Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-30, 23:52   #2851
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O, i chyba jak będę znowu zamawiać serum lemon, zaopatrzę się w 3xrose - nasłuchałam się pochwał i już mi się podoba
Zapach jest prawdziwie różany?
Tak, jest czysto różany, nie jedzie pelargonią ani innymi tańszymi zamiennikami. Bo ich tam nie ma Sa trzy róże, a chyba najmocniej pachnie bułgarska, oczywiście. Jest to słodki zapach taki jak właśnie róży damasceńskiej, nie takiej na bukiety, pachnie raczej jak dzika róża.

Własnie ostatnio kupiłam balsam organique zamiast na "magnolię skusiłąm się na różany i fee jakaś podróba. Im dłużej go wącham tym mniej mi się podoba, zajeżdzą czymś obcym.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 05:55   #2852
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jak dla mnie to też róża, ale taka wręcz dusząca :P. Kupuję ją nawet dla samego zapachu, który wiem, że mnie zmęczy, ale jest jak dla mnie trochę uzależniający. Czy coś robi... Hm. Wczoraj moja buzia ładnie po nim wyglądała, ale to może być też stosowanych innych kosmetyków, więc musiałabym odstawić resztę i skupić się na serum.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 07:19   #2853
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Kótry puder matujący z BU jest warty uwagi ? Bambusowy czy perłowy?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:57   #2854
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
Najpierw stosowałam codziennie. Początkowo było w porządku, ale później (po jakichś 1,5-2 tyg.) zaczęły się 'gule'... Co rusz wyskakiwało coś nowego i zostawiało po sobie przebarwienia. Leczyłam wysyp z 2 miesiące:/ Dlatego odstawiłam to serum i wróciłam po jakimś czasie stosując na zmianę z Cetaphilem co drugi/trzeci dzień. No i mieszałam je z żelem hialuronowym. Ogólnie jest bardzo wydajne. Tym sposobem nie mam już gul, wcale się nie pojawiają wągrów nie ruszyło, ale moich chyba nic nie rusza:p Przebarwienia się rozjaśniły, skóra ogólnie jest gładsza.
No, to troche się uspokoiłam Bo wygląda mi na to, że serum po prostu Cię zapchało, bo stosowałaś codziennie. A później zaczęłaś rzadziej i już przestało Cię zapychać. To takie moje skromne zdanie. Falabella na swoim blogu pisała właśnie, że stosowane codziennie ją zapchało, a stosowane 1-2 razy w tygodniu było w porządku.
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 17:00   #2855
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Kótry puder matujący z BU jest warty uwagi ? Bambusowy czy perłowy?
Mam oba i oba bardzo lubię. Oba dobrze matują
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 18:13   #2856
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Kótry puder matujący z BU jest warty uwagi ? Bambusowy czy perłowy?
Bambusowy na pewno
Perłowym się nie zachwyciłam bo jak dla mnie był nieco dziwny, ale spróbować możesz, a nuż Ci się spodoba

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

A co do zapachu róży - nie cierpię duszącego, mdlącego ulepu, ale zapach taki, jaki ma hydrolat z róży stulistnej albo woda różana z Dabura - taki lubię bardzo.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 19:07   #2857
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Co do zapachu 3xRose, to ono pachnie tak miodowo raczej niż różanie. Dla mnie przepięknie . Tęsknię za tym zapachem bardzo, bo teraz dla odmiany stosuję granat. Na pewno do różanego wrócę, ale nauczona doświadczeniem ograniczyłam ilość kosmetyków do minimum .

A perłowy puder moim zdaniem bardziej nadaje się jako primer, ze względu na właściwości niż puder wykończeniowy. Ja go tak stosuję, a na koniec bambusowy z jedwabiem. Samego bambusa nie polecam, bo bardzo wysusza!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 20:00   #2858
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Co do zapachu 3xRose, to ono pachnie tak miodowo raczej niż różanie. Dla mnie przepięknie . Tęsknię za tym zapachem bardzo, bo teraz dla odmiany stosuję granat. Na pewno do różanego wrócę, ale nauczona doświadczeniem ograniczyłam ilość kosmetyków do minimum .
I to chciałam usłyszeć
Dla mnie zapach specyfików do pielęgnacji ciała (zwłaszcza twarzy) ma ogromne znaczenie bo jestem wrażliwa na zapachy i jak coś jest nie tak, miewam odruchy wymiotne


Cytat:
A perłowy puder moim zdaniem bardziej nadaje się jako primer, ze względu na właściwości niż puder wykończeniowy. Ja go tak stosuję, a na koniec bambusowy z jedwabiem. Samego bambusa nie polecam, bo bardzo wysusza!
Właśnie.
Ja go stosowałam na sam koniec i to był błąd bo skóra szybko zaczynała się świecić i to był taki nieświeży, brzydki błysk
Co do bambusa to swego czasu stosowałam go solo i jeszcze dodawałam wysuszającej krzemionki
Ale od dłuższego czasu mieszam go z Jadwigą i jest super
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-01 o 20:02
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 20:29   #2859
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jakie serum najlepsze dla skóry lekko trądzikowej? Mój chłopak ma właśnie trochę krst i przebarwień, a na dermatologów nie ma co liczyć i tak zastanawiamy się nad migdałowym. Pomocy pliiiiis !
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 20:30   #2860
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Mam problem ze swoją cerą. Mam raczej cerę normalną - ale lubi się zarówno przesuszać, jak i przetłuszczać, to drugie zwłaszcza. Ma też tendencję do zapychania. Do niedawna używałam jakiegoś żelu do mycia, później hydrolat i olej z pestek malin z żelem hialuronowym. Chociaz hydrolat i olej nieregularnie.
O ile w świetle łazienkowym wydawało mi się, że skóra wygląda ok, o tyle w dziennym widzę nierównomierny koloryt, skóra wygląda na szarą i zmęczoną. Zmarszczki w typowych mimicznych miejscach podkreślone i widoczne mocno (mam 25 lat). Ale nie jest ani przesuszona, ani przetłuszczona, widać jednak rozszerzone pory. Poleciłybyście mi jakiś plan pielęgnacji opary na BU? Niestety mam ogromną tendencję do zapychania i tutaj kwi mój problem.
Jest któraś z Was wstanie mi pomóc?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:03   #2861
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Jest któraś z Was wstanie mi pomóc?
Masz takie problemy jakie ja miałam z cerą i jesteśmy w podobnym wieku. Opiszę Ci swoje sprawdzone sposoby.
Mi pomogło stosowanie na noc HA+olej z tamanu, na dzień może być HA + olej z malin (acz ja nie widzę doskonałego działania tego oleju? wolę np. truskawkę i jojoba), ale to na dłuższą metę działa bardziej pielęgnacyjnie i nie zapychająco a nie działa cuda. Taman mi znormalizował cerę jak miałam raz przesusz a raz przetłuszczoną. Zaczęłam od tamanu i z pewnością będzie stałym elementem (choćby jako preparat na niespodzianki)
Oprócz tego warto 1/2x na tydzień robić peeling korundem, aby poprawiać koloryt, wygładzać i oczyszczać pory.
Dwa razy w tygodniu warto też robić sobie maski z glinek/spiruliną, ja dodaję niacynamid i różne takie co mi przyjdzie na myśl Niacynamid jest dobry na przebarwienia (warto go dosypać w odpowiednim stężeniu do hydrolatu). Co ważne po nałożeniu maski nie powinna ona wysychać, bo przesusza i podrażnia.
Ponadto lubię maski z ekstraktem z truskawki i ananasa, bo fajnie zwężaja pory i ujednolicają koloryt.

Na problem buziek które mają trochę przesuszoną cerę a gdzie nie gdzie przetłuszczoną fajna jest frakcja sojowa, ale ja do dziś nie wymyśliłam sposobu jak rozpuszczać grudki

Mi zmarszczki troszkę się wygładziły odkąd utrzymuje dobre nawilżenie (oleje i HA), ale myślę, aby w niedługim czasie pomyśleć nad retinolem

Teraz planuje zacząć zabawę z kwasem migdałowym, ale tu niewiele co wiem i niewiele mogę powiedzieć, bo nigdy kwasów nie stosowałam. Właśnie będę kręcić serum migdałowe z BU i może tonik z kwasem mlekowym.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-10-02 o 07:05
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 08:26   #2862
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja właśnie też przymierzam się do nowych zakupów
i też się chyba skuszę na serum olejek 3xrose - ogólnie chyba pasują mi na noc te serum olejki (właśnie wykańczam to serum z granaten eko) i muszę powiedzieć że może szału jakiegoś po nim nie ma, ale mam wrażenie że po wykrzystaniu całej buteleczki skóra stała się bardziej gładka i jakaś taka świetlista, na pewno wygląda lepiej niż po zwykłych kremach które stosowałam
ale nie daje takiego natychmiastowego efektu jak np. serum winogronowe (które też jest super, szybko się wchłania i nadaje pod makijaż)

ale działania redukującego zmarszczki nie zauważyłam ... pewnie jeszcze może z kilka miesiecy regularnego stosowania i może bedzie widać efekty chociaż w postaci nie pogarszania sie stanu cery pod wzgledem zmarszczek (bo jak na swoje 34 lata mam ich stanowczo za dużo, dużo mimicznych wokół oczu i na czole - jak tylko nałożę puder to się jeszcze bardziej uwydatniają)
i tak właśnie dumam nad tym czy aby nie spróbować tego z retinolem ale po pierwsze cena mnie trochę powala a po drugie jestem bardzo na bakier z filtrami a po tym raczej trzeba by coś zastosować ... może właśnie z braku filtrów powstają mi te zmarszczki w takiej ilości

a poza tym pearpearl jak ja Cię rozumiem z tym brakiem czasu - u mnie też często regularna pielęgnacja to tylko teoria przy mojej dwójce dzieciaków czasem po prostu mi się nie chce (chociaż wiem że powinnam) a czasem marzę tylko o śnie i nie w głowie mi żadne mazidła

Edytowane przez Indicolite
Czas edycji: 2012-10-02 o 08:29
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:55   #2863
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Indicolite Pokaż wiadomość

ale działania redukującego zmarszczki nie zauważyłam ... pewnie jeszcze może z kilka miesiecy regularnego stosowania i może bedzie widać efekty chociaż w postaci nie pogarszania sie stanu cery pod wzgledem zmarszczek (bo jak na swoje 34 lata mam ich stanowczo za dużo, dużo mimicznych wokół oczu i na czole - jak tylko nałożę puder to się jeszcze bardziej uwydatniają)
i tak właśnie dumam nad tym czy aby nie spróbować tego z retinolem ale po pierwsze cena mnie trochę powala a po drugie jestem bardzo na bakier z filtrami a po tym raczej trzeba by coś zastosować ... może właśnie z braku filtrów powstają mi te zmarszczki w takiej ilości
Nie chcę Cię martwić, ale wydaje mi się, że jeśli chcesz zawalczyć ze zmarszczkami (i zapobiec nowym) to tylko retinol w tej sytuacji. I to nie krem, ale serum 0,5% plus filtr. Same sera-olejki nie pomogą na pewno. Ja jestem w Twoim wieku, a nie mam żadnych zmarszczek na czole (jedna malutka, która pojawia się tylko jak jestem zmęczona wieczorem, lub po zarwanej imprezowo nocy ), a pod oczami tylko podczas uśmiechu. Stosuję retinol BU ok. 2 lat (najpierw krem, teraz ww. serum) i filtry i uważam, że gładkość cery głównie im zawdzięczam. A nawilżenie i odżywienie olejkowym serum.
Naprawdę polecam, nie ma co się bać! Poczytaj o retinolu na BU, on tylko początkowo uwrażliwia skórę na słońce, w miarę stosowania ją wzmacnia. A co do ceny - jest mega wydajny (serum), nigdy nei udaje mi się zużyć przed upływem daty ważności, o ile pamiętam 8 m-cy.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:47   #2864
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Sunister, a jak stosujesz to serum, na noc?
Ja myslalam wlasnie, zeby na noc stosowac serum z retinolem (podoba mi sie, ze mozna uzywac pod oczy), ale nie wiem, co w takim razie na dzien pod filtry?
No i jest tam informacja, zeby nie stosowac podczas karmienia piersia, a ja jeszcze kilka razy na dobe karmie i nie wiem, czy "sie sluchac" czy nie

Indicolite, ja moge polecic filtr ducray. Wczesniej stosowalam avene, biderma, athelios, iwostin i svr, no i ducray jest absolutnym faworytem. Nawet przy posiadaniu dzieci mozna go stosowac, bo nie bieli, dosyc szybko sie wchlania, ale oczywiscie tak czy siak zawsze musze go matowic pudrem. Ciezko go dostac, ale warto. Przynajmniej ja jestem zadowolona. Juz nie dostaje bolu glowy, jak pomysle, ze trzeba nalozyc filtr
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:54   #2865
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Sunister, a jak stosujesz to serum, na noc?
Ja myslalam wlasnie, zeby na noc stosowac serum z retinolem (podoba mi sie, ze mozna uzywac pod oczy), ale nie wiem, co w takim razie na dzien pod filtry?
No i jest tam informacja, zeby nie stosowac podczas karmienia piersia, a ja jeszcze kilka razy na dobe karmie i nie wiem, czy "sie sluchac" czy nie

Indicolite, ja moge polecic filtr ducray. Wczesniej stosowalam avene, biderma, athelios, iwostin i svr, no i ducray jest absolutnym faworytem. Nawet przy posiadaniu dzieci mozna go stosowac, bo nie bieli, dosyc szybko sie wchlania, ale oczywiscie tak czy siak zawsze musze go matowic pudrem. Ciezko go dostac, ale warto. Przynajmniej ja jestem zadowolona. Juz nie dostaje bolu glowy, jak pomysle, ze trzeba nalozyc filtr
Tak, serum z retinolem stosuję na noc 2 razy w tygodniu. W pozostałe wieczory granat lub serum odbudowujące. Na dzień eliksir winogronowy - uwielbiam jego działanie i to jak się wchłania, makijaż mineralny świetnie się trzyma. Filtr stosuję tylko jak muszę wychodzić na dwór na dłużej (stosuję filtr soraya 45), nie jestem taką maniaczką filtrową, żeby się smarować, gdy wychodzę tylko do samochodu na krótki dystans w pochmurny dzień .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:28   #2866
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Masz takie problemy jakie ja miałam z cerą i jesteśmy w podobnym wieku. Opiszę Ci swoje sprawdzone sposoby.
Mi pomogło stosowanie na noc HA+olej z tamanu, na dzień może być HA + olej z malin (acz ja nie widzę doskonałego działania tego oleju? wolę np. truskawkę i jojoba), ale to na dłuższą metę działa bardziej pielęgnacyjnie i nie zapychająco a nie działa cuda. Taman mi znormalizował cerę jak miałam raz przesusz a raz przetłuszczoną. Zaczęłam od tamanu i z pewnością będzie stałym elementem (choćby jako preparat na niespodzianki)
Oprócz tego warto 1/2x na tydzień robić peeling korundem, aby poprawiać koloryt, wygładzać i oczyszczać pory.
Dwa razy w tygodniu warto też robić sobie maski z glinek/spiruliną, ja dodaję niacynamid i różne takie co mi przyjdzie na myśl Niacynamid jest dobry na przebarwienia (warto go dosypać w odpowiednim stężeniu do hydrolatu). Co ważne po nałożeniu maski nie powinna ona wysychać, bo przesusza i podrażnia.
Ponadto lubię maski z ekstraktem z truskawki i ananasa, bo fajnie zwężaja pory i ujednolicają koloryt.

Na problem buziek które mają trochę przesuszoną cerę a gdzie nie gdzie przetłuszczoną fajna jest frakcja sojowa, ale ja do dziś nie wymyśliłam sposobu jak rozpuszczać grudki

Mi zmarszczki troszkę się wygładziły odkąd utrzymuje dobre nawilżenie (oleje i HA), ale myślę, aby w niedługim czasie pomyśleć nad retinolem

Teraz planuje zacząć zabawę z kwasem migdałowym, ale tu niewiele co wiem i niewiele mogę powiedzieć, bo nigdy kwasów nie stosowałam. Właśnie będę kręcić serum migdałowe z BU i może tonik z kwasem mlekowym.
Dziękuję. O tamanu czytałam zbyt sprzeczne opinie, więc nie chce ryzykować. Do tej pory piling robiłam z kawy raz w tygodniu, czy korund jest mocniejszy?
W jakim stężeniu niacynamid nalezy dosypywać, czy są jakieś hydrolaty zalecane i niezalecane i jaka jest stabilnośc takiej mieszanki?
Kwas migdałowy planuję u kosmetyczki zrobić.
A z BU zastanawiałam się nad zakupem serum flavo-C albo ten z witaminą C 10%. No i może tonki PHA
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:55   #2867
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dzisiaj po raz pierwszy użyłam kwasu HA z alantoniną i witaminą B5 zmieszaną z olejem tamanu. Nawilżenia nie zauważyłam. Zapachu nie czuję, więc na dzień będę używać. Czy myślicie, że używanie na przemian na noc serum lemon i toniku AHA/BHA to dobry pomysł?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 19:09   #2868
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jak długo u Was zmieniał się status zamówienia? Bo wczoraj rano wpłaciłam pieniądze , a dalej jest , że oczekuje na zapłate
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 19:28   #2869
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Jak długo u Was zmieniał się status zamówienia? Bo wczoraj rano wpłaciłam pieniądze , a dalej jest , że oczekuje na zapłate
codziennie miałam inny status
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 21:55   #2870
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, serum z retinolem stosuję na noc 2 razy w tygodniu. W pozostałe wieczory granat lub serum odbudowujące. Na dzień eliksir winogronowy - uwielbiam jego działanie i to jak się wchłania, makijaż mineralny świetnie się trzyma. Filtr stosuję tylko jak muszę wychodzić na dwór na dłużej (stosuję filtr soraya 45), nie jestem taką maniaczką filtrową, żeby się smarować, gdy wychodzę tylko do samochodu na krótki dystans w pochmurny dzień .
Dziekuje za info
Na dzien po eliksirze winogronowym od razu nakladasz makijaz, czy jeszcze stosujesz jakis krem?
Juz wiem, ze na pewno wezme serum z retinolem i ten eliksir winogronowy
Zastanawiam sie tylko, co stosowac w pozostale dni na wieczor?

poczytalam i zdecydowalam sie rowniez na serum odbudowujace
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see

Edytowane przez pearpearl
Czas edycji: 2012-10-02 o 22:17
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 22:49   #2871
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

sunsister - mialaś może krem z retinolem? Jak się sprawdził? Kończy mi się krem sojowy i tak się zastanawiam nad tym z retinolem dodam,że jestem sucharkiem. Dwa razy w tyg nakładam Zorac i serum z retinolem to będzie już za dużo? Będę wdzięczna za poradę Bardzo chwalę sobie HA 2% i olej z róży Zresztą uważam ,że w porównaniu z ZSK to BU u mnie na pierwszym miejscu choć przyznam iż drogo
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 05:34   #2872
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

No fakt, też się zastanawiałam, co jest bardziej opłacalne... Na BU masz gotowe zestawy odmierzonych półproduktów, na ZSK musisz skompletować sobie kosmetyki (których ja nigdy nie zużyłam do końca, bo termin ważności gonił). W przypadku stosowania olej+żel hilauronowy to ten wydatek jest opłacalny (ZSK>BU), ale gdy ktoś sobie chce ukręcić bardziej zaawansowane serum do twarzy z kilkoma składnikami to już nie jest tak fajnie tanio :P. I tak źle, i tak niedobrze.

Chociaż ZSK też dysponuje gotowymi zestawami,o.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 07:38   #2873
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię martwić, ale wydaje mi się, że jeśli chcesz zawalczyć ze zmarszczkami (i zapobiec nowym) to tylko retinol w tej sytuacji. I to nie krem, ale serum 0,5% plus filtr. Same sera-olejki nie pomogą na pewno. Ja jestem w Twoim wieku, a nie mam żadnych zmarszczek na czole (jedna malutka, która pojawia się tylko jak jestem zmęczona wieczorem, lub po zarwanej imprezowo nocy ), a pod oczami tylko podczas uśmiechu. Stosuję retinol BU ok. 2 lat (najpierw krem, teraz ww. serum) i filtry i uważam, że gładkość cery głównie im zawdzięczam. A nawilżenie i odżywienie olejkowym serum.
Naprawdę polecam, nie ma co się bać! Poczytaj o retinolu na BU, on tylko początkowo uwrażliwia skórę na słońce, w miarę stosowania ją wzmacnia. A co do ceny - jest mega wydajny (serum), nigdy nei udaje mi się zużyć przed upływem daty ważności, o ile pamiętam 8 m-cy.
no to może rzeczywiście sobie spróbuję to serum i tak myślałam co zamówić ...

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, serum z retinolem stosuję na noc 2 razy w tygodniu. W pozostałe wieczory granat lub serum odbudowujące. Na dzień eliksir winogronowy - uwielbiam jego działanie i to jak się wchłania, makijaż mineralny świetnie się trzyma. Filtr stosuję tylko jak muszę wychodzić na dwór na dłużej (stosuję filtr soraya 45), nie jestem taką maniaczką filtrową, żeby się smarować, gdy wychodzę tylko do samochodu na krótki dystans w pochmurny dzień .
no własnie ja maniaczką filtrową też nie jestem, często to nawet na słońce nie smaruję wiem że to pewnie niedobrze, ale mam ciemną karnację i jakoś słońce mnie nie parzy specjalnie ... wkurzają mnie w tych kremach z filtrem to jakie są nieraz gęste i jak ciężko się wchłaniają ... czuję że od razu zapchają mi buzię
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 07:50   #2874
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziekuje za info
Na dzien po eliksirze winogronowym od razu nakladasz makijaz, czy jeszcze stosujesz jakis krem?
Juz wiem, ze na pewno wezme serum z retinolem i ten eliksir winogronowy
Zastanawiam sie tylko, co stosowac w pozostale dni na wieczor?

poczytalam i zdecydowalam sie rowniez na serum odbudowujace
Bardzo dobry wybór!
Mojej skórze wystarcza sam eliksir winogronowy pod makijaż, odczekuję kilka-kilkanaście minut i nakładam najpierw odrobinę pudru perłowego a potem minerały. Bardzo ładnie się trzyma! Ale przy suchej cerze może być mało, musisz sama u siebie zobaczyć .

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
sunsister - mialaś może krem z retinolem? Jak się sprawdził? Kończy mi się krem sojowy i tak się zastanawiam nad tym z retinolem dodam,że jestem sucharkiem. Dwa razy w tyg nakładam Zorac i serum z retinolem to będzie już za dużo? Będę wdzięczna za poradę Bardzo chwalę sobie HA 2% i olej z róży Zresztą uważam ,że w porównaniu z ZSK to BU u mnie na pierwszym miejscu choć przyznam iż drogo
Miałam krem z retinolem, najpierw byłam zachwycona, potem przestał mi jakby służyć, jest strasznym tłuściochem, ale dla Ciebie na jesień - zimę może być ok, jeśli masz suchą cerę. Tylko nie rozumiem - już stosujesz serum z retinolem (z BU?) i dodatkowo chcesz krem??
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 07:58   #2875
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czy serum granat w połączeniu z żelem HA wystarczy na drobne zmarszczki wokół oczu i ust? Czy jednak muszę zaopatrzyć się w cięższą artylerię?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:29   #2876
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Serum z retinolem - warto kupić i jak często używać? (mam 26 lat)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:36   #2877
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

sunsister- dwa razy w tyg stosuję ZORAC 0,1% ! Nie miałam retinolu z BU jakoś cena zawsze mnie odstrasza! Myślisz,że krem z retinolem z BU + ZORAC to z dużo? Krem sojowy także tłuścioch ale bardzo go polubiłam zwłaszcza pod oczy z podkładem super duet!! Mam mleczko winogronowe i na początku byłam oczarowana ale z czasem zobaczymy przy dłuższym stosowaniu. Jaki puder z BU jest najlepszy do zmatowienia, wygładzenia i rozświetlenia? Zastanawiam się nad diamentowym lub perłowym??
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:58   #2878
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wczoraj ukręciłam serum lemon, dzisiaj wieczorem będzie już użyte Ciekawe jakie efekty przyniesie Mam dylemat czy używać go z kwasem czy samego?
Użyłam 2 razy oleju tamanu zmieszanego z kwasem HA, czy myślicie, że jak zacznie mnie zapychać to mogę używać samego kwasu HA z alantoniną i pantenolem jako kremu na dzień?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 16:34   #2879
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Użyłam 2 razy oleju tamanu zmieszanego z kwasem HA, czy myślicie, że jak zacznie mnie zapychać to mogę używać samego kwasu HA z alantoniną i pantenolem jako kremu na dzień?
Jak dla mnie sam HA to znacznie za mało, ja zawsze mieszam z olejem/kremem (mam właśnie ten z alan. i pant.). Dla mnie tamanu jest za ciężki, zazwyczaj mieszam z innym olejem lub kremem

Dawno nic nie kupowałam na BU, mamy jesień więc zamówiłam pierwszy raz serum z kwasem migdałowym i po raz drugi serum z wit. C. Uzywałam go w zeszłym roku i pamiętam, że nieźle się spisywał, ładnie rozjaśniał i rozświetlał (nawet zdarzało mi się bez makijażu wychodzić ).
Obecnie cerę mam beznadziejną, sporo blizn i przebarwień potrądzikowych, co rusz coś nowego wychodzi :/ Mam nadzieję, że serum migdałowe będzie mi służyć. Używałam także serum lemon, nie przypadło mi do gustu, ciągle wyskakiwało coś nowego na twarzy

Została mi resztka toniku AHA/BHA, ale z data ważności 2 meisiące wstecz- myślicie, że będzie OK? Czy ta data odnosi się do działania AHA/BHA (w sensie, że teraz ma osłabione/wzmocnione działanie) czy że coś złego w nim się dzieje i jakieś cuda tam się namnażają? Użyłam go wczoraj na małej powierzchni, nie na twarzy i jakiś niepożądanych reakcji nie było.
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 17:43   #2880
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Kurde no nadal mam status, ze czekaja na wplate , a pieniadze wplacilam w poniedzialek rano. Jak myslicie napisac maila do nich juz?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.