Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-06, 00:07   #91
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Doczekałam się odpowiedzi z Avonu na temat składu ich emulsji SPF 30 mineralnej. Wklejam skład dla zainteresowanych. Ewentualnie proszę o ocenę, bo skład długi i kilka skłądników może być podejrzanych. Ogólnie wygląda na to, ze to filtr w 100% mineralny.
Skład:
AQUA
PHENYL TRIMETHICONE
ZINC OXIDE
CYCLOPENTASILOXANE
GLYCERIN
ISODECYL ISONONANOATE
ISOCETYL STEAROYL STEARATE
TITANIUM DIOXIDE
PROPYLENE GLYCOL
LAURYL PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE
DIMETHICONE COPOLYOL
POLYMETHYL METHACRYLATE
SODIUM CHLORIDE
HYDRATED SILICA
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE
DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER
POLYHYDROXYSTEARIC ACID
PHENOXYETHANOL
DISODIUM EDTA
DIAZOLIDINYL UREA
ALUMINUM HYDROXIDE
PEG-10
SODIUM DEHYDROACETATE
TOCOPHERYL ACETATE
DIMETHICONE
TOCOPHEROL
CI 77491/77492/77499

Przepraszam za duze litery, ale skopiowałam skład z informacji od avonu, nie miałam już ochoty przepisywać wszystkiego
Od kiedy przeczytałam więcej na temat działania zwiazków formaliny mam fazę na unikanie jej w kosmetykach, a tutaj niestety jest diazolidinyl urea.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 14:41   #92
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cześć, chciałam sie przywitać, bo jestem tu nowa.
Jak wy mam cerę naczynkową, która toleruje tylko filtry mineralne.
Wiele ciekawych propozycji tutaj padło. Jednakże, czy zauważyłyście jak mało jest filtrów mineralnych o SPF 50 i wysokim PPD? Nawet Avenka ma PPD 10. Ja mam problemy z przebarwieniami i szukam wysokiej ochrony.

Chciałabym zwrócić sie do was z pytaniem, czy któraś używała Ahava Sun Protection Anti-Aging Facial Moisturizer SPF 50. Wyszukałam to sobie na Strawberrynet.com. Na stronce producenta piszą, że zawiera filtry mineralne i minerały z Morza Martwego - brzmi nieźle, ale nigdzie nie znalazłam składu.
Czy któraś z was tego używała, zna to? Proszę o jakieś opinie.
Wklejam linki do tego produktu (mam nadzieję, że to mi się uda).
http://www.strawberrynet.com/product...x?ProdId=78172
http://www.ahava.com/SunCare/42/

Pozdrowienia
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 15:41   #93
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cobraverde Pokaż wiadomość

Ta Lavera nie jest tłusta,powinna nadać się pod makijaż:
http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/146
Cobraverde, a to mleczko z filtrem 40
http://www.lavera.com.pl/p175-mleczk...filtrem.40.htm

Ja takze stosuje kosmytyki nietestowane, od firmy Lavera dostalam kiedys cala koperte probek-swietne kosmetyki, ale teraz potrzebuje czegos naprawde skutecznego i chcialam Cie zpaytac ktory z tych kremow bys mi polecila: lavera 30, lavera 40 czy Sante 30? cere mam moze jeszcze bez naczynek ale sklonnosci do rumienia TAK i latwo zapychaja mi sie pory? Moze ta Lavera 40 bylaby za tlusta? I czym moglabym je zmywac (takze preferuje firmy Cruelty Free)? Plis odp
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:35   #94
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Jeśli masz skłonność do zapychania,to chyba Sante byłoby najlepsze(brak trójglicerydów w składzie),a obie Lavery je mają.Zapychanie to bardzo indywidualna sprawa,mnie te nieszczęsne trójglicerydy krzywdy nie robią.Wszystkie wymienione przez Ciebie kremy wyraznie uspokajają naczynkową cerę,bielenie da się przeżyć.
Aha,Lavera 20 jest z tego całego towarzystwa najmniej tłusta i lepiąca,dobra na co dzień(spoko można wykonać makijaż)
Zmywanie?U mnie to albo mydło Alep,ewentualnie olejek myjący(z Biochemii Urody),potem jakiś hydrolat i wszystko ładnie zmyte.
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:03   #95
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

dzieki za odp-na poczatek kupie ten najnizszy filtr i zobacze a w ubiegle wakacje uzywalam kremu Ziajka dla dzieci z pomaranczowa nakretka (Ziaja nie testuje na zwierzetach), kosmetyk nie uczulil, bo dla dzieci, filtr 6 -za malo dla mojej cery wiec mysle ze 20 wystarczy
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 21:40   #96
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja bym sie bala uzywac Lavere. Tam jest przeciez alkohol.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 11:19   #97
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
dzieki za odp-na poczatek kupie ten najnizszy filtr i zobacze a w ubiegle wakacje uzywalam kremu Ziajka dla dzieci z pomaranczowa nakretka (Ziaja nie testuje na zwierzetach), kosmetyk nie uczulil, bo dla dzieci, filtr 6 -za malo dla mojej cery wiec mysle ze 20 wystarczy
Powinien wystarczyć ,chociaż na wypady w góry czy tez nad wodę to może lepiej brać coś z większym faktorem Ale to pytanie to nie do mnie chyba,bo ja to dziwak jestem i filtrami za nadto się nie przejmuję

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja bym sie bala uzywac Lavere. Tam jest przeciez alkohol.
hmmm,alkohol jest ostatnią rzeczą,której się boję w kosmetykach naturalnych Przetestowałam,krzywdy żadnej nie wyrządził.Co ciekawe,alkohol zawarty w kosmetykach"konwencjonaln ych"robił spustoszenie na mojej twarzy.Sama nie wiem co tym myśleć...Poza tym Iza pytała o kosmetyki "cruelty free"a Lavera jest zdecydowanie taka Zresztą są też filtry mineralne bez alkoholu,np.Sante ma takie w ofercie.Każdy znajdzie coś dla siebie,ja znalazłam.
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 17:14   #98
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Bac sie trzeby tylko alkohol denat, inne alkohole nie robia krzywde skorze. Bylo o tym na poprzedniej stronie, jest nawet link do watku ktory zalozylam na ten temat.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 00:43   #99
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

hmm wydaje mi się, że jak jest napisane samo "alcohol" to chodzi o etylowy, na który jednak przy naczynkowej cerze trzeba uważać, reszta alkoholi jest bezpieczna (tzn. z wyjątkiem wspomnianego już denata )
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 00:56   #100
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

A mi alkohol w naturalnych kosmetkach szkodzi-wyczuwam tez najmniejsza ilosc na kiloment.Zakupilam sobie kiedys krem do zmywania makijazu ktory mial w skladzie Natural Grain Alcohol i nie moglam uzywac,podraznial i wysuszal.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 16:05   #101
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja bym sie bala uzywac Lavere. Tam jest przeciez alkohol.
jakis rok temu otrzymalam probki kilku kremow od tej firmy i byly to najlepsze kosmetyki jakie kiedykolwiek mialam, nie wywolaly zaskornikow(czy tam wagrow-bo nie rozrozniam) tak jak inne kremy, dobrze sie wchlanialy. Do tej pory nie kupilam nic z tej firmy ze wzgledu na ceny (kremy ktore mi spasowaly kosztowaly 50-55 zl, dla mnie to duzo).... ale nie mogac znalezc nic dobrego wsrod tanich kremow-zdecydowalam sie w koncu na te firme
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 11:46   #102
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cobraverde Pokaż wiadomość

hmmm,alkohol jest ostatnią rzeczą,której się boję w kosmetykach naturalnych Przetestowałam,krzywdy żadnej nie wyrządził.Co ciekawe,alkohol zawarty w kosmetykach"konwencjonaln ych"robił spustoszenie na mojej twarzy.Sama nie wiem co tym myśleć...Poza tym Iza pytała o kosmetyki "cruelty free"a Lavera jest zdecydowanie taka Zresztą są też filtry mineralne bez alkoholu,np.Sante ma takie w ofercie.Każdy znajdzie coś dla siebie,ja znalazłam.
W tym watku chodzi o cere naczynkowa, wiec bardzo wrazliwa, i alkohol jest skladnikiem, ktory najbardziej moze cerze naczynkowej zaszkodzic. Wiem to po sobie.

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
hmm wydaje mi się, że jak jest napisane samo "alcohol" to chodzi o etylowy, na który jednak przy naczynkowej cerze trzeba uważać, reszta alkoholi jest bezpieczna (tzn. z wyjątkiem wspomnianego już denata )
No wlasnie o to mi chodzilo, jest napisane alkohol w Laverze, wiec do konca nie wiadomo jaki to jest.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:21   #103
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

mam w domu mini katalog Lavery, tam jest skład po polsku i jest napisane : alkohol tluszczowy
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 13:07   #104
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest fotostabilny filtr mineralny?

Powiedzcie mi Kochane, czy filtr mineralny Avene (taki łososiowy) jest fotostabilny?
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 17:24   #105
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Chyba to juz pisalam, ale napisze jeszcze raz.

kazdy filtr mineralny jest fotostabilny. Mineraly nie ulegaja rozpadowi pod wplywem UV!
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 17:39   #106
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chyba to juz pisalam, ale napisze jeszcze raz.

kazdy filtr mineralny jest fotostabilny. Mineraly nie ulegaja rozpadowi pod wplywem UV!
Monika mam pytanie

czyli jezeli uzyje tego filtra:

http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503

+ podkladu mineralnego
bede miala zapewniona ochrone na caly dzien jezeli filtr i podklad sie nie zetrze?

Bo na Biochemi dziewczyny zaanalizowaly mi ze ten filtr Eucerin zapewnia ochrone tylko na 2 godziny a zawiera on 2 filtry mineralne
BTW bardzo przypasowal mi ten filtr-nawet lepiej od avenki i nie chce z niego zrezygnowac.

dzieki za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:52   #107
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

A czy nakładając fluid zaraz po filtrze mineralnym, mogę go zetrzeć?
Bo juz nie wiem, co robić, skoro mineralne tak się ścierają... odczekiwać pół godz.? nie mam na to czasu ;/
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 12:09   #108
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

CzarnyElfie. normalnie tak. Filtry zawiera firlty chemiczne i mineralne to klasyczne polaczenie w filrach tzw. chemicznych.

Kazdy filtr normalnie daje nam ochrone na 2h, to sa warunki plazowe. jesli sie opalamy, kapiemy, pocimy to filtr sie sciera i zeby zapewnil najlepsza ochrone to nalezy go reaplikowac co 2h. Jednak( pisala tez o tym BasiaK), w warunkach miejskich gdy nosimy makijaz reaplikacja jest czasami niemozliwa. Ja sama uzywam filtrow chemicznych w ktorych sa tez minralne. Od jakiegos czasu zaczelam uzywac podkladu, ale nie rozcieram go tylko nakladam pare kropek i poklepujac rozprowadzam go po twarzy. Nie ma lepszej mozliwosci w warunkach miejskich gdy robimy sobie tez make-up.

Ewelina690, z filtrami mineralnymi postepujemy jak z chemicznymi. Jesli nakladasz make-up musisz uwazac jak to robisz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 22:44   #109
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny mam pytanie- Dermatolog powiedział mi że filtr mineralny +30 jest zupełnie wystarczający w ochronie nawet po różnych zabiegach Czy może być to prawdą? Ja taki używam i jestem w Portugalii jak narazie sprawuje się O.K.
Mamy dłuuuugi weekend
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 22:51   #110
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
CzarnyElfie. normalnie tak. Filtry zawiera firlty chemiczne i mineralne to klasyczne polaczenie w filrach tzw. chemicznych.

Kazdy filtr normalnie daje nam ochrone na 2h, to sa warunki plazowe. jesli sie opalamy, kapiemy, pocimy to filtr sie sciera i zeby zapewnil najlepsza ochrone to nalezy go reaplikowac co 2h. Jednak( pisala tez o tym BasiaK), w warunkach miejskich gdy nosimy makijaz reaplikacja jest czasami niemozliwa. Ja sama uzywam filtrow chemicznych w ktorych sa tez minralne. Od jakiegos czasu zaczelam uzywac podkladu, ale nie rozcieram go tylko nakladam pare kropek i poklepujac rozprowadzam go po twarzy. Nie ma lepszej mozliwosci w warunkach miejskich gdy robimy sobie tez make-up.

Ewelina690, z filtrami mineralnymi postepujemy jak z chemicznymi. Jesli nakladasz make-up musisz uwazac jak to robisz.
dziekuje za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 13:47   #111
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez nieco Pokaż wiadomość
Cześć, chciałam sie przywitać, bo jestem tu nowa.
Jak wy mam cerę naczynkową, która toleruje tylko filtry mineralne.
Wiele ciekawych propozycji tutaj padło. Jednakże, czy zauważyłyście jak mało jest filtrów mineralnych o SPF 50 i wysokim PPD? Nawet Avenka ma PPD 10. Ja mam problemy z przebarwieniami i szukam wysokiej ochrony.

Chciałabym zwrócić sie do was z pytaniem, czy któraś używała Ahava Sun Protection Anti-Aging Facial Moisturizer SPF 50. Wyszukałam to sobie na Strawberrynet.com. Na stronce producenta piszą, że zawiera filtry mineralne i minerały z Morza Martwego - brzmi nieźle, ale nigdzie nie znalazłam składu.
Czy któraś z was tego używała, zna to? Proszę o jakieś opinie.
Wklejam linki do tego produktu (mam nadzieję, że to mi się uda).
http://www.strawberrynet.com/product...x?ProdId=78172
http://www.ahava.com/SunCare/42/

Pozdrowienia
na stronie producenta AHAVA jest link do "ingredients list" a w nim następujący skład tego kremu:

Active Ingredients: Avobenzone [Butyl Methoxydibenzoylmethane] (1%) Ensulizole [Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid] (1%) Octinoxate [Ethylhexyl Methoxycinnamate] (7.5%) Octisalate [Ethylhexyl Salicylate] (5%) Octocrylene (3%) Oxybenzone [Benzophenone-3] (4%) Inactive Ingredients: Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Cyclomethicone, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Behenyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Propylene Glycol, Tricontanyl PVP, Phenyl Trimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Fragrance (Perfume), Xanthan Gum, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, PEG-40 Stearate, Maris Aqua (Dead Sea Water), BHT, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panthenol (Pro-Vitamin B5).

i niestety wynika z tego że filtry chemiczne w nim są. ..
A szkoda, też szukam kremu z samymi filtrami mineralnymi, narazie najlepszy to City Block Clinique spf25 (wersja spf40 ma juz filtry chemiczne), za niska ochrona trochę, ale co robic..
pozdrowionka z długiego weekendu
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 13:51   #112
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie- Dermatolog powiedział mi że filtr mineralny +30 jest zupełnie wystarczający w ochronie nawet po różnych zabiegach Czy może być to prawdą? Ja taki używam i jestem w Portugalii jak narazie sprawuje się O.K.
Mamy dłuuuugi weekend
Niby tak, ale im mniejszy SPF tym mniejsza ochrona UVA. Niestety filtry mineralne nie daja nam lepszej ochrony przed UVA od filtrow chemicznych, a jezeli SPF czyli UVB jest mniejsze to i mniejsza ochrona UVA. Co mi po SPF 30, jesli UVA moze byc 10, albo i mniej? To troche za malo, zeby ochronic sie przed ewentualnymi przebarwieniami. W zimie bym jeszcze przymknela oko, ale latem jednak wole wieksza ochrone, zwalszcza jak sie jest po jakis zabiegach dermatologicznych typu zluszczanie itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 14:11   #113
sieczka82
Przyczajenie
 
Avatar sieczka82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bromyard - UK
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do sieczka82 Send a message via Skype™ to sieczka82
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

a co byscie powiedzialy na Bioderme???

PHOTODERM MINERAL ALLERGIC SKIN SPF 50+ 100 G FOR UNITED KINGDOM (Bioderma)

The maximum anti-UVB efficacy and the unparalleled "extreme anti-UVA" performance of Photoderm Mineral ensure safe protection against sunburn and prevent sun intolerance reactions.

A major advance in cutting the risk of cellular damage, its exclusive Cellular Bioprotection patent provides optimum for the skin cells.

Bioderma innovation : 100% mineral ultra-fluid texture, colourless to apply, leaving no oily film.Photoderm Mineral SPF 50+ is non-comedogenic and offer an excellent tolerance.
__________________
"...don't fear the long road, because on the long road, you got a long time to sing a simple song..."
sieczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 16:44   #114
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Nie znam angielskiego wolalabym to po niemiecku
no i nic cie nie powiemy jak skladu nie podasz. Skoro to mineralny filtr wiec tylko oba filtry mineralne zawiera. Jakie ma PPD? Na Biodermie w PL(tego filtra w PL nie ma i w DE tez nie) pisza zawsze jak wysokie jest UVA, pisza to tez na filtrze w wersji angielskiej?

Jedynie co z tego rozumiem ze krem ma lekka formule fluidu, nie pozostawia tlustego filmu na skorze i nie jest komedogenny, ale i tak sklad chemiczny by sie przydal
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 16:37   #115
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

W poniedzialek otrzymalam wreszcie przeciwzmarszczkowe mleczko Lavera SpF 20 i powiem Wam ze takie filtry to nie dla mnie. Sam kosmetyk jest b. dobry, nie uczulil mnie po tych paru dniach stosowania, nie zatkal porow, nic mi po nim nie wyskoczylo. Nie wiem czy wszystkie filtry tak maja-ale dziwnie sie rozsmarowuje (jaby slizgal sie po twarzy), nierownomiernie a w dodatku wygladam jak 18-wieczna francuska dama dworu (tylko blond peruki brakuje;] nalozylam gabeczka od pudru te skrobie ziemniaczana i nadal biala! takze pekniete naczynko na grzbiecie nosa i na pliczku sa widoczne a skrobia tego nie zakrywa:/ chyba zostawie ten filtr na wycieczki rowerowe w czasie upalow a na uczelnie i do ludzi bede stosowala zwykle, tylko bardziej odzywcze kremy
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:28   #116
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

W tym gąszczu informacji udało mi sie ustalić 1: szukam filtra mineralnego, najlepiej bez alkoholu, z wysoką ochroną UVA, z obydwoma składnikami (cynk, tytan) i by jak najmniej bielił... uff ustalenie tego nie było łatwe a będzie to mój pierwszy filtr w życiu

Wątpliwość wzbudził tylko ten filtr:
"Bioderma Photoderm KID Spray, SPF 40, 100 ml/51 zł.
Zawiera filtry mineralne i chemiczne zamknięte w specjalnych otoczkach UV Pearls, które nie dopuszczają do bezpośredniego kontaktu filtrów ze skórą, ograniczając ryzyko podrażnienia"

Dopusciłabym te filtry chemiczne do siebie...z racji tych KAPSUŁEK...ale jak sądzicie....nie jest to tylko chwyt reklamowy?

A to dla osób szukających czegos takiego jak ja...warto spojrzeć
http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_filtry.php
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:42   #117
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

OO i jeszcze jedno pytanie do znających sie na rzeczy ....

Wyczytałam, że :
"Podana na opakowaniu kremu przeciwsłonecznego liczba mówi, ile razy dłużej można po posmarowaniu się przebywać na słońcu w porównaniu do dozwolonego czasu przebywania na słońcu ze skórą bez ochrony. Jest to czas bardzo indywidualny, zależny od rodzaju cery i indywidualnych skłonności. Przyjmuje się, że przeciętna długość to 20 minut. Znaczy to, że przebywając na słońcu bez ochrony do 20 minut nie nabawimy się żadnych niekorzystnych zmian na skórze. A krem z faktorem, np. 12 pozwala nam przebywać na słońcu bez szkody dla skóry 240 minut. "

Jeżeli rano jadę do pracy jakies 30min , potem siedze 6h w murach i wracam do domu jakies 60min...to w sumie potrzebuje kremu, ktory ochroni mnie przez 1,5h ...czyli nie potrzebuję faktora 50 ??
Czy moze ten faktor ma jeszcze jakies inne ukryte znaczenie
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 07:27   #118
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Witam ! Wczoraj po raz pierwszy użyłam filtra Lavera - Mleczko przeciwsłoneczne
do skóry alergicznej z fitrem +40 - SUN40LSF/SPF.
Po moich dotychczasowych przygodach z filtrami dostępnymi w Polsce -
to mleczko jest rewelacyjne ! Jest alkohol etylowy. Ale ... Moja ekstermalnie
wrażliwa gębusia, aż się użmiechnęła jak dałam jej posmakować ten
filtr. "Nosiłam" go wczoraj cały dzień i nic, żadnych problemów. Trochę
bieli. Mam nadzieję, że wreszcie mam filtr !!! Do tej pory nie znałam
tej firmy. Ale teraz uważniej przyjżę się kosmetykom - kremom
firmy Lavera.

yuki23 - w tym filtrze jest dwutlenek tytanu.
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:55   #119
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cześć dziewczęta

Przeczytałam cały wątek i nie miałam pojęcia, że o tylu rzeczach nie mam pojęcia heh. Mam cerę naczynkową mieszaną.
Szukam filtru mineralnego z spf 50 co by nie zostawiał tłustości na buźce ale względny mat(szybko mi się buzia zaczyna świecić). Stosuję biodermę spf 50 krem do cery naczynkowej, ale jak zobaczyłam co ma w składzie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50-uva-33.html tzn alcohol denat to czym prędzej chcę zmienić.

Znalazłam z avene to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html, ale nie potrafie ocenić składu(m.in. alcohol cetyl). Boję się, że będzie to jakas tłusta maź. Może macie jakieś inne propozycje?

Jesli możecie to proszę o polecenie mi jakiegoś szybko wchłaniajacego się nietłustego (pod makijaż) filtru min. z wysokimi faktorami dla naczynkowca

Dziękuję za wszelkie sugestie
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:23   #120
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Moja relacja z wyprobowanych ostatnio filtrow mineralnych:

http://www.drugstore.com/products/pr...05&catid=12101
Blue lizard spf 30 sensitive- dosc gesty ale szybko sie rozprowadza,bezzapachowy, bieli lekko,nie zapycha-jedyna wada-niestety nie jest dla mnie wystarczajaco nawilzajacy,podkresla lekko suche skorki,zuzyje go do ciala.

http://www.drugstore.com/products/pr...06&catid=12101
Vanicream sensitive spf 60-gesty i bardziej tlusty niz poprzednik,zdecydowanie dla skor suchych,wyczuwam lekki zapach ale nie jest drazniacy,na razie mnie nie zapchal.

http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503
Eucerin lotion spf30-konsystencja mleczka co mi b odpowiada,nie zapycha,przy codziennym stosowaniu skora wymaga dobrego nawilzenia bo produkt zawiera lactic acid(lekko peelinguje skore).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.