Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 14:41   #1531
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Twoje odpowiedzi wskazują na zimę, może chłodną, ale musisz mierzyć Nie wykluczaj też letnich typów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 14:51   #1532
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A możesz nosić jakiekolwiek kolory ciepłe/ciepławe? Niekoniecznie bardzo ciepłe, ale właśnie nie chłodne?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 16:07   #1533
ines7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny! Czy mogłabym również prosić o analizę kolorystyczną? Zawsze wydawało mi się, że nie pasuje do końca ani do zimy, ani jesieni, nie wiedziałam, że istnieją jeszcze podtypy


1. Jak się opalasz - opalam się szybko, od razu na brązowo, choć gdy mocno przesadzę z kąpielą słoneczną zdarzają się czerwone "plamy"

2. Kolor oczu - ciemnobrązowe, z szaro-brązową wyraźną obwódką wokół tęczówki

3. Piegi - jedynie na twarzy, sporo szczególnie na nosie, trudno mi określić ich kolor, ale chyba bliżej im do szarego brązu, niż złota


4. Cera -raczej jasna, zimą zwykle mam jasną cerę, zdarzają się niebieskie cienie pod oczami, natomiast latem jest ona mocno opalona z dużą ilością piegów, wtedy też wydaje mi się żółtawa. Rumienie się na czerwono, mam tendencję do "czerwonych plam" na twarzy i dekolcie.

5. Naturalny kolor włosów - ciemnobrązowy, często jestem pytana, czy jest to kolor uzyskany farbą, intensywnie brązowy, kasztanowy - jednak wydaje mi się, że połysk jest w odcieniu zimnym (niebieskim, białym), nie czerwonym.

6. Kolor ust - szary, ciemniejszy róż, a może delikatna szara czerwień?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -to dość trudne pytanie, ponieważ swoją garderobę ograniczyłam do kolorów: czerni, bieli, zimnej szarości, pudrowego zimnego różu, ewentualnie kobaltu czy chłodnej mięty. Intuicyjnie zawsze wybierałam zimne barwy, w nich czułam się najlepiej, nie przepadam za kolorowymi ciuchami, więc trudno mi powiedzieć w jakich kolorach jest mi źle, ale na pewno nie wyglądam dobrze w ciepłym różu, kolorze ciepłym pomarańczowym. Nawet malując paznokcie "ładniej" mi, gdy są to kolory zimne, najlepiej jasne, pastelowe - np. blado-miętowy, mleczno-błękitny. Jeśli chodzi o makijaż, wyjątkowo lubię smoky eyes w odcieniach szarości po czerń i w zasadzie to jest mój jedyny, codzienny makijaż, raz słabszy, raz mocniejszy.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Jak najbardziej, te dwa kolory wyjątkowo mi odpowiadają

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - hmm śnieżnobiała biel tak, jaskrawa jasna mleczna żółć także by pasowała

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? - prawdopodobnie pasowałyby, o ile byłby to odcień chłodny

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - w szafie mam jedynie zimne odcienie, zarówno pastele, jak i czyste kolory, z biżuterii zarówno srebro, jak i złoto raczej mi pasuje


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - w kontrastowych kolorach czuję się dobrze, np. w czerni połączonej z bielą, różem z czernią

Pozdrawiam!

Edytowane przez ines7
Czas edycji: 2014-05-26 o 19:33
ines7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 14:44   #1534
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, pomożecie mi określić mój typ? Ja nie za bardzo się na tym znam, gdyby wypowiedziała się jakaś zorientowana osoba będę wdzięczna


1. Jak się opalasz - opalam się dość szybko, najpierw na czerwono, ale szybko brązowieje. Kolor opalenizny tu w Polsce raczej przytłumiony, taki trochę beżowy.

2. Kolor oczu - brązowe, ciemny jednolity czysty kolor. Oprawa oczu dość wyrazista.

3. Piegi - sezonowo latem, koloru zimnego brązu.

4. Cera - jasna, chłodna, chyba bardziej szarawa niż różowa. Zimą jestem szaro-blada. Nie rumienię się z reguły, ale jak już to coś pomiędzy różem a czerwienią.

5. Naturalny kolor włosów - przed farbowaniem to był ciemny mysi blond. Teraz odrost mam mocno ciemny mysi. Może to jakiś mega ciemny myszowaty blond.
Mają dużo ciepłego pigmentu, ciężko je rozjaśnić.

6. Kolor ust - umiarkowanie jasny, różowy. Na pewno nie jest ciepły.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czerni, bieli, szarościach, granacie, jasnej trawiastej zieleni, chłodnym miętowym, może być błękit i czekoladowy brąz.

Odpada żółty, pomarańczowy, koralowy blisko twarzy, fiolety też niezbyt.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

pasuje.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Tak. Mocna jasna zieleń i błękit są ok.
Żarówiaste raczej odpadają.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Chyba nie bardzo. Wyglądam w nich jakby sino.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Z kolorami ciężko mi okreslić. Chyba mam i takie i takie.
Co do biżuterii z całą pewnością srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -

Wolę się w mniejszych wzorach i zestawieniach, które aż tak nie biją po oczach. Czerń i biel to ok, ale np. czerowny/zielony, niebiski/żółty to za dużo.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.





Edytowane przez Lillkaa
Czas edycji: 2014-05-27 o 14:50
Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 15:21   #1535
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez PannaSarabella Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym, że należy włosy zaczesać gładko do tyłu i schować jeśli są farbowane. Uważam, że analizę należy wykonywać w stanie faktycznym i dobierać kolory do całości. Skoro np. naturalna blondynka jest teraz ruda i chce być ruda, to trzeba dobrać jej kolory pasujące do tego jak wygląda teraz a nie kiedyś. W przeciwnym razie analiza będzie bezsensowna, bo przecież inne barwy pasują blondynce a inne rudej (to był tylko oczywiście skrajny przykład). Nie chodzi tu tylko o ubranie, ale również o dodatki, makijaż itp.
Jak to na stanie faktycznym? Badamy typ urody, czyli naturalną pigmentację, a nie oceniamy wizerunek. Ktoś może być np. jasną wiosną i z całkiem niezłym efektem robić się na typ intensywnej wiosny, szczególnie kiedy się jest młodym i ładnym, co nie znaczy że taka kobieta staje się intensywną wiosną. Właśnie powinna wiedzieć, że jest jasną wiosną, bo wtedy wie, jakie kolory idealnie, bez wysiłku podkreślają jej urodę, jakich ma unikać i jak z sukcesem "imitować" intensywny look.

Zalety wynikające ze znajomości własnego typu są wielkie i umożliwiają wiele rzeczy - możemy wybrać look bardzo naturalny, np. powrót do naturalnego koloru włosów, używanie tylko kolorów z własnej palety. Ale w żadnym wypadku do tego nie zmusza! Znając swój typ, możemy sobie wybrać taki odcień dowolnego koloru włosów, który będzie pasował.


Farbowane włosy zaciemniają obraz, bo ich kolor wpływa na wygląd twarzy. Np. typ chłodny ufarbowany na ciepły blond lub rudy będzie wyglądał źle i to będzie utrudniało ocenę, które kolory pasują do twarzy. Z tego samego powodu robi się analizę bez makijażu.


Dlatego właśnie przeprowadza się analizę zakrywając farbowane włosy, ale też w ogóle nie zasłaniając twarzy np. grzywkami itp.


Natomiast następnym etapem analizy jest już dobieranie konkretnych kolorów do wyglądu, przy normalnej fryzurze, robi się makijaż odpowiednimi kolorami, żeby w pełni wypróbować czy paleta danego typu się sprawdza, jakie konkretnie kolory są najlepsze itp.

A jeśli kolor włosów jest niepasujący zupełnie, to i tak trzeba go zmienić. Po co chodzić z kolorem, który szpeci?

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez PannaSarabella Pokaż wiadomość
Analiza kolorystyczna jest po to, żeby dopasować kolory do ogólnego look'u, a nie do odcienia skóry. Niektóre typy kolorystyczne bardzo łatwo mogą przechodzić w inne, ale nie tyczy się to wszystkich. Wtedy też należy zmienić paletę barw. Wystarczy pooglądać metamorfozy gwiazd i to jak od razu zmienia się ich stylistyka (Chociażby Nicole Kidman w wersji blond i rudej oraz Julia Roberts) . Z resztą analizy nie robi się raz na całe życie i każdy kolorysta Ci to powie.
To że ktoś ma "rudy" kolor włosów jeszcze nic nie mówi, może być to zgaszona rudość i wtedy oczywistym jest, że mocny makijaż oka pasować nie ,usi.
Zmiana koloru włosów jak najbardziej może wyeliminować z palety część barw, zwłaszcza gdy będą się one ze sobą gryźć lub zlewać w jedno, a uzupełnić o inne i wtedy już nie można powiedzieć, że jest to ten sam typ kolorystyczny, co wcześniej.
To czy ktoś ma źle dobrany kolor włosów, to już inna sprawa. Jak klient chce nosić dane włosy, to naszym zadaniem jest dobrać mu możliwie najkorzystniejszą paletę barw. Co do makijażu, to faktycznie, nie może być przesadzony, ale jakoś nie wyobrażam sobie kazać zmywać pani tuszu z rzęs, bo "analiza wyjdzie przekłamana".
No, to mówi wszystko o skuteczności twoich metod.

My rozmawiamy o analizie kolorystycznej, a nie o tym jak zjednać sobie klienta. I to nie jest tak, że cię nie rozumiem, ale to jest zupełnie inny problem.Każdy kto pracuje w branży wiążącej się z estetyką musi się zderzyć z gustem klienta.

Ale wiele wizażystek jakoś jest wstanie nakłonić klientki do zmycia makijażu.

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
Tak jak prosiłaś postanowiłam zrobić zdjęcia tylko,że nie wiem,które będą odpowiednie.

Pierwsze dwa zdjęcia są robione w pokoju naturalnie oświetlonym przez słońce,a ostatnie jest robione w miejscu bardziej oświetlonym przez słońce.

A co do moich włosów, to co prawda są one dwu kolorowe, ponieważ wracam do naturalnego koloru.
Przy jasnym typie urody, jak twój, często trudno ocenić na oko czy wiosna, czy raczej lato. Tylko przymierzanie różnych kolorów może dać ci odpowiedź.
Imho w twoich włosach zarówno naturalnych, jak i farbowanych, widać ciepłe tony i jakoś nie zgrzytają, więc myślę że typem czysto chłodnym raczej nie jesteś. Masz jasne usta i średnie brwi, więc raczej dużo możliwości.



BTW, przypominam wszystkim, że odpowiedzi na pytania z pierwszego postu powinno się udzielić po wykonaniu "przymiarki", czyli autoanalizy w domu:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Bo inaczej to tylko zgadywanka na miarę takich gazetowych, gdzie zakreślasz odpowiedzi i wychodzi wynik.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2014-05-31 o 15:24
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:14   #1536
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć, będę bardzo wdzięczna za pomoc

1. Jak się opalasz - dość wolno, zazwyczaj najpierw na czerwono, później brązowieje, ale nie jest to ładny, złoty kolor.


2. Kolor oczu - szare wpadające w niebieski - rzesy i brwi czarne.


3. Piegi - sporo, rdzawo-rudawe, wychodzą głównie latem, ale zimą też są, z tym, że mniej.


4. Cera - blada, bez wypieków, klasyczna mieszana. Myślę, że raczej chłodna, w każdym razie raczej bez przebarwień, ale z częstymi sinymi cieniami pod oczami. Lekko wpadająca w żółty.


5. Naturalny kolor włosów - szatynka jaśniejąca latem, ładny, intensywny odcień (nie "mysi").


6. Kolor ust - chyba róż, blady, szarawy?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czernie, brązy, granaty. Latem "ostrzejsze" kolory, ale sporadycznie.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń zdecydowanie lepiej, niż biel.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? W czystej czerwieni i niebieskim wyglądam fatalnie. Indygo, turkus - lepiej.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Z pewnością lepiej, niż w czystych.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Myślę, że jednak ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Wydaje mi się, że jeżeli mam czarny dół (spodnie, spódnica) to na górze generalnie pasuje dużo więcej rzeczy. Odwrotnie z kolei - fatalnie.


Z góry dzięki!

Edytowane przez sis87
Czas edycji: 2014-05-31 o 16:26
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 18:09   #1537
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, jak określiłybyście typ kolorystyczny na podstawie tego zdjęcia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6936.jpg (58,0 KB, 27 załadowań)
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 12:16   #1538
beata0807
Raczkowanie
 
Avatar beata0807
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 65
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej dziewczynki, tez poproszę o podpowiedź


1. Jak się opalasz - szybko i najpierw na czerwono. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.


2. Kolor oczu
– ciemne (piwne, brazowe)- tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, jest kilka ciemnych plamek, brwi – jakby ciemny blond i rzęsy ciemne prawie czarne.

3. Piegi – nie ma


4. Cera – jasna, porcelanowa. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów – ciemny blond, taki mysi.

6. Kolor ust jasny różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w odcieniach czerwieni, koralowy, zieleń, nie pasuje mi jasny niebieski – błękit, ale granat już tak.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasuje czysta biel i czysta czerń


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Pasują, ale niezbyt jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Sama nie wiem, zielony pasuje mi zgaszony, ale inne już nie.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
– mogę zestawiać, ale nie lubię, nie lubię tez jakiś wzorów na ubraniach.
beata0807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 08:04   #1539
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
Hej, pomożecie mi określić mój typ? Ja nie za bardzo się na tym znam, gdyby wypowiedziała się jakaś zorientowana osoba będę wdzięczna


1. Jak się opalasz - opalam się dość szybko, najpierw na czerwono, ale szybko brązowieje. Kolor opalenizny tu w Polsce raczej przytłumiony, taki trochę beżowy.

2. Kolor oczu - brązowe, ciemny jednolity czysty kolor. Oprawa oczu dość wyrazista.

3. Piegi - sezonowo latem, koloru zimnego brązu.

4. Cera - jasna, chłodna, chyba bardziej szarawa niż różowa. Zimą jestem szaro-blada. Nie rumienię się z reguły, ale jak już to coś pomiędzy różem a czerwienią.

5. Naturalny kolor włosów - przed farbowaniem to był ciemny mysi blond. Teraz odrost mam mocno ciemny mysi. Może to jakiś mega ciemny myszowaty blond.
Mają dużo ciepłego pigmentu, ciężko je rozjaśnić.

6. Kolor ust - umiarkowanie jasny, różowy. Na pewno nie jest ciepły.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czerni, bieli, szarościach, granacie, jasnej trawiastej zieleni, chłodnym miętowym, może być błękit i czekoladowy brąz.

Odpada żółty, pomarańczowy, koralowy blisko twarzy, fiolety też niezbyt.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

pasuje.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Tak. Mocna jasna zieleń i błękit są ok.
Żarówiaste raczej odpadają.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Chyba nie bardzo. Wyglądam w nich jakby sino.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Z kolorami ciężko mi okreslić. Chyba mam i takie i takie.
Co do biżuterii z całą pewnością srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -

Wolę się w mniejszych wzorach i zestawieniach, które aż tak nie biją po oczach. Czerń i biel to ok, ale np. czerowny/zielony, niebiski/żółty to za dużo.
Twoje odpowiedzi brzmią zimowo - cool winter, clear winter, ale nie wiem czy chodzi Ci o czystą biel i czerń czy o złamaną, szarawą więc też raczej nie powinno się wykluczać lata np. true summer, light summer.


Swoją drogą, zim jest w wątku sporo, ale jest jakaś ciemna zima?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-06-03 o 08:26
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 12:52   #1540
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Twoje odpowiedzi brzmią zimowo - cool winter, clear winter, ale nie wiem czy chodzi Ci o czystą biel i czerń czy o złamaną, szarawą więc też raczej nie powinno się wykluczać lata np. true summer, light summer.
Dzięki. Stanowczo czysta biel i czerń.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 14:34   #1541
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej dziewczyny, prosze o pomoc

1. Jak się opalasz -
opalam sie ciezko, najpierw jestem zarozowiona, potem opalenizna przechodzi w zloto, ale nigdy nie jest bardzo ciemna.


2. Kolor oczu -
blekitny z brazowymi plamlami. Raczej przejrzysty, obwodka odrobine ciemniejsza. Brwi i rzesy ciemne.

3. Piegi -
duzo zlotych piegow, pojawiajace sie przebarwienia posloneczne w kolorze zloto-brazowym

4. Cera -
ogolny kolor jest kremowo-zolty, bardzo jasny, twarz zarozowiona (ale jak porownuje sie z moim chlopakiem to on jest rozowy a ja przy nim blada, ale zolta) rumience rozowe.

5. Naturalny kolor włosów -
nie pamietam lata temu mialam chyba taki mysi brazowy, po lecie ze zlotawymi pasmami. Od lat nosilam czerwony (ale za bardzo podbija wszelkie zaczerwienienia na twarzy), ostatnio zmienilam na chlodny braz i jest ok, ale wyszly ciut za ciemne, bo wygladam odrobine blado bez pomadki.


6. Kolor ust
blado rozowy, chodny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuje sie w ostatnio w takim przydymionym ciemnym niebieskim (nie granat), kiedys przez lata nosilam czarny, ale teraz uwazam ze za bardzo mnie postarza i gasi.
Ogolnie takie przydymione odcienie niebieskiego / golebie kolory, raczej ciemne. Bardzo lubie lazurowy kolor lub indygo (zlamane w stroju z granatem lub ciemnym niebieskiem).
Zle sie czuje w kolorach cieplych, zadna musztarda, cieple beze, jaskrawe kolory typu wiosenna, soczysta zielen, albo bardzo pastelowe (wtedy wygladam wymoczkowato).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Przez lata nosilam czarny, ale jak juz pisalam uwazam teraz ze jest dla mnie za ciezki. Czysta biel jest za ostra.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Zadne ekstremalnie ostre. Moga byc intensywne, ale wtedy takie glebokie, nie z podstawowych kolorow. Np lepszy malinowy/arbuzowy roz niz intensywna fuksja (nie wiem czy to dobrze okresla o co mi chodzi)

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
tak, ale raczej ciemniejsze niz jasne, w jasnych wygladam jak chora

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Zimne zdecydowanie i tylko srebro, w zlocie wygladam "dziwnie" i zle sie czuje. Ewentualnie stare, patynowane zloto, ale to tylko jak dobrze pasuje ze strojem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
zbyt duze kontrasty (jak bialo czarny wzorek przy twarzy) powoduja ze "znikam" lepiej jak czesc tego jest w jakis sposob zakryta i nie jest na duzej powierzchni. Moge miec paski marynarskie, pod warunkiem ze np drobny granat na wiekszych pasach bialych.

Wg mnie jestem latem (choc jako nastolatka przez lata upieralam sie ze jestem zima - pewnie z umilowania do czerni, mialam tez epizod z rudymi wlosami i marzylo mi sie bycie jesienia ;P) natomiast teraz nie wiem ktorym latem jestem.
Moja mama nosi farbowany blond i jest jasnym latem i pasuja jej te wszystkie blade roze i blekity, a ja w nich wygladam jak chora a jestem do niej podobno bardzo podobna (choc wydaje mi sie ze ona tez troche za blado wyglada, tylko ogolnie w jej wieku rozjasnienie bardziej pomaga niz przeszkadza).

Jesli beda potrzebne zdjecia moge wkleic, ale wiem ze wlosy beda zaklocac analize.

Bede bardzo wdzieczna za pomoc!

dopisane:
Tak patrze na palety i gdybym miala powiedziec bez mierzenia, ktore kolory mi sie podobaja to bylyby to true summer (ale nie lubie siebie w szarosciach), true winter i dark winter, jeszcze ewentualnie light summer. Soft summer jest zbyt "zakurzone"
Moze ja jestem jednak zima? Help...

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-06-04 o 15:05
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 21:04   #1542
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Swoją drogą, zim jest w wątku sporo, ale jest jakaś ciemna zima?
W przypadku mojej siostry obstawiam właśnie DW, ale nie mamy jak tego zweryfikować bo mieszkamy daleeeko od siebie, a teraz już wiem, że tylko przymierzanie odcieni na żywo jest naprawdę sensowne... Ale moim zdaniem wiele argumentów za tym przemawia.
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 20:02   #1543
lamesita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć wszystkim =] ,
Moja dziewczyna ma konto na wizaż, była tak miła, że pozwoliła mi skorzystać. Im więcej czytam o analizie kolorystycznej skóry tym bardziej nie potrafię określić do jakiej pory roku przynależę. Dlatego postanowiłem udać się po poradę do profesjonalistek Zastanawiam się czy nie stoję pomiędzy dwoma "sezonami". Preferuję kolory: niebieski, szary, turkusowy, granatowy, ciemnoszary, ale w: żółtym, pomarańczowym i różowym też czuję się (i chyba wyglądam) dobrze. Jak wrzuciłem wycinek skóry do programu graficznego to histogram wypluł mi takie wartości red:212 green:170 blue:149. Oprócz odpowiedzi zamieszczam jeszcze zdjęcia, które ponoć najlepiej oddają mój naturalny kolor. Będę bardzo wdzięczny za waszą pomoc

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Rzadko się spalam i raczej nie używam żadnych kremów uv. Ciężko mi określić swój odcień, szaro-brązowo-złoto-jasny?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Ani to ciemne, ani to jasne. Szarawo niebieskie z żółtymi plamkami.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Zadajecie ciężkie pytania brzoskwiniowo-oliwkowo-jasny. Rumienię się na czerwono... raczej, w sumie to nigdy nie widziałem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jak byłem mały to miałem dość jasny blond, a później mi ściemniał. Na lato trochę się rozjaśnia.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Róż, dość nasycona.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwielbiam chłodne kolory, niebieski, szary, turkus, biały, ale też odważne przełamania w postaci akcesoriów np. wściekły róż lub neonowy żółty. W tym się dobrze czuję, ale nie jestem pewien czy mi do twarzy :P Nie lubię się w kolorze fioletowym, czerwonym, z żółtym działam ostrożnie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Biel ok, z czarnym różnie, ciemno szary bardzo dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Stawiam na jaskrawe, ale w postaci dodatków (krawat, buty, poszetka, zegarek).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Chyba nie, raczej nasycone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Jedne i drugie, ale wolę zimne. Bardzo zimne. Nie noszę złotych rzeczy, tylko srebrne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Monochromatyczne, zdecydowanie, ale jak już powiedziałem z kolorowym przełamaniem.

To tyle, z góry dziękuję

PS. Zdjęcia traktujcie z przymrużeniem oka :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0280.jpg (77,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0282.jpg (79,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0283.jpg (83,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0290.jpg (80,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0295.jpg (101,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0296.jpg (99,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (16,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled2.jpg (32,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skóra.jpg (9,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0131.jpg (97,0 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez lamesita
Czas edycji: 2014-06-06 o 21:44
lamesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-07, 22:19   #1544
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sis87 Pokaż wiadomość


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czernie, brązy, granaty. Latem "ostrzejsze" kolory, ale sporadycznie.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń zdecydowanie lepiej, niż biel.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? W czystej czerwieni i niebieskim wyglądam fatalnie. Indygo, turkus - lepiej.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Z pewnością lepiej, niż w czystych.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Myślę, że jednak ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Wydaje mi się, że jeżeli mam czarny dół (spodnie, spódnica) to na górze generalnie pasuje dużo więcej rzeczy. Odwrotnie z kolei - fatalnie.


Z góry dzięki!
Pierwsze pytanie:
Robiłaś porządną przymiarkę kolorów? Taką jak tutaj opisana:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Jeśli nie, to nie ma się co opierać na "chyba". Przymiarka jest niezbędna, sama też kiedyś myślałam, że dobrze mi jest w kolorach zgaszonych i dopiero po przymiarce do mnie dotarło, że nie ma nic dalszego od prawdy.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak określiłybyście typ kolorystyczny na podstawie tego zdjęcia?
Nie da się określić typu na podstawie zdjęcia. Można zgadywać, ale wtedy potrzeba kilku zdjęć, naprawdę dobrze oddających kolory. Najlepsze są zdjęcia w świetle dziennym. Polecam najpewniejszy sposób:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez beata0807 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki, tez poproszę o podpowiedź


1. Jak się opalasz - szybko i najpierw na czerwono. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.


2. Kolor oczu
– ciemne (piwne, brazowe)- tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, jest kilka ciemnych plamek, brwi – jakby ciemny blond i rzęsy ciemne prawie czarne.

3. Piegi – nie ma


4. Cera – jasna, porcelanowa. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów – ciemny blond, taki mysi.

6. Kolor ust jasny różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w odcieniach czerwieni, koralowy, zieleń, nie pasuje mi jasny niebieski – błękit, ale granat już tak.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasuje czysta biel i czysta czerń


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Pasują, ale niezbyt jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Sama nie wiem, zielony pasuje mi zgaszony, ale inne już nie.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
– mogę zestawiać, ale nie lubię, nie lubię tez jakiś wzorów na ubraniach.
Tu nie chodzi o lubienie, trzeba zrobić przymiarkę i sprawdzić:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html


Kurczę, fajnie by było gdyby ktoś wstawił opis przymiarki do pierwszego postu wątku.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez lamesita Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim =] ,
Moja dziewczyna ma konto na wizaż, była tak miła, że pozwoliła mi skorzystać. Im więcej czytam o analizie kolorystycznej skóry tym bardziej nie potrafię określić do jakiej pory roku przynależę. Dlatego postanowiłem udać się po poradę do profesjonalistek Zastanawiam się czy nie stoję pomiędzy dwoma "sezonami". Preferuję kolory: niebieski, szary, turkusowy, granatowy, ciemnoszary, ale w: żółtym, pomarańczowym i różowym też czuję się (i chyba wyglądam) dobrze. Jak wrzuciłem wycinek skóry do programu graficznego to histogram wypluł mi takie wartości red:212 green:170 blue:149. Oprócz odpowiedzi zamieszczam jeszcze zdjęcia, które ponoć najlepiej oddają mój naturalny kolor. Będę bardzo wdzięczny za waszą pomoc

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Rzadko się spalam i raczej nie używam żadnych kremów uv. Ciężko mi określić swój odcień, szaro-brązowo-złoto-jasny?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Ani to ciemne, ani to jasne. Szarawo niebieskie z żółtymi plamkami.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Zadajecie ciężkie pytania brzoskwiniowo-oliwkowo-jasny. Rumienię się na czerwono... raczej, w sumie to nigdy nie widziałem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jak byłem mały to miałem dość jasny blond, a później mi ściemniał. Na lato trochę się rozjaśnia.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Róż, dość nasycona.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwielbiam chłodne kolory, niebieski, szary, turkus, biały, ale też odważne przełamania w postaci akcesoriów np. wściekły róż lub neonowy żółty. W tym się dobrze czuję, ale nie jestem pewien czy mi do twarzy :P Nie lubię się w kolorze fioletowym, czerwonym, z żółtym działam ostrożnie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Biel ok, z czarnym różnie, ciemno szary bardzo dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Stawiam na jaskrawe, ale w postaci dodatków (krawat, buty, poszetka, zegarek).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Chyba nie, raczej nasycone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Jedne i drugie, ale wolę zimne. Bardzo zimne. Nie noszę złotych rzeczy, tylko srebrne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Monochromatyczne, zdecydowanie, ale jak już powiedziałem z kolorowym przełamaniem.

To tyle, z góry dziękuję

PS. Zdjęcia traktujcie z przymrużeniem oka :P
Będę nudna, ale zacznij od porządnej przymiarki w dobrym świetle:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
To jedyny sposób, żeby się czegoś dowiedzieć o swoim typie (oprócz wizyty u dobrej kolorystki, oczywiście).

Zdjęcia wyglądają na dobrej jakości, ale nie wiem na ile dobrze oddają twoją kolorystykę. Ja bym powiedziała, że ze zdjęcia to najbardziej wyglądasz na jasną wiosnę, ale nie sugeruj się tym - ze zdjęcia to tylko zgadywanie.

Twoje wybory co do kolorów są typowe dla mężczyzn w naszym kraju, więc pozwalam sobie wątpić, czy faktycznie mają wiele wspólnego z twoim typem kolorystycznym. Zresztą nawet osoby z dobrym okiem do kolorów czy ekscentryczne potrafią źle wybierać kolory. Pisałam już o tym wielokrotnie tu, na forum oraz na blogu - jest wiele czynników, które wpływają na wybór kolorów, dlatego należy oddzielić to, co nosimy, od obiektywnej oceny twarzowości kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-07, 23:23   #1545
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Pierwsze pytanie:
Robiłaś porządną przymiarkę kolorów? Taką jak tutaj opisana:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Jeśli nie, to nie ma się co opierać na "chyba". Przymiarka jest niezbędna, sama też kiedyś myślałam, że dobrze mi jest w kolorach zgaszonych i dopiero po przymiarce do mnie dotarło, że nie ma nic dalszego od prawdy.

Zrobię, przeczytałam uważnie wskazówki. Dziękuję
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 00:39   #1546
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Nie da się określić typu na podstawie zdjęcia. Można zgadywać, ale wtedy potrzeba kilku zdjęć, naprawdę dobrze oddających kolory. Najlepsze są zdjęcia w świetle dziennym. Polecam najpewniejszy sposób:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html[COLOR=Silver]

.
Znam tę stronę od dawna, ale po pierwsze nie mam ubrań w tylu kolorach, żeby sprawdzić w czym mi do twarzy, po drugie mam problem z oceną kolorów i mojej dominującej cechy. Nie mam pojęcie czy jestem wyraźna, czy nie, czy ciepła, czy ciemna. Gdybym potrafiła to ocenić sama, to przecież bez problemu określiłabym swój typ kolorystyczny. O cechach danego typu jest wiele informacji w internecie.

Zdjęcie zamieściłam, żeby zapoznać się z opinią innych osób, które mają lepsze wyczucie kolorów ode mnie. Wiem, że nagminne jest ocenianie typu urody aktorek na podstawie zdjęć właśnie. I rozumiem też, że nie jest to idealna metoda, bo gwiazdy mają makijaż , a kolory na zdjęciach zależą od światła i innych parametrów. Dlatego celowo wybrałam swoje zdjęcie, które dobrze odwzorowuje kolory mojej twarzy. Mam pełno zdjęć na których wyglądam bardzo chłodno, jak typowe lato, ale zdaję sobie sprawę, że aż tak chłodna nie jestem.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 01:01   #1547
mazgoo
Raczkowanie
 
Avatar mazgoo
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 34
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz? - Nie opalam się nawet na czerwono jestem blada jak ściana

2. Kolor oczu - Zielone, wpadające w lazur z drobinkami złotego

3. Piegi:
3 sztuki ale jasniutkie

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Bardzo jasna, chłodna, porcelanowa

5. Naturalny kolor włosów: -bardzo jasny blond, obecnie ciemny,zimny brąz, ale miałam już naprawdę wszystkie kolory tęczy

6. Kolor ust: - naturalnie delikatnie blado różowe, zazwyczaj karminowo czerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -Najlepiej czuję się w czerni, bieli,szarościach, granatach. Uwielbiam klasykę dlatego mam na sobie max, 3 kolory + dodatek. Kocham połączenie bieli z czernią, jeansem i czerwonymi ustami. Uwielbiam ramoneski i rockowy styl z tego nie wyrosłam

Żle czuje się w ciepłych kolorach, nie daj Boże w żółciach i pomarańczach !

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Zdecydowanie kontrasty, biel +czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - nie.
Kolory intensywne - niektóre - zimne odcienie czerwieni, kobaltu, morskiego

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, - Zdecydowanie kolory przybrudzone szarością, np. błękity, czerwienie, kolory morskie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Zdecydowanie zimne. Od średnio zimnych po bardzo zimne. Dobrze wyglądam w srebrze, w złocie również ale musi to być białe złoto lub to" nie tombakowe" :P

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - spokojnie mogę zestawić biel , czerń , czerwień, ewentualnie jasny kolor jeansu.

Najbardziej pasują mi kolory z palety NAKED 2 i Sleek Vintage Romance
mazgoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 02:04   #1548
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Znam tę stronę od dawna, ale po pierwsze nie mam ubrań w tylu kolorach, żeby sprawdzić w czym mi do twarzy, po drugie mam problem z oceną kolorów i mojej dominującej cechy. Nie mam pojęcie czy jestem wyraźna, czy nie, czy ciepła, czy ciemna. Gdybym potrafiła to ocenić sama, to przecież bez problemu określiłabym swój typ kolorystyczny. O cechach danego typu jest wiele informacji w internecie.

Zdjęcie zamieściłam, żeby zapoznać się z opinią innych osób, które mają lepsze wyczucie kolorów ode mnie. Wiem, że nagminne jest ocenianie typu urody aktorek na podstawie zdjęć właśnie. I rozumiem też, że nie jest to idealna metoda, bo gwiazdy mają makijaż , a kolory na zdjęciach zależą od światła i innych parametrów. Dlatego celowo wybrałam swoje zdjęcie, które dobrze odwzorowuje kolory mojej twarzy. Mam pełno zdjęć na których wyglądam bardzo chłodno, jak typowe lato, ale zdaję sobie sprawę, że aż tak chłodna nie jestem.
Ocena "po dominującej cesze" jest bardzo trudna, lepiej zrobić przymiarkę właśnie. I jakieś porównanie kolorów zawsze można zrobić, bo nawet jeśli masz np. głównie szare, czarne i białe rzeczy to jak się przyjrzysz, zobaczysz że pewnie się różnią między sobą. A typ urody masz taki, że trudno powiedzieć po zdjęciu, szczególnie jednym.

Te "analizy" aktorek po zdjęciach, to są zgadywanki, a nie analiza.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 10:52   #1549
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mazgoo Pokaż wiadomość

6. Kolor ust: - naturalnie delikatnie blado różowe, zazwyczaj karminowo czerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -Najlepiej czuję się w czerni, bieli,szarościach, granatach. Uwielbiam klasykę dlatego mam na sobie max, 3 kolory + dodatek. Kocham połączenie bieli z czernią, jeansem i czerwonymi ustami. Uwielbiam ramoneski i rockowy styl z tego nie wyrosłam

Żle czuje się w ciepłych kolorach, nie daj Boże w żółciach i pomarańczach !

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Zdecydowanie kontrasty, biel +czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - nie.
Kolory intensywne - niektóre - zimne odcienie czerwieni, kobaltu, morskiego

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, - Zdecydowanie kolory przybrudzone szarością, np. błękity, czerwienie, kolory morskie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Zdecydowanie zimne. Od średnio zimnych po bardzo zimne. Dobrze wyglądam w srebrze, w złocie również ale musi to być białe złoto lub to" nie tombakowe" :P

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - spokojnie mogę zestawić biel , czerń , czerwień, ewentualnie jasny kolor jeansu.

Najbardziej pasują mi kolory z palety NAKED 2 i Sleek Vintage Romance
Zacznij od przymiarki:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Nie śpiesz się, z analizą nie warto się śpieszyć.

Lubisz styl używający mocnych kolorów, mocnego makijażu, do analizy postaraj się chwilowo zawiesić gust i spojrzeć na siebie tak, jak wyglądasz bez makijażu. Po ustaleniu typu oczywiście możesz dalej używać ulubionego stylu, po prostu będzie łatwiej zrozumieć jak działają konkretne kolory, dlaczego i jak temu przeciwdziałać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 12:44   #1550
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ocena "po dominującej cesze" jest bardzo trudna, lepiej zrobić przymiarkę właśnie. I jakieś porównanie kolorów zawsze można zrobić, bo nawet jeśli masz np. głównie szare, czarne i białe rzeczy to jak się przyjrzysz, zobaczysz że pewnie się różnią między sobą. A typ urody masz taki, że trudno powiedzieć po zdjęciu, szczególnie jednym.

Te "analizy" aktorek po zdjęciach, to są zgadywanki, a nie analiza.
Robiłam porównanie kolorów wielokrotnie. Problemy mam dwa. 1. mało kolorów ubrań. 2. nie do końca wiem czy dany odcień jest ciepły, chłodny, przytłumiony...Z przytłumieniem mam największy problem. Na pewno jestem typem ciepłym.

Nietwarzowe kolory:
czarny
czysty biały
czysty intensywny niebieski
grafitowy
wg otoczenia zielenie ale moim zdaniem to wcale nie jest takie oczywiste

Mam problem z oceną beży, brązów, granatu, szarości. Z szarości najlepiej się czuję w bardzo jasnym szarym, takim dresowym

Robiłam też test pomadek. Na pewno źle wyglądam w jasnoróżowych chłodnych i ciemnych chłodnych. Ale w intensywnych ciepłych (brzoskwiniowych) też nie za dobrze. Naturalny kolor moich warg to przytłumiony róż. I pomadki w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust wydają mi się najlepsze.

Zimą mam chłodniejszą twarz, ale latem bardzo szybko robię się żółta (dosłownie tak to określają znajomi).


Czemu tak zagłębiam się w temat? Teoretycznie wystarczyłaby mi wiedza, że powinnam szukać ciepłych kolorów, ale ja mam taki plan: chcę stworzyć garderobę od nowa (bo w mojej szafie przeważają nietwarzowe czernie) wykorzystując zasadę : kolory bazowe (neutralne) + drobne akcenty kolorystyczne. W związku z tym muszę dobrać sobie naprawdę odpowiednie kolory.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 15:01   #1551
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Robiłam porównanie kolorów wielokrotnie. Problemy mam dwa. 1. mało kolorów ubrań. 2. nie do końca wiem czy dany odcień jest ciepły, chłodny, przytłumiony...Z przytłumieniem mam największy problem. Na pewno jestem typem ciepłym.

Nietwarzowe kolory:
czarny
czysty biały
czysty intensywny niebieski
grafitowy
wg otoczenia zielenie ale moim zdaniem to wcale nie jest takie oczywiste

Mam problem z oceną beży, brązów, granatu, szarości. Z szarości najlepiej się czuję w bardzo jasnym szarym, takim dresowym

Robiłam też test pomadek. Na pewno źle wyglądam w jasnoróżowych chłodnych i ciemnych chłodnych. Ale w intensywnych ciepłych (brzoskwiniowych) też nie za dobrze. Naturalny kolor moich warg to przytłumiony róż. I pomadki w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust wydają mi się najlepsze.

Zimą mam chłodniejszą twarz, ale latem bardzo szybko robię się żółta (dosłownie tak to określają znajomi).


Czemu tak zagłębiam się w temat? Teoretycznie wystarczyłaby mi wiedza, że powinnam szukać ciepłych kolorów, ale ja mam taki plan: chcę stworzyć garderobę od nowa (bo w mojej szafie przeważają nietwarzowe czernie) wykorzystując zasadę : kolory bazowe (neutralne) + drobne akcenty kolorystyczne. W związku z tym muszę dobrać sobie naprawdę odpowiednie kolory.
Jak nie czarny i nie biały, to zima odpada.

Beże, brązy, granaty, szarości potrafią być bardzo różne, stąd nic dziwnego, że trudno je ocenić.

Jeśli cieplejsze kolory czyste również nie pasują, to wiosnę można wykluczyć.

Pozostaje lato i jesień. Przy chłodnym lecie lub ciepłej jesieni powinno być dobrze widać, że najlepsze są barwy mocno ciepłe lub mocno chłodne, dość przytłumione. Reszta typów letnich i jesiennych jest bliska neutralności. Jeśli bardzo mocno przygaszone kolory są najlepsze, to znaczy że jakiś typ łagodny, jeśli kolory bliskie neutralności, chłodnawe ale nie ekstremalnie zgaszone, to może być jasna wiosna. Zostaje jeszcze ciemna jesień. Wszystkie typy opisałam na blogu, proponuję lekturę, czasem coś może naświetlić.

Autoanaliza zwykle zajmuje trochę czasu, kilka podejść, trochę czasu do namysłu, ale w końcu powinno się wyklarować.

Żółtawy kolor karnacji nie jest wskazówką, bo wszystkie typy mogą mieć żółtawą karnację, tyle że w różnych stopniach ciepła i przytłumienia. Lepiej patrzeć po pasujących kolorach ubrań i makijażu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 16:16   #1552
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ktos o mnie pamieta?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, prosze o pomoc

1. Jak się opalasz -
opalam sie ciezko, najpierw jestem zarozowiona, potem opalenizna przechodzi w zloto, ale nigdy nie jest bardzo ciemna.


2. Kolor oczu -
blekitny z brazowymi plamlami. Raczej przejrzysty, obwodka odrobine ciemniejsza. Brwi i rzesy ciemne.

3. Piegi -
duzo zlotych piegow, pojawiajace sie przebarwienia posloneczne w kolorze zloto-brazowym

4. Cera -
ogolny kolor jest kremowo-zolty, bardzo jasny, twarz zarozowiona (ale jak porownuje sie z moim chlopakiem to on jest rozowy a ja przy nim blada, ale zolta) rumience rozowe.

5. Naturalny kolor włosów -
nie pamietam lata temu mialam chyba taki mysi brazowy, po lecie ze zlotawymi pasmami. Od lat nosilam czerwony (ale za bardzo podbija wszelkie zaczerwienienia na twarzy), ostatnio zmienilam na chlodny braz i jest ok, ale wyszly ciut za ciemne, bo wygladam odrobine blado bez pomadki.


6. Kolor ust
blado rozowy, chodny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuje sie w ostatnio w takim przydymionym ciemnym niebieskim (nie granat), kiedys przez lata nosilam czarny, ale teraz uwazam ze za bardzo mnie postarza i gasi.
Ogolnie takie przydymione odcienie niebieskiego / golebie kolory, raczej ciemne. Bardzo lubie lazurowy kolor lub indygo (zlamane w stroju z granatem lub ciemnym niebieskiem).
Zle sie czuje w kolorach cieplych, zadna musztarda, cieple beze, jaskrawe kolory typu wiosenna, soczysta zielen, albo bardzo pastelowe (wtedy wygladam wymoczkowato).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Przez lata nosilam czarny, ale jak juz pisalam uwazam teraz ze jest dla mnie za ciezki. Czysta biel jest za ostra.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Zadne ekstremalnie ostre. Moga byc intensywne, ale wtedy takie glebokie, nie z podstawowych kolorow. Np lepszy malinowy/arbuzowy roz niz intensywna fuksja (nie wiem czy to dobrze okresla o co mi chodzi)

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
tak, ale raczej ciemniejsze niz jasne, w jasnych wygladam jak chora

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Zimne zdecydowanie i tylko srebro, w zlocie wygladam "dziwnie" i zle sie czuje. Ewentualnie stare, patynowane zloto, ale to tylko jak dobrze pasuje ze strojem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
zbyt duze kontrasty (jak bialo czarny wzorek przy twarzy) powoduja ze "znikam" lepiej jak czesc tego jest w jakis sposob zakryta i nie jest na duzej powierzchni. Moge miec paski marynarskie, pod warunkiem ze np drobny granat na wiekszych pasach bialych.

Wg mnie jestem latem (choc jako nastolatka przez lata upieralam sie ze jestem zima - pewnie z umilowania do czerni, mialam tez epizod z rudymi wlosami i marzylo mi sie bycie jesienia ;P) natomiast teraz nie wiem ktorym latem jestem.
Moja mama nosi farbowany blond i jest jasnym latem i pasuja jej te wszystkie blade roze i blekity, a ja w nich wygladam jak chora a jestem do niej podobno bardzo podobna (choc wydaje mi sie ze ona tez troche za blado wyglada, tylko ogolnie w jej wieku rozjasnienie bardziej pomaga niz przeszkadza).

Jesli beda potrzebne zdjecia moge wkleic, ale wiem ze wlosy beda zaklocac analize.

Bede bardzo wdzieczna za pomoc!

dopisane:
Tak patrze na palety i gdybym miala powiedziec bez mierzenia, ktore kolory mi sie podobaja to bylyby to true summer (ale nie lubie siebie w szarosciach), true winter i dark winter, jeszcze ewentualnie light summer. Soft summer jest zbyt "zakurzone"
Moze ja jestem jednak zima? Help...
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 18:43   #1553
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jak nie czarny i nie biały, to zima odpada.

Beże, brązy, granaty, szarości potrafią być bardzo różne, stąd nic dziwnego, że trudno je ocenić.

Jeśli cieplejsze kolory czyste również nie pasują, to wiosnę można wykluczyć.

Pozostaje lato i jesień. Przy chłodnym lecie lub ciepłej jesieni powinno być dobrze widać, że najlepsze są barwy mocno ciepłe lub mocno chłodne, dość przytłumione. Reszta typów letnich i jesiennych jest bliska neutralności. Jeśli bardzo mocno przygaszone kolory są najlepsze, to znaczy że jakiś typ łagodny, jeśli kolory bliskie neutralności, chłodnawe ale nie ekstremalnie zgaszone, to może być jasna wiosna. Zostaje jeszcze ciemna jesień. Wszystkie typy opisałam na blogu, proponuję lekturę, czasem coś może naświetlić.

Autoanaliza zwykle zajmuje trochę czasu, kilka podejść, trochę czasu do namysłu, ale w końcu powinno się wyklarować.

Żółtawy kolor karnacji nie jest wskazówką, bo wszystkie typy mogą mieć żółtawą karnację, tyle że w różnych stopniach ciepła i przytłumienia. Lepiej patrzeć po pasujących kolorach ubrań i makijażu.

Staram się jak mogę, zaglądam na twojego bloga bardzo często i faktycznie coraz lepiej mi idzie rozpoznawanie kolorów. Przed chwilą zrobiłam sobie kolejną przymiarkę wykorzystując ubrania mojego partnera, bo on ma dużo niebieskich odcieni.
Trudność jest też taka, że nie wszystkie kolory z konkretnej palety mi pasują. Jakiś czas temu na podstawie twojego bloga określiłam się jako czysta wiosna, ale potem czytając inne blogi nabrałam wątpliwości. Nawet wykorzystałam koleżankę do pomocy i wg niej w czystych kolorach mi ładnie, ale jeśli są intensywne to najpierw widać kolor a potem mnie. Oznacza to, że się myliłam.


Z bieli:
- najgorsza czysta
- najlepsza z domieszką żółtego, ecru się to chyba nazywa

Z różu:
- najgorszy majtkowy, pastelowy, jasny
- najlepszy dość ciemny ale lekko przytłumiony
- tzw. brudny róż za bardzo zlewa się z moją twarzą

Z czerwieni:
- najgorsza taka wpadająca w pomarańcz, bo w takim kolorze najpierw widać ubranie a potem mnie
- najlepsza ciemna czerwień ale bez pomarańczu

Niebieski jest problematyczny:
- przymierzałam różne i wg mojego oka ładnie mi tylko w turkusowym błękicie zwanym również cyjanem

Pomarańczowy:
- najgorszy taki z czerwienią, zwany świetlisty jasno-czerwony
- najlepszy jasny pomarańcz a nawet przytłumiony

Żółty:
- moim zdaniem dobrze mi w musztardowym i normalnym żółtym
- najgorsza to taka zimna jasna żółć

Fioletowy:
- najgorszy to purpura i taki mocny ciemny
- najlepszego jeszcze nie znalazłam, to dla mnie trudny kolor, najlepiej wygląda na powiekach

Zielony:
- podobam się sobie w żywym zielonym, takim jak trawa w parku
- najgorszy to taki zmieszany z niebieskim oraz groszkowa zieleń i wszelkie odmiany pastelowe

Brązów, szarości, granatu i beżu nie potrafię ocenić. Mam dwa żakiety w kolorze niby beżu, ale takiego z szarością, ja bym powiedziała że to szaro-brązowy jasny kolor, to się chyba zwie taupe, ale jasny. Dziwny odcień. I w takim wyglądam na pewno źle. Już beżowo-oliwkowy albo jasny beżowo-brązowy jest lepszy.

Przeglądam akurat w tej chwili twojego bloga i próbuję się dopasować. Może masz jakąś sugestię dla mnie na podstawie tego co napisałam

Edit: przejrzałam dokładnie palety z twojego bloga i rozważałam ciemną i ciepłą jesień, ale widzę, że odcienie żółci i zieleni z tych paletek niezbyt mi odpowiadają. Z kolei jasna wiosna ma kilka zieleni w których wyglądam źle (te jasne). Ma też za dużo niebieskiego.

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2014-06-08 o 19:25
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 14:14   #1554
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zrobiłam sobie prowizoryczną analizę z kolorów które miałam w domu. Niestety złotego nie miałam nic, zamiast tego wybrałam nasycony pomarańczowy (nie neonowy, ale też nie zgaszony). Kluczową kwestią jest dla mnie srebrny - jeżeli w tym kolorze wyglądam o wiele gorzej niż w pomarańczowym (robią mi się cienie pod oczami, twarz jest jakby sina), to mogę wykluczyć wszystkie chłodne typy?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 15:57   #1555
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Robiłam porównanie kolorów wielokrotnie. Problemy mam dwa. 1. mało kolorów ubrań. 2. nie do końca wiem czy dany odcień jest ciepły, chłodny, przytłumiony...Z przytłumieniem mam największy problem. Na pewno jestem typem ciepłym.

Nietwarzowe kolory:
czarny
czysty biały
czysty intensywny niebieski
grafitowy
wg otoczenia zielenie ale moim zdaniem to wcale nie jest takie oczywiste

Mam problem z oceną beży, brązów, granatu, szarości. Z szarości najlepiej się czuję w bardzo jasnym szarym, takim dresowym

Robiłam też test pomadek. Na pewno źle wyglądam w jasnoróżowych chłodnych i ciemnych chłodnych. Ale w intensywnych ciepłych (brzoskwiniowych) też nie za dobrze. Naturalny kolor moich warg to przytłumiony róż. I pomadki w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust wydają mi się najlepsze.

Zimą mam chłodniejszą twarz, ale latem bardzo szybko robię się żółta (dosłownie tak to określają znajomi).


Czemu tak zagłębiam się w temat? Teoretycznie wystarczyłaby mi wiedza, że powinnam szukać ciepłych kolorów, ale ja mam taki plan: chcę stworzyć garderobę od nowa (bo w mojej szafie przeważają nietwarzowe czernie) wykorzystując zasadę : kolory bazowe (neutralne) + drobne akcenty kolorystyczne. W związku z tym muszę dobrać sobie naprawdę odpowiednie kolory.
Skoro planujesz totalną zmianę garderoby może warto zainwestować w wizytę u wizażystki, która rozwieje twoje wątpliwości. Wiem że to koszt, ale dzięki temu oszczędza się na nietrafionych kolorystycznie zakupach
Bo tak naprawdę to ciężko zobaczyć siebie obiektywnie, jeśli nawet poprosimy kogoś bliskiego o pomoc może się okazać że patrzy i ocenia przez pryzmat własnych preferencji kolorystycznych, gustu czy jest po prostu przyzwyczajony do naszego widoku w niektórych kolorach, a w niektórych nie i ocenia je jako nietrafione.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 16:20   #1556
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja już sobie chyba daruję tę analizę kolorystyczną. Dziś znów poprzymierzałam różne ubrania i wnioski miałam trochę inne niż wczoraj. W bluzce koloru wina moja twarz nie tyle wyglądała źle (to trudno mi ocenić) co ciemniej, a piegi od razu zrobiły się bardziej widoczne. Lubię jasną skórę,więc nie zależy mi na takim efekcie (przy poprzedniej przymiarce koleżanka uznała że bardzo ładnie mi w tym kolorze). Poprzymierzałam czernie i już nie wydaje mi się, żeby to był najgorszy kolor. Może nie jest nr 1, ale w sumie ujdzie. Żółty jest na ogół nielubianym kolorem, koleżanka powiedziała że nie wierzy by komuś było w nim ładnie. A ja się będę upierać, że do mnie pasuje i go lubię. Pomarańczowy to samo. Do zielonego i brązowego nie mogę się przekonać, chyba jestem uprzedzona bo całe życie mi je odradzano. Brązy w mojej rodzinie uchodzą za kolory zakazane Tylko camelowy jest dla mnie do zaakceptowania i beżowy.
W żywszych kolorach moja twarz wygląda jaśniej, więc zamiast szukać dziury w całym zostanę przy tym co mam. I tak żadna z paletek nie pasowała mi w 100%.
Po wielokrotnej lekturze bloga Vampierza zdiagnozowałam siebie jako czystą wiosnę, ale inne blogi zamąciły mi w głowie. Co ja się będę denerwować, jak zwał tak zwał. Nie muszę przecież chodzić we wszystkich kolorach z palety wiosny.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 16:42   #1557
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja bym sie trzymala konsekwentnie jednego zrodla. I z tego, co piszesz, tez celowalabym w czysta wiosne. Badz po prostu uwazna jak bedziesz kupowac ubrania, przymierzaj - juz wiesz jak okreslic jaki kolor pasuje, a jaki nie, i mysle, ze samo Ci sie wyklaruje. Ja latami kupowalam nieswiadomie kolory intensywnej zimy (ktora jestem), bo po prostu uwazalam, ze w takich mi najlepiej. Okreslenie typu sie przydaje, ale najwazniejsze to chyba nauczyc sie dobierac dobrze kolor, zaczac zauwazac roznice miedzy nimi i ich wplywem na wyglad - ja to tak widze.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-06-09 o 16:44
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 01:08   #1558
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny odpisalybyscie chociaz cokolwiek. Analizowac porobowalam sie juz chyba ponad 10 lat temu z chustami. Wtedy na moje oko balansowalam przy zimie, ale wiadomo jak to samemu jest. Serio, jesli cos zrobilam / nie zrobilam zle to moze napiszecie? Bo jakis dziwnie sie czuje z ta niewidzialnoscia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 06:25   #1559
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie prowizoryczną analizę z kolorów które miałam w domu. Niestety złotego nie miałam nic, zamiast tego wybrałam nasycony pomarańczowy (nie neonowy, ale też nie zgaszony). Kluczową kwestią jest dla mnie srebrny - jeżeli w tym kolorze wyglądam o wiele gorzej niż w pomarańczowym (robią mi się cienie pod oczami, twarz jest jakby sina), to mogę wykluczyć wszystkie chłodne typy?
Podbijam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 08:18   #1560
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziewczyny odpisalybyscie chociaz cokolwiek. Analizowac porobowalam sie juz chyba ponad 10 lat temu z chustami. Wtedy na moje oko balansowalam przy zimie, ale wiadomo jak to samemu jest. Serio, jesli cos zrobilam / nie zrobilam zle to moze napiszecie? Bo jakis dziwnie sie czuje z ta niewidzialnoscia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie jestes zima, jesli zle wygladasz w czerni i bieli.
Jesli jestes typowo chlodnym typem to pozostaje lato. Ja bym celowala w chlodne lato (brak zlota, kolory dosc intensywne, ale przygaszone, brak jasnych przytlumionych kolorow), Wampierz pewnie poleci przymiarke, zeby sie upewnic.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-06-10 o 08:24
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.