POMOCY - ból ręki po treningu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 09:00   #1
irma93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8

POMOCY - ból ręki po treningu


Hej dziewczyny!

Kilka dni temu byłam na siłowni. Od razu dodam, że jestem początkująca a moja przygoda z bieganiem, fitnessem i jakimikolwiek treningami zaczęła się dopiero trzy miesiące temu. Podczas ćwiczeń nie odczuwałam żadnego bólu. Owszem, może trochę przesadziłam z ilością powtórzeń, bo pod koniec było mi już bardzo ciężko, ale nic mnie nie bolało, więc nie miałam żadnych obaw. Przez pierwszy dzień odczuwałam lekkie zakwasy, ale wszystko było w porządku. A wczoraj doznałam szoku! Obudziłam się z rwącym bólem w prawej ręce, w ogóle nie mogłam się ruszyć. Później nieco mi przeszło, ale do tej pory (już od ponad 1,5 dnia) nie mogę do końca wyprostować ręki, bo odczuwam wtedy ból w łokciu, bicepsie i okolicach. Dodatkowo czuję taki lekki opór przy prostowaniu (może to przez ten ból). Kiedy ręka jest zgięta (np. podczas pisania na klawiaturze) wszystko jest dobrze i ból znika, ale kiedy tylko próbuję ją wyprostować to znów się pojawia.
Pytanie do Was, czy wiecie, co to może być? Czy to normalne po wysiłku na siłowni i minie za kilka dni? Znacie opisywany przeze mnie ból?

Z góry dziękuję za pomoc
irma93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:45   #2
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą ale to mogą być po prostu mikrourazy mięśniowe wynikające właśnie z tego, że trochę przesadziłaś Jeśli tak, to raczej niegroźne i powinno minąć po 3, 4 dniach (ale może utrzymać się i dłużej).
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:58   #3
irma93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą ale to mogą być po prostu mikrourazy mięśniowe wynikające właśnie z tego, że trochę przesadziłaś Jeśli tak, to raczej niegroźne i powinno minąć po 3, 4 dniach (ale może utrzymać się i dłużej).
Dzięki axn22, trochę mnie uspokoiłaś
irma93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:09   #4
201604111348
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 17
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

Różne urazy mogą się zdarzyć nie tylko podczas treningu, ale nawet podczas prac w ogrodzie i domu - wtedy może boleć właśnie tak, jak to opisujesz. Nie martwiłabym się jeśli kontuzja zniknie w ciągu kilku dni, ale jeśli będzie utrzymywać się dłużej, lepiej pogadać z lekarzem.
201604111348 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 14:34   #5
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

jak nic nie pomaga to lekarz
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 14:44   #6
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

Wedlugmnie masz zapalenie mięśnia. Idź do fizjoterapeuty
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 19:49   #7
llea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: POMOCY - ból ręki po treningu

Może się podepnę pod ten wątek. Otóż kilka miesięcy temu około 5 przytrafiła mi się taka przygoda. Po wieczornym treningu wszystko było okey, rano obudziłam się z przykurczem palca wskazującego i ogromnym bólem przy prostowaniu na sile. Przemeczylam się dwa dni bo myślałam że minie. Pojechałam wieczorem na izbę przyjęć bo zaczęłam się martwić. Okazało się ze mam zerwany prostownik palca. Dodam że pan doktor stwierdził to po podstawowych oględzinach bez rentgen na który nalegał am. Przepisał maść na stluczenia i obrzeki i odesłał do domu z kwitkiem. Palec się wyprostować i mogę funkcjonować. Natomiast problem do końca nie zniknął, przy dłuższym wysiłku palec znowu zaczyna boleć zwlaszcza przy zaciskaniu hantli czy pompkach. Wiecie może o co może chodzić?
llea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-04 20:49:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.