co to za kwiaty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 13:56   #1
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186

co to za kwiaty?


Hej dziewczyny. Pomagam mojej przyjaciółce w przygotowaniach do ślubu. Jesteśmy na etapie poszukiwania bukietu ślubnego i znalazłyśmy coś takiego- ale nie mamy pojęcia co to są za kwiaty. Pomóżcie jak wiecie i jak macie zdjęcia bukietów z takimi kwiatami to też podrzućcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg black-and-white-wedding-flowers2.jpg (24,3 KB, 157 załadowań)
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 14:24   #2
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: co to za kwiaty?

Wydaje mi się że to są białe maki...

Tu masz również z makami bukiety, tylko że mieszane kompozycje.
http://www.prettywedding.pl/letnie-b...lubne-z-makow/
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 14:27   #3
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: co to za kwiaty?

To są ANEMONY.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Tutaj masz trochę inspiracji z anemonami:
http://make-your-wedding.blogspot.co...y-anemony.html
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 14:32   #4
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
To są ANEMONY.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Tutaj masz trochę inspiracji z anemonami:
http://make-your-wedding.blogspot.co...y-anemony.html
A to tych nie znałam
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 15:38   #5
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
A to tych nie znałam

Ja też pierwsze słyszę

Dzięki dziewczyny

A orientujecie się może jak z ich trwałością?
A w ogóle co o nich sądzicie? Znacie jeszcze jakieś czarno- białe kwiaty?

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
To są ANEMONY.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Tutaj masz trochę inspiracji z anemonami:
http://make-your-wedding.blogspot.co...y-anemony.html
o jaaaa! Piękne!
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:28   #6
ula27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: co to za kwiaty?

przede wszystkim anemony to kwiaty sezonowe. Więc najpierw się trzeba dowiedzieć czy w tym czasie co twoja koleżanka ma ślub są one dostępne ( z tego co pamiętam to wiosną) A czarno białe są też np. alstromerie
ula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:11   #7
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: co to za kwiaty?

anemony dostepne sa w lutym. trwalosc - zerowa. rano kupujesz w paku wieczorem sa przekwitniete. u nas w kwiaciarni mega je odradzamy. piekne ale zerowa trwalosc
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 23:32   #8
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3794933 6]anemony dostepne sa w lutym. trwalosc - zerowa. rano kupujesz w paku wieczorem sa przekwitniete. u nas w kwiaciarni mega je odradzamy. piekne ale zerowa trwalosc[/QUOTE]


Ślub w czerwcu cholera a już tak się na nie zajawiłyśmy

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ula27 Pokaż wiadomość
przede wszystkim anemony to kwiaty sezonowe. Więc najpierw się trzeba dowiedzieć czy w tym czasie co twoja koleżanka ma ślub są one dostępne ( z tego co pamiętam to wiosną) A czarno białe są też np. alstromerie
Zrobilam właśnie przegląd grafiki u wujka google i nie urzekają... Ale bardzo dziękuję
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 08:34   #9
morasiek
Raczkowanie
 
Avatar morasiek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 100
Dot.: co to za kwiaty?

Ja planuje anemony na bukiet ślubny i znajoma kwiaciarka powiedziała, że anemony są bardzo trwałe. Ponoć prędzej zaczną im łodyżki pleśnieć niż łebki zwiędną.
morasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:41   #10
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: co to za kwiaty?

Moja koleżanka miała anemony na ślubie pod koniec września. Jak wchodziła do kościoła to były piękne, ale jak już wychodziła to były "zdechłe" (co zauważyłam dopiero na zdjęciu na jej fejsie)
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:50   #11
ula27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: co to za kwiaty?

tulipany też można dostać w lipcu, ale są wtedy bardzo słabe. Tak samo może być z anemonami. W czasie kiedy jest na nie sezon mogą być bardzo trwałe a poza sezonem liche. Dlatego najlepiej pytać kogoś kta ma duże doświadczenie z tymi kwiatami. Ale w czerwcu ja bym ich nie polecała
ula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 12:13   #12
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: co to za kwiaty?

Ciekawe te kwiaty !! takich jeszcze nie widziałam widzę, że różne opinie na temat ich trwałości....może po prostu trzeba popytac po kilku porządnych kwiaciarniach .
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 17:46   #13
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: co to za kwiaty?

Jesli chodzi o bialo czarne kwiaty moge polecic ornitogallum. one predzej uschna niz zwiedna. tyle ze drobniutkue kwiatyi trzeba sie udziubac z nimi. nie wiem c czemu powiedziano ze anemony to sa trwale kwiaty bo wystarczy znac gatunek zeby wiedziec ze sa mega nietrwale. ja jakoflorysta - nie polecam.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:05   #14
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3796676 8]Jesli chodzi o bialo czarne kwiaty moge polecic ornitogallum. one predzej uschna niz zwiedna. tyle ze drobniutkue kwiatyi trzeba sie udziubac z nimi. nie wiem c czemu powiedziano ze anemony to sa trwale kwiaty bo wystarczy znac gatunek zeby wiedziec ze sa mega nietrwale. ja jakoflorysta - nie polecam.[/QUOTE]

A jak z ich dostępnością w kwiaciarniach w czerwcu? czy wariant kolorystyczny bialo-czarny jest popularny czy trzeba się za nimi nachodzić? i jak wygląda to cenowo. Bardzo mi się spodobały:
http://zojalitwin.wordpress.com/tag/...m-saundersiae/
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:21   #15
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: co to za kwiaty?

sa z importu, na gieldzie sa przez wiekszosc roku. w kwiaciarni "na stanie" moga byc doniczkowe, ale jesli zamowicie z nich wiazanke to spokojnie powinna zostac zrobiona. bialo-czarne to jedyna inna odmiana kolorystyczna poza pomaranczem/zolcia
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 21:39   #16
paula62
Raczkowanie
 
Avatar paula62
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 145
Dot.: co to za kwiaty?

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3796676 8]Jesli chodzi o bialo czarne kwiaty moge polecic ornitogallum. one predzej uschna niz zwiedna. tyle ze drobniutkue kwiatyi trzeba sie udziubac z nimi. nie wiem c czemu powiedziano ze anemony to sa trwale kwiaty bo wystarczy znac gatunek zeby wiedziec ze sa mega nietrwale. ja jakoflorysta - nie polecam.[/QUOTE]


Zgadzam się, w zeszłym roku byłam na weselu gdzie Panna młoda miała te same kwiaty niestety po kilku godzinach były nie do odratowania....
paula62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:53   #17
clara099
Raczkowanie
 
Avatar clara099
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 331
Dot.: co to za kwiaty?

na moje są to anemony. nietrwałe są.
a tutaj mała ściągawka kwiatowa
Ściągawka kwiatowa
na pewno przyda się przyszłym pannom młodym
clara099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:03   #18
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez clara099 Pokaż wiadomość
na moje są to anemony. nietrwałe są.
a tutaj mała ściągawka kwiatowa
Ściągawka kwiatowa
na pewno przyda się przyszłym pannom młodym
Juz wiemy juz wiemy dzięki, ściągawka na pewno się przyda
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:44   #19
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez 1989emilia Pokaż wiadomość
A orientujecie się może jak z ich trwałością?
to są zawilce, mam je w ogrodzie Nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że są nietrwałe (może już długo w kwiaciarni stały?) te ścięte w ogrodzie trzymają się we flakonie spokojnie tydzień muszą rosnąć w cieniu, podobnie flakon nie może stać w słońcu.

mam dwa gatunki, zawilce wieńcowe (to te, które są w bukiecie na 1 zdjęciu), mam białe, czerwone i chabrowe z czarnym środkiem. Kwitną mi pod koniec kwietnia, jak jest dłużej zimno to w maju.
Drugi gatunek to zawilec japoński, jest odrobinę mniejszy i ma żółty środek, rośnie za to na dużym krzaku i kwiatów ma na prawde sporo kwitnie od czerwca do końca września. Płatki mojego są z zewnątrz liliowe, w środku niemal białe.

też planuje je w swoim bukiecie i nie mam obaw, że będą wyglądać pięknie i będą trwałe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zawilec_wiencowy_anemone.jpg (91,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 200px-Anemone_coronaria_L_1.jpg (11,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zawilec-japonski.jpg (50,1 KB, 4 załadowań)
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 10:18   #20
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: co to za kwiaty?

poza tym nie raz spotkałam się z opinią, że trzeba te kwiaty sprowadzać z Holandii, co też jest nieprawdą W naszym klimacie całkiem dobrze sobie radzą, być może komuś się przyda ta informacja, że zawilec japoński to bylina wieloletnia, co roku powtarza kwitnienie z coraz większa liczbą kwiatów, szybko się rozrasta, moja ma już ok 1,3m wysokości i ok 2 m szerokości (pare lat temu była jednolistkową sadzonką) . Natomiast te pojedyncze wieńcowe sadzi się jak tulipany z cebul, jak ktoś ma wątpliwości czy zamawiać te kwiaty z holandii to lepiej już posadzić u siebie będą kwitły co roku i zawsze można ściąć świeże. Sama stawiam na bukiety z kwiatów ogrodowych, bo chcę aby co roku kwitnąc przypominały mi ten dzień
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:42   #21
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
to są zawilce, mam je w ogrodzie Nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że są nietrwałe (może już długo w kwiaciarni stały?) te ścięte w ogrodzie trzymają się we flakonie spokojnie tydzień muszą rosnąć w cieniu, podobnie flakon nie może stać w słońcu.

mam dwa gatunki, zawilce wieńcowe (to te, które są w bukiecie na 1 zdjęciu), mam białe, czerwone i chabrowe z czarnym środkiem. Kwitną mi pod koniec kwietnia, jak jest dłużej zimno to w maju.
Drugi gatunek to zawilec japoński, jest odrobinę mniejszy i ma żółty środek, rośnie za to na dużym krzaku i kwiatów ma na prawde sporo kwitnie od czerwca do końca września. Płatki mojego są z zewnątrz liliowe, w środku niemal białe.

też planuje je w swoim bukiecie i nie mam obaw, że będą wyglądać pięknie i będą trwałe
Czyli zawilce to to samo co anemony tak?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Sama stawiam na bukiety z kwiatów ogrodowych, bo chcę aby co roku kwitnąc przypominały mi ten dzień

Dobra myśl! Ale sama chcesz zrobić bukiet czy oddasz kwiaty w ręce florystki?
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie

Edytowane przez 1989emilia
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:50
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:23   #22
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: co to za kwiaty?

anemony to po prostu angielska nazwa naszych zawilców wyobraź sobie polne zawilce, te pod ochroną, których u nas pełno. Są drobniutkie, ale łodyżki mają dość mocne. Te ogrodowe sprawiają wrażenie równie delikatnych płatków, ale są mocne, uwierz mi

bukiety będę robić sama, zarówno swoją wiązankę jak i bukiety do dekoracji stołów w gąbkach. W planach mam pomieszać róże ogrodowe i dzikie, zawilce i może białe słoneczniki miniaturki, jeszcze nie ustaliłam dokładnie ale chcę aby było kolorowo. Zastanawiam się nad wkomponowaniem jeszcze poziomek, których też mam sporo. Kwiatami się nie martwię bo mam z czego wybierać, ślub za rok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg imagesmbg.jpg (8,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rustic-farm-wedding-bouquet-ideas.jpg (37,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg strawberries.jpg (59,1 KB, 19 załadowań)
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 14:34   #23
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
anemony to po prostu angielska nazwa naszych zawilców wyobraź sobie polne zawilce, te pod ochroną, których u nas pełno. Są drobniutkie, ale łodyżki mają dość mocne. Te ogrodowe sprawiają wrażenie równie delikatnych płatków, ale są mocne, uwierz mi
Dobrze wiedzieć!

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
bukiety będę robić sama, zarówno swoją wiązankę jak i bukiety do dekoracji stołów w gąbkach. W planach mam pomieszać róże ogrodowe i dzikie, zawilce i może białe słoneczniki miniaturki, jeszcze nie ustaliłam dokładnie ale chcę aby było kolorowo. Zastanawiam się nad wkomponowaniem jeszcze poziomek, których też mam sporo. Kwiatami się nie martwię bo mam z czego wybierać, ślub za rok
Ja bym się nie odważyła ale to dlatego, że nie mam pojęcia o kwiatach i nie mam do nich ręki
A pomysł z poziomkami bardzo pomysłowy i odważny. Nie słyszałam jeszcze nigdy o czymś takim. A nie myślałaś o tym, że taka poziomka może łatwo się zgnieść i poplamić Ci suknię?
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 15:45   #24
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: co to za kwiaty?

o poziomki się nie martwię, sprawdzałam już ich wytrzymałość wielokrotnie nie plamią też nie widziałam żadnego bukietu z nimi, a przeszukałam wiele blogów i grafiki google w różnych językach
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:40   #25
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: co to za kwiaty?

[QUOTE=fusiacola;38848552]anemony to po prostu angielska nazwa naszych zawilców wyobraź sobie polne zawilce, te pod ochroną, których u nas pełno. Są drobniutkie, ale łodyżki mają dość mocne. Te ogrodowe sprawiają wrażenie równie delikatnych płatków, ale są mocne, uwierz mi


Uratowalas moja upadła nadzieje,właśnie marzą mi sie te kwiaty do bukietu -są bardzo nietypowe i oryginalne)
Zazdroszczę ze ślub za rok,mój w czerwcu i jeszcze tyle przed nami.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 20:39   #26
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: co to za kwiaty?

A ja mam jedno pytanie - poszukuję własnie takiej odmiany zawilców - białych z czarnym środkiem do mojego ogrodu. Mam wersje fioletową, mam wersję nomen omen 'Bride', ale ona jest biała z zielono-żółtym środkiem. Zależy mi konkretnie na tej odmianie, może któraś z florystek orientuje się jak się nazywa?

BTW ja też marzę o nich do swojego ślubu - dokładniej albo one, albo lawenda, albo wrzos. Szkoda tylko, że ślub w grudniu
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:54   #27
agajanta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 399
GG do agajanta Send a message via Skype™ to agajanta
Dot.: co to za kwiaty?

Czy wiecie co to moze za kawiaty chodzi mi o te ktore wygladaja jak roze nie wiem czy to roza i te tuz za nimi z pakami

http://www.lidl.pl/static_content/li...62731_01_b.jpg

juz wiem gardenia

Edytowane przez agajanta
Czas edycji: 2013-03-06 o 18:15
agajanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:11   #28
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez agajanta Pokaż wiadomość
Czy wiecie co to moze za kawiaty chodzi mi o te ktore wygladaja jak roze nie wiem czy to roza i te tuz za nimi z pakami

http://www.lidl.pl/static_content/li...62731_01_b.jpg

juz wiem gardenia
Ładne!!
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 21:18   #29
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: co to za kwiaty?

[QUOTE=sol11;39328605]
Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
anemony to po prostu angielska nazwa naszych zawilców wyobraź sobie polne zawilce, te pod ochroną, których u nas pełno. Są drobniutkie, ale łodyżki mają dość mocne. Te ogrodowe sprawiają wrażenie równie delikatnych płatków, ale są mocne, uwierz mi


Uratowalas moja upadła nadzieje,właśnie marzą mi sie te kwiaty do bukietu -są bardzo nietypowe i oryginalne)
Zazdroszczę ze ślub za rok,mój w czerwcu i jeszcze tyle przed nami.
Ciekawostka - polska nazwa "naszych" zawilców to konopki (: Stąd popularne nazwisko "Konopka".
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 12:26   #30
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: co to za kwiaty?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
anemony to po prostu angielska nazwa naszych zawilców wyobraź sobie polne zawilce, te pod ochroną, których u nas pełno. Są drobniutkie, ale łodyżki mają dość mocne. Te ogrodowe sprawiają wrażenie równie delikatnych płatków, ale są mocne, uwierz mi
A to ciekawe nasze zawilce wydają się o wiele mniejsze niż anemony i nie oddają takie samego uroku. Ale to moje wrażenia nie widziałam ich na żywo .....
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-15 15:07:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.