Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-30, 21:26   #3871
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jakie stężenie migdała stosowałaś? U mnie tak działały niskie stężenia, jak się bawiłam w toniki. Dopóki nie zrobiłam 15% peelingów na alko kilka razy (bez przygotowywania skóry), które moją skórę porządnie wyczyściły. Teraz Bielenda super działa. Po prostu niskie stężenia tylko rozdrażniały skórę i gruczoły łojowe i te zanieczyszczenia w niej, a w moim przypadku należało załatwić sprawę szybko i mocno, bo inaczej wszystko się tylko paskudziło.
Coś w tym jest! Na mojej skórze peelingi 10-20% na alko (swoją drogą, teraz bym ich nie zrobiła ze względu na naczynkową cerę, w dodatku nie chroniłam wtedy skóry filtrem, a mam skórę bardzo wrażliwą, więc to nie najlepsza opcja, mimo że "to tylko migdał") może i na zmiany trądzikowe nie zadziałały, ale za to ładnie ujednoliciły koloryt bez skutków ubocznych. Zaś serum 10% z BU rozdrażniło mi prawdopodobnie mieszki włosowe (małe, czerwone, niezapalne grudki na policzkach), więc mimo, że w połączenia z Effaclar Duo+ utrzymywało moją cerę w ryzach na 5, to musiałam zrezygnować (plus pojawiający się rumień tam, gdzie go nie było, ale to już inna historia, no i raczej winien był Effaclar).
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 21:46   #3872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Miałam i toniki i serum, a nawet peelingi, z tym, ze nigdy nie robiłam na czystym alko, zazwyczaj na wodzie, albo pół na pół z alkoholem, ale zawsze mam tragedię po migdale, nie pasuje mi ten kwas i już Cerę mam oczyszczoną, stosuję Atrederm od jesieni do zimy przez pół roku, cerę mam czystą, z tym, ze szybko się zanieczyszcza, podejrzewam, że to wszystko przez tą dużą cząsteczkę, zaraz mi rozwala pory po migdale, a skóra nie wygląda świeżo i ładnie - po azelainowym pory są czyściuteńkie, zwężone, a cera wygląda pięknie i nic mi nie wyskakuje. Nie dla mnie są kwasy AHA, mlekowiec za bardzo mnie drażni, glikolowy podobnie, a po migdale notorycznie mnie wysypuje. Z PHA mam teraz podobnie, obciążają mi cerę i jeszcze drażnią, rozsądnie stosowana tretinoina nie powoduje u mnie takich podrażnień jak aktualnie glukonolakton.

Myślę, że to prawda. Zauważam to zarówno po kwasach (chociaż tutaj zależy jeszcze jakich, jeżeli są dobrze dobrane), jak i retinoidach po ok. 2-3 miesiącach stosowania retinoidów mam świetnie nawilżoną cerę, chyba, że przesadzam z aplikacją, wtedy wiadomo, że wystąpi negatywna reakcja od strony skóry. A tak poza tym, i tak znacznie lepiej sprawdzają się u mnie retinoidy, po większości kwasów niestety mnie wysypuje.
Ja nie lubię mlekowego w dużych stężeniach, natomiast 80% w płynie świetnie mi się nadaje do robienia peelingu enzymatycznego. Po prostu dodaję 6-8 kropli do porcji żelu lub mleczka oczyszczającego, wszystko robię na dłoni, masuje przez 2 minutki twarz i pięknie się złuszcza, aż czuć pod palcami i podrażnień zero.

Nigdy nie stosowałam retinoidów, nie mam pojęcia, tu kończą się moje "dywagacje". Ale azelainowy będę na dniach testować, glukonolakton tak się składa, że też kupiłam. Poużywam to się wypowiem.

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Coś w tym jest! Na mojej skórze peelingi 10-20% na alko (swoją drogą, teraz bym ich nie zrobiła ze względu na naczynkową cerę, w dodatku nie chroniłam wtedy skóry filtrem, a mam skórę bardzo wrażliwą, więc to nie najlepsza opcja, mimo że "to tylko migdał") może i na zmiany trądzikowe nie zadziałały, ale za to ładnie ujednoliciły koloryt bez skutków ubocznych. Zaś serum 10% z BU rozdrażniło mi prawdopodobnie mieszki włosowe (małe, czerwone, niezapalne grudki na policzkach), więc mimo, że w połączenia z Effaclar Duo+ utrzymywało moją cerę w ryzach na 5, to musiałam zrezygnować (plus pojawiający się rumień tam, gdzie go nie było, ale to już inna historia, no i raczej winien był Effaclar).
U mnie, jak robię migdał i czuję, że mi się coś robi pod skórą, jakaś gulka bolesna jest, ale jeszcze nie na wierzchu (wtedy nie robię kwasów), to po migdale od razu znika ból, a następnego dnia nie ma nic.

Wygląda wiec na to, że niskie stężenia są dobre na podtrzymanie efektu mocniejszych zabiegów, a nie na skórę w złej kondycji, nieoczyszczoną głęboko.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-30 o 21:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 13:02   #3873
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Co polecacie dla twarzy coś brązujacego najlepiej co szybko się wchłania,nadaje pod makijaż i nie zapycha.
Jestem strasznie blada na buzi
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 11:20   #3874
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Macie jakies doswiadczenie z kw azelainowym? Polecicie mi jakis kosmetyk?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 17:02   #3875
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Macie jakies doswiadczenie z kw azelainowym? Polecicie mi jakis kosmetyk?
Acne derm, polecam ładnie rozjasnił mi cere przebarwienia poznikały i koloryt się wyrównał
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 17:07   #3876
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Acne derm, polecam ładnie rozjasnił mi cere przebarwienia poznikały i koloryt się wyrównał
Wlasnie o nim myslalam. Tylko slyszalam ze ma jakis skladnik ktory moze podraznic skore, a ze skinoren tego nie ma. Sama juz nie wiem.

A przebarwienia to mialas pozapalne?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 17:25   #3877
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Wlasnie o nim myslalam. Tylko slyszalam ze ma jakis skladnik ktory moze podraznic skore, a ze skinoren tego nie ma. Sama juz nie wiem.

A przebarwienia to mialas pozapalne?
a wiesz moze o jaki składnik chodzi dokładnie?

tak to były przebarwienia pozapalne i dzieki acne dermowi wyraznie zbledły
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-02, 18:09   #3878
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a wiesz moze o jaki składnik chodzi dokładnie?

tak to były przebarwienia pozapalne i dzieki acne dermowi wyraznie zbledły
Glikol propylenowy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 18:31   #3879
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Wlasnie o nim myslalam. Tylko slyszalam ze ma jakis skladnik ktory moze podraznic skore, a ze skinoren tego nie ma.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a wiesz moze o jaki składnik chodzi dokładnie?
Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Glikol propylenowy.
Skinoren (krem i żel) również zawiera glikol propylenowy. Jest to rozpuszczalnik dla kwasu azelainowego.

Warto wybrać preparat w postaci żelu, kwas ma w tej formie lepszą biodostępność. Tylko polecałabym dodatkowo dobry nawilżacz, bo sam żel nawilżający nie jest.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 19:36   #3880
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jestem zdania, że glikolu propylenowego warto unikać w codziennej pielęgnacji, a jeżeli mamy do czynienia z jakąś terapią czy preparatem leczniczym, to można zrobić wyjątek. Ja nie robię wyjątków i pozostaje mi kręcić samej coś na kształt skinorenu z półproduktów np. ze sklepu ecospa. Można zastąpić glikol propylenowy np. propanediolem. Żadnego gotowca z AZE osobiście nie kojarzę bez glikolu, silikonów, pegów itp.


Użyłam dziś toniku Bielendy (zielonego) na nie podrażnioną niczym skórę i w ogóle nie zaszczypał. Mam trochę wymordowaną twarz po 3 dniowym maratonie makijażowym i postanowiłam po zmyciu makijażu już nie zaklejać więcej niczym skóry, więc użyłam tylko toniku i jest miłe wrażenie. Skóra doczyszczona, nie woła o nawilżenie, tonik nie lepi się, tzn po 5 minutach już żadnej lepkiej warstwy nie czułam na skórze, jest przyjemna w dotyku i napięta. Zależy też ile toniku się da, ja lubię spore porcje, bo lubię czuć "mokrość" toniku podczas przemywania, jak ktoś używa małych wacików i tylko rach ciach przejedzie po skórze bez dłuższego pocierania, to zapewne tonik szybciutko się wchłonie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-02, 19:48   #3881
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mnie to ani tonik ani serum nie zachwyciło. Tzn., tonik w stosowaniu przyjemny, nie zauważyłam minusów, za to po serum spodziewałam się czegokolwiek, a nie zrobiło nic. Szkoda strasznie, bo liczyłam, że chociaż po tym coś ruszy. A póki co nic mojej beznadziejnej cery nie zmienia na lepsze
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 14:32   #3882
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jeszcze jedno pytanko odnosnie skinorenu. Musze go stosowac na "czysta skore" czy moge nakladac warstwowo? Chodzi mi o to czy moge nalozyc go na serum BU z wit C i na zel z Mizona.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 17:32   #3883
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko odnosnie skinorenu. Musze go stosowac na "czysta skore" czy moge nakladac warstwowo? Chodzi mi o to czy moge nalozyc go na serum BU z wit C i na zel z Mizona.
Jeśli serum z BU jest z kwasem askorbinowym = ma niskie pH, to nie polecam nakładania pod/na Skinoren. Obniżenie pH wpływa negatywnie na przenikanie kwasu azelainowego. Żel Mizona ma podobno pH ok. 5, więc nie powinno być problemu. Zachowałabym jakiś odstęp czasowy między jednym a drugim preparatem.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-03, 20:25   #3884
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli serum z BU jest z kwasem askorbinowym = ma niskie pH, to nie polecam nakładania pod/na Skinoren. Obniżenie pH wpływa negatywnie na przenikanie kwasu azelainowego. Żel Mizona ma podobno pH ok. 5, więc nie powinno być problemu. Zachowałabym jakiś odstęp czasowy między jednym a drugim preparatem.
Ok, dzieki. Kusi mnie ten kwas azelainowy strasznie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 07:42   #3885
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam po przedłużonym weekendzie .

Od soboty testuję zielone serum bielendy i mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Aplikacja serum jest bardzo przyjemna, a wchłanialność bardzo dobra (w tym punkcie zielone serum bije na głowę swojego fioletowego brata z retinolem). Po około minucie na twarzy miałam ładny mat, który nazwałabym "miękkim matem" - twarz jest gładka w dotyku, uspokojona, matowa, choć nie jest to mat absolutny. Serum ma działanie regulujące wydzielanie sebum przez co najmniej kilka godzin. Stosowałam je wieczorem i spisało się rewelacyjnie. Zawsze od razu po powrocie z pracy zmywam makijaż, oczyszczam twarz i nakładam toniki, a pozostałe warstwy pielęgnacji stosuję dopiero wieczorem (czasem po kilku godzinach od I etapu). Serum zastosowane jako ostatni etap fazy tonikowej jest objawieniem - nie tylko cera czuje się dobrze, ale i twarz wygląda fajnie . Przymierzam się do przetestowania serum rano, pod makijaż, jestem ciekawa czy jego działanie seboregulujące wpłynie na trwałość makijażu.

Wprawdzie stosuję pielęgnację warstwową, ale szukam też kosmetyków uniwersalnych, które mogłabym zabierać na 2-3 dniowe wyjazdy zamiast walizki kosmetyków. Przeczuwam, że zielone serum Bielendy może spisać się w tej roli rewelacyjnie i wymagałoby uzupełnienia jedynie o nawilżacz (nawilżenie jest dla mnie za słabe, ale tu mogę przesadzać, z racji wieku mam bzika na punkcie nawilżania cery).

O działaniu leczniczym nic nie potrafię napisać (ze względu na krótki czas testowania i fakt, że moja cera jest teraz w wyjątkowo dobrej formie), poza jednym - żadnych nieprzyjemnych niespodzianek nie mam (a na tym etapie znajomości z innymi kosmetykami często był już bunt skóry). Na recenzję jeszcze za wcześnie, ale już rozumiem skąd zachwyt wielu osób nad tym kosmetykiem. Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny, a jeśli nasza współpraca będzie układała się nadal tak dobrze to zielone serum Bielendy ma szansę stać się dla mnie dużym odkryciem. Póki co , dobrze, że po fioletowym serum nie zraziłam się do marki (nie było ono złe, ale aplikacja była dla mnie koszmarem).

Poza tym czekam na zamówienie z e-naturalnych, przylecą do mnie sera (nigdy nie wiem jak to słowo się odmienia), mazidło pod oczy (z którym wiążę spore nadzieje) i pudry z którymi będę kombinować makijaż bez podkładu. Na iwosie miałam już w koszyku mleczko Avalon, ale zdrowy rozsądek nakazał odłożenie zakupu o kilka tygodni (muszę pokończyć trochę zapasów). Powiem Wam, że moje kosmetyczne zapasy trochę mnie w tej chwili ratują. Jesienią i zimą moja pielęgnacja jest dość prosta - rano witamina C, wieczorem retinol. Latem rezygnuję z tych specyfików i mam dylemat cóż ze sobą pielęgnacyjnie począć.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-05-04 o 08:04 Powód: Link
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 07:56   #3886
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Lena, u mnie się to serum pod makijaż nie sprawdza Ale spróbuj sobie, bo nie ma tragedii, w każdym bądź razie trochę się warzy po 2-3 godzinach. Co do Twoich obserwacji, to ja mam to samo, reguluje, skóra się tak szybko nie przetłuszcza, jest napięta. A z czasem wygląda coraz lepiej.

Myślałaś o kolagenie? Ja używam wraz z serum Alterry. Polecam ten marki Bingo.

Serum się nie odmienia lub można odmieniać jak "forum".
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-04 o 07:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 08:09   #3887
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Lena, u mnie się to serum pod makijaż nie sprawdza Ale spróbuj sobie, bo nie ma tragedii, w każdym bądź razie trochę się warzy po 2-3 godzinach. Co do Twoich obserwacji, to ja mam to samo, reguluje, skóra się tak szybko nie przetłuszcza, jest napięta. A z czasem wygląda coraz lepiej.

Myślałaś o kolagenie? Ja używam wraz z serum Alterry. Polecam ten marki Bingo.

Serum się nie odmienia lub można odmieniać jak "forum".
Z kolagenem doświadczenia mam małe. Zużyłam 2 próbki kolagenu NTC i nie bardzo wiedziałam jak go wkręcić do mojej pielęgnacyjnej rutyny (nie mam rutyny jeśli chodzi o rodzaj używanych produktów, ale o codzienny rytuał i kolejność ich nakładania już tak). Zgodnie z instrukcją NTC nakłada się go na dobrze oczyszczoną twarz, wmasowywuje określony czas, a potem z nałożeniem kolejnych produktów (zwłaszcza tych z substancjami aktywnymi) należy poczekać 40 minut (jeśli dobrze pamiętam). A ja od wielu, wielu miesięcy od razu po oczyszczaniu nakładam toniki (wody aktywne, hydrolaty, nazwa obojętna) i trudno mi ten kolagen wpasować.

Ale kolagen BingoSpa jest na mojej wish liście. Szkoda, że twarz jest tylko jedna . Większy problem mam z serum z Alterry (wiem o nim z tego topiku i z topiku o kosmetykach naturalnych, który także podczytuję), bo nie widzę go na półkach w moim Rossmanie. Przeczekam szał promocji makijażowej i pójdę go szukać dalej.

Edytowane przez lena40
Czas edycji: 2016-05-04 o 08:12
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 08:25   #3888
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Z kolagenem doświadczenia mam małe. Zużyłam 2 próbki kolagenu NTC i nie bardzo wiedziałam jak go wkręcić do mojej pielęgnacyjnej rutyny (nie mam rutyny jeśli chodzi o rodzaj używanych produktów, ale o codzienny rytuał i kolejność ich nakładania już tak). Zgodnie z instrukcją NTC nakłada się go na dobrze oczyszczoną twarz, wmasowywuje określony czas, a potem z nałożeniem kolejnych produktów (zwłaszcza tych z substancjami aktywnymi) należy poczekać 40 minut (jeśli dobrze pamiętam). A ja od wielu, wielu miesięcy od razu po oczyszczaniu nakładam toniki (wody aktywne, hydrolaty, nazwa obojętna) i trudno mi ten kolagen wpasować.

Ale kolagen BingoSpa jest na mojej wish liście. Szkoda, że twarz jest tylko jedna . Większy problem mam z serum z Alterry (wiem o nim z tego topiku i z topiku o kosmetykach naturalnych, który także podczytuję), bo nie widzę go na półkach w moim Rossmanie. Przeczekam szał promocji makijażowej i pójdę go szukać dalej.
Właśnie używam ten NTC, już mi się kończy, ale jakoś się nad nim nie zachwycam. Bingo bardziej mi odpowiadał. Osobiście nigdy nie czekam 40 minut, mieszam z serum na dłoni, twarz spryskuję termalką, wmasowuje z minutę i gotowe. Bardzo mi się sprawdza pod makijaż.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-04 o 08:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 08:41   #3889
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Właśnie używam ten NTC, już mi się kończy, ale jakoś się nad nim nie zachwycam. Bingo bardziej mi odpowiadał. Osobiście nigdy nie czekam 40 minut, mieszam z serum na dłoni, twarz spryskuję termalką, wmasowuje z minutę i gotowe. Bardzo mi się sprawdza pod makijaż.
To taka forma aplikacji dużo bardziej mi odpowiada (robię podobnie z HA i olejkiem z granatu z alterry czasem wieczorem). Sprawdzę z końcówką NTC i jakimś neutralnym serum przy najbliższej okazji tym bardziej, że szukam czegoś optymalnego pod makijaż.
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 23:35   #3890
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny pomocy !!

Już nie wiem co kłaść na tą moją twarz
Trądzik mam od gimnazjum a obecnie mam już prawie 26 lat i nie wygląda na to żeby chciał mnie opuścić. Jedyne co przez ten okres czasu się zmieniło to "rodzaj" cery z strasznie tłustej przeszła w normalną - odwodnioną. Skórą wgl się nie przetłuszcza wręcz przeciwnie nonstop jest ściągnięta więc muszę ją nawilżać i tu się zaczyna bo wszystko mnie praktycznie zapycha. Z kremów zrezygnowałam jakoś rok temu (miałam praktycznie wszystkie od drogeryjnych po apteczne i eko po każdym była masakra - przesuszuna i zapchana skóra).

Aktualnie rano pod makijaż używam krem-żel Clinique Moisture surge (jedyny, który nie zapycha), hydrolat różany (i tylko różany po np oczarowym nie mogłam ruszyć twarzą przez ściągnięcie) do zmywania makijażu używam olejku kokosowego, który zmywam delikatną pianką z Norel (ale teraz zamówiłam sobie olejek myjący z BU dla odmiany), i właśnie brakuje mi czegoś na noc co nawilży skórę, ale nie zapcha ... przez ostatni czas używalam zelu hialuronowego z olejkiem z czarnuszki, na początku było świetnie, ale im dłużej używam tym cera jest bardziej zmęczona. Najlepsze rezultaty daje jednak jak używam co kilka dni a nie co wieczór. Ostatnio odstawiłam czarnuszkę i kupiłam żel na przebarwienia potrądzikowe z Iwostinu z kwasami PHA i nie wiem co się podziało, ale mam wysyp stulecia .... żel poszedł w odstawkę a był naprawdę świetny.

Także planuje kupić coś na noc, jakieś serum. Zastanawiam się nad serum z Alterry albo z Eubiony ten z liposomami i nad serum z wit C (wit C plus zel hialuronowy z EcoSpa). Nie wiem co wybrać ? Moja cera najlepiej wyglądała jak używałam tylko zelu aleosowego, trądzik był, ale na poziomie minimalnym jednak ściągnięcie było zbyt duże nie do wytrzymania więc włączyłam oleje i nie jest zbyt fajnie na dłuższą mete ... cera się po nich "poci", jest ściągnięta, ale bez tego też źle. Już nie wiem co robić, jeszcze teraz mam taki wysyp jak nigdy, pełno podskórnych "gul" :/ Przez te wszystkie lata używałam przeróżnych kwasów, ale żadne się nie sprawdziły zawsze kończyło się zapchaniem i przesuszeniem także już omijam je szerokim łukiem. Lubie właśnie glukonolakton i inne PHA bo super nawilżają, ale zawsze mimo to kończe z wysypem ...
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2016-05-04 o 23:41
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 08:47   #3891
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy !!

Już nie wiem co kłaść na tą moją twarz
Trądzik mam od gimnazjum a obecnie mam już prawie 26 lat i nie wygląda na to żeby chciał mnie opuścić. Jedyne co przez ten okres czasu się zmieniło to "rodzaj" cery z strasznie tłustej przeszła w normalną - odwodnioną. Skórą wgl się nie przetłuszcza wręcz przeciwnie nonstop jest ściągnięta więc muszę ją nawilżać i tu się zaczyna bo wszystko mnie praktycznie zapycha. Z kremów zrezygnowałam jakoś rok temu (miałam praktycznie wszystkie od drogeryjnych po apteczne i eko po każdym była masakra - przesuszuna i zapchana skóra).

Aktualnie rano pod makijaż używam krem-żel Clinique Moisture surge (jedyny, który nie zapycha), hydrolat różany (i tylko różany po np oczarowym nie mogłam ruszyć twarzą przez ściągnięcie) do zmywania makijażu używam olejku kokosowego, który zmywam delikatną pianką z Norel (ale teraz zamówiłam sobie olejek myjący z BU dla odmiany), i właśnie brakuje mi czegoś na noc co nawilży skórę, ale nie zapcha ... przez ostatni czas używalam zelu hialuronowego z olejkiem z czarnuszki, na początku było świetnie, ale im dłużej używam tym cera jest bardziej zmęczona. Najlepsze rezultaty daje jednak jak używam co kilka dni a nie co wieczór. Ostatnio odstawiłam czarnuszkę i kupiłam żel na przebarwienia potrądzikowe z Iwostinu z kwasami PHA i nie wiem co się podziało, ale mam wysyp stulecia .... żel poszedł w odstawkę a był naprawdę świetny.

Także planuje kupić coś na noc, jakieś serum. Zastanawiam się nad serum z Alterry albo z Eubiony ten z liposomami i nad serum z wit C (wit C plus zel hialuronowy z EcoSpa). Nie wiem co wybrać ? Moja cera najlepiej wyglądała jak używałam tylko zelu aleosowego, trądzik był, ale na poziomie minimalnym jednak ściągnięcie było zbyt duże nie do wytrzymania więc włączyłam oleje i nie jest zbyt fajnie na dłuższą mete ... cera się po nich "poci", jest ściągnięta, ale bez tego też źle. Już nie wiem co robić, jeszcze teraz mam taki wysyp jak nigdy, pełno podskórnych "gul" :/ Przez te wszystkie lata używałam przeróżnych kwasów, ale żadne się nie sprawdziły zawsze kończyło się zapchaniem i przesuszeniem także już omijam je szerokim łukiem. Lubie właśnie glukonolakton i inne PHA bo super nawilżają, ale zawsze mimo to kończe z wysypem ...
Skoro co jakiś czas trądzik się pogarsza i następuje wysyp, to może niekoniecznie ma to wiele wspólnego z kosmetykami i związek, którego się dopatrujesz pomiędzy danym produktem a wysypem jest pozorny? Miałaś robione jakieś badania pod kątem trądziku?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 09:01   #3892
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy !!

Już nie wiem co kłaść na tą moją twarz
Trądzik mam od gimnazjum a obecnie mam już prawie 26 lat i nie wygląda na to żeby chciał mnie opuścić. Jedyne co przez ten okres czasu się zmieniło to "rodzaj" cery z strasznie tłustej przeszła w normalną - odwodnioną. Skórą wgl się nie przetłuszcza wręcz przeciwnie nonstop jest ściągnięta więc muszę ją nawilżać i tu się zaczyna bo wszystko mnie praktycznie zapycha. Z kremów zrezygnowałam jakoś rok temu (miałam praktycznie wszystkie od drogeryjnych po apteczne i eko po każdym była masakra - przesuszuna i zapchana skóra).

Aktualnie rano pod makijaż używam krem-żel Clinique Moisture surge (jedyny, który nie zapycha), hydrolat różany (i tylko różany po np oczarowym nie mogłam ruszyć twarzą przez ściągnięcie) do zmywania makijażu używam olejku kokosowego, który zmywam delikatną pianką z Norel (ale teraz zamówiłam sobie olejek myjący z BU dla odmiany), i właśnie brakuje mi czegoś na noc co nawilży skórę, ale nie zapcha ... przez ostatni czas używalam zelu hialuronowego z olejkiem z czarnuszki, na początku było świetnie, ale im dłużej używam tym cera jest bardziej zmęczona. Najlepsze rezultaty daje jednak jak używam co kilka dni a nie co wieczór. Ostatnio odstawiłam czarnuszkę i kupiłam żel na przebarwienia potrądzikowe z Iwostinu z kwasami PHA i nie wiem co się podziało, ale mam wysyp stulecia .... żel poszedł w odstawkę a był naprawdę świetny.

Także planuje kupić coś na noc, jakieś serum. Zastanawiam się nad serum z Alterry albo z Eubiony ten z liposomami i nad serum z wit C (wit C plus zel hialuronowy z EcoSpa). Nie wiem co wybrać ? Moja cera najlepiej wyglądała jak używałam tylko zelu aleosowego, trądzik był, ale na poziomie minimalnym jednak ściągnięcie było zbyt duże nie do wytrzymania więc włączyłam oleje i nie jest zbyt fajnie na dłuższą mete ... cera się po nich "poci", jest ściągnięta, ale bez tego też źle. Już nie wiem co robić, jeszcze teraz mam taki wysyp jak nigdy, pełno podskórnych "gul" :/ Przez te wszystkie lata używałam przeróżnych kwasów, ale żadne się nie sprawdziły zawsze kończyło się zapchaniem i przesuszeniem także już omijam je szerokim łukiem. Lubie właśnie glukonolakton i inne PHA bo super nawilżają, ale zawsze mimo to kończe z wysypem ...
Olej kokosowy, to pomyłka nr jeden wg. mnie. Prawdopodobnie to on jest winowajcą podskórnych gul i wysuszenia skóry. Z olejem myjącym z BU też może być nieciekawie.
Plany masz dobre, ale do oczyszczania poszukaj czegoś, może Avalon mleczko oczyszczające z wit. C
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-05 o 09:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 09:30   #3893
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Tez myslalam na poczatku ze to kokos, ale kiedy odstawiam np kwasy po zapchaniu i przechodze na zel aloesowy i do zmywania makijazu uzywam kokosa to wysyp mija. Choc moze jednak zapycha i w pozniejaszym okresie powoduje wysyp? Nakladam go na sucha twarz z makijazem, masuje, sciagam platkiem kosmetycznym a potem zelem z woda myje twarz. Ma raczej ma krotki kontakt z skora. Byc moze to czarnuszka ostatecznie mnie zapchala? Na poczatku bylo ok a teraz jakby sie nie chciala wchlaniac. Popatrze jeszcze na avalon, mialam z tej seri tonik i strasznego mialam po nim buraka i piekaca twarz. Troche sie zrazilam do tej seri :p

Korah a ktore serum polecasz czy z Alterry nie zapcha? Mam jeszcze na oku to z Eubiony. Nie wiem, ktore wybrac. Zostalabym przy samym aloesie bo swietnie dziala na moja cere, ale niestety sciaga dość mocno ...

Chimay nie mialam zadnych badan. Lekarz zawsze przepisuje jakis antybiotyk i tyle.
U mnie wysyp zawsze pojawia sie przy kwasach, jak zaczynam kombinowac z pielegnacja. Najlepiej jest jak mowie przy aloesie, ale wtedy jest sciagniecie :/ a jak wlaczam jakis olej to wysyp, ostatnio mialam gule po malinowym przestalam uzywac i zeszlo wszystko. Nie mam pomyslu czym nawilzac ..
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2016-05-05 o 09:38
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 09:36   #3894
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Może zmywaj jak ja czymś tłustym(w Twoim przypadku olejkiem mającym bo kupiłaś) tylko oczy a podkład itd płynem micelarnym ?
Ja też próbowałam zmywac kokosem cały makijaż ale mnie pozapychał mimo że był krotko na twarzy więc zmywam nim tylko oczy, ale chce coś tłustego żeby nie było z tym zabawy jak przy kokosie xd
I właśnie się czaje na olejek myjący tylko czy zmyje tusz wodoodporny ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 09:57   #3895
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Tez myslalam na poczatku ze to kokos, ale kiedy odstawiam np kwasy po zapchaniu i przechodze na zel aloesowy i do zmywania makijazu uzywam kokosa to wysyp mija. Choc moze jednak zapycha i w pozniejaszym okresie powoduje wysyp? Nakladam go na sucha twarz z makijazem, masuje, sciagam platkiem kosmetycznym a potem zelem z woda myje twarz. Ma raczej ma krotki kontakt z skora. Byc moze to czarnuszka ostatecznie mnie zapchala? Na poczatku bylo ok a teraz jakby sie nie chciala wchlaniac. Popatrze jeszcze na avalon, mialam z tej seri tonik i strasznego mialam po nim buraka i piekaca twarz. Troche sie zrazilam do tej seri :p

Korah a ktore serum polecasz czy z Alterry nie zapcha? Mam jeszcze na oku to z Eubiony. Nie wiem, ktore wybrac. Zostalabym przy samym aloesie bo swietnie dziala na moja cere, ale niestety sciaga dość mocno ...
Mam radykalne poglądy w kwestii olejów, ktoś może uznać to za absurd, ale polecam przemyśleć moje spostrzeżenia. Po prostu każdy olej zapycha skórę, a jeśli nie zapycha, to powoduje wypryski z innego powodu, np. utleniania głęboko w skórze. Oleje lekkie, schnące wnikają głęboko w pory i niedomyte utleniają się bo są wrażliwe na czynniki zewnętrzne, przez co powodują powstawanie wolnych rodników, w konsekwencji wyprysków i wągrów. Z kolei oleje ciężkie nieschnące są komedogenne i powodują m.in. powstawanie bolesnych podskórnych gul, cyst i stanów zapalnych, a olej kokosowy jest jednym z kilku najbardziej komedogennych olejów roślinnych. Zdecydowanie odradzam i dobrze podejrzewasz, na początku poprawa skóry, ukojenie, oczyszczenie, ale z czasem, zwłaszcza przy regularnym stosowaniu nie idzie zapanować na skórą, wypryskami, wysuszeniem.

Żel Eubiony świetnie nawilża, super kosmetyk, ale ma specyficzny zapach, kojarzący się z męskim dezodorantem lub wodą kolońską, jeśli czujesz, że to przebolejesz, to polecam. Alterra jest bardzo fajna, również skutecznie nawilża, ja jednak ją jeszcze rozrzedzam z kolagenem, zwłaszcza teraz wiosną i latem.

Na noc polecam serum Bielendy korygujące (zielone), ale ono nie nawilża, tylko działa oczyszczająco.

Ale przede wszystkim musisz się uporać z wysuszeniem skóry NAJPIERW, w innym razie nic nie zadziała tak, jak powinno, żaden schemat pielęgnacji. Przede wszystkim odstaw to co wysusza, pianka też może się przyczyniać, może nie domywa dostatecznie skóry. Może jak odstawisz tłuszcz, to sobie lepiej poradzi, ale i tak przy takiej skórze to trzeba mieć ze dwa oczyszczacze minimum, ale delikatne dla skóry. Na co dzień mleczko+pianka+ściereczka , od czasu do czasu peeling, jakaś glinka, mydło.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Może zmywaj jak ja czymś tłustym(w Twoim przypadku olejkiem mającym bo kupiłaś) tylko oczy a podkład itd płynem micelarnym ?
Ja też próbowałam zmywac kokosem cały makijaż ale mnie pozapychał mimo że był krotko na twarzy więc zmywam nim tylko oczy, ale chce coś tłustego żeby nie było z tym zabawy jak przy kokosie xd
I właśnie się czaje na olejek myjący tylko czy zmyje tusz wodoodporny ?
Pomijając, że uważam olej myjący z BU za koszmar, nie kosmetyk, to makabrycznie wręcz podrażniał i szczypał w oczy, ale to tak na marginesie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 10:31   #3896
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mi na skore wysuszona dzianiami antytradzikowymi bardzo pomogl zel slimokowy z Mizona. Ja oleje na razie odstawilam, bo wcale buzi nie nawilzaly, tylko ja zatluszczaly. Przeszlam na pielegnacje "beztluszczowa". Jednak planuje wrocic do zmywania makijazu olejem migdalowym i zobaczyć jak to bedzie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 15:04   #3897
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja zauwazyłam ze kwas migdałowy mi nie słózy najpierw jest lepiej a potem gorzej niz przed za kazdym razem i to nie jest efekt oczyszczania cery
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 15:33   #3898
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzieki za rady wszystkim

Chyba sie zgodze z Korah, ze oleje na dluzsza mete szkodza. Widze po mojej cerze.

Nie wspomnialam, ze odstawilam kokos do zmywania makijazu i zastapilam tym kremowym olejkiem/mleczkiem z Ziaji Ulga wtedy zaczelo sie zapychanie, wiec zamienilam na olej lniany i juz wgl masakra Kokos jest o tyle dobry, ze nie wchlania sie szybko wiec mam czas zeby go zmyc (choc wiadomo, ze cos pewnie wchlonie i moze jest odpowiedzialny za zaskorniki po dluzszym czasie) jednak ewidentnie problemy zaczely sie po Ziaji i lnianym bo kokos juz uzywam od roku i az tak strasznie nie bylo, mimo, ze skora byla sciagnieta to nie az tak zapchana. Mam wrazenie, ze same zele czy pianki nie zmywaja dokladnie makijazu dlatego trzymam sie tego kokosu. Moze rozgladne sie za jakims micelem zamiast kokosu tak jak mowicie.

Kupilam wlasnie w aptece zel z Eubiony zapach nie az taki zly :P
Fajny jest tez zel z Kivvi, ale ma Caprylic/capric triglycerides nie zaszkodzi? Mialas go moze Korah? (Wspominalas chyba o nim w jakims poscie).
Zastanawiam sie tez nad ekstraktem z jablka lub prawoslazu na ecospa, moglabym dodac do zelu hialuronowego. Moze uda mi sie znalezc cos co nawilzy bez oleju.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2016-05-05 o 17:52
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 18:47   #3899
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Tez myslalam na poczatku ze to kokos, ale kiedy odstawiam np kwasy po zapchaniu i przechodze na zel aloesowy i do zmywania makijazu uzywam kokosa to wysyp mija. Choc moze jednak zapycha i w pozniejaszym okresie powoduje wysyp? Nakladam go na sucha twarz z makijazem, masuje, sciagam platkiem kosmetycznym a potem zelem z woda myje twarz. Ma raczej ma krotki kontakt z skora. Byc moze to czarnuszka ostatecznie mnie zapchala? Na poczatku bylo ok a teraz jakby sie nie chciala wchlaniac. Popatrze jeszcze na avalon, mialam z tej seri tonik i strasznego mialam po nim buraka i piekaca twarz. Troche sie zrazilam do tej seri :p

Korah a ktore serum polecasz czy z Alterry nie zapcha? Mam jeszcze na oku to z Eubiony. Nie wiem, ktore wybrac. Zostalabym przy samym aloesie bo swietnie dziala na moja cere, ale niestety sciaga dość mocno ...

Chimay nie mialam zadnych badan. Lekarz zawsze przepisuje jakis antybiotyk i tyle.
U mnie wysyp zawsze pojawia sie przy kwasach, jak zaczynam kombinowac z pielegnacja. Najlepiej jest jak mowie przy aloesie, ale wtedy jest sciagniecie :/ a jak wlaczam jakis olej to wysyp, ostatnio mialam gule po malinowym przestalam uzywac i zeszlo wszystko. Nie mam pomyslu czym nawilzac ..
Szkoda, że żaden z lekarzy nie skierował Cię na badania albo chociaż nie wspomniał o tym, jakie mogłabyś wykonać. A to nie jest kwestia tylko dermatologa, ale także np ginekologa/endokrynologa. Ja przez lata szukałam rozwiązań zewnętrznych wewnętrznego problemu i to był błąd.

Moim zdaniem Twoje typowanie winowajców trądziku to jak strzelanie na oślep. To Cię może zapycha, ale może jednak nie, a może dopiero po dwóch tygodniach. Jest jedna zasada: Jeśli uważasz że prawie wszystko Cię zapycha, to prawie nic Cię nie zapycha, a wina stanu skóry leży w innych czynnikach.
Co do nawilżenia, to przestawienie się na lekkie sera jest na pewno dobrym pomysłem, ale założę się, że każde jedno też Cię będzie"zapychać" tzn dalej będziesz mieć te wysypy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:00   #3900
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja jak bylam ostatnio u gina to nic sie nie dowiedzialam. Łaskawie dostalam skierowanie na na badanie testosteronu, LH i progesteronu. Wczesniej jednak musialam wysłuchać ze tradzik to sie leczy u dermatologa, a hormony u endokrynologa. Na androgeny nie dostalam mimo ze jak wiadomo to glownie problemy z nim sa przewaznie przycznyna tradziku hormonalnego u doroslych.

Obecna pielegnacja mocno tradzik zlagodzila. Jednak zawsze cos wyskoczy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.