Jakie odżywki na siłownię? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 07:26   #1
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126

Jakie odżywki na siłownię?


Hej, dziewczęta polecacie coś co pomaga w ćwiczeniach? Chodzi o to, żeby szybko spalić tłuszcz. Takie skuteczne wspomaganie na siłowni? Coś co przyspieszy redukcję masy tłuszczowej i jednocześnie podniesie wydajność (opóźni zmęczenie i takie tam).
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 09:39   #2
Butterfly0008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 48
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

no wlasnie slyszalam, ze jest cos takiego, moj brat stosowal, ale nie mam pojecia co to bylo
mi tez by sie cos takiego przydalo
Butterfly0008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 14:06   #3
Basiaczeq
Raczkowanie
 
Avatar Basiaczeq
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

A białko jakies polecacie?
Basiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 23:21   #4
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Podbijam. Które białko byście poleciły? I jestem też ciekawa, która firma produkująca BCAA jest najlepsza?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 11:23   #5
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Ja stosuje produkty z kfd i jestem bardzo zadowolona
Podobno MyProtein też jest bardzo dobre
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:53   #6
Olaola92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 15
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Co do białka to po składzie sprawdzajcie. WPC albo WPI, pierwsze to mieszkanka, ale sama z niej korzystam bo po siłowni jest lepsze, i wpi czyste białko, izlotat bez żadnych węglowodanów i tłuszczy.
Olaola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:49   #7
caroline060
Zakorzenienie
 
Avatar caroline060
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 147
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Podbijam. Które białko byście poleciły? I jestem też ciekawa, która firma produkująca BCAA jest najlepsza?
zależy jaka półka cenowa, najlepsze białka wg mnie ma Olimp, tak samo polecam BCAA Olimpowe, ale z tańszych rzeczy SFD

i tak jak kolezanka wyżej pisała WPC jest bogatsze, bardziej ekonomiczne, ale raczej nie nadaje się na białko potreningowe ze względu na wchłanialność WPI to czyścioch bez tłuszczy i węgli, wyższe stężenie białka niż w WPC

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez KosmetyczkaPielegniarki Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta polecacie coś co pomaga w ćwiczeniach? Chodzi o to, żeby szybko spalić tłuszcz. Takie skuteczne wspomaganie na siłowni? Coś co przyspieszy redukcję masy tłuszczowej i jednocześnie podniesie wydajność (opóźni zmęczenie i takie tam).
L-karnityna podnosi wydolność tlenową, siłę, wydolność i działa na tłuszczyk zmieniając go w energię
__________________
ya probé, ya fumé, ya tomé, ya dejé, ya firmé,
ya viajé, ya pegué, ya sufrí, ya eludí, ya huí, ya asumí,
ya me fui, ya volví, ya fingí, ya mentí
caroline060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 09:03   #8
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Polecam Whey 100 Trec -pyszne, nie przesłodzone, super się rozpuszcza, niestety dość drogie.
Teraz kupiłam tanie białko z SFD WPC Protein Plus i też nie jest złe, ale za słodkie dla mnie. Mam smak biała czekolada.
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:27   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

białko nie jest po to, żeby tłuszcz szybciej spalić.
z tańszych jest sfd, kfd. trec trochę droższy a jest dobry. ostatnio my protein się reklamuje. smaki trzeba indywidualnie dobierać, bo trudno stwierdzić, co komu będzie smakować.
ja bym raczej brała jakąś przedtreningówkę a nie l-karnitynę. a jak ktoś się upiera na to drugie to patrzcie na ilość w tych tabletkach. zalecana dawka to 500-2000mg.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 00:08   #10
Inkov
Przyczajenie
 
Avatar Inkov
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Cytat:
Napisane przez KosmetyczkaPielegniarki Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta polecacie coś co pomaga w ćwiczeniach? Chodzi o to, żeby szybko spalić tłuszcz. Takie skuteczne wspomaganie na siłowni? Coś co przyspieszy redukcję masy tłuszczowej i jednocześnie podniesie wydajność (opóźni zmęczenie i takie tam).
redukcje przyspieszy cardio po treningu :P
Jeśli masz dobrą dietę, to żadne odżywki nie są potrzebne, ewentualnie jakaś przedtreningówką, jeżeli potrzebujesz energii. Ja używam zwykłej kofeiny z geuaraną w kapsach i rozkręca.
Inkov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 08:18   #11
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Warto brać aminokwacy BCAA,bo przyspieszają regenerację potreningową i zapobiegają utracie tkanki mięśniowej np,.podczas treningu cardio. Ale zwykłe aminokwasy też jak najbardziej wskazane.

Jeśli ktoś walczy z utratą kilogramów,to może dołączyć jakiś spalacz tłuszczu. Dla początkujących wystarczy zwykła L-karnityna
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 08:25   #12
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Agafitness padłaś niestety ofiarą marketingowców. BCAA nie jest potrzebne, zwłaszcza jeśli po treningu pije się białko. Uwierz, że mięśni Ci nie ubędzie jeśli przestaniesz je pić Co do spalaczy tłuszczu to poleciłabym zacząć od najsłabszego pod koniec redukcji np w ostatnim miesiącu by dociąć się jak najmocniej.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 18:35   #13
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Malinko - nie zgadzam się z Tobą. Moje treningi są ciężkie i wyczerpujące. Organizm długo się regeneruje.Czuję wyraźną poprawę jeśli chodzi o regenerację właśnie wówczas gdy stosuję BCAA. Ten suplement bardzo mi służy

Ludzie mają różne organizmy,różną intensywność treningów i różne potrzeby. Nie mozna uogólniać,że coś jest super a coś do bani. Ja zawsze (a ćwiczę siłowo 24 lata,w tm połowę wyczynowo) najlepiej tolerowałam wszelkiej maści aminokwasy,najelpiej działały na mój organizm. Komuś innemu wystarczy samo białko.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 20:49   #14
bentlej90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Wszystkie suplementy dodajemy w przypadku braków w diecie. Jeśli takowych nie masz i wyciągasz wszystko z diety nie ma takiej potrzeby. Lepiej zaoszczędzoną kasę wydać np. na pizze
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
bentlej90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 15:59   #15
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Tak,ale wiele też zalezy od częstotliwości i intensywności treningów,stazu treningowego itp. Suplementacja jest potrzebna,ale musi być przemyślana i dobrze dobrana do potrzeb naszego organizmu i celów treningowych
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 07:56   #16
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Moim zdaniem większość popularnych suplementów i odżywek nie jest wcale potrzebna. Ponoć płaski brzuch buduje się w kuchni
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 09:52   #17
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Tu nie chodzi o płaski brzuch,ale na przykład o poprawę regeneracji potreningowej,budowanie formy pod kątem masy,siły,rzeźby.Wiąże się to wszystko z bardzo wyczerpującymi treningami.Wówczas suplementacja ukierunkowana na wyznaczony cel jest niezbędna

Ćwicząc zaś rekreacyjnie,"lajtowo",rz eczywiście można się obejść bez odżywek.Każdy organizm jest inny,naczej reaguje na trening i ma inne potrzeby.Trudno tutaj uogólniac,mówiąc,że odżywki są w ogóle niepotrzebne albo ,że są niezbędne.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 16:24   #18
sensual21
Raczkowanie
 
Avatar sensual21
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z kątowni ;-)
Wiadomości: 135
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Ćwiczę siłowo 3 razy w tygodniu, niektóre z treningów są bardzo wyczerpujące.
Po treningu piję białko. Ja mam Gold Whey Standard i polecam-świetnie się rozpuszcza.

Myślicie, że warto zakupić BCAA?

Często czuję ogromne zmęczenie...mój organizm domaga się potem wielu godzin snu.

A czy bierzecie coś na stawy? Strasznie mi wszystko "chrupie" w trakcie ćwiczeń.
__________________
"...w miłości ogniem bądź, a nie bezradną ćmą!"
.im bardziej naciskasz -
tym trudniej
uzyskasz.
sensual21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 09:32   #19
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Na pewno dobre BCAA pomoże Ci w szybszej regenerecji. Szybko odczujesz różnicę.Łykasz bezpośrednio przed treningiem dawkę podaną na opakowaniu.Po treningu już nie bierzemy BCAA

Na stawy jest sporo preparatów,na pewno coś dla siebie wybierzesz.Mi pomagał preparat 4Flex,ale brałam go przed bieganiem,bo na siłowni to nie mam problemu ze stawami,tylko przy biegach mi dokuczały
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 09:26   #20
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Patrzcie dziewczęta na skład tych odżywek. O ile czyste BCAA w postaci tabsów jest w miarę ok, ale odżywki białkowe często mają dużo shitów w środku. Rozróżniajcie białko serwatkowe od izolatu biała serwatki. Białko serwatkowe posiada do 80% białka, reszta to cukry, tłuszcze i itd. Izolaty mają najczęściej powyżej 90% białka.
No i paczcie na cukry. Laktoza ok, ale ostatnio szukałam odżywki bez sukralozy. Jak już jej nie bylo, to znalazłam acesulfamK i aspartam. Uwierzcie mi, że lepiej kupić czysty izolat i samemu robić shejki dodając własne owoce i słodziki niż kupować smakowe z całą listą mendelejewa...

Edytowane przez Hankaak
Czas edycji: 2017-02-08 o 13:14
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 12:11   #21
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Dlatego ja wolę białko z pożywienia niż syntetyczne.Nigdy nie wiadomo czym jest podsypane
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:16   #22
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Dlatego ja wolę białko z pożywienia niż syntetyczne.Nigdy nie wiadomo czym jest podsypane
Ja też wolę, niestety, czasami muszę po nie sięgnąć, gdyż moje zapotrzebowanie obecnie jest na tyle duże, że staję się powoli niewolnikiem własnej kuchni. A nie o to chodzi, by moje życie wyglądało tak: praca -> zakupy (poszukiwanie dobrej jakości produktów białkowych czyli drobiu, nabiału i itd) -> kuchnia -> trening -> kuchnia -> sen -> kuchnia -> praca...
Nie suplementuję się codziennie. Sięgam rzadko, no ale...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 15:40   #23
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Wiesz,ja też suple ograniczam do minimum.Ale i z jedzeniem jakoś specjalnie nie przesadzam. W końcu nie szykuję się do zawodów,tylko ćwiczę rekreacyjnie,dla zdrowia,sylwetki i lepszego samopoczucia
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 17:19   #24
wiewiorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 44
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Mówi się że od białka ma się nie oczekiwać dobrego i rozpuszczania ale ja nie polecam tych bardzo tanich, bardzo ciężko się rozpuszczają w wodzie i smak czekoladowy np w cale nie jest taki czekoladowy. Z trec-a są dobre smaki i dobrze się i szybko rozpuszczają
wiewiorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 05:24   #25
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez wiewiorek27 Pokaż wiadomość
Mówi się że od białka ma się nie oczekiwać dobrego i rozpuszczania ale ja nie polecam tych bardzo tanich, bardzo ciężko się rozpuszczają w wodzie i smak czekoladowy np w cale nie jest taki czekoladowy. Z trec-a są dobre smaki i dobrze się i szybko rozpuszczają
W ogóle odżywki smakowe to jest jedna wielka porażka i zuo. U wielu producentów, którzy wypuszczają smaki saute widać w składzie, że produkty wzbogacane smakiem mają o wiele dłuższą listę mendelejewa w rozpisce, niż właśnie te saute, czyste, bezsmakowe. Zawsze z tego powodu unikałam smakowych. Wolę sobie sama wrzucić banana czy kakao do koktajlu i wychodzi się na tym lepiej...
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 07:30   #26
Balbione
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez Hankaak Pokaż wiadomość
W ogóle odżywki smakowe to jest jedna wielka porażka i zuo. U wielu producentów, którzy wypuszczają smaki saute widać w składzie, że produkty wzbogacane smakiem mają o wiele dłuższą listę mendelejewa w rozpisce, niż właśnie te saute, czyste, bezsmakowe. Zawsze z tego powodu unikałam smakowych. Wolę sobie sama wrzucić banana czy kakao do koktajlu i wychodzi się na tym lepiej...
Bezsmakowe białko? To takie istnieją? Byłam pewna że wszystkie mają jednak jakiś smak
Balbione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 08:54   #27
kruza11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Jest białko "bezsmakowe" - naturalne, które zdecydowanie odradzam :P

ja biorę kreatynę rano, bcaa w trakcie treningu oraz bialko po treningu.

Polecam firmę Universal-nieco droga, ale ich ceny idą w parze z jakością Najsmaczniejsze białka są z firmy Superior14
kruza11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:27   #28
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez Balbione Pokaż wiadomość
Bezsmakowe białko? To takie istnieją? Byłam pewna że wszystkie mają jednak jakiś smak
Proszkowe najczęściej mają smak, bo ich zaletą jest zrobienie szybko koktajlu. Wszelkie tabsy natomiast są już np. bezsmakowe.
Istnieją ponadto na rynku izolaty białka serwatkowego, hydrolizaty i czyste białko serwatkowe bez wszelkich udziwnień smakowych i dodatków zbędnych cukrów. Minusem ich jest to, że niestety, jakbyś chciała zrobić sobie koktajl odżywka+woda/mleko to będzie miało najprawdopodobniej ohydny smak. Ale jak sama skomponujesz przy użyciu blendera koktajl z własnymi owocami - to już jest smaczne. I przede wszystkim - nie masz w tym chemii. Zaczynając od kilku cukrów w tym sukralozy i aspartamuK, aromaty - często sztuczne, kończąc na tym, że kiedyś w jakimś znalazłam proszek do pieczenia...

Cytat:
Napisane przez kruza11 Pokaż wiadomość
Jest białko "bezsmakowe" - naturalne, które zdecydowanie odradzam :P

ja biorę kreatynę rano, bcaa w trakcie treningu oraz bialko po treningu.

Polecam firmę Universal-nieco droga, ale ich ceny idą w parze z jakością Najsmaczniejsze białka są z firmy Superior14
Jakbyś wiedziała, kreatyna jest pochodną żelatynową, która w żołądku jest denaturyzowana przez kwasy żołądkowe, wiec tak naprawdę - żywieniowo jest to pic i fotomontaż zażywanie wszelkich kreatynowych odżywek, niezależnie czy na siłę czy na ładną skórę/włosy.
Ponadto jak już reklamujesz jakieś odżywki, to niech faktycznie mają jakościowo dobry skład, bo patrząc z czego ów odżywki są złożone, to można się za głowę chwycić... stearynian potasu, naturalne i sztuczne aromaty i cała inna lista mendelejewa...
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...

Edytowane przez Hankaak
Czas edycji: 2017-03-23 o 09:36
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 12:08   #29
kruza11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

okej - to proszę podaj przykłady takich, które są według Ciebie lepsze ja niczego nie reklamuje, mówię, co biorę.
chyba Ci się nieco pomyliła kreatyna z keratyną - ta pierwsza nie ma nic wspólnego z ładnymi włosami ?!
idąc dalej Twoim ubogim tokiem myślenia - osiągasz lepsze efekty na siłowni negując i krytykując kogoś, kto bierze jakiekolwiek odżywki, czy mi się tylko wydaje?
a o budowie kreatyny, radzę nieco poczytać, w sumie to o żelatynie tez
kruza11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 13:44   #30
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez kruza11 Pokaż wiadomość
osiągasz lepsze efekty na siłowni negując i krytykując kogoś, kto bierze jakiekolwiek odżywki, czy mi się tylko wydaje?
Wydaje Ci się i dorabiasz teorie, do których palca nie przyłożyłam.
Co do odżywek: uważam, że warto sięgać po jaknajbardziej czyste białka bez zbędnych chemii i itd. szczególnie że większość z nas nie trenuje po to by być kulturystą. Mają być uzupełnieniem protein i poszczególnych aminokwasów.
Sama od czasu do czasu sięgam po czyste hydrolizaty i izolaty z MyProtein, bez smaku, w składzie tylko białko i ewentualnie lecytyna sojowa. W smakowych masz już dodatki, choć jeszcze nie jest taka najgorsza, bo kończy się tylko na barwniku i aromacie w większości przypadków no i cukry w postaci sukralozy, ale nikt nikomu nie nakazuje wcinać smakowych. Nie ma żadnych sorbinianów, glutaminianów i itd. Nie wiem jak w mieszankach typu śniadanie czy gotowe koktalje to wygląda, bo te mnie nigdy nie interesowały. Ale można jeść coś z krótką listą składu? Można.
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-29 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.