Invisalign - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-01, 13:00   #361
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
Hej. Gratuluję skończonego leczenia A powiedz mi jak się mają licówki do retainera? Czy będą Ci po prostu robić nowe retainery już po założeniu licówek?


Wysłane z iPhone
Tak dokladnie bede miala nowy retainer robiony po licowkach.
Powiem wam tak sie przyzwyczailam do invisalign ze jak ich nie nosze czuje sie wrecz dziwnie jaby mi cos brakowalo
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:06   #362
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Gratulacje to trzymaj jeszcze za nas kciuki normalnie ci zazdroszczę i już nie mogę się doczekać swoich rezultatów. Niestety ja mam zmienione nakładki, bo pierwszy zestaw nie prostował moich zębów zbyt dobrze. Wiec muszę czekać na swoje rezultaty. Jeszcze raz GRATULACJE
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:22   #363
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Tez macie wrazenie, ze dziala co 2 nakladka?
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 14:23   #364
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Kalixt Pokaż wiadomość
Tez macie wrazenie, ze dziala co 2 nakladka?
Nie.
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 18:45   #365
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Tak , zgadzam się ja tez tak miałam ale gdzieś w połowie leczenia ewidentnie co druga nakładkę czułam. A przy końcu w moim przypadku chyba od 22/26 już wogole nic nie czylam wiec chyba 4 ostatnie nakładki tylko stabilizacja przynajmniej takie uczucie miałam😉



Dziewczyny znacie ENLIGHTEN system wybielający zeby?

Właśnie będę stosować przed licowkami, znalazłam kilka opini na ang stronach ale nic na PL może tylko jest popularny w Anglii hmmmm 🙄



Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was😜
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 09:05   #366
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

A

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

A u mnie to leczenie chyba nie do konca dobrze idzie... Mam bardzo stloczone zeby na dole i plan byl taki zeby je jak najbardziej przesunac do tylu zeby zrobic miejsce. Co nie do konca sie udaje mimo juz 35 nakladki orto powiedzial ze mozliwe ze bedzie konieczny aparat staly lub jakies sruby (mial ktos cos takiego?). Wszystko niby w cenie, no ale czas leczenia tez sie mega wydluzy...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 15:25   #367
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Tak , zgadzam się ja tez tak miałam ale gdzieś w połowie leczenia ewidentnie co druga nakładkę czułam. A przy końcu w moim przypadku chyba od 22/26 już wogole nic nie czylam wiec chyba 4 ostatnie nakładki tylko stabilizacja przynajmniej takie uczucie miałam



Dziewczyny znacie ENLIGHTEN system wybielający zeby?

Właśnie będę stosować przed licowkami, znalazłam kilka opini na ang stronach ale nic na PL może tylko jest popularny w Anglii hmmmm



Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was

W Anglii bardzo popularne jest wybielanie zębów nakładkami i żelem kupionymi od dentysty. Więcej dentystów oferuje wybielanie nakładkowe niż takie standardowe wybielanie światłem w gabinecie. Jeszcze nie testowałam takiego wybielania ale mam dostać zestaw na ostatniej wizycie, jakby co to zdam relacje.

U mnie 2 dzień z nakładką 45 z 46 (ostatnie 3 to są overcorrection) i czuję ucisk.


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2018-02-06 o 15:27
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 16:46   #368
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, male uaktulnienie z mojej strony, bylam w tamtym tyg na koncowa wizyte i...., zeby sa proste wiec na szczescie nie potrzebuje dodatkowych nakladek, sciagniete zostaly mi "attachments" co za koszmar! 30 minut na fotelu bol, moja wrazliwosc zebow nie przyjmuje zadnego pilowania, powietrza no w kazdym badz razie koniec przygody z invisalign . Jeszcze mam miec robione licowki wspominalam o tym juz Wam wczesniej na przod zebow ( 4) i jedna korone na trojke ktora jest po kanalowym leczeniu w kazdym badz razie zalaczam zdjecie jak chcecie zobaczyc, ale to nie jest jeszcze efekt koncowy bo czekam na wizyte na licowki. Jeszcze nosze caly czas ostania moja 26 nakladke!
pozdrawiam wszystkie Aparatki

Super efekt gratuluję i zazdroszczę, że już jesteś na takim dalekim etapie.
Ja jestem przy 6 nakładce z 16stu.(II etap) tak jak koleżanka wyżej pierwszy etap nakładek(16) nie był w stanie wyprostować moich zębów do końca,zwłaszcz jeśli zależy mi na IDEALNYM wyprostowaniu.
Wracając do problemu nosiłam 4 nakładkę chyba z 4 tygodnie może nawet i 5 i co się okazało, że piąta nakładka dalej była luźna u góry ale gdy przymierzyłam 6 weszła idealnie ,więc wychodzi na to ,że z nakładką było coś nie tak...zdarza mi się to drugi raz podczas całego leczenia.Każdą nakładkę noszę od 10-14 dni wiem ,że to niezbyt krótko, ale wolę dłużej niż, żeby znowu mi dodrukowywali...kolejne partie nakładek.

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2018-02-06 o 16:48
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 22:11   #369
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
A

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

A u mnie to leczenie chyba nie do konca dobrze idzie... Mam bardzo stloczone zeby na dole i plan byl taki zeby je jak najbardziej przesunac do tylu zeby zrobic miejsce. Co nie do konca sie udaje mimo juz 35 nakladki orto powiedzial ze mozliwe ze bedzie konieczny aparat staly lub jakies sruby (mial ktos cos takiego?). Wszystko niby w cenie, no ale czas leczenia tez sie mega wydluzy...
Moje dolne zęby też się przesuwają do tyłu, ale miałam wyrywana 8. I teraz 7 z łatwością wskakuje w tę dziurę po zębie, zobwczymy jak będzie się poruszała 6. Ogólnie przesuwanie zębów trzonowych jest bardzo trudne żmudne i czasochłonne. Trzonowce mają 3-4 korzenie więc de facto kilkukrotnie dłużej przesuwają się niż np siekacze. Twoje jedyne wyjście to cierpliwość, ale moja ortodontka mówiła też o robieniu mikro nacięć w żuchwie i podobno to też przyspiesza przesuwanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 15:57   #370
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Narva: to ty tez juz na koncowce wrzuc zdjecia po-koniecznie. Zaczynam Enlighten od soboty 2 tyg proces, moj dentysta twierdzi ze powinnam trzymac "biala diete" z kolei producent co innego twierdzi , cena £400.00 wiec lepiej zeby byl efekt!
Telimena878-dzieki za mile slowe jeszcze 10 nakladek i bedziesz miala piekny usmiech

Dziewczyny wiecie co mi moj dentysta polecil dla kawoszy i wielbicieli czerwonego wina-(czyli ja!)-slomki metalowe-stainless steel -w ktorych mozna pic gorace napoje no powiem wam rewelacja jesli mam uniknac osadu to czemu nie. Plus dzis kupilam szczoteczke Sonicare Diamond Clean wiec zdam wam relacje czy faktycznie dziala cuda!- hehe

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 15:11   #371
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Narva: to ty tez juz na koncowce wrzuc zdjecia po-koniecznie. Zaczynam Enlighten od soboty 2 tyg proces, moj dentysta twierdzi ze powinnam trzymac "biala diete" z kolei producent co innego twierdzi , cena £400.00 wiec lepiej zeby byl efekt!

Telimena878-dzieki za mile slowe jeszcze 10 nakladek i bedziesz miala piekny usmiech

Chyba jednak nie na końcówce :/ Jedna z dolnych jedynek nie jest prosto, jak już dawno powinna być, tylko pod lekkim kątem. Z przodu tego nie widać, ale jak patrzę na te jedynki od góry to mnie to strasznie irytuje. No i przez to moje dolne jedynki nie są jak od linijki.

Jutro zakładam ostatnią nakładkę, ale według symulacji ta jedynka już dawno miała być prosta. Mam nadzieję że dentysta nie będzie robił mi problemów, że nie jestem zadowolona i będę chciała kolejne nakładki. Na razie wygląda to tak :/ Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia.

IMG_1518362095.424159.jpg



Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2018-02-11 o 15:15
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-11, 18:44   #372
gocha35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Witajcie!
Dołączyłam w zeszły czwartek do aparatek
Powiem Wam, że pierwsza doba była straszna. Zęby bolały, były mega wrażliwe. Dodatkowo nie umiałam sobie poradzić ze ściąganiem nakładek. Spanikowałam i już następnego dnia wylądowałam u mojego orto Spiłował mi troszkę 2 guziczki i się trochę polepszyło. Teraz wiem, że w tym przypadku czas leczy rany Po kilku dniach dochodzi się do coraz większej wprawy (choć dalej jest mi nie za łatwo ).
Jestem pozytywnie nastawiona, choć dziwi mnie bo mam tylko 18 par nakładek, a czytając cały wątek to wiem, że to mikroskopijna ilość.
Cieszę się, że tak fajnie wszystko jest tu opisane. Na pewno skorzystam z rady dotyczącej płukania nakładek w płynie do płukania ust
gocha35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:36   #373
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Narva mi się wydaje ze zeby masz w ładnym łuku i proste ale wiadomo ty wiesz lepiej , pewnie do drukują ci jeszcze nakładek I bedzie idealnie😉

Mnie np denerwuje zobaczyłam to po wyprostowaniu zębów dopiero ze każdy ząb ma inny kształt praktycznie każdy czyli nie będą nigdy idealne moje bo nie są symetryczne czyli trójka na dole z lewej ma totalnie inny kształt i wielkość niż trójka na dole z prawej itd 🙄

Po wyprostowaniu jedynek na dole mam taka przerwę między dwoma ze razi w oczy podobno może mi dentysta to nadbudować na zasadzie plaby chyba się zdecyduje bo mnie drażni widok😬

Gocha35 przyzwyczaisz sie szybko do zakładania i ściągania ja tez na początku miałam połamane paznokcie 🙈

Są takie haczyki ( nie wiem jak to nazwać) do kupienia pomagają przy ściąganiu aparatu u mnie bardzo się sprawdziły polecam👍🏻
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 21:10   #374
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez gocha35 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dołączyłam w zeszły czwartek do aparatek
Powiem Wam, że pierwsza doba była straszna. Zęby bolały, były mega wrażliwe. Dodatkowo nie umiałam sobie poradzić ze ściąganiem nakładek. Spanikowałam i już następnego dnia wylądowałam u mojego orto Spiłował mi troszkę 2 guziczki i się trochę polepszyło. Teraz wiem, że w tym przypadku czas leczy rany Po kilku dniach dochodzi się do coraz większej wprawy (choć dalej jest mi nie za łatwo ).
Jestem pozytywnie nastawiona, choć dziwi mnie bo mam tylko 18 par nakładek, a czytając cały wątek to wiem, że to mikroskopijna ilość.
Cieszę się, że tak fajnie wszystko jest tu opisane. Na pewno skorzystam z rady dotyczącej płukania nakładek w płynie do płukania ust

Płukanie nakładek w płynie do płukania ust nic nie daje. Spróbuj z tabletkami do czyszczenia aparatów wyjmowanych i protez. Ja gdy płukałam w płynie nakładki już po kilku dniach żółkły. Po tabletkach do protez (kupuję najtańsze) są jak nowe pod koniec tygodnia.

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Narva mi się wydaje ze zeby masz w ładnym łuku i proste ale wiadomo ty wiesz lepiej , pewnie do drukują ci jeszcze nakładek I bedzie idealnie

Mnie np denerwuje zobaczyłam to po wyprostowaniu zębów dopiero ze każdy ząb ma inny kształt praktycznie każdy czyli nie będą nigdy idealne moje bo nie są symetryczne czyli trójka na dole z lewej ma totalnie inny kształt i wielkość niż trójka na dole z prawej itd

Po wyprostowaniu jedynek na dole mam taka przerwę między dwoma ze razi w oczy podobno może mi dentysta to nadbudować na zasadzie plaby chyba się zdecyduje bo mnie drażni widok

Gocha35 przyzwyczaisz sie szybko do zakładania i ściągania ja tez na początku miałam połamane paznokcie

Są takie haczyki ( nie wiem jak to nazwać) do kupienia pomagają przy ściąganiu aparatu u mnie bardzo się sprawdziły polecam🏻

Dzięki. Z przodu tak tego nie widać, ale z góry tak. Płaciłam ogromne pieniądze za ten aparat nawet jak na angielskie warunki (wyszło mnie prawie 6 tysięcy funtów) i chcę żeby było idealnie a teraz daleko mi do zadowolenia niestety. Mam tylko nadzieję że orto nie będzie mnie zbywał, że się czepiam i marudzę. Jak skończę leczenie i wybielanie pochwalę się zdjęciami przed i po.

Nie widzę przerwy w Twoich dolnych jedynkach w ogóle. Ale wszelkie przerwy i różne kształty zębów to chyba właśnie po to robisz licówki? Też się zastanawiam nad licówkami ale przeraża mnie że do tego piłuje się zęby no i to nie jest jednak na całe życie tylko trzeba wymieniać raz na kilka lat... Będziesz robić licówki porcelanowe czy kompozytowe? Na całą linię uśmiechu? Na oba łuki czy tylko jeden?

A te haczyki/patyczki to OUTIE. Polecałam je tu wcześniej.

A co do Twojego poprzedniego posta to chyba też pomyślę nad tymi słomkami. Czerwone wino piję często a tak to łatwiej chyba będzie utrzymać biel zębów. Btw, jak tam nowa szczoteczka? Ja ją uwielbiam



Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2018-02-12 o 21:14
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 13:56   #375
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Narva: ja licowki troche z przymusu musze robic chyba gdzies tam wspominalam wczesniej -mialam wypadek na rowerze jako dziecko (rodzice nie uwazali ze kask trzeba zakladac -w tamtych czasach )w kazdym badz razie tak po krotce,,. upadlam na twarz nos zlamany i dwie dwojki jedna utracona na pol druga wylamana wiec martwa i w zwiazku z tym krzywa reszta zebow wiec chcac nie chcac musialm je najpierw wyprostowac zeby moc zrobic licowki przy minimalnym pilowaniu. Bede miec na jedynki i dwojki tylko na gorze (choc dwojki sa ok ale zeby byl efekt bardziej naturalny i na jedna trojke z lewej strony bo jest po kanalowym leczeniu i zaczyna ciemniec. Licowki porcelanowe. Dol zostawiam taki jak jest troche sie stresuje kolorem tych licowken jak dentysta dobierze no ale mowi ze wie co robi! -zobaczymy
Ja placilam £3750.00 za invisalign wiec jak ty kolo 6 no to nie malo.
Szczoteczka dalej "idzie" zamowilam ze stronu Philipsa i dzis dzwonilam wlasnie do nich ma byc pod koniec tygodnia dopiero! chyba leci z Chin!

kiedy masz wizyte u orto?

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 18:48   #376
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Narva: ja licowki troche z przymusu musze robic chyba gdzies tam wspominalam wczesniej -mialam wypadek na rowerze jako dziecko (rodzice nie uwazali ze kask trzeba zakladac -w tamtych czasach )w kazdym badz razie tak po krotce,,. upadlam na twarz nos zlamany i dwie dwojki jedna utracona na pol druga wylamana wiec martwa i w zwiazku z tym krzywa reszta zebow wiec chcac nie chcac musialm je najpierw wyprostowac zeby moc zrobic licowki przy minimalnym pilowaniu. Bede miec na jedynki i dwojki tylko na gorze (choc dwojki sa ok ale zeby byl efekt bardziej naturalny i na jedna trojke z lewej strony bo jest po kanalowym leczeniu i zaczyna ciemniec. Licowki porcelanowe. Dol zostawiam taki jak jest troche sie stresuje kolorem tych licowken jak dentysta dobierze no ale mowi ze wie co robi! -zobaczymy

Ja placilam £3750.00 za invisalign wiec jak ty kolo 6 no to nie malo.

Szczoteczka dalej "idzie" zamowilam ze stronu Philipsa i dzis dzwonilam wlasnie do nich ma byc pod koniec tygodnia dopiero! chyba leci z Chin!



kiedy masz wizyte u orto?



pozdrawiam

Zęby przed założeniem licówek są wybielane. Nie martwisz się, że po czasie zęby zmienią trochę kolor a licówki pozostaną jasne? Czy planujesz wybielać co jakiś czas? Wybacz, że tak wypytuję ale sama jestem zainteresowana tematem

Wizytę mam 26/02. Miała to być już ostatnia a teraz ciekawa jestem ile to się będzie ciągnąć. Nie ukrywam, że chciałabym być już po Ale z drugiej strony nie ma co się zadowalać tym, co jest.


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2018-02-13 o 18:51
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 19:14   #377
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cześć, wiec tak to tez były moje obawy ten system wybielający enlighten ma nakładki prawie takie jak invisalign tylko bardziej gumowe, po leczeniu dokupujesz ten środek wybielający od dentysty i dla podtrzymania efektu wybierasz zeby raz w miesiącu jedna noc no tak twierdzi dentysta i czytałam kilka opini osób które tak samo twierdzą🤓Boje się ale ryzykuje 😝

Może wkoncu się uśmiechnę na jakimś zdjęciu 🤣
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 10:52   #378
tobolek2018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

witam - dołączę do wątku, bo też mam aparat. Niestety ja na początku drogi, dopiero 4 nakładka (po 12 dni). Jak wyczytałam we wcześniejszych postach to ja chyba pobije rekord - mam ich aż 56 ;( no cóż, bywa.
Z samego noszenia to trochę "cisną" przez pierwsze 2 dni a potem luzik. Paznokcie połamane. Czyszczenie przez Corega tabs to protez.

pozdrawiam wszystkie z plastikiem w buzi!
tobolek2018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 18:17   #379
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Ja polecam czyszczenie najtańszymi tabletkami do protez z Rossmana,kilka taniej corega tabs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-23, 15:42   #380
Ivistyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez gocha35 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dołączyłam w zeszły czwartek do aparatek
Powiem Wam, że pierwsza doba była straszna. Zęby bolały, były mega wrażliwe. Dodatkowo nie umiałam sobie poradzić ze ściąganiem nakładek. Spanikowałam i już następnego dnia wylądowałam u mojego orto Spiłował mi troszkę 2 guziczki i się trochę polepszyło. Teraz wiem, że w tym przypadku czas leczy rany Po kilku dniach dochodzi się do coraz większej wprawy (choć dalej jest mi nie za łatwo ).
Jestem pozytywnie nastawiona, choć dziwi mnie bo mam tylko 18 par nakładek, a czytając cały wątek to wiem, że to mikroskopijna ilość.
Cieszę się, że tak fajnie wszystko jest tu opisane. Na pewno skorzystam z rady dotyczącej płukania nakładek w płynie do płukania ust
Hej, dołączam do wątku. Jestem teraz na 7 nakładkach, jeszcze 30 przede mną Też miałam ciężki początek, czułam się jakbym miała gorączkę, do tego pierwsze nakładki mnie mocno obtarły. Zdecydowanie później jest coraz lepiej, zdejmowanie nakładek po kilku tygodniach to prosta sprawa, za to mnie osobiście nadal dość mocno bolą zęby po założeniu każdego nowego kompletu, przez ok. 2-3 dni
Ivistyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 16:57   #381
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Ivistyle Pokaż wiadomość
Zdecydowanie później jest coraz lepiej, zdejmowanie nakładek po kilku tygodniach to prosta sprawa, za to mnie osobiście nadal dość mocno bolą zęby po założeniu każdego nowego kompletu, przez ok. 2-3 dni

To normalne, w końcu zęby się przesuwają. Chyba nikt nie oczekuje, że to będzie bezbolesne.




Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:00   #382
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Łe, byłam dzisiaj u ortodonty jako że byłam na ostatniej nakładce. Powiedziałam moje zastrzeżenia. Zrobiono mi nowe zdjęcia i wyciski, teraz do 5 tygodni mam dostać nowe nakładki a w tym czasie nosić cały czas komplet ostatnich nakładek.
Pytałam ortodontę ile orientacyjnie dostanę dodatkowych nakładek i powiedział mi, że na dół około 10 a na górę około 20... Czyli jeszcze jeszcze jakieś pół roku leczenia


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 07:01   #383
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Narva nie chce cię dołować ,ale w moim przypadku przy drugim komplecie nakładek zęby się przesuwają jeszcze wolniej normalnie nosiłam nakładkę ok 10 dni teraz jedną noszę 3-4 tygodnie bo następna nie chce wejść.Mi ortodontka powiedziała,że teraz leczenie będzie przebiegać jeszcze wolniej bo te największe zęby muszą się przesunąć .Miałam mieć w kwietniu koniec(rok)ale chyba przyszłego roku....
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 10:47   #384
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
Narva nie chce cię dołować ,ale w moim przypadku przy drugim komplecie nakładek zęby się przesuwają jeszcze wolniej normalnie nosiłam nakładkę ok 10 dni teraz jedną noszę 3-4 tygodnie bo następna nie chce wejść.Mi ortodontka powiedziała,że teraz leczenie będzie przebiegać jeszcze wolniej bo te największe zęby muszą się przesunąć .Miałam mieć w kwietniu koniec(rok)ale chyba przyszłego roku....

No to mnie jednak zdołowałaś :O
Ja zmieniam nakładki co 7 dni U mnie zostały jeszcze prawa dolna jedynka (nie jest równo w rzędzie) i prawa górna 2 i 3 (są jakby za bardzo wepchnięte do środka). Nic mi orto nie wspominał o noszeniu nakładek przez dłuższy czas niż do tej pory, ale dopiero w ciągu 5 tygodni mam dostać nowe sety nakładek i nowy plan w clincheck...
Zęby przesuwają mi się dość szybko, po 3-4 dniach nakładki zazwyczaj luźno już wchodzą. Muszę być dobrej myśli, dla mnie te pół roku to już dużo (początkowo miałam 46 nakładek, teraz z kolejnymi będzie jakieś 66...).
Leczenie zaczęłam pod koniec marca 2017, początkowo miałam zakończyć w lutym br.


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2018-02-27 o 10:52
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 17:55   #385
gocha35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Kobitki, powiedzcie mi (wiem, że to info gdzieś w wątku było, ale nie chce mi się przeszukiwać raz jeszcze), czy któreś z Was się zdarzyło, że zęby zmieniły kolor, tak jakby poszarzały? ja jestem straszną panikarą i właśnie to dziś zauważyłam i wmawiam sobie różne straszne rzeczy w związku z tym - próchnicę, nieodwracalne przebarwienia itd itp za tydzień mam higienizację, ale nie wiem czy do tego czasu na zawał nie zejdę :P
A tak poza tym, jestem teraz na 3. nakładkach. Mam wymieniać co tydzień. Już mi lekarz mówił, że będzie druga faza leczenia bo jakieś szpary mogą mi się pojawić. Czy za tą fazę się płaci jak się ma opcję "full"?
gocha35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 12:07   #386
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Gocha35 ja mialam podobne odczucie ze zeby nomalnie poszarzaly chyba od nakladek z reszta ja nosilam je naprade sumiennie przewaznie 22 godziny, czyszczenie pomoglo w usnieciu osadu natomiast nie zmienilo koloru natomiast polecam wybielanie zebow po skonczonym leczeniu zeby wygladaja o niebo lepiej!
Co do dodatkowego leczenia powinnas miec to wliczone w cenie, przynajmniej ja tak mialam powiedziane ze jakiekolwiek dodatkowe nakladki invisalign zrobi w cenie plus pierwszy retainer.

Pozdrawiam.
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:03   #387
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Dostałam nowe nakładki. 10 na dół i 30 (sic!) na górę :/
Kolejne 30 tygodni z Invisalign :/


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 10:12   #388
gocha35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Dorotko, dzięki uspokoiłaś mnie Byłam na usuwaniu osadu i kamienia i pomogło. Dziwi mnie tylko to, dlaczego tak szybko te osady mi się odkładają-myję po każdym posiłku kły, nitkuję, i rano i wieczorem płyn do płukania jamy ustnej. Kawę i herbatę tylko rano piję, w ciągu dnia, w nakładkach tylko woda

Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
Dostałam nowe nakładki. 10 na dół i 30 (sic!) na górę :/
Kolejne 30 tygodni z Invisalign :/
Na serio to leczenie to próba naszych wytrzymałości
Ale damy radę dziewczyny; ważne, że to wszystko zmierza ku pięknemu uśmiechowi
PS ja mam dopiero 5. nakładki z 18. A nie wiem ile mi jeszcze dowalą
gocha35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 15:22   #389
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Czesc dziewczyny jak Wasza "walka" z invisalign ja juz prawie koniec w tamtem czwartek zalozylam 4 licowki na przod wysle wam zdjecie jak to wyglada teraz, oczywiscie sie wszystko przedluzylo bo technik w laboratorium zgubil jedna licowke! I prawie o 3 tyg wydluzylo sie leczenie- to tylko jest mozliwe w Anglii! w kazdym badz razie ide w czwartek na odcisk po koncowy retainer i koniec przygody!teraz nosze tymczasowy retainer na gore jest strasznie plastikowy ale ok tylko na noc wiec do przezycia.
Pzdrawiam serdecznie

zapomnialm dodac do: Narva; jestem zakochana w szczoteczce Sonic! dlaczego ja jej wczesniej nie kupilam! poprostu jest wspaniala widze ogromna roznice, kupilam juz mojej corce bo maja wersje dla dzieci rowniez i maz jest nastepny w kolejce (jak zasluzy) hehe Jest super naprawde polecam!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teeth left side (1).jpg (22,8 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teeth left side (2).jpg (59,7 KB, 114 załadowań)

Edytowane przez DorotaPB35
Czas edycji: 2018-04-16 o 15:54
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 06:43   #390
gocha35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Kochana, ale piękne ząbki! Mam nadzieję, że i ja się doczekam takich Ja jestem na 8. nakładce. Póki co, widzę jak pojawiają się nowe szpary między zębami (momentami moja wyobraźnia działa i wydaje mi się, że jeden ząb wygina się w przeciwną stronę niż powinien ). Za niedługo mam urodziny i chyba też skuszę się na tą szczoteczkę z philipsa-strasznie odkłada mi się osad (już tydzień po piaskowaniu miałam go na zębach). Ortodonta polecił wymienić szczoteczkę na twardsza (mam manualną) i pastę na wybielającą, żeby była bardziej ścierna. No ale chyba kupię tę szczoteczkę: to nie jest z okrągła główką? Czy jakieś specjalne edycją jej są? Jakieś dodatki macie? Pozdrawiam kobitki
gocha35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.