Urząd Pracy a podjęcie studiów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 10:47   #1
Marzena__92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15

Urząd Pracy a podjęcie studiów?


Witam Was, mam takie małe pytanie. Mianowicie w tym roku mam tzw. gap year i byłam zarejestrować się w Urzędzie Pracy, obecnie mam status osoby bezrobotnej i mam się jutro zgłosić do pośrednika pracy w Urzędzie, być może znajdzie się dla mnie jakaś praca lub staż.
Za rok oczywiście chcę wrócić na studia i tutaj rodzi się wątpliwość.
Będąc zarejestrowaną w Urzędzie Pracy nie mam prawa uczyć się w systemie dziennym. Zatem jeżeli za rok chcę wrócić do nauki na dzienne studia, powinnam zgłosić to urzędniczce lub powiadomić jutro tą osobę, która będzie się mną ,,zajmować"? A może po prostu wystarczy się wypisać z Urzędu jeżeli już zacznę naukę? Bo w tej chwili chyba mam prawo do stażu, czy się mylę?
Jak to jest z tym? I czy jutro będąc u tego pośrednika pracy mogę zapytać o staż/pracę nie dłuższy(ą) niż np. półroczny? Bo tak koło marca mam zamiar zacząć intensywnie się przygotowywać do przedmiotów maturalnych które poprawiam, więc wtedy już praca nie będzie mi się uśmiechać Mam nadzieję, że rozumiecie mnie.
Marzena__92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 11:04   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Cytat:
Napisane przez Marzena__92 Pokaż wiadomość
Witam Was, mam takie małe pytanie. Mianowicie w tym roku mam tzw. gap year i byłam zarejestrować się w Urzędzie Pracy, obecnie mam status osoby bezrobotnej i mam się jutro zgłosić do pośrednika pracy w Urzędzie, być może znajdzie się dla mnie jakaś praca lub staż.
Za rok oczywiście chcę wrócić na studia i tutaj rodzi się wątpliwość.
Będąc zarejestrowaną w Urzędzie Pracy nie mam prawa uczyć się w systemie dziennym. Zatem jeżeli za rok chcę wrócić do nauki na dzienne studia, powinnam zgłosić to urzędniczce lub powiadomić jutro tą osobę, która będzie się mną ,,zajmować"? A może po prostu wystarczy się wypisać z Urzędu jeżeli już zacznę naukę? Bo w tej chwili chyba mam prawo do stażu, czy się mylę?
Jak to jest z tym? I czy jutro będąc u tego pośrednika pracy mogę zapytać o staż/pracę nie dłuższy(ą) niż np. półroczny? Bo tak koło marca mam zamiar zacząć intensywnie się przygotowywać do przedmiotów maturalnych które poprawiam, więc wtedy już praca nie będzie mi się uśmiechać Mam nadzieję, że rozumiecie mnie.
1. jak sie dostaniesz na studia to sie wyrejestrujeszz
2. skoro masz teraz duzo czasu to przygotowuj sie intensywnie teraz, a pozniej bedziesz miala jakies drobne powtorki
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 15:33   #3
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Możesz wyrejestrować się kiedy tylko chcesz A staż z up na ogół nie trwa dłużej niż 6 mcy, później ewentualnie się przedłuża staż - ale to zależy już tylko od "dobrej woli" pań z urzędu - zazwyczaj odmawiają. Ja też jak szłam do szkoły to się po prostu poszłam i od razu mnie wyrejestrowali - co to była za ulga Gorzej, że musiałam tam wrócić po skończonej nauce
Zawsze bałam się tych bo 3 miesięcznych podpisów w up bo bałam się, że mi zaproponują pracę, której bym nie chciała - raz po tym jak miałam już licencjat chciały mnie wcisnąć do mięsnego. Teraz mam komfort posiadania konkretnego zawodu i z góry powiedziałam, że interesuje mnie tylko praca w aptece. Ciągle szukam
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:49   #4
zabcia84
Raczkowanie
 
Avatar zabcia84
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 242
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Cytat:
Napisane przez Marzena__92 Pokaż wiadomość
Witam Was, mam takie małe pytanie. Mianowicie w tym roku mam tzw. gap year i byłam zarejestrować się w Urzędzie Pracy, obecnie mam status osoby bezrobotnej i mam się jutro zgłosić do pośrednika pracy w Urzędzie, być może znajdzie się dla mnie jakaś praca lub staż.
Za rok oczywiście chcę wrócić na studia i tutaj rodzi się wątpliwość.
Będąc zarejestrowaną w Urzędzie Pracy nie mam prawa uczyć się w systemie dziennym. Zatem jeżeli za rok chcę wrócić do nauki na dzienne studia, powinnam zgłosić to urzędniczce lub powiadomić jutro tą osobę, która będzie się mną ,,zajmować"? A może po prostu wystarczy się wypisać z Urzędu jeżeli już zacznę naukę? Bo w tej chwili chyba mam prawo do stażu, czy się mylę?
Jak to jest z tym? I czy jutro będąc u tego pośrednika pracy mogę zapytać o staż/pracę nie dłuższy(ą) niż np. półroczny? Bo tak koło marca mam zamiar zacząć intensywnie się przygotowywać do przedmiotów maturalnych które poprawiam, więc wtedy już praca nie będzie mi się uśmiechać Mam nadzieję, że rozumiecie mnie.
odnośnie studiów - wyrejestrować powinnaś się dzień przed podjęciem nauki
staż - jeśli masz do 25 lat to możesz być skierowana na staż trwający max 12 mies. przy czym długość ewentualnego stażu uzależniona jest od posiadanych środków finansowych
Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Możesz wyrejestrować się kiedy tylko chcesz A staż z up na ogół nie trwa dłużej niż 6 mcy, później ewentualnie się przedłuża staż - ale to zależy już tylko od "dobrej woli" pań z urzędu - zazwyczaj odmawiają. Ja też jak szłam do szkoły to się po prostu poszłam i od razu mnie wyrejestrowali - co to była za ulga Gorzej, że musiałam tam wrócić po skończonej nauce
Zawsze bałam się tych bo 3 miesięcznych podpisów w up bo bałam się, że mi zaproponują pracę, której bym nie chciała - raz po tym jak miałam już licencjat chciały mnie wcisnąć do mięsnego. Teraz mam komfort posiadania konkretnego zawodu i z góry powiedziałam, że interesuje mnie tylko praca w aptece. Ciągle szukam
absolutna nieprawda
__________________
This the type of song that make the angels cry,
i look up in the sky and i wonder why?

zabcia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 18:31   #5
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Nieprawda? Moja koleżanka w tamtym roku starała się o staż, ukończyła studia, starała się właśnie o staż z urzędu, w firmie, która po ukończonym stażu chciała ją na stałe zatrudnić. Nie miała żadnych znajomości, chodziła sama do tych pań, nawet do kierowniczki urzędu i wręcz błagała, żeby przyznali jej ten staż. No i co? Szanowne panie nie miały pieniędzy, bo koniec roku i nie ma kasy, takie tłumaczenia denne, dodam, że był wrzesień, do końca roku daleko. Jakież było moje zdziwienie, gdy jakiś czas później, może z dwa tygodnie, może miesiąc moja znajoma, która ma rodziców - znajomych kierowniczki dostała staż w jednym z urzędów...haha jeszcze sama się pochwaliła, że gdyby z mamą nie poszła to pewnie dalej by w domu siedziała
Epilog taki, że ta koleżanka, której stażu nie przyznali pracuje w tej firmie, przez jakiś czas chodziła na wolontariat, później dostała normalną umowę, a ta ze znajomościami mamusi po ukończonym stażu siedzi w domu
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2011-10-20 o 18:33
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:10   #6
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Mam nadzieję, że Marzena__92 się nie obrazisz, że Ci się podepnę do wątku

Mam pytanie właśnie dotyczące UP kontra studia, ale zaoczne.
Czy mogę odmówić oferty pracy z UP ze względu na to, że studiuję w weekendy, a proponowana praca obejmuje soboty i niedziele, czy ich to nie interesuje?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:25   #7
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że Marzena__92 się nie obrazisz, że Ci się podepnę do wątku

Mam pytanie właśnie dotyczące UP kontra studia, ale zaoczne.
Czy mogę odmówić oferty pracy z UP ze względu na to, że studiuję w weekendy, a proponowana praca obejmuje soboty i niedziele, czy ich to nie interesuje?
Tak możesz odmówić, i myślę, że w UP nie powinni Cię naciskać na przyjęcie takiej pracy. Ale wcześniej może warto się dowiedzieć, co to faktycznie jest za praca, bo może da się to poprostu załatwić z pracodawcą. Jeśli praca by Cię interesowała, to może szkoda by z niej było tak szybko rezygnować. A co do UP, to nie liczyła bym, że szybko Ci coś zaproponują, przynajmniej ja mam w tej kwestii takie doświadczenia
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 20:30   #8
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Tak możesz odmówić, i myślę, że w UP nie powinni Cię naciskać na przyjęcie takiej pracy. Ale wcześniej może warto się dowiedzieć, co to faktycznie jest za praca, bo może da się to poprostu załatwić z pracodawcą. Jeśli praca by Cię interesowała, to może szkoda by z niej było tak szybko rezygnować. A co do UP, to nie liczyła bym, że szybko Ci coś zaproponują, przynajmniej ja mam w tej kwestii takie doświadczenia
Dziękuję bardzo za odpowiedź
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:44   #9
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Ja wzięłam dziekankę, ale niestety nie mogę ubiegać się o staż z UP, bo nadal jestem studentką dzienną. Wkurzyłam się.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 08:38   #10
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że Marzena__92 się nie obrazisz, że Ci się podepnę do wątku

Mam pytanie właśnie dotyczące UP kontra studia, ale zaoczne.
Czy mogę odmówić oferty pracy z UP ze względu na to, że studiuję w weekendy, a proponowana praca obejmuje soboty i niedziele, czy ich to nie interesuje?
Z tego, co wiem odmawianie pójścia na rozmowę jest albo źle widziane, albo jakoś ograniczone, więc lepiej pójść i powiedzieć, że masz zajęcia w weekendy - wtedy pracodawca Cię nie przyjmie, ale to już nie Twoja sprawa Nie Twoja wina, że mu nie pasujesz, ale lepiej to wygląda, niż "brak chęci do pracy".
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 15:19   #11
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Urząd Pracy a podjęcie studiów?

Jeżeli zaczniesz studia to musisz ten fakt w ciągu 7 dni zgłosić do UP i się wyrejestrować.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.