Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 09:51   #3181
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Dla wszystkich, którzy polubili pharmacerisa hydrolipidowego:
http://mademoiselleevebloguje.blogsp...armaceris.html

Już kupiłam ten Lirene iiii faktycznie , pięknie się wchłania i wychodzi 3 razy taniej od pharmacerisa. Do tego dostępny w każdym rossmanie
dzięki ale z tego co tu czytam ten lirene jest słaby dla suchych skór no nie ? ja mam ogólnie suchą i czytalam ze ten pharmaceris jest dobry dla takiej :P. osobiscie poki co mam ziaje jedną matującą i jeszcze mam sopot sun - szczerze z tych dwóch wole sopot sun. Ten matujący jest jakis lepki po nałozeniu na twarz blee :P
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 14:02   #3182
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
dzięki ale z tego co tu czytam ten lirene jest słaby dla suchych skór no nie ? ja mam ogólnie suchą i czytalam ze ten pharmaceris jest dobry dla takiej :P. osobiscie poki co mam ziaje jedną matującą i jeszcze mam sopot sun - szczerze z tych dwóch wole sopot sun. Ten matujący jest jakis lepki po nałozeniu na twarz blee :P
Pharmaceris ma prawie identyczny skład jak emulsja Lirene, więc nie zakładałabym, że jedno jest do cery suchej a drugie nie. To są bardzo podobne do siebie filtry.

Ziaje są w ogóle lepkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 18:52   #3183
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli w podkładzie mineralnym mam filtr SPF, to pod wieczór będzie on w podobnym stopniu chronił skórę jak zaraz po nałożeniu czy nie? W ciągu dnia unikam niepotrzebnego dotykania twarzy, więc pod koniec dnia podkład mam nadal na twarzy, nie zaobserwowałam nigdy żeby się ścierał/schodził. Nie chodzę umalowana na siłownię, więc wszelkie spływanie podkładu z twarzy też mi nie grozi Mam na myśli stan filtru po zwykłym, nieintensywnym dniu.
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 19:07   #3184
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Dla wszystkich, którzy polubili pharmacerisa hydrolipidowego:
http://mademoiselleevebloguje.blogsp...armaceris.html

Już kupiłam ten Lirene iiii faktycznie , pięknie się wchłania i wychodzi 3 razy taniej od pharmacerisa. Do tego dostępny w każdym rossmanie
Ja właśnie jestem pod koniec tubki Pharmacerisa hydrolipidowego i faktycznie jest fajny i komfortowy, ale bardziej się roluje niż Lirene i trochę gorzej współpracuje z podkładem. Przynajmniej u mnie Więc kiedy tylko Pharmaceris się skończy, to przerzucam się na emulsję Lirene. Skoro nie widać większej różnicy, to po co przepłacać
Jedyne co mam Lirene do zarzucenia to to, że trochę mi podrażnia kąciki oczu, z hydrolipidowym nie mam tak w ogóle.
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:30   #3185
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Jeśli w podkładzie mineralnym mam filtr SPF, to pod wieczór będzie on w podobnym stopniu chronił skórę jak zaraz po nałożeniu czy nie? W ciągu dnia unikam niepotrzebnego dotykania twarzy, więc pod koniec dnia podkład mam nadal na twarzy, nie zaobserwowałam nigdy żeby się ścierał/schodził. Nie chodzę umalowana na siłownię, więc wszelkie spływanie podkładu z twarzy też mi nie grozi Mam na myśli stan filtru po zwykłym, nieintensywnym dniu.
Mam to samo pytanie. Dzisiaj z rana przed pracą nałożyłam filtr 50+, normalnie jak zwykły krem do twarzy, na to troche podkładu i pudru ryżowego. W ciągu dnia matowiłam sie bibułkami z Inglota. Pi pracy musiałam isc na miasto coś pozałatwiać, a słońce było spore i dość mocne. Nawet opaliłam ciut dekolt. Jak w tym przypadku jest z ochroną twarzy? ja w żadnym wypadku nie mogę opalać twarzy.

Oprócz mojego kremu Ducray (którego podobno nie destabilizują podkłady i kolorowe kosmetyki) zamierzam w czerwcu kupić Revlon Nearly Naked, który ma filtr 20, więc może to wzmocni? Moja skóra musi być bardzo chroniona, bo nie dość, że naczyniowa, noc czerwony to jeszcze trądzikowa i wrażliwa.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:38   #3186
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tylko, że tą wode termalną trzeba osuszać bo inaczej efekt jest odwrotny.
Możesz pomyśleć o wodzie termalnej z Uriage- jej nie trzeba osuszać.

Czy któraś z Was używała na twarz hydrolipidowego ochronnego balsamu zamiast hydrolipidowego kremu ochronnego? One są praktycznie w tej samej cenie, ale balsamu ochronnego do ciała jest w opakowaniu 3 razy więcej i zastanawiam się jakby się sprawdził ten balsam do ciała nakładany na twarz, hmm.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 21:55   #3187
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem pod koniec tubki Pharmacerisa hydrolipidowego i faktycznie jest fajny i komfortowy, ale bardziej się roluje niż Lirene i trochę gorzej współpracuje z podkładem. Przynajmniej u mnie Więc kiedy tylko Pharmaceris się skończy, to przerzucam się na emulsję Lirene. Skoro nie widać większej różnicy, to po co przepłacać
Jedyne co mam Lirene do zarzucenia to to, że trochę mi podrażnia kąciki oczu, z hydrolipidowym nie mam tak w ogóle.
Aha no to w takim razie wyprobuje lirene . Orientuje sie ktoras czy ten krem wchodzi na promo na pielegnacje twarzy w rossie ?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pharmaceris ma prawie identyczny skład jak emulsja Lirene, więc nie zakładałabym, że jedno jest do cery suchej a drugie nie. To są bardzo podobne do siebie filtry.

Ziaje są w ogóle lepkie.
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 23:17   #3188
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Jeśli w podkładzie mineralnym mam filtr SPF, to pod wieczór będzie on w podobnym stopniu chronił skórę jak zaraz po nałożeniu czy nie? (...) Mam na myśli stan filtru po zwykłym, nieintensywnym dniu.
Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie. Dzisiaj z rana przed pracą nałożyłam filtr 50+, normalnie jak zwykły krem do twarzy, na to troche podkładu i pudru ryżowego. W ciągu dnia matowiłam sie bibułkami z Inglota. Pi pracy musiałam isc na miasto coś pozałatwiać, a słońce było spore i dość mocne. Nawet opaliłam ciut dekolt. Jak w tym przypadku jest z ochroną twarzy? ja w żadnym wypadku nie mogę opalać twarzy.
Odpowiedź można sobie bardzo szybko wygooglować. Chociażby z forum femineus pl: "Kremy z filtrem nie działają tak samo dobrze przez cały czas, gdy przebywają na skórze (patrz: fotostabilność). Z upływem czasu ochrona słabnie. Korzystnie jest więc reaplikować krem z filtrem co pewien czas. Częstotliwość reaplikacji zależy od warunków w jakich się przebywa. Gdy nasłonecznienie jest duże i przebywa się długo na zewnątrz - krem z filtrem najbezpieczniej jest reaplikować co 2 godziny, na co dzień (o ile jest to możliwe) - raz w połowie dnia."

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała na twarz hydrolipidowego ochronnego balsamu zamiast hydrolipidowego kremu ochronnego? One są praktycznie w tej samej cenie, ale balsamu ochronnego do ciała jest w opakowaniu 3 razy więcej i zastanawiam się jakby się sprawdził ten balsam do ciała nakładany na twarz, hmm.
Na razie nie ma zbyt wielu opinii na ten temat, trzeba testować na sobie. Kilka tygodni temu pytałam o to samo, dziewczyny porównały wtedy składy balsamu i kremu i dużych różnic nie ma, więc jest szansa, że spisze się całkiem dobrze. Ja swoją tubę balsamu odebrałam dzisiaj, dam znać na dniach jak się nosi.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktoras czy ten krem wchodzi na promo na pielegnacje twarzy w rossie ?
Wątpię, w końcu to emulsja do ciała.
Rozglądnij się po mniejszych drogeriach, ostatnio widziałam ten filtr Lirene za 17.99 zł.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 23:32   #3189
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Możesz pomyśleć o wodzie termalnej z Uriage- jej nie trzeba osuszać.
A czym się różni woda Uriage od innych, skoro, jeśli dobrze rozumiem, osuszanie wynika z konsystencji, a nie składu, więc o co chodzi?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 23:59   #3190
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na razie nie ma zbyt wielu opinii na ten temat, trzeba testować na sobie. Kilka tygodni temu pytałam o to samo, dziewczyny porównały wtedy składy balsamu i kremu i dużych różnic nie ma, więc jest szansa, że spisze się całkiem dobrze. Ja swoją tubę balsamu odebrałam dzisiaj, dam znać na dniach jak się nosi.
Zanim zadałam to pytanie, tak mi w głowie coś latało, że parę dni temu gdzieś czytałam o tym, że ktoś właśnie ma zamiar sprawdzić jak się ten balsam spisuje w porównaniu do kremu itd., a teraz o tym napisałaś i do mnie dotarło, że to przecie było tutaj w tym wątku. Chyba myślałam, że to gdzieś indziej wyczytałam. Ale fo pa walnęłam, nie ma co.
W każdym razie donieś nam proszę jak się nosi.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A czym się różni woda Uriage od innych, skoro, jeśli dobrze rozumiem, osuszanie wynika z konsystencji, a nie składu, więc o co chodzi?
Właśnie chodzi o skład wody. Ta z Uriage jest izotoniczna, więc nie wymaga osuszania, w przeciwieństwie do pozostałych wód termlanych, które odparowując mogą działać odwadniająco. Dlatego nie należy dopuszczać do samoistnego wysychania tych wód i trzeba osuszyć twarz.

__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 10:53   #3191
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

zachęciłyście mnie do kupna tej emulsji Lirene, także jak wykończę swojego Vichy Capital Solei, to się skuszę
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 13:57   #3192
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam filtr Ziaja na zmiany szkoda, że 30 UVA.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 19:07   #3193
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie. Dzisiaj z rana przed pracą nałożyłam filtr 50+, normalnie jak zwykły krem do twarzy, na to troche podkładu i pudru ryżowego. W ciągu dnia matowiłam sie bibułkami z Inglota. Pi pracy musiałam isc na miasto coś pozałatwiać, a słońce było spore i dość mocne. Nawet opaliłam ciut dekolt. Jak w tym przypadku jest z ochroną twarzy? ja w żadnym wypadku nie mogę opalać twarzy.

Oprócz mojego kremu Ducray (którego podobno nie destabilizują podkłady i kolorowe kosmetyki) zamierzam w czerwcu kupić Revlon Nearly Naked, który ma filtr 20, więc może to wzmocni? Moja skóra musi być bardzo chroniona, bo nie dość, że naczyniowa, noc czerwony to jeszcze trądzikowa i wrażliwa.
w kremie masz pewnie mieszankę filtrów fizycznych i chemicznych - chemiczne działają inaczej niz fizyczne, nawet jak nie bedziesz dotykala twarzy to filtry chemiczne tracą swoją moc wraz z upływem godzin oraz podczas kontaktu z promieniami słonecznymi.
fizyczne wydają sie byc pod tym względem trwalsze, jednak chciałam sie jeszcze upewnic i dlatego zadalam pytanie tutaj, bo nie wiem czy sam fakt pozostawania ich na skórze w nienaruszonym stanie przez cały dzień równa się takiej samej ochronie w ciągu całego dnia.
w każdym razie dla kondycji cery lepsze są filtry fizyczne, nie powodują podrażnień, nie rozgrzewają skóry, nie zapychają
odradzam ci kupno podkładu z Revlon, jak i każdego innego sztucznego drogeryjnego mazidła, szczególnie, że masz cerę trądzikową i wrażliwą. polecam za to podkłady mineralne, w 100% naturalne, które nie zapychają skóry i nie zawierają podejrzewanych o szkodliwość dla naszego zdrowia składników
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 13:02   #3194
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy ktoś z cera mieszana, płytko unaczyniowa uzywal kremu UV z firmy Soraya? Albo inny, który mu się sprawdził?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 14:57   #3195
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Czy ktoś z cera mieszana, płytko unaczyniowa uzywal kremu UV z firmy Soraya? Albo inny, który mu się sprawdził?
Jak masz problemy z naczynkami to lepiej postaw na filtr apteczny (pharmaceris, iwostin-capillin lub dermedic też ma filtr do cery naczynkowej)
Filtry Iwostinu w superpharm są do dzisiaj -20 lub -25% taniej.
Tanio filtry są też w aptece gemini.
Ja bym się bała używać zwykłego kremu z filtrem z sieciówki mając problemy z naczynkami
Sorayę używałam kiedyś tylko do ciała, na twarz z drogeryjnych bielenda bikini. Zobacz lirene spf 30 czy 50 do skóry wrażliwej tanie a dobre.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 15:51   #3196
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Któraś z Was pytała o promocje na filtry Pharmaceris. W Super Pharm od jutra obowiązuje na nie zniżka 20%.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 18:50   #3197
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Jak masz problemy z naczynkami to lepiej postaw na filtr apteczny (pharmaceris, iwostin-capillin lub dermedic też ma filtr do cery naczynkowej)
Filtry Iwostinu w superpharm są do dzisiaj -20 lub -25% taniej.
Tanio filtry są też w aptece gemini.
Ja bym się bała używać zwykłego kremu z filtrem z sieciówki mając problemy z naczynkami
Sorayę używałam kiedyś tylko do ciała, na twarz z drogeryjnych bielenda bikini. Zobacz lirene spf 30 czy 50 do skóry wrażliwej tanie a dobre.
Dziękuję!
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:04   #3198
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja już nie wiem o co chodzi - po ponad połowie tubki Pharmaceris zaczął mnie bielić
Nakładam grzecznie na twarz i szyję, czasem nawet kawałek dekoltu w zależności od ubrania, we względnie przepisowej ilości. Na zewnątrz spędzam sporo czasu - 4-5 godzin dziennie.
Na krem kładę tylko minerały albo puder sypki.
Moje poszukiwania chyba się nie skończą
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:14   #3199
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Odpowiedź można sobie bardzo szybko wygooglować. Chociażby z forum femineus pl: "Kremy z filtrem nie działają tak samo dobrze przez cały czas, gdy przebywają na skórze (patrz: fotostabilność). Z upływem czasu ochrona słabnie. Korzystnie jest więc reaplikować krem z filtrem co pewien czas. Częstotliwość reaplikacji zależy od warunków w jakich się przebywa. Gdy nasłonecznienie jest duże i przebywa się długo na zewnątrz - krem z filtrem najbezpieczniej jest reaplikować co 2 godziny, na co dzień (o ile jest to możliwe) - raz w połowie dnia."
Ja nie jestem w stanie w pracy na makijaż nakładać jeszcze warstwy kremu, to jest niewykonalne, szczególnie, że często do domu wracam dopiero wieczorem.

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
w kremie masz pewnie mieszankę filtrów fizycznych i chemicznych - chemiczne działają inaczej niz fizyczne, nawet jak nie bedziesz dotykala twarzy to filtry chemiczne tracą swoją moc wraz z upływem godzin oraz podczas kontaktu z promieniami słonecznymi.
fizyczne wydają sie byc pod tym względem trwalsze, jednak chciałam sie jeszcze upewnic i dlatego zadalam pytanie tutaj, bo nie wiem czy sam fakt pozostawania ich na skórze w nienaruszonym stanie przez cały dzień równa się takiej samej ochronie w ciągu całego dnia.
w każdym razie dla kondycji cery lepsze są filtry fizyczne, nie powodują podrażnień, nie rozgrzewają skóry, nie zapychają
odradzam ci kupno podkładu z Revlon, jak i każdego innego sztucznego drogeryjnego mazidła, szczególnie, że masz cerę trądzikową i wrażliwą. polecam za to podkłady mineralne, w 100% naturalne, które nie zapychają skóry i nie zawierają podejrzewanych o szkodliwość dla naszego zdrowia składników
ja już cerę trądzikową mam ponad 10 lat i absolutnie podkładów mineralnych. Testowałam, sprawdzała i tylko normalne fluidy drogeryjne mogą zapewnić mi jako taki wygląd. Po mineralnych nie powiem co miałam na twarzy. Revlon Colorstay stosuje raz na 2 tygodnie mniej więcej jak wyjeżdżam na cały dzień i nic mi się nie stało, jednak codziennie bym sie nie odważyła go stosować. Dlatego chciałam spróbować jego lżejsza wersję Nearly Naked z filtrem.
Poza tym na co dzień używam niewielkiej ilości podkładu z Bourjois i pudru ryżowego, więc twarzy sobie nie maltretuję.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 21:27   #3200
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie w pracy na makijaż nakładać jeszcze warstwy kremu, to jest niewykonalne, szczególnie, że często do domu wracam dopiero wieczorem.



ja już cerę trądzikową mam ponad 10 lat i absolutnie podkładów mineralnych. Testowałam, sprawdzała i tylko normalne fluidy drogeryjne mogą zapewnić mi jako taki wygląd. Po mineralnych nie powiem co miałam na twarzy. Revlon Colorstay stosuje raz na 2 tygodnie mniej więcej jak wyjeżdżam na cały dzień i nic mi się nie stało, jednak codziennie bym sie nie odważyła go stosować. Dlatego chciałam spróbować jego lżejsza wersję Nearly Naked z filtrem.
Poza tym na co dzień używam niewielkiej ilości podkładu z Bourjois i pudru ryżowego, więc twarzy sobie nie maltretuję.
a co się dzieje gdy używasz minerałów?
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 23:23   #3201
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie w pracy na makijaż nakładać jeszcze warstwy kremu, to jest niewykonalne, szczególnie, że często do domu wracam dopiero wieczorem.
Pytałaś czy ochrona jest przez cały dzień taka sama i chcąc ją utrzymać (tym bardziej jeśli używasz bibułek matujących) nie ma innej rady niż aplikować filtr ponownie. A kwestia tego czy to w ogóle jest wykonalne to już inna sprawa, bo niestety większość z nas nie może sobie na to pozwolić
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 07:17   #3202
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

No i zdradziłam pharmacerisa z lirene. Jestem zadowolona, fajnie współpracuje z minerałami , rzeczywiście podobny do pharmaceris , ale bardziej wodnisty, lekki. Nie podkreślał suchych skórek u mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 21:39   #3203
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a ja mam pytanie, może orientujecie się w temacie
Czy naturalne czarne mydło doczyści twarz z filtrów?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 21:49   #3204
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie, może orientujecie się w temacie
Czy naturalne czarne mydło doczyści twarz z filtrów?
Ja zmywam filtr wodą i poprawiam micelem, mi to wystarcza. Mydło było dla mnie o wiele za mocne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:29   #3205
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Obiecałam zrobić porównanie hydrolipidowego kremu do twarzy i balsamu do ciała Pharmaceris S SPF 50+.

Cena produktów jest taka sama (32.90 zł w Ziko aptece), krem ma pojemność 50 ml, balsam 150 lub 200 ml (promocyjne opakowanie), co daje nam cenę ok. 8-11/50 ml. Składy produktów różnią się nieznacznie, porównanie można znaleźć kilka stron wstecz.
Jeżeli chodzi o konsystencję, krem jest trochę bardziej 'treściwy' i tłusty, balsam rzadszy i lejący (foto 2. po odmierzeniu po 0,5 ml każdego z produktów, foto 3. po kilku sekundach). W moim odczuciu po rozsmarowaniu na skórze różnice te zupełnie zanikają, dorzucam zdjęcia, na których wg mnie i tak nic nie widać (foto 4. balsam, foto 5. krem).

Podsumowując, osobiście poza konsystencją nie widzę większych różnic między tymi produktami i ze względu na cenę na razie (mam tubkę 200 ml) pozostanę przy balsamie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01065 (1200x929).jpg (121,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01067 (1200x901).jpg (72,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01070 (1200x855).jpg (85,2 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01085.jpg (41,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01088.jpg (55,3 KB, 46 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-22 o 13:31
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:54   #3206
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Obiecałam zrobić porównanie hydrolipidowego kremu do twarzy i balsamu do ciała Pharmaceris S SPF 50+.

Cena produktów jest taka sama (32.90 zł w Ziko aptece), krem ma pojemność 50 ml, balsam 150 lub 200 ml (promocyjne opakowanie), co daje nam cenę ok. 8-11/50 ml. Składy produktów różnią się nieznacznie, porównanie można znaleźć kilka stron wstecz.
Jeżeli chodzi o konsystencję, krem jest trochę bardziej 'treściwy' i tłusty, balsam rzadszy i lejący (foto 2. po odmierzeniu po 0,5 ml każdego z produktów, foto 3. po kilku sekundach). W moim odczuciu po rozsmarowaniu na skórze różnice te zupełnie zanikają, dorzucam zdjęcia, na których wg mnie i tak nic nie widać (foto 4. balsam, foto 5. krem).

Podsumowując, osobiście poza konsystencją nie widzę większych różnic między tymi produktami i ze względu na cenę na razie (mam tubkę 200 ml) pozostanę przy balsamie
Wielkie dzięki za to porównanie

Mam jeszcze dwie tubki kremu do twarzy, ale skoro tak sprawa wygląda, to chętnie jako następny kupię balsam do ciała, to rozwiąże mój problem z sytuacjami, kiedy kończy mi się filtr i będąc za granicą muszę kombinować wśród tego, co tu jest, a nie ma za bardzo w czym, bo w niemieckich aptekach z filtrów głównie LRP, Vichy, ichniejszy żółty Ladival oraz Lierac. Biodermy, którą bym ewentualnie mogła wypróbować, jeszcze nigdzie tu nie nie widziałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 08:29   #3207
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wypróbowałam Biodermę http://www.aptekagemini.pl/bioderma-...0ml-12535.html. Żałuję wydanej kasy... Zostawia twarz jakby mokrą, dosłownie zalaną sebum. Nie jest żaden efekt devy glow. Antek rozpuścił mnie i nie musiałam przy nim stosować pudru. Po jakimś czasie zastygał, natomiast Bioderma cały czas była płynna, maziała się po twarzy. Nie jest to bezpieczne dla skóry (nierównomierna ochrona), a przede wszystkim dla mojej Córeczki, która często dotyka mojej twarzy.
Za to spróbowałam osławionego Pharmacerisa i Mąż musiał mi przynieść wczoraj z apteki kolejne dwa opakowania Jedyne co mi przeszkadza to takie dziwne odczucie jakbym miała twarzy maseczkę peel off, taką ograniczającą mimikę warstewkę (bonusowe działanie anti aging?) i to, że na szyi momentalnie się roluje i "kłaczkuje".
Chciałabym jeszcze przetestować to http://www.styl.pl/piekno/kosmetyki/...ir,nId,1709376. To chyba polska odpowiedź na preparat Sulwhasoo.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 09:43   #3208
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Obiecałam zrobić porównanie hydrolipidowego kremu do twarzy i balsamu do ciała Pharmaceris S SPF 50+.

Cena produktów jest taka sama (32.90 zł w Ziko aptece), krem ma pojemność 50 ml, balsam 150 lub 200 ml (promocyjne opakowanie), co daje nam cenę ok. 8-11/50 ml. Składy produktów różnią się nieznacznie, porównanie można znaleźć kilka stron wstecz.
Jeżeli chodzi o konsystencję, krem jest trochę bardziej 'treściwy' i tłusty, balsam rzadszy i lejący (foto 2. po odmierzeniu po 0,5 ml każdego z produktów, foto 3. po kilku sekundach). W moim odczuciu po rozsmarowaniu na skórze różnice te zupełnie zanikają, dorzucam zdjęcia, na których wg mnie i tak nic nie widać (foto 4. balsam, foto 5. krem).

Podsumowując, osobiście poza konsystencją nie widzę większych różnic między tymi produktami i ze względu na cenę na razie (mam tubkę 200 ml) pozostanę przy balsamie
Balsam Pharmaceris zachowuje sie na twarzy cudownie.Moge wklepac 1ml i po kilku minutach tego nie widać,w przeciwieństwie do Ziaji "matującej" gdzie mam klajster na twarzy,grzywka przykleja mi sie do czoła .
Niestety Pharmaceris podraznia mi oczy i to dość mocno.Ale bede z nim dalej kombinowac jak najdalej od oczu i może dam radę.

Czy miała któras z was do czynienia z tym filtrem?
https://www.iwostin.pl/krem-zel-do-t...stin-solecrin/

Na stronie Dozu jest skład,ale cos nie moge podlinkować.
Nie ukrywam,że troche mnie kusi.

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2015-05-23 o 09:51
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 09:51   #3209
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Wypróbowałam Biodermę http://www.aptekagemini.pl/bioderma-...0ml-12535.html. Żałuję wydanej kasy... Zostawia twarz jakby mokrą, dosłownie zalaną sebum. Nie jest żaden efekt devy glow. Antek rozpuścił mnie i nie musiałam przy nim stosować pudru. Po jakimś czasie zastygał, natomiast Bioderma cały czas była płynna, maziała się po twarzy. Nie jest to bezpieczne dla skóry (nierównomierna ochrona), a przede wszystkim dla mojej Córeczki, która często dotyka mojej twarzy.
Za to spróbowałam osławionego Pharmacerisa i Mąż musiał mi przynieść wczoraj z apteki kolejne dwa opakowania Jedyne co mi przeszkadza to takie dziwne odczucie jakbym miała twarzy maseczkę peel off, taką ograniczającą mimikę warstewkę (bonusowe działanie anti aging?) i to, że na szyi momentalnie się roluje i "kłaczkuje".
Chciałabym jeszcze przetestować to http://www.styl.pl/piekno/kosmetyki/...ir,nId,1709376. To chyba polska odpowiedź na preparat Sulwhasoo.
O kurde ja zawsze o szyi zapominam :P Może jak skończę Bielende Bikini to kupię ten Pharmaceris.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 10:41   #3210
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Wypróbowałam Biodermę http://www.aptekagemini.pl/bioderma-...0ml-12535.html. Żałuję wydanej kasy... Zostawia twarz jakby mokrą, dosłownie zalaną sebum. Nie jest żaden efekt devy glow. Antek rozpuścił mnie i nie musiałam przy nim stosować pudru. Po jakimś czasie zastygał, natomiast Bioderma cały czas była płynna, maziała się po twarzy. Nie jest to bezpieczne dla skóry (nierównomierna ochrona), a przede wszystkim dla mojej Córeczki, która często dotyka mojej twarzy.

To może być coś dla mojej skóry, tak czy siak muszę się matowić, nie wyobrażam sobie, żeby położyć na twarz filtr/serum/cokolwiek i nie przypudrować tego. Dla mnie filtry zasychające jak Antheliosy są skreślone, bo to zasychanie oznacza, że zbierają się w rozszerzonych porach i zbijają w ciapki.


Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Chciałabym jeszcze przetestować to http://www.styl.pl/piekno/kosmetyki/...ir,nId,1709376. To chyba polska odpowiedź na preparat Sulwhasoo.
Ciekawa rzecz, zapiszę sobie na przyszłość
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.