Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 15:35   #211
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czesc, znalazlam taka liste filtrow mineralnych ktore nie zawieraja nano-czasteczek i nie biela. Nie wiem ktore z nich mozna tu kupic, przynajmniej Lavere tak. Inne moze na Ebayu ?

UV Natural Sunscreen (5.29 oz, $33.50; uvnaturalusa.com). It has a 30+ SPF and it's active ingredient is zinc oxide. It was found to be highly absorbable, but a bit oily.

Lavera Family Sun Spray (6.6 oz., $26.50; lavera.com). This one was the editor's pick. It has an SPF of 15 and it also received the highest absorbability rating. It's active ingredient is titanium dioxide.

Lotus Moon Sage Sun Protective Creme (2 oz, $32; lotusmoon.biz). Made with both titanium dioxide and zinc oxide. It has an SPF of 25 and is easy to apply. It is pretty absorbable, but not as much as the two listed above.

Erbaviva Sunscreen (4 oz., $28; erbaviva.com). Has an SPF of 15 and is made with titanium dioxide. It is noted to have a fresh herbal scent. Ranked in the middle for absorbability.

Alba Botanica Fragrance Free Mineral Sunscreen(4 oz., $9.95; albabotanica.com). This one has an 18 SPF and is made with titanium dioxide. It's also middle of the road for absorbability.

Nature's Gate Mineral Sunblock (4 oz, $9.49; natures-gate.com). With an SPF of 20 this titanium dioxide and zinc oxide sunscreen is one of the least absorbable on the least.

Jason SunBrellas Mineral Based Physical Sunblock(4 oz, $14; jason-natural.com). It has a higher SPF of 30 and contains both titanium dioxide and zinc oxide. Like Nature's Gate Mineral Sunblock, this one also has a poorer absorbability rating.

Zrodlo: http://www.vibrantglow.com/2008/07/c...sunscreen.html
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 14:05   #212
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja akurat zamierzam wkrótce kupić sobie to cudo. Bez filtrów chemicznych, bez alkoholu, bez propylene glicol. Jak dla mnie "rewela"
Bioderma Photoderm Mineral spf50+
http://www.bioderma.com/pl/produkty/...stics/866.html
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 09:19   #213
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czytałaś recenzje tej rewelacji w KWC? Myślę, że warto zaopatrzyć się w próbki.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 10:52   #214
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czytałam, i są mocno negatywne, ale tam są tylko dwie wypowiedzi. Próbka to dobra sugestia, dziękuję
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:10   #215
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Wydają się wiarygodne. Opisują cechy charakterystyczne dla filtrów mineralnych, czyli pobielenie jak po wysmarowaniu się maścią cynkową. Nie miałam styczności z tym kremem, ale z z filtrami chemicznymi Biodermy tak i nawet one nie są bezbarwne, nawet zachwalany Photoderm dla trądzikowców. To bardzo mało prawdopodobne, by udało się im stworzyć krem o tak dużym wskaźniku ochrony i doskonałych walorach użytkowych.
Życzę owocnych poszukiwań odpowiedniego dla Ciebie kremu i czekam na opinie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 13:06   #216
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Szukam filtru mineralnego, bo jakoś mnie chemiczne odstraszają....na razie, jako że używam maseczki aspirynowej, zużywam też mój letni zakup, Sun Expert 50+ ,Eveline. Ma filtr mineralny i chemiczny i swoje zadanie spełnia, jest niezły, jednak wolałabym "złowić" coś mineralnego w 100%. Jeszcze wypróbuję Avene i SVR
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 12:07   #217
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

No, już znalazłam coś co mi odpowiada. Kupione, używam, bardzo mi pasuje. Wklejam skład i opinię z wątku analiz.

Cytat:
Napisane przez paulownia
Witam i proszę uprzejmie o analizę tego oto kremu. Ciekawi mnie przede wszystkim czy aby na pewno nie ma - jak zapewnia producent - filtrów chemicznych i czy nada się jako krem pod makijaż.

Krem ochronny dla dzieci na słońce SPF 30 (Kolastyna)

Opis producenta:
Przebadany klinicznie krem ochronny na słońce zapewni Twojemu dziecku doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, nawet w pochmurny dzień. Zamiast filtrów chemicznych zawiera filtry mineralne, które tworzą skuteczną warstwę ochronną, nie wnikając w skórę. Krem pozbawiony jest wszelkich barwników oraz alkoholu, a specjalnie stworzona kompozycja zapachowa nie zawiera składników uczulających.


Skład: Skład: Aqua, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Diethylhexyl Carbonate, Ethylhexyl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Trimethoxycaprylylsilane, Cetyl Dimethicone, Isostearic Acid, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.


nie widzę tu żadnych filtrów chemicznych. pogrubione to delikatne emolienty stosowane często w produktach dla dzieci. kilka odmian silikonów (zielone)- zmniejszą tłustość kremu, wytwarzany film nie będzie tworzył grubej błonki na skórze. związki niebieskie to izoparafiny, które pozostają na skórze i bardzo silnie ograniczają z niej ucieczkę wody. jest też troszkę witaminek, łagodząca allantoina.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 01:02   #218
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
kompakt Biodermy

Czy ktoś zetknął się z kompaktem Biodermy z linii Photoderm?

Wg opisu przeznaczony dla osób, które nie tolerują filtrów chemicznych. W w 10 % mineralny, SPF 50+, dostępny w dwóch odcieniach. To chyba jakaś nowość, bo nie ma go na stronie producenta, podobnie jak suplementów z likopenem i mgiełki samoopalającej w aerozolu.

(zdjęcie zapożyczone z aukcji apteki Gemini)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 11:27   #219
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Mam próbkę Biodermy mienralnej 50+ fluide solaire, dla mnie tragedia jak inne biodermy mnie uczulił
Czy jest coś mineralnego, co nie wysusza? Mam w tej chwili strasznie suchą skórę. No i widzę, że mają w składach silikony, czego nie lubię.
Lavera z kolei ma wyciąg z drożdży, a mam uczulenie na obecna w nich B12, więc nie mam ochoty ryzykować.
Jest jakaś rada?
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:39   #220
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

A jak z kolorem ? Bardzo bieli ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 14:58   #221
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

jakby ktos mial watpliwosci to dzisiaj bylam u dermatologa i powiedziala ze filtry mineralne sa zdecydowanie lepsze od chemicznych, ale niestety ciezkie. polecala mi wlasnie svr compact lub bioderme max compakt. bioderme probowalam w aptece i na rece byla dosc ciemna(jasniejszy kolor), jednak po jakims czasie bardziej sie wtopila i nie starla mimo ze na nalozylam na przegub dloni. dodam ze mam bardzo jasna karnacje. acha i mowila ze nie ma takiej ogromnej roznicy miedzy 30 a 50 i ze 30 tez jest dobra ochrona. no to tyle). chcialam przedstawic opinie lekarza
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 23:06   #222
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
chcialam przedstawic opinie lekarza
Trzeba wziąc pod uwagę, że co lekarz to inne opinie i nie tylko w tej sprawie myślę, że na zasadzie prób i błędów każda osoba musi te rady brać pod uwagę plus swoje odczucia
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:26   #223
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Trzeba wziąc pod uwagę, że co lekarz to inne opinie i nie tylko w tej sprawie myślę, że na zasadzie prób i błędów każda osoba musi te rady brać pod uwagę plus swoje odczucia
to dobry dermatolog. jakby kazdy sie leczyl tylko na wlasna reke, metoda prob i bledow, to krazylo by o wiele wiecej bzdur niz teraz. jednemu bardziej pasuja chemiczne filtry , a inni ich nie toleruja, ale zdecydowanie zdrowsze sa te mineralne, bo odbijaja zamiast pochlaniac.

a dzisiaj porownywalam compacty biodermy i svr(tu jest wybor dla cery tlustej i suchej), przy narecznych probach svr jest zdecydowanie jasniejsze od biodermy i ladnie sie wtapia(mowie o jasniejszych wersjach). bioderma jest ciezsza i na tlusta skore bym nie ryzykowala.
testowalam tez svr mineralne 50 z kolorem( svr 50 ecran teinte 100% mineral) i nie jest zle. nie splynal w tym upale, nalozylam sporo i tylko lekka maska wyszla(ale uzywam podkladow mineralnych wiec dla mnie maska to cos co nawet odrobine widac na twarzy). zobacze jak dalej bedzie sie sprawowal.nie wysypalo mnie po nim.w porownaniu do innych mineralnych to rewelacja jak dla mnie. mam cere tlusta i tradzikowa, a nawet po paru godzinach nie swiecilam sie jak latarnia a to juz sukces

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-07-22 o 19:28
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 22:08   #224
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
to dobry dermatolog. jakby kazdy sie leczyl tylko na wlasna reke, metoda prob i bledow, to krazylo by o wiele wiecej bzdur niz teraz. jednemu bardziej pasuja chemiczne filtry , a inni ich nie toleruja, ale zdecydowanie zdrowsze sa te mineralne, bo odbijaja zamiast pochlaniac.

a dzisiaj porownywalam compacty biodermy i svr(tu jest wybor dla cery tlustej i suchej), przy narecznych probach svr jest zdecydowanie jasniejsze od biodermy i ladnie sie wtapia(mowie o jasniejszych wersjach). bioderma jest ciezsza i na tlusta skore bym nie ryzykowala.
testowalam tez svr mineralne 50 z kolorem( svr 50 ecran teinte 100% mineral) i nie jest zle. nie splynal w tym upale, nalozylam sporo i tylko lekka maska wyszla(ale uzywam podkladow mineralnych wiec dla mnie maska to cos co nawet odrobine widac na twarzy). zobacze jak dalej bedzie sie sprawowal.nie wysypalo mnie po nim.w porownaniu do innych mineralnych to rewelacja jak dla mnie. mam cere tlusta i tradzikowa, a nawet po paru godzinach nie swiecilam sie jak latarnia a to juz sukces
Pięknie się to wszystko rysuje w teorii, ale rzeczywistość nie przedstawia się tak różowo, bo żeby uzyskać wysoką ochronę i dobre właściwości aplikacyjne stosuje się nanocząsteczki. W Sieci jest trochę informacji na temat możliwej lub udowodnionej ich szkodliwości. Od jakiegoś czasu nie ma też w rejestrze filtrów przeciwsłonecznych tlenku cynku i w tej funkcji nie może stosowany (może być użyty, np. jako pigment). Jest jeszcze sprawa wolnych rodników generowanych przez filtry. Ja nie potrafię ocenić bezpieczeństwa i technologii zastosowanej w konkretnym kosmetyku, więc trudno mi cokolwiek wartościować.

Jeśli chodzi o kompakty, to wydaje mi się, że Avene ma nową formułę. Na ulotkach wszystkich produktów tej firmy jest informacja o dozowania, jeśli dobrze pamiętam, to ten dziesięciogramowy kompakt ma wystarczyć na 30 aplikacji.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 22:33   #225
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Pięknie się to wszystko rysuje w teorii, ale rzeczywistość nie przedstawia się tak różowo, bo żeby uzyskać wysoką ochronę i dobre właściwości aplikacyjne stosuje się nanocząsteczki. W Sieci jest trochę informacji na temat możliwej lub udowodnionej ich szkodliwości. Od jakiegoś czasu nie ma też w rejestrze filtrów przeciwsłonecznych tlenku cynku i w tej funkcji nie może stosowany (może być użyty, np. jako pigment). Jest jeszcze sprawa wolnych rodników generowanych przez filtry. Ja nie potrafię ocenić bezpieczeństwa i technologii zastosowanej w konkretnym kosmetyku, więc trudno mi cokolwiek wartościować.

Jeśli chodzi o kompakty, to wydaje mi się, że Avene ma nową formułę. Na ulotkach wszystkich produktów tej firmy jest informacja o dozowania, jeśli dobrze pamiętam, to ten dziesięciogramowy kompakt ma wystarczyć na 30 aplikacji.
bran Boze nie mowie fizyczne super, a chemiczne ble. pewnie masz racje, ale skoro dobry lekarz mowi mi ze bezpieczniejsze sa mineralne to wole go posluchac.

na avene tez patrzylam i sa chyba jeszcze ciezsze od tych pozostalych.. ciekawi mnie jeszcze la roche posay, barwiony fluid, pol na pol chem- mineral. nie wiem jak tlustej cerze sie spisze i czy nie zapcha..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 00:40   #226
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
to dobry dermatolog. jakby kazdy sie leczyl tylko na wlasna reke, metoda prob i bledow, to krazylo by o wiele wiecej bzdur niz teraz. jednemu bardziej pasuja chemiczne filtry , a inni ich nie toleruja, ale zdecydowanie zdrowsze sa te mineralne, bo odbijaja zamiast pochlaniac.
A cóż to za argument, że to dobry lekarz? każdy lekarz ma swoich przeciwników i zwolenników, ideału, który każdemu pasuje to chyba jeszcze na tym świecie nie ma? Ja mam trądzik różowaty od ponad dekady i gdybym leczyła sie według tego, co mi radzili lekarze to z pewnościa miałabym cerę w innym stanie niż mam. Każdy kto ma rozum, chęc i potrzebe wiedzy w danym interesującym go temacie i dostęp do neta może poczytać mnóstwo wszelkich publikacji, w róznych językach i porównac to ze swoimi potrzebami i efektami u siebie. Gdyby wszystkim pasowało to samo to nie potrzebne byłoby np. KWC.
Ja filtrów chemicznych nie znosze i mi kompletnie nie pasują, ale nie powiedziałabym komus, że ma ich nie stosować. Skoro są dwa rodzaje ich to jest wybór i tyle.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:40   #227
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
A cóż to za argument, że to dobry lekarz? każdy lekarz ma swoich przeciwników i zwolenników, ideału, który każdemu pasuje to chyba jeszcze na tym świecie nie ma? Ja mam trądzik różowaty od ponad dekady i gdybym leczyła sie według tego, co mi radzili lekarze to z pewnościa miałabym cerę w innym stanie niż mam. Każdy kto ma rozum, chęc i potrzebe wiedzy w danym interesującym go temacie i dostęp do neta może poczytać mnóstwo wszelkich publikacji, w róznych językach i porównac to ze swoimi potrzebami i efektami u siebie. Gdyby wszystkim pasowało to samo to nie potrzebne byłoby np. KWC.
Ja filtrów chemicznych nie znosze i mi kompletnie nie pasują, ale nie powiedziałabym komus, że ma ich nie stosować. Skoro są dwa rodzaje ich to jest wybór i tyle.
nie mowie nikomu co ma stosowac, kazdy ma wlasny rozum. chcialam przedstawic zdanie porzadnego lekarza.jezeli ukonczylas medycyne to mozesz z nim dyskutowac. wspolczuje ze nie znalazlas lekarza, moja mama tez ma rozowaty i leczy sie u tego samego dermatologa co ja z calkiem dobrym skutkiem. zadne publikacje nie zastapia wiedzy doswiadczonego lekarza. skonczmy ta dyskusje.

acha, a svr 50 ecran teinte 100% mineral chyba jednak mnie zapycha . jest tez dosc ciezki. nie wyobrazam sobie codziennie sie nim smarowac
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 15:04   #228
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie mowie nikomu co ma stosowac, kazdy ma wlasny rozum. chcialam przedstawic zdanie porzadnego lekarza.jezeli ukonczylas medycyne to mozesz z nim dyskutowac. wspolczuje ze nie znalazlas lekarza, moja mama tez ma rozowaty i leczy sie u tego samego dermatologa co ja z calkiem dobrym skutkiem. zadne publikacje nie zastapia wiedzy doswiadczonego lekarza. skonczmy ta dyskusje.

acha, a svr 50 ecran teinte 100% mineral chyba jednak mnie zapycha . jest tez dosc ciezki. nie wyobrazam sobie codziennie sie nim smarowac
Nie mam nic przeciwko dzieleniu sie informacjami w danym temacie, zreszta od tego jest ten watek, stąd moje wypowiedzi odnosnie Twojego wpisu w temacie filtrów mineralne vs.chemiczne. Leczę się od ponad dekady i bywałam u bardzo róznych lekarzy i bardzo różne porady otrzymywałam. Stąd moje wpisy, zeby nie każdemu lekarzowi wierzyc do końca. Nie wyciagaj zbyt daleko idących nieprawdziwych wniosków, co do mnie ani nie stosuj wycieczek personalnych, bo nie ma to nic wspólnego z tematem. Nie napisałam nigdzie, że nie znalazłam dobrego lekarza, to Twoja nadinterpretacja, a medycyny nie musze kończyć zeby wiedzieć po tylu latach, co mi jest, co mi pomaga, a co nie - dzięki także różnym eksperymentom, które lekarze na mnie przeprowadzali. Bo i tak bywa. A licytacja w lekarzy chyba nie ma sensu, bo pochodze z rodziny lekarskiej, mama moja jest lekarzem i nie jest to dla mnie szalenie istotny argument, lekarze to ludzie, jak wszędzie: różni.
EOT
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2010-07-23 o 15:06
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 17:33   #229
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko dzieleniu sie informacjami w danym temacie, zreszta od tego jest ten watek, stąd moje wypowiedzi odnosnie Twojego wpisu w temacie filtrów mineralne vs.chemiczne. Leczę się od ponad dekady i bywałam u bardzo róznych lekarzy i bardzo różne porady otrzymywałam. Stąd moje wpisy, zeby nie każdemu lekarzowi wierzyc do końca. Nie wyciagaj zbyt daleko idących nieprawdziwych wniosków, co do mnie ani nie stosuj wycieczek personalnych, bo nie ma to nic wspólnego z tematem. Nie napisałam nigdzie, że nie znalazłam dobrego lekarza, to Twoja nadinterpretacja, a medycyny nie musze kończyć zeby wiedzieć po tylu latach, co mi jest, co mi pomaga, a co nie - dzięki także różnym eksperymentom, które lekarze na mnie przeprowadzali. Bo i tak bywa. A licytacja w lekarzy chyba nie ma sensu, bo pochodze z rodziny lekarskiej, mama moja jest lekarzem i nie jest to dla mnie szalenie istotny argument, lekarze to ludzie, jak wszędzie: różni.
EOT
tez nie pisalam nigdy zeby kazdemu lekarzowi wierzyc. nie chce po prostu zeby osoby to czytajace stwierdzily ze lekarze sa beznadziejni i lepiej leczyc sie samemu... jesli Cie urazilam to sory. i tak jak wczesniej powiedzialam: ta dyskusja nie ma sensu, bo wynika raczej z nieporozumienia. a mineraloholiczki powinny sie predzej laczyc niz dzielic
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 18:04   #230
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
tez nie pisalam nigdy zeby kazdemu lekarzowi wierzyc. nie chce po prostu zeby osoby to czytajace stwierdzily ze lekarze sa beznadziejni i lepiej leczyc sie samemu... jesli Cie urazilam to sory. i tak jak wczesniej powiedzialam: ta dyskusja nie ma sensu, bo wynika raczej z nieporozumienia. a mineraloholiczki powinny sie predzej laczyc niz dzielic
Nie uraziłaś mnie, bo ja akurat nie jestem obrażalska, ale wiele lat temu był na Wizazu watek własnie o wszelkich dermatologicznych poradach lekarzy w odniesieniu do cer naczyniowych i z trądzikiem rózowatym i dyskusje były tak skrajne, jak w wątku o ginekologach: albo pomogli i wtedy sa dobrzy, albo strasznie zaszkodzili i wtedy są źli. Niestety cera naczyniowa jest tak delikatna, że wszelkie nietrafione propozycje moga jej bardzo zaszkodzić i dlatego uważam, że zanim zastosujemy radykalne metody zalecane przez lekarza (sterydy, laser itd.) warto poczytac o tym, popytac się, skonsultowac się z innym lekarzem. Tak samo z filtrami, nie ma to, jak próbowanie na sobie, niestety choć znam tez osoby z cera naczyniowa, które w ogóle nie mogą filtrów, a przynajmniej nie mogą 99% filtrów.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 18:37   #231
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Nie uraziłaś mnie, bo ja akurat nie jestem obrażalska, ale wiele lat temu był na Wizazu watek własnie o wszelkich dermatologicznych poradach lekarzy w odniesieniu do cer naczyniowych i z trądzikiem rózowatym i dyskusje były tak skrajne, jak w wątku o ginekologach: albo pomogli i wtedy sa dobrzy, albo strasznie zaszkodzili i wtedy są źli. Niestety cera naczyniowa jest tak delikatna, że wszelkie nietrafione propozycje moga jej bardzo zaszkodzić i dlatego uważam, że zanim zastosujemy radykalne metody zalecane przez lekarza (sterydy, laser itd.) warto poczytac o tym, popytac się, skonsultowac się z innym lekarzem. Tak samo z filtrami, nie ma to, jak próbowanie na sobie, niestety choć znam tez osoby z cera naczyniowa, które w ogóle nie mogą filtrów, a przynajmniej nie mogą 99% filtrów.
tez mam takie odczucia co do ginekologow i dermatologow.. sa lekarze ktorzy bez wiekszego zastanowienia przepisuja roa.. no coment
a na filtry to chyba nie ma rady, poki samemu sie nie wyprobuje. moja mam tez naczynkowiec i prawie nic jej nie pasowalo, na szczescie poradzilam jej kosmetyki z biochemii urody i teraz jest zadowolona plus leki od derma.
jak czlowiek sie naczyta takich rzeczy i doswiadczy na wlasnej skorze to potem wszelakie tego typu wypowiedzi draznia... zdaje sobie z tego sprawe.
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 16:43   #232
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czy ktoś rozpracował temat uszkadzających skórę rodników, generowanych przez dwutlenek tytanu?

Znalazłam informacje o zabezpieczającym pokrywaniu takich cząsteczek innymi związkami (silica, alumina), ale co z pudrami mineralnymi i filtrami w pudrach?

Znów zadam głupie pytanie, bać się słońca czy dwutlenku tytanu? Może szukać innych możliwości?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 22:12   #233
le illjah
Wtajemniczenie
 
Avatar le illjah
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 957
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

czy używała któraś z Was filtru mineralnego Mustelli? jak wrażenia? interesuje mnie jeszcze filtr Burt's Bees Sunscreen i Jason Mineral Sunblock. czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tych filtrów?
__________________

perfumy na wymianę
klik
le illjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 18:51   #234
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny, jestem na dobrym tropie: Annemarie Borlind, filtry oparte na Rokitniku (czyli filtr biologiczny ). Nie zawieraja (o ile widze) ani filtrow chemicznych, ani bielacych mineralnych.

Wyprobowalam filtr Annemarie Borlind w sprayu, i o dziwo jest przezroczysty, i wogole sie klei. Niestety ma alkohol na trzecim miejscu. http://www.boerlind.com/n2129852/i2185275.html (stralka na "inhaltsstoffe" pokazuje sklad).
Niestety nie moglam wyprobowac mleczka, fluidu i kremu, bo nie bylo testerow. Mleczka i krem nie zawieraja alcoholu na gorze skladu.

Jak bede w innym sklepie to popytam sie o testery.

http://www.boerlind.com/n2129852/n.html
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 07:20   #235
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem na dobrym tropie: Annemarie Borlind, filtry oparte na Rokitniku (czyli filtr biologiczny ). Nie zawieraja (o ile widze) ani filtrow chemicznych, ani bielacych mineralnych.

Wyprobowalam filtr Annemarie Borlind w sprayu, i o dziwo jest przezroczysty, i wogole sie klei. Niestety ma alkohol na trzecim miejscu. http://www.boerlind.com/n2129852/i2185275.html (stralka na "inhaltsstoffe" pokazuje sklad).
Niestety nie moglam wyprobowac mleczka, fluidu i kremu, bo nie bylo testerow. Mleczka i krem nie zawieraja alcoholu na gorze skladu.

Jak bede w innym sklepie to popytam sie o testery.

http://www.boerlind.com/n2129852/n.html
Ale są to niestety filtry chemiczne i w dodatku z parsolem.

Jeśli to kogoś interesuje to można wypróbować krem z filtrem mineralnym (tlenek cynku) od ZSK. Miałam go, na skórze zachowuje się dobrze, nie bieli, nie błyszczy, z tym, że ochrona też nie za wysoka. Ale bez alkoholu.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:09   #236
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Ale są to niestety filtry chemiczne i w dodatku z parsolem.

Jeśli to kogoś interesuje to można wypróbować krem z filtrem mineralnym (tlenek cynku) od ZSK. Miałam go, na skórze zachowuje się dobrze, nie bieli, nie błyszczy, z tym, że ochrona też nie za wysoka. Ale bez alkoholu.
Nie widze Parsola... szukalam tez nazwy Avobenzone. Czy moze to sie jeszcze jakos nazywa ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 15:15   #237
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

W składzie INCI Parsol ma inną nazwę, możesz poczytać np. TU
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:12   #238
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Wszystkie filtry mineralne jakie probowalam niestety albo mnie zapychaja,biela lub wysuszaja-nie ma komfortu stosowania niestety..
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:40   #239
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny,
a czy znacie jakis kremik do cery naczynkowej, niekoniecznie z filtrami mineralnymi, tylko taki, który nie ma w składzie zapychaczy, sls? Ja teraz używam dermacos anti-redness Farmony i niestety nie dość, że jest biały (a nie zielony, czy żółty) to w dodatku mam po nim pełno wągrów:/

Pozdrawiam
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:10   #240
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
W składzie INCI Parsol ma inną nazwę, możesz poczytać np. TU
Szkoda... juz myslalam ze znalazlam...
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.