle sobie cenią te 15 gram proszku i 50 ml wody ).
dziękuję
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 16:55   #1332
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam pewnien problem z tonikiem z kwasem migdałowym w stężeniu 10%, otóz nakładam go na twarz, potem nakładam serum-sap z wit C z zsk i wszystko jest ok. Potem nakładam krem nawilżajacy Noni i zaczyna się tragedia. Twarz się robi czerwona jak burak i paląca. Wcześniej jak nakładam kwas, nie robi się tak, dopiero po nałożeniu kremu nawilżającego O.o
Dlaczego tak się dzieje, co robię źle?
Dodam jeszcze że ph wynosi 1, jest bardzo niskie bo nie chciało mi się podwyższać, myślałam, ze to bez znaczenia, może w tym problem?

Edytowane przez Agawa24
Czas edycji: 2012-11-28 o 16:57
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:24   #1333
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie o różnicę między natłuszczeniem a nawilżeniem: Czy po peelingu trzeba natłuszczać czy nawilżać? Jaka jest praktyczna różnica? Czym można dobrze nawilżyć (z bu/zsk)????
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 02:47   #1334
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie. Ostatnio właśnie przeglądałem portal acne.org i muszę powiedzieć, że tam ludzie niektórzy mają niesamowicie wielki trądzik, cała twarz pełna cyst i plam. Sądziłem, że u mnie jest źle, ale ludzie mają gorzej. Ja już po 4 dniach używania nadtlenku i toniku mlekowo-migdałowego widzę dobre efekty. Dziś po nocy żadnego ropnego pryszcza, co jest wielkim sukcesem, bo od dawna tego nie doznałem. Skóra jest fajnie rozjaśniona, gładka, wygładzona i nie mam już takich guli jak kilka dni temu, jedynie na szyi odczuwam kilka mniejszych. Wydaje mi się, że na takie gule właśnie nadtlenek będzie dobry. Minusem jest, że kiepsko sobie radzi z przebarwieniami, dlatego używam kwasów. Trzymam kciuki za Ciebie ;]
Rowniez dziekuje i ciesze sie , ze juz lepiej u Ciebie
Tez jak poogladam zdjecia innych to mysle, ze nie mam na co narzekac i nie wiem co bym zrobila gdybym miala az taki tradzik

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie o różnicę między natłuszczeniem a nawilżeniem: Czy po peelingu trzeba natłuszczać czy nawilżać? Jaka jest praktyczna różnica? Czym można dobrze nawilżyć (z bu/zsk)????
Dokladnie jest to opisane na poczatku watku
I nawilzac i natluszczac. Dobrze jest natluszczac czyms z lanolina na ZSK masz kilka formul jak zrobic dobry i latwy kremik z lanolina
Moj TZ ostatnio dostal strasznego uczulenia od chapstick, ktory zawiera aluminium, dodatkowo on ma tragiczne przesusze i ten kremik z lanlina go uzdrowil doslownie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 01:05   #1335
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agawa24 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze że ph wynosi 1, jest bardzo niskie bo nie chciało mi się podwyższać, myślałam, ze to bez znaczenia, może w tym problem?
Nie, nie jest to bez znaczenia. Jest to sprawa podstawowa w przypadku kwasów. Roztwór o takim pH może służyć za peeling, nie nadaje się do codziennego stosowania jako tonik.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:35   #1336
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny juz od 1,5 tygodnia stosuje Serum Migdałowe 10% z BU Skóra delikatnie złuszczyła się i napięła. Mam jeszcze przesuszoną cerę, ale smaruje się kremem Iwostin Lipidia, który bardzo fajnie niweluje uczucie napięcia skóry. Ale mój problem polega na tym, że oprócz zmniejszenia ilości zaskórników - wągrów, nie zauważyłam żadnej różnicy w kolorze przebarwień :/ Mam na policzku większą plamę typu ostuda w kolorze brązowym i nawet po ściągnięciu naskórka plama utrzymuje swój ciemny kolor... : ( Na czole, po pryszczach mam również brązowawe plamy, ale są to zabarwienia typu 'brudna skóra' czyli pod odpowiednim kątem widzi się odbarwioną skórę. Na piegi chyba takie serum nie działa w ogóle więc nawet o tym nie wspominam.
Moje pytanie brzmi czy mogłabym czymś mocnym, punktowo posmarować te miejsca na twarzy, gdzie mam zaciemnioną skórę? Chcę zadziałać głębiej i potrzebuje czegoś silniejszego. Czy kwas glikolowy będzie w porządku? A może macie jakieś inne sposoby na takie ciemne ostudowe plamy? Co polecacie?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 16:56   #1337
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny juz od 1,5 tygodnia stosuje Serum Migdałowe 10% z BU Skóra delikatnie złuszczyła się i napięła. Mam jeszcze przesuszoną cerę, ale smaruje się kremem Iwostin Lipidia, który bardzo fajnie niweluje uczucie napięcia skóry. Ale mój problem polega na tym, że oprócz zmniejszenia ilości zaskórników - wągrów, nie zauważyłam żadnej różnicy w kolorze przebarwień :/ Mam na policzku większą plamę typu ostuda w kolorze brązowym i nawet po ściągnięciu naskórka plama utrzymuje swój ciemny kolor... : ( Na czole, po pryszczach mam również brązowawe plamy, ale są to zabarwienia typu 'brudna skóra' czyli pod odpowiednim kątem widzi się odbarwioną skórę. Na piegi chyba takie serum nie działa w ogóle więc nawet o tym nie wspominam.
Moje pytanie brzmi czy mogłabym czymś mocnym, punktowo posmarować te miejsca na twarzy, gdzie mam zaciemnioną skórę? Chcę zadziałać głębiej i potrzebuje czegoś silniejszego. Czy kwas glikolowy będzie w porządku? A może macie jakieś inne sposoby na takie ciemne ostudowe plamy? Co polecacie?
chyba nie myślisz ze w 1,5 tygodnia usuniesz przebarwienia ?


daj skorze czas. Potem mozesz zwiekszac stezenia, zmieniac kwasy, albo retinoidy po ktorych jest mega zluszczenie no i substancje aktywne ktore działaja wybielająco
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 18:17   #1338
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
chyba nie myślisz ze w 1,5 tygodnia usuniesz przebarwienia ?


daj skorze czas. Potem mozesz zwiekszac stezenia, zmieniac kwasy, albo retinoidy po ktorych jest mega zluszczenie no i substancje aktywne ktore działaja wybielająco

Jasne Wiem, że to krótko, tylko po złuszczeniu naskórka nie widzę jakichkolwiek efektów w zmianie zabarwienie przebarwień. Retinoidy w formie kremu Triacneal stosowałam dwa lata temu i nic mnie nie podrażniło ani nawet nie złuszczyło więc to zależy od cery.
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 21:55   #1339
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Jasne Wiem, że to krótko, tylko po złuszczeniu naskórka nie widzę jakichkolwiek efektów w zmianie zabarwienie przebarwień. Retinoidy w formie kremu Triacneal stosowałam dwa lata temu i nic mnie nie podrażniło ani nawet nie złuszczyło więc to zależy od cery.
ja na usuniecie przebarwień daję sobie conajmniej 3 miesiace tylko że w moim przypadku to przebarwienia pozapalne . Jeśli masz ostude, moze byc trudniej. Poza tym, piszesz o serum 10%. Nie liczylabym na super efekty w postaci szybkiego usuniecia przebarwień. Może spróbuj z peelingami 20-30 % ja robiłam migdał i salicyl 30 %


eeeeee triacneal jest slabiutki! Mam na myśli mocne retinoidy np. tretynoine w atredermie. Pięknie złuszcza i skóre i wyrownuje koloryt! Ja właśnie robie kolejne podejscie, mam nadzieje ze tym razem wytrzymam to łuszczenie !
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 22:32   #1340
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Zrobiłam jeszcze raz ten tonik, 15ml, 10%, kwas migdałowy, ok 20% czy więcej hialuronowy i woda demineralizowana z Tesco :P
pH było 1. Dodałam sody i wyszło ok 3-4, nie powiem dokładnie bo te papierki nie są aż takie idealne.
Zastanawia mnie jedno: jeżeli neutralizuję ten kwasowy tonik sodą oczyszczoną i ph zwiększa się to czy jednocześnie wraz ze zwiększaniem pH maleje stężenie procentowe kwasu? No bo tak na chłopski rozum: pH to jest stęzenie jonów H+, jeżeli dodaję OH- z sody no to siłą rzeczy stężenie H+ się zmniejsza, więc stęzenie całego toniku będzie mniejsze?

Edytowane przez Agawa24
Czas edycji: 2012-12-02 o 22:34
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 06:18   #1341
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny jak to jest w końcu naprawdę, mozna stosować kwasy (migdal oraz mlekowy) w ciazy czy nie?
Czy taki filtr http://cerave.com/our-products/facia...ing-lotion-am/ w ciazy będzie dobry?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 10:04   #1342
poLisH_CraZy_GiRl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej,
Wiem, że może zadam banalne pytania, ale widzę, że Wy tutaj takie biegłe w tych sprawach z kawasami jesteście, więc pytam. Ja w ogóle się na tym nie znam, a sama bym chciała zacząć stosować. Więc moje pytanie jest takie: jeżeli chcę zrobić sobie peeling z kwasu mlekowego to od jakich stężeń mam zacząć, co jaki czas go robić, ile trzymać na skórze, czym zmywać ? Wiem, że dla Was te pytania będą śmieszne, ale ja serio nic na ten temat nie wiem, więc jeśli ktoś mógłby mi opisać cały ten "zabieg" kwasem to byłabym bardzo wdzięczna :help: Tylko nie śmiejcie się ze mnie, że taka tępa jestem ;(

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-03 o 14:42 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
poLisH_CraZy_GiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 15:41   #1343
poLisH_CraZy_GiRl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dobra, przepraszam, nie zajrzałam wcześniej na ten wątek.
poLisH_CraZy_GiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 00:52   #1344
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agawa24 Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedno: jeżeli neutralizuję ten kwasowy tonik sodą oczyszczoną i ph zwiększa się to czy jednocześnie wraz ze zwiększaniem pH maleje stężenie procentowe kwasu? No bo tak na chłopski rozum: pH to jest stęzenie jonów H+, jeżeli dodaję OH- z sody no to siłą rzeczy stężenie H+ się zmniejsza, więc stęzenie całego toniku będzie mniejsze?
Tak, zmniejsza się stężenie wolnego (niezjonizowanego) kwasu.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post29810870
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 10:17   #1345
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, kupiłam 70% kwas glikolowy, aby usunąć z nóg ciemne blizny po zapaleniu mieszków włosowych. Rozcieńczyć go? Jeśli tak to do jakiego stężenia?

Edytowane przez 0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Czas edycji: 2012-12-04 o 12:59
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 15:53   #1346
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam.
Chciałabym rozpocząć kurację kwasem migdałowym. Moja skóra jest przyzwyczajona do złuszczania kwasami, wcześniej stosowałam m.in. Sebium Serum Biodermy, Triacneal, Acne Derm. Aktualnie używam Effaclar Duo, a miejscowo od kilku dni Davercin. Effaclar właśnie mi się kończy i myślę nad zmianą.

Zastanawiałam się nad gotowym produktem Pharmaceris o stężeniu 10%, ale znalazłam produkt o stężeniu 15%. Czy mogłabym od razu stosować taki 15% roztwór? Moim problemem są głównie niewielkie przebarwiania potrądzikowe, zaskórniki.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:38   #1347
avilka77
Raczkowanie
 
Avatar avilka77
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 253
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

mam pytanie
jakie stęzenie może mieć taki peeling bo się już pogłubiłam ?
- na strzykawce odmierzyłam 1ml kwasu
-dodałam 1ml spirytusu
-1,5ml wody destylowanej
z góry dziekuję
avilka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:24   #1348
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez avilka77 Pokaż wiadomość
mam pytanie
jakie stęzenie może mieć taki peeling bo się już pogłubiłam ?
- na strzykawce odmierzyłam 1ml kwasu
-dodałam 1ml spirytusu
-1,5ml wody destylowanej
z góry dziekuję
Ok. 23%.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:01   #1349
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Spieszę z relacją dla Was Moje podrażnienie zniknęło całkowicie Skóra dwa razy bardzo delikatnie łuszczyła się i po prawie trzech tygodniach stosowania Serum Migdałowego z BU mam:
- gładką skórę,
- zmniejszona ilość wągrów,
- niestety pomimo dwukrotnej wymiany naskórka na przebarwianiach,
nie widzę zmiany w ich kolorycie, nadal są brązowe
Zapewne mam głębiej usytuowane te plamy :/
- skóra jest lekka przesuszona i napięta.

Ciesze się z redukcji niedoskonałości ale ten peeling nie poradzi sobie z moimi przebarwieniami.
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:09   #1350
Shiryuna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Jak to jest ze stosowanie kwasów w zimę? Byłam u trzech kosmetyczek i każda zaleciła mi kwasy, we wtorek będę miała pierwszy zabieg (łącznie będzie pięć), a dzisiaj usłyszałam od jednej kosmetyczki, że ona by nie poleciła kwasów w zimę i że mam poczekać, aż temperatury nie będę spadać poniżej 0 stopni. Jak to jest? Faktycznie w zimę może to zaszkodzić? Kosmetyczka do której chodzę jest bardzo kompetentną osobą i zaleciła mi właśnie kwasy i trochę mnie zdziwiła opinia drugiej kosmetyczki.
__________________

Shiryuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.