Au pair i studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 18:48   #1
natalia2808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10

Au pair i studia


Witajcie!
Wiem, że jest dużo podobnych wątków na wizażu, ale nie znalazłam 1, który by odpowiedział na moje pytanie.
Chciałabym zostać Au pair, ale nie chcę robić przerwy w nauce. Można być jednocześnie Au pair i studiować np. dziennikarstwo dziennie na takich warunkach jak w Pl? Najchętniej w USA. Wiem, ze to zależy też od rodziny czy się zgodzi, czy nie. Ale można to jakoś pogodzić? Np. zaprowadzić dziecko do szkoły, lecieć na uczelnię, po dziecko, jakieś obowiązki i nauka? Czy cały czas trzeba siedzieć w domu i pracować? np. jak dziecko odrabia lekcje to ja mogę się uczyć, jak sie bawi też, więc raczej dałabym radę. Można zostać u jednej rodziny na kilka lat?
Nie chodzi mi tutaj o kursy tańca, angielskiego itd, o których piszą wszyscy, tylko o prawdziwe studia. Jest taka możliwość?

Jeśli coś źle zrobiłam to proszę napiszcie w komentarzu, a nie wyjeżdżajcie na mnie, bo nie ogarniam jeszcze całkowicie wizażu i czasami nie wiem co, gdzie i jak.
natalia2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:58   #2
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Au pair i studia

Z tego, co wiem, bardzo wiele osób tak robi. Jest to kwestia znalezienia rodziny, która się na to zgodzi. Program au pair polega w zasadzie na tym, że grasz rolę starszej siostry, więc jestem pewna, że mogłabyś wszystko pogodzić. Opieka nad dzieckiem nie przekracza 30h tygodniowo, zazwyczaj jest to kilka godzin dziennie i jeśli Twoja rodzina będzie wiedziała, że masz studia, to na pewno weźmie to pod uwagę.

Ja planuję wyjechać w 2015 r. na wymianę studencką do Kanady na 3-4 miesiące i zastanawiam się właśnie, czy nie poszukać sobie jakieś rodziny w związku z tym. Na pewno obniżyłoby to koszty utrzymania za granicą.
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 17:38   #3
natalia2808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Au pair i studia

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, jeśli jest tak jak mówisz to ja wyjadę do Nowego Jorku w 2017 ;D
natalia2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-25 18:38:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.