Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 22:20   #1831
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość


Przeczytałam ten blog, fajne są te posty o odcieniach, ale przy opisach typów mam wrażenie jest sporo stereotypów. Np. mleczna, porcelanowa cera u Bright winter
Znam ten blog, autorka ma stereotypowe wyobrażenie o wyglądzie typów, ale dobrze rozpoznaje kolory typów i ma naprawdę fajne pomysły.
Autorka jest ciemnowłosą intensywną zimą, stąd być może jej podejście, że ten typ to brunetki .

Np. ten jej post, w którym przypomniała o szarym dla intensynych zim był bardzo fajny, bo zwykle pisze się o jaksrawiznach, czasem o czerni i bieli. A taki szary jest naprawdę świetny. Sama mam sporo ubrań w tym kolorze, wygląda równie wystarzałowo, co czerń albo wściekłe kolory, a przy tym jest bardzo neutralny stylistycznie.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Rzeczywiście 'czyścioch' idealny. Sis ma podobne tyle, że jaśniejsze i lekko zgaszone. Prawdopodobnie jest jakimś latem, bo może nosić chłodne i zgaszone, a w czystym czarnym wygląda jak Zdzichu spod monopolowego, któremu się troszkę za dużo fioletowego drinku chlapnęło.

To w takim razie po oczach czym ja mogę być?
Zdjęcia dosyć dobrze oddają kolorystykę gdzie te oczy są raz szarozielone, raz khaki z ciepłym, a przy niektórych czerwieniach są po prostu zielone.
Pierwsze zdjęcie w dziennym świetle. jedyny makijaż to tusz i kreska, niestety zdjęć bez nie posiadam.
Po samych oczach się nie da rozpoznać.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z kolei BW na ile doczytałam pasują jedynie jasne cienie. Bardzo to potwierdza moje doświadczenia. W ciemnych (fiolety, brązy) wyglądam na pobitą lub w ciemnych odpowiednich - dosyć dramatycznie.
Mam zatem np. taki cień MAC Yoghurt - w bardzo Ok, delikatny.
Schody zaczynają się dalej np. fajne odcienie dla BW to np. aqua (bardzo zresztą mi się podoba), ale ja mam zielone oczy i czy to się nie gryzie?
zastanawiam się teraz na takim jasnym lila, ale boje się, że będzie kolorow0-jarmarkowo (lubie minimal)
W takich krzykliwych kolorach, jakie są super dla wiosny, wyglądałabym trochę niepoważnie

Co kontrastruje z moim kolorem tęczówki? Help me
Nie jasne w sensie naprawdę jasne, tylko takie jak dla ciemnej zimy będą wyglądać za ciężko. U mało kogo też bardzo graficzna, czarna kreska wygląda ok, jest bardziej naturalna u chłodnych zim, nawet tych o jasnej urodzi (jedna z tych dziwnych rzeczy). Dobrze sprawdzają się naturalne odcienie (brąz/szarość/róż) o średnim natężeniu i bardzo kolorowe, jaskrawe cienie. Metaliczne odcienie powinny być bardzo czyste i błyszczące, ogólnie odcienie błyszczące, czy to mokre, czy metaliczne wyglądają lepsze niż matowe - matowe są ok punktowo. Osobiście nie cierpię cieni o matowej bazie z nielicznymi błyszczącymi drobinkami, ale nie jestem pewna czy tylko ja w nich wyglądam jak zombie, czyt wszystkie intensywne zimy.

Ja mam zielonkawe oczy i aqua, o dziwo, wygląda bardzo dobrze, mogę sobie nawet objechać całe oko.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:36   #1832
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Podobno Wiosnom nie pasuje mat, a ja mam tłustą cerę i nie mogę nie używać pudru
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:23   #1833
smugipieprzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, pomóżcie! Śledzę to forum od dawna i uwielbiam. Od dawna zastanawiam się, jaki mam typ urody i jaki makijaż kolorowy do mnie pasuje.. Zawsze myślałam, że jestem zimą, ale sama nie wiem..

1. Jak się opalasz
- opalam się ciężko (zawsze najpierw poparzenia) na złotawy kolor z malutkimi piegami

2. Kolor oczu
- brązowe z ciemną obwódką, czysty kolor, brwi i rzęsy ciemne prawie czarne

3. Piegi - występują, w ciepłym kolorze

4. Cera - trudno określić, zazwyczaj najjaśniejsze odcienie podkładów są za ciemne, jak się opalę to ok, rumienię się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, raczej ciepły

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepiej czarny i czerwony, nie noszę zieleni, beży i brązów

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Tak, nie noszę pasteli ani przydymionych kolorów, pasuje neonowy róż, czerwień, pomarańcz

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Nie noszę szarości, ale wydaje mi się, że większość kolorów wygląda dobrze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- monochromatyczne, wzory tylko w dodatkach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10171219_10203033194785023_3185472570824149361_n.jpg (26,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141106_145248.jpg (29,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10506652_10203834558378612_5472620278527460468_o.jpg (126,2 KB, 21 załadowań)
smugipieprzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 12:50   #1834
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez smugipieprzu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie! Śledzę to forum od dawna i uwielbiam. Od dawna zastanawiam się, jaki mam typ urody i jaki makijaż kolorowy do mnie pasuje.. Zawsze myślałam, że jestem zimą, ale sama nie wiem..

1. Jak się opalasz
- opalam się ciężko (zawsze najpierw poparzenia) na złotawy kolor z malutkimi piegami

2. Kolor oczu
- brązowe z ciemną obwódką, czysty kolor, brwi i rzęsy ciemne prawie czarne

3. Piegi - występują, w ciepłym kolorze

4. Cera - trudno określić, zazwyczaj najjaśniejsze odcienie podkładów są za ciemne, jak się opalę to ok, rumienię się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, raczej ciepły

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepiej czarny i czerwony, nie noszę zieleni, beży i brązów

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Tak, nie noszę pasteli ani przydymionych kolorów, pasuje neonowy róż, czerwień, pomarańcz

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Nie noszę szarości, ale wydaje mi się, że większość kolorów wygląda dobrze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- monochromatyczne, wzory tylko w dodatkach
To co zakreśliłam na czerwono raczej kłóci się z typem zimowym, co nie oznacza, że można go odrzucić, bo może po prostu źle interpretujesz swoje kolory

Bardzo enigmatycznie udzieliłaś odpowiedzi na pytania a po zdjęciach bardzo bałabym się wygłosić jakikolwiek osąd

Może pobaw się bielą - czy raczej czysta biel czy kremowa czy może złamana/szarawa biel. Jak tam z czernią?
Jeśli pasują Ci intensywne kolory to porównuj intensywne ciepłe i intensywne zimne. Każdy kolor w zasadzie ma swoje ciepłe i zimne oblicza trzeba to brać pod uwagę.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 12:24   #1835
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pisałam tu wątu jakiś czas temu. Typowałam dla siebie Czystą Wiosnę, Wampierz doradziła jednak zastanowienie się nad Czystą Zimą Oglądałm, porównywałam, dowiedziałam się, że Czysta Zima może również mieć w karnacji domieszkę żółtego koloru. Pojawiły mi się kolejne "zagwozdki"
Lepiej wyglądam w pomarańczowych, ciepłych, złocistych ceglastych odcieniach różu do policzków, ale jeśli chodzi o szminki tu lepiej wyglądam w odcienach śliwkowych, burgundach, mocnych czerwieniach, bordo. Fatalnie mi w szminkach jasnopomarańczowych, brązowych, jasnofioletowych (przy jasnofioletowych szminkach cera robi mi się pomarańczowa, jakby przedawkowała marchewkę). ALE: dobrze mi w szmince w odcieniu beżowokarmelowym, toffie. Jeśli chodzi o cienie do powiek - fatalnie wyglądam we wszelakich brązach. Lepiej wyglądam gdy mam przyciemnione rzęsy i brwi.


Jeśli chodzi o kolor włosów, podobno niezbyt dobrze wyglądam w kruczoczarnym odcieniu. Ciemne tak, ale nie całkiem czarne. Poprzymierzałam sobie fryzury w jakimś wirtualnym programie i ze zdziwieniem odkryłam, że dobrze w mi w nasyconym, rudawo-miedzianym odcieniu włosym (tonacja pomarańczowo-brązowa, nie czerwona). I w.... platynowym blondzie Takim totalnie jasnym, białym, mimo, że mam ciemną oprawę oczu Zresztą ostatnie dwa kolory miałam kiedyś na głowie



Czysta Wiosna, Czysta Zima? Rozjaśnicie mi jeszcze w głowie?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2014-11-09 o 12:30
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 15:31   #1836
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Madziczka, nie ma innego sposobu: przymierzaj ciepłe i zimne odcienie i obserwuj, jak zachowuje się twoja skóra. Oba typy mogą nosić zarówno ciapławe, jak i chłodnawe odcienie, ale dopiero w kolorach z własnej palety będą wyglądać zjawiskowo.
Ja jestem Czysta Wiosna i pasują mi niebieskości i - zwłaszcza - błękity oraz szarości. Takie chłodne też. Ale tak samo pasuje mi wściekle pomarańczowy i żółty. Z fioletami mam trudności. Jak doszłam, czy jestem ciepła czy chłodna? Pasuje mi większość odcieni ciepławych, za to jest dużo chłodnawych, w których wyglądam po prostu źle. Czyli Czysta Wiosna, bo pasują mi prawie wszystkie ciepławe odcienie (niektóre chłodnawe - nie chłodne - nie pasują).
Inna sprawa: pasuje mi zarówno srebro, jak i złoto. Złoto wygląda harmonijnie, latem mam taki odcień cery. Srebro natomiast wyostrza rysy twarzy
Biały blond też mi pasuje, miałam w czerni nie wyglądam źle, ale muszę się mocno umalować. Brązy chyba są najlepsze, albo naturalne, albo ciepławe, nie popielate. Średnie blondy pasują mi lekko popielate, ale nasycone, napigmentowane.

Też źle wyglądam w brązowych cieniach! Pasuje mi czarny tusz, ale brwi mam dość jasne, podkreślam czarną kredką, ale łatwo przesadzić (mam cienkie i rzadkie).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 17:53   #1837
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 19:44   #1838
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Pisałam tu wątu jakiś czas temu. Typowałam dla siebie Czystą Wiosnę, Wampierz doradziła jednak zastanowienie się nad Czystą Zimą Oglądałm, porównywałam, dowiedziałam się, że Czysta Zima może również mieć w karnacji domieszkę żółtego koloru. Pojawiły mi się kolejne "zagwozdki"
Lepiej wyglądam w pomarańczowych, ciepłych, złocistych ceglastych odcieniach różu do policzków, ale jeśli chodzi o szminki tu lepiej wyglądam w odcienach śliwkowych, burgundach, mocnych czerwieniach, bordo. Fatalnie mi w szminkach jasnopomarańczowych, brązowych, jasnofioletowych (przy jasnofioletowych szminkach cera robi mi się pomarańczowa, jakby przedawkowała marchewkę). ALE: dobrze mi w szmince w odcieniu beżowokarmelowym, toffie. Jeśli chodzi o cienie do powiek - fatalnie wyglądam we wszelakich brązach. Lepiej wyglądam gdy mam przyciemnione rzęsy i brwi.


Jeśli chodzi o kolor włosów, podobno niezbyt dobrze wyglądam w kruczoczarnym odcieniu. Ciemne tak, ale nie całkiem czarne. Poprzymierzałam sobie fryzury w jakimś wirtualnym programie i ze zdziwieniem odkryłam, że dobrze w mi w nasyconym, rudawo-miedzianym odcieniu włosym (tonacja pomarańczowo-brązowa, nie czerwona). I w.... platynowym blondzie Takim totalnie jasnym, białym, mimo, że mam ciemną oprawę oczu Zresztą ostatnie dwa kolory miałam kiedyś na głowie



Czysta Wiosna, Czysta Zima? Rozjaśnicie mi jeszcze w głowie?
Kaguya dobrze prawi.

A z czarnymi włosami to np to jest trudne, że nawet jesli masz naturalnie dość ciemną oprawę, to przy zmianie koloru włosów na kruczoczarny oprawa będzie wyglądała bardziej blado. O ile u pewnych typów to jest ok, to u intensywnych - raczej nie, szczególnie nie u zimy.

Ja mam czarną perukę i po założeniu wyglądam od razu gorzej, dopóki sobie nie przyczernię brwi - wtedy wygląda to o niebo lepiej, chcoiaż osobiście widzę że taka krucza czerń na włosach, choć wygląda dobrze, nie jest moim idealnym kolorem. Kiedy farbowałam włosy na ciemny brąz to tez musiałam przyciemniać brwi, żeby wyglądac optymalnie (wtedy akurat Bourjois robiło taki ciemnobrązowy tusz do brwi). Z kolei jak rozjasniam mocno włosy, to brwi trochę za ciemno wypadają, ale to raczej jeśli chodzi o gust, bo twarz wygląda dobrze. Najmniej problemów mam, odkąd zapuściłam naturalny kolor.


Ja w bardzo chłodnych kolorach chłodnej zimy robię się żółta, ale niezbyt mi to przeszkadza. Tylko w szmince bardzo nie lubię tego efektu, bo kojarzy mi się z tandetą. Jeśli chodzi o kolor włosów albo np. szalik to daje to, imho, nawet interesujący efekt.
Podobnie niektóre kolory intensywnej wiosny dają bardzo fajny, neonowy efekt (kolory intensywnej zimy, nawet najjaskrawsze, nigdy nie będą tak "odstawać" od mojej twarzy), kiedy ten efekt jest porządany - super, ale to nie jest moja naturalna paleta.
A od ciemnej zimy lubię brać szminki, szczególnie, że osobiście wymagam raczej ciemniejszych niż jaśniejszych kolorów szminek. Natomiast więcej elementów od ciemnej zimy wygląda ciężko i nieco przesadnie - co nie znaczy że od razu źle.


Takie rzeczy trzeba brać pod uwagę, bo częśc kolorów, które lubisz i wyglądają fajnie, to moga być właśnie kolory sąsiednich typów. One dają fajny, ale trochę sztuczny czy przesadzony efekt. Kolory własnego typu mogą dają raczej naturalny efekt, nawet te "wow" dają właśnie wygląd naturalnie efektowny raczej niż teatralnie efektowny.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Podobno Wiosnom nie pasuje mat, a ja mam tłustą cerę i nie mogę nie używać pudru
Też mam tłustą cerę, ale lata temu zauwazyłam, że pełen mat nadaje mi trupi wygląd, tylko nie wiedziałam dlaczego. Myślałam, że niokmu nie jest dobrze w takim macie. Tymczasem typy łagodne dają radę nawet skrajnie pudrowemu wykończeniu.

Imho to jest w dużej mierze kwestia pogodzenia się z pewnymi aspektami swojego wyglądu. Kiedy ktoś się boryka z tłustą cera, to w konwekwencji najprawdopodobniej będzie przeczulony na punkcie błyszczącej twarzy. Nie mówię, że typy intensywne mają nie używać pudru. Po prostu trzeba mat ograniczyć. Zresztą przy tłustej cerze pewnie i tak efekt mocno przypudrowanej skóry nie utrzyma się długo.

Teraz i tak mam mniej tłustąskórę niż kiedyś, poza tym sporo pomaga nie używanie konwencjonalnych kosmetyków, jak kremy i płynne podkłady. Zamiast tego sera z BU + czasem podkład mineralny i jest git.
Kiedy robię staranniejszy makijaż, to matuję dodatkowo strefę T, a najbardziej nos, a na reszcie twarzy staram się osiągnąć bardziej "wilgotne" wykończenie. Ogólnie to raczej świecący nos nadaje wrażenie tłustej skóry, czasem czoło, szczególnie jeśli ktoś ma duże i wypukłe.

Mojej mamie jakiś czas temu dałam krem BB Alterry, bo okazał się dla mnie za ciemny i za ciepły. A ona wczęsniej narzekała, że twarz się jej za bardzo świeci i próbowała różnych podkładów, ale poprosiłam ją, żeby spróbowała tego kremu i co - okazało się, że faktycznie ku własnemu zaskoczeniu stwierdziła, że z tym "wilgotnym" wykończeniem skóra wygląda lepiej - młodziej, a wcale nietłusto.

W ogóle pod tym względem kremy BB są dobrym rozwiązaniem dla zim i wiosen, bo dają połysk, który wygląda raczej na nawilżoną niż tłustą skórę. Pisałam na blogu, że przy tłustej cerze, która czesto ma jakieś wypryski, problemem jest to, że w naturalnym odruchu (i po czytaniu dobrych rad) sięgamy po kryjąc0-matujące podkłady, które na ogół są cięzkie i pudrowe, przez co epicko warzą sięna skórze, podkreślając pory i pogarszając wygląd skóry. Lepsze są kosmetyki nadające ładne wykończenie i lekko wyrównujące koloryt, tylko muszą być dobrze dobrane pod względem koloru i połysku.


Tak sobie przypomniałam, że kiedyś Maybelline robiło świetny, żelowy podkład - był matujący ale bardzo, bardzo lekki. Oczywiście wycofali go lata temu
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 12:14   #1839
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam.
Nie mam pojęcia jakim typem urody jestem, pomóżcie mi..

1. Jak się opalasz.... Opalam się ciężko, najpierw na czerwono potem jak nie zejdzie mi skóra to jest leciutko oliwkowa niż brązowa. Bardzo szybko mi schodzi opalenizna jak takową w ogóle zdobędę.
2. Kolor oczu..... są na pewno pomieszane, szaro niebiesko zielone z żółtymi plamkami i szaro-granatową obwódką dookoła oka. Raz są dla mnie chłodne, gdy w słońce widzę, że są ciepłe zielone takie kocie.
Oprawa oczu ciemna, brwi chłodno brązowe, rzęsy ciemne.
3. Piegi - kilka brązowe przybrudzone
4. Cera - jasna ale nie wiem czy chłodna czy ciepła, raczej taka neutralna, kolor buff z revlona colorstay to identyczny odcień skóry na mojej twarzy. Na rękę widzę troszkę więcej oliwki. Generalnie lepiej się czuję w podkładach jasnych ale z żółtymi tonami. Revlon jest jakby za jasny dla mnie, za mało w nim żółci i czuję się w nim blado.
5. Naturalny kolor włosów - w dzieciństwie byłam jasną blondyneczką raczej bardziej złotą niż popielatą, z czasem włosy mi ściemniały do brązowo-popielatowego koloru.
Dodam, że w żołtych blondach nie wyglądam źle ale nie pasują mi do brwi są za ciepłe żółte blondy dla mnie, chłodne blondy znowu za zimne za chłodny.
Neutralne kolory blond mi pasują ni ciepłe ni zimne.
6. Kolor ust - takie koralowe jasne raczej ciepłe
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w niebieskich kolorach - turkusy, ,morski,kobalty,niebieski , ale nie w mięcie. Zielony to ciepła zieleń, zgaszona zieleń. W pudrowym jasnym różu, liliowym, capucinno, czarny czasami, żółty ale cytrynowy.
Źle się czuję w fioletach ciemnych, fuksja, brudny róż.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czysta biel nawet ładnie wyglądam, lepiej chyba niż w kremowym. W czerni blado.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Jedynie turkus, morski kolor

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Szarawy róż, szarawy niebieski też nie jest źle

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Ciepłe i zimne kolory, żywe i zgaszone jak turkus i brudny róż.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Wtedy jestem bardziej blada ale niestety lubię.

Edytowane przez niziolka
Czas edycji: 2014-11-11 o 12:18
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-16, 13:03   #1840
Ceann
Przyczajenie
 
Avatar Ceann
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Cześć dziewczyny Ja również proszę o pomoc w określeniu mojego typu urody

1. Jak się opalasz?
Z tym opalaniem jest dziwna sprawa. Czasem opalam się bardzo ciężko, najpierw na różowo. Potem odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy. Czasem natomiast od razu jest jasny brąz, bez różowego na początku.


2. Kolor oczu - jasne szaroniebieskie z dominacją niebieskiego, czysty kolor bez plamek. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Jasna oprawa oczu. Brwi i rzęsy w mysim kolorze.


3. Piegi - Nie mam.


4. Cera - ma jasny odcień, powiedziałabym, że jest raczej brzoskwiniowa. Czasem pojawiają się rumieńce koloru różowego.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond/jasny mysi brąz. Kolor zmienia się w zależności od pory roku. Czasem jest nawet średni blond ze złotymi przebłyskami.


6. Kolor ust jest jasny, różowy i chłodny.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w przygaszonym ciemnym niebieskim i pastelowym pomarańczowym. Źle wyglądam w czarnym i białym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej wyglądam w ciemnym szarym i brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Z kolorów intensywnych lubię niebieski, wydaje mi się że nie wyglądam w nim najgorzej

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Pasują mi kolory zgaszone, stonowane, np.: niebieskoszary.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Dobrze się czuję w srebrnej biżuterii. Złoto nie jest dla mnie. Pasuje mi jasny, pudrowy róż, kolor winny, pastelowy pomarańczowy. W błękitach wyglądam źle. Natomiast w ciemnym niebieskim (takim dżinsowym) wyglądam bardzo dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej wyglądam w mniej kontrastowych zestawieniach kolorystycznych.
Ceann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 18:25   #1841
Sathis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Babeczki, mam problem.. od lat. Nie ogarniam jakie kolory są dla mnie lepsze, jakie gorsze, czy jestem jesienią, czy zimą... Pomóżcie proszę, bo już najwyższa pora wziąć się za siebie (przed 30-stka :P )

1. Jak się opalasz?
Kiedyś opalałam się na zlotą brzoskwinię, niemal bez czerwieni. Teraz unikam słońca i droga do brązu przechodzi przez czerwień. Nogi nie opalają się prawie wcale.


2. Kolor oczu - piwne - brązowe bliżej tęczówki, po zewnętrznej zielone z ciemną obwódką (chyba szarą)


3. Piegi - Miewam. Zwłaszcza w lecie.


4. Cera - Dość jasna, jak na brunetkę, ale nie biała.


5. Naturalny kolor włosów - zimny brąz


6. Kolor ust jest ciemny i ciepły


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze wyglądam w chabrowym, miodowym, w żywych barwach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? W moim odczuciu obie wersje są ok.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, może nie neonowe żarówki, ale dość intensywne - owszem.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Sama nie wiem, chyba niezbyt.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Pasują mi i barwy zimne (jak ten wspomniany chaber) i ciepłe (czerwień). Złoto i srebro tak samo.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej monochromatycznie.

Sama już nie wiem..
Sathis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 09:47   #1842
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Szukam różu odpowiedniego dla soft summer. Szukalam już na Google ale w większości sa to kosmetyki niedostępne w Polsce. Może któraś z was jest soft summer albo zgaszonym typem i mogłaby mi pomoc?

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 12:07   #1843
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Szukam różu odpowiedniego dla soft summer. Szukalam już na Google ale w większości sa to kosmetyki niedostępne w Polsce. Może któraś z was jest soft summer albo zgaszonym typem i mogłaby mi pomoc?

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
W rossmannie jest róż wibo - http://3.bp.blogspot.com/-lLGVc2NNgo...o%2Bnr%2B9.png
jestem soft summer i mnie pasuje. Na początku zdawał mi się zbyt fioletowy, ale pasuje
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 21:19   #1844
lisek4433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc

1. Jak się opalasz?
Bardzo szybko, od razu na brąz.

2. Kolor oczu - bardzo ciemny brąz, prawie czarne

3. Piegi - Nie

4. Cera - Zimą dosyć jasna, latem ciemna.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond ze złotym połyskiem


6. Kolor ust jest ciemny i ciepły


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Wszyscy mi mówią że dobrze mi w czerwieni, uwielbiam też czerń i zieleń, i w sumie na tych trzech kolorach kończy się moja garderoba.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? W moim odczuciu obie wersje są ok.
Pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej pasują mi intensywne kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Moim zdaniem nie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Trudno mi to ocenić, ponieważ czasami mam problemy z rozpoznaniem czy kolor jest ciepły czy zimny. Bardziej pasuje mi złoto niż srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej monochromatycznie.

Drugie zdjęcie w naturalnym oświetleniu- oczy mam pomalowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jaa.jpg (62,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20141128_145936.jpg (70,8 KB, 19 załadowań)
lisek4433 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 15:13   #1845
lea89
Przyczajenie
 
Avatar lea89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dziewczyny pomóżcie bo juz nie wiem jakim jestem typem

1. Jak się opalasz - od razu na brązowo, nigdy nic mnie nie piecze, nie mam czerowonych plam, nawet w ciepłych krajach na wakacjach prawie nie smaruje sie olejkiem bo nie mam zadnych poparzen
2. Kolor oczu - czarny (tak ciemny brąz ze trzeba sie dobrze przypatrzec zeby dostrzec roznice miedzy tęczówką a źrenicą). Brwi i rzęsy ciemny brąz
3. Piegi - brak, mam na ciele kilka pojedynczych pieprzyków
4. Cera - w lecie brązowa, a co ciekawe w zimie jasna. Ciezko mi okreslic czy ma chlodny czy ciepły odcień. Nigdy się nie rumienię, nawet po wielkim wysiłku np. na siłowni moje kolezanki wychodza całe czerwone na twrazy a ja nic.
5. Naturalny kolor włosów - średni szatyn, raczej bez żadnych złotych przebłysków
6. Kolor ust- ciemny różowo-brązowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- czuję sie dobrze w bieli, czerni, beżu, wszystkich odcieniach czerwieni, wszytskich odcieniach różu, złocie, zółci, kremie. Źle sie czuje w odcieniach zieleni, pomarańczu i niebieskiego.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasuje, ale szary i kremowy również mi pasują.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Pasuje mi jaskrawa czerwień, nawet bardzo jaskrawa. Lubię też intesywną żółć i róż
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Nie przepadam za szarawymi kolorami (ale lubie czysty szary)
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? -Uwielbiam złoty kolor, srebro juz mniej mi pasuje. Co do ciepłych i zimnych kolorów sie nie wypowiem bo nie jestem pewna.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo- zestawienie czarno białe bardzo lubie, jesli chodzi o inne zestawienia to nigdy nie łącze dwóch inetsywnych kolorów. Jesli juz np zdecyduje sie np. na czerwony to łącze go z czarnym albo białym, tak samo jesli chodzi o inne kolory, uwielbiam zestawienie np. czarno- jasno kremowe, biały ze złotem. Nie lubie żadnych wzorów typu kropki, paski albo kratki. Uwielbiam koronkę, mam cała masę rzeczy(sukienek, bluzek) albo całe z koronki albo z koronkowymi wstawkami.
lea89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 20:48   #1846
asiunia19021
Raczkowanie
 
Avatar asiunia19021
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy jest możliwe, żeby być mieszanym typem? Delikatna wiosna/jasne lato? Jakbym nie patrzyła zawsze coś mi nie gra- patrzę na żyły i w niektórych miejscach są niebieskie (fioletowe) a w innych takie zielonkawe. Dobrze wyglądam w złotych i srebrnych kolorach, w całkiem białych i ecru. Może jest ze mnie po prostu odmieniec i mogę być po części tymi dwoma typami..
__________________
Włosy coraz dłuższe --> 70 cm

asiunia19021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-06, 13:14   #1847
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie jest możliwe. Pewne kolory zawsze będą wyglądać po prostu lepiej, więc tym typem będziesz właśnie Jasna Wiosna ma kolory bardziej ciepłe i czyste, Jasne Lato bardziej chłodne i zgaszone, choć paletka jest dość jaskrawa jak na Lato.
Mnie również pasują ciepłe i chłodne, tak to jest, jak się nie jest typem czysto chłodnym albo ciepłym
Możesz być Wiosną i ślicznie wyglądać w niebieskim, możesz być Latem i ślicznie wyglądać w żółtym. Mam to samo, a jestem Czystą Wiosną. Ładnie mi w błękitach i niebieskościach, ale tak samo w żółciach i pomarańczach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 13:27   #1848
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez asiunia19021 Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe, żeby być mieszanym typem? Delikatna wiosna/jasne lato? Jakbym nie patrzyła zawsze coś mi nie gra- patrzę na żyły i w niektórych miejscach są niebieskie (fioletowe) a w innych takie zielonkawe. Dobrze wyglądam w złotych i srebrnych kolorach, w całkiem białych i ecru. Może jest ze mnie po prostu odmieniec i mogę być po części tymi dwoma typami..
To z kolorem żył to mit - nie można określić typu na podstawie koloru żył.
Złoto i srebro jednocześnie pasuje więszości typów, chociaż oczywiście liczy się, jak w każdym kolorze, konkretny odcień.

Ja bym radziłą staranną przymiarkę kolorów, bo wyglądanie ładnie we wszystkich kolorach to nie jest oznaka dziwnego typu, tylko najczęściej neutralnego. Dopiero przy porzadnej przymiarce kolorów mozna wychwycićróżnice w efekcie, jakie poszczególne kolory wywierają na nasz wygląd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 12:31   #1849
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Typ urody wiosna czy jesień, ktoś ma pomysł?

Błąd w temacie, wiosna czy lato

Witam, zwracam się z zapytaniem o mój typ urody. Czy któraś z Pań wie może jakim typem kolorystycznym mogę być ? Wiosna czy lato? Naturalnie moje włosy sa koloru ciemny popielaty blond(mysi), bardzo popularny kolor - posiadam niemalże intensywnie zielone oczy, bardzo jasną cerę i skórę(o odcieniu hmm żółtawym?), opalam się najpierw na czerwono, a potem opalenizna robi się brązowa. Wg testu online wyszło, że jestem zimą co jest niemożliwe... tak na prawdę waham się pomędzy wiosną a latem, ponieważ naturalnie moje włosy są koloru popielatego, latem czasami robiły się delikatne pojedyńcze włoski(nawet nie pasemka!)złotawe, jako dziecko byłam jasną blondynką(nie platynową), włosy mi ściemniały. Farbuję się na rudo i w kolorze spłukanej złotomiedzianej marchewki wyglądam źle,(źle wyglądam w intensywnych kolorach włosów) natomiast w rudym (nie pomarańczowym) wyglądam chyba dobrze, bo wiele osób pyta się mnie, czy to mój naturalny kolor włosów, więc wygląda na to, że ten kolor mi pasuje. Jednakże beznadziejnie wyglądam w złotych odcieniach np złoty blond, po ptostu koszmar. Jak tylko mój rudy nabiera złotego odcienia po kilku myciach, to wyglądam koszmarnie. Zastanawiam się nad zrobieniem sobir jasnego popielatego blondu(kolor 2-3 tony jasniejszy od koloru naturalnego), ale teraz sama już nie wiem jakim typem urody jestem, załączam kilka swoich zdjeć, w naturalnym kolorze włosów, w czarnych wlosach, w ciemnobrązowych, w rudych i o zgrozo w złotych, wręcz żółtych, z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (85,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (51,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (59,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (62,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (28,9 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez Alicyja69
Czas edycji: 2014-12-12 o 12:38 Powód: bład wiadomości
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 15:17   #1850
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Typ urody wiosna czy jesień, ktoś ma pomysł?

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Błąd w temacie, wiosna czy lato

Witam, zwracam się z zapytaniem o mój typ urody. Czy któraś z Pań wie może jakim typem kolorystycznym mogę być ? Wiosna czy lato? Naturalnie moje włosy sa koloru ciemny popielaty blond(mysi), bardzo popularny kolor - posiadam niemalże intensywnie zielone oczy, bardzo jasną cerę i skórę(o odcieniu hmm żółtawym?), opalam się najpierw na czerwono, a potem opalenizna robi się brązowa. Wg testu online wyszło, że jestem zimą co jest niemożliwe... tak na prawdę waham się pomędzy wiosną a latem, ponieważ naturalnie moje włosy są koloru popielatego, latem czasami robiły się delikatne pojedyńcze włoski(nawet nie pasemka!)złotawe, jako dziecko byłam jasną blondynką(nie platynową), włosy mi ściemniały. Farbuję się na rudo i w kolorze spłukanej złotomiedzianej marchewki wyglądam źle,(źle wyglądam w intensywnych kolorach włosów) natomiast w rudym (nie pomarańczowym) wyglądam chyba dobrze, bo wiele osób pyta się mnie, czy to mój naturalny kolor włosów, więc wygląda na to, że ten kolor mi pasuje. Jednakże beznadziejnie wyglądam w złotych odcieniach np złoty blond, po ptostu koszmar. Jak tylko mój rudy nabiera złotego odcienia po kilku myciach, to wyglądam koszmarnie. Zastanawiam się nad zrobieniem sobir jasnego popielatego blondu(kolor 2-3 tony jasniejszy od koloru naturalnego), ale teraz sama już nie wiem jakim typem urody jestem, załączam kilka swoich zdjeć, w naturalnym kolorze włosów, w czarnych wlosach, w ciemnobrązowych, w rudych i o zgrozo w złotych, wręcz żółtych, z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
Pytania o typ kolorystyczny zadajemy w tym wątku.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 21:30   #1851
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomóżcie proszę! Od lat byłam przekonana, że jestem zimą ale ostatnio po zmianie leków zmienił mi się koloryt cery i teraz mam poczucie utraty tożsamożci

1. Jak się opalasz - w miarę szybko na złotawy kolor (co jest dziwne, biorąc pod uwagę że jestem naturalnie naprawdę blada) ale bardzo szybko schodzi mi opalenizna.


2. Kolor oczu - piwne z zielonymi obręczami i ciemniejszą obwódką. Brwi ciemnobrązowe.


3. Piegi - brak


4. Cera - I tu leży wampir pogrzebany... Kuriozalnie zawsze byłam przekonana, że jestem typową zimą bo jestem blada i moja cera ma lekko różowawy odcień. Ale to było kiedy brałam dość specyficzne leki, po których chyba miałam większe tendencje do zatrzymywania wody w organizmie i stanów zapalnych. Po zmianie leków moja cera zmieniła kolor na wyraźnie żółty podton (obecnie NC15, latem NC20 z MAC są idealne).


5. Naturalny kolor włosów - Ciemny kolor, wydaje mi się że gorzkiej czekolady. Aczkolwiek dziś usłyszałam, że są ciepłe w odcieniu.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): dość jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: czarny, turkusowy, czerwony, fioletowy. Kiedyś źle wyglądałam w pomarańczu, teraz już nie wiem...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz: Nie przepadam za brązem choć wyglądam w nim całkiem dobrze. Czerń dobrze kontrastuje z tym, że jestem blada.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? : Mogą być jaskawe


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: kolory nude i taupe, szarawe fiolety


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: Jedne i drugie

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Mogę zestawiać kontrastowe kolory, zwłaszcza czerń i biel, fiolet i musztardowy. Nie desenie bo jestem zbyt pełna w kształtach


Przesyłam zdjęcia z dwóch różnych okresów. Nowsze jest to w grupie, ja to ta z zupełnie krótką fryzurką. Poprzednie było jeszcze na starych lekach. Mam lekki zamęt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg polmetek1.jpg (89,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bal1.jpg (95,9 KB, 23 załadowań)
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 09:01   #1852
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zelgadia Pokaż wiadomość
Pomóżcie proszę! Od lat byłam przekonana, że jestem zimą ale ostatnio po zmianie leków zmienił mi się koloryt cery i teraz mam poczucie utraty tożsamożci

1. Jak się opalasz - w miarę szybko na złotawy kolor (co jest dziwne, biorąc pod uwagę że jestem naturalnie naprawdę blada) ale bardzo szybko schodzi mi opalenizna.


2. Kolor oczu - piwne z zielonymi obręczami i ciemniejszą obwódką. Brwi ciemnobrązowe.



3. Piegi - brak


4. Cera - I tu leży wampir pogrzebany... Kuriozalnie zawsze byłam przekonana, że jestem typową zimą bo jestem blada i moja cera ma lekko różowawy odcień. Ale to było kiedy brałam dość specyficzne leki, po których chyba miałam większe tendencje do zatrzymywania wody w organizmie i stanów zapalnych. Po zmianie leków moja cera zmieniła kolor na wyraźnie żółty podton (obecnie NC15, latem NC20 z MAC są idealne).
Zimy przecież też mogą być żółte i opalone (np. deep winter, zresztą ja się identyfikuje jako bright winter a jestem bardzo oliwkowa i moja skóra nie ma nic z cery śnieżki)

Cytat:
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny kolor, wydaje mi się że gorzkiej czekolady. Aczkolwiek dziś usłyszałam, że są ciepłe w odcieniu.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): dość jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: czarny, turkusowy, czerwony, fioletowy. Kiedyś źle wyglądałam w pomarańczu, teraz już nie wiem...
Może zależy jakim pomarańczu?
Cytat:
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz: Nie przepadam za brązem choć wyglądam w nim całkiem dobrze. Czerń dobrze kontrastuje z tym, że jestem blada.
To brzmi jak zima, pod warunkiem, że czerń nie uwypukla Ci cieni pod oczyma i szarej cery, ale pięknie Ci służy.


Cytat:
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? : Mogą być jaskawe
To z kolei brzmi jak bright. Jak u Ciebie z ciemnym grafitowym kolorem? Twoje oczy mają czysty "przeźroczysty" kolor?

Cytat:
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: kolory nude i taupe, szarawe fiolety
To z kolei zupełnie nie brzmi jak zima a już na pewno nie bright winter chyba, że pokażesz co masz na myśli pisząc o takich kolorach

Cytat:
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: Jedne i drugie
Jak większości z nas, większość typów stanowi typy ciepło-zimne, pytanie brzmi co przeważa

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Zelgadia, musisz patrzeć na palety i przymierzać, nie ma innej opcji. Na Twoich zdjęciach masz bardzo mocny makijaż, ciężko to ocenić. Gdybym miała oceniać po zdjęciach i tym co pisałaś, jednak bym typowała zimę. Zimowy typ łatwo sprawdzić, bo

- znosi więcej ciężaru "kolorystycznego": intensywnych, chłodnych, "dramatycznych" kolorów, które na innych typach wyglądają groteskowo lub przytłaczają - na zimach wyglądają generalnie bardzo naturalnie;

- znosi dramatyczny, czarny makijaż wokół oka, czarne wyraźne kreski i wygląda dobrze, nie jak wampir (wyjątkiem jest bright winter, ten typ potrzebuje jasnego makijażu oka, bo jest delikatniejszy, jaśniejszy);

- https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...349b4e5849.jpg po 3 świetne kolory dla każdej z 3 zim;

- szminki: fuksjowe, róże z niebieskimi tonami, czerwienie z niebieskimi tonami - zimy lubią wszystkie te "szalone" szminki, bo wyglądają na nich normalniej niż np. brudne róże:
jaskrawe - bright winter, intensywne róże z niebieskimi tonami (100% chłodu) - cool winter, ciemne, burgundowe szminki w którym inni wyglądają "gotycko" na deep winter wyglądają piękne i naturalnie;

Identyfikujesz się z czymś z tego co napisałam powyżej?

WAMPIERZ,
Jak Ci ten kolor wygląda, to jakiś szarawy niebieski, prawda? Lato?
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/ce...3p2038028.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-12-16 o 09:18
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:07   #1853
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Earthpace, dziękuję Ci najmocniej Chyba jednak zima, ale jeszcze musiałabym dopracować jaka (edit: chyba intensywna zima w stylu Anne Hathaway, ale z cieplejszym kolorem oczu) W fukcjowych szminkach wyglądam dobrze i bardzo je lubię, tak samo jak w czerwieni dopasowanej do dark winter. Pasuje mi niebieski/tuskusowy makijaż i mocne czarne kreski

Edytowane przez zelgadia
Czas edycji: 2014-12-16 o 22:32
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 15:40   #1854
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chciałabym wiedzieć na 100% jaki jest mój typ, ale co osoba to inna diagnoza Tak więc trudno jest mieć pewność. Jakoś muszę z tym żyć
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 00:10   #1855
roska92
Raczkowanie
 
Avatar roska92
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, pomożecie? Chciałabym wreszcie określić swój typ urody ale strasznie się w tym wszystkim gubię...

1. Jak się opalasz
Opalam się bardzo opornie, zawsze na czerwono. Jak czerwień zejdzie, to wyglądam jakbym była brudna :P
2. Kolor oczu
Posiadam heterochromię centralną oka, więc mam trójbarwną tęczówkę (brązowo-zielono-ciemno niebieską). Oprawa oczu jest bardzo jasna, co kompletnie nie pasuje do moich bardzo ciemnych włosów.
3. Piegi
Trochę mam, co najlepsze pod nosem i na ustach, mają ciepły brązowy kolor
4. Cera
Bardzo jasna, wręcz skrajny bladzioch w różowych tonach. Cienie pod oczami niebieskie, natomiast widoczne żyły są głównie niebieskie, są też fioletowe i kilka zielonych.
5. Naturalny kolor włosów
Bardzo ciemny, zimny brąz, wręcz w odcieniach błota, ale mam wrażenie, że przebłyski są złotawe, więc to się trochę kłóci
6. Kolor ust
Jasny, zgaszony brudny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze , a które źle podkreślają Twoją urodę
Dobrze czuję się w zgaszonych kolorach a jaskrawe, intensywne mi kompletnie nie pasują
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń
Nie. Mam wrażenie, że podkreślają moją trupią bladość, chociaż z czarnym mam skrajne odczucia, czasem mi pasuje a czasem nie. Natomiast w kremowym i szarym wyglądam już zdecydowanie lepiej.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
Nie, przytłaczają moją urodę, jedyny wyjątek (jeśli chodzi o intensywne kolory) stanowi fuksja
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone
Tak, szczególnie kolor khaki, ale np. zgaszone jasne róże już źle na mnie wyglądają
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie pasują mi kolory zimne, ale nie błękit. Dobrze wyglądam w zimnych zieleniach i różach. Natomiast wydaje mi się, że lepiej pasuje do mnie złoto niż srebro, ale ze srebrem też jest ok.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo…
Lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejsze wzory i na pewno nie pasują mi drastyczne zestawienia kolorów

Na pewno jestem czymś zimnym i zgaszonym, ale właśnie – czym? Do tej pory myślałam, że jestem zimą, ale teraz już sama nie wiem
roska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 10:54   #1856
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja bym stawiała na Lato (Zima jest czysta).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-24, 15:00   #1857
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
WAMPIERZ,
Jak Ci ten kolor wygląda, to jakiś szarawy niebieski, prawda? Lato?
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/ce...3p2038028.html
Na zdjęciu wygląda na kolor lata.

BTW bright winter niekoniecznie jest jaśniejsza czy delikatniejsza.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 12:27   #1858
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mogę prosić o pomoc?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się najpierw na czerwono, dopiero po kilku dniach brązowieję, odcień jest raczej ciepły. Przyznaję jednak, że nie lubię się opalać i jestem raczej bladawa.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Ogólnie: szare. Wokół źrenicy jest cienka, zielona obwódka, w środku jest jasnoniebiesko, na obrzeżu kolor intensywnieje, nabiera głębi, jest bardziej morski. Plamek nie ma. Oprawa oczu zdecydowanie czarna: długie, ciemne, gęste rzęsy, czarne, proste brwi.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów nie mam, ale mam pieprzyki, ciemnobrązowe. Na twarzy jest ich niewiele, ale na ciele jakiś milion.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Rumienię się na czerwono. Moja skóra ma jasny, chłodny odcień.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond, raczej bez refleksów. Kiedyś wydawało mi się, że są trochę mysie, ale powodem było raczej zniszczenie włosów częstym farbowaniem. Teraz zapuszczam, dbam o nie, używam szamponu dla dzieci i co najwyżej suszę - ze względu na porę roku. I moje włosy nawet błyszczą, ale zdecydowanie nie są to ciepłe odcienie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasnoróżowy, jak sądzę.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ubieram się raczej w ciemne kolory: szary, czarny, bardzo lubię taki... morski, ni to zielony, ni to niebieski. Do twarzy jest mi również w ciemnych odcieniach czerwieni: buraczanym, wpadającym w róż, rdzawym. Czasami zakładam jasnoróżowe koszulki i przyznaję, że niekoniecznie mi w nich dobrze, ale mam do nich słabość (bo mają kocie nadruki). Z jasnych kolorów zdarza mi się nosić biały i pudrowy róż, ale bardzo, bardzo rzadko. Wolę zdecydowane, ciemne kolory: granat, czerń, fiolet, czerwień.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Wydaje mi się, że lepiej mi w szarościach, ale wiele osób twierdzi, że dobrze wyglądam w czerni lub bieli. Trudno mi powiedzieć.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie lubię ich za bardzo, pasują też niezbyt.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Zdecydowanie pasują.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się, że raczej chłodne i zimne, niż ciepłe, ale nie mam nawet ciuchów w ciepłych odcieniach, takze trudno mi być obiektywną.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Zdarza mi się robić takie zestawienia i odkąd przestalam farbować włosy na jaskraworude oraz trzymam się naturalnego ciemnego blondu, wygląda to nawet nieźle.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 14:06   #1859
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy pasują ci jakiekolwiek ciepławe (nie ciepłe) kolory? A złamane brązem, nie szarością?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 14:15   #1860
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pasują, ale jestem blada i wydaje mi się, że to jeszcze podkreślają.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.