Miał być jasny bursztyn, a wyszedł.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-14, 11:29   #1
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263

Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....


No właśnie, nałożyłam sobie dzisiaj farbę L'oreal w kolorze jasny bursztyn na moje włosy ciemny blond. Na pudełku kolor w ogóle nie miał rudych refleksów, chociaż bursztyn wskazywałby na kolor ciepły, no ale L'oreal w ogóle ma dziwne nazwy farb, np. popielaty kasztan.
W każdym razie moje włosy przybrały odcień mahoniowy. Jestem zła, bo liczyłam na ładny jasny brąz, taki jak na opakowaniu. I tu moje pytanie. Chciałabym jakoś zneutralizować ten kolor. Mam w domu płukankę Delii srebrną oraz szampon Kallos, likwidujący rude refleksy, tylko nie wiem czy w ogóle jest sens coś z tego stosować. Czy rudy kolor się zmyje? Robił ktoś takie doświadczenia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A3. HAVANE Jasny Bursztyn.JPG (9,2 KB, 456 załadowań)

Edytowane przez izanna
Czas edycji: 2006-11-14 o 11:50
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 18:41   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Hmm skoro ten szampon ma rzeczywiście taką nazwe spróbuj go zastosować ( sama go nie używałam) Nie liczyłabym na płukanke w praktyce jej zastosowanie odnosi się do innych przypadków ( właściwie jest pomocna przy włosach blond, w Twoim wypadku może jeszcze wyeksponowac rudośc ponieważ na pigmencie jest konkretny barwnik) Pocieszenie jest takie , że kolor będzie napewno jasniejszy po kilku myciach , natomisat napewno zostaną ciepłe refleksy jesli już są. możesz ewentualnie poczekac , aż kolor się nieco zmyje i potem pokryć całość farbą w tonacji zimnej conajmniej o ton ciemniejszą niż odcień na włosach , nieco przedłużając czas jej działania. kolor mnoże wyjść ciemny , ale także po kilku myciach się zmyje, przedłużenie czasu stosowania może spowodować, że barwnik "chwyci" mocniej i farba w tonacji zimnej nie zmyje się jednak do tego stopnia , by ujawnić zimne refleksy.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 09:54   #3
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Dzięki. Umyłam rano włosy Kallosem, trochę go potrzymałam na głowie i efekt jest zdecydowanie lepszy. Teraz włosy nie są już mahoniowe, tylko kasztanowe, myślę że jak będę codziennie powtarzać ten zabieg, to będą jakieś efekty. W każdym razie na pewno nie będę stosować dołączonej do farby odżywki, która ma za zadanie przedłużyć trwałość koloru, a którą producent zaleca stosować co 10 dni.
Zastanawiam się tylko czy np. mogę za jakiś czas nałożyć szampon koloryzujący w odcieniu czekolady, a nie farbę, bo nie chciałabym niszczyć już włosów. Czy taki kolor jest w stanie przykryć mi tą rudość?
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 09:59   #4
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

myszle ze powinien...ale do konca sie nie znam
__________________
"иαјрιєkиιєјѕzу υѕмιєсђ мα тєи kто ω zусιυ ωιєlє ωусιєярιαl..."

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...







szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 18:20   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Cytat:
Napisane przez izanna Pokaż wiadomość
Dzięki. Umyłam rano włosy Kallosem, trochę go potrzymałam na głowie i efekt jest zdecydowanie lepszy. Teraz włosy nie są już mahoniowe, tylko kasztanowe, myślę że jak będę codziennie powtarzać ten zabieg, to będą jakieś efekty. W każdym razie na pewno nie będę stosować dołączonej do farby odżywki, która ma za zadanie przedłużyć trwałość koloru, a którą producent zaleca stosować co 10 dni.
Zastanawiam się tylko czy np. mogę za jakiś czas nałożyć szampon koloryzujący w odcieniu czekolady, a nie farbę, bo nie chciałabym niszczyć już włosów. Czy taki kolor jest w stanie przykryć mi tą rudość?
Jesli będzie wystarczająco ciemny to przykryje, tyle, że jeśli będzie miał ciepłe refleksy ( a przyjmujemy , że szampon jednak się zmywa) to po pewnym czasie i tak odłoni te ciepłe refleksy z farby ( zreszta to zmywanie spowoduje, że i szampon w zimnej tonacji za pewnie czas je odsłoni) POzdrawiam
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 08:26   #6
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Mi po tym kolorze wyszedł rudy brąz (wcześniej dekoloryzowałam) Jednak szybko się wypłukał ten kolor Potem połozyłam brąz, jednak jak sie kolor zmywał to zaczeły rude prześwitywac...ciezko się pozbyc takich refleksów.
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 09:45   #7
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Jestem pod wrażeniem, jak ten kolor szybko się zmywa, ale to chyba nie najlepiej świadczy o jakości. Zresztą wydaje mi się, że już lepszy od L'oreala jest Garnier-zdecydowanie lepiej farba trzyma się na włosach i tak nie wysusza włosów, a jest dużo tańszy.
Tak więc to była chyba moja ostatnia przygoda z L'orealem. W każdym razie dzisiaj mój kolor włosów to ciemny, rudy blond, ciekawe co będzie jutro. A mam pytanie do dziewczyn, które farbują włosy na brązowo, czy zawsze jak brązowa farba schodzi z włosów to robi się odcień rudy?
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-16, 17:25   #8
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

czy ten kolor wychodzi bardzo ciemny? teraz mam rude włosy po dekoryzacji jakies 2 mce temu.
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:05   #9
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Cytat:
Napisane przez maxx Pokaż wiadomość
czy ten kolor wychodzi bardzo ciemny? teraz mam rude włosy po dekoryzacji jakies 2 mce temu.
No, na moich ciemno-blond włosach wyszedł bardzo ciemny, taki mahoń.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:30   #10
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

A na moich wyszedł dokładnie taki, jak na opakowaniu.
Miałam kiedyś rozjaśniane włosy na blond (naturalna brunetka), kiedy mi się znudziły, chciałam stopniowo przejść do ciemnych i najpierw wypróbowałam ten kolor. Wyszedł identycznie jak na zdjęciu na opakowaniu, choć dość szybko się zmył i włosy rozjśaniły się.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:54   #11
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

no kurcze, przeciez nie kupie tylko po to by spróbować na pasemku
taniej niż experymenty wyjdzie malowanie u fryzjera
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-17, 07:53   #12
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Nie zawsze brązowa farba schodzi tak, że widać rudy Robiłam kiedyś u fryzjerki farbami Matrix Nie było rudych refleksów Po każdej farbie z drogerii w odcieniach brązu wychodziły mi rude jak się zaczeło zmywac
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 10:48   #13
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Miał być jasny bursztyn, a wyszedł....

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie zawsze brązowa farba schodzi tak, że widać rudy Robiłam kiedyś u fryzjerki farbami Matrix Nie było rudych refleksów Po każdej farbie z drogerii w odcieniach brązu wychodziły mi rude jak się zaczeło zmywac
Mam obawy, bo kiedyś fryzjerka zrobiła mi balejaż dwukolorowy, jasny z ciemnym, tym ciemnym była farba palette-brąz. Strasznie zrudziała po ok. 1,5 miesiąca.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.